DRS. STIJKEL BENOEMT EIGEN COMMISSIE De Gaulle sprak parlement toe Staatssecretaris trapt SER op de tenen Uitsluiting van overleg, meent bedrijfsleven Lestoestel neergestort Meisje lag gewurgd in haar kamer OBERLANDER GAAT HEEN De Bilt: Onweer Weerstand in Nyan gebroken Burgemeester liet het bier koud PRINS GISPT ROTTERDAMSE WERKGEVERS BOM AAN BOORD K.LM.-TOESTEL LUGUBERE VONDST VAN VRIENDIN Leerling-vlieger gedood Doublure Harde woorden Anoniem telefoontje: LAATSTE NIEUWS Censuur op komst Bouwstaking kostte bijna 420.000 flagen Engeland en Frankrijk moeten wereld redden Dat moet Je zó doen LANDINGSRECHTEN KLM Motie kwam niet te bestemder plaatse VUIL EEMSWATER BEDREIGT BAD PAS EEN MAAND IN AMSTERDAM Parkiet en papegaai uit Avifauna gestolen Van oiwe correspondent BEEK. De twintigjarige leer ling-vlieger van de Rijksluchtvaart school de heer L. Jongman uit Alk maar is gistermiddag omstreeks twaalf uur bij het vliegveld Beek met een toestel van de school neer gestort en om het leven gekomen. De jongeman zou zijn driehonderd- mij ls vlucht maken: Eelde-Beek-Rot- terdam-Eelde. Meteen na de opstij ging van het vliegveld Beek raakte het vliegtuig een kort geleden in gebruik genomen eenmotorige Saab Safir door snelheidsverlies bij het opstijgen, in een vrille en stortte neer. Het kwam terecht in een boomgaard aan de zuidkant van het vliegveld en vloog in brand. De leerling-vlieger heeft geen kans gezien zijn toestel op tijd te verlaten. Dit is in negen jaar het eerste on geluk met dodelijke afloop met een toestel van de Rijksluchtvaartschool. BONN (Reuter) Elk ogenblik in de volgende twee dagen kan het bericht komen dat professor Theodor Ober lander, de West- duitse minister voor vluchtelin genzaken, verlof zal vragen. Daar na zal het dan nog een kwestie van korte tijd 0 Prof. Oberlander zijn eer hij helemaal als minister verdwijnt. Oberlander wordt door velen, waarlijk niet alleen commu nisten, als mede-schuldig beschouwd aan oorlogsmisdaden, gepleegd in 1941 in Lemberg. Een ereraad van de Christende mocratische partij houdt zich op het ogenblik met het politieke verleden van minister Oberlander bezig. De parlementaire fractie van de partij zal vandaag een „besluit" inzake Oberlander nemen. De minister zelf was gisteren in Bonn niet te berei ken. Het wordt waarschijnlijk ge acht dat hij vandaag zelf in het parlement bekend zal maken dat hij graag met verlof zou gaan. De socialistische oppositie zal voorstellen dat er een parlementaire commissie van onderzoek wordt in gesteld. bestaande uit elf kamerle den, die een onpartijdig onderzoek moet instellen. Zolang dat onderzoek duurt zou Oberlander met verlof weg moeten blijven. ROTTERDAM. Op het kruispunt Vondelingenweg-Noordzijsedijk sloeg de zestigjarige wielrijder A. Farenhout uit Spijkenisse gistermiddag zonder op het verkeer te letten plotseling links af. Hij kreeg een klap van een passerende auto en werd zes meter weggeslingerd. Met een schedelbasisfractuur werd hij in be wusteloze toestand naar het Westerzie kenhuis gebracht. Vannacht was zijn toestand nog zorgwekkend. Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte ons gisteravond om 23.15 uur: f Perioden met zonneschijn, maar plaatselijk ook enkele onweers- jJ'TL. y [buien. Zwakke tot "u matige wind in l hoofdzaak tussen J noord en oost. |/|l Ongeveer dezelf- fA5 de temperaturen /f^VrT^V u a*s gisteren. u MIES JE: Laat i/^yVj nu eventue- onweer maar v komen! 