VRAAGBAAK VOOR HUISVROUWEN ARCHMNTERIEUR grootmeester van de mode MODESHOW op STRAAT Geef je haar een lentebad. Om een gouden katoenbol BESCHEIDEN KUNSTENAAR Zaterdag 9 april 1960 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 14 Voorlichting onmisbaar Leren handwerken per boek Postkoets hobbelend door Zuidslavië Huishoudkundigen Functioneel wonen Architecten doen mee van die week Al een maand KIND VERDRONKEN JAPAN EN INDONESIË WINNEN SAMEN OLIE Advertentie door Rita Beuknuui AL BENT U nog zo'n moderne huisvrouw, in het voorjaar is er moeilijk aan te ontkomen, het huis voor een grondige schoonmaak op stelten te zetten. Op zijn minst gaat u als het lente wordt om u heen in de woning alles kritischer bekijken. Meestal leidt dat tot de ontdekking, dat er hier en daar het een en ander dringend om vernieuwing vraagt. Vloerbedekkingen, stofferingen en wandbekledingen komen in de schoonmaaktijd voor die vernieuwingen doorgaans vooral in aanmerking. Op die gebieden iets te kiezen ter vervanging van wat men reeds heeft, is tegenwoordig echter makkelijker gezegd dan gedaan, wil men er met een nieuwe aanwinst echt op vooruit gaan. Immers in dit genre worden er zoveel noviteiten uitge bracht, dat het niet meevalt er achter te komen, wat men het best kan kopen voor eigen gebruik. De hulsvrouw die nieuwe vloerbe dekkingen, gordijnen of stofferingen uit gaat zoeken, komt dan ook meest al gauw tot de ontdekking, dat men het daarbij eigenlijk niet meer zon der een zekere specialisatie kan stel len. Ondanks de moeite en tijd die men eraan besteed, zal men immers zelfs na een bezoek aan vele winkels met uitgebreide sorteringen, nog nau welijks tot een algemeen overzicht kunnen komen van wat er zoal voor handen is op dat gebied. Neem al leen maar de vele nieuwe soorten vloerbedekkingen, gordijnen, wandbe kledingen enzovoorts, die in omloop zijn gekomen sinds men naast de tra ditionele ook synthetische grondstof fen is gaan toepassen. T\AT gespecialiseerde voorlichting op -L'dit gebied onmisbaar is, werd de af gelopen jaren steeds duidelijker. Aan de samenwerking tussen de Nederlandse Huishoudraad en het internationale Bouwcentrum te Rotterdam is het te danken, dat de Nèderlandse huisvrouw van een dergelijke voorlichting makke lijk'gebruik kan maken. Dé afdeling Wonen die rond 1954 uit de functionele afdeling van dat internationale Bouwcentrum is voort gekomen, is mede door het kontakt met die Huishoudraad uitgegroeid tot een druk bezochte informatie-centra le, die jaarlijks door vele duizenden huisvrouwen wordt bezocht. Die huis vrouwen komen daar om hun proble men op het gebied van de woningin richting aan deskundigen voor te leg gen. Deskundigen die over de specia lisatie beschikken, die men als huis vrouw nauwelijks meer kan missen, Advertentie Wereldvermaard en niet zonder reden.... Want over de hele wereld wordt in elke goede keuken Maizena Duryea gebruikt voor het binden van groenten, soepen en sausen. Eigen nieuwsdienst ENSCHEDE. Veel en fraai wordt er in ons land vooral in Enschede ge handwerkt. Zo intensief wordt de naaldkunst in Twente zelfs beoefend, dat daar in de loop der jaren een spe ciaal Handwerk Centrum is ontstaan, van waaruit ook allerlei cursussen op dit gebied in het westen van ons land worden georganiseerd. Actief middel punt van dat centrum is mevrouw A. Koese-Tammeling, voor de lezeressen van het Algemeen Dagblad geen on bekende. Voor onze vrouwenpagina heeft deze doktersvrouw uit Enschede immers reeds verschillende fraaie handwerken ontworpen - en de diverse technieken daarbij uitvoerig toege licht. TECHNIEKEN Ter gelegenheid van het tien-jarig bestaan van haar Handwerk Centrum heeft mevrouw Koese nu ook een boekje geschreven, waarin zij alle steken en technieken die zij gewoon lijk met haar cursisten uitwerkt, heeft verzameld. Aan de hand van duidelij ke werktekeningen kan iedere vrouw zo, ook wanneer ze niet eens meer precies weet hoe een steelsteekje wordt uitgevoerd, 'een eenvoudig bor duursel