teuws ui it ie berk en Vlees en vis Zeer drukbezochte receptie Tholen en en het toto- jubilerende waterleidingmij vraagstuk W alcheren Wedstrijd Axel: ouverture van wielerseizoen Ds H. B. Meyboom meent dat er principieel niets veranderd is Philipsland N.-Beveland Z.-Vlaanderen Schouwenr- Duiveland Beloonde ijver Toenaderingsbeweging r k. kerk Vlissingsche Ouderavond ULO-school Burgerlijke standen Burgerlijke stand Cij f ers Nutsspaarbank Filmavond G.F.A. Algemene volkstelling op 31 mei a.s Zang en toneel Deskundigheid Getuigschriften nijverheidsonderwijs te Vlissinoen uitgereikt J eugd verenigingen gaven jaarfeest V oetbaluitslagen juniorencompetitie Uitslagen solisten- concours Burgerlijke stand Hoge verwachtingen van Jo de Roo en Emiel Verstraete Weinig regen betekende grond zaaiklaar Vol leybalwedstrijd N ij verheidsonderwij s Middelburg Dinsdag 5 april 1960 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 4 Van onze sportredacteur Er waren stoelen onbezet in Espla nade, zaterdag. Dat is jammer, om dat men daarmee blijk geeft zijn taak ten opzichte van de christelij ke sportbeweging niet voldoende te verstaan. Natuurlijk, men kan zich zelf wijsmaken dat de niet volle zaal zijn oorzaak vond in het feit, dat het zaterdagmiddag was en dat daarom een groot aantal jongeren het zonnige, vrije sportveld verkoos boven het bedompte, rokerige van een vergaderzaal. Maar daarmee komt men er niet. Zouden de hoog leraren Van Stempvoort en Diepen horst dan toch gelijk hebben met hun bewering, dat vijfenzeventig procent van de kerkeraden in Ne derland de sport aan zijn laars lapt en dat ons christelijk volks deel zich veel te weinig inlaat met de problemen van zijn sportbewe ging. Men zou geneigd zijn dit te denken. Het was ons dan ook uit het hart gegrepen, dat de beide professoren en nog enkele andere sprekers een hartstochtelijk beroep deden op christelijk Nederland om die sport- de belangstelling voor de recep- beweging niet alleen moreel maar; tie, die de Raad van Toezicht ook financieel de helpende hand te en directie van de N.V. Water- j^'dingmaatschappij mogen krijgen vnn stemmen, die land gistel en heeft gehouden tei roepen in de woestijn. Want laten gelegenheid van het 50-jarig be- we eerlijk zijn. die ruggesteun is staan van het bedrijf. Anderhalf broodnodig omdat het anders zo lang heeft een onafgebroken wordt, dat de zaterdag zo sterk ge- j laakte voetbaltoto een blijvende stroom van mensen de schreden lonkende juffrouw wordt. gericht naar de receptietatel om De toto afwijzen, goed. Maar dan gelukwensen aan te bieden. En moet men zorgen, dat men er iets it deze grote belangstelling »»>«>«•- maar daarbij moet men niet ver- dingmaatschappij ,,Z.uici rse\ e geten, dat dit in het brein van een land'' een voorname plaats in- hervormde predikant opgekomen neemt in het maatschappelijk financieringsstelsel am één ding begtel yan vandaag. De grote zaal van hotel ,.De Koren beurs" baadde in een weelde van bloe men. Achter de tafel stonden de leden van de Raad van Toezicht en de direc tie t.w. de voorzitter mr. dr. A. J. J. M Mes. lid van ged. staten, de burge- r~> nr:nVorcolfb GOES. Overweldigend was De voorzitter van de Raad tan Toezicht, mr. dr. A. J: J. MMes en de directeur, ir. M. J. Stoel Feuerstein, nemen de gelukwensen in ontvangst. zicht en directie een luisterrijk diner, eveneens in ,.De Korenbeurs". Aan dit diner zaten o.m aan het provinciaal be- 'stuur van Zeeland, dé wnd. commissa ris der Koningin en de griffier van de provincie Noord Brabant, die beiden ook op de receptie aanwezig waren. Van avond wordt de aandeelhouders een di ner aangeboden. Ook het personeel van de gouden wa terleidingmaatschappij wordt niet verge ten. Vandaag zijn de kantoren ^sloten, want het personeel heeft een dag vrij af gekregen en vrijdagavond krijgen de personeelsleden een diner aangeboden. THOLEN. Door doorzettingsvermo gen en een voorbeeldige ijver hebben de meisjes van de Landbouwhuishoudschool een groot bedrag voor ,,Doe-Open" bij eengebracht. Drie weken lang hebben ze gepoetst, gezeemd, geschuurd, geschrobd en geboend. Gelukkig was het resultaat er ook naar: er werd niet minder dan 1358.26 gulden ten bate van de vluchte lingen mee verdiend. KORTGENE GAF MET GULLE HAISD KORTGENE. De actie „Doe Open" ten bate. van de vluchtelingen is ook in Kortgene een groot sukses gewor den. Door het organiseren van talrijke evenementen en de verkoop van sleu teltjes werd in totaal ongeveer 2.050 gulden bijeen gebracht. Dit komt neer op 65 cent per inwoner. LUSTRUMVIERING VAN MANNENVERENIGING KATS. In het verenigingsgebouw is op gezellige wijze het tweede lustrum