9 april: Zon op: 5.58. onder 19.27. Maan op 16.43, onder 5.00. E. G. Stijkel Van onze Haagse redactie DEN HAAG. Tussen de Sociaal-econo mische raad en de staatssecretaris van ver keer en waterstaat, drs. Stijkel, dreigt een scherp conflict. Inzet van dit conflict is de gehele positie van de S.E.R. als belangrijk ste en wettelijk aangewezen advieslichaam van de regering. De controverse is ontstaan door een beschikking van de staatssecretaris gepubliceerd in de Staatscourant van 28 maart waarbij hij een commissie instelde. Deze commissie krijgt tot taak de bewindsman te adviseren en voor te lichten over alle zaken op het gebied van het vervoer in de Europese samenwerking. De staatssecretaris, aldus de beschikking, heeft daarbij overwogen dat het wenselijk is het overleg tussen over heid en bedrijfsleven in deze aangelegenheden te regelen. Wat staatssecretaris Stijkel echter niet heeft overwogen is dat bij de S.E.R. een commissie internationale aangelegenheden bestaat, met een werkgroep voor vervoer. Deze commis sie is overeenkomstig de Wet op de bedrijfsorganisatie ingesteld op ver zoek van de betrokken ministers. Bovendien zegt de Wet op de bedrijfs organisatie dat daartoe aangewezen ministers verplicht zijn de raad en zijn commissies te raadplegen over alle maatregelen op sociaal en economisch gebied. Onder de aangewezen minis ters bevindt zich ook de minister van verkeer en waterstaat. Niet alleen heeft de staatssecretaris met zijn doublure-commissie de S.E.R. pijnlijk op de tenen getrapt, boven dien rijst de vraag of hij hier wel over eenkomstig de wet heeft gehandeld. De werkgroep van de S.E.R.-commis sie staat onder voorzitterschap van ir. H. Vos en telt veertien leden. Zitting hebben o.m. de voorzitter van de S.E.R., prof. Verrijn Stuart, de voor zitters van de Rotterdamse en Amster damse kamers van koophandel, mr. Van der Mandele en mr. Delprat. De adviescommissie van drs. Stijkel telt 28 leden, onder wie zeven ambte naren van het ministerie. Voorzitter, vice-voorzitter en secretaris zijn amb tenaren. Het doet bijzonder vreemd aan dat vijf leden van de staatscom missie ook zitting hebben in de werk groep van de S.E.R.-commissie: de he ren mr. Brak, mr. Delprat, Van Donke laar, mr. Spat en drs, Wansink. Waarom is deze wonderlijke figuur geschapen? Het is vrijwel niet aan te nemen dat de staatssecretaris door zijn ambtenaren zo slecht is ingelicht, dat hij van het bestaan van de S.E.R.- commissie niet op de hoogte is ge weest. In kringen van het bedrijfsleven ziet men dan ook in de handelingen van de bewindsman het vooropgezette streven dit bedrijfsleven van het over leg uit te sluiten. Bovendien zou een overweging kun nen zijn dat een staatscommissie met een zo groot aantal ambtenaren ge makkelijker te hanteren is bovendien wordt haar advies geheim gehouden dan een commissie van de S.E.R., waar van de adviezen worden gepubliceerd. Bijzónder pijnlijk komt dit geval voor de regering en in het bijzonder voor minister-president prof. De Quay uit de lucht vallen. Enige dagen gele den liet prof. De Quay, in antwoord op vragen uit de Eerste Kamer, weten dat hij de voorzitter van de S.E.R. om in lichtingen had gevraagd over diens nieuwjaarsrede. De voorzitter van de S.E.R., prof. Verrijn Stuart, had toen geklaagd dat de regering de S.E.R. bui ten veel zaken hield. Hier heeft prof. Verrijn Stuart niet alleen een eerste klas-voorbeeld, maar bovendien een waarmee de regering lijkt de wet te overtreden. Vandaag komt de S.E.R. in openbare vergadering bijeen. Te verwachten is dat in de raad, die in deze handelwijze van de staaatssecretaris een aantasting zou kunnen zien van haar positie, har de woorden zullen vallén aan het adres van de regering. Naar wij menen te weten heeft de S.E.R. pas uit de pu- blikatie in de Staatscourant van de in stelling van de staatscommissie verno men en is er vooraf geen overleg ge pleegd. De S.E.R.-commissie publiceerde eind 1958 haar advies over de coördinatie van het internationale vervoer. Dat ad vies werd van zo groot belang geacht dat het in de Duitse en Franse taal is vertaald en verspreid. De Nederland se spoorwegen droegen de kosten voor de vertaling. NEW YORK (A.F.P.) Twee KL.M.