Mr. Burger: Reis Karei Doorman geen vlagvertoon (wèl duur) De Gaulle ontmoet Churchill PRACHTBIJTS ORMSBY-GORE PAREERT PERSOONLIJKE AANVAL Eleetra heeft kinderziekten nog niet overwonnen UITSCHIETER IN DEBAT OVER NIEUW-GUINEA op ieders lip! Beleid Nw.--Guinrolt door de Kamer glad Herleving van de Brits-Franse vriendschap 'fjfihneictzr-sm Ratten rennen in goten van wankele krotten China staakt mussenoorlog FRANSE BOEREN DEMONSTREREN Verstekeling kreeg bijna zeemansgraf ZEEUWSCH DAGBLAD Haagse meisjes uit op avontuur (tj es) Zonder toekomst Nu niet nodig' Wees niet bezorgd Pag- 7 In twintig steden ZONDER STEMMING ONGEBRUIKELIJK ZWEEPSLAG Raketten in stelling in Denemarken Jongen (10) spoorloos BREUKEN IN VLEUGEL OORZAAK VLIEGRAMPEN IN AMERIKA GEMEENTE SNEEK ALS TOESCHOUWER Benzinedamp doodt schippersknecht CONSTRUCTIEFOUT Oost-Duitsland levert deserteur uit Ceylon wordt republiek Getuige gezocht voor Margaret en Antony CARYL CHESSMAN VECHT VERDER Weer goede vrienden met Venezuela 1 1 PROEF WERK- DRÜKTE Donderdag 7 april 1960 Van ome correspondent DEN HELDER Het ritje dat vrien delijke heren twee een eindje buiten Den Helder langs de weg staande meis jes aangeboden, eindigde op het Helder- se politiebureau. De automobilisten wa ren namelijk politiemannen in burger en zij hadden al gauw uitgevonden dat de twee meisjes (vijftien en zestien jaar oud, uit Den Haag) op avontuurtjes uit waren. Zij zijn teruggestuurd naar huis. Hun ouders wisten nergens van. Van onze parlementaire redacteur DEN HAAG Met een! somber gezicht en een nood- lotszwangere slem heeft de so cialistische opositieleider mr J. A. W. Burger gisternamid dag in de Tiveede Kamer ge meend de regering te moeten waarschuwen tegen het pion om de Karei Doorman op een vlagvertoonreis naar Nieuw- Guinea te sturen. Blijkbaar kunnen we het vliegkampschip dus wel mis sen, de Navo heeft het in ieder geval niet nodig, zo was zijn redenering. De socialisten heb ben dus ivel gelijk gekregen. Die reis kost meer dan een hele Lauwerszee vond mr. Bur ger. Met vlagvertoon heeft deze reis niets te maken: de Karei Doorman dient als vrachtvaar der om vliegtuigen naar Nieuw- Guinea te brengen ter verster king van de defensie. Maar minister Toxopeus heeft er zich met een Jantje van Leiden af gemaakt. Ook verweet hy de regering kort zichtigheid wat betreft de internatio nale repercussies, omdat er wel heel wat meer reacties zijn geweest dan die ene van Indonesië, die de minister had genoemd. Mr. Burger zou echter toch geen motie indienen en wel om de in druk te vermijden dat met het ver werpen van die motie de zaak hele maal in orde is. Toen op deze woorden uit de libe rale hoek veelbetekenend werd ge lachen men heeft daar wet enige ervaring in het voeren van opposi tie hield mr Burger op en zei stijfjes: O, lacht u, dan wacht ik wel even. De luchtmachtstaf, zo suggereerde mr. 