gevierd van de mannenvereniging. De bijeenkomst stond onder leiding van ds. Morreau- Ds. Hofman uit Koudekerke hield een boeiend referaat over de recre atie op Noord-Beveland. Hij wees er vooral op dat men straks de vreemde ling. die Noord-Beveland bezoekt zal moeten dienen: het zal niet in de eerste plaats de bedoeling moeten zijn aan de vreemdeling te verdienen. Voorts kwam nog de zondagsrust aan de orde. Na mens de vrouwenvereniging bood mevr. De Regt een boekenbon aan. Het twee de gedeelte van de avond, dat onder leiding stond van de heer Ant. de Wind, bestond uit zang en declamatie. mank gaat: het is een éénmalige aktie. Jawel, zei NCSU-voorzitter Van Oosterom, als het plan-Kret slaagt, gaan wij door. Alles tot zijn dienst, maar hij weet zelf heel goed, dat het uiterst moeilijk is voor een tweede keer bij de men sen aan te kloppen voor een actie met hetzelfde doel. Bovendien doen de christelijke sportclubs, wij heb ben het al meer gezegd, hun uiter ste best om in eigen kring al gel den te verzamelen. Om opnieuw heel eerlijk te zijn: het plan-Kret is toch eigenlijk een drup pel op een gloeiende plaat. Men helpt er de christelijke sportbewe meesters A C. Willemsen van Yerseke. H G van Suijlekom van Kapelle, J. D. Jansen van 's Heer Abtskerke en D. M. Vermet van 's Heer Arendskerke. oud- burgemeester J. C. van Burg van Waar de de heer A. de Roo uit Goes en de directeur', ir. M. J. Stoel Feuerstein, toen de eerste gasten binnenkwamen. Honderden handen heeft dit selecte college mogen drukken. En daar bleef het niet bij, want enkele bezoekers had den fraaie geschenken meegebracht, ging, die op zoveel terreinen nog Toespraken weiden niet gehouden, zulk een enorme achterstand heeft, waardoor de onderlinge conversatie des niet een-twee-drie mee. Christelijke te beter tot zijn recht, kwam. Bijna alle sportverenigingen als ESA in Am- burgemeesters uit Zuid en Noord Beve- hem hebben dit heel goed ingezien 'and. de meesten vergezeld van de ge- en haar reactie van- wii honen meentesecretaris en de wethouders, wa- a?, YY T °J!e ren aanwezig. De burgemeesters van dat dit plan slaagt, maar indien enkele Brabantse gemeenten ontbraken net dit mei doet, gaan wij in de evenmin. Vérder* wafén ef talrijke ver- toto spelen, is begrijpelijk. „Wij tegenwoordigers uit het rijk geschakeer- xijn hiertoe gedwongen willen wij de organisatieleven in Zeeland. Het was kunnen „concurreren" met andere een kómen eri gaan van gasten. Arnhemse verenigingen", voegde Deze receptie zal ongetwijfeld als een men eraan toe. De buurtvereniging 't Zand brengt op donderdag 7 april des avondse om half acht in het Schuttershof te Mid delburg de kinderoperetten ,,Tijl en de toverfluit". Op de conferentie van zaterdag in Utrecht hoorde men herhaalde ke ren dezelfde leuze: tegen een onbe perkte toto. Hierop voortbordurend zou men kunnen vragen: bent u dan soms voor een beperkte toto? Deze vraag werd niet gesteld. Zij werd wel uitgelokt, maar mogelij ke voorstanders van de toto in de zaal hebben de kans niet uitgebuit. Durfden zij niet? Men moet realistisch zijn in deze din gen. Het kamerlid Van der Mei, die de voetbaltoto behandelde uit een politiek gezichtspunt had, zoals wij gisteren schreven, een bijzon der zware taak. Hij heeft zich even wel met de behendigheid van een ervaren politicus over het met voet angels en klemmen gestoffeerde pad bewogen. Dat deed hij zo strin gent, dat men aan het einde van zijn rede zich de vraag voorlegde: is het nu vlees of vis? Drs. v. d. Mei bleef in de sfeer van het spe culatieve... Hij zei geneigd te zijn het standpunt in te nemen van: te gen de toto en tegen het door de re gering uitgebrachte wetsontwerp. Wie hem beluisterd heeft, bekruipt het gevoel te denken, dat de heer v. d. Mei in zijn hart naar het door hem als vierde mogelijkheid naar voren gebrachte neigde: wachten met het bepalen van zijn houding tot het moment waarop het wetsontwerp in stemming wordt gebracht, nadat men van te j voren kennis heeft genomen van het „pro" en „contra". Wc vonden het daarom zo jammer, dat er zaterdag geen enkele ras- praktijkman het spreekgestoelte beklom om de hem aan den lijve knellende moeilijkheden in het vol gouden bladzijde geschreven worden in de annalen van de waterleidingmaat schappij Zuid-Beveland. Des avonds was er voor de leden van de Raad van Toe TERNEUZEN. Onder leiding van de heer K. Hoving heeft de Uloschool haar ouderavond gehouden. In een kor te uiteenzetting belichtte hij het werk van. 