vervaardigen. Ook met de j meer ingewikkelde technieken, zoals j bijvoorbeeld het fijne Perzische Ajour, j de Point de Palestrine of de Point de Paris en het Deense Hedebó-werk laat de schrijfster baar lezeressen overigens kennis maken. Het boekje ..Handwerken" is in een fleurig plastic bandje uitgegeven door Van Dishoeck uit Bussum. Eigen nieuwsdienst DJEVGELIJA (Zuidslavië) De post- koets die op weg is naar de Floriade in Rotterdam had gistermorgen een traject van veertig kilometer voor de boeg. dat over zeer slechte wegen voer- de met veel kuilen. De deelnemers hadden niet op zulke slechte wegen ge rekend, maar de paarden zijn in pri-j ma conditie, zodat zij goede hoop hou den. Donderdagavond laat kwam de koets na een zware rit vanaf Saloniki in Griekenland aan bij de Grieks-Zuidsla- vische grens. De anders nogal stille grenspost stond daardoor in grote be langstelling van pers, televisie en ra dio. De grote belangstelling van de Zuidslaven deed de deelnemers bijzon der veel goed. zelfs niet wanneer men staat voor een betrekkelijk eenvoudige vernieuwing in huis. TAAT het schoonmaaktijd is kunnen de 1-A informatrices van de afdeling Wonen heel goed merken in het Bouwcentrum. Er komen nu dagelijks nog meer be zoeksters dan anders en de vragen die men te beantwoorden krijgt, hebben vooral betrekking op de voor deze pe riode kenmerkende nieuwe aanschaffin gen. Volkomen objectief, want men heeft commercieel bij geen enkel produkt speciale belangen, vertelt men er de bezoeksters bijvoorbeeld welke soor ten vloerbedekkingen er voor een be paald doel vooral geschikt zijn, tegen welke prijs die in de handel zijn en wat men van de kwaliteit mag ver wachten. Dezelfde inlichtingen kan men er ook over gordijnen en bekle- dingsstoffen krijgen, verwarmingsele menten, huishoudelijke apparaten, verlichtingsmogeiijkheden enzovoorts, enzovoorts. Van de produkten in die sectoren treft men op een permanen te tentoonstelling ook vele voorbeelden aan. Een .uitgebreid kaartsysteem, maakt het verder mogelijk, de voor- lichting zo up to date en uitgebreid mogelijk te houden;- -> VIJF huishoudkundigen, die voortdu rend de gelegenheid krijgen zich zo breed mogelijk te oriënteren, staan in die afdeling Wonen klaar, om de huisvrouw als informatrices van dienst te zijn. Een huisvrouw die hier haar licht heeft opge stoken komt in de winkels beter be slagen ten ijs. Zij weet waar zij naar kan vragen en wat de voor- en nade len zijn van hetgeen zij koopt. Het ri sico iets aan te schaffen dat in de praktijk toch niet helemaal voldoet, wordt kleiner na het kontakt met de ze gespecialiseerde voorlichting. Zon der zelf gespecialiseerd te zijn wordt men zo via de voorlichting in het Bouwcentrum in staat gesteld, met meer kennis van zaken aankopen te doen. DUSSEN vol huisvrouwen uit alle -D delen van het land komen her haaldelijk deze afdeling Wonen be zoeken. De voorlichting is er zuiver functioneel afgestemd en ligt dus niet in het esthetische vlak, al wordt er bij het inrichten van modelwoningen voor speciale tentoonstellingen, ook wel degelijk met goede keuze van kleuren enzovoort rekening gehouden. Dat kwam onder andere in „Ieders huis straks" en „Huis voor één" naar voren, modelwoningen die werden in gericht met de resultaten van de stu die functionele grondslagen van de woning als uitgangspunt. F\IE studie is een van de spectacu- •L' lairste resultaten van de voor de Nederlandse huisvrouwen reeds zo belangrijk gebleken samenwerking tus sen Huishoudraad en Bouwcentrum. Door de woningnood is er een grote behoefte aan woningen. Het is echter niet alleen belangrijk dat er véél hui zen worden gebouwd, die huizen moe ten ook goed te bewonen zijn! De voorzieningen die in een huis onmis baar zijn om dit goed bewoonbaar te maken, hebben vooral met de huis vrouw en haar taak te maken. In een woning die aan functionele eisen voldoet moet de huisvrouw bijvoor beeld op een makkelijke manier voed sel kunnen bereiden, de gezinswas kunnen doen en de spullen op