'Burger, juicht dit beleid niet toe. Zijn suggestie reikte zelfs verder: ook de marine niet! Staatssecretaris De Jong moet besef fen dat hy geen marineofficier meer is maar politicus. Het zou te betreuren zijn als hij te zeer een gehoorzaam politicus en niet een verantwoordelijk politicus zou zijn. Ten slotte waar schuwde mr. Burger dat de regering hier een beleid zonder toekomst voert, Deze niet geheel onverwachte uit schieter in het debat over Nieuw- Guinea veroorzaakte nogal wat deining in de Tweede Kamer, die nog zopas in overgrote meerderheid zijn tevreden heid over de uitleg van de minister had doen blijken. Deze ontkende met stel ligheid dat hij formaliteiten nodig had gehad om dit beleid te verdedigen en dat hij er zich met een Jantje van Lei den van had afgemaakt. Hij verweet mr. Burger dat deze zijn woorden in een verkeerd verband had gelegd. Voor Nieuw-Guinea betekent het bezoek van de Karei Doorman wel degelijk vlagvertoon, om aan te tonen dat Nederland dit gebied niet vergeet, zoals het ook enkele jaren geleden met de West is gebeurd. Versterking van de verdediging van Nieuw-Guinea is nodig. De Navo heeft het schip natuurlek vandaag niet nodig, is volledig van deze reis op de hoogte en gaat er ook mee akkoord, maar in oorlogstijd heeft de Karei Doorman wel een noodzakelijke Navo-bestemming. Wat de dienstplichtigen van de marine betreft, waarover mr. Burger ook nog weer had gesproken, zei de minister dat nooit is toegezegd dat de Kamer tevoren op de hoogte zal worden ge steld omtrent hun uitzending naar Nieuw-Guinea. Die toezegging geldt slechts de dienstplichtigen van land en luchtmacht. De beide jagers die naar Nieuw-Guinea zijn gegaan, waren ook ten dele met dienstplichtigen be mand en niemand heeft zich daarover ongerust gemaakt. Over de politieke repercussies zei minister Toxopeus dat er slechts één reactie bekend is en die was dan ook te verwachten. Intussen was ook staatssecretaris De Jong van marine achter de regerings tafel verschenen. Hij legde een korte verklaring af: uit de woorden van mr. Burger is een zekere angst gebleken, als zou ik tegen mijn wil gedwongen zijn mij neer te leggen bij het besluit om de Karei Doorman deze reis te laten maken. Ook maakt mr. Burger zich blijkbaar zorgen dat ik mij meer als gehoorzaam militair dan als verantwoordelijk poli ticus heb gedragen. Ik kan hem de ver zekering geven dat ik het volledig eens ben met de getroffen maatregelen. Ik heb dus het genoegen deze zorgen van zijn schouders af te nemen. Advertentie Chief Whip 20 stuks f. 1.- Mt-jm PEKING (Reuter) Communistisch China heeft zijn oorlog tegen de mus sen, die miljoenen slachtoffers onder deze vraatzuchtige vogels eiste, ge staakt. Volgens vice-premier Tan Tsjen-Lin, die woensdag als landbouw kundig deskundige een toespraak hield tot het Nationale Volkscongres te Pe king, is de schade aan 'het graan door de campagne aanzienlijk gedaald en de jaarproduktie gestegen. De hele plattelandsbevolking wordt van tijd tot tijd gemobiliseerd in veldtoch ten tegen ,,de vier demonen: mus sen, muggen, ratten en vliegen". Vlooien nemen nu de plaats van de mus in op de zwarte lijst. Waarnemers in Peking wijzen voorts op Tans uitspraak dat China nog een lan ge weg voor zich heeft voor het een tijdperk van overvloed binnen kan gaan. In tegenstelling met vroegere optimistische uitlatingen schat men thans dat het nog ten minste vijf jaar zal duren voor men het einddoel van het twaalf jarenplan, een jaarproduktie van 375 miljoen ton graan, kan be reiken. Van onze correspondent LONDEN. De tweede dag van het bezoek van de Gaulle aan Enge land was een dag van herinneringen en van herleving van de traditionele Brits-Franse vriendschap. Ondanks het regenachtige