Documenten tonen fraude duidelijk Zes en een halve ton voor Eric INGETOGEN VREUGDE OM PRINS PHILIP Sleutel van schrootraadsel ligt op de bodem van de Westerschelde BAAYENS GROOTSCHEEPSE MENSENJACHT BEGONNEN NA TERUGKOMST VAN ZOONTJE PEUGEOT NEDERLANDS GRENSPOSTEN VERSTOPT Geen wel zonnige perioden Geen „wilde" melkautomaten Oplossing zoeken voor landen in EEG met lage tarieven De Bilt: Fris NIET IN ORDE KON NIET KLOPPEN Boycot tegen Zuid-Afrika PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Verwijten Ligt er nog Waarom niet Veel Duitsers Felicitatierègister Belgische prinsje TRAM REED TWEE KINDEREN AAN Werkgevers over kloof tussen Zes en Zeven SURINAME WIL IN AMERIKA LENEN LAATSTE NIEUWS Inbreker meldt zich voor oude misdaad Felicitaties voor familie Peugeot Het weer overal Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, Postbus 4, Giro 116666, telefoon Directie en administratie 01100- 2438. Redactie: 01100-2317 bij geen gehoor Chef redactie 01100-3991. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 52, tel. 01130-2009, bij geen gehoor: 01180-4604, Postbus 26, Vlissingen, Nieuwendijk 33, tel. 01184-3224, Postbus 24, Terne uren, Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189; Zierikzee, Havenpark 24, tel. 01110-2991. Directeur JACQ DE SMIT Chefred.: G. J. BREAKER £*8 i'i'S Zeeuwsen Dagblad Losse nummers 13 cent. Abonnementsprijs 0,56 per week, 7,per kwartaal Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van 1, 16e JAARGANG No. 45382ater(Jag 16 april 1960 BEWIJS WERD VERWAARLOOSD Van onze speciale verslaggever ROTTERDAM. De oplossing van het raadsel der sclirootfraude moet in een geheel andere richting worden gezocht dan tot dusverre is gedaan. Wij beschikken over bewijsstukken waarmede dit kan worden aangetoond. Documenten uit de archieven van de Vereve- ningskas te Brussel, het Regionale Bureau te Dusseldorp, de betrok ken schrootfirma's en van de heer L. Worms spreken een duidelijke taal voor wie de legpuzzel leggen kan. Reeds bij het eerste geval van schrootfraude in Nederland moe ten de verantwoordelijke functionarissen van de Vereveningskas te Brussel en van de regionale bureaus in Nederland en Duitsland baast wel volledig ervan op de hoogte zijn geweest dat de zaak niet in orde was. Niet in orde kon zijn. Wat tot nu toe steeds vagelijk is aangeduid met de term „gebrek aan con trole" blijkt, zo Ieren deze bewijsstukken, iets heel anders te zijn. Men moet naar onze overtuiging al van stonde af aan hebben kunnen zien en hebben kunnen, weten dat de zaak niet klopte. Niet kloppen kon. Men moet hebben geconstateerd want het ligt al te zeer voor de hand dat al bij dat eerste geval van fraude dat bekend is geworden (in december 1957) de papieren die bij de transactie gebruikt werden niet in orde waren en dat het als „derde-landensehroot" ge leverde materiaal gewoon binnenlands schroot was. Desondanks werd met volle mede werking van deze instanties de eerste zaak afgewikkeld en werd, door bin nenlands schroot naar het onder de perekwatie vallende derde-landen- schroot te manipuleren, op deze trans actie fraudeleus een subsidie van 97.000 dollar (370.000 gulden) gegeven. Dat deden personen en instanties die nu juist ertoe geroepen waren de za ken volgens nauwkeurig omschreven regelen af te doen. In de documenten waaruit wij putten ligt nu de sleutel voor de oplossing van de gehele schrootaffaire. bijgewerkte officiële zeekaart van de Westerschelde. Slechts de mast en een laadboom zijn er indertijd afgehaald. De