Kwatta Reëp Hervormd rusthuis in sHArendskerke Aanbesteding, op 20 april Secretaris-generaal opent „De productie van de Bevelanden" FIFTY-FIFTY ZEEUWSE OESTERKWEKERS DRINGEN AAN OP BESLISSING VEERSE GAT TEKORT AAN KADER IN HET. JEUGDWERK VAN TERNEUZEN B.L.O.-nazorg NIEUWS UIT ZIERIKZEE Restauratie van gemeentehuis Z.-Beveland Woensdag 6 april 1960 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. V VOOR „DOE-OPEN" VOORLICHTINGSAVOND tegen Wieierwedstrij den te 's-Heerenhoek Verkeerszaken voor kantonrechter AUTO IN DE SLOOT Oranjevereniging in Hoek Druk bezochte bazar van Is weer FA. SïNKE DE GRAAG EXPOSEERT IN GOES Bromfietser overleed BRAAKMANFILM VOOR T.V. Dan is alles wel aan boord 75 «f Vrijheren van het woud Overeenstemming over duintrap Geslaagde proeven op Engelse kust Al in de dagen van Willem Operatie mosselzaad weer begonnen Aanvaring in haven van Hansweert jMiniatuur Walcheren? 14 april a.s. open Rooster uitvoeringen Zeeuwse Muziekschool Vlissingse leeszaal DAMCOMPETITIE Raad St. Maartensdijk Vragen over film in raad St. Maartensdijk Advertentie 's-HEER ARENDSKERKE. Na jaren van moeizame pogin gen zal het dan toch spoedig kunnen komen tot de stichting van een hervormd bejaardentehuis in s-Heer Arendskerke. De rijks goedkeuring is ontvangen en op 20 april a.s. zal de aanbesteding worden gehouden. Het complex zal verrijzen in het nieuwe uit breidingsplan achter de Ned. hervormde kerk met het zicht op het weilandengebied van de Poel. Het initiatief tot de stichting van een I vens plaats ingeruimd voor een recrea- hervormd rusthuis is uitgegaan van j tiezaai en twee ziekenkamertjes. veertien hervormde diaconieën uit West-Op de tekening een beeld van een Zuid-Beveland. die daartoe een stichting vleugel, waarop ook nog een verdieping in het leven hebben geroepen. i gebouwd zal worden. Achitéct P. J. t Hooft uit oes heeft een bijzonde aadig ontwep gemaakt. Het gebouw bestaat uit drie vleugels. In AlltO tegeil paal de vleugel met de hoofdingang zijn de dienstvertrekken ondergebracht aan de noordzijde. Aan de zuidkant van deze vleugel zijn evenwel nog zit- en slaap kamers voor de bewoners te vinden. De twee andere vleugels zijn geheel bestemd voor de bejaarden, die de be schikking krijgen over één- of tweeper soonskamers. In het bejaardentehuis is plaats voor j 47 bewoners. En in het complex is te- 's-HEER ARENDSKERKE. De ac- tie die de landbouvvhuishoudschool in samenwerking met de landbouwschool ondernomen heeft ten bate van „Doe Open." door middel van oliebollenver- koop heeft een netto resultaat van 184,50 opgeleverd. Er werden ongeveer 2000 bollen omgezet. Krediet woningverbetering is uitgeput 's-HEER ARENDSKERKE. Burge- meester en wethouders van 's-Heer Arendskerke hebben meegedeeld dat met ingang van 1 april 1959 de aanvra gen om premie woningverbetering niet meer in behandeling genomen kunnen worden. De belangstelling voor deze vorm van subsidie teru bate van de ver betering van de volkshuisvesting blijkt zo groot dat binnen enkele maanden het krediet voor 1960 groot 15.000 is uitge put. Het ligt in de bedoeling dat per 1 september aanstaande weer aanvragen in behandeling worden genomen. RILLAND-BATH. De Twentse Bank N V.. Nationale Levensverzeke- ringsbank 'N.V. heeft een voorlichtings avond voor ambtenaren gehouden in ..'t Wapen van Rilland". De bijeen komst werd geopend door de direkteur. de heer M. Haasdonk uit Goes. Daarna hield de heer J. E. Verwaijen. direk teur van het Financieel Economisch Bu reau een causerie over „Premie Spaar regeling Ambtenaren". Vervolgens volg de een inleiding met als onderwerp ..levensverzekering en premiespaarre geling ambtenaren" door de heer J. Fraas Inspectuer der Nationale Levens verzekering Bank N.V. Het geheel werd afgewisseld door enige films. KRABBENDIJKE. Ter hoogte van de spoorwegovergang is een personen auto bestuurd door de heer J. Lobbezoo Hzn. tegen een paal gereden. De auto werd zwaar beschadigd, doch de be stuurder en een mede-inzittende, de heer M. Sen-tse, kwamen met de schrik vrij. 