DE „NATTE" THIJSSE de Schat arosKillee Een geleerd MENS met ongelooflijke intuïtie, een haarscherp verstand en een fantastisch geheugen DE NATUUR KAPPIE EN DE DING-DONG Vrijdag 22 april 1960 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Begrip Snel oordeel Stuwkracht NAM gaat op zee naar olie boren Effecten verduisterd - tien maanden Echt Thijsse Met de pont naar Engeland Zeven maanden wegens diefstal op Schiphol in en om uw huis FLITS GORDON in het I heelal pintinnininimiiiMiiniiiuiiiii) DE TINTELS I Jack Dunkley Uit de kerken INTREDE DS. F. DON door Barend Maaskant In het laboratorium van professor Rehbock te Karlsruhe werden de eerste modellen onder zocht ten behoeve van de Zuiderzeewerken. Die proefnemingen werden ook meegemaakt door de jonge ingenieur J. Th. Thijsse, zoon van de bekende bioloog Jac. P. Thijsse. Toen in 1927 ook in Delft zulk een waterloopkundig laboratorium zou worden gesticht, leek hij de aangewezen man om er leiding aan te geven. IR. THIJSSE was al bestemd om het oostelijke stuk van de Af sluitdijk uit te voeren, maar hij greep de geboden kans en hij is gebleken de juiste man te zijn. Na 33 jaar komt over enkele dagen een einde aan zijn directeur schap van dit ook in het buitenland befaamde instituut. Zijn afscheid betekent een grote verandering, omdat in deze lange, slanke figuur met sterke kop een grote persoonlijkheid leeft. Degenen, die hem sedert vele jaren kennen, weten niet welk facet van zijn ka rakter, temperament, verstand zij het eerst moeten noemen om hem te typeren. En gelukkig blijkt pro fessor Thijsse dan ook iemand met bepaalde antipathieën en andere kleine hebbelijkheden, die hem terug brengen tot het gewoon menszijn zonder dat hem het aureool van een begenadigd geleerde wordt ontno men. Hij is levendig, impulsief, enthou siast. Hij heeft een sterke intuïtie, een grote belangstelling voor het persoon lijke leven van zijn medewerkers, een originele manier om een probleem te verduidelijken. Kortom, hij is briljant, een aparte figuur, die met het klim men der jaren in zijn vak niet is ver ouderd. Zijn naam is vooral na 1 februari 1953 ook voor het grote publiek een be grip geworden. Thijsse en Waterloop kundig Laboratorium werden één. Als wordt gezegd, dat Thijsse iets onder zoekt, weet iedereen, dat het Water loopkundig Laboratorium in het ge ding is. Kort na de Ramp, toen iedereen tot zijn oren in het werk zat, stapte een van zijn naaste medewerkers bij hem binnen. Hij begon prof. Thijsse een toelichting op een bepaalde situatie te geven. Maar prof. Thijsse wist, dat het zoontje van de jonge ingenieur ernstig ziek was. Hij onderbrak ineens het gesprek met de vraag: Hoe gaat het met je jongen? Hij weet trouwens hoe het is gesteld met het persoonlijke en familieleven van iedereen op het laboratorium. Niet alleen van de ingenieurs, maar ook van de jongelui, die met eenvoudig werk zijn belast. Hij hecht grote waarde aan een goede sfeer op het „lab", maar hij werkt daaraan ook zelf mee. Professor Thijsse is een vriendelijk mens, ontwapenend dikwijls voor de- genen, die met hem van mening ver schillen. Op alleen-maar-meepraters is hij evenwel niet gesteld en vooral de jongere medewerkers ondervinden zijn geduld en begrip als zij een afwij kend standpunt naar voren brengen. Als over zulk een mening maar goed is nagedacht. Over een gemaakte fout blijft hrj niet doorzaniken, hoewel hij het niet zal vergeten. Hij kan een scherp klin kende opmerking maken, maar zo erg is dat nooit bedoeld. Erger is het, wan neer hij zwijgt. Dan is het verkeerd, ten minste naar zijn inzicht. Met groot enthousiasme en zeer door tastend werpt hij zich telkens