s-wmnaars met 6JEXI naar LEXINGTON Zeeuwse clubs voor KNVB- beker gewipt SHO vertrok zegevierend uit Arnemuiden urnm Smerdiek met één been in de vierde klasse Verrassende zege van Animo I op Elto I Thuisclub toonde te weinig produktiviteit Sportterrein in Ovezande in gebruik genomen Sportraad congresseert in Vlissingen Spoedeisende raad ging niet door Recreatie en toerisme in Zoutelande Uitvoering ten bate van restauratie Doe mee aan het fascinerende Lexington-figurenspel! en cSe OLYMPISCHE SPELEN! V ervoerondernemers en verzekering Eerste Zevac-rit Ned. Hérv. school op G.G. hield ouderavond Seolto (Zevenbergen) met 8-1 verslagen ïndeling waterpolo- competitie Schoorsteenbrandje aan Segeersweg Volleybal op Walcheren Benauwde zege TOGO VOETBALRESÜLTATEN IN ZEELAND Zware nederlaag van Nieuwdorp NABESCHOUWING KORFBAL Oesterverzending T af eltennis- sterrentornooi Jeugd van Zaamslag deed verkeersexamen Maandag 11 april 1960 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 3 ARNEMUIDEN Arnemuiden heeft het in zijn eerste bekerwed strijd, op eigen veld, tegen de derde klasser S.H.O. uit Oud- Beijerland, niet kunnen bolwer ken en trok met 24 aan het kort ste eind. Dit is voor de vissers bijzonder spijtig. De krachtsver houding in het veld was in deze aantrekkelijke wedstrijd niet van dien aard dat deze de balans ten gunste van de gasten deed door slaan. Nadat de rust met 22 was ingegaan lag in het eerste kwartier na de hervatting de zege voor de kanaries zelfs voor het grijpen. Zij waren in deze periode sterk in het offensief. De thuisclub had toen weliswaar het geluk niet direct mee. ma-ar daar staat tegenover dat Schuit en Poortvliet bin nen een tijdsbestek van vijf minuten twee bijzonder fraaie scoringkansen lie- ton liggen. De produktiviteit liet dus te wensen over in het aanvalskwintet en omdat de gasten blijk gaven hier be ter kaas van te hebben gegeten wis ten zij. hoewel niet overtuigend, de volle winst te grijpen. De ouverture gaf Arnemuiden en de talrijke fans moed en inspiratie. Poort vliet had na 9 min. met een fraai doel punt de score geopend, 1—0. De reactie hierop van de zijde van S.H.O. liet ech ter niet lang op zich wachten. Met en kele felle tegenaanvallen werd de rust in de defensie van de gastheren der mate verstoord dat men steken liet vallen. Vooral stopperspil Van Belzen werd onzeker en kreeg hoe langer hoe minder vat op de snelle combinaties der gasten. Hij trachtte het gevaar af te wenden door terug te spelen op doelman Becks maar deed dit enkele keren zo non chalant, dat laatstgenoemde het gevaar maar ternauwernood kon bezweren. Dit spelletje ging uiteindelijk toch fout. Na 29 min. speelde Van Belzen wederom de bal veel te zacht terug op zijn doel man. Becks kon nu het gevaar niet meer afwenden. Hij was wel gelijktij dig bij de bal als Schipper maar deze won het duel en bracht de balans in evenwicht 11. Arnemuiden wis>t hierna de bakens enigszins te verzetten maar de aanval len der thuisclub misten toch het ver rassende element om effect te sorteren. Dit kwam pas nadat Van Belzen en zijn mede-secondanten in de verdedi ging opnieuw de dekking verwaarloos den bij een aanval van S.H.O. waaruit Weeda de stand op 12 kon. brengen. Lange pass Pas toen gingen Poortvliet c.s. op volle toeren draaien. De lange pass werd nu kennelijk meer geprefereerd in de gelederen der gastheren en dit resulteerde in gevaarlijke attaques. Uit één hiervan kwam Poortvliet dank zij een snelle reactie oog in oog met doel man Boer. De vuurpijl yan PoortvlietT sprong echter af op het lichaam van Boer, die nog tijdig zijn doel had ver laten en het schietvlak dus hiermee had verkleind. Drie minuten voor de rust kwam de gelijkmaker voor Arnemuiden echter toch tot stand door Schuit 