Plan. dat Hoogovens op Rozenburg steun in de rug geeft Grote industrieën vinden elkaar aan de Waterweg Ruzie om beeld van Hargaret Zuid-Afrika wil meer immigranten FINANCIËLE BASIS WEER VERSTEVIGD Gemeente secretaris „versierde' vergunning voor 5500 KANS OP AMERIKAANSE PERSOONLIJKE LENINGEN De Bilt: Wind DUITSLAND HAMERT OP VEILIG VERKEER TIJDENS PAASDRUKTE PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND ROTTERDAM - Het Nederlandse parlement zal binnenkort te beslis sen krijgen over een uitbreiding van de Staatsmijnen in het Rotter damse Botlekgebied. Veredeling zet door Kringloop van grondstoffen Bewijs op band Vestiging in Nederland overwogen Windhandel BLANKE MINDERHEID MOET GROEIEN Moeder doodt haar zoontje Utrechtse bus een stuiver duurder LAATSTE NIEUWS Floriadetulp dood Echtelijke ruzie met priem beslecht Tuinder bijna blind geslag. en KWAKZALVERIJ IN BLEISWIJK Het weer overal Duizendste chr. nat. school in vereniging Hoofdkantoor'. Goes. L. Vorststraat 90, Postbus 4, Giro 116666, telefoon Directie en administratie 01100- 2438. Redactie: 01100-2317 bij geen gehoor Chef redactie 01100-3991. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 52, tel. 01130-2009, bij geen gehoor: 01180-4604, Postbus 26, Vlissingen, Nieuwendijk 33, tel. 01184-3224. Postbus 24, Terneuzen, Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189; Zierikzee, Havenoark 24, tel. 01110-2991. Directeur JACQ DE SMIT Chefred.: G. J. BREUKER Zeeuwse!] Dagblad Losse nummers 13 cent. Abonnementsprijs 0,56 per week, 7,per kwarta^ Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouter# 7 cent per woord met een minimum van 1, 16e JAARGANG No. 4535\^oeng(Jag 13 april 1960 STAATSMIJNEN BIJ EUROPOORT Van onze speciale verslaggever De Staatsmijnen, die in de nabijheid van het terrein dat bestemd moet worden voor de nieuwe Atlantische Staalfabrieken N.V., optie hebben op een stuk grond, willen er een fa briekscomplex neerzetten, dat kunststoffen als plastics en nylons gaat vervaardigen. Het ligt naast het terrein van de N.V. Ketjen-Carbon aan de Botlekweg. De grondstoffen daar voor zullen deels van de raffinaderijen aan de Nieuwe Waterweg komen, deels van de kooks- batterijen der nieuwe hoogovens. In het vereiste beginkapitaal van de Atlantische Staalfa brieken (350 miljoen) denken de Staatsmijnen te participeren. Hiermede is de financiële basis onder de Hoogovens op Rozen burg opnieuw verstevigd. Zoals bekend heeft de Nederlandse Ka- belfabriek te Alblasserdam al voor 100 miljoen deelgenomen, 'een bedrag dat bovendien na goedkeuring door commissarissen van dit bedrijf niet onaanzienlijk omhoog kan gaan. Het aandeel, dat de gemeente Rotterdam in de stichting van de hoogovens op zich neemt, is nog niet vastgesteld, misschien behoeft er na deze ont wikkeling geen beroep te .worden gedaan op het kapitaal der ban ken. Bij de Staatsmijnen bestaat al jarenlang de neiging tot veredeling van de DfirD\in»in r. produktie een neiging die steeds duidelijker in de richting van hoogwaardi- „i „f ge kunststoffen wijst. Daarbij wordt meer en meer gebruik gemaakt van de af- valstoffen der olieraffinaderijen, naarmate het aandeel van de olie in de energievoorziening groter wordt en de kolen hun plaats gaan verliezen. Van onze speciale verslaggever wel op zeer grove wijze zijn eed, afge legd bij zijn benoeming als gemeente secretaris, geschonden. Alleen zijn geldhonger bracht hem daartoe. Ik acht hem dan ook ongeschikt ooit nog een overheidsfunctie te bekleden." Als hamerslagen vielen de woorden van de officier van justitie mr J Houben in Door de plannen voor nieuwe hoogovens op Rozenburg (een bijzonder de stilte van de Roérmondse rechtzkal. gunstige plaats wat de aanvoer van grondstoffen betreft), is