's-HEERENHOEK. De wielersport krijgt nu ook in 's-Heerenhoek meer bekendheid. C. Raas won als amateur hel clubkampioenschap van de wieler club ..Theo Middelkamp" en F. Boon man deed hetzelfde bij de nieuwelingen. C. Raas reed zich in de bloemen na een iit van 85 km afgetekend te winnen. F. Boonman moest er drie ritten voor rijden. Na twee ritten waren er negen aan de leiding en de laatste rit bracht Boonman uiteindelijk de zege. Hij zege vierde in deze tijdrit van 12% km met j een voorsprong van een halve minuut. Het betekende het tweede clubkam pioenschap voor Boonman. FEEST OP 30 APRIL NISSE. In een vergadering van het bestuur van de Oranjevereniging en de besturen der buurtverenigingen is besloten op 30 april feest te vieren. Er zullen kinderfeesten worden georgani seerd en zowel voor de jeugd als voor de ouderen zal een goochelaar optre den. In de avonduren concerteert „Ons i Genoegen". Ter bestrijding van de kos- ten zal een lijstoolieete worden gehou den. TERNEUZEN. De kantonrechter had gisteren weer een aantal verkeers- overtreingen te behanelen. De landbouwer J. van M. uit Hoek, die met een tractor zonder spiegel reed werd veroordeeld tot het betalen van een boete van 12.50. Voor het voeren van verblindend licht op zijn tractor sotnd de landbouwer D. de W. uit St. Jansteen terecht. Eis ƒ20 of 4 agen; uitspraak 12.50 of 3 dagen. De verkoper P. de D. uit Goes reed met zijn auto over de -Tivoliweg te Hulst met een te grote snelheid (70 km). De kantonrechter veroordeelde De D. tot een boete v.an twintig gulen of vier dagen hechtenis. W. J. van K. te Terneuzen had rijden de met zijn auto over de Steenstraat te Hulst geen voorrang verleend aan een andere auto. De boete bedroeg 25 gulden. Voor het rijden in een auto zonder spatlappen werd J. de R. uit Axel tot het betalen van een boete van zes gul den veroorddeld. Wegens 'het met een auto inhalen van ander verkeer op een kruispunt werd de vertegenwoordiger J. P. uit Seroos- kerke (W) veroordeerd tot vijftig gul den boete. TERNEUZEN, Op de provinciale weg Hoek-Biervliet reed de auto van de firma K. L. uit Hontenisse, bestuurd door mevr. J. M„ in de richting Bier vliet. Uit de tegengestelde richting na derde een vrachtauto van de firma K. uit Puttershoek, bestuurd door A. K. Deze auto was geladen met aardappe len en pakken ledige jute-zakken. Een pak zakken viel van de wagen even voor de beide wagens elkaar 2ouden pas seren en kwam op de weghelft van mevr. M. terecht, die bij een poging de zakken te ontwijken de macht over het stuur verloor en met de auto in de naast de weg lopende sloot tuimelde. Mevrouw M. schrok erg, maar liep geen letsel op. De auto werd beschadigd. HOEK. Nu de vijftiende bevrij dingsherdenking nadert, bestaan er in Hoek plannen een Oranjevereniging op te richten. Hiertoe is in deze gemeen te een folderactie geweest en binnen kort wordt er in de Gemeentelijke Ge hoorzaal een vergadering gehouden. Advertentie KAPELLE-BIEZELINGE. In de ruime aanvoerhal van de Veilingsvere niging „Kapelle-Biezelinge Omgeving" werd een bazar gehouden, waarvan de opbrengst bestemd was om het gebouw ..Obadja" aan de Ooststraat, dat eigen dom is van de afdeling Kapelle van het Christelijk Jongeren Verbond, te moder niseren