2—2. Kort daarop kroop het doel van S.H.O. nog door het oog van een naald toen^ de agressieve Poortvliet langs de uitlo pende keeper inschoot maar één der backs van S.H.O. wist de bal nog uit het doel te trappen. In de eerste vijf minuten na de her- OVEZANDE. Burgemeester Th. J. Andriessen heeft zaterdagmiddag met een simpele handbeweging dej ja renlange strijd rond de aanleg van het nieuwe sportterrein in zijn gemeente doen vergeten. De burgemeester ont sloot de toegang tot het nieuwe ter rein en verklaarde daarmede Ovezan de's nieuwe sportcomplex officieel voor geopend. Even later legde de burgemeester al zijn voetbalcapaciteiten op de glad de groene grasmat door de aftrap te verrichten van de voetbalwedstrijd tus sen ..Volharding" uit Ovezande en Kwa- dendamme. Tevoren was er in het gemeentehuis een korte plechtigheid geweest. Bur gemeester Andriessen verwelkomde in zijn openingswoord enige leden van de raad, vertegenwoordigers van de N.V- Grontmij., hoofden van scholen, de waarnemend voorzitter van de afdeling Zeeland van de K.N.V.B., de heer Van Hijfte uit Vlissingen en het bestuur van de plaatselijke vereniging „Vol harding". De burgemeester memoreerde de lange weg van voorbereidingen en ge sprekken voordat de aanleg van het terrein definitief vaststond. Want onge veer vier jaar geleden vond het eerste gesprek plaats en dit zou nog door ve le andere eindeloze gesprekken wor den gevolgd. Niettemin het terrein is er nu, uitgevoerd door de N.V. Grontmij en met D.A.C.W. subsidie. Het sport complex heeft de gemeente ongeveer een ton gekost, maar het is dan ook zeer gedegen en ligt er fraai bij. De beplanting rond het veld, zei de burgemeester, geschiedde met subsidie van staatsbosbeheer en de leden van „Volharding" bouwden in hun vrije tijd een knus kleedlokaal. De adjunct-inspecteur van de N.V. Grontmij, de heer Beuving, sprak eeri kort woord en overhandigde de burge meester een beker. Namens de „Vol harding" sprak de heer Rijk eri de heer Van Hijfte voerde eveneens het woord. Burgemeester N.W. Eisen van Heinkenszand bood zijn buurgemeente als laatste gelukwensen aan VLISSINGEN Het district Zuid van de Landelijke Contact Raad voo- de Gemeentelijke Bemoeiingen met. de Lichamelijke Opvoeding en de Spori gaat 28 april a.s. in Vlissingen verga deren. 's Ochtends worden de deelne mers aan het congres op het stadhuis ontvangen, waarbij waarschijnlijk bur gemeester mr. B. Kolff het woord zal voeren. Daarna begint in Britannia de huishoudelijke vergadering waarbij de heer C. Roels, directeur van de Eind- hovense Sportstichting een inleiding zal houden over het onderwerp Sporthal len". vatting kwamen de twee geheide kan sen voor Arnemuiden waarover we reeds eerder spraken. Bij een fraaie voorzet van Van de Ketterij was Schuit te langzaam terwijl Poortvliet zijn fraaie solo-rush die hem alleen voor Boer bracht, niet kon bekronen omdat hij net zo lang treuzelde tot Boer hem de bal kon ontfutselen. Na deze sensationele momenten bleef Arnemuiden dat nu met wind tegen speelde nog geruime tijd sterk in het offensief. Een schot van Schuit had be slist beter lot verdiend want de bal sprong via de binnenkant van de paal terug het veld in. S.H.O. was enigszins de kluts kwijt. De thuisclub bleef met solide aanvallen imponeren. Maar na dat Poortvliet, zwaar gehinderd rake lings naast had geschoten kwam tegen de verhouding in succes aan de andere zijde. Uit één der sporadische aanvallen van S.H.O. schoot Schipper eerst tegen de lat en uit de daarna ontstane scrim mage de bal in het doel, 2—3. Arne muiden leek door dit doelpunt gedepri meerd. De gasten namen het iniatief 'over en toen 10 min. voor het einde v. d. Linden nit een corner met een kopbal opnieuw de roos trof <24), was het