Lastige klippen voor Eisenhower in zicht DE GAULLE ÏN WASHINGTON ^«er Standpunt al in Canada bepaald MEISJE MET 2 HARTEN weer op zijn post Onderwijzeres aangerand in Amsterdamse bos VREEMD RECHT IN MAROKKO gedoopt Ongekend laag water in Waal, Rijn en IJssel SPEURTOCHT NAAR JONGEN VAN 5 JAAR Te hoge kosten van de Hoge Autoriteit Nederland berust iet bij neen De Bilt: Droog schilder zelf met Enorme halion om aarde PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Rebellie legen C.D.U. en dr. Adenauer Instemming Formule Lastig punt VERBAND MET WURGMOORD Bij de keel sikkens-tjallema produkt Gekrenkt Onderzoek Huid van de beer RAPPORT STELT: ni k Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90. Postbus 4, Giro 116666, telefoon Directie en administratie 01100- 2438. Redactie: 01100-2317 bij geen gehoor Chef redactie 01100-3991. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 52, tel. 01130-2009, bij geen gehoor: 01180-4604, Postbus 26, Vlissingcn, N ieu wend ij k 33, tel. 01184-3224, Postbus 24, Terneuzen, Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189; Zierikzee, Havenpark 24, tel. 01110-2991. Directeur JACQ DE SMIT Chefred.: G. J. BREUKER Zeenwsch Dagblad Losse nummers 13 cent. Abonnementsprijs 0,56 per week, 7,per kwartaal Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van 1, 16e JAARGANG No. 4541 Vrijdag 22 april 1960 Van onze correspondent WASHINGTON President de Gaulle arriveert vandaag in de Amerikaanse hoofdstad. Washington heeft zich voorbereid op een zeer hartelijke ontvangst. De aankomst omstreeks het middaguur verzekert een maximaal aantal belangstellenden langs de route omdat dan alle regeringsbureaus en kantoren leegstromen. Boven dien hebben in deze paasvakantie tienduizenden bezoekers de be volking van Washington doen aanzwellen, zodat het zeker niet aan belangstelling zal ontbreken. Volgende week beginnen de officiële politieke besprekingen met Eisenhower. Deze besprekingen zullen ongetwij feld ook in een sfeer van warme vriendschap worden gehouden, maar men geeft er zich terdege rekenschap van dat vele moeilijke politieke pro blemen ter sprake zullen moeten ko men, die niet gemakkelijk tot een op lossing kunnen worden gebracht en die dus de goede atmosfeer in gevaar zou den kunnen brengen. De Gaulle's in Canada afgelegde verklaringen hebben Frankrijks stand punt toegelicht inzake de komende top conferentie, waarvan volgens de Fran se president het succes vooral afhangt van de mogelijkheid om discussie te vermijden van vraagstukken die voor alsnog onoplosbaar zijn, zoals bijvoor beeld het Duitse vraagstuk. Voor die opvatting zal de Gaulle hier wel een zekere mate van instem ming kunnen vinden, omdat ook in Amerikaanse regeringskringen de me- Van onze correspondent PARIJS De medische wetenschap staat in Frankrijk voor een zeldzaam geval: het is gebleken dat het 17-jarige meisje Camela de Félice, dochter van een in Frankrijk gevestigde huisschil der van Italiaanse afkomst, twee har ten heeft. Het is mogelijk dat men zal proberen een ervan operatief weg te nemen. De specialisten van het zieken huis van St. Germain en Laye, een stadje even buiten Parijs, hebben ech ter reeds laten weten dat zij het meisje tenminste drie i?ar zullen moe ten observeren alvorens zij tot een dergelijke ernstige ingreep zouden kunnen overgaan. Uniek Nadat de vader zich in Frankrijk had gevestigd, heeft hij zich daar tot de doktoren gewend en de Franse medici hebben snel hun diagnose gesteld: twee harten en vijf aorta's. Het geval schijnt uniek en het befaamde boek over af wijkingen van het hart van Heléne Taus sig maakt geen melding van een dubbel hart, wel van een hart dat rechts is geplaatst in plaats van links, van ver bindingen tussen de hartkamers enz. enz. De Franse hartspecialisten zien zich thans voor twee problemen geplaatst: is operatief ingrijpen mogelijk en zal het enig nut hebben. Drie jaar denken zij nodig