en om de jarenlange schuld, die op het gebouw rust af te kunnen lossen. Voor deze bazar, die vrijdag avond geopend werd en tot zaterdag avond duurde, bestond veel belangstel ling. De bazar was groots opgezet, en er waren verschillende geheel nieuwe attracties aanwezig. De financiële com missie van het gebouw Obadja. zal over enkele weken haar acties beëindigen, met het houden van een bloesemrit door Zuid-Beveland. Door de slager de heer M. L. van Donge te Bruinisse is op de Paasvee- tentoonstelling te Goes een os aange kocht, van ruim 800 kg. welk dier met een eerste prijs is bekroond. Bij de Weel te Waarde meende men een bijzonder grote rat op te merken. Nadat het beest gevangen was bleek het een bisamrat te zijn. De Cefa-filmdienst vertoont zaterdag in het Verenigingsgebouw te Koudekerke de film „Palace Hotel". voor 10 Kwatta- soldaatjes krijgt U Uw winke lier een 20 cent» Manoeuvre reep gratis (geldig tot 31 december "60), GOES Naar wij vernemen zal de grote tentoonstelling van de produceren de middenstand op Zuid- en Nooa-d-Bë- veland officieel worden geopend door de secretaris-generaal van het ministerie van Economische Zaken, prof. G. Brou wers. De openingsplechtigheid zal plaats vinden op donderdag 21 april a.s. des morgens om elf uur. Zoals bekend wordt deze expositie in de veilinghallen aan de Terwelstraat ge organiseer d. De tentoonstelling wordt gedurende drie dagen gètiouden en be looft een groot-scheepse manifestatie te worden van de middensband op de Be- velanden. Van die zijde wordt tenmin ste een .grote interesse aan de dag ge legd. GOES De woninginrichting E. J. Sinke de Graag uit Goes houdt tot en met morgenavond in het „Schutters hof" een imposante expositie van meu belen, stoffen en vloerbedekking.. Alle nieuwtjes op deze terreinen zijn op over zichtelijke wijze uitgestald. Op het ge bied van de meubilering domineren de bankstellen, terwijl verder een fraaie slaapkamer en enige huiskamers de toon van de nieuwe „meubelmode" aan geven. Practisch en mooi zijn de Pilas- tro wandmeubelen, die in verschillende grootte -en kleur de fiuiselijkheid op de ze tentoonstelling verbogen. Bij de vloer bedekking was keus te over en het, lang zamerhand overbekend geworden 'rony- felt-vilttapijt bleek ook 'hier een grote plaats te hebben ingenomen. KAPELLE Toen de 76-jarige M. de W. uit Biezelinge met zijn bromfiets vanuit het buurtschap Eversdijk te Bie zelinge. de rijksweg over wilde steken, werd hij gegrepen door een. uit de rich ting Goes komende Belgische personen auto. die bestuurd werd door de heer R. U. uit Antwerpen. Met zeer ernstige verwondingen ds de heer De W. naar het ziekenhuis St.Joanna te Goes ver voerd. waar hij enkele uren- later overleden. TERNEUZEN. De heer C. C. A. Heeffer te Terneuzen heeft in opdracht van de N.V. Waterleiding Maatschap pij ..Zeeuwsch Vlaanderen" een film ge maakt over de werkzaamheden aan het proefspaarbekken in de Braakman. De VARA heeft thans de heer Heef fer gevraagd de film af te staan voor televisie-uitzending. De heer Heeffer heeft besloten de gevraagde medewer king te verlenen. De collecte van het Leger des Heils heeft in de gemeente 's-Heer Arends kerke 337,84 opgebracht. 