pleit beslecht. OOSTERLAND Voor zaterdagmor gen. half twaalf, was een spoedeisende vergadering van de gemeenteraad uitge schreven. De agerfdia vermeldde o.m. on derzoek geloofsbrieven van het nieuw benoemde raadslid, de heer De Bruyr.e en de vaststelling van de zesde en ze vende wijziging gemeentebegroting 1959. Nadat de gemeentesecretaris de pre sentielijst had voorgelezen concludeerde de voorzitter, burgemeester S. W. A. Laurense, dat slechts twee leden raadsleden, de beide SGP-ers Bolle en Boogaard, aanwezig waren. Het vereis te quorum ontbrak, zodat burgemeester Laurense de vergadering moest sluiten. Naar wij vernemen zal dinsdagmiddag om vier uur weer een vergadering van de gemeenteraad worden gehouden. ZOUTELANDE De gemeenteraad komt woensdagmiddag can twee uur in vergadering bijeen. De agenda ver meldt maar liefst 37 punten. De bouw van een muziektent en subsidie oranje vereniging zijn o.m. punten, die op de agenda prijken. De hoofdschotel van de ze raadsvergadering vormt ongetwijfeld een bespreking over de recreatie en het toerisme. Des morgens om tien uur zal in een besloten bijeenkomst dit onder werp behandeld worden. 's GRAVENPOLDER. In het ge bouw „Ons Dorpsleven" werd zater dagavond eèn uitvoering gegeven ten bate van de restauratie der Ned. Herv. Kerk. Opgevoerd werd een .blijspel in drie bedrijven „De Privé-sefcrët'aresse", onder regie van de heer C. C. Klap. De mandoline- en Hawaianclub „Ro mantiek en Ritme" verleende op een fleurige wijze haar medewerking. Aan het restauratiefonds kon een totaalbe drag van 225 gulden worden toegevoegd. Kettingbotsing MIDDELBURG. Zaterdagmiddag ontstond op de Nieuwe Vlissingseweg een kettingbotsing, waarbij vier per sonenauto's, alle rijdende richting Vlis singen, waren betrokken. Doordat de chauffeur van de eerste wagen om tot nog toe onbekende redenen remde, schoven de drie volgende wagens op de voor hen rijdende auto's. Een van de automobielen, die welke bestuurd werd door J. K. uit Den Haag, werd vrij ernstig beschadigd. De andere auto's werden licht beschadigd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Advertentie Lexi nodigt u uit om aan de lopende prijsvraag mee te doen. Er zijn in de maanden april, mei juni en juli ELKE MAAND 7 hoofdprijs-winnaars, die 5 dagen naar Rome en de Olympische Spelen gaan en 50 winnaars van een slof Lexington. Wij zenden u gaarne op aanvraag per briefkaart het prijsvraag-reglement. Schrijft u aan: LEXINGTON - Postbus 170.J - «Den Haag. MIDDELBURG. De leden-ver- voerondernemers van de Kring Wal cheren der NOB Wegtransport in Zee land kwamen in Middelburg onder voorzitterschap van de heer A. C. Cal- jouw bijeen. De heer J. Verasdonck. chef van de NOB Verzekeringsdienst in Den Haag, hield een causerie over .Verzekeringsproblemen en de voor delen voor de leden van de NOB weg transport". Na de totstandkoming van deze verzekeringsdienst te hebben ge schetst, gaf hij een uiteenzetting van de verschillende vormen van verzeke ring en de daarmee gepaarde moei lijkheden. Met betrekking tot het nieuwe rijtij denbesluit wees de sekretaris, de heer Chr. Kars, op het feit dat hierin naast enkele verbeteringen ook punten voorkomen, die het bedrijfsbeheer zul len verzwaren. Ook de komende collectieve arbeids overeenkomst voor het beroepsgoede- renvervoer kwam ter sprake, waar bij de heer Kars opmerkte, dat tegen over het behoud van de 51-urige werk week enkele loonsverhogingen en ver betering van arbeidsvoorwaarden staan. Wel dienen de vervoerondernemers deze verhogingen niet boven de mo menteel eventueel volgens de loonre geling betaalde te hoge lonen te bere kenen. TERNEUZEN. De eerste rit van de zevae in dit seizoen is gehouden. Het was een nachtkaartleesrit. Uit het hoge aantal strafpunten waarmede de win naars eindigden bleek wel dat het een moeilijke opgave was geweest. De leng te van de rit bedroeg 79.01 km. en be stond uit drie gedeelten: 1. lichtdrukrit met opdracht van Hulst -naar Kampen; 2. van Kampen tot voorbij Breskens en 3 van de halt voorbij Breskens tot Groede. De moeilijkheden voor de rij ders waren voornamelijk gelegen te Ter- neuzen en te Breskens. Vijftien a-uto's namen deel aan deze nachtelijke tocht. In „Het Hertenkamp" te Groede wer den door de vice voorzitter de heer R. Visser de prijzen uitgereikt. 