Motief van dader nog onbekend Politie onderzoekt mogelijk dwaalspoor Blanke boer schiet Zuidafrikaanse premier neer OVERJARIGE OVERUREN Schip zonk na aanvaring Nieuw verhoor over ongeluk met Fokker PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Wethouder in beroep bij de Kroon LAATSTE NIEUWS Rustig 30.000 mensen Kerken vol Eén schot T iveede schot Vrouw viel flauiv Sympathie Onderscheidingen voor K.N.V.B. Brutale treinroof bij Londen BLUFT .RAADSELACHTIG Gewonden lagen een uur op weg Fabriek afgebrand -vijf ton schade IN EIGEN AUTO Oostduitse aanklacht voor Oberlander Brandkast nog heel - buit toch kwart ton Autobotsing bij de Vierwegen Fabrieksbrand in oude deel van Kampen Onderaardse gangen FILMSTAKING GEËINDIGD Met reces tijdens topoverleg De BiltKouder Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, Postbus 4, Giro 116666, telefoon Directie en administratie 01100- 2438. Redactie: 01100-2317 bij geen gehoor Chef redactie 01100-3991. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 52, tel. 01130-2009, bij geen gehoor: 01180-4604, Postbus 26, Vlissingen, Nieuwendijk 33, tel. 01184-3224, Postbus 24, Terneuzen, Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189; Zierikzee, Havenpark 24 tel. 01110-2991. Directeur JACQ DE SMIT Chefred.: G. J. BREUKER Zeeuwsch Dagblad Losse nummers 13 cent. Abonnementsprijs 0,56 per week, 7,per kwartaal Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouter# 7 cent per woord met een minimum van 1, 16e JAARGANG No. 4533 i Maandag 11 april 1960 VERWOERD AAN DOOD ONTSN Eigen nieuwsdienst KAAPSTAD. Premier Verwoerd is zaterdag op het kantje aan de dood ontsnapt toen een blanke van nog geen meter afstand twee pistoolschoten op hem loste tijdens de opening van een landbouwtentoonstelling te Johannesburg. De premier werd door twee kogels in het hoofd getroffen. Gisteravond lag hij in het ziekenhuis van Pretoria en maakte het redelijk wel. OOSTERLAND (A.N.P.) De oud wethouder van Oosterland M. J. Zeij- ler heeft zijn bezwaren tegen de be- noeming van nieuwe raadsleden van 1 Oosterland aan de Kroon voorgelegd, nu Gedeputeerde Staten van Zeeland zijn bezwaarschrift ongegrond hebben verklaard. In het beroepschrift, dat hij door tus senkomst van B. en W. van Oosterland heeft verzonden, legt hij zich neer bij ROTTERDAM. Een he vige vechtpartij heeft zich volgens een door Schevenin- gen Radio opgevangen radio boodschap voorgedaan aan boord van het motorschip Prins Willem 3. Een man geraakte over. boord maar het schip moest het zoeken naar deze man staken en berichtte gister avond laat dat het met volle kracht naar Valencia voer op dat een gewond lid van de bemanning doktershulp kon krijgen. 'deTësïissIng~van Gedeputeerde Staten".is -sTreeks "egen, dat de raad van het reglement van or- het motorschip Elodie uit Nieuw-Na. de is afgeweken omd?> hij daartoe de men met een lading zand van 250 ton bevoegdheid heeft. onderweg van Kerkdriel naar De icr Het punt „in strijd met de kieswet" in België, in botsing gekomen met het acht hij echter niet voldoende weer- motorschip Leo en tien minuten later - in de diepte verdwenen. De schipper en ■zijn knecht werden bijtijds op de Leo overgenomen. Op het moment, dat de Elodie de ha ven zou verlaten kwam het Belgische 'motorschap Leo vanaf de Westerschelde de haven binnenvaren. Een aanvaring was onvermijdelijk. Beide vaartuigen J liepen met de voorsteven met grote kracht op elkaar in. Hierbij drukte het anker van de Leo een gat in het voor schip van de Elodie. die hierdoor wa ter maakte en snel begon te zinken. Het zinkende vaartuig werd nog naar de kant gedrukt doch toen het onder wa ter verdween is het naar het midden van de haven gegleden. Het opstakel vormt dan ook een ernstige belemme ring voor het scheepvaartverkeer. De •Leo die met een lading slakken zand op weg was van Kalbeeke in België naar Hamm in Duitsland liep lichte schade op en