-vliegtuigen die gisteravond van New York naar Amsterdam zouden vertrekken, zijn aan de grond gebleven na een anoniem te lefoontje dat in een der toestellen een bom was geplaatst. Tijdens het telefoongesprek meng de zich ook een vrouw in de discus sie, die beweerde dat de bom in de hangar lag. Het ene toestel had gisteravond om negen uur moeten vertrekken, het andere om half twaalf. Hoe groot de vertraging van beide toestellen zou worden, was gisteravond nog niet bekend. De vliegtuigen, hangar en bagage zijn door de politie uit voerig onderzocht. - - Eigen nieuwsdienst. KAAPSTAD Na versterkingen te hebben ontvangen schijnen politie en troepen van het leger erin te zijn ge slaagd, de weerstanden te breken van de duizenden negers in de lokasie Nyanga, die tot nu toe hardnekkig hebben geweigerd het werk te hervat ten. Nyanga is steeds het centrum ge weest van het verzet der naturellen tegen regering en politie. Honderden negers zijn er gisteren ge arresteerd en naar het politiebureau ge bracht omdat zij geen persoonsbewijs meer hadden. Bij de razzia in Nyanga zijn stapels slag- en stootwapens buit gemaakt. Negers die bij de huiszoekin gen de bevelen van de politie niet snel genoeg opvolgden werden geslagen met gummistokken en stukken rubberslang, maar in het openbaar onthield de po litie zich van daden van geweld. Bo vendien was de houding van de weg gevoerde negers volslagen passief. Zij hebben de laatste dagen honger gele den omdat zij, als gevolg van het voortzetten van de staking, geen geld meer hadden om voedsel te kopen. ARTSEN GEWEERD Blanke artsen die tijdens de opera ties van de politie in Nyanga hulp wil den verlenen aan gewonden en zieken, werden teruggestuurd. Journalisten moesten eveneens uit de buurt blij ven. Een vliegtuig van het leger cir kelde laag boven de lokasie Hoewel de staking van de bewoners van Nyanga zwarte arbeiders en hun gezinnen tot het verleden schijnt te behoren, dreigen er nieuwe moeilijkheden als gevolg van werk loosheid. Tijdens de staking hebben fa brieken nieuw zwart personeel aange nomen. Nu de oude arbeiders zich weer komen melden, vinden zij hun plaatsen ingenomen door anderen, zodat zij nog geen geld kunnen verdienen. Daar er in Nyanga werkelijk honger heerst beginnen de werkzoekenden ra deloos te worden, hetgeen gemakke lijk tot nieuwe onlusten aanleiding kan geven. VOEDSEL TERUG Auto's met zendingen voedsel voor Nyanga zijn door de politie terugge stuurd. Alleen zendingen van het Ro de Kruis, meest melk voor de kinde ren, worden toegelaten. Op het ogenblik staan de leiders van het Panafrikaanse congres terecht. Zij werden op 21 maart gevangen geno men na het afkondigen van een cam pagne tegen de persoonsbewijzen, die het begin werd van de huidige on lusten, Zij verklaarden gisteren voor de rechter dat zij niet van gevoelen waren dat zij moreel verplicht zijn, de door blanken ingevoerde wetten te ge hoorzamen. JOHANNESBURG. Die Vaderland, een regeringsge zinde krant in Johannesburg, heeft gisteren erop gezin speeld, dat het heel goed mogelijk is dat er censuur zal komen op berichten die be stemd zijn voor buitenlandse kranten. De bepalingen van de noodtoestand voorzien hierin niet, maar zij kunnen wel zo veranderd worden, dat censuur op nieuws en foto's mogelijk wordt gemaakt. DEN HAAG In maart zijn 419.700 arbeidsdagen verloren gegaan als ge- volg van arbeidsgeschillen. Dit ver- jlies is vrijwel geheel toe te schrij ven aan de bouwstaking. Van onze correspondent LEEUWARDEN. De Algemene Nederlandse bond van bierhandelaren en mineraalwaterfabrikanten die in Leeuwarden een jaarlijks congres heeft gehouden, is niet erg te spreken over de burgemeester van de Friese hoofstad mr. A. A. M. van der Meu- len. De burgemeester is een overtuigd geheelonthouder en toen hem ge vraagd werd het congres te openen, heeft hij geantwoord, dat hij dit wel wilde doen, maar dat men er reke ning mee moest houden, dat hij zijn principes in de openingstoespraak tot uiting zou brengen. Dat leek de bierhandelaren minder geschikt toe en zij vonden, dat de burgemeester dan maar alleen over het nut van het gebruik van limonade moest spreken, want die wordt door de leden van de bond tenslotte ook verkocht. De burgemeester, die tot een der gelijke „tactische onvolledigheid" niet bereid was, heeft er toen maar van af gezien het congres te openen en de deelnemers officieel