VOLGEND JAAR KOMEN DE VISSERS IN COLIJNSPLAAT Qver^hkhi Maar over vijftien jaar vertrekken ze weer.... Raad Vlissingen achter staten mening ged. Vlissingse damclub leed eervolle nederlaag Raad Nieuw- en St. Joosland akkoord met indelingsplan voor Zuid-Sloegebied Eind mei begint aanleg van nieuwe haven en Zeeuwsch Dagblad Vernieuwing onderwijs Geen huisvuilwagens van Amsterdam Burgemeester Middenstand Te grote snelheid op bromfiets Nieuwe kleuterschool in Rill anti-Bath Gesprekscentrum in Middelburg heropend BESTUUR OVER ZUID-SLOE Niet Nikita Kroesjtsjef, maar Papoea Nikita Zorg over spoedige stadhuisbouw Clubkampioenschap van Nederland PIJLEN GEVEN DE BLOESEM AAN Middelburgse kleuter Aanvaring in de Scheldemonding Lichtschip West-Hinder aangevaren herkent alle auto's Zaterdag 9 april 1960 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 3 Protestants-Christelijk QNLANGS heeft professor De Klerk kritiek geleverd op en vraag punten gezet bij de praktijk van de onderwijsvernieuwing. Hij was daar niet gerust op. Voor de opmerkzame toeschouwer moet het opvallend zijn dat dergelijke geluiden de laatste tijd steeds meer gaan doorklinken. Velen zijn met de vernieuwing hard wegge lopen. Er is maar „op los vernieuwd". Zowel ouders als onderwijsmensen draafden lustig mee. De een jutte de ander op. Voor velen was het resul taat van wat vernieuwing heette de jaarlijkse tentoonstelling, die voor de insider echter niet meer was dan een nietszeggende holle show. Maar veel ouders vonden het leuk en veel hoof den zagen er een aardige reclame in. Maar met werkelijke vernieuwing had en heeft dit alles niets te maken, om de simpele reden dat didactisch en methodisch de zaak niet was door dacht. En hier zit inderdaad het knel punt. Er zijn nog te veel mensen die ter zake meer rekening houden met de indruk die hun werk naar buiten maakt dan met het kind dat aan hun zorgen is toevertrouwd. Opmerkelijk is tevens, dat de laatste tijd nogal eens een pleidooi gehouden wordt voor de meer begaafde leerlin gen. De vernieuwing, die in de prak tijk veelal rekening houdt met de middelmatige leerling, die echter ook hier tussen wal en schip is geraakt, laat de meer begaafden vereenzamen. Het pleidooi voor deze groep tendert naar opleidingsscholen. Men werpe deze gedachte niet al te spoedig weg. De praktijk heeft uitgewezen dat dit schooltype nog altijd reden van be staan heeft. Wanneer het pleit gevoerd wordt en terecht voor scholen voor min der begaafde kinderen en „langzaam- Ierenden" lijkt ons de vraag naar scholen die rekening houden met de begaafden en met hen die krachtens intelligentie, milieu en karakter voor bestemd zijn voor het middelbaar en voorbereidend hoger onderwijs vol komen logisch. Het schooltype waaraan maatschap pelijk behoefte bestaat kan niet zo maar weggetheorctiseerd worden. Niet in de eerste plaats is de methode be langrijk maar hoe de persoon die het onderwijs aan de kinderen geeft het hen doet beleven Men werpe daarbij de kritiek, die van de zijde van mulo en middelbaar onderwijs wordt ge geven niet al te spoedig en achteloos achter zich weg. - w 7n ian„ ppipHpn werd ons beweging. De ca. dertig vissersscheepjes jvog niet zo lang geieuen wero ons tii(, er ieker verwacht kunnen worden door hoofden en rectoren van deze zullen meren aan pontons, en dit zal scholen meegedeeld dat leerlingen van onafhankelijk zijn van eb en vloed, opleidingsscholen zich gemakkelijker Naast de natuurlijke inham in het land aanpasten bij de wijze Van lesgeven op waarin dé haven zal worden gemaakt hun onderwijsinrichtingen dan de ligt nog de oude gemeentehaven welke anderen. Wij