20 stuks MIDDELBURG De C3ir. Film Ac tie heeft in de Schouwburgzaal de prach tige Züidafrikaanse kleurenfilm „Vrijhe ren Van het woud" vertoond. De film is opgenomen iri de Belgische Congo. BIÖGEKERKE Hét gemeentebe- ituur heeft thans, overeenstemming be reikt met de Waterleiding Mij. Midden Zeeland over de definitieve plaats waar de tweede duintrap komt. Er zal nu spoedig tot aanbesteding worden overge gaan. GOES. De «esterkwekers worden ongeduldig. De minister va.n Landbouw en Visserij heeft van enkele Zeeuwse oesterkwekers het verzoek gekregen zeer spoedig een beslissing te willen nemen voor het inrichten van een proef- bassin in het Veerse Gat. In het verzoek wijzen zij erop. dat de Belgische regering het besluit heeft genomen extra financiële steun te ver lenen aan plannen voor het opzetten van een oestercultuur in België, zo weet de Volkskrant te melden. Met deze subsidie, die o.a. al is toe gezegd voor grote proeven mét een be staand oesterbassin in Oostende hebben de Belgen al meer faciliteiten dan de door het Deltaplan gedupeerde Neder landse oesterkwekers. Een definitieve beslissing of het Veersegat door het inlaten van zout water door de dam in de djjk een proefobject voor 'voortzetting van de oestercultuur zal worden, is een aangelegenheid van de ministerraad. In verband met de komende afslui ting van het Veersegat dient de be slissing echter snel te vallen, aldus het schrijven aan de minister. Intussen heeft een proef van de on dernemende Thoolse oesterkweker Bal reeds bewezen, dat ook de Engelse zuidkust goede mogelijkheden biedt voor voortzetting van de Nederlandse oestercultuur. Hij heeft voor de En gelse kust ruim 100.000 driejarige Zeeuwse oesters uitgezet. De heer Bal heeft zich persoonlijk overtuigd van de resultaten en is tot de conclusie gekomen, dat de oesters van uitste kende kwaliteit waren. In de loop van april en mei gaat de heer Bal nog eens 400.000 twee- en driejarige oesters naar de Engelse kust brengen. BRUINISSE. In de Zeeuwsj? vis sersplaatsen, voor zover de visserij, be staat uit het beoefenen van. de rriossel- cultuur, vindt men thans weer lege ha vens, want de vloot is weer vertrokken naar de waddenzee. Nog is het mosselseizoen niet geslo ten, maar men is aan de laatste week bezig en er zijn nog slechts enkelen die van hun percelen nog een vracht je aan het Bedrijfschap afleveren. Veel meer. is het doel zich klaar té gaan maken voor de grote mosselzaad visserij campagne die 26 april weer' be gint en drie weken zal duren. Wel scheiden ons nog drie 'weken van deze datum, maar om het straks te vissen mosselzaad te kunnen ontvan gen moeten de percelen gezuiverd zijn van zeesterren en andere schadelijke fauna, en moeten de percelen goed schoongevist zijn, er mogen geen re's- tanten oude mosselen meer op aanwe zig zijn. Wat zich elk voorjaar binnens huis afspeelt, de grote schoonmaak heeft dus ook plaats op de Waddenzee, de grote voorjaarsschoonmaak van de vis serij-percelen, het naar andere perce len overbrengen van zaad en halfwas, naar percelen om de mosselen tot con sumptiemosselen te laten opgroeien etc. Van Zierikzee uit rijdt wekelijks een autobus om de vissers in de gelegen heid te stellen het weekend thuis door te brengen. Traditiegetrouw al ion 1838 af... doen fier Middelburgse, dames Kin hel comité Loterij Vrouwelijke Handwerken elk jaar liun best loten aan de vrouw te brengen ten behoeve tan de financieel minder bedeelde mens. Dal zijn m ate meer dan honderd jaar uiteraard niet dezelfde dames geweest. Maar de opzet ts nog net eender als in de dagen van koning Willem l. Het is ook traditie, dat een belangrijk gedeelte van de opbrengst der tentoonstelling, die uit de loterij is voortgevloeid, telkenjare gaat naar de diaconie van de Nederlands Hervormde Gemeente te Middelburg. De andere gelden worden afgedragen aan de overige diaconieën en sociale instellingen. Het damescomité verricht dus eigenlijk meer dan oecumenisch uerkElk jaar putten de vrouwen die zich met deze liefderijke arbeid bezighouden, uit de eertijds geschonken legaten, met welk geld de goederen