1 werden M. H. v. Prooyen en J. Storm IJzendij- ke met 150 straf punten: 2. De Milliaho en Sanders Oostburg 156 str.pnt. 3. R. Visser Terneuzen en J. Arnoldi Vlissin gen 164 str.pnt. 4. E. Ceulenaere-Pari- daen Aard'eriburg 167 str.pnt. 5. A, Sc'hij- ve-P. Riemens Groede 187 str.pnt, Op 25 juni a.s. zal er in samenwer king van de zevae en de Dolfijn uit Middelburg een Zeelandrit worden ge houden. "s GRAVENPOLDER. De Her vormde Lagere School op G.G. heeft haar ouderavond gehouden onder lei ding van de vice-voorzitter de heer G. de Wolf. Het hoofd der school, de heer M. A. Slotboom, hield een inleiding over de drievoudige schakel „vader's roeping, moeder's zorg en meester's taak" Na de pauze, waarin het werk der leerlingen werd bezichtigd sprak de heer B. Boot over de beloften, die de staat Israël inhoudt, in welke be schouwing hij ook het anti-semitisme betrok. SINT MAARTENSDIJK Smerdiek staat na de 81 over winning op Seolto uit Zevenber gen met één been in de vierde klasse zuid. De mannen uit Sint Maartensdijk behoeven nu nog slechts één punt te behalen om zich kampioen te mogen noemen. Mocht het protest dat PTT na de wedstrijd PTTSmerdiek in diende, worden afgewezen, dan kunnen de Tholenaren reeds eerder de kampioensvlag hijsen. In de ontmoeting van zaterdag kwam Seolto er nagenoeg met aan te pas. hoe wel de Brabanders hebben gespeeld voor wat zij waard waren. In de eerste helft had Smerdiek het windvoordeel en kwam de achterhoede van de gasten onder zware druk te staan. Bij de rust had de thuis- MIDDELBURG. De indeling voor de competitie van de Zeeuwse water- polozeventallen ziet er als volgt uit: dames: 3e klasse O: Luctor I, Surae I. SVH I, TZV I, ZPC I; heren: 3e klasse h: Aegir I, De Baronie I, Luc tor I, MZPC I, TZV I; 4e klasse O: De Bruinvis I. De Ganze I, De Krab- ben I, SZV I, De Zeehond I. club al een 40 voorsprong door doel- j punten van Vroegop, v. d. Hoek i straf- schop i, Meerman en v. d. Ree.,Seolto kon met de wind in de rug Smerdiek niet verontrusten in de tweede helft. Integen deel, de Tholenaren gingen rustig door met het opzetten van doeltreffende aan vallen. Met de regelmaat van de klok voerden zij de score op. Meerman (twee), v. d. Ree en Vroegop (strafschop) waren de makers van de goals. De gasten slaag den er toen slotte nog in de eer te redden. MIDDELBURG. Zaterdagavond om- streeks zes uur rukte de Middelburgse brandweer uit voor het blussen van een schoorsteenbrandje, dat was ontstaan in het pand Segeersweg 30, bewoond door J. P. P. Dit gebeurde met de ne- 1 velspuit. De oorzaak van het brandje was een vervuilde schoorsteen. De scha de bleef beperkt. Opening rijwielzaak KOUDEKERKÈ. Onder grote be- langstelling heeft de fa. J. L. v. d. Velde zijn gehieuwde rijwiel- en brom- I fietswinkel in gebruik genomen. Door het uitbreken van het woonhuis kreeg men een mooie ruimte om de artikelen te etaleren. Dit pand (het vierde dat in een jaar tijd werd vernieuwd) is voor Koudekerke weer een prachtige aanwinst. EERSTE RIT OM HET PROV. KAMPIOENSCHAP GOES. De eerste rit om het pro vinciaal kampioenschap van de K.N.M.V. afdeling Zeeland, is zaterdag verreden. De start en finish waren bij de dorps herberg in Kloetinge. De eerste