het oog van de De verdachte, de 54-jarige L. M. B. v. Staatsmijnen eveneens op dit project gevallen. Er komen m het gebied van F eemeptitosocretiris van het Nnnrd- Europoort voor de Staatsmijnen belangrijke grondstoffen vrij: oliederivaten limburese Bereen hoo° slechts even en kooksovengas. De oliederivaten zijn nu al voorhanden, het kooksovengas het hoofd. Zijn spijkerharde gezicht k0111.4 .er zodra de Staalfabrieken aan de slag gaan: voor de vervaardiging van verraadde verder geen aandoening. De hele dag en een groot deel van de avond had de Roermondse rechtbank nodig om zich enigszins een inzicht te verwerven in deze gecompliceerde zaak van valse acten, belastingontduiking en het aanvaarden van steekpenningen. Om deze feiten te bewijzen had de officier van justitie achttien getuigen opgeroepen. Het welsprekende bandje van een op genomen telefoongesprek, dat tijdens de behandeling werd afgedraaid, bleek ech ter het meest doorslaggevende bewijs te leveren. Via de bandrecorder hoorde de roerloze verdachte zichzelf vertellen 5500 1 gulden te hebben ontvangen, de beloning 1 voor het „versieren" van een bouwver gunning voor een bungalowpark op de I Geijzelberg in zijn woonplaats. Het bandje was ongeveer het enige con- crete dat werd vernomen tijdens deze zit-1 ting, waarop diverse getuigen kennelijk alleen bedacht waren op het schoon geveegd houden van het eigen straatje. De eerste twee punten van de dag- ,r vaarding kwamen vrij vlot uit de verf. an een onzer erslaggevers Het laten opmaken van een valse ver- AMSTERDAM Het is niet denk- koopacte door een notaris te Gennep en beeldig dat de Beneficial Finance Cor- het ontduiken van de belasting. De ver- poration in de komende jaren haar ac- dachte erkende grif. Alleen bestreed hij i tiviteiten ook ins ons land zal gaan ont- de bedrieglijke opzet in het geval van de plooien. Deze maatschappij is de op een staal is kooks nodig. Kooks is een grondstof voor de staal- fabricage, die slechts rendabel wordt als zij in grote hoeveelheden wordt gemaakt. De gedachten gaan dan ook wat betreft de kooksovenbatteryen van de nieuwe hoogovens uit naar een ca paciteit van 1 miljoen ton per jaar. Van het begin af aan is de afzet van het kooksovengas der hoogovens een knel punt in de opzet van de Atlantische Staalfabrieken geweest; de thans ge vonden oplossing geeft de plannen een niet geringe ruggesteun. LEEUWARDEN. Sinds gistermid dag wordt er op het hele vasteland van Friesland automatisch getelefoneerd. In Irnsum werd gistermiddag om één uur met het in gebruik stellen van een automatische centrale de laatste stap gezet op de weg naar volledige auto matisering. Ameland zal binnen enkele maanden en Terschelling en Vlieland zullen bin nen enkele jaren worden geautomati seerd. acte. „Ik wilde voor de boer wiens land ik doorverkocht, niet weten, dat ik op die ene hectare grond 1500 gulden winst maakte", zo verdedigde hij zich. Logisch, na grootste instelling in de Verenigde Staten op het gebied van de uitgifte van persoonlijke leningen. Dr. M. R. Neifeld, vice-president van - de Beneficial, van wie wij dit gisteren het was bijna evenveel als de boer zelf| vernamen, vertelde ons dat zijn maat- ontving. schappij die in de Verenigde Staten 1200 kantoren telt, begin van dit jaar een kantoor in een Londens winkelcen trum had geopend. Het verstrekt parti- culiere leningen en financiert de aan- De grondhandel floreerde de laatste kopen van duurzame consumptiegoede- twee jaar bijzonder in Bergen, v. E., die deren,» uitgezonderd auto's, geld rook, nam er een levendig aandeel i in. Zo ontving hij 4500 gulden voor zijn f MET FOLDERS geven met ,,de gedachte van de totale afzet": Hoe wordt het produkt zo ge maakt. gepresenteerd, verkocht, in een zodanige