worden aangeschaft voor de expositie. Het is daarbij natuurlijk zaak zoveel mo gelijk loten te verkopen. In totaal konden vijftienhonderd loten worden verkocht. Vrijdag zal de trekking plaatsvinden door notaris R. Ratten. De tentoonstelling zal geopend zijnheden (woensdag)middag ran half drietot vijf uur en van half acht tot negen uur, donderdag van twee tot vijf uur. De pianist Baby den Toonder zal ah entertainer optreden om de gezelligheid in de Statenzaal te verhogen. Op de foto: De dames Schorer en Van der Weel bezig met het opschikken van een tafelmevrouw De Casembroot en mevrouw Storm van 'S'Gravesande deden hun werk elders in de zaal. TERNEUZEN. In de algemene ver gadering van de Terneuzense Jeugdraad, j waarbij 28 verenigingen zijn aangeslo ten. is geklaagd over een tekort aan kader. Ook werd het als een gemis ge voeld dat Terneuzen geen kampeerter rein heeft. Medegedeeld werd dat de aangesloten HANSWEERT. In de buitenhaven is dinsdagmorgen hte ruim duizend ton metende en met benzine geladen Zwit serse motortankschip Roland Geldner in aanvaring gekomen met de Neder landse sleepboot Deli. De Deli voer de haven uit, toen de Roland Geldner van af de Westerschelde de haven binnen voer. De Ronald Geldner, die schade opliep aan de scheepswand, kon toch de reis naar Basel vervolgen. verenigingen in totaal 25.000 gulden van het Rampenfonds hebben ontvangen. De Jeugdraad zal een deel van het programma voor de viering van de vijf de mei verzorgen. Het officiële programma voor deze dag is nog niet vastgesteld, doch reeds is besloten dat voor de kinderen van de kleuterscholen in de morgenuren de operette Repel- steeltje zal worden opgevoerd dooT meis- jes van de openbare ulo en het lyceum. Voorts staan op het programma van deze dag een voordracht David en Goliath" door Hans Brekemeijer, de op voering van een ganzebordspel, estafet teloop, vei I oop en een voetbalwedstrijd van Laakkwartier (Rottere!.! tegen Ter- neuzen. In de avonduren zal een gemas kerde lampionoptocht worden gehouden, waaraan prijzen zullen worden verbon den. Voor de feestviering in Sluiskil zijn de plannen nog niet bekend. In Terneu zen zal men meedoen aan de actie „Doe- Open". Op J4 juni zal het tienjarig be staan van de Jeugdraad in een 'eeste- lijke bijeenkomst worden gevierd. I ZIERIKZEE. Voor de. Gerefor meerde Mannenvereniging sprak de heer G. J. v. d.Ploeg uit Rotterdam over het onderwerp: „B.L.O.-Nazorg". De spreker,' die meer dan veertig jaar van zijn Ievèn heeft besteed in dienst van het minder bedeelde kind, wist zijn causerie door. allerlei voorbeelden uit de praktijk tot een zeer interessant ge heel te maken. Hij schetste de ontwikkeling van het buitengewóón onderwijs voor geestelijk minder bedeelden: 'Hij 'zou ze liever „an ders"- bedeelden noemen, vanaf de op richting van de eerste s-chool in 1853 tot op heden. Zeer duidelijk stelde hij, dat dergelijke kinderen op een normale school niet thuis horen, omdat daar niet genoeg aandacht aan hen besteed kan worden, doch dat zij daar. doordat zij niet -meekunnen, Voor hun gehele leven een .minderwaardigheidsgevoel kunnen krijgen. Nodig is voor dérgelijke kinde ren het individueel onderwijs. Vele -moei lijkheden z-ijn m de loop van deze eeuw, dat het buitengewoon onderwijs bestaat, overwonnen en riioeten nog dagelijks overwonnen worden.' Tegenstand van ouders, van hoofden der lagere scholen, die toch eigenlijk beter moesten weten, soms ook van predikanten, moet ook vandaag de dag nog 'uit de weg worden geruimd. Hoe belangrijk ook het werk op de school zelf. van niet minder belang is de vraag, wat gebeurt er met de kinde ren, als zij de