hopen dat de verontrus- m deze vorm gehandhaafd wordt, ting die o.a. professor De Klerk heeft En niet ten onrechte, want voor de geuit zal bijdragen tot nadere bezin- export van landbouwprodukten heeft dit, ning en bestudering, opdat bijtijds0p het eerste gezicht zo onaanzienlijke waar nodig de bakens worden verzet, haventje een grote rol gespeeld. In de Het gaat om het kind, dat is de maat- vissershaven zal nl. geen plaats zijn voor schappij van morgen. Ide coasters, waarvan er in 1958 een BUEGH. In de raadsvergadering is medegedeeld dat het nog niet wil vlot ten met de plannen voor een goede huisvuilophaaldienst. Men heeft gedacht aan de mogelijkheid tweede hands wa gens te kopen van de gemeente Am- I sterdam, doch dat plan gaat niet door. i Aan mevr. Kneterman-Litte werd bouw- terrein verkocht voor 7,50 per vier-1 I kante meter. De verder naar achteren veel meer ruimte dan in de Zandkreek." Hierdoor zou het verkeer natuurlijk enorm toenemen en de ontspannings centra als paddestoelen uit de grond rijzen, aldus de heer v. d. Weele. „Maar och, dat ligt nog zo ver in de toekomst verborgen", liet hij er glimlachend op volgen. Een geheel ander geluid liet de heer P. Verburg, slager, horen: Druk geba rend achter de toonbank zei hij: „Ik zie der eel weinig in, ze motte ier bluve weune, en die ouwe Arremujenaers ver plant je nie, die veruze nie. En de jonge komme ok nie, want over vuuftien jaer motte ze toch wee weg". Burgemeester A. A. Schuit verwacht dat de komst van de vissers veel vertier, werk en klandizie voor de middenstand zal betekenen. „Men moet niet vergeten dat de mensen zeker van maandag tot vrijdag zullen blijven en in Colijnsplaat zullen provianderen". De heer Schuit ha dreeds geconstateerd dat er veel animo bestond om hier te komen wonen. Velen hadden hem al ge polst over de mogelijkheid een woning te krijgen. Er zijn minstens al tien lief hebbers vertelde de burgemees ter nog, die een groot vertrouwen bleek te hebben in het welslagen van dit project. Wat de vissers betreft, deze zullen zeker komen. Ze hebben allen, evenals hun or ganisaties, er mee ingestemd. „Met Christus ben lk gekrui sigd, en toch leef ik, (dat is), niet meer mijn ik, maar Christus leeft in mij" (Gal. 2:20a). Protestanten zingen op grond van het gelegen grond zal twee gulden per vier-1 Bijbels getuigenis: „Mijn verlosser hangt kante meter kosten. Iaau 't kruis". Maar de Rooms-Katholieke Besloten w^rd een subsidie te verle-lCei-k (waarmee wy gelukkig nog de Bijbel, ^^vS"rra^.LV-,n-:de!«««1Ap«toli«he Geloofsbelijdenis en De raad besloot, bij de behandeling we* wat nieei gemeen hebben) kent naast van de begroting 1960, de presentie- de enige Middelaar tussen God en mensen. gelden voor raads- en commissieverga deringen te brengen op 7,50 per ver gadering. Binnenkort wordt begonnen met het herstel van het walletje in de duinweg. Als uitwijkmogelijkheid zullen cara vans worden toegelaten op het nieuwe parkeerterrein aan de Punt te Wester- schouwen. De begroting werd vastge steld met een post onvoorzien van ƒ841.15. De begroting van Maatschappe lijke Zorg heeft een tekort van 5000 gul den. Medegedeeld werd dat voor Wester- schouwen een nieuw uitbreidingsplan moet worden gemaakt. COLIJNSPLAAT. Nog heerst er rust in het dorp, nog is het stil in Colijnsplaat. Eind mei zal dit echter voorbij zijn. Dan zal het beginnen de aanleg van de haven die de vissers van Arnemuiden een nieuw domicilie zal moeten verschaffen, want het verdwijnen van de haven van Veere door de afsluiting van het Veerse Gat heeft men naar een andere basis voor de vissersvloot uit moeten zien. En de keuze is gevallen op