te hebben alvorens een beslissing te kunnen ne men. Carmela zelf, die heel opgewekt (in een rose pyjama en met een lichtblauw lint in het haar) in haar ziekenhuisbed te St. Germain en Laye ligt, zegt: ik hoop dat men mij spoedig opereert. Ik wil graag net eender worden als andere meisjes. ning bestaat dat Kroesjtsjef geen on middellijke crisis omtrent Berlijn wenst te ontketenen. Het zou dus inderdaad de voorkeur verdienen, de huidige status van Ber lijn te handhaven zonder naar „on mogelijke" oplossingen te streven. Onder de punten die volgens de Gaulle wel rijp zijn voor bespreking op de top conferentie, welke op 16 mei te Parijs begint, is in de eerste plaats het voorstel om te trachten samenwerking met de Sow jetunie tot stand te brengen op het gebied van economische steun aan onder ontwikkelde gebieden om te voorkomen, dat landen, die pas onlangs zelfstandig zijn geworden, om der wille van econo mische bijstand ertoe worden verleid Oost en West tegen elkaar uit te spelen. In de tweede plaats het denkbeeld om een formule uit te werken waarbij Oost en West wapenleveringen aan Afrikaanse landen beperken om het ontstaan van een bewapeningswedloop te voorkomen. Deze Franse voorstellen zijn al vorige week ter sprake gebracht op de confe rentie van ministers van buitenlandse zaken, doch de behandeling is uitgesteld voor een discussie in de toekomst. Men kan er echter zeker van zijn, dat de Gaulle nu opnieuw op dit aambeeld zal hameren, al is bij voorafgaande bespre kingen al gebleken, dat Washington er met veel voorbehoud tegenover staat. Een lastig punt zal ook Frankrijks aan dringen zijn op volledige toelating tot de „atoomclub". Ambassadeur Alphand heeft wat dat betreft de laatste weken al voel horens uitgestoken. Het schijnt echter zo te zijn, dat noch het Congres, noch de Amerikaanse regering bereid is om de Franse eisen in te willigen. Ten gevolge van dit alles hecht men aan het verblijf van de Gaulle te Wash ington grote betekenis. Het volgende week beginnend politiek overleg wordt be schouwd als van beslissende aard, zowel voor de te volgen gedragslijn op de ko mende topconferentie als voor Frankrijks verdere rol in de Westelijke wereld, in het bijzonder wat betreft de Navo. RABAT (Reuter) De verdedigers van de beklaagden in het Marokkaanse spij solie-vergiftigingsschandaal hebben zich gisteren ernstig beklaagd over de gang van zaken in het proces, waar 24 mannen de doodstraf te wachten staat als zij worden schuldig bevonden aan opzettelijke verhandeling van de vergiftigde spijsolie waardoor 6000 mensen invalide werden. De advocaten i °ög had verscheurden hun toga en riepen: „De met de wandelaar de politie, zaak is al beslecht. Onze cliënten zijn Onmiddellijk werd een klopjacht in- al ter dood veroordeeld". gezet, maar van de aanrander was geen Deze uitbarsting volgde op een sP°°r meer te bekennen. Op de plaats klacht van een advocaat over onrecht- I va" he* misdrijf werd een nauwkeurig Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM/AMSTELVEEN Tus sen half twaalf en twaalf uur is gister morgen in het Amsterdamse bos (ge meente Nieuwer-Amstel) een aanran ding gepleegd, die onwillekeurig doet denken aan de moord op Engelina Feen- stra, het zeventienjarige meisje dat veertien dagen geleden in Amsterdam werd gewurgd. Het onderzoek dat de recherche van Nieuwer-Amstel naar de nieuwe gewelddaad instelt, wordt dan ook door de Amsterdamse politie met grote belangstelling gevolgd. Gisterochtend zat de 24-jarige onder wijzeres M. M. G. uit Amstelveen op een stil plekje op een bank te genieten van het zonnetje. Ze had vakantie en had net haar wandeling door de bosrijke om geving voor een korte rust onderbro ken. Plotseling dook achter haar een man op uit het geboomte. Hij greep de jonge vrouw van achteren beet, wierp haar van de bank en sleurde haar over een grasveld de bosjes in. Daar greep hij zijn slachtoffer bij de keel, sloeg haar