entourage, dat de klant zich „volslagen" bediend voelt. Van onze correspondent LONDEN. Een van Epsteins laat ste beelden, een brons van prinses Margaret, dat nu net is gegoten, heeft grote tweedracht veroorzaakt onder de opdrachtgevers, het bestuur van het University college van het graafschap Noord Staffordshire, dat er zojuist de eerste foto's van heeft ontvangen. LIJKT NIET Vice-president Barber zegt: „Het lijkt helemaal niet op haar. Ze is veel char manter, en een echt mooie vrouw." De secretaris, Hodgkinson: „Het is schitterend. Ons college kan zich zeer ge lukkig prijzen met dit prachtige kunst werk." Een ander bestuurslid, sprong zijn vice- voorzitter bij met: „Inderdaad, het doet haar geen recht wedervaren. Als u mij zo maar die foto getoond had zou ik nooit hebben geraden wie het was." Wij belden mevrouw Epstein op, die het brons onlangs samen met de prinses be keek vlak nadat het uit de vorm was ge komen: „De prinses vond het prachtig. Het is een heel waardig werk. Een char mant portret." OP 29 APRIL Het beeld weegt ongeveer 60 kg., en zal op 29 april voor het eerst in het openbaar worden vertoond. In juni zal het naar het college worden overgebracht om te wor den aanvaard als de prinses daar bij het verstrekken van de graden tegenwoordig zal zijn. Eigen nieuwsdienst KAAPSTAD De regering van de Unie van Zuid-Afrika meent uit de gebeurtenissen van de laatste weken bepaalde conclusies te kun nen trekken die haar toekomstige politiek zullen bepalen. Een ervan is dat de blanke minderheid in het land zo ver mogelijk dient te wor den uitgebreid. Er zullen pogingen in het werk worden gesteld om veel meer immigranten aan te trekken. Op het ogenblik wonen in de Unie drie miljoen blanken tegenover tien miljoen inheemsen en kleurlingen. Andere conclusies die de regering heeft getrokken uit de recente ge beurtenissen zijn: 1 De vredelievende negers in de steden, die zich ordelijk gedra gen, zullen moeten worden be schermd tegen onruststokende elementen. De politie moet daar om aanzienlijk worden versterkt. O De duizenden negers die in de steden rondhangen zonder er bemiddeling bij de verkoop van goed twee hectare grond bij Well. De voor malige eigenaar van deze bosgrond langs de Duitse grens, waarop t'hans een luxu eus bungalowpark groeit, moest het niet een armzalige vijfduizend gulden voor zijn bezit doen Dat was nog maar een van de vele zoete tussenwinsten, die v. E. opstreek. Niet dat hij daarmee tevreden was. In meer dan één geval ging hij achter de rug van zijn compagnon, de makelaar J. Brands, om naar de verkoper om pro visie te vragen als Brands inderdaad kopen zou. Op die manier ving hij aan twee kanten geld. Toen de grondhandelaar daarvan het bewijs in handen kreeg, ontstond tussen het tweetal een vliegende ruzie. Tijdens de zitting had het er zo nu en dan de schijn van, dat er bepaald oorzakelijk verband bestond tussen deze ruzie en het terechtstaan van v. E. ATHENE (A.P., A.T.A.i Tegen zes van de veertien verdachten in het spio- nageproces is levenslange gevangenis straf geëist. Die zes zijn lid van de ver boden Griekse communistische partij. Tegen twee anderen werden korte vrij heidsstraffen (18 en 20 maanden) geëist. De eis tegen de overige zes was vrij spraak. Een stapel folders en gegevens over allerlei vormen van consumentenkrediet, waaronder persoonlijke leningen, in ons land met zich mee torsende, zei de heer Neifeld dat hij de ontwikkeling in En geland eerst eens wilde aankijken alvo rens zijn maatschappij zich eventueel ook op het vasteland van Europa zou richten. Hij was gisteren in Amsterdam als lid van een groep deskundigen op ver- koopgebied uit het Amerikaanse zaken leven die zojuist een zesweekse reis door Afrika, het Midden-Oosten en een