'het bestuur en het contact met de andere scholen in Zeeland i.v.m. de voorbereiding van de Mammoetwet. Wanneer deze zou worden aangenomen, zou dit verstrekkende gevolgen hebben voor het Zeeuwse onderwijs en om dit onder de aandacht te brengen van de Minister van O. K. en W, was er e.en schrijven tot hem gericht. Door rector Jansen werd gesproken over de wijzi ging in het zesdaagse en het zogenaam de ochtendrooster, waarbij de leerlingen 's middags veel vroeger klaar zouden zijn met hun lessen. Vervolgens hield de journalist-publicist Hans Kievid een lezing over Zuid-Amerika, welke hij na de pauze met lichtbeelden toelichtte. In 1951 en 1952 maakte de heer Kie vid deel uit van het gezelschap van Prins Bernhard op zijn reizen door de Zuid-Amerikaanse staten. Jazz voor scholieren TERNEUZEN. Onder auspiciën van de Z.V.U. is in het concertgebouw een stemming les-jazzavond gegeven voor scholieren. Het concert werd gegeven door het trio Pim Jacobs en de zangeres Rita Reys. Gasdrummer was de Zwitser Pier re Favre. Pim Jacobs gaf een toelichting op de ten gehore gebrachte nummers. Militaire benoeming BURGH. Bij Koninklijk Besluit is 24.490:4T - en 2.846,97 en maart 3.585.39 ,f 6.217,43 en maart 5,531,52 met ingang van 16 maart benoemd tot ie licht te plaatsen. Goed, men isLuitenant ter Zee der 2e Klasse, Jong- voor of tegen de toto. Een onbe-jste Categorie van de Code-Dienst der perkte of een beperkte toto, dat Koninklijke Marine Reserve, de heer maakt dan geen verschil. Maar dan'Jhr C. A. van Citters te Burgh. moet het ook duidelijk worden uit gesproken. Want aanvaardt men Sportvereniging vergaderde een gekanaliseerde toto, dan heeft BURGH. De sportvereniging Burgh men toegegeven en kan de Neder- beeft besloten met twee senioren- en landse Sport Federatie zich op de een juniorentwaalftal deel te nemen aan borst slaan. Verklaart men zich de op Tweede Paasdag te Roosendaal vierkant tegen elke vorm van gok- le houden seriewedstrijden. De heren A. kerij, inclusief dus de voetbaltoto, jvan der Weel; c- Kooman en M. Gle- '!-s^-"iWijHt0Ch ereSPekt Tr commissie?" De "tr^ningsavond korfbal dit standpunt opbrengen, maar dan' werd bepaald op vrijdagavond, de voet- moet men ons niet meer aanko-ballers oefenen op woensdagavond, men met argumenten als dat spe- culeren op de beurs iets heel an- UuclstnjdcrS kailipiOeil ders inhoudt. Want dat zou een on waarachtigheid zijn GOES. 4 apri.l. Groenten: Per bos: ra dijs 18—24. Per kg: witlof A II 79. afw. 58. prei I 70—71. uien 4—9. peen 27. spinazie I I 85— 90. II 7582. andijvie 78. rabarber 53 65. knolselderij 26. sjalotten 19—20 Per stuk: kropsla I 1316. VEILING MIDDELBURG: Fruit: Jonathan II 63-70 92—96 60-65 81. Groenten: spinazie, glas 81—101, id. na. tutir 91—105. andijvie glas 81102. sla 1 en 11 16—23, id. c 813. rabarber 41—67. wit* of 70104. bloemkool 4 per kist 98, 6 per kist 78.8 per kist 4748. 10 per kist 35—41. Prei 71—78. Radijs 25—33. ZOUTELANDEOndertrouwd: R Koo. man. 19 jr en J. Leijnse 18 ir RJTTHkM'Geboren: Anna M. d v. J. P. Karreman en L. Joosse. gesp gew gel. verl. pt. 10 8 1 1 17 10 7 2 1 16 10 7 1 2 15 10 3 0 7 6 10 3 0 7 6 10 0 0 10 0 TERNEUZEN Na een bijzonder1 spannende wedstrijd zijn de oud-militai- l j ren kampioen geworden in de eerste klas- se van de volley'balcompetitie. Na vier 1 sets moest de Koninklijke Marechaussee I hun meerdere erkennen in de oudstrij ders, die aldus aan de top eindigden 13—1). De eindstand was: le klasse: Oud militairen Douane Kon. Mareshaus I Gemeente politie Oud militairen II P.T.T- MELISKERKE Geboren: Adriana, d v W Boogaard en S Melse; Lyfke. d v J M Zandee en L T Visser; Jan H. z v J Geschire en J Rie- mens. Gehuwd: MAM Brij an, 29 j en J Beu- keiman, 25 j. Overleden: A Boogaard, 4 dagen; J de Korte, 84 j, wedn van A de Korte; A Da- 1 vidse- 95 j, wedn van K Sanderse. VLISSINGEN. Bij de Vlissingsche Nutsspaarbank werd in de maand maart van dit jaar in totaal ingelegd 1.093.144.55 en terugbetaald ƒ776.016,71. Vorig jaar maart waren deze cijfers resp. ƒ1.015.216,79 en 602.469,89 Bij het kantoor te Souburg werd in maart van dit jaar ingelegd 63.953,55 (vorig jaar 60.731,791 en terugbetaald 42.807.41 (maart 1959) 38.932,97. In Goes werd ingelegd 185.509,46 en te rugbetaald 180.609,93; vorig jaar maart 199.270.59 en 121.291.7o. fn Wolfaartsdijk waren de cijfers respec tievelijk ƒ18.162,71 en 15.896.23; vorig jaar maart ƒ21.945.42 en ƒ12.431,10. Noord-Beveland: 11.336,25 en 6.661,09: vorig iaar. 36.471.98 en. 14.335,54. Ka- peile: 10.466:81 en 112.126.70: vorig iaar maart f 12.562.96 en 6.989.20. Te 1'n.euzen41.676.16 en ƒ29.802,96: Vórig jïSl:"■f*'fhhartr ƒ32.773,07. Zaamslag: 5.017.50; vorig jaar en 3.821,30. Axel: f 6.280.42: vorig jaar en 7.546.67. VLISSINGEN. De afdeling Vlissin- gen van de Chr. Film Actie gaf de