documenten spreken duidelijke taal: dit is het schip waarmede ge knoeid is. Intussen doen de Hoge Autoriteit in Luxemburg en de Nederlandse rege ring elkander over en weer de felste verwijten dat zij elk op hun beurt het onderzoek naar de schrootfraude dat bij het geval van de Steel Travel ler dient te beginnen hebben be moeilijkt en vertraagd. Het is in dit stadium, menen wij, niet meer van belang wie gelijk heeft: Luxemburg of Den Haag. Het voor naamste is dat het onderzoek weer op gang komt. En dat kan, met de gegevens die wij hier en op pagina 3 publiceren. Want deze gegevens zijn geruime tijd in han den en van de Hoge Autoriteit en van Het gezin Peugeot herenigd. De kleine Ericdie van al de gebeurtenissen van de laatste dagen eigenlijk maar weinig heef' begrepen, zit op de urmen van zijn moeder. Vader Peugeot heeft de zevenjarige Jean Philippe op de arm de Nederlandse justitie. Dezelfde docu- Dit eerste geval betreft het schip menten en bewijsstukken waaruit wij Steel Traveller. Eind 1944 werd dit thans putten vormen een onderdeel Eind geallieerde Libertyschip, met ravitail- leringsgoederen voor de invasielegers op weg naar Antwerpen, door Duitse bommenwerpers op de Westerschelde aangevallen en tot zinken gebracht. Het is dit schip, waarop men zie de documenten het bedrag van raaricp1 =telt ic Jp vraaa- Waar 370.000 gulden ten onrechte werd ver- raa°sel fte" ls üf vraag- iWaar kregen. om werd dit materiaal tot dus van het in overvloed aanwezige bewijs materiaal. Het enige wat ons nog voor een Ten onrechte, wantdit schip is niet gesloopt, is niet als schroot ver kocht. Vandaag nog ligt het op de bo dem van de Westerschelde, aangegeven met een boei, bekend bij de Schelde- ioodseli, aangeduid ook op de nieuwste, ROTTERDAM „Reken vandaag maar niet meer op ons. Wij staan in Aken en komen er niet door. Er is geen kijk op, zo razend druk is het hier." Dit telefoontje kreeg een Rotter damse familie gisteren van Deense vrienden, die tegen de lunch zouden arriveren voor een korte paasva kantie in Rotterdam. De vakantie is niet doorgegaan. Bij Aken hebben de Denen rechtsomkeert gemaakt. De toegangswegen naar Nederland wa ren verstopt met duizenden en nog eens duizenden toeristen. Een paas- rekord was in de maak. De politieagenten, die gisteren bij de VVV-kantoren in Amsterdam en Hengelo toezicht hielden op de lange rijen buitenlanders voor de deuren, waren als een symbool voor de omvang van de vreemdelingeninvasie. Zo groot was de aanloop, dat de logiesinforma- tiedienst in Amsterdam 32 man nodig had om iedereen binnen redelijke tijd aan inlichtingen en onderdak te helpen. In de ochtenduren was het nog kalmpjes aan gegaan. 's Middags echter namen de stoeten auto's en scooters dusdanige vormen aan, dat Nieuweschans, Denekamp. Elten en Wernhout aan de centrale post in Den Haag het sein gaven: We worden hier overstelpt. De vreemdelingen, die gisteren ons land binnenstroomden, waren in de eerste plaats Duitsers. E)an kwam een groot aantal toeristen uit Scandinavië (ongeveer een derde deel van de pas santen van Denekamp) en uit Enge land: de Engelsen vielen in het zuiden en bij Arnhem op. Bij Eysden werden veel Canadese militairen geteld. Druk was het verder met Belgen en Noord fransen. Bij elkaar waren het verschei dene honderdduizenden vreemdelingen. DEN HAAG. Ter gelegenheid van de geboorte van de zoon van de Prins en de Prinses van Luik zullen op de Belgische ambassade in Den Haag er. de consulaten-generaal in Amsterdam en Rotterdam