kracht proef was een oriëntatierit door het wei- landengebied. Het was een zware rit. De deelneming was goed te noemen. De voornaamste uitslagen luiden: Bromfietsen: 1. J. van Koeveringe, Borssele 3 strafpunten; 2. C. den Her der, Oudelande 5 pt, 3. W. Westveer, Driewegen 6 pt.4. J. Micbielsen, Vlis singen 6 pt; F. de Jonge, Ovezan de. Anto: 1. P. van Hese 10 strafpun ten; 2. J. Wattel 17 pt.; 3. Duinhouwer 20 pt.4. A. C. Flipse, 25 pt.5. A. A. Verdonk 26 pt.; motoren solo: 1. C. van Baaien, Heinkenszand 21 strafpun ten; 2. W. Janse, Middelburg 23 pt.; 8. 'Huijbregtsen, Sint Laurens 38 pt. 4. J. J. Crucq, Arnemuiden, 65 pt.5. W. van Kernebeck, Goes 146 punten: mo toren duo: 1. C. Sinke, Serooskerke, 10 strafpunten, 2. C. Meyers, Serooskerke, 13 pt.; 3. P. Louws. Serooskerke, 18 pt.; 4. S. Jongepier, Serooskerke, 19 pt.; 5. A. Lammers, Hoedekenskerke, 22 punten. VLISSINGEN. Zaterdag werden weer een aantal wedstrijden in de over- gangs- en hoofdklasse gespeeld waaraan teams van de afd. Walcheren van de NeVoBo deelnamen. Hoofdklasse dames; EWCOlympia 3—0, Hoofdklasse heren: EWCMilen- co 13. Overgangsklasse MVCBern: 13, MarathonBerni 03. MIDDELBURG. TOGO uit Goes heeft zaterdag in Middelburg een be nauwde korfbalzege behaald op de re serves op Swift. Wanneer de Swiftia- nen feller voor de dag waren geko men was er stellig een gelijkspel te behalen geweest, hetgeen ook beter de- verhouding had weergegeven. De rust ging in met een 32 voorsprong voor de Goesenaren. Na tien minuten zette Teun van Da len voor TOGO een strafworp in een doelpunt om (01), tien minuten la ter maakte dezelfde speler er 02 van. Jan van Dalen voerde de Goese score op tot 03. Nog voor de rust slaagden Bep Joziasse en Doki Vatteroth erin de Middelburgse achterstand tot 23 te reduceren. Piet van Beuge bracht in de tweede helft al spoedig de stand op 24, maar Swift kwam terug door Harmen de Ru en wist zelfs door Han Davidse gelijk te maken. Kort voor het einde scoorde Pieterse voor TOGO het winnende doelpunt. Van onze sportredacteur MIDDELBURG Arnemui den is uitgebekerd. De thuis wedstrijd tegen SHO uit Oud- Beierland ging met 42 ver loren. Jammer voor de Zeeuwen, maar de Zuidhollandse derde klasser was te sterk voor de rood-gelen. Door dit resultaat is er nu geen enkele Zeeuwse club meer in landelijke cupstrijd ge wikkeld. Voor de competitie vierde klasse zuid speelde Nieuw dorp tegen Sprang. De groen- witten leden opnieuw een zware nederlaag in het Brabantse land 70. Hierdoor nam Sprang de vierde plaats van Nieuwdorp over, maar de Zeeuwen hebben, indien zij hun laatste wedstrijd winnen, nog alle gelegenheid deze weer te heroveren, Stand 4e klasse zuid Good Luck 22 Arnemuiden 22 Dinteloord 22 Sprang 22 Nieuwdorp 21 SSC ^5 21 WN - 22 Rillandia 22 AZVV 21 Zwaluwse Boys 20 The Gunners 22 Colijnspl. Boys 21 In de tweede klasse b won hekkeslni- ter Kloetinge II verrassend met 4—1 van Beren, waardoor er voor de Kloe- tingera nog de kans bestaat de dans t« ontspringen, temeer daar de laatste wedstrijd tegen Heer Hendrik gaat. Stand 2e klasse b: SVD I Kats I Zaamslag I Yerseke III Driewegen I Bieren I Rillandia II AZVV II Heer Hendrik Kloetinge n Nieuwdorp III sloeg in Wa in zijn laatste wedstrijd Veere II, waardoor de Zeeuwen de competitie sloten met een indrukwekkende eindspurt. 18 1 3 sr 77—31 13 4 3 34 66»—29 14 2 6 30 6844 10 4 8 24 53'37 10 8 2 8 23 48—49 5 8 21 40—40 9 3 10 21 63—60 7 3 12 17 SSv-52 6 3 12 15 4854 3 S 12 13 22—39 4 3 13 13 42—70 4 2 15 10 27—67 Een spannend spelmoment uit de wedstrijd SwiftTogo. 