laatste filmvoorstelling in het seizoen 59-60. Zij besloot de reeks met de mooie film ,,De telefoonspion". Evenals de vo rige avonden was de doopsgezinde kerk geheel gevuld., De voorzitter der afdeling, de heer J. Suurmond bracht in zijn openingswoord dank aan het kerkbestuur der Doopsge zinde Gemeente voor de verleende me dewerking en deelde mede dat het be stuur reeds plannen in voorbereiding heeft voor het winterseizoen 60-61. Scheepvaart Vlissingen Aangekomen: 3 april. Rampart. Men- ehy. Richard de Larrinaga, vertrokken 3 april. Rotumfjell. Artagan, Menchy, Rampart. Naerebout, Richard de Larn- Gepas. naar Antwerpen (Ned. schepen) 3 april Aagtekerk, Alamak. Kinderdijk. Woltersum. Westpolder, Jagersfontein, 4 april Waal, Prins Willem George Fréde- rik, Gepass. naar zee (Ned .schepen) 3 april. Almdijk, Oranje. VLISSINGEN. Op 31 mei wordt de dertiende algemene volkstelling gehouden waarvan de organisatie aan de gemeen tebesturen wordt opgedragen. In hun voorstel aan de gemeenteraad delen B. en W. van Vlissingen mee, dat. volgens de hen ter beschikking staande gegevens, de gemeente hiervoor een bedrag van 34 cent van het rijk zal ontvangen ter vergoeding van de uit de telling ontstane kosten en dat gerekend op een inwoner tal van 29.500 een totaal bedrag van 10.000 zal belopen. Dit bedrag wordt echter eerst in het vierde kwartaaj yan dit jaar uit 's rijks schatkist betaalbaar gesteld zodat B. en, W. de raad verzoeken een gelijk krediet' le verstrekken omdat de diverse uitga ven reeds voor of direct na de telling zullen moeten worden gedaan. „Doornroosje" KOUDEKERKE De zangvereniging ..Zanglust" gaf haar jaarlijkse uitvoe ring in het gemeentelijk verenigingsge bouw. De voorzitter, de heer J. Wiele- maker, sprak een kort openingswoord. Hierna bracht het kinderkoor, bestaan de uit 35 leden, de kinderoperette ..Doornroosje". Na de pauze liet ook ..Zanglust" nog enige nummers horen. SEROOSKERKE (W). Op de uit voeringsavond van de chr. gemengde zangvereniging ,.Een in geest en stre ven" zijn onder leiding van de diri gent, de heer Suurmond uit Souburg di verse liederen op voortreffelijke wijze uitgevoerd. Het koor opende met een geestelijk lied. Het jeugdkoor zong en kele populaire liedjes. Buitengewoon goed vertolkten mevr. M. Franke-van de Broeke en Els Polderman enkele soli. Na de pauze werd het ernstige toneel stuk ..Wil tegen wil" opgevoerd. veeleer het tegendeel is te constate ren, bijv. in de hoogst onchristelijke bepalingen inzake het gemengd huwe lijk. Bovendien heeft paus Johannes XXIII in zijn uitlatingen over het con cilie niet anders gedaan dan wijzen op de glans en glorie der r.k. kerk, tot welke de andere mogen terugkeren. Binnen de genoemde doelstelling en j de gestelde beperkingen zijn er dus toch mogelijkheden voor gesprek, con tact, samenwerking, welke de laatste 1 tijd ten zeerste worden benut. Hoe heeft nu onze houding hiertegenover te; zijn? Puntsgewijze wil ik daarover en kele opmerkingen maken, aldus de predikant. Hieronder volgen enige van deze punten. 1. Principieel bezien moeten wij van uit het geloof in de Heilige Geest en de geloofszekerheid, welke de Hervor ming als het ware weer aan het licht heeft doen komen, op de geboden mo- i gelijkheden ingaan. 2. Ja meer nog wij moeten het initiatief veel meer van óns doen uitgaan. Uiteraard niet officieel, hoe wel we de wettigheid der r.k. afwij- f zing in deze blijven ontkennen en de gevolgen ervan blijven betreuren. Wel officieus. Hierbij zullen we zelf ook Ds. H. B. Meijboom meent dat er principieel niets veranderd is. ,.Toch mogelijkheden voor samenwerking". Er is de laatste tijde en toenade- rende beweging van de r.k. kerk waar te nemen. Het merkwaardige van de contacten tussen de rooms-katholieken en protestanten is, dat een groot deel ervan is ontstaan vanuit r.-katholiek initiatief. Waait er een nieuwe wind bij de r.k. kerk (in Nederland) Naar de mening van ds. H. B. Meijboom is er principieel niets veranderd, maar gaat men slechts binnen de door het Vatikaan en het r.k. recht gestelde grenzen ruimhartiger te werk. Hij schrijft hierover in het blad De Pro testant. Toen de Wereldraad van Kerken in Amsterdam in 1948 zijn stichtingsver gadering hield, heeft het Vatikaan op scherpe wijze herinnerd aan het be staan van enkele canoniek-rechtelijke bepalingen. Onder andere de volgen de: .Christus heeft aan de Kerk de geloofsschat toevertrouwd opdat 2ij de geopenbaarde leer onder bestendige bijstand van de Heilige Geest heilig zou bewaren en getrouw aan de gelovige voorhouden (no. 1322)" ,,de katho lieken mogen, geen disputen of bespre kingen houden met niet-katholieken, vooral wanneer deze publiek gebeuren. Daartoe is verlof nodig van de H. Stoel of van de plaatselijke ordinaris" I (no. 1325). Welnu, aldus ds. Meijboom, dit ver lof is geweigerd t.a.v. deze stichtings vergadering. De Nederlandse bisschop pen hebben in een herderlijk schrij ven (aug. '48) deze weigering nader verklaard: ,,Deze houding komt uitslui tend voort uit het besef der Kerk. dat zij onwrikbaar trouw moet blijven aan de taak, die Jezus Christus haar opgedragen heeft. De verdeeldheid zer wónieli "beëfndig^0 do!) °Pteru'akeer d'rek'eur en leraren," werden li, het togen. ze worden Deemaigü. dooi terugkeer schoolgebouw aan tle zaaihockweg in nieuwe wegen moeten zoeken en voor stellen. 