op het stadhuis te ontvangen. Daar zijn de bierhandelaren nu boos over maar de burgemeester vindt, dat de heren zich weinig sportief hebben getoond. Van onze correspondent LONDEN Op de laatste avond van zijn bezoek aan Engeland heeft president de Gaulle een van de schitterendste galavoorstellingen bij gewoond die ooit in Covent Garden zijn gegeven. Het koninklijk opera gebouw was voor deze gelegenheid door niemand minder dan Cecil Bea ton getooid met 25.000 rose anjers, gezet in varens tussen het rood en goud van de toch al zo rijke aan kleding. Het was een magnifieke climax aan het einde van de derde en drukste dag van zijn bezoek, een dag waarop de band tussen beide landen weer strakker werd aangehaald en gelou terd door de sterker van beide zijden uitstralende, hartelijke warmte, zowel op de formele als de informele ont moetingen. Het doet immers goed te zien hoe de in de afgelopen jaren vaak ver slapte Entente cordiale door het nauwe en openhartige contact van de laatste paar dagen weer ontegenzeggelijk ver sterkt is al blijven sommige poli tieke meningsverschillen bestaan en zijn er enkele voorzichtig-vermanende woorden gesproken Het is alles zo kennelijk gemeend en niet slechts een diplomatieke plicht pleging. PARADE Eerst kwam gisteren de grote pa rade van de drie garderegimenten, de koninklijke lijfwacht en de Kings troop van de koninklijke bereden artillerie op het paradeveld achter Downing Street. Samen met Prins Philip reed de president het scharlaken, het zwaar met goud bestikte blauw onder de bere- mutsen, en de glimmende kurassen voorbij. De parade was een mirakel van precisie en bovenal een roerend eerbewijs van de beste Britse troepen aan een groot soldaat. Na de parade heeft de Gaulle zich naar de bijna duizend jaar oude Westminster Hall begeven, waar hij de beide ka mers van het parlement zou toespre ken. Zijn eenvoudige uniform had hij verwisseld voor een jaquet en zo, so ber te midden van alle pracht en praal te zijner ere. kwam hij de brede treden van de ridderzaal af, de volksvertegen woordiging tegemoet. Zelfs de handen van de zo ervaren Lord kanselier beef den toen hij de president toesprak. „DE WERELD REDDEN" De Gaulle sprak over de rol die beide landen kunnen spelen op zoek naar blijvende vrede, over ontwapening en topconferenties. Maar het hoofdthe ma bleef dat beide grote wereldmach ten soms dicht bij de afgrond komen en Engeland en Frankrijk samen van hun ervaring en op oude cultuur ge gronde wijsheid en kracht gebruik moe ten maken om de wereld te redden. Er volgde een grote ovatie, en een klein maar treffend eerbewijs van de Gaulle en parlement aan Churchill. Toen hij weg zou gaan wachtte de Gaulle .tot Churchill ook klaar was om te gaan. En niemand in deze giganti sche ridderzaal roerde zich tot ook de grand old man, wat moeizaam en iets trekkend met zijn rechterbeen, maar waardig de zaal verlaten had. Heel ongedwongen was de Gaulle's bezoek aan het grote Franse lyceum in Kensington. De 1200 leerlingen. Engel sen en kinderen van allerlei ambassa des zowel als Fransen, juichten en klapten. Geen netjes in de rij staan, maar de president omgevend met een stormachtige hartelijkheid die de tra nen in zijn ogen brachten. De Gaulle mengde zich gretig onder het gekrioel, hier en daar een kus gevend en een hand schuddend en hen tenslotte in een toespraak vermanend de Franse cultuur te bewaren: „Mesenfants, uit het diepste van mijn hart hoop ik dat jullie alles zult doen om te verzekeren dat Frankrijk en Engeland altijd vrienden zullen blijven." I -#• Zonder één maal in zijn tekst te kijken heeft president de Gaulle gis termiddag de beidp Huizen van het Britse parlement toegesproken, zonder zich ook maar één keer te vergissen of af te wijken van de tekst, die van te voren aan alle aanwezigen ter hand was gesteld. Het was een prestatie die diepe indruk maakte op de Britse volksvertegenwoordigers. Advertentie Als wassen niet meer helpt, als witte wol en no-iron overhemden er gelig blijven