De Gaulle gaat op tegenbezoek Staken verboden in Zuid-Afrika JONGE TIMMERMAN IN BAR DOODGESTOKENi Nederlandse schepen Een laatste stortvloed van verklaringen Problemenreis voor minister H. A. Korthals Grote schuur uitgebrand Rapin gaat in hoger beroep Hogere bestedingen van West-Europa in I960 Avond ,Doe Open' mooi succes De BiltZacht PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND PROTEST DEN HAAG TEGEN APARTHEID Veel vragen E WEER GROETEN VAN KROESJTSJEF Garantie POLITIE KRIJGT BLANCO VOLMACHT Als. Niet alles Complimenten Bang om te werken Rode Kruis helpt Reeves eclipseert Gevlucht Bureaucratie achter op groei Europoort Meer presentiegeld raad Heinkenszand Utrechtse vrouw lokte caférel uit hadden aanvaring Nieuwe vleugels van R.M.LS.. Schoonclijke f/iMulwil/ Abe: bondsridder Frisse dronk na kraak zware Goede vooruitzichten voor E.E.G. WOL-NO-iRON Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, Postbus 4, Giro 116666, telefoon Directie en administratie 01100- 2438. Redactie: 01100-2317, bij geen gehoor: Chef redactie 01100-3991. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 52, tel. 01180-2009; bij geen gehoor: 01180-4604, Postbus 26; Vlissingen, Nieuwendijk 33, tel. 01184-3224, Postbus 24; Terneuzen, Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189; Zierikzee, Havenpark 24, tel. 01110-2991. Directeur JACQ DE SMIT - Chefred.: G. J. BREUKER Zeenwsch Dagblad Losse nummers 13 cent. Abonnementsprijs 0,56 per week, f 7.— per kwartaal Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouter» 7 cent per woord met een minimum van 1,— 16e JAARGANG No. 4527 Maandag 4 april 1960 KROESjTSJEF VIEL ERG MEE Van onze correspondent PARIJS. Niet zonder opluchting heeft Frankrijk weer af scheid genomen van zijn Russische gast: Kroesjtsjef is gister ochtend uit Parijs naar Moskou teruggekeerd, waar hij veilig en wel is aangekomen. De opluchting heeft meer betrekking op de zorgen voor de veiligheid van de gast dan op zijn optreden. Dat laatste is eigenlijk wel meegevallen en de Frans-Russische ver standhouding is er zeer zeker niet slechter op geworden. Vandaar dat generaal de Gaulle heeft beloofd binnen afzienbare tijd een tegenbezoek aan de Sowjetunie te zullen brengen. Het slotcommuniqué bevatte eigen lijk niet veel anders dan hetgeen men reeds van te voren kon voor zien: A De ontwapening is het meest belangrijke en dringendste vraagstuk van thans. O Voor het vredesverdrag met Duitsland en voor de oplos sing van het Berlijnse vraagstuk zal een progressieve regeling van het grootste belang zijn voor de ver sterking van de vrede. Versterking van de handelsre- laties tussen Frankrijk en Rusland evenals die van de uitwis seling op cultureel en wetenschap pelijk gebied en op het gebied van de kernenergie. TA Beide staatslieden zijn de over- tuiging toegedaan dat de open staande internationale vraagstukken niet moeten worden opgelost door geweld maar door vreedzaam over leg. De Gaulle zal binnenkort een bezoek aan Rusland brengen. Tijdens zijn persconferentie heeft Kroesjtsjef heel wat vragen voorgelegd gekregen, zowel schriftelijk als, op zijn nadrukkelijk verzoek, ook mondeling. Hij stond achter een tafel op het podium van de feestzaal van het raadhuis van Rambouillet en terzijde zaten raadslie den en tolken. Een paar problemen kon hij omdat de vragen duidelijk waren ge steld, niet omzeilen; zij waren niet zon der belang. Zo over bondskanselier Adenauer: Ik beschouw een ontmoeting met hem als nuttig. Er zijn verschillen van me ning en van opvatting tussen hem en mij, maar wat geeft dat? Men kan zulke meningsverschillen niet regelen met een oorlog, daarbij uitgaande van de machtspositie zoals hij die zo gaarne inneemt. tische cijfers en mededelingen „In 1965 zal de Sowjetunie de eerste plaats in Europa bezet houden en dichtbij het huidige niveau van de Verenigde Sta ten komen. (Men vraagt