het bijna dode plaatsje Colijns plaat, waarvan de inwoners al zo lang de veroudering van de be volking, het vertrekken van de jongeren naar andere, nijvere oorden, omdat ze geen werk meer konden vinden, met lede ogen hebben aangezien. Als de vissers en de vismijn in 1961 hun intrede zullen doen in Colijnsplaat zal er werk komen voor velen. De aanbesteding door het ryk vindt 17 mei plaats, en daarna zal men kunnen beginnen. Het zal een moderne en diepe haven worden, zodat er geen enkele last zal worden ondervonden van de getijden- recordaantal van honderd met hoofd zakelijk aardappelen, zee kozen. De middenstanders zullen er wel bij varen is de mening van de heer J. A. Vink, eigenaar van een bakkerij en een gloednieuwe zelfbedieningswinkel die donderdag werd geopend. Hij gaf toe met het bouwen en inrichten van deze winkel reeds rekening te hebben gehou den met de komende afnemers. „Alles stae klaer", zei de heer Vink met een opgewekte blik. „De uusouens bluve natuurlijk wel in Arnemuje, mae ik gae er nie mee achteruut". Hij verwachtte dót de nieuwkomers zeker voor het inslaan van de levensmiddelen op de leveranciers van het dorp een beroep zouden doen. De jongeren verdwijnen uit Colijnsplaat, omdat er geen werk meer De werkzaamheden aan de dam door de Zandkreek bij Katse Veer vinden gestadig voortgang. Langzaam maar on afwendbaar nadert het ogenblik dat de. laatste caisson zal zinken en hei lot van Noord-Beveland als eiland bezgelt zal zijn. Wanneer alles volgens plan ver loopt zal dit 4 mei a.s. gebeuren en zal de afsluiting van de Zandkreekte vens het begin van de openlegging van het eiland, een feit zijn. Op de foto ziet men de sluis waardoor de ver binding van de Zandkreek met open zee gehandhaafd zal blijven» is en dus dient er iets anders te komen om de toekomst van het dorp te ver zekeren, zo vatte hij tenslotte resoluut zijn visie samen. Ook smid J. Verwey dacht dat er wel veel werk zou komen. „Voor mij is het overigens even afwach ten want als smid ben ik op de land bouw ingesteld en ik zal me om moeten schakelen", merkte hij op. Garagehouder P. v. d. Weele was even eens de mening toegedaan dat men voor zichtig moet zijn met een oordeel te vellen. „We weten hier weinig van de visserij af en ook niet wat voor soort werk het met zich mee zal brengen". Wat hem betrof zou het over ongeveer twin tig jaar, wanneer de vissers weer zouden moeten verdwijnen in verband met de afsluiting van de Oosterschelde, pas goed worden. „Als de vissers hier weg zijn kunnen we een pracht jachthaven maken, in de Oosterschelde heeft men immers BERGEN OP ZOOM. De heer H. uit St. Maartensdijk stond donderdag morgen voor het kantongerecht te Ber gen «p Zoom voor het hekje, omdat hij op 13 februari j.l. in de Steenbergse- straat te Bergen op Zoom, mei zijn brommer met te grote snelheid had ge reden en het verkeer in gevaar had ge bracht. H. was gevallen en moest in het ziekenhuis worden opgenomen. Hij had, met een vriend., eveneens op een brom fiets, een wedstrijd in hardrijden willen houden. De officier van justitie vond dit rijden in het verkeer ergerlijk en achtte een hoge boete nodig. Hij eiste een boete van vijftig gulden subs: tien dagen en ontzegging van de rijbe voegdheid voor de tijd van een jaar. Verdachte vond de boete erg hoog om dat hij kostwinner is. De kantonrechter hield daar rekening mede en veroordeelde de man tot het 'betalen van tien gulden boete subs, twee dagen hechtenis, maar de ontzeg- gingstijd bleef gelijk aan de eis. Bromfietser aangereden GOES. Op de Middelburgsestraat is de bromfietser P. G. uit *s Heer Arends- kerke aangereden door een truck met