waar hij haar raken kon in het gezicht en be gon haar de kleren van het lijf te ruk ken. Het meisje vocht verbeten terug en toen zij even genoeg lucht kon happen, gilde ze. Haar aanvaller schrok en liet haar los. Mejuffrouw G. zette het op een lopen. Even nog kwam haar belager haar achterna, maar toen in de verte een wandelaar naderde, sloeg hij op de vlucht. De onderwijzeres, die van het gevecht enkele wonden en een blauw overgehouden, waarschuwde i onderzoek naar eventuele stille getuigen I ingesteld. matige huiszoekingen, waarna rechter toegaf: „De wet is geschonden, de arrestaties waren vaak willekeurig. Maar dit is geen gewoon proces dat' Olgllül6111 dit gebaseerd kan zijn op de normale juridische regels. Ieder weet dat de Oe Amstelveense politie verkeert in koning de wet stelt. Hij vroeg de ver- Cle gelukkige omstandigheid, dat zij over dachten te arresteren, te ondervragen een vrij nauwkeurig signalement van de en te veroordelen. Hij hoeft slechts te spreken en zijn woorden zijn wet. Publikatie in het staatsblad is niet nodig. De radio roept de feiten om, de kranten drukken ze. Dat is voldoende". De advocaten protesteerden: ,,Zo kunnen wij niet langer verdedigen, dit is het einde van het recht, dit is anarchie". Het hof verdaagde de zitting tot maandag. HAMBURG Duitsland zal de in voer van eieren uit de Oosteuropese landen aanmerkelijk inkrimpen. De maatregelen treffen vooral Polen, dat in 1959 voor ruim 35 miljoen mark aan eieren naar West-Duitsland expor teerde. De handel houdt nu rekening met een toenemende activiteit van vooral Deense en Nederlandse zijde. aanvaller beschikt. Het is een jongeman van 25 tot 30 jaar, ongeveer 1 meter 75 lang, met donker achterover gekamd tiaar, gekleed in een grijsblauwe regen jas, een donkere broek en donkere schoenen. Hij was blootshoofds. Op het gezicht van de aanvaller moe ten de sporen zijn te zien van enkele forse krabben, die mejuffrouw G. hem tijdens het gevecht toediende. Dit signa lement werd gistermiddag onmiddellijk over de politie-telex verspreid. De politie wilde deze zeer duidelijke per soonsbeschrijving gisteren niet via de radio laten verspreiden. De Amsterdamse recherchegroep die belast is met het onderzoek naar de wurging van Engelina Feenstra, heeft daarom zoveel belangstelling voor de aanranding, omdat die alle kenmerken vertoont van het werk van een onge remde maniak. Zoals bekend is in één van de theorieën, waarvan men bij het onderzoek in de zaak-Feenstra uitgaat, eveneens sprake van een maniak. De vluchtelingenstroom uit Oost- Duitsland is nog nimmer zo groot ge weest als in het afgelopen Paasweek einde. Niet minder dan bijna zesduizend Oostduitsers passeerden, in West-Berlijn de zonegrens om een nieuw, misschien beter, maar zeker veiliger bestaan op te bouwen in een wereld die de Oost- duitse overheid nog steeds als zwarter dan zwart afschildert. Om meer ruimte in de Westberlijnse opvangkam pen te krijgen zond het stadsbestuur grote aantallen vluchtelingen per vlieg tuig door naar de Westduitse opvang centra. 3 Onze foto toont een groep vluchte lingen, wachtende om hij een» noodkamp te worden ingeschreven. Advertentie DE VERF VOOR HET SCHILDERFEEST België's jongste trots, de op Goede Vrijdag geboren zoon van prinses Paola Ruffo di Calabria en prins Albert van Luik, is gisteren plechtig gedoopt met de namen Philip, Leopold, Lodewijk, Maria. Als peter fun geerde koning Leo pold der Belgen, grootvader van het borelingske dat men hier in zijn wiegje ziet liggen, en als meter prinses Louisa di Calabria, groot moeder van moeders zijde. De doopplech tigheid had plaats in de kapel van kasteel Belvédère, de resi dentie van het ouder paar in de nabijheid van het Brusselse Atomium. Van onze correspondent NIJMEGEN Opnieuw staat het water in Waal, Rijn en IJssel zo laag, dat Rijkswaterstaat de scheepvaart be perkende maatregelen heeft moeten op leggen. Terwijl anders in deze voor