zich hoe hoog het niveau van de Verenigde Staten wel in die tien jaar zal zijn gestegen), j Wij leiden 106.000 ingenieurs per jaar op, driemaal zoveel als de Verenigde Staten. De huren zijn bij ons de laagste van de wereld. Dit jaar werd de zeven- urige werkdag ingevoerd, in 1964 komt de zesurige. De Sowjetstaat heeft de enig juiste oplossing van het nationale probleem gevonden. Het communisme is een eeuwenoude droom van de mensheid. En ten slotte een peroratie over de vrede die Rusland, die de socialistische landen van Europa en Azië nodig heb ben om hun plannen te verwezenlijken. Met daarna nog de dank aan Frank rijk in het Frans: Vive la paix, en in het Russisch: dosvidanja (tot ziens). Men kan het wel aan generaal de Gaulle overlaten t.z.t. voor de micro foons van radio-Moskou in antwoord op 's heren Kroesjtsjefs woorden een eigen nummertje weg te geven. Dat zou dan wel eens vele communistische ogen kuftnen openen op een wijze wel ke Kroesjtsjef thans niet heeft voorzien. MOSKOU (Tass). Premier Kroesj tsjef heeft ook op de terugweg naar zijn land weer een vriendelijke boodschap aan zijn ambtgenoot prof. De Quay ge zonden. toen het toestel waarin hij reis de over Nederland vloog. Ik zend u, premier De Quay, en het Nederlandse volk mijn hartelijke groeten en beste wensen, zo luidde de boodschap. Eigen nieuwsdienst SCHIPHOL Vice-premier H. A. Korthals is zaterdagmiddag voor een bezoek van drie weken aan de West van Schiphol vertrok ken. Hij zal een week in Suriname zijn en daarna naar de Antillen vertrek ken. Ik hoop in Suriname, aldus minister Korthals, kennis te maken met enkele bestuurders en met hen „een aantal problemen door te spreken". Financiering De minister zei zich veel van. zijn reis voor te stellen. ,,In dit verband", zo zei hij, „wacht ik met bijzondere belangstelling het bezoek af, dat nog deze maand door enkele ministers uit Suriname aan ons land zal worden gebracht". Vorige week werk gemeld dat op 6 april een missie uit Surina me zal vertrekken om in Nederland besprekingen te voeren over de finan ciering van het Surinaamse tienja renplan. Op de Antillen zal minister Kort hals, onder wie de zaken de West.be- tr effen de ressorteren, o.m. besprekin gen voeren over het ontwikkelings plan voor de Bovenwindse eilanden en Bonaire. Weer hetzelfde excuus voor je ie laat komenDe Bruin? Over Duitsland: Wanneer West-Ber- lijn tot vrije stad wordt uitgeroepen is Rusland bereid de betrekkingen met het Westen te garanderen, evenals de onafhankelijkheid van West-Berlijn ten opzichte van Oost-Duitsland. Wanneer de Sowjetunie een afzonderlijk ver drag met Oost-Duitsland zou sluiten hetgeen naar Kroesjstjefs mening on gewenst is zouden de westelijke garnizoenen geen enkele reden hebben er gehandhaafd te blijven. Het zou, zo voegde Kroesjtsjef nog aan dit ant woord toe, een groot geluk zijn voor de volkeren van Europa en van de gehele wereld wanneer er betrekkin gen van vriendschap en wederzijds begrip zouden bestaan tussen de Sow jetunie, Frankrijk en Duitsland. Eigenlijk is daarmede dus nog weer eens bevestigd wat reeds als positief resultaat was geboekt na de besprekin gen van Eisenhower en Kroejstsjef in september 1959, nl. dat er geen Rus sisch zwaard van Damocles meer boven Berlijn hangt. Over Algerije: Generaal de Gaulle en ik hebben onze zienswijze over het Algerijnse vraagstuk uiteengezet. Wel ke onze meningen zijn? Dat gaat alleen de president van de Franse republiek en mij aan. Over de Franse atoombom: Wat de Sowjetunie bezighoudt is dat het ver drag over het eindig€»n van de proef nemingen nog niet is gesloten. Wan neer een dergelijk akkoord zou hebben bestaan, zou het moeilijk voor de Franse regering zijn geweest om het niet te ondertekenen en haar proef nemingen voort te zetten. Over de Frans-Russische betrekkin gen: Een herstel van het Frans-Russi sche pact dat van 1944 tot 1955 heeft