3. Bij dit alles zullen een veel gro tere deskundigheid. een doelmatiger strategie en een intensere protestant- -se samenwerking naar voren moeten treden. 4. Men moet zich hoeden voor ge moedelijkheid en voor aantasting van de eigen onafhankelijkheid. 5. Alle moeite moet plaatselijk, re gionaal en landelijk worden gedaan tot vaardig maken van de gemeenteleden tot de ontmoeting, het contact, het ge sprek met r. katholieken. In denk daar bij aan de volgende aspecten van de ze aangelegenheid: a. de Hervorming heeft het geloof en de leer weer tot een zaak van de „gewone mens ge maakt; b. het gemeentelid, zpker in ons land. móet dan ook welen, hóe hij tegenover de r.k. kerk moet staan theologisch, politiek, cultureel, soci aal. De gemeentearbeid móet veel meer daarop geconcentreerd worden; c. geestelijke verwarring, bijv. door te ongelimiteerde openbare gesprekken, moet hem/h-aar bespaard blijven; d. wegen moeten gevonden worden •om hem/haar mee te delen wat er op het ogenblik gaande is in de r.k. kerk. Het is reusachtig jammer, dat men in het algemeen zo weinig weet van het doen en late.i der r.k. kerk. Terwijl er dus enerzijds veel rede nen zijn tot grote specifiek reformato rische openheid, zijn er anderzijds ve le redenen tot waardige terughoudend heid. Het is daarom, dat ik de des kundigheid zo noodzakelijk vind/Im mers deze deskundigheid gepaard gaande aan gepassioneerde bewogen heid, kan ons de stap voor stap te bewandelen weg wijzen, zo besluit de predikant zijn artikel. O o VLISSINGEN. In aanwezigheid van de Haan. P. M. Hardenberg. J. Kas'se de commissie van toezieht op het nij- F F. Pietersz., C P J v, d Velde verheidsonderwijs. de heer De Reeper L. Wagenaar, P J de Feijter. J W namens de Kon. Mij. „De Schelde", Stroo, C. J Stroo Afgewezen 3 leer- De postuiven mogen op grond van de Algemene Politieverordening te Tho len niet uitvliegen vór 15 mei a.s OOSTKAPELLE. De Gereformeer de j.v. en m.v. gaven gezamenlijk hun jaarfeest in het verenigingsgebouw. Het programma bestond uit zang, declama tie, muziek, schimmenspel en de opvoe ring van het toneelstuk „Het Straatje". Met de keuze van dit stuk was wel erg hoog gegrepen. Onder regie van de heer A. Maljaars werd niettemin toch een zeer aanvaardbare opvoering gegeven. WERKENDE JEUGD" ARNEMUIDENOnder voorzitter schap van de heer A. Ventevogel 'hield ..Werkende Jeugd" de jaarvergadering in gebouw De Arne. In de vorm van een telefoongesprek werden de jaarver slag erf' uitgébrédht. Hoofdbestuurslid Moelker gaf een uiteenzetting over het clubwerk en de avond werd verdér ge vóld niét zsihg 'tén ''•dëciaiftja'tië. Districts- bestuurder Beenakker van liet CNV sprak een slotwoord. Groep A I: Arnemuiden A I—Walcheren A I 1; Meeuwen A IVlissingen A II 51: Zeeland Sport A I—Middelburg A H 2—1; Middelburg A I—Vlissingen A I 3—1; RCS A IZeelandla A I 50. Groep A II: Goes A IKapelle A I 5—0; Nieuwdorp A I—Kloetinge A I 23; Robur A ILuctor A I 5'0; Wolfaarts dijk A IYerseke A I 0—3. Groep A III: Terneuzen A IAZVV A I 10—1 (Terneuzen A I kampioen) Steen A I—Corn. Boys A I 0—3. Beslissingswedstrijd Groep B I: Middel burg B IVlissingen B I (terr. RiCS) 10. Middelb. A I kampioen. Groep B II: Middelburg B III—Oostka- pelle B I 05. Groep B VII: Yerseke B IRillandia B I 2—1. Groep B X: Groede B IHoofdplaat B I 83; Aardenburg B IISluis B I 30; Oostburg B IIBreskens II 30. Groep B XI: 4Corn. Boys B I—Biervliet I 0—3; Corn. Boys B II—Philippine I 15. Groep B XII: Corn, oys B IVRia W B I 0—5; Spui B I—Sluiskil B I 3—1. Groep B XIII: Clinge B IGraauw B I 8-2: AZW B I—Axel B I 3—0. Groep B XIV: Koewacht B I—AXxel B II 6-0. MIDDELBURG. De uitslagen van het zaterdag te Middelburg gehouden solistencon cours luidden: hoogste ereafdeling solisten: le prijs met lof: J. Meliefste, ONDA Nieuw- land 77 J W. Vogel, EMM Serooskerke en A. Wielemaker, ONDA Middelburg, beiden 73; ereafdeling solisten: le prijs: Jopie Lou- werse, Excelsior Middelburg 68, L. Bakker, Apollo Domburg 66. P. Wielemaker. Voor waarts Koudekerke en A. Kaland, OKK Westkapelle, beiden 65: 2e prijs: W. P. Fa- let, ONDA Middelburg 60, A. Melis sr.. Voor waarts Koudekerke 58; afdeling uitmuntend heid solisten: le prijs: C. P. Roose, St.