school verlaten? Op uitvoerige wijze werd uiteengezet waaruit het werk van de Nazorg be staat. Spieker hoopte dat nog dit jaar iemand voor de provincie Zeeland zou worden aangesteld, die met dit werk zal worden belast. Dat de spreker dè be langstelling had gewekt, bleek wel uit de véle vragen die er werden gesteld. De vergadering stond onder leiding van ds. y. J. Tiemersma. Ook verschil lende leerkrachten van de ..Beatrix- school" waren bij deze vergadering aan wezig. In het postkantoor wordt a.s. donder dag een stand ingericht voor de ver koop van vluehtelingenzegel'S 'en bevrij- dingskaarten. Dames van U.V.V. zullen de verkoop verzorgen. De N.CiV.B. afd. Zierikzee verzorgt donderdag 12 april een bejaardenmid- ■dag in het verenigingsgebouw van de Geref, Kerk. De organist Arie J. Keijzer uit Mid- delharnls geeft vrijdagavond een con cert pp het orgel van de Geref. Kerk. Uitgevoerd worden o.a. werken van J. S. Bafch, en Buxtehude. Dit concert vindt plaats onder 'auspiciën van- de Ned. Ör- ganistenvereniging. MIDDELBURG. De stichting Nieuw Walcheren hoopt op 14 april aanstaan de „Miniatuur Walcheren" in Middelburg te heropenen. Er zijn weer enkele aanwinsten te bewonderen, ter wijl een interessante attractie is verkre gen in de vorm van het bekende spoor- wegstei van ir. Bastet, dat enkele ja ren grote belangstelling trok in Maduro- dam in Scheveningen en thans in de „Miniatuur" staat opgesteld. In het kader van de duhbelstadge- gedachte heeft het -bestuur van de stich ting burgemeester mr. B. Kolff van Vlis- singen uitgenodigd en bereid gevonden de eenvoudige openingsceremonie te verrichten. De opening is- bepaald op elf uur 's morgens. Nade openings woorden die. gesproken worden bij de deze winter;vervaardigde miniatuur van het,nieuwe provinciehuis, zal het spoor- wegspel worden béoefend en bestaat er voor de genodigden en andere belang stellenden de gelegenheid de „Minia tuur" te bezichtigen. Voortreffelijke zangavond MIDDE7BURG. De chr. gemeng de zangvereniging „Soli Deo Gloria" heeft in de Concert- en Gehoorzaal een zangavond gegeven, waaraan ook het jeugdkoor medewerkte evenals het mannenkoor „Zang en Vriendschap" te Ka.pelle en liet jeugdorkest „Melodia" o.l.v. m-ej. J. de Graaf. Als solisten traden op mevr. Tam- eninga uit Goes (sopraan! en de heer J. Blankenburg uit Middelburg (bas!. ■Deze avond stond op hoog peil. De lei ding berustte bij d-e heer J. Kousema ker uit Goes. MIDDELBURG. De Stichting Zeeuwse Muziekschool te Middelburg heeft het rooster der muziekuitvoeringen in dit cursusjaar bekend gemaakt. Dit ziet er als volgt uit: woensdag 11 mei Vlissingen Brittannia 7.30 uur, woensdag 18 mei Middelburg Concertzaal 7.30 uur, vrijdag 20 mei Oostburg Ledeitheater 7.30 uur, zaterdag 28 mei Tholen Mu ziekschool 2.30 uur, woensdag 1 juni Hulst Koning van Engeland 7.30 uur, donderdag 2 juni Goes Prins van Oran je 7.30 uur zaterdag 11 juni Kortgene Stadswijnkeld'er 3 uur, donderdag 16 jum Renesse Dorpshuis 7.30 uur, vrij dag 17 juni Axel Centrum 7.30 uur, vrijdag 24 juni Zierikzee Concertzaal 7.30 uur. VLISSINGEN. De openbare lees zaal en bibliotheek heeft dringend een betere huisvesting nodig. Het pand aan het Bellamypark maakt een goed func tioneren van de instelling nauwelijks mogelijk. De jeugdbibliotheek heeft 450 leden ingeschreven. Het aantal uitge leende boeken steeg van 76.891 tot 79.921 Mevr, Wolters-Hazeu en de heren J. Adriaanse en G. Geluk werden her kozen als bestuurslid. Als nieuw lid werd de heer J. Verkerk gekozen. Er is een nadelig saldo van ƒ2236.36 ontstaan door o.a. aankoop van boeken voor de jeugdbibliotheek en de huisves ting van deze