weer op nieuwe vraagstukken. Hij geeft snel een oordeel, omdat hij direct alles van een bepaalde zaak doorziet. Als hij wel eens te snel heeft geoordeeld, komt dit door de ambitie voor het onderwerp. Dat beseft hij later zelf ook en hij komt op zijn oordeel terug. Hij houdt er niet van zijn standpunt door te drukken, al lijkt dat soms wel het geval. Met professor Thijsse valt altijd te praten, maar in vele gevallen krijgt hij gelijk, waarschijnlijk ook door zijn opmerkelijke intuïtie. Dikwijls is die zo feilloos, dat het beangstigend is. Hij kan bij het begin van een onderzoek zeggen: Zo wordt het, anders wordt het niks. En dan kan men alle mogelijke richtingen inslaan, maar dan blijkt men toch op zijn voor spelling uit te komen. Ongetwijfeld spe len hierin ook mee zijn scherp ver stand en fantastisch geheugen. Professor Thijsse is in zijn vak een groot man. En het schijnt hem zelf niet onbekend, dat zijn naam en faam allerwegen genoemd en geroemd wor den. Niettemin een zeer menselijke trek. want wat het Waterloopkundig Laboratorium is geworden, dankt het aan zijn stuwkracht het draagt zijn stempel. Hij stimuleert zijn mensen en werkt op hun eergevoel door het élan, waar mee hij zelf een probleem aanpakt. Hij heeft er direct begrip voor, door ziet het en past terstond het modelon derzoek aan de praktijk aan. Daarin wordt hij geholpen door zijn enorme ervaring. radio vandaag 1 VRIJDAG Aart Romijn heeft destijds een nogal gedurfde greep ge daan met zijn hoorspel over bejaar den, ..Avondrust". Wij vinden dit een serie die het beluisteren zeker waard is. Vanavond om 20.00 kunt u weer een aflevering horen. Om 20.30 gaat de NCRV door met ..Friederike", een zangspel van Lud- wig Herzer en Franz Léhar. Wie sport boven de muze verkiest, kan om 21.00 overwippen naar Hilver sum 2. waar weer twee eredivisie-elf tallen zich gaan meten in Vara's voet bal-quiz. In het middagprogramma komt om vijf over half drie (Hilv. 1) Jaap Geraedts de serie Orkestwerken van Igor Strawinski vervolgen met een bespreking en uitvoering van de Danses concertantes en het Ebony Concerto, beide werken op de plaat opgenomen in uitvoeringen, die door de componist zelf geleid worden. Om kwart over vier hoort u over dezelfde zender het Gaudeumus- kwartet, dat de Introduction et S études pour un quatuor a cordes van Jan Koetsier uitvoert. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG. Drie boringen naar olie zullen volgend jaar in de Noordzee tussen Hoek van Holland en Schevenin- gen worden verricht door de Nederland se Aardolie Maatschappij (N.A.M.). Daarbij zal gebruik worden gemaakt van een booreiland, dat op vier po ten op de bodem van de zee zal rusten. Deze verplaatsbare boorinstallatie draagt de naam Triton. Zij werd in En geland gebouwd voor een bedrag van vijf miljoen gulden. Het platform is 38 meter lang en 26 meter breed. Er zal nog een dek voor het landen van heli kopters aan worden gebouwd. Bij 'het boren zal de N.A.M. gebruik maken van een dieselelektrische gelijkstroom boor installatie, waarvan de werking op een Nederlandse vinding berust. Deze week is het vorig jaar begonnen seismische onderzoek van de diepere aardlagen onder de zeebodem hervat. Dit geschiedt door een bedrijf uit Han nover, dat er de benodigde apparatuur voor heeft, in samenwerking met techni ci van de N.A.M. Men is afgestapt van de poging dit onderzoek te versnellen door gebruik te maken van een vliegtuig van het type Catalina. De resultaten daarmee vielen tegen, zodat men terugkeerde naar de eerste manier, waarbij enkele kleine schepen nodig zijn. Het seismische onderzoek strekt zich uit over hetzelfde gebied als in 