uitzien, maak ze dan weer smet teloos wit met echla- WIT. Eén flacon echfa- WIT doet wonderen en maakt no-iron boven, dien zo glad dat u nooit meer hoeft te strijken. Zorg dat het wit is, smetteloos wit met eehfa-WIT. DEN HAAG Geen enkel lid van het Amerikaanse Huis van afgevaar digden de voorzitter uitgesloten weet van het bestaan van een brief van dr. Kbrterihorst, waarin hij mel ding maakt van het aannemen van dg motie, waarmee de Tweede Kamer zich unaniem achter de regering stelde met betrekking tot de landingsrech ten voor de K.L.M. in Los Angeles. Dat deelde voorzitter Kortenhorst gisteren in de Tweede Kamer mee in antwoord op vragen van de liberale fractieleider prof. Oud naar het ver dere lot v&n de motie, die op 9 febru ari werd aangenomen. De brief van dr. Kortenhorst werd via het minis terie van buitenlandse zaken en de Nederlandse ambassadeur in Was hington aan de speaker van het Hui" van afgevaardigden ter hand gesteld Prof. Oud vond het maar een on bevredigende situatie en vroeg de voorzitter te overwegen aan alle leden van hét Huis van afgevaardigden een afschrift van zijn brief te zenden. Dr. Kortenhorst zegde dat toe. Van onze correspondent DELFZIJL Het Delfzijlse zoutwa- terbad aan de binnenlfant van de zee dijk wordt steeds tmeer bedreigd door het vuile Eemswater. Als de plannen van de Groningse veenkoloniën om tiun afvalwater bij Delfzijl in de zee te spui en door gaan, zal het water nog sme riger worden. Om het bad te kunnen houden heeft de gemeenteraad van Delfzijl 21.000 gulden beschikbaar gesteld ora vlak bij zee, zodat het water in 'het zoutwater- bad zout zal blijven, een pomp te slaan. Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM Gisternacht is. in de woning van de Amsterdamse hoofdinspecteur van politie J. Schip per in de Ter Gouwstraat een ze ventienjarig meisje door wurging van het leven beroofd. Het slachtof fer, Engeline Feenstra, was een vriendin van de dochter van de po litieman en woonde sinds 30 maart bij hem in. Zij kwam uit Leeuwar den en werkte sinds oktober van het vorige jaar als telefoniste bij de P.T.T. te Amsterdam. Gisterochtend om kwart over acht werd zij dood in haar bed gevonden. Zij lag ontkleed onder de -dekens. In haar kamer, die uitkomt op de tuin achter het huis, was geen spoor van geweld te bekennen Later werden sporen gevonden op de keukendeur, waar zich een tuimelraam boven bevindt. De politie had gisteravond redenen om aan te nemen dat de gewelddaad moet zijn gepleegd door iemand, die in de loop van gisternacht door dit tuimelraam het huis van de heer Schipper is binnengeklommen. Buurtbe woners vertellen, dat zij enkele nachten achtereen een of twee mannen op <gym- nastiekschoentjes in de buurt van het huis hebben zien rondscharrelen. Men zou de politie hierop attent hebben gemaakt. In het telecommunicatiegebouw aan de N.Z. Voorburgwal heeft Engeline de dochter van hoofdinspecteur Schipper leren kennen. De heer Schipper is weduwnaar. Tegen hem zijn geen ver denkingen van welke aard ook gerezen. GEEN VERMOEDEN Het feit dat de kamer van het meisje in een ordelijke staat verkeerde wijst erop, dat zij haar nachtelijke bezoeker kende. Het wijst er tevens op, dat zij er geen vermoeden van had, dat hij het op haar leven gemunt had als er in ''it geval al sprake is van opzettelijk "'oden. De dader heeft zich gemakkelijk toe an g kunnen verschaffen via een oadje. dat langs de achtertuin loopt. "et is mogelijk, dat Engeline in Am- terdam of daarbuiten een vriend had, iie haar af en toe, zonder dat haar huisgenoten dat merkten, 's nachts: kwam opzoeken. Gisternacht is zij om half één thuis-, gekomen en naar bed gegaan. Haar' vriendin kwam haar gisterochtend wek ken en deed de lugubere vondst. Het onderzoek in deze zaak wordt geleid door de officier van justitie, mr. L. v. d. Berge. Deskundigen van de dactyloscopische dienst hebben de hele inventaris van de kamer van Engeline Feenstra onderzocht. Daartoe behoorde o.m. een gitaar. Gistermiddag heeft de gerechtelijke