bibliotheek. Het gemeen tebestuur zal worden verzocht meer sub sidie toe te kennen. De bibliotheek heeft zes personen in dienst en drie leerlingen zijn in op leiding. In maart wero bij de spaarbank der boerenleenbank te Nisse ingelegd 66.481 boerenleenbank te Nisse ingelegd 66.481,21 en terugbetaald f 139.989,96 Het aldo per 31 maart bedroeg 3.184.316,29, In het eerste kwartaal van dit jaar werden'27 nieuwe spaarrekenin gen geopend. WESTKAPELLE. De damclub DES heeft de - onderlinge competitie voortge zet. De uitslagen zijn als volgt: Gevorderden: J. v. Rooijen—R. Ga- briëlse 20, K. HoumesP. Hengst 20. J. Houmes Az.J. Brasser 20, R. GabriëlseJ. Houmes Wz. 02, P. HengstJ. Houmes Wz. 11, J. Hou mes Az.P. Hengst 20, R. Gabriëlse— J. Brasser 02. Beginners: J. HuiszoonK. Roelse 02, J. v. RooijenH. v. Rooijen 11, P. de Witte—J. de Witte 2—0, W. Lie- vanseJ Simonse 02, J. Gabrielse L. de Witte 2—0, P. de Witte—K. Roel se 20, J. GabrielseJ. Huiszoon 11, H. van RooijenJ. Simonse 02. L. de WitteJ. v. Rooijen'20. ST. MAARTENSDIJK Ite gemeen teraad heeft besloten een bedrag van 3850 gulden beschikbaar te stellen voor het doen schoonmaken van de voorge vel van het gemeentehuis en het afhak ken van het cementplint. Zijn deze werkzaamheden uitgevoerd, dan zal ver der worden gewerkt aan het restaura tieplan voor het gemeentehuis. De raad wees de woning Parallelweg 30 aan als ambtswoning voor "de secre taris. Dit huis komt binnenkort leeg. De heer A. Knuist werd benoemd tot gemeentewerkman in vaste dienst. Als onderwijzeres aan de openbare lagere school benoemde de raad mej. A. Ol- dekamp te Ouderkerk aan de Amstel, die een woning zal worden toegewezen. Bij de openbare school zal een speel plaats worden aangelegd. De raad besloot tot verhoging van de huren der gemeentewoningen a 216 en a 241, Parallelweg 30 tot en met 38 en de laatstgebouwde premiewoningen wor den niet in huur verhoogd. Een voorgestelde grondruiling met het waterschap had niet de instemming van de raad, die graag zou zien dat het waterschap een op een der percelen staand oud stoomgemaal aan de ge meente wilde verkopen. De raad voelde er niet voor om aan nemer Rijnberg, die indertijd wegens te late oplevering van te bouwen woningen is gekort op de overeengekomen prijs, dit bedrag alsnog te betalen. De heer Rijnberg had een daartoe strekkend ver zoek aan de r>aad gericht. De raad besloot het bedrijf van de heer Heyboer in de Kon. Julianastraat te kopen voor 30.000 gulden, mits de heer Heyboer elders een nieuw bedrijf sticht. ST. MAARTENSDIJK. In de ver gadering van de gemeenteraad heeft de heer L. J. Koopman (rechtse groep! een balletje opgeworpen over de film vertoningen. die in deze gemeente wor den gegeven. De heer Koopman drong er op aan. dat geen z.i. ongeschikte films worden vertoond. Hij had hierbij speciaal het oog op de onlangs gedraai de film ..De Tien Geboden". De burgemeester deelde mede alleen bevoegd te zijn vertoning van films te verbieden, als verstoring van de open bare orde dreigt. De heer Koopman zei te menen dat de burgemeester bevoegd is elke film te verbieden, doch de heer Bouwense ontkende dit. De vragenstel ler ging nog even op het thema door en merkte o.a. op dat in amusements programma's dikwijls Godslasterlijke dingen worden gezegd. Hij zei van me ning te zi.in. dat op het bezigen van Godslasterlijke taal in radio, televisie en film gevangenisstraf moest staan. Wethouder A. J. op den Brouw (soe) liet naar aanleiding hiervan de opwek king horen, dat ieder op dit gebied met zichzelf zal beginnen en op zijn eigen woordkeus zal letten.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 5