kon de reis vervolgen. Vandaag zal getracht worden het ge zonken schip te lichten. Over de dader is weinig be kend en minder nog weet men van zijn motieven. Het is een blanke boer, David Pratt, die een boerderij in de buurt van Johan nesburg heeft en een suikerwerk- fabriek in de stad. Hij is onmid dellijk na de mislukte aanslag gearresteerd. De politie heeft tot nu toe niets over hem willen ver tellen. De eerste vrees was dat de aanslag aanleiding zou zijn tot nieuwe daden van geweld. Het was echter anderhalf etmaal na de aanslag nog volkomen rustig in de Unie van Zuid-Afrika en de arrestaties die werden verricht, o.a. in Durban, hielden geen verband met de poging om premier Verwoerd uit de weg te ruimen. Of de aanslag verband houdt met de rassenkwestie of met de onlusten van de laatste weken is met geen mogelijk heid te zeggen zolang de verklaringen van de dader niet zijn gepubliceerd. Men weet van hem dat hij aan val lende ziekte lijdt, dat hij voor de twee de maal is getrouwd en dat zijn twee de vrouw in Nederland leeft. Hij is van Britse afkomst, is zeer rijk, heeft een prettig karakter, maar kan af en toe verschrikkelijk driftig zijn. Hij is bijna 50 jaar. Hij is enige tijd in een psychiatrische inrichting verpleegd. Dertigduizend mensen waren bijeen toen de landbouwtentoonstelling werd geopend. De twee schoten hadden in die menigte zo weinig lawaai gemaakt dat men pas bemerkte dat er iets was gebeurd toen de luidsprekers tot rust aanmaanden. Wat er precies is gebeurd weet nie mand beter dan de burgemeester van Johannesburg, Gorshei, die naast Ver woerd zat. De premier had zijn ope ningsrede, grotendeels gewijd aan de politieke vraagstukken van de laatste dagen, uitgesproken en was weer gaan zitten. dergelijke aanslagen niet uit kunnen blijven wanneer men een politiek be drijft zoals de Zuidafrikaanse regering dat doet. Daar echter nog niets bekend is omtrsat de motieven van de dader, zijn deze conclusies wel wat voorba- Uit de gehele wereld stromen tele grammen van medeleven en geluk wensen voor de premier binnen; o.a. van de Britse koningin, van premier Nehroe (die een verklaard tegenstan der is van Verwoerds politieke over tuiging) en van de andere premiers van de landen van het Britse Gemene best. In de Unie zelf, waar Verwoerd vele vijanden heeft, overheerst veront waardiging over de aanslag. Het kerk bezoek was veel groter dan anders en de straten veel minder druk. Maar het was gisteren ook een biddag voor het heil van Zuid-Afrika. In zeer vele kerken werd gebeden voor de vervolg den, voor de leiders van de oppositie, voor de gearresteerden en voor de re gering van het land. legd. Hij blijft van mening dat de kieswet er niet is om onder bepaalde omstandigheden de oplossing te bieden om uit een bestuurscrisis te raken. Enkele seconden na de aanslag. Met beide handen op het gezicht gedrukt ligt premier Verwoerd achterover in de loge, de prijsbekers nog voor zich op tafel. Het bloed sypelt uit twee wonden tussen zijn vingers door. „Ik zat links van de premier", ver telde Gorshei, „en wij keken op zij naar het vee. Ik hoorde een stem zeggen „Verwoerd!" en bijna op het zelfde ogenblik klonk er een schot. Ik draaide mij weer om naar de premier en zag een man met een pistool in de hand, die de loge was binnengekomen. Meteen sprong ik op hem af en kolo nel Harrison, president van de boe renbond van Witwatersrand, die aan de andere kant van Verwoerd had ge zeten, deed hetzelfde. Ook een derde man sprong op de dader af. Onder tussen was de premier op de grond gegleden. Met beide handen bedekte hij zijn gezicht." ,.Wij grepen de dader vast, maar op hetzelfde moment vuurde hij een tweede schot af, dat de premier weer in het gezicht trof. Meteen daag de van alle kanten hulp op, ook politie; het pistool het was maar een klein instrument viel ook op de grond en de onbekende dader werd weggesleurd. Er heerste rondom ons