weer was het echt en oprecht feest in de Britse hoofd stad, waar nog bij kwam, dat de de Gaulles gisteren hun 39-jarige echt vereniging vierden. De Fransen gasten hebben een grote rijtoer door de stad gemaakt en overal stonden drommen mensen om hen toe te juichen. De Gaulle's stroefheid was volkomen verdwenen en bij het zien van punten in Londen die hem in de oorlogsjaren dierbaar waren gewor den schoten hem af en toe de tranen in de ogen. Dat was ook het geval toen hij oog in oog kwam met enige honderden medewerkers en volgelingen uit het eerste uur. Met hun decoraties op, vooral met het Lotharingse kruis, stonden zij aangetreden voor het ge bouw dat eens het hoofdkwartier was geweest van de Vrije Fransen. De regen weerhield de president er niet van. met allen een praatje te maken en oude herinneringen op te halen. „U kunt nu zien", sprak hij, „hoe ver standig wij zijn geweest en hoe wij hebben gedaan wat gedaan moest j worden". Ook de man met wie hij vroeger zo vaak overhoop heeft gelegen, Sir Winston Churchill, heeft hij terug- gezien. Zij begroetten elkaar als oude I kameraden en alle ruzies uit het ver- leden waren geheel vergelen. Overigens hebben de Gaulle en j zijn minister van buitenlandse zaken. Couve de Murville. een deel van de dag gebruikt om in 's presi denten tijdelijke hoofdkwartier in Buckingham Palace te confereren met premier Macmillan en de Britse mi- j nister van buitenlandse zaken Selwyn Lloyd. Vooral ging het natuurlijk over de komende topconferentie, over de j eenwording van Europa en over de plaats van de Duitse bondsrepubliek, i En misschien is ook wel het herleefde plan voor de tunnel onder het Kanaal ter sprake gekomen. De dag eindigde met een schitte rend banket op de Franse ambassade, waar koningin Elizabeth en de hertog van Edinburgh de gasten waren van de Franse president en mevrouw de Gaulle. Ook de oude Winston Churchill zat aan, evenals prinses j Margaret en haar verloofde, Arm- strong-Jones. Van onze correspondent PARIJS In bijna twintig Franse steden zullen vandaag enige honderd duizenden Franse landbouwers demon streren omdat zij het niet eens zijn met de maatregelen die de regering te hunnen opzichte wil nemen. In eerste instantie had men niet ge dacht dat deze manifestaties zon omvang zouden aannemen dat zij een bedreiging van de openbare orde zouden betekenen. De leiders van de boeren hebben er nl. de nadruk op gelegd, dat de betogingen bedoeld zijn als meer of minder theo retisch protest. In de praktijk is het echter zo dat kleine slokjes, die de hoofdige boeren plegen te drinken tegen! dorst en bezorgdheid daarbij helpend hun manifestaties nogal eens ontaarden in regelrechte schermutselingen tussen de landbouwers en de handhavers van de publieke orde. De Franse landbouwers zijn nl. van oordeel dat de maatregelen die de regering-Debré wil nemen om tegemoet te komen aan hun verlangens, onvol doende zijn. Zij wensen een zeer duide lijk statuut waarbij vooral de richtprijzen van hun produkten aanzienlijk verhoogd zullen worden. De regering geeft er nl. de voorkeur aan het meer te zoeken in sociale maatregelen die de positie van de landbouwers zullen versterken. Direct gewin schijnt voor deze laatsten echter van meer belang te zijn dan zekerheid voor de toekomst. DEN HAAG. Zonder dat er