1959. Nu zal die oppervlakte met grotere nauw keurigheid op mogelijke aanwezigheid van olie worden nagegaan. Van onze correspondent GRONINGEN. De 53-jarige effec tenhandelaar H. H. M. uit Groningen is daar gisteren door de rechbbahk ver oordeeld tot tien maanden gevangenis straf met aftrek wegens verduistering. M. stond veertien dagen geleden te recht omdat hij enige cliënten voor een bedrag van dertigduizend gulden aan effecten zou hebben benadeeld. Bij de behandeling van de zaak bleek echter dat het verduisterde bedrag meer dan een ton groot was. 9 Een geheel andere kwestie was na tuurlijk of er werkelijk iets op te helderen viel aan het ongeluk van Angus en of er inderdaad ergens op het perceel een geheime bergplaats bestond, waar het vermogen van de oude heer onvindbaar op de komst der rechthebbenden lag te wachten! Voor een man van Justus bijzondere karakter en onmiskenbare opspo- lingsgaven een probleem om van te smullen! Alles goed en wel, Celestine zag, zoals altijd, met haar nuchtere ogen de zaken in het juiste licht. Het lag in de aard der dingen, dat er een dag in je leven kwam, waarop je se rieus een streep moest zetten onder alles, wat in verband had gestaan met je beroepsbezigheden. Je kon niet eeuwig in het gareel blijven! Als iemand nadrukkelijk je hulp in riep was het natuurlijk een andere zaak. Dan had je een aanknopings punt. Uitsluitend omdat je een aan trekkelijk probleem achter veronder stelde gebeurtenissen vermoedde, kon je toch maar niet op de bonnefooi gaan wroeten in de levens van men sen, die je niet kende, en die boven dien in een vreemd land woonden! Met deze en dergelijke overpeinzin gen legde de bezonnenheid in Justus de lust om zijn hart op te halen aan een krimïnologisch avontuur het zwij gen op. Hij verlegde zijn aandacht naar zijn reislektuur, en las onge stoord tot zijn vrouw zich verkleed had. Ze kwam bij hem zitten, sprak opnieuw haar waardering uit voor de zindelijke toestand, waarin alles ver keerde. „Waarom gaf je geen antwoord, toen ik je daarstraks uit de badka mer toeriep?" Met niet-begrijpende ogen keek hij haar aan. „Ik heb er niets van gehoord!" „Maar je kwam toch naar de ver-» dieping om in onze slaapkamer iets- te halen? Ik hoorde duidelijk de trap kraken en mannenstappen!" „Misschien had Douglas iets in huis; te doen. Ik heb al die tijd hier ge- zeten." „Daar wil ik toch het mijne van - hebben. Roslyn was in de keuken be- zig en kon door de deur naar de hall de trap zien." Ze stapte resoluut, naar binnen en kwam even later weer op het terras met een be vreemd gezicht. ,,Ze zegt, dat er nie mand de trap is opgegaan en ze ver- f?=?t i door W. H. van Eemlandt klaart het kraken dat ik hoorde, als het werken van het oude eikenhout der betimmeringen." „Best mogelijk! Het huis is lang gesloten geweest en de nu doorstro mende buitenlucht beïnvloedt waar schijnlijk de spanningen in het hout!" „Nu weten we het!" merkte Celes tine ironisch op. „Het klinkt heel ge leerd en overtuigend, Justus, maar ik hoorde voetstappen van een man en kraken van de trap. Gelukkig, dat het 's nachts bijna niet donker wordt. Wanneer het december was pakte ik een koffertje en ging ik naar het ho tel van Grant junior! Volgens Roslyn hebben we mèt het huis een spook gehuurd, dat de prettige gewoonte heeft de dood aan te kondigen van relaties der Grants. Het staat be kend als de Wolf van Badenoch en bezoekt de nakomelingen van de oude plaatselijke clans bij toerbeurt, al naar het tijd wordt voor een sterf geval te waarschuwen. Overigens is die Wolf onschadelijk voor mens en dier.. Tenminste volgens Roslyn." Justus, die in de terraskamer met servies hoorde