bestaan is niet ter sprake gekomen tijdens onze besprekingen. Wij kunnen niet alles tegelijk doen. Als wij nu maar een goed begin hebben gemaakt! Kroesjtsjefs radiorede, die direct op de persconferentie volgde, heeft 55 minuten geduurd. Telkens wanneer de Russische staatsman, die voor de ge legenheid zijn goudomrande bril had opgezet, een alinea had beëindigd, las een tolk de vertaling voor. Men kan dus zeggen dat Kroesjtsjef eigenlijk maar een half uurtje heeft gesproken. Nu, van dat halve uurtje heeft hij dan gebruik gemaakt om na de tradi tionele complimenten aan Frankrijk en aan de bevolking van Parijs en de provincie een nummertje communis tische propaganda weg te geven, dat er niet om loog. Wel dient gezegd dat hij reeds dadelijk aan het begin een verstandige opmerking plaatste: Het volk van de Sowjetunie leeft zoals het graag wil leven.' Wij dwingen niemand onze manier van leven op (en Hon garije dan. had men toen graag willen vragen) maar wij willen ook niet dat iemand zich met onze zaken bemoeit. Daarop een reeks van propogandis- Eigen nieuwsdienst KAAPSTAD. De nog altijd bijna algemene staking onder de naturellen in de Unie van Zuid- Afrika heeft zulke ernstige ge volgen voor de economie van het land dat de regering aan de be palingen van de noodtoestand nog heeft toegevoegd dat het strafbaar is aan stakingen deel te nemen, tot stakingen aan te sporen of lang zamer te werken dan normaal geacht kan worden. Een andere nieuwe bepaling luidt dat de politie geweld mag gebruiken en zelfs van de vuurwapens gebruik mag maken, wanneer orders om te blijven staan of om door te lopen worden ge negeerd. Het is de vraag of deze twee bepa lingen. die in feite de politie blanco volmacht geven om naar goeddunken op te treden, zullen bijdragen tot het bespoedigen van het einde van de sta king In de dorpen voor naturellen, zo als Langa en Nyanga in de buurt van Kaapstad, die geheel van de buiten wereld zijn afgesloten door een cordon van troepen, heersen honger en vrees. De negers willen wel gaan werken omdat zij dan tenminste geld verdie nen om eten te kopen, maar zij zijn bang voor de blanke soldaten buiten hun nederzettingen en voor de politie en ook voor hun eigen mensen die niet gaan werken. Deze laatsten namelijk rekenen hardhandig en soms zelfs bloe dig af met werkwilligen. Voedsel mag de bewaakte negerloca- ;ies binnen worden gebracht, maar brandstof niet vanwege de vele brand stichtingen. Het Rode Kruis heeft gis teren dan ook melk in blik naar bin nen gebracht voor de talloze baby's die honger lijden. Zaterdag en zondag zijn tamelijk rus tig voorbijgegaan, al heerst er in vele delen van de Unie nog grote spanning. Blanke journalisten en zelfs geestelij ken krijgen geen toestemming om zich binnen de troepenafzettingen rond de negerwijken te begeven, 't Is in uw eigen, belang, zegt de politie. Het heeft diepe indruk gemaakt dat de Anglicaanse bisschop van Johannes burg, Reeves, die een van de felste te genstanders van de rassenpolitiek van de regering is, zonder verklaring zijn kudde in de steek heeft gelaten. Hij heeft zonder een woord van waarschu wing vakantie genomen „om wat tot rust te komen en zijn gedachten te or denen". Ih de tweede helft van deze maand gaat hij voor een langdurig ver blijf naar Engeland. Drie blanken, twee juristen en de secretaris van de niet-Europese vak- Van een onzer verslaggevers DEN HAAG. Gedeputeerden van Zuid-Holland hebben Provinciale Staten een voordracht toegestuurd met enkele wijzigingen op de herziening van het streekplan Brielse Maas. Zo is het scheepvaart- en spuikanaal met bijbe horende sluiswerken in de zuidpunt van Rozenburg bij de dam in de Brielse Maas op verzoek van Rijkswaterstaat al op de kaart gezet, hoewel dat nog niet in hoogste instantie is vastgesteld. Het streekplan gaf wel de mogelijk heid om het recreatiegebied bij uitbrei dingsplan te bestemmen voor