zelfs een motie over het onderwijs aan- te pas kwam hebben gisteren minister Toxopeus en staatssecreta ris Bot de volledige buit van het nieuwe beleid inzake Nieuw-Guinea binnengehaald. Iedereen was eigen lijk wel tevreden, behalve dan de pacifistisch-socialisten, die dit ge bied maar liefst zo spoedig mogelijk aan Indonesië zouden willen geven. Voor de rest klonk er bij de replie ken over het algemeen veel tevreden heid door, zelfs ook wel bij de socialis ten. Een van hun woordvoerders, De Kadt, zag er maar van af een motie in te dienen waarin een termijn werd gesteld voor de ontwikkeling tot zelf beschikking. Aan het onderwijs hoe kan het anders in ons Nederlandse parlement werd een groot deel van de tijd besteed. Zorgzaam is er nog heel wat gezegd oyer de verdeling van de open bare en bijzondere scholen in dat gebied, dat we toch binnen een men senleeftijd eigen zeggenschap ook op dit terrein willen geven. Het kwam erop neer dat alle woord voerders aankondigden het onderwijs beleid daar scherp in de gaten te zul len houden, maar dat zij toch wel vertrouwen stelden in de plannen om in gezamenlijk overleg tussen gouver nement, zending en missie tot een plan te komen. Minister en staatssecretaris hadden blijkbaar in dit opzicht vertrouwen wekkende perspectieven geopend. De lucht is bijna geheel opgeklaard, con cludeerde de liberale woordvoerster mr. J. M. Stoffeis-van Haaften, en daar kon de minister zich bij aansluiten. Hij voegde eraan toe dat van hem als liberaal niet verwacht kon worden dat hij het openbaar onderwijs in Nieuw- Guinea de nek zou omdraaien. Dat sloeg op de openbare primaire middelbare school in Sorong (gisteren schreven wij per abuis over een r.lc.- school), die aan een confessionele richting zou kunnen worden overge dragen. Er moet in ieder geval zon openbare school zijn daar anders de norm voor de subsidiëring van het bijzonder onderwijs ontbreekt. Er was verder nog gelegenheid een misvatting recht te zetten over de instelling van de Nieuw-Guinearaad, waarvan het niet zeker is dat deze er nog dit jaar zal komen. Wel zullen nog dit Zittingsjaar de voorstellen daartoe bij de Tweede Kamer worden inge diend. Aan de goedkeuring' van het beleid kwam geen stemming te pas. De com munisten waren er niet meer, zodat alleen de P.S.P. liet aantekenen dat zij tegen was. Eigen nieuwsdienst GENÈVE. De Sowjetunie heeft de kiezers van een klein Engels stadje indirect betrokken bij het internatio nale ontwapeningsgeding in een poging het gezag van een van de voornaam ste onderhandelaars, de Engelse dele gatieleider David Ormsby-Gore, te ondermijnen. Ormsby-Gore vertegen woordigt het stadje Oswestry, in het Engelse Lagerhuis. Deze poging, meteen door de Engels man gepareerd, werd gisteren in de tienlandenconferentie over het ontwape- ningsvraagstuk ondernomen door de lei der van de Russische delegatie, Valerian Zorin. Zorin vroeg Ormsby-Gore sar castisch hoe hij tegenover de kiezers die hem naar het Lagerhuis hadden afge vaardigd zijn verklaring dacht te ver antwoorden dat de vermindering van de sterkte van de strijdkrachten van de Sowjetunie met 1,2 miljoen man geen werkelijke ontwapeningsmaatregel was geweest. Zorin introduceerde met deze vraag het tot nu toe ongebruikelijke element van de persoonlijke aanval in het inter