felicitatieregisters ter te kening liggen. verre niet gebruikt? De fraude springt er duidelijk uit naar vo ren, hetgeen wij op pagina 3 na der verduidelijken. Van onze correspondent PARIJS De wellicht grootste mensenjacht uit de geschiedenis van de Franse misdaad begon vrijdagochtend voor dag en dauw, toen bekend was geworden dat de kleine Eric Peugeot veilig en wel bij zijn ouders was terugge keerd. Er was geen enkele reden meer om de ontvoerders te ontzien en vele dui zenden manschappen van de politie, verspreid over geheel het land, betrok ken de wacht bij barricades, aan grens posten en op vliegvelden. De veronderstelling ligt immers voor Op de zeekaart staan zij nog steeds als wrak aangegeven: de Steel Tra veller en de Birkenfels. De plaats is nauwkeurig bepaald in de Wester schelde en boven de Steel Travelier zwaait de boei ter waarschuwing van dit obstakel in de vaargeul. Niettemin werden beide schepen op papier althans gesloopt en op het schroot werden grote bedragen sUb- sidie gegeven. Van de Birkenfels is bovendien in een van de processen rondom de schrootaffaire gezegd: Dit schip vaart nog steeds Van onze correspondent BRUSSEL. Het Paasgeschenk van de koninklijke familie voor het Belgi sche volk is een koninklijke baby. De pasgeborene is het eerste kind van prinses Paola en prins Albert van Luik. Het kind, een jongen, heeft de namen Philip Leopold Lodewijk Marie gekre gen. Er daverden gistermorgen ongeveer twintig minuten na de geboorte''van het prinsje 101 saluutschoten in het park van Brussel, maar van uitbarstingen van uit bundige vreugde van de Belgen over de blijde koninklijke gebeurtenis was wei nig te merken. De Belgische radio -maakte het nieuws om half elf in de ochtend op uiterst sobere wijze bekend. Daarna klonk de Brabanxjonne en volgde gewoon de voort zetting van het vastgestelde programma. De première van Onbezoldigd moor denaar (Tueur sans gages) van Iones- co door de toneelgroep Theater zal wor den gegeven op 6 mei in het Nieuwe de la Martheater te Amsterdam. In Brussel was het gistermiddag weinig meer geanimeerd dan anders. Vlaggen woeien alleen van openbare gebouwen en sommige grote kantoren. Het meeleven met de grote gebeurtenissen in het vorstenhuis moeten de Belgen blijkbaar nog leren. Dit betekent niet dat de moeder van het prinsje, prinses Paola, niet geliefd zou zijn bij het Belgische volk. Door haar eenvoudige beminnelijkheid is zij bij heel de bevolking zeer geliefd. Wat de troonopvolging betreft staat prins Philip op de tweede plaats, achter zijn vader, die vier jaar jonger is dan zijn broer, koning Boudewijn. De baby is blond en heeft blauwe ogen. Vandaag wordt de pasgeborene voor lopig gedoopt in het paléis Belvedere. Zijn grootvader, ex-koning Leopold, en zijn grootmoeder, prinses Luisa Ruffo di Calabria, zullen de eenvoudige plechtig heid bijwonen. Het is nog niet bekend wanneer het prinsje officieel zal worden gedoopt. Ver moedelijk zal dat pas over enige maanden gebeuren in de St. Goedele, waar op 2 juli van het vorige jaar het huwelijk van zijn j ouders werd ingezegend. de hand dat de ontvoerders zich zo spoedig mogelijk in veiligheid zullen stellen nu zij de losprijs voor Eric Peugeot 650.000 gulden in gouden munt en vreemd bankpapier in handen hebben. In de nacht van donderdag op vrijdag in een deel van onze vorige oplage hebben wij het nog kunnen melden is het vierjarige jochie, waarover heel Frankrijk, misschien wel heel de wereld, in ongerustheid zat, gevonden. Eric liep moederziel