oplegger, bestuurd door J. F. uit Mid delburg. De bromfiets werd beschadigd. De truckchauffeur, die in de richting Middelburg reed, wilde afslaan de Schel- destraat in. Vermoedelijk heeft hij de bromfietser die uit tegenovergestelde richting kwam, te laat opgemerkt. SPEELTUIN 'T ZAND MIDDELBURG. Op 30 april zal de speeltuin van de buurtvereniging 't Zand feestelijk worden geopend. De muziekvereniging Onda en het pijpers korps Juliana zullén medewerking ver lenen. Dit is medegedeeld op de feest avond van de buurtvereniging. De avond werd gevuld met de opvoe ring van de kind er operette „Tijl Uilen spiegel" en cabaret van. ,,De Zandkor rels" Advertentie De afdeling Heinkenswnd van de N.C.V.B. vergaderde onder leiding van mevrouw Ame9z. Een vertegenwoordiger van de Spanjaard N.V. fabrieken ver telde iets over textiel en vertoonde licht beelden. St. Joosland zeer pijnlijk is. B. en W. stellen de raad voor in dit verband aan Ged. Staten te schrijven, dat de raad zich afvraagt, of hier niet te royaal wordt omgesprongen met de beste cul tuurgrond, die in ons land te vinden is. B. en W. zijn van mening, dat het Sloeproject thans algemeen als van na- Staten tionaal belang wordt aangemerkt en dat het daarom van weinig werkelijkheids- NIEUW- EN ST. JOOSLAND. Burgemeester en wethouders stellen de gemeenteraad voor aan Gedeputeerde Staten van Zeeland te schrijven dat de raad zich volledig kan verenigen met het standpunt van Ged. dat het Zuid-Sloegebied, waar in 1 zou getuigen en evenmin van voor de toekomst een belangrijke in- uitstrevendheid als de gemeente Nieuw- J to „rneli. St. Joosland in deze aangelegenheid dustriele ontwikkeling te wacn geen positief geluid zou laten horen. B. ten staat, bestuurlijk aan een ge- en W. stellen de raad voor dan ook te i r rlp apmeente VllS- besluiten, zij het met enige spijt, met meente, i.e. üe gemeente vus dg voorgestelde grenswijziging in te i.e. de dient te worden toeg'e- smgen, wezen. Met betrekking tot de afstand van grondgebied aan Vlissingen in het zuid westelijk gedeelte van de Nieuw St. Jooslandpolder stellen B. en W. voor aan Gedeputeerde Staten te berichten, dat deze afstand van de best denkbare en zeer gunstig verkavelde landbouw gronden voor de,, gemeente Nieuw- en Advertentie stemmen. Een belangrijke nevenoverweging is aldus B. en W„ dat de gemeente al thans aan de westelijke grens enige compensatie zal verkrijgen door toevoe ging van-een gedeelte van Welzinge en de buurtschap Zaagmolendijk-Nieuwland- seweg aan -de gemeente Nieuw- en St. Joosland. waardoor ook het inwonertal niet onbelangrijk zal stijgen. In de op maandag 11 april, des avonds om acht uur te houden raadsvergade ring komt deze zaak aan de orde. RILL AND-BATHDe gemeenteraad heeft besloten medewerking te verlenen voor de bouw van een vierklassige Ned. herv. kleuterschool op de hoek Rietland straatWïllielminastraat. De stichtings- kosten worden geraamd op 220.000 gul den. Binnenkort vindt de aanbesteding plaats. De besturen van de r.k. en de N.h. kleuterschool verzochten de raad mede werking te verlenen voor tijdelijke huis vesting van een deel der klassen. Het r.k. kerkbestuur bood het St. Jozefge bouw aan voor 1300 gulden per jaar en het N.h. jeugdgebouw werd aangeboden voor 1055 gulden per jaar. Burgemees ter Jobse stak niet onder stoelen of banken dat hij deze bedragen erg hoog vindt en dat waren de raadsleden met hem eens. B. en W. stelden voor voor elk ge bouw driehonderd gulden per jaar te be talen. Dit aanbod zal worden gedaan. De heren ,T. Walraven en P. M. M. van Damme te Bath komen dit jaar in aanmerking voor premie woningverbe tering. Besloten