aantal Europese landen, ook achter bet IJzeren gordijn, had beëindigd. De be doeling was met de plaatselijke des kundigen gegevens uit te wisselen op dit terrein, maar uiteraard hadden de Amerikanen als kampioenen van mas- saproduktie en -verkoop, over het alge meen het meeste te vertellen. Hun boodschapper was Eugene R Mapei, vice-president van de Chase Manhattan Bank, een van de grootste commerciële banken van de Verenigde Staten, die de filosofie of de ideologie, zoals hij het zelf noemde, van de ..marketing concept" uitdroeg, een be grip dat wij menen het beste weer te De veertigjarige D. van Alten uit Dor- UTRECHT (A.N.P.) De regering drecht, vader van vijf kinderen, is van Guinee heeft do Nederlandse aan- maandag uit de schoorsteen van het nemingsmaatschappij Van Hattem en Goudse elektriciteitsbedrijf gevallen. Hij Blankevoort opgedragen de haveij vgn1 kwam dertig meter lager op een stapel Conakry uit te baggeren. Het werk zal dakpannen terecht en was onmiddellijk vijf jaar duren. dood. Van onze correspondent FRANKFURT. Het jaar 1960 zal een recordjaar worden voor het vreemdelingenverkeer, aldus luidt de optimistische verwachting van het Duitse vreemdelingenver keer te Frankfurt- Volgens schat tingen van experts van het vreem delingenverkeer zullen dit jaar dertig miljoen Europeanen hun landsgrenzen voor vakantie over schrijden. Het aantal Duitse vakan tiegangers, die binnens- en bui tenslands hun vakantie zullen gaan doorbrengen wordt geschat op rond tien miljoen. Italië favoriet Als favoriet komt dit jaar Italië uit de bus en wel in het bijzonder Rome vanwege de Olympische spelen deze zomer. De voorverkoop voor Duitsland loopt via de Duitse reisbureaus, die reeds 140.000 kaar ten wisten te plaatsen. Alleen goed kope kaarten zijn nog via deze bureaus verkrijgbaar (in totaal zijn door het Olympisch comité 220.000 plaatskaarten aan de Bondsrepu bliek toegekend, waarvan de Duitse reisbureaus te Frankfurt het al- leenverkoopreoht hebben gekregen). Invasie Zijn de verwachtingen voor het hoogseizoen hoog gespannen, ook tij dens de Paasdagen verwacht men bijzondere pieken in het reisverkeer ondanks de minder gunstige weers verwachtingen. In West-Berlijn wordt met Pasen een invasie van 100.000 Westduitse bezoekers ver wacht. Al 6500 hotels en pensions zijn op een enkele uitzondering na sinds enige dagen volgeboekt. Daar om wordt nu een beroep gedaan op de medewerking van de Westber- lijnse bevolking. Eveneens volge boekt zijn de toestellen van de drie luchtvaartmaatschappijen, die op Berlijn vliegen tot en met de eerste dagen na Pasen. Heelhuitls Een 50.000 Westberlijners geven er echter de voorkeur aan hun stad de komende feestdagen te ont vlieden. De te verwachten extra ver keersstroom baart dan ook de auto riteiten bijzondere zorgen. Bondsmi- nister voor verkeer Seebohm heeft vandaag een oproep gericht tot de bevolking, de grootste voorzichtig heid in acht te nemen. „Een ieder dient te bedenken dat ook de andere weggebruiker heelhuids thuis wil komen' In Beieren vindt de opwekking voor het veilig verkeer plaats door meer dan honderdduizend paaseie ren aan de automobilisten uit te reiken met het opschrift: „Uw wa gen is bij razernij net zo breekbaar als een paasei". Op Paasmaandag wil men in Beieren ter waarschu wing langs bepaalde gedeelten van de wegen door ongelukken zwaar beschadigde auto's plaatsen. iets productiefs te verrichten moeten worden teruggezonden naar de gebieden waar zij van daan zijn gekomen en daar on der streng toezicht aan het werk worden gezet. '1 De invloed van het communisme die het vreedzame bestaan van blanken en gekleurden in ge vaar brengt, moet met kracht worden tegengegaan; communis tische organisaties moeten wor den uitgeroeid. A Wil de blanke zijn leidende po sitie niet verliezen, dan zal hij weer moeten leren werken zoals zijn voorvaderen dat deden. Het stelsel van goedkope zwarte ar beidskrachten, waarvan het land langzamerhand afhankelijk is geworden, moet worden herzien. 