alleen op de Avenue Ray mond Poincaré (in de buurt van het pa lais de Chaillot in het westen van de stad) en hij huilde. Op straat Lucien Bonnet, een vrijgezel, ambte naar van de belastingen, die in de buurt woont en die nadat hij een variététheater had bezocht even een slokje had gedron ken en onderweg was naar huis, zag het kind. Het drong eerst nog helemaal niet tot hem door dat het Eric Peugeot was. Hij veronderstelde dat het kind op de een of andere manier van zijn huis in de buurt was weggelopen en dat het huilde omdat het was verdwaald. Hij stak de straat over en sprak het aan. Door het huilen verstond hij niet wat Eric hem antwoordde, maar hij zag dat het kind rilde van de kou. Hij stelde het wat gerust, zag nog licht branden in een bistro en bedacht dat het misschien geen kwaad kon wanneer het jongetje wat warms te drinken zou krijgen. Hij vatte het daarom bij de hand en nam het mee. Eerst toen vroeg hij: hoe heet je? Heel duidelijk was het ant woord: Eric Peugeot. Een krant! Geef me een krant, zei hij, toen hij in het café kwam en toen was er geen twij fel meer mogelijk. De foto wees uit dat Eric terecht was. Direct belde een an dere klant het politiebureau van de buurt op. Een paar minuten later arri veerde twee rechercheurs, die Eric mee namen naar het bureau. Daar kwam bijna tegelijkertijd diens gewaar schuwde vader aan en toen was natuur lijk ale leed geleden. In een soort optocht van auto's met journalisten, fotografen, nieuwsgierigen, politiemannen en omgqyen door een stoet van hardlopende mensen ging men naar het een paar honderd meter verder aan de Avenue Victor Hugo gelegen huis van de Peugeots. Daar droeg de vader zijn in een deken gewikkelde verloren maar teruggekeerde zoon onder het applaus van de menigte zijn huis binnen. Eric werd direct in bad gestopt en kon daarna de slaap die der onschuldige kinderen is voorbehouden, gaan vatten. Goed Gebleken is dat hij het betrekkelijk goed heeft gehad. Hijzelf vertelde dat men hem op de begane grond van een huis, niet ver van de Golfclub van St. Cloud, had vastgehouden en dat hij naar de televisie mocht kijken. Hij kreeg eten en drinken. Zijn ontvoerders waren vrien delijk voor hem en goedbeschouwd is hem geen enkel letsel overkomen. Voor zover men weet heeft Roland Peugeot met medeweten en medewerking van de politie kunnen onderhandelen met de ontvoerders. Men heeft hem niet geschaduwd. Men heeft niet de juiste tekst van de brief welke de gangsters op de speelplaats van St. Cloud achter lieten, gepubliceerd zodat hij direct aan de telefoon de werkelijke ontvoerders kon onderscheiden van de oplichters, die van de situatie misbruik wilden maken. En men heeft hetgeen hij tegen de journalisten zei steeds woordelijk weer gegeven, zodat hij rustig gelegenheid had contact met de beide gangsters op te ne men, terwijl hij had gezegd dat hij nog niets van hen had vernomen. 80 miljoen Naar verluid heeft hij tachtig miljoen oude francs 640.000) betaald in gou den munten on buitenlandse valuta. Natuurlijk hoopt iedereen dat het hem met medewerking van de politie is ge lukt de ontvoerders vals geld in handen te spelen, zodat zij snel ontdekt kunnen worden, doch daarover wordt uiteraard het grootste stilzwijgen bewaard. Vader Peugeot heeft de schurken zijn erewoord gegeven, dat hij ze niet zou aangeven en dat hij geen aanklacht tegen hen zou indienen. Verscheidene Franse dagbladen heb ben er gisteren op gewezen dat niemand verplicht is tegenover dit soort gang sters zijn erewoord te houden