jaarsdagen de rivieren machtige stro men zijn, die enorme watermassa's naar zee stuwen, zijn het thans piezel- kleine beetjes water die naar zee af vloeien. Een dergelijke situatie in deze tijd van het jaar is op onze benedenrivieren nog nimmer in de geschiedenis voor gekomen. Met angst en beven vragen reders en schippers zich af of de on gekend lange laagwaterperiode van vorig jaar zich dit jaar zal herhalen en dan nog vele maanden langer zal duren. Regen valt er niet en de sneeuw, in normale voorjaren anders dè grote waterleverancier van de Rijn, smolt reeds weken geleden weg. Onder de nieuwe beperkingen voor de vaart op de grote rivieren vallen voorlopig alleen nog maar de grootste schepen. In de Waal staat tussen Mil- lingen en fort Sint Andries plaatselijk niet meer dan 2'i meter water. Dat be tekent, dat de tweeduizend tonners on der de rijnschepen niet dieper dan 2,35 meter mogen steken. Daarmee moeten zij 'voor rond vijftien percent onderbe- laden blijven. Op de Rijn en Gelderse IJssel is de toestand nog ongunstiger. Tussen de IJsselkop en Doesburg staat plaatselijk niet meer dan 1,80 m water, tussen Doesburg en Zutfen slechts 1,95 m. Hier zijn de diepgangrestricties dan ook aan zienlijk strenger dan op de Waal. In de Rijn staat tussen Heveadorp en het Amsterdam-Rijnkanaal op menige plaats niet meer dan 1,75 m water. Dat be perkt de diepgang voor grote schepen tot 1.60 meter. Alleen kleinere schepen maken nog van Rijn en IJssel gebruik. De Maas verkeert, dank zij haar ge kanaliseerde staat, in een gunstiger po sitie. Rijkswaterstaat is doende tussen de stuwen van Grave en Lith het water zover op te zetten, dat hier een vaar- diepte van 2'/z meter aangehouden kan worden. De grote schepen, die van de boven-Maas komen, kunnen daardoor deze rivier verder afvaren en pas later in de Waal of Merwede belanden. Behalve de schippers kampen ook de Betuwse fruittelers met het acute wa tertekort Stonden de Betuwse sloten in vroeger jaren in deze tijd tot de rand gevuld, thans bevatten zij nagenoeg geen water- Juist in deze en komende maand hebben de telers echter overvloedig wa ter nodig voor het bespuiten van de vruchtbomen. Van onze correspondent BONN De Westduitse minister voor vluchtelingenzaken, prof. Ober lander, rebelleerde gisteren zowel tegen bondskanselier Adenauer als tegen een afspraak tussen de C.D.U. en de socialisten. Hij keerde na de Pasen rustig naar de Westduitse hoofdstad terug en eiste gisteren van Bondsdagvoorzitter Gerstenmaier de instelling van een parlementaire on derzoekingscommissie, die zijn ver leden moet onderzoeken en hem „volledig" moet rehabiliteren. Inzake Oberlander meende men te Bonn vlak voor Pasen, dat alles in kannen en kruiken was. De C.D.U. had met de S.P.D. afgesproken, dat de mi nister met verlof zou gaan, na Pasen niet meer op zijn departement zou terugkeren en voor 5 mei ontslag zou nemen. De socialisten gingen ermee akkoord, dat pas op 5 mei en dus zon der Oberlander zelf, de begroting van het departement van vluchtelingen zaken in het parlement zou worden be handeld en dat hun voorstel, tot in stelling van een Bondsdagcommissie ter behandeling van Oberlanders ver leden met meer ter tafel zou komen. Bondskanselier Adenauer, die nog vo rige week Oberlander een ex-nazi van kaliber noemde is met deze afspraken akkoord gegaan. Maar Oberlander dacht er anders over. Hij acht zich gekrenkt door Ade nauers oordeel over hem en voorts door het communistische propaganda- proces te Oost-Berlijn, dat sedert woensdag tegen hem aan de gang is en waarbij noch de „beklaagde" noch bona fide getuigen aanwezig zijn. Professor Oberlander is, dat blijkt uit zijn hele houding, uit op volledige rehabilitatie. Pas daarna is hij bereid af te treden! Dwars tegen de draad in, zonder zich te storen aan de afspraken van zijn eigen partij met de oppositie wil hij thans voor alles zijn eigen wil doordrijven. Met Gerstenmaier besprak