- Caecilia Vlissingen 64; 2e prijs: A. Joziasse Crescendo Oostkapelle en W. J. Boven, Vlijt en Volharding Souburg, beiden 62. M A Amadio. St.-Caecilia Vlissingen 60, A. Melis jr.. Voorwaarts Koudekerke 59; afdeling uit muntendheid duetten: 2e prijs: M. L. Ama dio en C. P. Roose. St.-Caecilia Vlissingen 62. Eerste afdeling solisten: le prijs met lor. P. v. d. Welle. OKK Westkapelle 72; le prijs: S. Kasteleijn. Vlijt en Volharding Sou burg 69. L. Jobse. Crescendo Oostkapelle en J W. Lijnse, EMM Serooskerke, beiden te. G. Schroevers, St.-Caecilia Vlissingen. Sjaak Laroes, Excelsior Middelburg, M. Goedhart, Arne's Genoegen, Arnemuiden en P. C. Ver poorten, Vlijt en Volharding, Souburg allen 64- 2e prijs: S. J. Christiaanse, Voorwaarts Koudekerke 62 en Jaantje Verstraate, OKK Westkapelle 60; eerste afdeling duetten: la prijs: Jopie Louwerse en J. Poerstamper, Excelsior Middelburg 64. Tweede afdeling solisten: le pnjs: Poerstamper, Excelsior Middelburg 64; 2e prijs: M Knuyt, Arne's Genoegen Arnemui den en A. de Nooijer id, beiden 61, J- Wil- leboordse. Crescendo Oostkapelle 60. K. Brasser, Luctor et. Emergo Zoutelande en Adri Davidse, ONDA Middelburg 57, en P. Willeboordse, Crescendo Oostkapelle 56. Derde afdeling solisten, le prijs: J. Maas Czn., Apollo Domburg 66. M. Janse, ONDA Nieuwland 65, L. van Eenennaam, ONDA Nieuwland. A. Schout, ONDA Ritthem en S. Vos, Voorwaarts Koudekerke. allen 64; 2e prijs: A J. Reijnoudt. ONDA Nieuwland en J. de Pagter, ONDA Ritthem, beiden 62; Henny Geluk. Arne's Genoegen Arnemuiden 61. W. C Cevaal en A. W. Cevaal, beiden EMM Serooskerke beiden 60. J. Machielse, ONDA Ritthem. Wim Roose, Voorwaarts Kou dekerke en A. J. Poelman. ONDA Ritthem. allen 58. BURGERLIJKE STAND OOSTKAPELLE Geboren: Cornelia Adriana, dochter van W. Geldof en van J. Mesu. Jan Simon, zoon van A. de Visser en L. de Visser; Pieter nella Andrea, dochter van P de Visser en L. Annot. 1 Overleden: Maria Julia Leonarda Johan- ina van Maanen, oud 90 jaar, Lourus Lou werse, weduwnaar van Adriana Louwerse, oud 93 jaar. Haar. binnen de eenheid die in haar steeds is 'bewaard gebleven." Een begin 1950 gepubliceerde in structie. uitgegeven van de zijde van het Vatikaan, gaat in op de wijze waarop het gesprek binnen de gestelde nauwe grenzen gevoerd moet worden. „Hiertoe moeten de bisschoppen ge schikte priesters aanstellen, die vol gens de normen in de encyclieken Sa tis Cognitum, Martialum Annos en Mystici Corporis Christi gesteld, han delen en verslag uitbrengen." „Ge waakt moet worden tegen gevaarlijk indefferentisme en tegen die irenische geest, die leidt tot schade aan de zui verheid der katholieke leer." „Men moet de héle katholieke leer uiteen zetten" (hieronder valt het primaat schap van de paus en de noodzaak van terugkeer der anders-denkenden naar de ene ware Kerk van Christus). Op een andere plaats wordt gezegd, dat de aangewezen priesters op de ge noemde bijeenkomsten de katholieke leer passend moeten uiteenzetten en verdedigen. Het canonieke recht, zo vervolgt ds. Meijboom, vertoont bij mijn weten geen plaats, waar over de wettige bestaans mogelijkheid van andere Kerken of over het wettige anders denken van niet-r. katholieken gerept wordt. Neen; Vlissingen de getuigschriften uitgereikt van de kursus 1959-'60 van de Ge meentelijke Avondschool voor Nijver heidsonderwijs. Wethouder W. Poppe van Vlissingen nam deze taak op zich. In verscheidene toespraken werd het belang van de vakopleiding toegelicht. De getuigschriften werden uitgereikt aan: De 3-jarige *»„A"-kursus. Bevorderd van 2e naar 3e klas: A. Meerman. A. Groeneveld (k>f),"H. Vim- ke, (niet bevorderd: 2 leerlingen). Bevorderd van 4e naar 5e klas (le naar 2e klas ,,B"-kursus)J. Bongers. A. Davidse, A. J. M. Theune, B. Tu- huleruw, C. P. Cleeren, M. Selen, J. P. Pauli, J. D. Provoos.t, J W. Ge- schiere, J. F. Corthals, J. P de Nooij-i er, R. M. van Akkeren. M. A. Goed- hart, Jï A. de Koning, A. G. Tuin, W. j A. Vader, J. M. Theune. Niet bevor derd: 2 leerlingen. Geslaagd voor het getuigschrift ,,3"- jarige ,,A"-kursus: W. G. F. Bloknoel, G. L. Francke, J. Hekhuis (lof). P. F. Louws. I. A. Maas, P. v. d. Meer, A.-j Mijnsbergen, S. Dingemanse, H. Wieg-;| manSi 'C. A. cje Jönge, M. J. de Pag-J ■tér, P. /)?vViêsèr. 