nationale overleg op regeringsniveau, Hij attaqueerde Ormsby-Gore niet als vertegenwoordiger van de Engelse rege ring maar als politicus. Hij zaaide wind maar oogstte storm, Ormsby-Gore antwoordde hem droogjes dat hij er geen bezwaar tegen had de kiezers van Oswestry om hun oordeel te vragen. Mochten zij ontevreden over zijn optreden in de ontwapeningsconfe rentie zijn, zo zei hij, dan konden zij er bij de komende algemene verkiezingen voor zorgen dat hij niet in het Lager huis en dus niet in de regering terugkeerde. Wat Ormsby-Gore hierop liet volgen kwam als een zweepslag aan. Hij vroeg zich af of Zorin misschien ook rekening moest houden met de mogelijkheid de gunst van zijn kiezers en daarmee zijn plaats in de regering kwijt te raken. De zo voortreffelijk door Orms by-Gore gepareerde aanval van Zorin was een reactie op Ormsby-Gore's ver klaring dat de op 14 januari aangekon digde vermindering van de sterkte van de strijdkrachten van de Sowjetunie met 1,2 miljoen man geen werkelijke ontwa peningsmaatregel was omdat premier Kroesjtsjef zelf in het openbaar had verklaard dat die maatregel aan de militaire kracht van de Sowjetunie geen afbreuk zou doen. Integendeel, zo zei de Engelsman. Kroesjtsjef had beweerd dat die militaire kracht de laatste tijd was toegenomen. KOPENHAGEN. De opbouw van de verdediging van het dichtstbevolkte deel van Denemarken met luchtdoel raketten en artillerieraketten vordert snel. Gisteren werd de eerste batterij ar- tillerieraketten van het Amerikaanse ^pe ,%nest John' gevestigd op het eiland Sj aeiland (Zeeland) operationeel iverklaard. Om de hoofdstad- van het land ligt al een krans van batterijen luchtdoeira- ketten van de typen Nike-Ajax en Nike- Hereules. .Alle raketbatterijen in Denemarken zijn bemand met specialisten die in de Ve.renigde Staten zijn opgeleid. Het zijn vrijwilligers. Advertentie Vlekkeloos en sneller schrift met de beroemde Schneider-stift. S° Ct. Ook Schneider- vullingen voer elke ballpoint. Advertentie Beits zelf uw meubelen van Ceta-Bever AMSTERDAM. De Amsterdamse kinderpolitie speurt naar een tienjarige jongen, die sinds zaterdagavond 2 april spoorloos is. Hij heet Johannes Lauren- tius van de Wal en is het laatst gezien terwijl hij op de sportfiels van zijn oudere broer rondjes reed in de buurt van zijn ouderlijke woning- De politie houdt rekening met de mogelijkheid dat het kind is verdronken, maar acht dat in het geval van een jongen van deze leeftijd ook weer vrij onwaarschijnlijk. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De Eleetra, het nieuwe schroefturbine-vliegtuig van de Lockheed-fabrieken, waarvan de K.L.M. er ook al een paar heeft vliegen, wordt thans aan uitgebreide proefne mingen onderworpen. Het Ame rikaanse bureau voor de burger- SNEEK Als er ratten door de dakgoot wandelen, de wind het stof van de straat naar binnen waait en de bedden bij regenachtig weer drijf nat worden, dan wordt het tijd. dat er een ferm bord tegen de muur vér- schijnt: Onbewoonbaar verklaarde woning. In Sneek staat in de Zo- merakbuurt een rijtje huizen. dat vijf jaar geleden al had moeten wor den afgebroken (de raad besloot toen Het kan waar zijn, dat Sneek niet al te ruim in zijn bouwvolume zit en dat het dus moeilijk Is. deze dertig gezin nen op korte termijn aan betere huizen