werd tot veiMoging van de huren der gemeentewoningen. In het uitbreidingsplan zullen twee woningwet woningen worden gebouwd voor de cur- veprijs (ƒ12.000 per woning) door aan nemer W. L. Dronkers te Bath. Bij de rondvraag ki^agde de heer Brandeburg (soc.) over gebreken aan woningen in de nieuwe wijk. De voor zitter antwoordde, dat men op woensdag de enige Verlosser, een niedc-\erlossere.s nl. Maria. Eigens in Italië hangt zy reeds achter Jezus aan het kruis, met haar godde lijke Zoon mee-lijdend èn met Hem mee torsend de zonden der wereld. Erg, hè! Ja, en toch vind ik die meegekruisigde Maria, is voor ons een gewoon zondigschepsel, zo- bijbels geïnterpreteerd, een zinvolle uit beelding van bovengenoemde tekst. Maria is voor ons een gewoon zondig schepsel, zo als u en ik dat ook zijn. Zo gezien zou je haar een ertegenwoordigster van de zon dige wereld kunnen noemen. Wij mogen echter niet vergeten, dat Maria óók een voorbeeld van geloof en Godsvertrouwen is, Maria's antwoord op de aankondiging van Jezus' geboorte (Luc. 1 :38) tekent haar ais een vertegenwoordigster van de ware ge lovigen, van de Kerk. Natuurlijk dienen wy elke vorm van Ma riaverering, die Jezus' verzoenend en ver- lossing-brengend sterven tekort doet of wil aanvullen, te verwerpen. Maar, is het niet zo, dat wij, wanneer wij werkelijk deel wil len hebben aan het heil, aan de verlossing, aan de vergeving der zonden en aan het nieuwe leven met God. deel moeten hebben aan Jezus' sterven en opstanding? Ja, wy dienen zó stellig te geloven, dat Jezus voor onze zonden de dood is ingegaan en tot waarmakiug van ons heil is opgestaan. Sterker nog, dat Jezus dat alles volbracht heeft in ónze plaats, dat wij ons sterven aan de zonden en ons opstaan tot een nieuw leven met God op Golgotha en in Jozef van Arimathea's Hof geschied mogen ach- ten. „Met Christus is Maria gekruisigd" is een bybelse toepassing van Gal. 2 :20a Maar dan ook: „Met Christus is Paulus" die de kostbare woorden van onze tekst ge schreven heeft „gekruisigd". En ook Petrus, Augustinus, Luther, ja noemt u maar op. Hoort u er al by? Bent u ook by na 2000 jaar geleden met Chrtistus gekruisigd en opgestaan? Hebt u reeds deel aan de schat ten, die God voor Zijn kinderen heeft weg gelegd? „Met Christus ben ik gekruisigd, en toch leef ik, dat is, niet meer mijn ik, maar Christus leeft in my. En voorzover ik nu nog in het vlees leef, leef ik door het geloof in de Zoon van God, die mij heeft liefgehad en Zich voor mij heeft overge geven". P. A. L. BRINKMAN Schoondijke. Er gaat een weldadige rust uit van het centrum van Colijnsplaat, slechts af en toe onderbroken door vertrek of aankomst van de bus en het passeren van een trekker met landbouwwerk tuigen. Zoon moest .Kerel" heten VLISSINGEN. De raad der gemeente Vlissingen stelt zich volledig achter het door gedepu teerde staten van Zeeland naar voren gebrachte standpunt met betrekking tot het bestuur over het Zuid-Sloegebied. Het provin ciaal bestuur heeft namelijk voorgesteld dit gebied in zijn ge heel bij Vlissingen te voegen, hierbij voortbordurend op de ad viezen van de ministers van Bin nenlandse en Economische Za ken. Reeds meermalen waren er in het verleden in de Vlissingse raad stemmen opgegaan om deze weg te bewandelen en deze hou ding heeft dan ook haar invloed gehad op het oordeel van ged. staten. Het' was niet verwonderlijk, dat er over deze materie door de raad niet meer uitvoerig werd gediscussieerd. De gedeelte van het examen voor de akte heer H. van Rooyen (chu) drong nog N. XIX lerares landbouwhuishouden. I met de meeste spoed aan bij de mi- De winkeliersvereniging te