5 leerlingen afgewe-j zen. Geslaagd voor het getuigschrift 2-ja- rige ,,B"-kursus: J. van Eekelen, F. H. Bevorderd van le naar 2e jaar Her en Omscholing: M. Bergmans, E. de de Block. Afgewezen: geen. Geslaagd voor het getuigschrifU:2-ja- rige Her- en Omscholing: afd. Scheeps bouw W. van Dijke, M. Heijt, D. Maal- cke, P. J. Schoonen, D. Wiersma. C. J. de Willigen, E. Zijlstra. W. Wonder- gèm. Afd. metaalbew. en pijpfitten: T. I. de Jong, K. Krekel Kelderman, M! Su- mah. Afgewezen: geen. VISUEEL ONDERWIJS Ongetwijfeld heeft, de leiding van de zondagsschool van de Ned. Hervormde Kerk te Kapelle een initiatief getoond dat zeer navolgenswaard mag heten. Nadat de onderwijzers vorige zondag .uitvoerig de betekenis van de- Doop hadden besproken met de oudste klasse van „Eben- .fiogzex", .is,men afg.el.open. zon? dag gezamenlijk ter kerke getogen. In ie doopdienst lHe zondagmiddag gehouden werd konden de kinderen nu zelf de Doop gadeslaan en er zich een mening over vormen. Wellicht is dit een vorm van aanschouwe lijk onderwijs voor onze zondags scholen dat zeker de nodige aandacht verdient. Van onze wielermedewerker AXEL. De dag dat de Zeeuwse wielerfans hun hart in eigen omge ving weer kunnen ophalen is niet ver meer. Op 3e Paasdag wordt immers in Axel het startschot gelost voor de eerste wedstrijd, eem koers voor nieu welingen. Uiteraard misschien niet direct een koers die tot de verbeel ding spreekt, omdat men de grote matadoren nu eenmaal pleegt tegen te komen in de rijen der beroepsren ners, maar wel een wedstrijd waarin meestal felle strijd geleverd wordt. Hiermee willen we maar zeggen dat men zeker niet altijd hoge entreeprijzen behoeft te betalen om van een boeiend „wielergevecht" getuige te zijn. Wat zui vere sport betreft komt men zelfs soms beter aan zijn „trek" bij een koers BRUINISSE. Daar de regen in maart goeddeels verstek liet gaan, was deze maand uitstekend geschikt om de grond zaaiklaar te maken. Het „land- bouwdeel" van de bevolking heeft hier dan ook dankbaar gebruik van ge maakt. Normaal valt in oostelijk Dui veland 46 mm regen in maart, maar deze keer was het slechts 16 mm. „Katendrechts Volkshuis wordt uitgebreid HAAMSTEDE. Naar wij vernemen wordt het Buitencentrum Haamstede van de Katendrecht.se Vereniging voor So ciaal Cultureel Vormingswerk, beter be kend onder de naam „Katendrechts Volkshuis" aan de Hogeweg naar We* temschouwen uitgebreid met acht grote barakken. TERNEUZEN. Maandag 11 april a.s. wordt de wedstrijd (volley bal) Oud Militairen I—Breskens gespeeld. Hier spelen dus de kampioenen van Oost- en West Zeeuwsch Vlaanderen tegen elkaar. Deze wedstrijd zal gespeeld worden in de Zuidlandschool, te 7 uur Stand 2e kl.: Rijkspolitie De Hoop Spadella Kon. Marechass. H.A.B. II H.A.B. I gesp. gew. gel. verl. pt. 10 8 0 2 16 l 3 13 0 4 10 1 5 7 0 2 10 9 9 10 10 Rijkspolitie promoveert naar de le klasse. P.T.T. degradeert. voor nieuwelingen of amateurs dan bij een krachtmeting tussen de „grote broers". Velen verliezen dit nog te veel uit het oog. De pure liefhebber van de wielersport zal dit niet doen want het blijft voor hem steeds een attractie om bij de aanstormende wielerjeugd knapen te ontdekken die „klasse" bezitten. Zo'n coming-man blijft hij op de voet volgen en hij kan straks wanneer zo iemand grote lauweren oogst zijn woordje mee spreken. Kampioenen in elke tak van sport zijn echter niet dik gezaaid en men dient er zich van bewust te zijn dat dit vooral in de wielersport het geval is. Zeeland beschiet momenteel over een behoorlijk aantal renners, dat onze vol ledige belangstelling heeft, naar wij ho pen ook van het publiek. Hoe de Zeeu wen zich in het nieuwe seizoen zullen gaan weren kan moeilijk worden beoor deeld, maar objectief gezien is natuur lijk zoals in elke provincie de kwanti teit veel groter dan de kwaliteit. Bij de nieuwelingen heeft vorig jaar Han Verburg uit Kortgene zich onder scheiden. Hij draagt nu echter de wa penrok zodat we dit jaar rekening moe ten houden met het feit dat zijn presta ties ditmaal wel eens minder kunnen zijn. Boonman uit "s Heerenhoek. Van Poucke uit Koewacht en Overweel uit Middelburg hebben ook voorheen reeds bewezen dat zij behoorlijk uit de voeten kunnen maar het meeste perspectief voor de toekomst biedt de straks 16-ja- rige Dies Kosten uit Kapelle, Over het geheel genomen behoeven we echter bij de categorie der nieuwelingen in het sie- zoep, niet op veel lichtpunten te rekenen. Bij de amateurs hebben we een eo- ming-man in de persoon van Emiel Ver straete uit Eede voor wie het een heel belangrijk jaar kan worden. Hij behoor de vorig jaar reeds tot onze nationale top-renners in deze categorie en we ne men voetstoots aan dat hij zich in het nieuwe seizoen op dit punt zeker kan handhaven. Spijtig genoeg