rammelen, riep het Schotse meisje. „Ben je ervan overtuigd, dat nie mand aan de achterzijde van het huis is binnengekomen, Roslyn? Je vader misschien? Mijn vrouw is er zeker van op de verdieping mannen stappen te hebben gehoord en ik ben niet van mijn plaats hierbuiten ge weest." „Neen", ze schudde met beslistheid het hoofd. „Vader is naar het hotel om een paar dingen te halen, die ik voor de zondag in de keuken nodig heb. Ik zag hem het pad naar bene den inslaan, toen hij met u gespro ken had. Wie zou hier binnenkomen zonder zich te melden?" „Een landloper misschien, die een plaatsje zocht voor de nacht?" Roslyn lachte. „Er zijn hier geen landlopers.. Bovendien, hoe zouden die door het gesloten hek moeten ko men? Mevrouw moet zich hebben vergist. De balken en planken in oude huizen zoals dit, hebben zo veel te vertellen, dat vreemdelingen er van alles in horen." Justus nam zich voor na tafel een rondgang door Aros Killee te maken van de nok tot de zolder. Geïnteres seerd in de legenden en sagen waar van het wemelt in Schotland, vroeg hij schertsend: „Wat was die wolf van Badenoch voor een dier?" „Hij was geen dier, maar een mens", lachte Roslyn. „Badenoch is een streek in de buurt van Kingus sie." Ze maakte een vlugge hoofdbe weging in de richting van het zuid westen, waar boven de vallei van de Spey een rossige dondertoren ziender ogen omhoog klom in de blauwe lucht. „Vroeger waren de Comyns baas in Badenoch. Men zegt, dat de volgelingen van Bruce ze hebben uit geroeid. Dat was lang geleden, in de veertiende eeuw. Koning Robert de Tweede schonk een stuk van Bade noch aan een van zijn bastaards, die hier zó te keer ging. dat hij nu nog bekend staat als de wolf, en voor de mensen voortleeft als een spook. In het dal zijn ze zó bang voor hem, dat ze hem nooit zijn werkelijke naam geven, maar hem de Aanzeg ger noemen, omdat ze geloven, dat er een sterfgeval op komst is, als hij zich ergens laat zien." „En ben jij niet bang voor hem, Roslyn?" Het meisje maakte een onverschil lige beweging. (Wordt vervolgd) PROF. IR. J. TH. THIJSSE Nog meer kwaliteiten heeft hij, de „natte" Thijsse. Er wordt zo over hem gesproken als verwarring mogelijk is met zijn broer: ook professor, ook in genieur, dezelfde voorna-men in om gekeerde volgorde maar planoloog en daarom de „droge" Thijsse ge noemd. Hij is een spreker, naar wie men graag luistert. Aan discussies verleent hij een bijzondere levendigheid, die hem bijna vanzelf maakt tot gespreks leider tijdens een gedaehtenwisseling. Het is alweer zijn enthousiasme, waar door hij dan op de voorgrond treedt. Dat men dit aanvaardt, komt evenzeer door eenvoud, duidelijkheid en origine le woordkeuze van zijn betoog. Daarom hebben de studenten ook zulke goede herinneringen aan zijn colleges. De wetenschappelijke rapporten van de hand van professor Thijsse zijn om dezelfde reden nooit droog. Hij verhel dert met een oorspronkelijk voorbeeld, er vloeien speelse zinswendingen uit zijn pen en wie zulk een studie leest, zegt: Echt Thijsse. Het werk van professor Thijsse is zijn leven geworden. Hij heeft liefheb berijen: pianospelen, geografie en na tuurbescherming. Maar wie veel met hem in contact komen, vrezen dat voor dergelijke ontspanning maar bitter In Het kort ZATERDAG 23 APRIL 1 RADIO 1 HILVERSUM I. 402 m. ochtend KRO: 7.00 Nws; 7.15 Rep. Vlaggenpara- de St Jorisdag; 7.30 V d jeugd; 7.40 Gram; 7.45 Morgengebed en overweging; 8.00 Nws; 8.15 Gram; 8.50 V d vrouw; 10.00 V d kleuters; 10.15 Franse chansons; 10.30 Ben je zestig? 