Oud- Vossemeer heeft besloten van 6 tot 14 mei een winkelweek te organiseren. Hierbij zullen acties worden gevoerd die ten goede komen aan het Groene Kruis. Mejuffrouw M. A. Meulendijk te Zetten, voorheen in Heinkenszand, slaagde te Posterholt voor het eerste SOUBURG. De ambtenaar van de burgerlijke stand heeft mij verkeerd verstaan en als gevolg daarvan is een van de drie voornamen, die mijn in fe bruari geboren zoontje draagt anders vastgesteld, dan ik had opgegeven. Ik had gezegd, deelde de betrokken vader, en zaterdag klachten over woningen kan I de heer Van Spaandonck, caféhouder te indienen ten gemeentehuize. Er is ech-1 Souburg ons mede, dat de jongen Anto- ter niemand met klachten over deze j nius Nikita Kerel zou heten. Dat woord huizen geweest. Raad Burgh vraagt Haamstede: Geef ons een deel van de vermakelijkheidsbelasting BURGH. Burgemeester jhr. A. van Citters zal binnenkort met zijn collega van de buurgemeente Haam stede gaan overleggen over de ver makelijkheidsbelasting. Jhr. Van Cit ters zal Haamntede's burgervader MIDDELBURG. Wanneer het zach te weer nog enkele dagen aanhoudt, mag worden verwacht, dat gedurende de aanstaande Paasdagen de pruimen en de kersen in volle bloei zullen staan. Ook de vroegere perensoorten zullen reeds met een bloesemkleed zijn ge tooid. De eerste pruimebomen spreiden al in het komende weekeinde hun bloeipracht ten toon. Het ligt nu in de bedoeling van de Provinciale Zeeuwse Vereniging voor Vreemdelingenverkeer om. evenals vorig jaar, met medewer king van een benzinemaatschappij in de loop van de volgende week een specia le bloesemroute te bewegwijzeren door Zuid-Beveland. Volgt men de duidelijke pijlen, dan zal men kunnen genieten van ongekende bloesempracht in dit Zeeuwse fruitgebied. sische premier Kroesjtsjef, wiens naam MTDDFLBURG In hotel De Burg 'J™™v™*iWfOisiast,ing< jnr.. van Uit- bijna elke dag in de laatste jaren door te Middelburg 'vond de heropening ters zal Haamistede's burgervader velen wordt uitgesproken, plaats van het Nederlands Gespreks- j vragen een deel van de vermakelijk- Maar. zegt de Souburgse caféhouder, centrum, afdeling Walcheron. De be- heïdsbelasting, die jaarlijks in de\ met Kroesjtsjef heeft die naam van langstelling voor deze bijeenkomst was Haamsteedse gemeentekas vloeit, over mijn zoon niets te maken. Ik heb heie groot. Het N.G.C. beoogt een gesprek te hevelen naar de kas van Burgh maai niet aan Kroesjtsjef gedacht, tot stand te brengen tussen personen D gemeenteraad van Bvrah mopntIk ben militair, geweest in Nieuw-Gui- van verschillende geestelijke en pol.tie- aatjhr ZnCü^ I nea en daar he,eft een Papoea mij van ke overtuiging en maatschappelijke po- J s 9 en onredelijk verdrinkingsdood gered. Deze Papoea sitie, waardoor beter begrip voor elkaar vvrzoea aoei. droeg de naam Nikojan en naar hem en juiste waardering van de wederzijd- ln de zomermaanden heeft Burghheb ik mijn zóón genoemd. Heus waar, se standpunten bereikt kan worden. een groot aantal badgasten. Voor deze ik lieg er niet om. Op 5 maart pu- De heer Reehorst, adjunct-secretaris mensen worden zomerfeesten georga- bliceerde Zeeuwsch Dagblad een be- van het N.G.C. en lid van de Tweede niseerd. feesten, die veel publiek trek- richt, waarin werd vermeld dat een Kamer, hield over dit onderwerp een fcen Burgh en Haamstede -- twee1 Souburger zijn zoon naar Kroesjtsjef en praktisch aan elkaar gegroeide clor- Chessman had genoemd. De vader Kerel bekend van het gezegde een OïltlllOCtlll O" Dordtlegd dan de Zeeuwse verenigingen. Want stevige kerel aMus de va- het is wel opmerkelijk, dat na het spe- der op zijn Brabants uit: Keerl. Daar 