en dat het zaak is hier voorbeeldig te straffen, ware het slechts uit motieven van generale preventie. Vrije hand In ieder geval had op het ogenblik waarop Eric was teruggekeerd de politie de vrije hand, ook zonder aanklacht van de vader- De maatregelen welke zijn ge nomen om de daders te vinden zijn uit gebreid en uitzonderlijk- De kwestie van hun arrestatie is trou wens een erezaak voor de Franse politie geworden, die natuurlijk duidelijk wil maken dat men in Frankrijk niet onge straft een dergelijk ongehoord en on menselijk misdrijf kan volvoeren en daar bij vrijuit te gaan met 640 duizend gulden. Dat de politie zich eerst op de achter grond heeft gehouden om het de vader van Eric mogelijk te maken zijn zoon ge zond en wel terug te krijgen, pleit voor haar menselijkheid en intelligentie. Men kan echter gerust veronderstellen dat er tussen Roland Peugeot en de politie een pact is gesloten als gevolg waarvan de laatste thans over veel kostbare gege vens beschikt. Van onze weerkundige medewerker DE BILT. Na enkele dagen met een vrij grote activiteit van depres sies, is een belangrijke verandering in het algemene weerbeeld gekomen. De laatste depressie is gisteren na melijk een andere koers gaan vol gen; in plaats van boven Schotland, zoals eerst was verwacht, is zij boven Zuid-Engeland terecht gekomen en gisteravond was zij op weg naar Frankrijk. Het regengebied dat bij deze de pressie behoort zal ons land daardoor niet eens kunnen bereiken, maar toch kan deze koersverandering ern stige gevolgen hebben. De hemel was gisteravond helder geworden en de nacht zou helder blijven, zodat de kans op nachtvorst sterk toenam. Dit kan zeer nadelige gevolgen heb ben voor de bloei van de bomen en struiken, waarin dank zij het zachte weer van het begin van deze maand al flink wat schot is gekomen. Ove rigens is het natuurlijk bijzonder be langrijk dat de genoemde depressie voorlopig de laatste schijnt te zijn. Het weer zal gedurende de Paas dagen door een gebied van hoge drnk worden beheerst, in ieder geval zal op Eerste Paasdag geen regen wor den verwacht. Omdat de wind van daag en vermoedelijk ook morgen nog wel uit richtingen tussen noord en west zal waaien, moet op fris weer worden gerekend, ondanks de zonnige perioden die er zullen zijn. Van onze Haagse redactie DEN HAAG. In zijn vergadering van woensdag zal het Produktschap voor zuivel opnieuw gaan praten over de melkautomaten- Het heeft advies ingewonnen van zo wel het bedrijfschap detailhandel in melk als van de consumptiemelkcom- missie en het ziet er naar uit dat het vast zal houden aan de eis, dat melk automaten alleen mogen worden geëx ploiteerd door houders van een melk- handelaarsvergunning. Dit hoeft niet remmend te werken op de ontwikkeling van de melkautomaat, want het bedrijfschap heeft opgemerkt, dat er rond tienduizend vergunninghou ders in Nederland zijn, die elk net zo veel automaten mogen plaatsen als zij kunnen exploiteren. Bovendien blijkt dat bij de vergunninghouders grote be langstelling bestaat voor deze wijze van verkoop. Van onze Haagse redactie DEN HAAG. Het vijftienjarige meis je P. de Jong uit de Van Diemenstraat in Den Haag en haar vijfjarig broertje zijn gistermiddag bij het met een auto ped oversteken van de trambaan op de Oude Scheveningseweg door een wagen van lijn 8 aangereden. Het meisje raakte 'onder de tram en werd zeer ernstig gekwetst. Men vreest voor haar leven. Het jongetje, dat door de tram opzij werd geslingerd, liep een beenfractuur op. Eigen