te helpen, maar het gaat niet aan de zaak te laten rusten en de dakgoten van de gevels te laten vallen. Verleden week viel er een op een spelende peuter. Er gebeurde gelukkig niets, want het hout1 was te vermolmd om meer dan een luid gehuil te veroorzaken. Er gebeurt helemaal niets. De gemeente, zelf eigenares van een DORDRECHT (ANP) Op het tank schip Adinkerke van de Antwerpse on derneming Transtank is de schippers knecht E. Zaman (18), uit Lokre, óm het leven gekomen door bezinedamp- vergiftiging. Toen de Adinkerke op het Hollandsche Diep voer, was de knecht bezig met het schoonmaken van een tank. Door de daarin nog hangende benzinedamp raak- te hij bedwelmd. De schipper van de Adinkerke haalde, toen hij dat merkte, de jongen met een touw uit de tank. De Adinkerke voer daarna op volle kracht naar 's-Gravendeel voor dokters hulp. maar daar bleek Zaman al te zijn overleden. luchtvaart heeft dit noodzakelijk gevonden naar aanleiding van de twee vliegrampen, die kort na elkaar in de Verenigde Staten met dergelijke machines zijn ge schied en tientallen doden hebben geëist. Thans wordt nagegaan of het ver moeden juist is, dat vleugelbreuken in de lucht de oorzaak van beide ram- gen. Deze vertoonden nl. veel overeen- omsten met elkaar. Beide toestellen vielen in de lucht uiteen, na-dat zij even tevoren hun vleugels hadden verloren. De oorzaak zou gelegen kunnen zijn, zo meent het bureau, in een constructie fout aan de vleugelwortel. Dit is het punt waar de vleugel aan de romp is bevestigd. Bij gereduceerde snelheid is er veel minder kans op fatale gevolgen. Voorlopig mogen daarom, in afwach ting van het onderzoek, de Electra's slechts met beperkte snelheid vliegen. Ook de K.L.M. heeft zich hieraan ge houden door haar piloten op te dragen op de gebruikelijke vlieghoogte van 7000 meter niet sneller dan ruim 600 km per uur te vliegen in plaats van de topsnel heid van 640 km. Door deze voorzorgs maatregel worden de toestellen minder zwaar belast. Op de dienstuitvoering heeft de maatregel zo goed als geen in vloed. De dienstregeling van de Elec tro's is nl. op een vrij flexibele leest geschoeid. Dit geschiedt altijd met nieuw ingezette vliegtuigen. HELMSTEDT (A.P.). De Oost duitsers hebben woensdagmiddag aan de zonegrens bij Helmstedt een deser teur uit het Britse leger uitgeleverd, die op 7 mei van het vorige jaar politiek asiel in Oost-Duitsland had gevraagd. Een andere deserteur bevindt zich nog in Oost-Duitsland. De beide mannen wa ren het vorige jaar over de zonegrens gevlucht nadat zij ontsnapt waren uit een wachthuisje, waarin zij werden vast gehouden wegens een verkeersovertre ding. COLOMBO (Reuter). De regering van Ceylon is blijkens een mededeling van gouverneur-generaal Goonetilleke in het parlement te Colombo van zins Ceylon tot een republiek binnen het Britse Gemenebest te maken. Daartoe zal de grondwet gewijzigd moeten wor den en zullen er basisrechten voor de minderheden op het eiland gewaarborgd worden. (Ceylon werd in 1802 een Britse kroon kolonie: in 1948 werd het volledig lid van het Britse Gemenebest.) PARAMARIBO (A.N.P.). Voor een negentienjarige verstekeling aan boord van de Agamemnon van de K.N S.M. dreigde de gratis overtocht naar Neder land ontijdig in zee te eindigen. In Para maribo had de jongen zich in een lege