190 vpvlovp,-, ilen van veertig zetten het gebrek aan heeft de ambtenaar toen Carryi van ge- IIICl 1^ O VCI1UIUX1 technische vaardigheid bij Zeeuwse spe- Clf^ssman^^ie Vooral te wan^e VLISSINGEN. Het eerste tiental 1 Iers een belangrijke rol gaat plen. De «n vÏÏhÏÏnmvln fi van de Vlissmgse damclub DID heeft ontmoeting had een vlot verloop. Na guur was Maar ik haL mi°n zoon Dordrecht met U-S de vlag moetendrie uur speeltijd had DDV reeds een "Kerel" willen noemen, zegt de vader Heus waar. ik lieg er niet om. Hel - - - - - - - zoontje heeft als tweede naam Nikita. Toevallig ook de voornaam van de Rus- nister te bewerkstelligen, dat de grens wijzigingen nog dit jaar tot stand zul len komen. En de heer S. J. Adriaan- se (kvp) verbond hieraan nog de wens, dat de regering wat betreft het Zuid- Sloe vlotter te werk zal gaan tjan bij de stadhuisplannen. De heren F. H. Smit (arbeid), H. B. J. Knoop (wd) en ir. J. H. Krietemeijer (ar) sloten zich bij de vorige sprekers aan. Burgemeseter mr B Kolff antwoord de, dat er nu toch zicht komt in de verwezenlijking van het Sloeproject. Wat betreft het nieuwe stadhuis, laat de goedkeuring van de plannen wel erg iang op zich wachten. Deze gang van zaken vervult hem met zorg. In antwoord op een vraag van de heer S. Jonstra (arbeid) deelde de voorzitter mee, dat wellicht spoedig tot aanbesteding kan worden overge gaan met betrekking tot de restauratie van de gevangentoren. In de rondvraag vroeg de heer J. Hekhuis (arbeid) of er wel voldoende perspectieven zijn voor de arbeids markt in Vlissingen. Brittannia komt in juni klaar. Is er daarna genoeg werk in de oude stad voor de bouwvakar beiders? Wethouder M. A van Popering zei, dat de stadhuisbouw hier heus wel uitkomst zal bieden. B. en W. zullen nog eens informeren hoe de kansen liggen. Brug der zuchten De heer Adriaanse wilde nog weten of de brug bij „Goed Wonen" nog voor het nieuwe seizoen gereed zal komen. Hij suggereerde de Vlissingse bruggen namen te geven. De heer Van Pope- ring antwoordde, dat men de brug van „Goed Wonen" maar de „Brug der zuchten" moest noemen. Er is sprake van zoutschade bij deze brug, maar het is de vraag of we hiervoor erkenning krijgen. Hij kon niet beloven of de brug nog voor het nieuwe seizoen klaar komt. demifinale om het clubkampioenschap VAN Nederland. DDV was volledig, ter wijl de Vlissingers een invaller telden. De ontmoeting stond onder leiding van KNDB-wedstrijdleïder Van Nugteren uit Zwijndrecht. een interessante inleiding. Hij betoogde, dat een gesprek wederkerig dient te zijn. Het gesprek is een dialoog, die men behoort terug te vinden op alle terrei nen van het leven. Er zijn in Nederland een aantal ac tiviteiten ontwikkeld, waarbij men tracht door middel van het gesprek meer inzicht te verkrijgen in de opvat- I ting van de ander. De heer Reehorst dacht hierbij aan het oecumenisch ge-1 sprek, de politieke vernieuwing, het volkshogeschoolwerk e.d. Het bestuur werd als volgt gefor meerd: ir. J Ph. L. Petri (voorz.), drs. H. H. Vogel (secr.), de heer P. A Wilderom (penningmeester) en de heer J. Adriaanse (lid). Het ligt in de bedoeling ongeveer acht 'keer per jaar bijeen te komen. een Papoea en een „Kerel". Eer waar. zei de Souburgse caféhouder ik vertel heus geen smoesjes. ZIZ' uur'\ heeft tegen de inhoud van dat bericht pen hebben echtei samen een ?;e?