nieuwsdienst DEN HAAG Het zoü zinvol zijn als er bij het verdere overleg van de ,,20 plus" vooral naar gestreefd zou worden juist voor de landen met lage tarieven in de Euromarkt een aanvaardbare op lossing te vinden. Zij zullen de gevolgen van een scheiding tussen de E.E.G. en de Europese vrijhandelsassociatie (E.V:A.) het pijnlijkst voelen. Het be langrijkste gedeelte van het handelsver keer tussen de zes en de zeven speelt zich immers juist met de lage tarieflan- den Duitsland en Benelux af. Dit schrijft het Verbond van Neder- landsche werkgevers in een hoofdartikel in het zojuist verschenen nummer van zijn orgaan ,,De Nederlandse Industrie". De ,,20 plus" worden gevormd door ver tegenwoordigers van achttien landen van de Organisatie voor Europese economi sche samenwerking (O.E.E.SA, de Ver enigde Staten, Canada en de Europese commissie, die eind maart onder leiding van minister Luns in Parijs de dreigen de kloof tussen de zes en de zeven heb ben bestudeerd. .SUGGESTIES In dit verband dopt het Verbond twee suggesties aan de hand. Zouden de E.E.G. en de E.V.A. niet bereid kunnen zijn voor produkten waarvan de handel zich voor meer dan 80 procent tussen beide groepen voltrekt, verdergaande concessies te geven? Zo zou de E.E.G. haar buitentarief voor deze produkten met meer dan 20 procent zoals nu voorgesteld kunnen verlagen, ter wijl de landen van de E.V.A. de verla ging van hun binnenrechten voor deze Europese" produkten ook tot derde landen zouden moeten uitstrekken. De E.E.G. zou hiervan dan hoofdzakelijk profiteren. Volgens het Verbond zou een tweede mogelijkheid zjjn, dat de E.E.G. en de E.V.A. voor deze „Europese" produkten tariefcontingenten openen, waardoor een bepaalde hoeveelheid van deze goede ren tegen een verlaagd recht zou kun nen worden ingevoerd. Als deze hoe veelheid voldoende groot gemaakt wordt, kan de dreigende differentiatie tot op zekere hoogte verzacht worden. Deze methode heeft belangrijk bijgedragen tot de oplossing van de moeilijkheden met de zg. lijst G in de Euromarkt. aldus het Verbond van Nederlandsche werkgevers. WASHINGTON (AP) Premier Ema nuel van Suriname heeft, in gezelschap van de Nederlandse ambassadeur dr. J. H. van Royen, een bezoek gebracht aan het Amerikaanse ministerie van buiten landse zaken in Washington. Hij had daar een onderhoud met de waarnemen de onderminister van buitenlandse za ken, Hare. De premier verklaarde, dat Suriname tracht leningen af te sluiten; hij was in Washington voor informele besprekingen met de Wereldbank en het Internationale monetaire fonds, De 25-jarige M. K. uit Austerlitz is gisteravond omstreeks zeven uur bij de Pyramide van Austerlitz met een per sonenauto uit de bocht gevlogen en op slag gedood. Hij was gehuwd en had drie kinderen. K. bezat geen rijbewijs. Het stuk ijzer dat woensdag in Nij- kerk van een paal door het dak van een autobus met jongens van een am- bachtsschool viel. is voor de zeventien jarige Fokke Drijfhout uit Leeuwarden noodlottig geworden. Hij is gisteren in het ziekenhuis overleden. LOS ANGELES. De Ame rikaanse luchtmacht heeft don derdag de elfde kunstmaan van het type Discoverer in een .bijna volmaakte" baan om de aarde gebracht.. Opnieuw wil men trachten een door de kunstmaan uit te stoten cap sule vol instrumenten intact naar de aarde te laten terug keren. De Discoverer 11, die ruim 770 kilo weegt, zal de capsule na 17 banen te hebben beschreven uitstoten. Alle voorgaande pogingen zo'n cap sule te bergen mislukten. AZIË EN AFRIKA CONAKRY (Reuter) De Afrikaans- Aziatische solidariteitsconferentie van vijftig landen in Guinea's hoofdstad Co nakry heeft vrijdag aangedrongen op een onmiddellijke boycot van Zuidafri- kaanse goederen en „onderzoek van de vraag of verbreking van de diplomatie ke betrekkingen" als protest tegen de rassenscheiding mogelijk is. Voorts stelde men voor de Afrikaans- Aziatische landengroep in de Verenigde Naties te laten aandringen op economi sche sancties tegen Zuid-Afrika en op plaatsing van het Zuidafrikaanse pro bleem op de agenda van de topconfe rentie. Inzake Kameroen vroeg men terug trekking van „alle daar gelegerde Fran se en Britse troepen". De conferentie sprak zich tenslotte uit voor het hou den van een tweede conferentie van Bandoeng, waarop men een gezamen lijk „bevrijdingsfront" zou kunnen vor men en een vrijwilligerscorps ter on dersteuning van „onvrije Afrikaans- Aziatische volkeren". Van een onzer verslaggevers NIJMEGEN Zes jaren na een toen onopgehelderde inbraak aan de Maria- laan te Nijmegen is de dader zichzelf komen aangeven bij de politie. Hij wil de zijn geweten nog voor Pasen ontlas ten en vertelde de dienstdoende briga dier precies, hoe hij destijds het huis is binnengedrongen er stond een. raam open en hoe hij uit het kan toortje van de huisheer dertienhonderd gulden had gesloten. De man, een 26-jarige stucadoor blijkt na de inbraak gekweld te zijn door be rouw, waar nog bij kwam, dat zijn hui selijke omstandigheden er in de loop van de tijd niet beter op werden. Bo vendien voelde hij zich door de maat schappij min of meer uitgesloten als gevolg van een spraakgebrek. Daar de strafbaarheid van het ge pleegde feit nog niet is verjaard zal de nu gearresteerde stucadoor de normale justitiële weg moeten gaan. HAARLEM Gistermorgen onmid dellijk na het bekend worden van de terugkeer van Eric Peugeot bij zijn ouders heeft een groep jonge mensen uit Haarlem, die werken voor een nieuw Ankerclubhuis een boeket tul pen en narcissen naar mevrouw Peu geot, een kistje sigaren naar mijnheer Peugeot en een paar prentenboeken naar de kleine Eric gestuurd. Zij heb ben er een brief met driehonderd handtekeningen bij gedaan om de fa milie te feliciteren met de behouden terugkeer van de jongen. Advertentie DE SPECIAALZAAK VOOR UW BRIL Het K.N.M.Ï. in De Bilt berichtte ons gisteravond om 23.15 uur: Overwegend droog weer met wisselende be wolking. Mati ge wind, rui mend naar noord of noord oost. Ongeveer dezelfde mid- dagtemperatu- ren als gisteren MIESJE Een prettige frisse Pasen. 17 april: zon op 5.40, zon onder 19.40: maan op 1.09, maan onder 10.10. 18 april: zon op 5.88, zon onder 19.42; maan op 2.00, maan onder 11.17.19 april: zon op 5.36, zon onder 19.44; maan op 2.42, maan onder 12.28. max. neer- temp. slag in gr. 7-19 U. wind C. in mm Helsinki zw. bew. Z 8 0.3 Oslo ïv bew. WNW 13 Of Kopenh. regen W 11 r Aberdeen half bew. NNW 11 0.5 Londen regen W 12 0.1 A'dam 1. bew. W 10 0 Brussel onbew. W 12 0 Luxemb. zw. bew. NNW 10 2 Parijs bew. NW 13 1 Bordeaux zw. bew. WNW 14 0 Grenoble zw. bew. NW 15 0 Nice zw. bew. stil 17 0 Berlijn regen WNW 12 0.1 Frankf. zw. bew. N 13 2 München zw. bew. wzw 9 1 Zürich zw. bew. WNW 13 0 Genève zw. bew. N 13 0 Locarno 1. bew. O 19 0 "Wenen zw. bew. WNW 13 0 Innsbr. zw. bew. ONO 13 0 Athene bew. N 20 0 Rome zw. bew. ONO 23 0 Ajaccio zw. bew. ZW 18 0 Madrid onbew. stu 21 0 Mallorca zw. bew. zw 17 0 Lissabon onbew. NNW 24 0 Belgrado half bew. ONO 21 0 JL ar

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 1