kun nen bergen. Om in de hand te werken dat de chitecten en binnenhuisarchitecten reeds veel gebruik gemaakt. Mevrouw J. Meihuizen, de perma nente vertegenwoordigster van de Huishoudraad bij het Bouwcentrum, is de stuwende kracht voor alles wat daar in het belang van de huisvrou wen wordt ondernomen. Onder haar leiding komen bijvoorbeeld regelmatig grote groepen huisvrouwen in het Bouwcentrum bijeen, om bepaalde praktische kanten van het bouwen en de indeling van de woning van de huisvrouwelijke praktijk uit te bespre ken. Daaruit komen dan heel dik wijls weer motieven voor theoretische onderzoekingen voort. In dat opzicht bestaat er ook een nauwe samenwer king met de V.A.C., de Vrouwen Ad vies Commissies voor de Woningbouw, die in vele steden een actieve rol speelt om het bouwen van voor de huisvrouw zo praktisch mogelijke hui zen te bevorderen. Achter al de voorlichting die in de afdeling Wonen van het Bouwcentrum wordt gegeven, staan de deskundigen van de studie-afdelingen of de specia listen waarmede men buiten de vaste staf om kontakt heeft. Dat geeft aan deze informatiedienst een belangrijke wetenschappelijke achtergrond. Uniek voor Euro-pa is deze vorm van voorlichting op het gebied van de woninginrichting. Wat men in het buitenland op dit gebied kent is meestal minder objectief en uiige- speciale behoeften van de huisvrouw bij het bouwen niet over het hoofd worden gezien, ij de Huishoudraad met het Bouwcentrum als internatio naal voorlichtingsbureau voor het bouwen, samen gaan werken. Dat heeft onder andere geleid tot de stu die functionele grondslagen van de woning. De huisvrouw is bij die stu die van het begin af aan rechtstreeks betrokken geweest. Uit de niet minder dan vijftien vrouwenorganisaties, die naast huis houdelijke voorlichtingsinstanties en andere instituten, bij de Huishoudraad betrokken zijn, werd een advies-colle ge voor de toegepaste huishoudkunde ten behoeve van het wonen samenge steld. Dit college, waarin vele huis vrouwen zitting hebben, heeft onder andere ook de opzet van de perma nente tentoonstellingen in de afdeling Wonen van het Bouwcentrum voorbe reid. V* J AN de rapporten die uit de studie functionele grondslagen van de wo ning zijn voortgekomen, wordt door ar- Ook onze nieuwtjesrubriek staat ge- heel in het teken van de schoonmaak. Juist in deze tijd van het jaar vragen immers tal van noviteiten op het ge bied van reinigingsmiddelen, poets-, veeg-, schrobattributen, enzovoort, overal in winkels en warenhuizen de meeste aandacht. Op onze wekelijkse speurtocht naar huishoudelijk nieuws ontdekten wij voor u onder andere een handige plastic emmer, die vooral nu bij het schrobben van trappen, gangen en buitenwerk heel goed van pas komt. Die emmer is namelijk zo wijd. dat men er een bezem in zijn geheel in kan uitspoelen, wat bij een gewoon model niet mogelijk is. De bezem-em mer van Zweeds fabrikaat is in ver- 1 schillende kleuren verkrijgbaar. Speciaal voor de voorjaarsschoonmaak van 1960 ontworpen, zijn de stofdoeken met allerlei fleurige motieven bedrukt. Het materiaal daarvan is lichtedht ge verfd en droogt zeer snel, zodat men deze doeken desnoods iedere avond even kan uitspoelen, wanneer men er het stof van een heel jaar mee ver wijderd heeft. Het zemen van ramen, die niet met een keukentrap bereikbaar zijn, kost menige huisvrouw deze maanden de nodige hoofdbrekens. Een weliswaar niet goedkope, maar zeer geslaagde op lossing voor dat probleem vormt de nieuwe telewasher, die sinds kort in ons land verkrijgbaar is. Dat apparaat bestaat uit een uitschuifbare steel, die via een slang op de kraan wordt aan gesloten, en een ronde borstel. Door de druk van het water, waaraan een rei nigingsmiddel uit het reservoir in de steel van de telewasher kan worden toegevoegd, wordt de borstel in bewe ging gebracht. Het nieuwe apparaat is in verschillende maten, tot een lengte van ruim vier meter voorhanden. Voor houten vloeren: parket, parket- triplex en stroken is er een nieuw on derhoudsmiddel