18 13 4 1 30 44—21 17 12 2 3 26 63—29 17 10 5 2 25 53—24 18 12 0 6 24 59—41 18 7 5 6 19 32—25 18 7 2 9 16 S5—46 18 6 3 9 15 3636 18 4 2 10 10 36—52 17 2 2 13 6 28—75 17 2 1 14 5 17—56 Stand 3e klasse Heinkenszand I Wolf aartsdijk II VCK II Serooskerke II Bevelanders II Zeeland Sport VU Veere II Nieuwdorp II VCK III Borssele II 71—26 62—27 47—40 47—45 49—52 37-45 34-41 33—63 16—14 In Illb wonnen de bezoekende clubs- Doordat Krabbendjjke II en Borssele geen va^n beiden In bet veld traden. !s in deze afdeling nog geen beslissing gevallen over het kampioenschap. Stand 3e klasse b: Krabbendijke n.. Borssele I Wemeldinge H Nieuwdorp TI Kapelle II Wissenkerke I*) Waarde I Colijnspl. Boys II Rillandia Hl Beren II SVD H*) 19 15 1 3 31 85—28 18 12 4 3 28 74—22 18 10 2 6 22 72—43 14 10 1 3 21 50—18 16 9 0 7 18 5645 17 8 2 7 16 74—58 19 7 2 10 16 43—58 17 6 3 8 15 41—48 14 4 0 10 8 33—62 17 3 1 13 7 15—80 19 1 2 1© 2 11—87 2 verliespunten in mindering. UITSLAGEN 4e klasse zuid: Sprang—Nieuwdorp 7—6. Beker KNVB: ArnemuidenSHO 2—4. 2e klasse b: Kloetinge IIBeren I 43. 3e klasse a: Nieuwdorp IIIVeere II 3—1. 3e klasse b: Beren IIKapelle II 3—4; Colijnspl. Boys IIWissenkerke 13; Ril landia III—Waarde I 24. Beker Zeeland: Wemeldinge IBevel an» ders I 6—3; SVD I—Rillandia n 5—2; Krab» bendijke IWolfaartsdijk I 40; Spui I— Hoek I 22; Serooskerke XArnemuiden H 2—1; Veere I—VCK I 1—2. De 2 rootste korfbal- ernstüge titelkandidaten gerekend wor- den. Deze ploeg behaalde andermaal Gemoderniseerd bedrijf in Zoutelande heropend I ZOUTELANDE. De heer F. Adri- j aanse heeft zijn geheel gemoderniseer- I de levensmiddelenbedrijf heropend. De winkel, die aanzienlijk groter werd. is i thans een semi-zelfbedieningsbednjf. De heer Adriaanse had voor de kinderen 1 een speciale attractie in petto, name- j lijk een ballonnenwedstrijd met als prij- zen een kinderfietsje en een paar rol- I schaatsen. Cefa besloot seizoen KOUDEKERKE. Het Cefa-comité Koudekerke heeft het seizoen besloten met de vertoning van de film „Palace Hotel". Gedurende de afgelopen winter was de belangstelling voor het Cefa- programma maar matig. Tegen het vol gend seizoen zal nogmaals de mogelijk heid onder ogen worden gezien om te komen tot oprichting van een eigen af deling. In verband met de viering van het Heilig Avondmaal, heeft de Hervormde Gemeente te Kapelle een vroegdienst ge houden, teneinde de ndet-aivondimaals- gangers toch in de gelegenheid te stel len om naar de kerk te gaan. Deze óiienst begon om half 9. met ads voorgangel ds. J. W. Ooenraad te Goes. 0 Mej. S. M. Risseeuw te Retranchement sfeagöe te Deventer voor het examen lerares larodibouKthuisihaudscïrao]. De oesterverzending over maart be draagt: Yerseke, Nederland 113.828 stuks (vorig jaar 105.775 stuks); België resp. 1.378.244 (1.116.885); Engeland 245.300 (183.500); Frankrijk 549.300 12.600) Duitsland 166.000 (124.766); Zwitserland, 37.900 (vorig jaar vermeld onder diver-1 isen); diverse landen 40.000 (68.630) To-, jtaal 2.530.572 stuks (vorig jaar 1.612.156 stuks Tot en met 31 maart 1960 verzonden! 26.820.444, dat is 6.293.260 stuks meer dan vcrig seizoen in dezelfde periode. 1 Diploma fruitteelt en groenteteelt uitgereikt ZAAMSLAG, Op de eindles van de algemene rijkstuinbouwcursus kregen de volgende cursisten hun einddiploma i fruit- en groenteteelt: W. de Box, J. Buijze, J. Dees, II. Doeleman. J. de Feijter, mevr. W. A. Geelhoed-Faas, J Kolijn, J. Nijssen, A. de Putter, A. Overdulve. allen te Zaamslag, M. van Fraaijenhove, A. van Kampen, te Axel, M. Murre cn A. Tollenaar te Sluiskil. Op de eindles te Philippinne werden eveneens de diploma's groente- en fruit teelt uitgereikt. Geslaagd zijn: E. Bar- bé, A. Cornells, mej. F. Francke, A. Kind, M. Koster, W. van Limmen, B. Rammelo, mej. M. Schieman, allen te Philippine, O. Bauwens, Westdorpe, E. Boerjan, P. Schieman te Sas van Gent, J. Koster, J. Roose, C. Roose te Hoek en I. Riemens te Terneuzen. GOES