grote verwar ring. De premier bloedde hevig en werd meteen in een ambulance ge holpen die hem naar het ziekenhuis van Johannesburg bracht." Verwoerd had geen kik gegeven en was volkomen bij bewustzijn gebleven. Zijn vrouw, die alles op een meter af stand had moeten aanzien, viel flauw, maar was spoedig weer bijgebracht. In het ziekenhuis van Johannesburg j is Verwoerd onderzocht. In de loop i van zondag, toen was gebleken dat zijn toestand niet ernstig was, besloot mén hem over te brengen naar Pretoria, waar hij voorlopig in het ziekenhuis zal blijven. Gisteravond waren zijn dokters nog niet tot een operatie over gegaan. De kogels bevinden zich nog in zijn hoofd. De ene doorboorde zijn gehemelte, de andere zijn oor; boven en onderkaak zijn beschadigd. De reacties op de moordaanslag wa ren voor het overgrote deel uitingen van sympathie in weerwil van het feit dat de Zuidafrikaanse premier, die in Amsterdam is geboren, bekend staat als de vader van de apartheids politiek. De aanslag heeft in de gehele wereld diepe indruk gemaakt en van vele zijden werd erop gewezen dat Terwijl Verwoerd op een draagbaar naar een ziekenauto werd gebracht sleurde de politie de dader van de aanslag naar een politiewagen. Men trok hem zijn jasje over het hoofd om zijn identiteit geheim te houden, dwong hem bovendien met het gezicht tussen de knieën in de auto te gaan zitten en voerde hem zo naar het bureau, waar hij een eerste verhoor onderging. Radio-telegrafisch overgebrachte foto's ROTTERDAM. De voorzitter en de secretaris van de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond, de heren A. Schroder en L. Brunt, hebben in het afgelopen weekeinde nauwelijks tijd gehad om zich aan voetbalza ken te wijden. Zaterdag waren zij de gasten van de Zwembond en zon dag van de Atletiek-unie. Bij de Zwembond kregen zij de Moeder-Triebels-beker en bij de Atletiek-unie de Thompson-beker. De voorzitters van beide bonden, resp. de heren J. de Vries en ir. A. Paul en gebruikten bij het overreiken van deze bekers vrijwel identieke woorden: „Deze onderscheiding komt uw bond toe, niet om de gel delijke steun, die wij van u moch ten ontvangen, doch als blijk van waardering voor het werk, dat de KNVB voor de Nederlandse sport heeft gedaan, doet en nog zal doen": LONDEN (AP). Een nieuwe brutale treinroofmethode is zater dagavond bij de Londense voorstad Leyheath in première gegaan. Toen een elektrische trein door een nood rem-manoeuvre van een bandiet langs een spoordijk tot stilstand was gekotnen en het treinpersoneel een onderzoek naar het onverwachte oponthoud instelde, drongen vier langs de dijk wachtende bandieten de postcoupé binnen. In een gestolen auto ontkwamen de vijf samenzweerders met twee zakken vol aangetekende poststuk- Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM De wurging van Engelina Feenstra is nog niet op gelost. Deze voor de Amsterdamse politie wel zeer pijnlijke zaak een hoofdinspecteur is bijzonder nauw bij het gebeurde betrokken is nog raadselachtiger gebleken dan op grond van de schaarse gegevens kon wor den vermoed. VIER DODEN IN VERKEER Van nnze correspondenten Op de rijiksweg Lcdhem-Zutfen is gistermorgen vroeg de 33-jarffge Ameri kaanse zeeman R. L. Cummins dod'e-Iijïk verongelukt toen hij met zijn auto op onverklaarbare wijze van de weg raakte. Van d'e drie andere inzittenden, die ooik de Amerikaanse nationaliteit ha'd'cfen, werden de advocaat Robbens en de ver pleegster Margaret Ross zwaar gewond; de chiirurg C. Torrance kreeg lichte ver wondingen. De drie mannen werden op de weg gevonden. Zij waren uit de auto geslin gerd toen de wagen twee bomen raakte. Zii hebben nrner dan een uur on de weg gelegen voordèt er iemand langskwam. Het gezelschao was op weg van Bre- merhaven naar Parijs. BROMFIETSERS In Amsterdam is zaterdag de 56- jarige heer G. van Gijn od de Haarlem merweg met zijn bromfiets gevallen. Hij week uit