in de handel gebracht, dat als het ware een beschermend laagje vormt. Chemicaliën, vuil en inkt dringen zo bijvoorbeeld niet meer in het hout, zodat u de vloer voortaan heel makkelijk van vlekken kunt ont doen. Behalve gereinigd wordt er met de •ote schoonmaak in huis ook weieens net een en ander vernieuwd. Wanneer u dit jaar de gordijnen gaat vervan gen, kunt u tevens de .nieuwe plastic rail toepassen. Bij die rail worden de haakjes niet meer aan de gordijnen genaaid, maar geklemd; ze zijn van nylon vervaardigd. Even een briefkaartje en u hoort van ons, waar wij deze nieuwtjes voor de schoonmaak ontdekten. NIEUWE COLLECTIE STOFFEN VOOR DAMESKLEDING EN INTERIEUR MEUBELEN ADVIEZEN ROTTERDAM Balenciaga breid, omdat men commercieel aan bepaalde industrieën gebonden is. Er is ook een afdeling betaalde advie zen in het Bouwcentrum, waar de genen die zelf een huis laten bouwen of willen kopen, tegen een klein be drag bestek en tekeningen door des kundigen kunnen laten beoordelen. Daar kan men ook uitgebreide ad viezen krijgen over geluidsisolatie, verwarmingsproblemenverlichting enzovoorts. Zo is de afdeling Wonen van het Bouwcentrum jaar na jaar van meer betekenis geworden. Voor de toe komst gaat men zich vooral richten op de praktijk. Men wil onder andere in verschillende steden komen tot de inrichting van modelwoningen of he le. complexen van woningen, op de resultaten van de reeds ondernomen onderzoekingen afgestemd. Er wordt de laatste hand gelegd aan de studie „huis voor ouderwor- dende echtparen", waarvan men nog Wedstrijd voor Nederlandse mode-ontwerpers Ter gelegenheid van het grote congres van de „International Fe deration of Cotton and Allied In dustries", waarvoor in september tweehonderd vooraanstaande verte genwoordigers van de katoenindu strie uit de gehele wereld naar Am sterdam komen, heeft het Katoen Instituut een wedstrijd voor Neder landse modeontwerpers uitgeschre ven. Aan die wedstrijd kunnen deelnemen alle ai dan niet zelfstandig werkende beroeps-modeontwerpers in ons land. Als onderwerp werd gekozen de vrije tijdskleding voor teenagers en hun vriendjes leeftijd veertien tot twin tig jaar en voor dames en heren boven de twintig. De modellen moeten worden uitge voerd in katoenen stoffen van de Ne derlandse industrie, waarvan het Ka toen Instituut stalen zal sturen aan diegenen die zich voor één mei ais deelnemer voor de wedstrijd opgeven. De prijzen in de verschillende cate gorieën waarvoor ontwerpen kunnen worden ingestuurd, zullen bestaan uit een gouden, een zilveren en een bron zen katoenbol. Anastas Mikojan. vice-premier van de Sowjetunie, is te Bagdad aangekomen voor een bezoek aan Irak. Hij zal bespre kingen voeren met de regering van Irak en een Russische tentoonstelling openen. Twee informatrices demon streren een plattegrond. - dit jaar een modelwoning zal expo seren. (Jok schriftelijk kan men zich tot de afdeling Wonen van het Bouwcen trum om inlichtingen wenden. Daar wordt eveneens door vele huisvrou wen reeds gebruik van gemaakt. Strakke contouren bij mantels en pakjes. Ronde, soepele lijnen bij heel vrouwelijke japonnen. Bewegelijke details, asymmetri sche effecten. Materiaal en coupe in volmaakte harmonie. PARIJS: Als Balenciaga geen couturier was, zou hij een van de belangrijkste architecten of beeldhouwers van onze tijd kunnen zijn. Nu is hij de grootmees ter van de mode als kleedkunst, die ontwerpt vanuit een subliem gevoel voor stijl, harmonie en functionali teit, vóór hem nog nooit op dit ni veau bereikt in de couture. Alle nieuwe lijnen die de afge lopen jaren in de mode van zich deden spreken, vonden hun oor sprong in zijn creaties. Deze beschei den kunstenaar in zijn métier, die elke persoonlijke publiciteit schuwt en in Parijs zeer teruggetrokken leeft, kleedt de rijkste vrouwen ter wereld en is in de meest volstrekte zin de geestelijke vader van de kle- dingstijl der twintigste eeuw. TWEE STIJLEN Ook nu weer overtrof zijn collectie alles, wat er dit seizoen in Parijs