11.00 V d zieken; 11.45 Gram. middag 1'2.0Ö Middagklok - noodklok; 12.03 Pro menade ork en sol; 12.30 Meded; 12.33 Promenade-ork en sol; 12.50 Act; 13.00 Nws; 13.15 Vijftien jaar geleden, praatje; 13.20 Nieuwe Gram; 13.30 Instrum kwar tet en zang; 13.50 V d jeugd; 14.00 Ge mengd koor; 14.20 Kunstkron; 14.50 Ama- teursprogr; 15.15 Franse les; 15.30 V d jeugd; 16.00 Gregoriaanse liederen; 16.30 Instrumentaal octet; 16.50 Rep Int Hockey- wedstr Heren NederlandWales; 17.00 V d jeugd. avond 16.00 Lichte muz; 18.15 Journalistiek Weekoverz; 18.25 Gram; 18.45 Vragenbe- antw; 19.00 Nws; 19.10 Act; 19.25 Memo- jandum; 19.30 Gram; 20.20 Lichtbaken; 20.30 Quizprogr; 21.10 De Knipperbol polit praatje: 212.0 Gevar progr; 22.25 Boek- besor; 22.30 Nws; 22.40 Jong - oud - eeuwig 23.55—24.00 Nws. HILVERSUM II. 298 m. ochtend VARA: 7.00 Nws; 7.10 Gymn: 7.23 Gram. 8.00 Nws; 8.18 Gram; 8.50 Voor u en uw gezin, lezing; 9.00 Gymn v d vrouw; 9.10 Gram: 10.00 VPRO: Samen thuis, VARA: 10.20 Op reis door de wereld, pol praat je: 10.30 Herh v progr's v d afgelopen week; 11.40 Cello en piano; middag 12,00 Lichte muz; 12.30 Land- en tulnb meded: 12.33 Popul gram; 13.00 Nws: 13.15 Lichte muz; 13.40 Sportrubr: 14.10 V d jeugd; 14.45 Gram; 14.55 Van de wieg tot het graf, lezing; 15.10 Gevar muz; 15.35 Het socialisme in deze tijd (3) lezing: 15.40 Omr ork en solist; 16.40 Boekbespr; 17.00 Jazzmuz; 17.30 Week' journ. avond 18.00 Nws; 18.20 Pianorecital; 18.30 Lichte muz; 19.00 Kunstact. VPRO: 19.30 Passepartout: 19.40 Christus, zijn leerlin gen en de mensen, lezing; 19.55 Deze \veel<. lezing. VARA: 20.00 Nws; 20.05 Gevar progr; 21.15 Wie is het? 21.40 Ge var. muz; 22.10 Oude gram; 22.30 Nws: 22.40 Soc comm: 22.55 Lichte muz: 23.25 Gram 23.55—24.00 Nws. weinig tijd overschiet, kèn overblijven. Nu zijn zijn dagen geteld als direc teur van het Waterloopkundig Labora torium. Of hij na volgende week woens dag meer „eigen" tijd zal krijgen, blijft de vraag. Andere functies houden hem actief: niet alleen als hoogleraar, maar ook als adviseur van de Dienst der Zuiderzeewerken, die altijd een aparte plaats heeft ingenomen in zijn hart. De Zuiderzeewerken vormden im mers het eerste onderwerp in zijn jonge ingenieursleven. Onvermoeid zal deze grote man, die zo weinig om decorum geeft, verder gaan. Als onze Waterstaat een wereld naam geniet, staat ook vast, dat pro fessor ir. J. Th. Thijsse daaraan een onvergetelijk deel hééft bijgedragen. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM. Eindelijk meer dan tien jaar geleden bestond er al een plan voor krijgt de Rotterdamse ha ven een scheepvaartlijn, waarmee au to's kunnen worden vervoerd zonder dat daarbij laad- en lasgerei te pas komt. Het is de Transport Ferry Service te Londen, die een wekelijkse dienst be gint tussen Tilbury aan de Thames en de Merwehaven te Rotterdam. In deze lijndienst gaat varen het zg. drive-on/drive-off schip Bardic Ferry, waar de voertuigen dus op- en afrijden. Dit schip onderhoudt al langer zulk een verbinding tussen Tilbury en Antwerpen De ponton met brug, die destijds in de Merwehaven werd gemaakt voor dit ge specialiseerde vervoer, bleek voor de Transport Ferry Service niet meer bruikbaar. Ervoor in de plaats komt een platform, dat tussen twee heftorens op en neer bewogen kan worden naar gelang de waterstand is. Op dit platform zal de Bardic Ferry voor het eerst op 10 juni de grote deur in het achterschip neerlaten. HAARLEM. Wegens diefstal, vals' heid in geschrift en omkoperij iheeft gis teren de Haarlemse rechtbank de veer tigjarige ex-employé van de n.v. Aero op Schiphol, A. C. R. v. d. F. v. d. S. conform de eis tot zeven maanden ge vangenisstraf met aftrek veroordeeld. Hij had ten nadele van de n.v. Aero Gronddienst uit een douaneloods ac cijnsvrije