verrassing van de afgelopen, za terdag kwam uit Souburg, waar Animo 1 een keurige 42 zege behaalde op het bezoekende Elto 1. In deze goede en sportief ge speelde wedstrijd kwam Animo 1 eerst in het laatste kwartier aan de overwinning nadat het eerder in de ontmoeting met 01 en 12 had achtergestaan. Met nog een kwartier te spelen was de stand nog 22 waarna Animo 1 door drukte tot 4—2. Door deze over winning kwam Animo op de tweede plaats achter Togo 1 dat sen benauwde zege behaalde op Swift 2 (45) waarbij echter aangetekend dient te'worden dat Togo 1 haar goalgetter Jaap Kar man (militaire dienst) miste. Zuidwesters 1 scoorde er tegen Olympia 1 lustig op los (13—3). De ploeg uit Wilhelminadorp maakt dit jaar wel een bijzonder zwakke indruk'. Olympia 1 bleef puntloos onderaan evenals Elto 1. Van deze laatste ploeg' verwachten wij toch echter spoedig be tere resultaten. Vios 1 won volgens de verwachtingen van Blauw Wit 1 (5—- 1). In 2a vonden twee wedstrijden t.w. Animo 2—Vedo 1 en AtlasElto 2 geen doorgang. De overige twee ontmoetin gen eindigden beide in een 22 gelijk spel. Bij Ondo—Top ging dit echter on der protest van Top. Top wist eerst in de laatste minuten het gelijke spel uit het vuur te slepen. Het tekende na af loop protest aan tegen het toekennen van een strafworp aan Ondo welke door deze ploeg werd benut. De twee koplopers uit deze afdeling, het pas ge promoveerde Vopo uit Borssele en Swift 3, 'hielden elkaar keurig in even wicht (22). De strijd tussen deze twee belooft uiterst spannend te worden. In 2b faalde Volharding tegen Luctor 1 (1 I 9) waardoor het twaalftal uit het oes- I terdorp voorlopig terugviel uit de kop- j groep. Deze plaats werd overgenomen door Tjoba 2 dat met een zeer sterke ploeg de Poel kansloos versloeg (60). Ook in deze afdeling wordt de spanning aan de kop steeds groter. WKV haalde de eerste winstpunten binnen tegen het j zwakke Scampolo 1 <51). In 3a moest Zuidwesters 2 nu toch wel tot een der VLISSINGEN. Op 22 en 23 april! ppiÊlvllllielflIPcllï a.s. organiseert de Middelburgse tafel- tennisvereniging „Will van Zoelen" voor de derde achtereenvolgende keer een sterrentornooi voor de tien beste spe lers van Zeeland. De tien deelnemers worden door de K.T.C. van de afdeling Zeeland van de N.T.T.B. aangewezen. Dit tornooi, dat plaatsvindt in het gymnastieklokaal van de Ver. Kinder- zorg, wordt gespeeld als een volledige tienkamp, zodat iedere deelnemer ne gen wedstrijden moet spelen. De K.T.C heeft inmiddels de volgen de spelers aangewezen: 1. F. Haarsma (Sorry) bekerhouder; 2. P. W. Marteyn (Sorry); 3. P. de Waal (Sorry); 4. M. Hofman (W. van Zoelen); 5. M. Wondergem (Sla Raak); 6. R. van Breen (Sorry); 7. J. Poppe (W. van Zoelen); 8. J. Sinke (W. van Zoelen); 9. J. Koene (Goes); 10. J. Bouff (Sorry). Voorts werden als re serve aangewezen P. v. d. Kuyl (Wilno) en W. Jacobs (Sla Raak). Voor deze wedstrijd werden door Will van Zoelen drie prijzen beschikbaar ge steld. Aan spanning zal het ongetwijfeld tijdens deze kamp van de Zeeuwse „cracks" niet ohtbreken. Bekerhouder Frans Haarsma is er bepaald de man niet naar zich zonder meer te laten ver slaan terwijl ook de heren Marteyn en De Waal, wat tafeltennissen betreft, zeker „koppig" genoemd mogen worden. SINT-ANN ALAND De Iheer Jóhs. Hage. bekend als „Jewannes van den dokter" heeft zijn zilveren jubileum als huisknecht gevierd. De heer Hage trad 25 jaar geleden in dienst bij dok ter Van Es en naast zijn werkzaam heden als huisknecht maakte hij ook poeders en dranken klaar. Als blijk van waardering ontving hij van dokter Van Es een nieuwe fiets. De zilveren jubilars hoopt ook bij dokter Noote- boom nog lang zijn werk te kunnen doen. Bok was „bokkig" KOUDEKERKE. Behalve bij Zee- duin vertoeven