door de haute couture naar voren werd ge bracht. Twee sterk uiteenlopende stij len vallen er ditmaal bij zijn nieuwe ontwerpen te onderscheiden. Stijlen die in combinatie met elkaar, juist een heel sterke expressie hebben door een boeiende contrastwerking. De mantels van Balenciaga zijn streng architecta- nisch van lijn, hoekig, volumineus en overwegend van een zeer monumenta le opzet. De japonnen hebben daar entegen vloeiende, ronde contouren, met een sensitieve verfijning in de uitvoering en een allure van tedere vrouwelijkheid. Van beide stijlen treft men voorbeelden bij de mantelpakjes en ensembles aan, waarbij een ronde, soepele vormgeving voorkomt, naast een strenge opbouw in vlakken, met brede, hoekige jasjes als voornaam ste kenmerk. De details die Balenciaga toepast zijn zuiver functioneel of dienen om even een bepaalde toets aan een ont werp te geven. Wat hij in dat op dicht bijvoorbeeld bereikt door de simpele toepassing van smalle én bre de sjaals in organza en chiffon, is ver rassend. Die sjaals worden dikwijls in de kleur van de hoed gekozen. -.Men treft deze vooral op mantels en man telpakjes aan. De knopen zijn deco ratief en bewegelijk in zijn collectie en overwegend van soutache of koord vervaardigd. De hoeden hebben een hoge, ronde bol en een smalle of heel brede, diep over het gezicht afhangende rand. Aan de Negro Look herinneren de ne gerachtige hoofddoeken van effen of bedrukte taft, die in turban-stijl om het hoofd zijn geknoopt. Grote hoeden met brede, om het gezicht buigende rand, worden ook bij lange avondtoi letten gedragen. Bij de cocktailjapon nen wordt het kapsel dikwijls aange vuld door een chignonkapje of won derlijke hoofdversiering, asymmetrisch tegen één oor aan bevestigd. BLOESES BELANGRIJK Heel bijzonder en ook heel geva rieerd zijn de bloeses die bij de man telpakjes werden ontworpen. Die bloe ses zijn onder andere recht en hoekig, vloeiend van lijn met een smalle cein tuur die de ruimte bijeen houdt, fijn aangerimpeld met een band in de taille, of van een vlakke criss-cross sluiting in de rug voorzien. Dit criss cross motief komt ook bij japonnen voor, ditmaal onder andere in de vorm van elkaar kruisende draperingen juist onder de taille, waardoor het corsage wordt verlengd. Opmerkelijk AMSTERDAM. Voor het eerst in de geschiedenis van de hoofdstad zal maandag aanstaande de nieuwe mode maar zo op straat aan de voorbijgangers worden gepresen teerd. Dat gaat onder andere ge beuren op het Koningsplein, waar een groepje bekende mannequins uit verschillende Europese landen, regen- en sportkleding, vervaardigd uit een Zwitserse textielnouveauté, voor het voetlicht zal brengen. Het showen op straat is voor deze mannequins overigens beslist geen nieuwtje, dat doen zij nu al bijna een maand lang. Op twintig maart zijn zij namelijk voor een Europa tour door een twintigtal grote steden in diverse landen, in Rome gestart. Van Italië zijn zij daarna door Zwit serland en Duitsland naar Zweden ge trokken, en dit weekeinde gaat de reis van Kopenhagen naar Amsterdam. De mannequins en de kledingstuk ken, die zij overal onderweg aan de voorbijgangers tonen, reizen met en kele taxi's, die speciaal voor de tocAit in Londen werden gecharterd. Het einddoel is tenslotte Parijs, waar aan het meest verwende publiek op dit gebied deze week ook voor het eerst een modeshow op straat zal worden voorgeschoteld. Eigen nieuwsdienst HOORN De tweejarige Bernard Huisman is donderdagmiddag bij het woonschip van zijn ouders in de Oude Turfhaven in Hoorn verdronken. 