kist op het dek verstopt. Hij wist niet, dat matrozen de lege kisten over boord moesten zetten, zodra ze buitengaats waren gekomen. Toen ook de kist plus verstekeling het ruime sop zou kiezen, attendeerde hij de bemanningsleden met een rauwe gil op zijn aanwezigheid. Die gil redde zijn le ven, maar had tot gevolg' dat hij korte tijd later passage moest boeken op de loodsboot naar Paramaribo. LONDEN (AP) Prinses Margarei van Engeland en Antony Armstrong Jones moeten naar een andere getuige voor hun huwelijk op 6 mei omzien. An tony's vriend Jeremy Fry, bij wie het paar in februari een weekeinde door bracht, heeft hun meegedeeld om ge zondheidsredenen en op doktersadvies niet in staat te zijn als getuige bij hun huwelijk op te treden. De 35 -jarige Fry, directeur van een groot bedrijf in elek trische apparaten, is onlangs van een wintersportvakantie in Zwitserland te ruggekeerd waar hij verscheidene da gen het bed heeft moeten houden. ook tot sanering, maar het is er niet; paar van deze erbarmelijke kavaljes van gekomen). 'weet ervan. De particuliere huisbazen Het wordt sindsdien op onverklaarba re wijze nog steeds bewoond. Niet al leen door ratten, mieren en slakken, mhar zelfs door mensen kinderrijke gezinnen veelal die nu een vertwijfel de kreet hebben laten horen, gericht tot de ministers van maatschappelijk werk weten ervan. Maar zij laten niets ver timmeren ol opknappen, omdat het buurtje vandaag of morgen toch moet verdwijnen. ..Dat wordt wel morgen" zeggen de bewoners ,,als het geen over morgen wordt". In de meeste huizen staat het water en van volkshuisvesting. Het gaat zo'vlak onder de vloer op de benauwde niet langer. zoldertjes'slapen hier en daar vijf, zes, ratten wandelen door de dakgoten. De Amsterdamse musea (Stedelijk museum, Historisch museum. Museum Fodor en Museum Willet Holthuysen)TI-.o zijn op Koninginnedag 's middags tot j V h,HJLlEo vijf uur geopend. Op 5 mei zijn ze echter alle gesloten. Het nieuwe vliegtuig heeft de Lock- heed-fabrieken in 1959 een verlies op geleverd van 16.044.000. Worden, naar zeven kinderen bij elkaar. De wind aanleiding van het lopende onderzoek, speelt door de gaten in het dak. De kin- de noodzakelijke verbeteringen aange- deren spelen in de krotten die ontruimd j bracht, dan zal dit verlies op de duur zijn er wordt al en toe een vuurtje j ruimschoots gecompenseerd kunnen wor- in gestookt met het risico, dat de heleden. omdat er dan zeker meer orders rij in vlammen opgaat. Brandverzeke-zullen komen. Bij een groot aantal be ringen weigeren het risico te dragen. De I stellingen wordt de produktie pas ren- SAN FRANCISCO (Reuter) De ver dediger van Caryl Chessman, de ter- dood veroordeelde die twaalf jaar lang zijn executie door juridische manoeuvres wist uit te stellen, heeft woensdag aan gekondigd beroep te zullen aantekenen bij het Californische hooggerechtshof te gen de recente verwerping door een hof van beroep van een voorgeleidingsver- zoek. De verdediger, Davis, voegde er aan toe dat als zijn nieuwe verzoek zou worden verworpen, hij nog eens in ho ger beroep zou gaan bij het Federale Hooggerechtshof. dabei. DEN HAAG (ANP). Het Neder- lands-Venezolaanse incident over het vliegtuig met twee Cubanen, die anti- Venezolaanse pamfletten hadden uitge worpen, is gesloten. De kwestie is, zo heeft het ministerie van buitenlandse i zaken meegedeeld, langs diplomatieke weg opgelost. j programma's Ir» Het koVt| VRIJDAG 8 APRIL RADIO J HILVERSUM X 408 m. ochtend NCRV: 7.00 Nws en S.O.S.