5 De scheiding van de rassen moet versneld worden en de Bantoe- gebieden moeten versneld tot ontwikkeling worden gebracht. In die gebieden moeten ook de negers weer worden opgenomen die nu door de grote steden rond zwerven. „Grieven wegnemen" De Kamer van Koophandel te Kaapstad heeft gisteren de regering verzocht iets te doen om de grieven van de naturellen weg te nemen, omdat anders de mogelijkheid be staat dat de nationale economie tel kens opnieuw ernstig zal worden ge troffen wanneer er onlusten uitbre ken. De Kamer van Koophandel stelt daarom voor dat er een commissie van onderzoek zal worden gevormd waarin blanken, naturellen en kleur lingen zitting zullen hebben. Zij moe ten nagaan in hoeverre de grieven van de gekleurde arbeiders recht vaardig zijn en in hoeverre er iets kan worden gedaan om hun grieven weg te nemen. De Kamer wijst de regering erop, dat: J de onlusten verliezen aan men senlevens ten gevolge hebben gehad; 2 grote verliezen zijn geleden als gevolg van de staking; 3 vele blanken als gevolg van de afkondiging van de noodtoestand onder de wapenen zijn geroepen en hun plaatsen in het bedrijfs leven hebben moeten verlaten; het buitenland zijn vertrouwen heeft verloren, hetgeen blijkt uit het terughalen van kapitaal en het ongedaan maken van vesti gingsplannen. Dat is de ergste schade die aan de Unie kon wor den berokkend. Van onze correspondent ONDERDIJK. In een vlaag van verstandsverbijstering heef^de veertig jarige mevrouw J. B. in' Onderdijk bij Alkmaar maandag haar eenjarig zoontje Piet van het leven beroofd. Sectie op het lijkje wees uit dat het kind door verstikking om het leven is gekomen. Vermoedelijk heeft de vrouw door middel van een kussen haar daad ge pleegd. Zij gedroeg zich na de daad volkomen apathisch en moest in de psychiatrische inrichting Duin en Bos te Bakkum worden opgenomen. Vijf weken geleden verloor mevrouw B. door verdrinking haar driejarig zoontje Jacques. Het gezin heeft nog vijf kinderen. Dr. Zeldenrust heeft in de loop van de dag sectie op het lijkje verricht. UTRECHT De bustarieven in Utrecht gaan omhoog, als de raad een voorstel daartoe goedkeurt. B. en W. hebben voorgesteld de prijs van enkele ritten 1 juni op een kwartje te brengen, dus met een stuiver te ver hogen. Myrna Mackenzie, correspondente van een Londense krant, werd in Kaapstad gearresteerd omdat zij onware verhalen naar haar krant zond over de gebeurtenis sen in Zuid-Afrika. Zij is getrouwd met een Zuidafrikaanse journalist. De Britse regering zal tegen haar gevangenneming protesteren. BELGRADO (A.P.) De Turkse tulp, die per postkoets op weg is van Istanboel naar de Floriade in Rotterdam, is dood. Circa honderd kilometer van Belgrado heeft de tulp gisteravond de geest gege ven. Radio-Belgrado meldde dit nieuws- De postkoets met de (nu dode) tulp maakt de zelfde route, waarlangs een Oostenrijks diplomaat in de zestiende eeuw de allereerste tulpenbol naar Europa bracht. Die eerste bol overleefde de reis. Van onze correspondent UTRECHT In de Asterstraat in TIt,recht heeft de 23-jarige arbeider T. M. M. zijn vrouw (28) met een priem in de hals en rug gestoken, zodat zij in zorgwekkende toestand in het ziekenhuis moest worden op genomen. De twist ontstond na een heftige woordenwisseling. Na het plegen van zijn daad rende de man, slechts ge deeltelijk gekleed en met bloed be smeurd, de straat over en een win kel in. Ook zijn vrouw, die veel bloed verloor, liep de straat op. Buren verleenden haar de eerste hulp. De