patholoog-anatoom dr. J. Zeldenrust sectie op het stoffelijk over schot van het meisje verricht. Hij is tot de conclusie gekomen, dat Engeline mogelijk in de vroege ochtend uren van gisteren gestorven is. De re cherche neemt verhoren af in de ken nissenkring van Engeline Feenstra. Zij was nog pas een maand in Amsterdam, maar genoot reeds enige populariteit, niet het minst vanwege haar aantrek kelijke verschijning. Haar vader is accountant te Leeuwarden, waar het gezin bijzonder goed staat aange schreven. Gisteravond zyn enkele telefonistes van de P.T.T. verhoord, die in het tele communicatiegebouw aan de Nieuwe Zijds Voorburgwal repeteerden voor een toneelclubje. De meisjes zijn onder vraagd over de vriendenkring van Engeline. De ouders van het meisje zijn inmid dels naar Amsterdam gekomen. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM Ongeveer de helft der aanwezige luchtwacht- meisjes van de vijfde luchtwacht- groep stak haar vinger op toen prins Bernhard, inspecteur-generaal van de Koninklijke luchtmacht, gister middag vroeg wie een vakantiedag had moeten nemen om aan de door hem bijgewoonde „plotter-oefening" te kunnen deelnemen. Hij sprak er zijn verbazing over uit dat juist in Rotterdam dat zoveel te verduren heeft gehad van lucht aanvallen, de werkgevers zozeer te kort schieten in waardering voor het werk van de luchtwacht. Hij noem de het een merkwaardige omstan digheid dat ongeveer de helft van deze meisjes een vrije dag moest prijs geven om deze oefening te kun nen houden. Prins Bernhard en zijn gevolg brachten een „vluchtig" bezoek: het gezelschap maakte gebruik van twee helikopters die tijdens het bezoek aan de Daltonlaan geparkeerd ston den op een naburig voetbalveld. t Van onze correspondent DEN HAAG. Wegens diefstal van een kostbare parkiet en papegaai uit het vogelpark Avifauna hebben gisteren de 22-jarige W. H. L. en de 29-jarige A. van R. voor de Haagse rechtbank te rechtgestaan, Tegen hen werd respec tievelijk tien en acht maanden gevan genisstraf met aftrek geëist, waarvan in beide gevallen vier maanden voorwaar delijk. Op 24 januari waren beide mannen, grote vogelliefhebbers, in het park een kijkje gaan nemen. Ineens hadden zij het plan opgevat een parkiet te stelen, die, naar hun later bleek, 300 gulden waard was. Zij verkochten het dier de volgende dag voor zestig gulden. Toen zij geen moeilijkheden door de diefstal kregen, besloten zij de volgende zondag weer uit stelen te gaan. Ditmaal viel hun oog op een Afrikaanse pape gaai, ook een kostbaar dier. Door de oplettendheid van de par keerwachter was de politie hen echter al spoedig op het spoor. Men vond het diertje ten slotte in de w.c. van een trein op het Staatsspoor, waar de schoonmoeder van Van R. het had ge zet. (Advertentie) -)é De achterkant van het huis, waai de afschuwelijke moord is gebeurd. De slaapkamer van het slachtoffer (1) wordt door de keuken (2) ge scheiden van de slaapkamer van de heer Schipper. De politie neemt aan, da.t de dader is binnengedrongen via het tuimelraam boven de keu kendeur (3). Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, Postbus 4. Giro MHBa 116666, telefoon Directie en administratie Ó1100- EE - V Losse nummers 13 cent. 2438. Redactie: 01100-2317 bij geen gehoor Chef- f B B W M H Bjïgl Abonnementsprijs 0,56 per week, 7,per kwartaal Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 52, tel, 01130-2009, E U IJ BB l||f V I II 8 1 Ag I I 8 I I AÊ I 8 Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouters bij geen gehoor: 01180-4604, Postbus 26, Vlissingen, E i w mMmÊ lig MM N B I MM 7 cent Per woord met een minimum van 1,— Nieuwendijk 33, tel. 01184-3224, Postbus 24, Terneuzen, E J M W H B ^E wM M B I fl MÉ H BI H I H I I I mieU0nS10-2993l8' 0115°-3189; Zie»kzee, Havenpark 24, gLAi \A U W W A 8 WèP Ml M WW 1%€ Wl riro np eiwrr ru, /- t „„r,,-,.-™ 16e JAARGANG No. 4531 Vrijdag 8 april 1960 Directeur JACQ DE SMIT Chefred.: G. J. BREUKER PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 1