hij giste ren de mogelijkheid van een onder zoek door een Bondsdagcommissie van zijn rol bij het vermoorden van hon derden inwoners van de Poolse stad Lernberg in' de zomer van 1941, van zijn houding ten aanzien van de nazi- politiek in Oost-Europa en van zijn mening voor de Tweede Wereldoorlog over hetgeen met de Oosteuropese vol keren diende te worden gedaan. Kortom, Oberlander wenst schoon gewassen te worden van de nazivlek- ken, waarvan iedereen hem te Bonn verdenkt op grond van zijn lidmaat schap van Hitiers partij, zijn meedoen aan de realisering van bepaalde nazi principes, zijn rol als hoogleraar te Praag tijdens de bezetting, en zo meer. Bonn werd gisteren door deze stap van Oberlander uitermate verrast. Men was hier de laatste tijd druk bezig om de huid van de beer het de partement van Oberlander te ver delen: men noemde een reeks kandida ten voor het ministerschap. Maar de beer zelf is uitermate weerspannig en laat zich niet schieten of vangen. Indien Oberlander werkelijk een commissie-onderzoek van de Bondsdag wil afwachten, zal zijn aftreden nog wel enige tijd op zich kunnen laten wachten. Immers voor de instelling van een dergelijke commissie zijn vijf tien Bondsdagleden nodig. De behan deling door de commissie zal weken kunnen duren. De uitspraak van de commissie zal dan uiteraard moeten zijn zoals Oberlander dat wenst: t.w. een volledige rehabilitatie inhoudende. Pas daarna zou hij bereid zijn af te treden tenzij Adenauer genoeg heeft van het touwtrekken en Oberlander kort en goed het kabinet uitsmijt Van onze correspondent ARNHEM Al twee dagen verkeert de buurtschap Zieuwent in de gemeente Lichtenvoorde in staat van alarm. De vijfjarige Antonius Johannes Maria Krab- benborg, het zoontje van een kinderrij ke landbouwer in Zieuwent is sinds woensdagmorgen omtreeks tien uur zoek. Hij is toen op een oud kinderfietsje en met klompen aan wat gaan rondrijden maar is sindsdien niet meer gezien. Woensdag tegen het middaguur kwam van de vader van de kleine jongen het eerste alarm bij de politie, die onmid dellijk stad en land is gaan afzoeken, echter zonder resultaat. De radeloze va der heeft toen vrienden en buren ge waarschuwd zodat in de nacht van woensdag op donderdag minstens drie honderd man met lampen en fakkels op zoek zijn gegaan naar het kleine kerel tje. Moe en teleurgesteld moesten zij gistermorgen constateren dat er nog geen enkel spoor was. Meldingen Intussen kwamen de eerste meldingen binnen van mensen die meenden een jon getje te hebben gezien. De een vertelde hem in een zigeunerwagen te hebben ge zien, de ander had een jongetje met een prop in de mond ergens opgemerkt. Er kwamen berichten uit Winterswijk en nog verder weg, maar het bleken alle loze geruchten te zijn. Gistermorgen is iedereen in Zieuwent, Lichtenvoorde en omstreken, die een auto of een bromfiets had, weder op weg ge gaan, waarbij de aandacht vooral uitging naar sloten en kolken. Een grote politie macht zocht ook en tenslotte vroeg men assistentie aan van het leger, zodat sinds gisteravond nog tachtig man van de Van Heutszcompagnie uit Arnhem deelnemen aan de speurtocht, die de hele nacht zou duren. Eigen nieuwsdienst LUXEMBURG. Prof. Urbain Vaes, de officiële eenhoofdige Rekenkamer van de Economische Gemeenschap voor Kolen en Staal, heeft een rapport opge steld over de uitgaven van de Hoge Autoriteit van 1 juli 1958 tot en met 30 juni 1959. Daarin laat de Belgische hoog leraar het niet ontbreken aan kritische opmerkingen ten aanzien van de uitgaven- politiek van het hoge orgaan. Hij stelt o.a.: -t De kosten voor hulppersoneel stijgen A steeds. ,,Er bestaat hier het gevaar dat op deze manier indirect de door de commissie van voorzitters van de E.G.K.S. toegestane personeelssterkte wordt over schreden." o Het personeel krijgt te veel overuren uitbetaald. Alleen in Luxemburg werd daarvoor in het boekjaar 180.000 gulden betaald, voor verscheidene