nu ook bij Der Boede enige herten. Overigens kostte het enige moeite voordat de dieren in een afge sloten ruimte bij de verpleeginrichting konden rondhuppelen. Men was naar „Vrederust" bij Bergen op Zoom gere den om de herten op te halen. Dit luk te, hoewel het niet van een leien dakje ging. Maar de bok liet zich niet zo ge makkelijk in de auto duwen. Toen het dier erg gevaarlijk begon te worden, heeft men het noodgedwongen moeten afmaken. De herten wachten nu op een nieuwe bok. een klinkende Zege. Uit tegen Swift 6 werd het 015. Het doelgemiddelde van Zuidw. 2 uit twee wedstrijden 231—1 js veelzeggend. AKC kwam op gelijke hoogte met leider Animo 3 door een keurige 41 zege op het bezoekende Stormvogels. Dos 55 boekte de eerste winst uit tegen Vedo 2 (05) waardoor het deze ploeg en Swift 6 achter zich kon laten. In 3b kon Togo 3 het bij VZOD niet bolwerken (62) en behaal de Zeelandia 2 haar tweede overwin ning. Tegen Blauw wit 2 werd het 3 2. Leider Luctor 2 kwam niet in het veld. De uitslagen bij de adspiranten wa ren: A: Animo aElto a 13; Swift a—Vedo a 14—1; B: Swift snel—Atlas a 1—1; Zuidw. a—Ondo a 2—9; C: Vol hardingLuctor a 13Vitessede Poel 10; D: KVLDos 55 31; Animo c Swift kwiek 2—3; Vedo bAnimo d 2 0; E: Swift rap—Vopo 6—10; F: Vios bLuctor b 01. ZAAMSLAG. Burgemeester Trimpe heette tijdens een bijeenkomst in de raadzaal de leerlingen van de scholen met de hoofden van scholen welkom, alsmede de luitenant der Rijkspolitie Van Ooijen, de groepscommandant der Rijkspolitie adjudant De Ruiter, de post- commandant te Zaamslag opperwacht meester Boeije en de gemeente-secreta ris de heer J. W. Kusee. Deze bijeen komst diende om de resultaten bekend te maken van het schoolverkeersexamen 1960. Voor de negende maal is nu dit exa men gehouden. Verheugend is het, dat er zoveel belangstelling bestaat voor het verkeersonderwijs. 36 deelnemers -van de zesde klassen en hoger namen dit jaar deel aan het examen, één moest worden afgewezen. De insignes werden door de hoofden van scholen opgespeld. School Polderstraat C.V.O.hier kre gen een extra prijs Jaap de Beer en Jannie Hamelink. School Reuzenihoek, hier was de extra prijs voor Leuntje van der Hage. Openbare school, extra prijs voor Ine ke Florussen. School Riemensstraat, voor het drie maal slagen behaalde Kees Burink een fietswimpel en Piet Herrebout, Joop Haak en Ria Mechielsen kregen de ex tra prijs. De schoolprijs (een wisselbeker voor het laagste gemiddelde) werd in de wacht gesleept door de school aan de Riemensstraat, waarmede zij thans eige naar van de beker is geworden. Luitenant Van Ooijen verklaarde, dat de verkeersongevallen in Zeeuwsch Vlaanderen hoger liggen dan het lande lijk gemiddelde. Namens 'het onderwijzend personeel dankte 'de heer Van Oveilbeeke vco: da medewerking van het gemeentebestuur en de politie. N.V.C.HTÏN BERGEN HIELD FEESTAVOND BERGEN OP ZOOM De Nede- landse Vereniging van Chr. Handelsrei zigers en handelsagenten hield ter ge legenheid van het tienjarig bestaan in het verenigingslokaal bij de gerefor meerde kerk een feestavond. Voorzitter T. Walhout schetste in zijn openingswoord de afgelopen jaren en zei dat pas kort geleden aan het licht kwam dat de vereniging op 17 juni 1949 opgericht is. Voorzitter Van Doom leidde toen «leze vergadering, d;c startte met zeven leden. Het ledental bedraagt thans zestien. Namens het hoofdbestuur sprak dc heer W. Kamp uit Den Haag en na mens de afdeling G)es sprak de h-c C. van Alten. De neer A. de Klerk gr namens de afdeling Middelburg acle de presence en de heer C. J. Blom u t Bergen op Zoom voerde namens de zus tervereniging Sint Christoffen het woord. De belangstelling voor deze bij eenkomst w=s A

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 3