man ging later weer naar huis; daar is hij door de politie ge arresteerd. Het echtpaar heeft drie kinderen. Het gezin woont zeer klein in bij de ouders van de vrouw, die niet thuii waren. ACHT MAANDEN GEËIST DEN HAAG. Acht maanden gevan genisstraf heeft de Haagse officier van justitie geëist tegen de twintigjarige los arbeider A. A. J. van Z. uit Wate ringen, die in de avond van 1 januari de 23-jarige tuinder M. P. M. van W. uit Poeldijk zo met een stukje rubber slang in het gezicht heeft geslagen dat de getroffene met zijn rechteroog in de toekomst bijna niets meer zal kunnen zien. De mishandeling voltrok zich in een bus van de W.S.M. waar Van Z. en en kele vrienden na uitgebreid cafébezoék in Den Haag mee huiswaarts wilden ke ren. Er ontstond met een aantal reeds m de bus zittende jongelieden ruzie óver een geopend raampje, en plotseling i?- ^et stukje slang tevoor schijn gehaald, dat hij naar zijn zeg gen op zak had gestoken in verband met eventuele vechtpartijen in café's. Eerst in café's zitten en flink doen. dan mensen voor het leven ongelukkig maken, verweet de president de ver dachte. Ook de officier had geen goed woord voor hem over. Van Z. is reeds eerder voor mishandeling veroordeeld lTerd',erz%?nmeegde^ij.blijkbaar niet* ge" h BfLtEISWIJK De Rijkspolitie heeft in Bleiswijk een echtpaar aan gehouden, dat zich aan de oude zon- gemaakf6 kwakzalveri) had schuldig In een besteiwagentje toerden man en vrouw door de polders om her en der hun orthopedisch schoeisel te slijten eJaarde inwoonster van Bleiswijk.' slecht ter been. kreeg van de echtelie- j ^Pren- dat zij de vrouw in drie behandelingen van haar k.waal konden genezen. Dt behandeling bestond uit het masseren van de benen met eenvoudi ge huismiddeltjes, waarvan het resul taat nihil was. Het hoge honorarium hoefde voor de patiënten geen beletsel te vormen want zo suggereerde vrouw, het ziekern fonds zou deze bedragen prompt terug betalen. De Rijkspolitie vermoedt, dat het echtpaar in andere plaatsen ook slacht offers heeft gemaakt. Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte ons gisteravond om 23.15 uur: Overwegend zwaar bewolkt met plaatselijk enige regen. Matige tot krachtige, langs de kust nu en dan harde zuid westelijke wind. Weinig verande ring in tempe ratuur. MIESJE: Mijn huid wil zon. 14 april: zon op 5.4«, zon onder 19.35; maan op 23.01, maan onder 7.32. max. neer- temp. slag in gr. 7-19 u. Eigen nieuwsdienst DEN HAAG. De christelijke school te Oostvoorne heeft zich gemeld als de duizendste school die zich aansluit bij de Vereniging voor christelijk natio naal schoolonderwijs. De Vereniging voor christelijk natio naal schoolonderwijs, een van de oudste organisaties op het terrein van het bij zonder onderwijs, werd 31 oktober 1860 door wijlen mr. G. Groen van Prinste- rer opgericht met de bedoeling finan ciële steun te verlenen aan die school besturen, die zelf niet over voldoende geld beschikten om een christelijke school op te richten en te financieren. wind C. in mm Helsinki geh. bew. Z 5 3 Stockh. regen WZW 6 0.2 Oslo half bew. stil 10 0 Kopenh. geh. bew. zzw 9 0.1 Aberdeen regen z 9 0.1 Londen regen zzw A'dam geh. bew. zw 12 0 Brussel i. bew. zw 13 0 Luxemb. 1. bew. zw 11 0 Parijs geh. bew. wzw 14 0 Bordeaux geh. bew. WNW 14 0 Grenoble zw. bew. N 12 0 Nice onbew. z 18 0 Berlijn. regen WNW 13 o.l Frankf. zw. bew. ZW 15 0 München half bew. z 10 0 Zürich half bew. zo 11 0 Genève half bew. NO 13 0 Locarno 1. bew. zo 16 2 Wenen zw. bew. NNO 15 12 0 Innsbr. regen OZO 3 Belgrado zw. bew. OZO 23 0 Athene regen ONO Rome regen ONO 18 0.1 o Alaccio 1. bew. ZZW 19 Madrid zw. bew. N 17 o Mallorca 1. bew. NO 18 0 Lissabon geh. bew. NNO 21 0

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 1