drank en sigaretten wegge nomen zonder deze op douanedocumen ten te verantwoorden. Dat had hij gedaan met hulp van de inmiddels ook ontslagen douanebeambte J. B. G„ die werd \eroordeeld tot ze ven maanden gevangenisstraf, waarvan drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. Tegen hem had de officier van justitie acht maanden geëist. De voormalige directeur van het be drijf, F. E.. die valsheid in geschrifte had gepleegd om de verschillen tussen zijn voorraad en de administratie weg te werken, werd veroordeeld tot drie weken gevangenisstraf. De eis tegen hem was zes weken geweest. De drank en de sigaretten waren in Amsterdam van de hand gedaan. TELEVISIE 20.00 Journ en Kleinkunstprogr; Hongaarse muz; Dagsluiting. NEDERLAND »n weerovers. NCRV 20.40 Intermezzo; 21.05 Gevar porgr; HJIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIH door liiiHiiiiiiiiiiiiiitiiiuiiwiiiiiiiim ACM, IK HAQ OOK. £12- I gëns andë<?S Kurken GaAm, maar ik kom hiei? OMDAl u oe VADE VAfl VBAS86NT copyr'gb' abc p iiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifniiiniiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiMii'iiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiini. Uw overgehouden Canna's of de knol len die men gekocht heeft zullen nu aan de groei gebracht moeten worden. Het is nog veel te vroeg hen in de tuin te poten, doch men kan ze oppot ten en in een broeibakje ingraven; ze kunnen ook in de zonnige vensterbank in de warme kamer gezet worden, want Canna's kunnen nogal een beetje warmte IS'50 hebken- Er zUn tegenwoordig heel 22*101 mooie soorten; ook soorten met bruin blad en rode of oranje bloemen. 69. Het kostte de maat en de mees ter niet veel moeite om het kompas, dat door de Ding-Dong op zo'n vreem de wijze was teruggegeven, weer in el- kaar te zetten. Toen kon de Kraak vei lig de wateren van Boeddistan veria- ten. Kappie keek mijmerend uit de pa trijspoort van zijn kajuit en liep vervol gens naar de boekenplank om er de af beelding van de Ding-Dong te zoeken. „Zo'n boek is toch maar erg opper vlakkig," dacht hij. ,,Het hclangrijkste staat er niet in. Ze hadden ja best iets kunnen schrijven over de rare inhoud van Ding-Dongeieren, want dat is toch de reden, dat het beest ja bijna is uit gestorven." Zijn blik viel op „Het Oog van de Nacht", dat op zijn schrijftafel lag te flonkeren. „Niet, dat de inhoud van het ei waar deloos was," ging Kappie bij zichzelf verder. „Nee, de Ding-Dong heeft ons geen windeieren gelegd maar als ei deugt het niet, dat zal elke vogel wel met mij eens zijn! Geen wonder, dat het beest de moeite niet nam om het uit te broeden!" NED. HERV. KERK Beroepbaarstelling: de heren G. D. Harmsen, vic., Hoflaan 65 te Rotterdam en D. R. Jonker, vic., Vogelaarstraat 5, Berkel en Rodenrijs, zijn beroep baar. Benoemd: tot bijst. in het past. te Valtliermond: J. Eikema. a.s. em. pred. te Hoogwoud-Aardswoud. GEREFORMEERDE KERKEN Aangenomen naar Andijk (vac. J. Végh): C. Dijkstra te Asperen; naar Almelo, vac. O. Jager, dr. A. Wind, miss. pred., woonachtig te Hilversum, die bedankte voor Muiden, Vlaardingen (7e pred. pl.) en Zuidland. BURGH. Ds. F. Don hoopt zondag 8 mei intrede te doen in de gemeente Burgh. Hij wordt 's morgens bevestigd door zijn broer ds. M. C. Don te Rot terdam. De in de Gereformeerde Kerk te Daarrta zette hij zich aan tafel en ging zitten piekeren over de manier. waarop hij het avontuur, dat achter l Colijnsplaat gehouden collecte voor de hen lag, op een geloofwaardige manier vluchtelingenaktie „Doe open" heeft in het logboek zou kunnen schrijven 200,33 gulden opgebracht.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 2