's Middags om vier uur werd het kind vermist. De politie haalde 's avonds omstreeks negen uur het lijk je op. zijn ook de composities in twee kleu ren bij deux-^pièces en pakjes. Onder menig mantelpak wordt een long tor so jurk gedragen. Het jasje reikt dan heel precies tot aan de hoogte, waar bij de japon de laag aangerimpelde rok begint. Ruiten, vooral in zwart met wit, past Balenciaga weer veel toe. Nieuw zijn de pakjes waarbij die stoffen te gen alle voorschriften van het métier in niet op ruit zijn verwerkt. Het des sin krijgt daardoor een grotere leven digheid, tenminste wanneer de uitwer king van dit idee in perfecte balans gebeurt. Incrustaties waarbij de ruit in tegenstelling met de rest schuin is genomen, komen onder andere ook voor bij rokken en dan juist onder de taille. Balenciaga gebruikt veel laklint voor ceintuurs en Frans lint in zachte tin ten geeft de taille aan bij japonnen met lang corsage én laag aangerim pelde rok. De avondtoiletten zijn sterk aan de deshabillé verwant. Onder lange robes van doorzichtige stoffen worden bij voorbeeld een soort aansluitende over alls met lange pantalon gedragen, on der andere in satin of radzimir uitge voerd. Een wijde avondmantel van zacht blauwe satin duchesse in Müu- OP NOORD-SUMATRA DJAKARTA (Reuter). Japan en In donesië hebben een overeenkomst gete kend voor de gezamenlijke exploitatie van.de olieterreinen op Noord-Sumatra. Japan zal een lening van 18,8 miljard yen ter beschikking stellen van het In donesische staatsoliebedrijf Permina. Dit bedrag zal in de vorm van ruwe olie moeten worden terugbetaald tot een hoeveelheid van 40 pet. van de door de gezamenlijke exploitatie verkregen pro- duktiestijging. De Japanse lening zal worden ver strekt in de vorm van uitrusting, tech nische kennis, materialen en diensten. Permina zal voor een waarde van 15 miljard yen aan werkkrachten en lo kaal beschikbare materialen inbrengen. RECHTS: Mantelpak van BALENCIAGA, in een zwart met witte Prince de Galles uitgevoerd. De stof is hier niet op ruit verwerkt. Door de harmonische combi natie van schuin en recht verwerkt mate riaal, krijgt het dessin grotere levendig heid. De ceintuur is een orhgestrikt laklint. LINKS: Tailleur van wol met linnen- effect. Het jasje is voor vloeiend aanslui tend en achter recht. Het sjaaltje om de hals heeft dezelfde kleur als de garnering van de hoed. Muu stijl werd gecompleteerd door een ensemble van hetzelfde materiaal, bestaande uit een jasje met ceintuur en aansluitende jeans. Deze combina ties lijken op de Happy Coats", een soort pyjama's in heel kostbare stof fen, die in Amerika door de invloed van Hawaii op de mode, nu veel op gang maken. De karakteristiek van Balenciaga's nieuwe ontwerpen ligt ditmaal vooral in het kontrast tussen de strenge, mo numentale lijnen van zijn mantels en de soepele, ronde vormgeving bij de japonnen, waarbij de buste zelfs weer heel nadrukkelijk wordt aangegeven en de taille wordt geaccentueerd op de natuurlijke plaats. NAAR SPANJE Er gaan in Parijs geruchten, dat Balenciaga van plan is zich in Bar celona te gaan vestigen. Zijn mode huis in Parijs zou dan onder leiding van een van zijn jonge modellisten komen te staan. Voor de Spaanse mode zou de te rugkeer van deze grootmeester der couture naar zijn geboorteland een onvoorstelbaar grote aanwinst zijn. Voor Parijs zijn vertrek een niet te onderschatten verlies, wat, vooral nu de Franse hoofdstad toch al niet meer over veel creatieve krachten op dit gebied beschikt, moeilijk zonder ongunstige gevolgen kan blijven voor de internationale naam als modecentrum. Voor Spanje daarentegen kan de komst van Ba lenciaga een belangrijke, zo niet da doorslaggevende stoot zijn, om voor de wereldmode van toonaangevende betekenis te worden. R. B. (Advertentie) POLYCOLOR-klêurthampoo doet het haar écht goed, wast het donzig- schoon, geeft het fleur en tint. Een grijs haartje? Spoorloos verdwenen. Tube voor 2 wassingen f 1.95 Keus uit 20 tinten bij iedere drogist of parfumerie. POLY-CLAIR maakt uw haar - zonder te blonderen - een nuance lichter (tube f 2,66). ...was het thuis zelf met POLY COLOR-kleurshampoo. Kies uit de 20 kleurnuances je eigen natuurlijke haartint en zie verrast hoeveel mooier en war mer van kleur het wordt. Of durf eens een nieuwe, modieuze tint te gebruiken en merk hoe goed, hoe nieuw, hoe jong dat staat! POLYCOLOR uw haar: 't hoort bij uw make-up

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 14