het kanaal, maar aangezien het spuigedeelte dit jaar al grotendeels klaar moet komen, zou niet kunnen worden gewacht op zulk een procedure. Touwtrekken Voorts kan het recreatiegebied ten noorden van het kanalencomplex behal ve voor spoorwegemplacement nu ook voor bebouwing annex worden bestemd. Dit op verzoek van Rotterdam. Het zuidelijkste deel van de zuidpunt van Rozenburg blijft nog zuiver en al leen voor de recreatie bestemd. Mevrouw Chr. de Ruyter-de Zeeuw ons dat beide concessies van ondergeschikt belang zijn en zeker geen ouverture betekenen, tot het prijsgeven van de Brielse Maas aan de expansie van haven en industrie. Als het ergens tot touwtrekken met de industrie komt, aan zal het zijn ten oosten van het Voornse kanaal. De herziening streekplan Brielse Maas zal op 24 mei in openbare vergade ring van Gedeputeerde Staten worden behandeld. NIEUW-EN ST.JOOSLAND Zondag avond tegen elf uur Is brand uitgebro ken in de kapitale boerenschuur van de wed. Brakman aan de YVoondijk. De schuur brandde geheel uit. Het in het gebouw aanwezige vee kon bijtijds in veiligheid worden gebracht, doch de Ianbouwmachines werden een prooi van de vlammen. De schade wordt ge schat op zesduizend gulden. De eige nares is verzekerd. De brand is vermoedelijk ontstaan als gevolg van het in brand geraken van een in de schuur geplaatst motor rijwiel. De brandweer uit Nieuw- en St. Joosland is bijna heel de afgelo pen nacht bezig geweest met het na- blussingswerk. Ook de Middelburgse brandweer arriveerde nog, doch toen viel aan de mogelijkheid van het be houden van de in 1880 gebouwde schuur niet meer te denken. DEN HAAG In Den Haag is zaterdagmiddag krachtig geprotes teerd tegen de apartheidspolitiek van Zuid-Afrika. Een tot duizend man aangroeiende stoet trok door de Haagse binnenstad met borden en spandoeken, waarvan de opschriften er niet om logen. Enkele leuzen: Negervervolging is goddeloos, Luns protesteer!,. Zwart en blank samen een, Wij vragen recht voor de negers, Eén volk: de mensheid. De demonstranten verzamelden zich tenslotte op het Plein, waar pater S. Jelsma een manifest aan regering en parlement voorlas. In dit manifest wordt de regering gevraagd openlijk stelling te nemen en te protesteren tegen de „wreedheden, onrechtvaardigheden en onmense lijkheden" in Zuid-Afrika. Op het Rembrandtsplein in Amsterdam is zaterdagmiddag een open luchtexpositie geopend van foto's en krantenverslagen over de recente gebeurtenissen in Zuid-Afrika. HEINKENSZAND. De gemeente raad kwam bijeen onder voorzitterschap van burgemeester N. W. lzen. De heer J. Nijsse Jzn. werd beëdigd en tot lid van de gemeenteraad toegelaten. Deze vacature was ontstaan wegens het be danken van de heer A. C. de Mol. Tot onderwijzeres aan de O.L.school werd met ingang van een later te bepalen datum benoemd mej. E. M. J. Kopmels uit Wilhelminadorp. Besloten werd om het presentiegeld voor de raadsleden te verhogen tot 10 per vergadering. Voorts werd voor het gemeenteper son eel de spaarveror- dning gewijzigd. De begroting voor 1960 werd op enkele punten gewijzigd. De legesverordening ingevolge het 'vuur- wapenregelement werd gewijzigd. VLISSINGEN Hoewel rederlijkér- wijs slechts op een matige opkomst ge rekend kon worden voor de i nallerijl geïmproviseerde cabaretavond ten ba te van de landelijke ,,Doe open" actie, was zaterdagavond de belangstelling dermate groot dat de grote zaal van Britannia met inbegrip van balkon ge heel gevuld was. Onder het hoofdzake lijk jeugdige publiek bevonden zich ver schillende genodigden onder wieburge meester mr. B. Kolf en de gemeente secretaris de heer J. W. Peters. Burgemeester Kolff sprak in een kort woord zijn tevredenheid uit over het feit dat het college niet de jeugd van Vlissmgen heeft behoeven aan te sporen L f u'°x0r. de. vluchtelingen te doen doch uat het initiatief 'het eerst van jeugdig Vlissingen uitging. Voorts