-i bezwaar gemaakt en ons medegedeeld eniging voor vreemdelingen en het\ noch aan de Russische premier, meest geschikte terrein voor de festi- f noch aan de ter dood veroordeelde viteiten ligt tussen beide dorpen in I Amerikaan moet worden gedacht, maar echter nog precies op het grondge- iaa" bied van Haamstede, zodat deze ge- meente de vermakelijkheidsbelasting incasseert. Bij de behandeling van de gemeente begroting 1960 van Burgh is nu in de raad gevraagd of het niet redelijk is. dat Haamstede eens wat afschuift van de opbrengst der vermakelijkheidsbe lasting. Daar zal burgemeester Van Citters nu met jhr. R. J. H. Q. Roel van Haamstede over spreken. Duidelijk kwam tijdens de naar voren, dat clubs van „damslag" „boven de Ver. van Huisvrouwen TERNEUZEN. De voordrachtskun stenaar J. Lauxsterman heeft in „La belle Vue" de leden van de afdeling Terneuzen van de Ned. Vereniging van VLISSINGEN. Bij lichtschip Wan delaar in de monding van de Wester- schelde, zijn vrijdagmiddag het Griek se ss Marina (ruim 9000 brt) en het Libanese ss Sunny Med (bijna 2000 brt) mèt elkaar in aanvaring gekomen. Bei de sc'.iepen liepen schade op en anker den bij lichtschip Wandelaar. Uit Vlissin- j gen vertrok de zeesleepboot Scaldis ter assistentie. De Sunny Med is eigendom van de in San Jose gevestigde Cia. Mar. Med, de Marina vaart voor de Neptune Shipping uit Monrovia. 60 voorsprong bereikt, welke voor sprong de Dordtenaren glansrijk wisten te behouden. De gedetailleerde utislag luidt: A. Bax W. Heydra 11; F. v. VlotenJoh. Lere 02; L den Hartog—C. v. Rijswijk j 20; CV. v. d. VenE. A. Schuifsma 2-0: M. v. DijkJoh. De Smet 20; C. de Wit—P. Goedbloed 11. D. MeijersH. De Vlieger 11: J. Huizer—L. Goed bloed 0—2; A. RomijhL. v. Hove 20; L. v. d. SluisP. v. Oorschot 11. VLISSINGEN. Vrijdagmorgen is tijdens zeer dichte mist het lichtschip „West-Hinder", liggend in de monding van de Schelde, rond zeven uur door het Spaanse stoomschip „Agrotai" aan gevaren. Het lichtschip liep een groot1 gat in de boeg op. Toen in de middag I de sleepboot „Zeearend" ondanks de nog dichte mist de „West-Hinder" wist te be reiken. werd besloten het lichtschip on- j middellijk naar Oostende te slepen. In Tegen luchtbedden in zee ™u"!Lde„n?di#e herstellin®e,n vet richt worden. Het Spaanse vracht-, BIGGEKERKE. B. en W. willen schip, eigendom van de Empresa Na-1 het gebruik van luchtbedden in zee ver- cional Elcano de la Marina Mercante in - - bieden bij algemene politieverordening. Sevilla. verdween na de aanvaring weer I Huisvrouwen enkele prachtige uren ge-|De laatste jaren zijn meermalen onge- i nde mist zodat niet bekend is welke' öoclen- lukken voorgekomen met deze bedden.schade dit schip opliep MIDDELBURG. De twee- en-een-half jarige Rudi Buitelaar uit Den Haag heeft een „auto complex". Tenminste, dat zeg gen zijn Middelburgse familie leden, bij wie hij op het ogenblik logeert. Het kleine kereltje kan geen auto tegenkomen of hij weet precies van welk merk die auto is. We zouden het echt niet willen geloven als we niet zelf in de gelegenheid waren geweest de fenomenale kennis van dit ventje, dat in Middelburg is ge boren. maar nu opgroeit in de Residentieop de proef te stel len. Rudi doorstond de test op miraculeuze wijze. De vader van het Haagse jongetje heeft een auto. waarin het kleine knaapje dikwijls meerijdt. Onderweg heeft hij zich mede dank zij zijn vader zijn kennis bijgebracht. Het zijn niet alleen personen auto's. die Rudi kan herkennen. ook vrachtwagens en jeeps, kortom alles wat op vier wielen rijdt. Toen Rudi nog geen twee jaar was, liet hij al iedereen versteld staan vyn zijn „auto complex". Hij heeft een hele verzameling miniatuurautootjes, die door de kleine baas heerlijk worden vertroeteld, Rudi heeft nog een andere hobby: voet ballen. En hij is Hagenaar natuurlijk is er dan maar één club die dat kan: ADO...! 4

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 3