ambtenaren zelfs bedragen tot 2250 per jaar. „Men maakt weinig gebruik van de gelegen heid de overuren te verrekenen met extra vakantiedagen." o Twee ambtenaren van de vertegen- woordiging der E.G.K S. te Londen krijgen ruim duizend gulden per maand huurtoeslag(l) omdat zij ontvangsten moeten geven en dus een groot huis zouden moeten hebben. a Officiële recepties kosten twee ton; prof. Vaes signaleert verscheidene ge vallen waar alleen functionarissen van de drie gemeenschappen werden ont haald: men ontving dus zichzelf op kosten van de eigen kas. cj De kosten voor gebouwen, dienst- reizen en verblijf blijven hoog als gevolg van de omstandigheid dat er nog altijd geen gemeenschappelijke zetel voor de drie Europese gemeenschappen is aangegeven. De diensten alleen in Luxem burg zijn al over vijftien gebouwen verdeeld. Begroting hoger Hij meent voorts dat de kosten van het paviljoen op de Expo te hoog waren, dat uitgaven worden gedaan als subsidie aan instellingen waarover de Hoge Auto riteit geen zeggenschap heeft, dat secre taressen van hoge functionarissen vlieg reizen maken in dezelfde klasse als hun baas, etc. De commissie van voorzitters der E.G.K.S. zal dit rapport binnenkort be spreken. Tegelijk met dit rapport verscheen de begroting van de E.G.K.S. voor 1960-1961. De geraamde uitgaven zijn alweer zés miljoen gulden hoger dan vorig jaar, te weten ruim 48 miljoen. Salarissen en sociale lasten zijn lager geraamd, even als gebouwen, dienstreizen etc., maar een post van zes miljoen is voor het eerst uitgetrokken voor de gemeenschappelijke diensten van de drie gemeenschappen. LANDINGSRECHTEN KLM 9? 99 WASHINGTON (AP) De Neder landse ambassadeur in Washington dr. J. H. van Roijen, heeft gisteren aan de Amerikaanse onderminister van buitenlandse zaken, Douglas Dil lon een nota overhandigd, waarin is meegedeeld dat Nederland niet zal berusten bij de weigering van landings rechten in Los Angeles voor de KLM. Het ministerie van buitenlandse zaken in Den Haag zegt van deze nota, dat het Nederlandse standpunt er nog eens in wordt uiteengezet, nu het overleg over de landingsrechten is op geschort. Dr. van Roijen zei, dat de nota „opnieuw uiting geeft aan onze grote teleurstelling" over de Ameri kaanse weigering. „Wij hebben nooit het „neen" als het laatste woord in deze zaak gezien," zei de ambassadeur. HOUSTON. Texas (AP) Zeer 'bin nenkort wil het Amerikaanse bureau voor luchtvaart en ruimtevaart (NASA) een reusachtige ballon met een middel lijn van dertig meter in een baan om de aarde brengen. Volgens senator Lyn don Johnson, die dit donderdag bekend maakte, zou die poging worden onder nomen op 5 mei. De kunstmaan, te lanceren in het ka der van het projekt Echo, zou dienen als passieve schakel in het interconti nentale berichtenverkeer. Radioaeinen zouden van de zeer dunne laag alumi nium waarmee de ballon is overtrokken, terugkaatsen en op honderden kilome ters afstand van de plaats van uitzen ding worden ontvangen. MONTREAL (Reuter) Montreal, in grootte de tweede Frans-sprekende stad in de wereld, was donderdag het doel van president de Gaulle tijdens zijn be zoek aan Canada. Het Franse staak - hoofd bofte deze laatste dag van zijn Canadees bezoek met het weer: het was wat de Montrealers noemen „koninklijk weer". Op het vliegveld inspecteerde de Gaul le een erewacht van cadetten, waarna een receptie van gemeentelijke autori teiten volgde. Na zijn bezoek van vijf uren aan Montreal vliegt de Franse pre sident door naar Toronto. Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte ons gisteravond om 23.15 uur: Veel bewolking en op de meeste plaatsen droog weer. Matige, af en toe vrij krach tige wind tussen noord en noord west. Dezelfde tem peraturen als gis teren of iets lagere. MIESJE: Je zou haast je regenjas verkopen. 23 april: zon op 5.27, zon onder 19.51; maan op 4.41, maan onder 1712.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 1