-ber; 7.13 Gram; <.30 Een woord voor de dag* 7 40 «'«O Nws: 8.15 Radiokranf;' ïg Watei«- L7 v ?eken; 9'30 Gram: 9.35 in «f v d vrouw; 10.15 Gram; 10.30 Morgend.: 11.00 Gram; 11.15 Progr v. d. oudere luisteraars. middag 12.00 Pianospel; 12.30 Land- en tuinb 12.33 Gram; 12.53 Gram of acf* irJX t^Tv 13,15 15 5aar «eleden. praatje; 13.20 Lichte muz; 13.45 Gram; 14.25 Ge- I5-00 Gram." 15.15 Voord?; 15.35 Grain; 16.00 Mooie eenjarige zaai- planten die we in de tweede helft van april kunnen zaaien, praatje; 16.15 Radio rsextet; 16-45 Gram; 17.00 Voordr, 17.20 Lichte muz; 17.40 Beursber; 17.45 Jazzmuz, ,n avond *„1&05„Gcvar muz» !8-20 Gevar progr; 18.50 Regeringsuitz.Uitz. voor de mid- denjjtand. V. 19.00 Nws en weerpraatje; 19.10 Op de man af, praatje; 1.9.15 Gram; 19.30 Radiokrant; 19.50 Gram* 20.05 Pol lezingen; 21.00 Avondrust, hoor- S?ï« 2{'30 Kunstrubr.; 21.50 Volksmuz; 22.15 Avondoverdenking: 22.30 Nws; 22.40 Vocale koren, instrumentaal koor en sol.: 23.55—24.00 Nws. HILVERSUM II 298 m. ochtend VARA; 7.00 Nws; 7.10 Gym: 7.20 Lich te muz en reportages; 8.00 Nws; 8.19 Gram en act; 9.00 Gym v d vrouw; 9.10 Gram; 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 Tijdelijk uitgeschakeld, lezing.; 10.05 Mor genwijding. VARA: 10.20 V d vrouw; 11.00 V d kleuters; 11.15 Altviool en piano; 11.35 Gram. middag AVRO: 12.00 Dansmuz; 12.20 Regerings uitz.: Uitz. v. d. landb.; 12.30 Land- en tuinb. meded; 12.33 Sport en prognose; 12.50 Pianospel; 13.00 Nws; 13.15 Meded. en gram; 13.25 Metropoleork.: 13.55 Beurs ber; 14.00 Sopr. en piano; 14.20 Boekbe- spr.; 14.40 Graan; 15.00 Quiz en Dag boek van een grootvader, hoorsp; VARA: 16.00 Muzikale lezing; 16.30 V d zieken; 17.00 V d teenagers; 17.55 Act. avond 18.00 Nws; 18.15 Polit. praatje; 18.25 Lichte muz; 18.50 De puntjes op de i, praatje; 19.00 V d kind; 19.10 Gram: VPRO: 19.30 De stad nu. lezing; 19.45 VPRO-nws; 20.00 Nws; 20.05 Boekbespr.: 20.15 Kamermuz; 20.35 De Joden in de Westerse cultuur, lezing; 20.50 Europa één, lezing. VARA: 21.00 Quizprogr.: 21.50 Geen tijd voor helden, klankb.; 22.15 Bui- tenl. weekoverz,; 22.30 Nws; VPRO: 22.40 Zorg om de mens, gespr.: VARA: 23.00 Soc. nws in Esperanto; 23.10 Over Jazz gesproken, gesprek over muz.; 23.55—24.00 Nws; DRAADOMROEP 4E LIJN Rossini: 1. Ouverture „La Scala di Seta". 2. „II Barbiere di Siviglia" (2e bedrijf). 3. „La Boutique Fantastique". II. Guiseppe Verdi: 1. uit „Luisa Miller". Oh! fede negar potessi agl'occhi miei! Quando le sere al placido; 2. uit ,,La Forza del Destino": II santo nome di Dio; 3. uit „Otello" Lied van de wilg; Ave Maria. 1 TELEVIsiËT NEDERLAND NTS: 20.00 Weekoverz.: VARA: 20.30 Act.; 20.45 Muzikaal progr; 21.20 TV-bio- grafie. DUITSLAND 17.00 V d jeugd: 17.10 V d kind; 17.35 18.00 V d jeugd; (Regionaal progr.: NDR* 18.45 Die Nordschau, WI>R: 18.45 Hier und Heute, journ. NDR: 19.25 Seh- pferdchen zeiigt: Progr. over de ruimte vaart. WDR: 19.25 Intermezzo: Een Apol lo voor de Staat); 20.00 Nws; 20.20 Le zing; 20.55 TV-film; 21.40 De kunstenaar en zijn werk. Advertentie

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 7