voor een fietser en werd daar bij door een auto aangereden. In het ziekenhuis "is hij overleden. In Ven!o botste zaterdag de heer G. Jacobs f58"> met een bromfiets tegen een auto. Hij overleed aan zijn verwon dingen. In Niikerk waren gistermiddag twee. zoonties van de familie Labots uit Nii'kérk met hiun fietsen aan hef. snel en. toen de tienjarige Gerrit vlak voor een airto de straat overstak. De wagen kon hem niet meer ontwijken en verwondde hem dodelijk. ken. De schade van dit bravoure- stukje is nog onbekend; de spoor wegdirectie zal de eisen tot schade vergoeding moeten afwachten. rompeld en naar het bureau gevoerd. De man bleek een „vrachtje" in de Ter Gouwstraat te hebben afgeleverd. Hij had echter te weinig geld .gekregen en was op zoek naar zijn passagier. Zijn confrontatie met een meisje, dat enige tijd geleden in dezelfde buurt was aangerand, leverde niets op. Morgen zal het stoffelijk overschot van Engelina Feenstra in Leeuwarden worden begraven. Engelina is niet alleen met het om haar hals gevonden draagkoord van een gitaar gewurgd, maar ook met de hand. Het koord is vermoedelijk later gebruikt, om ieder falen van de handgreep uit te sluiten. Verder vertoont het stoffelijk overschot een aantal verwondingen, die wijzen in de richting van een zwaar gestoorde maniak. De verwondingen zijn echter, zo schijnt het. toegebracht na het intreden van de dood. Zij zouden dus ook kunnen zijn veroorzaakt door iemand, die er alle belang bij had de wurging te laten lijken op het werk van een gek. Enscenering Dan zou ook en daarmee wordt in derdaad rekening gehouden de tuimel raam-theorie, die vanaf de eerste dag een rol in het mysterie heeft gespeeld, op een bedriegelijke enscenering berusten. Zaterdag genomen proeven schijnen anderzijds te hebben aangetoond dat het niet onmogelijk is om zonder al te veel lawaai te veroorzaken door het tuimel raam van de keuken te klimmen. Daarbij moet voorts worden bedacht dat de Ter Gouwstraat zich bevindt in de buurt van het Muiderpoort-station. Het van het em placement afkomstige geraas heeft de be woners van deze buurt immuun gemaakt voor nachtelijk lawaai. Men kan in het onderzoek dus nog alle kanten op. Het justitiële apparaat besteedt buitengewoon veel aandacht aan de zaak. Maar liefst drie officieren van justitie wa ren tegenwoordig bij besprekingen met de recherche. Ook hoofdcommissaris Van der Molen nam er aan deel. De verklaring voor de uitzonderlijk zware bezetting van deze „braintrust" moet worden ge zocht in het feit dat de misdaad is gebeurd in het huis van een hoofdinspecteur van politie. Zijn dochter Els is opnieuw uitvoerig gehoord. Haar kleren en die van haar vader zijn evenals de kleren van het slachtoffer aan een laboratoriumonder zoek onderworpen. De resultaten worden zorgvuldig geheim gehouden. Een vriend ces* uat °P 2 april in Oost-Berlijn te- van Els, een Surinamer, heeft eveneens! gen hem moet beginnen. Oberlander heeft de beschuldiging van wreedheden, door hem in de Nazi-tijd begaan, als „monsterachtige leugens" van de hand gewezen en zal zich naar alle waarschijnlijkheid niet aan de oproep door het Oostduitse oppergerechtshof storen. De aanklacht betreft niet alleen „medeplichtigheid aan de moord op joden in 1941 te Lemberg", maar ook „deelne ming aan ideologische, psychologische en ondermijnende activiteit, alsmede aan pogroms en onderschrijving van de fas cistische politiek ter uitroeiing en knech ting van de Oosteuropese bevolking". MIJDRECHT Een fabriek van kampeerbenodigdheden in Mijdrecht, eigendom van de handelsmaatschap pij Neerlandia, is gisteravond afge brand. De vlammenzee trok duizen den toeschouwers uit de omtrek naar het <vrp, zodat in de straten een verkeersopstopping ontstond. Twee gebouwen in de buurt raak ten door de vonken ook in brand, maar de brandweer van Mijdrecht, die assistentie had uit de naburige gemeenten, kon die beginnende branden