is het arsenaal in onze provincie om zijn sporen te drukken ni hil. Marcus uit Boschkapelle. v. d. Vijver uit Axel en Raas uit 's Heeren hoek zijn in de clubritten van „Theo Middelkamp" aardig uit de bus geko men maar een vaste graadmeter is dit misschien toch niet. Bij de profs staat het wel vast dat De Roo onze beste man is en van in ternationaal formaat. Van hem mogen we terecht grote verwachtingen koes teren. Hetzelfde geldt waarschijnlijk voor Piet Rentmeester die we zeker niet mogen afschrijven en die een he ter seizoen tegemoet gaat dan vorig jaar. Huissoon, Van Sluys en Westdorp heb ben eigenlijk in de rijen der profs tot nu toe niet geïmponeerd, wat zij bij de amateurs deden. Wat men aanvankelijk aannam dat er destijds bij hen „in zat" ist er nog steeds niet „uitgekomen". Indien dit straks wel het geval is zal dit zeker een verrassing zijn maar deze is natuurlijk nooit uitgesloten. BEVORDERD A-cursus le klas stofferen. A. Schuil- werve te Middelburg. A-cursus 2e klas stofferen. G. C. Maar- tense. te Middelburg. A-cursus 2e klas metaalbewerking. W A de Kam. te Oostkapelle; D. Louws. te Sou burg; W. Overwijk. te Middelburg; J. Cor* byn te Middelburg; J. A. de Roode. te Souburg. A-cursus le klas schilderen. M. Janse. te Nw en St. Joosland: J. C. Koole. te Mid- delburg. A-cursus 2e klas schilderen. A. J. Daniel* sche. te Souburg; L. Dingemanse. te Mid delburg. B-cursus le klas schilderen. C. H. Bod- bijl. te Middelburg; M. B. Davidse, te Me- liskerke; I. Onderdijk. te Middelburg; A. P. Pattenier. te Zoutelande; (prijs). B-cursus le klas bouwvakken. J. Brasser, te Oostkapelle; H. Bravenboer. te Middel burg; C. Gideonse. te Serooskerke: I. A Goedbloed. te Biggekerke: (le prijs."). P Jacobse. te Souburg; K. van Keulen. te Westkapelle; J. Lievense. te Westkapelle, P. A. Maas. te Middelburg; P. J. Maars man. te Oostkapelle; J. N. Meerman, te Souburg; A. Prince, te Middelburg; C. M. Riemens. te Middelburg: A. Snijdèrs. te Middelburg: W. Vreeke. te Domburg; J. A. Walraven te Middelburg; A. Wattel. te Oost- kauelle; J. Verton, te Serooskerke, (2e prijs.). B-cursus 2e klas. bouwvakken. P. Bras ser te Koudekerke; J. C. Bliek te Arne muiden: J. van Boven, te Nw. en St. Joos land. (2e prijs.): A. J. Davidse. te Melis- kerke; S. A. v.d. Hage. te Domburg: P. C. Hendrikse. te Middelburg; G. Joosse. te Middelburg; A. C. Kraamer. te Souburg, (le prijs.); P. A de. Korte, te Koudeker ke; H. Meulmeester. te Arnemuiden: P. S. Polderman, te St. Laurens; G. P. Pouwer. te Souburg; J. Provoost, te Domburg: C. F. Radings. te Souburg; C. Roose. te Koude kerke; P. Vreeke. te Domburg: G. C. Wie lemaker. te Koudekerke; J. Wisse, te St. Laurens. B-cursus le klas Metaalbewerken. P. J. Arendse. te Souburg; W. J. van Baaien, te Grijpskerke; J. van Belzen. te Ritthem.; (prijs): G. van Boven, te Nw, en St. Joos land: D Griep, te Middelburg; J. Houmes. te Westkapelle; J. J. Jacobsen. te Bigge kerke: M. v.d. Ketterij, te Arnemuiden; A Matthijsse. te Meliskerke: W. Niesthoven. te Middelburg; J. Nijpjes. te Middelburg: W. van Schelven, te Middelburg; T. G. Voge lenzang. te Middelburg: A. Wolf. te Mid delburg; A. Wijkhuis, te Oostkapelle. GEDIPLOMEERD A-cursus 3e klas bouwvakken. J. de Bruijn. te Middelburg. A-cursus 3e klas stofferen. J. P. Boom. te Vlissingen; W. K. de Kok. te Middel- A^mrsus 3e klas metaalbewerken. J. Eou- wensi. te Middelburg; J. C. M. de Bree. te Vlissingen: J. H. Huibregtse. te Middel burg; R. R. v.d. IJssel. te Middelburg; B. J. Verhagen, te Middelburg. B-cursus 2e klas stofferen. W. J Davidse. te Vlissingen. B-cursus 2e klas schilderen. A. Vlieger, te Grijpskerke: L. Walraven, te St. Lau- B-cursus 2e klas metaalbewerken. L. Min derhout. te Zoutelande: J. J- 0r®eF te Ar" I nemuiden; H. Sturm, te Oostkapelle. 1 B-cursus 3e klas bouwvakken. C. W. Adri- aanse te St. Laurens; P J. van Belzèn. te Middelburg (prijs); J', Du,%:ekc wenoolder; J. v.d. Guchte te Souburg; N. Hengst, te Westkapelle; J. M. Hurge, te Souburg; A. Lievense. te Westkapelle; G. Poortvliet, te Arnemuiden; J. Riemens. te Serooskerke; A. Sinke. te Grijpskerke; L. Verhage. te Westkapelle; P. Schroevers, te Arnemuiden. B-cursus elektriciens 2e klas. (adspirant); C Boogaard, te Vlissingen: M. C. Gabriel- se. te Middelburg; E. Goedhart, te Souburg; j. Janse. te Oostkapelle; A. M. van Loon. te Middelburg; J. P. Meijers. te Souburg- j F. M. Mesu. te Middelburg: R. E. Minder- hout. te Vlissingen; J. de Nooyer. te Arne muiden; S. A. Passenier. le Domburg; A. A. Pieterse. te Vlissingen.: G. J. Vader, te 'Domburg; C. J. v.d. Vijver, te Souburg,

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 4