tijdig blussen. Over de oorzaak van de brand is niets bekend. De schade bedraagt naar schatting meer dan een half miljoen gulden. SCHIPHOL. Drie leden van de bemanning van de Noorse tanker Sagona, die het laatst de Fokker S- 11 hebben gezien waarin de vlieger Ben Kleijn uit Stolwijk om het le ven kwam toen hij op 22 januari In het Kanaal stortte, zijn vrijdag nacht opnieuw over dit ongeluk ver hoord. Zoals bekend bevindt de eigenaar van het vliegtuig, de 42— jarige Marcel S. uit Maastricht, zich in hechtenis, verdacht van het op- zettelijk hebben laten verongeluk ken van het toestel Uit de verklaringen van de drie Noren een bootsman en twee ma trozen meent de justitie te kunnen aannemen, dat de verongelukte vlie ger vlak voor hij in zee stortte heeft getracht de aandacht van de beman ning van de Noorse tanker op zich te vestigen. In dit stadium van het ge rechtelijk vooronderzoek tegen de eigenaar kan de vraag of hij dit deed omdat hij werkelijk in moeilijkheden verkeerde, dan wel opdat hij terstond zou worden opgevist na in zee terecht •te zijn gekomen, niet worden beant woord. De heer S. en zijn advocaat woon den de verhoren bij. Opmerkelijk was, dat de verdachte in zijn eigen auto naar Schiphol had mogen rijden. Daar waren de drie Moren, wier sctiip in Liverpool ligt, gearriveerd. Zij waren gekomen op verzoek van de rechter commissaris te Maastricht. De verklaringen van de drie Noren stemden niet op alle punten overeen. De bootsman zei, da.t het vliegtuig na een looping in zee was gestort. De matrozen hielden het bij de oude le zing: het toestel vloog op een hoogte van zeven meter op de tanker toe, trok steil op en keerde terug. Dit her haalde zich, maar nu vloog de Fok ker parallel aan de tanker en dook plotseling de zee in. De S-ll was op driehonderd meter van het Noorse schip in zee terecht gekomen. Een snel uitgezette boot vond echter alleen nog maar een olievlek en een dinghy. Vermoedelijk is de vlieger bij het verlaten van zijn toestel in de cockpit blijven haken. De bemanning van de Sagona had zich verwonderd over tiet feit, dat de vlieger niet trachtte Engeland, dat toch binnen zijn hereik was, te halen. BERLIJN. (Reuter). De Oost duitsers hebben de omstreden West- duitse minister Theodor Oberlander hun aanklacht gestuurd voor het pro DEN HAAG. Bij een inbraak in het Benoordenhoutkwartier in Den Haag is voor ruim 25 mille aan juwe len gestolen. De inbraak werd ge pleegd in de nacht van zaterdag op zondag toen de juwelier met zijn ge zin elders was. De inbrekers kwamen binnen door een zijraam op de begane grond waar van zij het glas kapotdrukten. De ju welen vonden zij in een bureau en enige kasten in de vertrekken op de benedenverdieping. 'De brandkast, die een nog veel grotere waarde dan 25.000 gulden aan juwelen bevatte, lieten zij ongemoeid omdat zij de sleutel niet konden vinden. Toen de bewoners thuis kwamen ont dekten zij de inbraak en de diefstal van de juwelen, die een aanzienlijk deel van de handelswaar van de ju welier vertegenwoordigden. KAPELLE. Op de Rijksweg botsten ■twee auto s tegen elkaar. Ter hoogte van de Vierwegen reden twee auto's uit de richting Goes, die bestuurd wenden door de heren E. A. M. S. uit Kruinin- gen en P. V. uit 's-Heerenhoek. Toen de heer V. rechtsaf de Vierwegen in wilde slaan, en daardoor vaart minderde bot ste de personenauto van S.. die achter V. aanreed, tegen zijn „voorganger" op. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor Wel werden de beide personen auto s beschadigd. Eigen nieuwsdienst KAMPEN In de oude, schilderach tige binnenstad van Kampen heeft zater dagmiddag een gevaarlijke brand ge- doed. Het vuur ontstond in de plastic- en lederwarenfabriek Aresa. Deze fabriek, waarin veel brandbaar materiaal lag, brandde met veel rookontwikkeling af. De fabriek stond aan een smal straatje tegenover de Broederkerk, die onder be scherming staat van Monumentenzorg. Gelukkig stond er niet veel wind, zodat dit historisch monument kon worden be houden, hoewel een torentje van de kerk toch nog uitbrandde. De vonkenregen stak ook het schepen torentje van het oude stadhuis aan, drie honderd meter van de brandende fa briek verwijderd. Bovendien raakten twee herenhuizen aan de Burgwal in brand. Ten koste van veel waterschade kon de brandweer daar het vuur be dwingen. verklaringen moeten afleggen. Voorts zijn in het afgelopen weekeinde tientallen mensen, vrienden en vriendin nen van het gewurgde meisje of mensen uit de omgeving van het srezin van de hoofdinspecteur ondervraagd. Alle mogelijke tips worden nagegaan. De buurt van de Ter Gouwstraat is bij zonder opgewonden en overstroomt de politie met telefoontjes over vreemde figuren, die geheimzinnig achter en in de tuinen zouden scharrelen. Zo werd in de nacht van vrijdag op zaterdag een argeloze taxichauffeur over- AMSTERDAM De chauffeur van de binnenkort aftredende Amster damse adjunct-hoofdcommissaris J. L. Fosthuma heeft na jaren zwijgzame dienst plotseling bij zijn superieuren een eis tot vergoeding van vele dui zenden overuren ingediend. Hij heeft daarmee een niet geringe opschud ding ontketend. De politie weet nog niet wat zij met de vordering van d chauffeur (een hoofdagent) aan moet. De man, die binnenkort zelf met pensioen gaat, is van plan de zaak tot in hoogste ressort uit te vechten. VALKENBURG. Bij graafwerk voor de kabelzweefbaan te Valkenburg is een onderaards gangenstelsel ont dekt. De gangen zijn vele honderden meters lang en liggen boven de zoge naamde Fluwelen grot. Het ontdekte gangenstelsel heeft geen verbinding met bekende grotten- Het is niet uit gesloten dat het behoort tot de oude vluchtgangen van het vroegere kasteel van Valkenburg. Eigen nieuwsdienst HOLLYWOOD De filmspelers die 33 dagen gestaakt hebben, gaan vandaag weer aan het werk. De filmsterren staak ten omdat hun eis tot betaling van ho noraria over aan de televisie doorver kochte films niet werd ingewilligd. Filmproducenten en acteurs zijn nu overeengekomen dat de maatschappijen gezamenlijk 8% millioen gulden in het pensioenfonds van de artiesten zullen storten. Rechtstreeks wordt er niets be taald. Door de staking heeft de produktie in alle studio's te Hollywood op één na r-urni-zre. I stilgelegen. De enige studio die is blijven OLIVEvE. De tien landen die deel-1 werken was die van Universal interna- nemen aan de internationale conferen tie over de ontwapeningskwestie zijn het eens geworden over een reces van bijna zes weken dat zal beginnen aan het eind van deze maand en zal duren tot 7 juni. In die pauze zal dan de voorgenomen topconferentie vallen, 1 De Amerikaanse minister van bui-1 tenlandse zaken, Christian Herter, deelde gisteren in Washington in een' j korte verklaring mede dat hij die on- derbreking eigenlijk te lang vond, maar dat hij niet wilde aandringen op bekorting ervan. Er resten de conferentie nu nog drie weken om te trachten een weg te vin- j den die uit de huidige impasse leidt naar de kans op een eerste resultaat. i Blijkt het de conferentie niet mogelijk jenig resultaat te bereiken al zou het i maar zijn over de wijze waarop de ei- j genlijke ontwapeningsonderhandelin gen c? ~ang gebracht kunnen worden dan moet in de komende topconfe- Ient:-» Mijken of het ontwapeningsover- lleg +e Twdden valt tional, welke maatschappij een afzon derlijke overeenkomst heeft gesloten. Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte ons gisteravond om 23.15 uur: Wisselend be- wollct met plaat- LJ-selijk enige buien. «NjVja Krachtige. aan- ftilP vankelijk harde C(f IJBHt wind, tussen west \Ven noordwest. Lagere tempera- turen, vooral in JHH het binnenland. J MIESJE: En nu ri heI> ik jn'st zomerkleren I rgekocht. 12 maart: zon op 5.51 zon onder 10 32; maan op 20.29, maan onder 6.22.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 1