zette hij in ??rie bewoordingen doel en aandeel van Nederland in het vluchtelingenjaar 1959- 1960 uiteen. In het hiernavolgende cabaretpro- gramma bleken de HBS-scholieren on der leiding van Flip Fey een alleszins verantwoord amusementsprogramma te kunnen brengen waartoe het, soms iets te vele, jeugdige enthousiasme in niet geringe mate bijdroeg. Na de pauze was het ten dele zeer rumoerige publiek soms dermate hinderlijk dat bijvoor beeld de sketch „Naar het strand" ge- höel in het geroezemoes verloren ging. Is^' tornen die scholieren van HBb, Zeevaartschool, de band van de heer de Jong en verschillende andere medewerkenden alle lof toe voor deze niet germge inspanning die zij leverden louter met doel bij te kunnen dragen tot een nieuw menswaardig bestaan van de vele ontheemden die in kommervol le omstandigheden in de vele kampen, verspreid over geheel Europa, hun mo menteel nog uitzichtloos leven leiden. 's Werelds eerste koopvaardijschip dat door middel van kernenergie wordt voortgedreven, de Amerikaanse Savan nah, krijgt als gezagvoerder een man die ook op Nederlandse schepen heeft gevaren. De in de Belgische stad Gent geboren, 55-jarige G. R. de Groote, thans Amerikaans staatsburger, is zaterdag tot kapitein van de Savannah benoemd. De Groote kwam in 1926 naar de Ver enigde Staten. Advertentie BINNENVERINGBED Van onze correspondent UTRECHT In de Carltönbar te Utrecht op de hoefc-vati de Oude Gracht, en Het Wed is zondagmorgén vroeg een jongeman doodgestoken. Het slachtoffer is de ongehuwde twintigjarige timmer man C. J. Lammërts uit de Aalbesstraat te Utrecht. De man die hem heeft- neer gestoken de 28-jarige Utrechtse meubel maker A. K.. is gearresteerd. De jonge timmerman was nog maar pas afgezwaaid uit'de militaire dienst, bond. en een Indische arts zijn uit de j Zaterdagavond zat hij met een paar jaar Unie gevlucht en hebben zich via ho- I oudere vriend te genieten van zijn vrij- ge bergruggen op weg begeven naar l,heid in de Carltönbar. Een tafeltje ver- het Britse protectoraat Basoetoland om j,der z-at de meubelmaker met zijn vrouw aan verhoor en arrest onder de nieuwe en een nichtje, noodwetten te ontkomen en zich naar i u Engeland te begeven, waar zij kracht i riclcLStlg willen bijzetten aan het streven, de re- j qe meubelmaker had wat besteld, cente gebeurtenissen Jn Zuid-Afrika t maar zijn vrouw kon daar niet op wach- ten. Zij "reikte naar het tafeltje naast haar van de jonge timmerman en zijn 1 vriend een 22-jarige schilder en nam een vol glas weg. Na er een slokje van te 'hebben "gedronkenzette zij het glas terug. Even later deed zij dat nog eens. „Blijf je zo?" vroeg de schilder. „Gaat ("het jou wat aan?" antwoordde de vrouw, en opnieuw nam ze een forse teug uit «het glas van het andere tafeltje. uur later kunnen arresteren. Hij lag in bed* slapende. Bij de politie staat hij bekend als een driftig heerschap. Nu was hij bovendien niet helemaal nuch ter, al kan niet van dronkenschap wor den gesproken. SCHOONDIJKE. Op vrijdag 22 april a.s. zal de jaarlijkse eindles van de Rijks Middelbare Landbouwschool plaats vinden. Op deze dag zullen te vens de twee nieuwgebouwde vleugels van. het. schoolgebouw in gebruik wordenterdam aan een volledig onderzoek door Verenigde Naties te onderwerpen. de genomen. VLISSINGEN. Even na midder nacht zijn zondag met een daverende klap. die tot ver over de boulevard was te horen, de Nederlandse vracht- i schepen „Lemsterkerk" en ..Ares" met I elkaar in aanvaring gekomen. Beide schepen kwamen van Antwerpen en wa ren voor zee bestemd. Oorzaak van de aanvaring is waarschijnlijk het matige zicht en de grote drukte van het scheep vaartverkeer in deze nacht. De 5711 brt. metende Arcs liep scha de aan stuurboordzijde op, terwijl de ..Lemsterkerk" geen noemenswaardige schade had. Reeds korte tijd later ver volgde de 7230 brt. metende Lemster kerk van de V.N.S. zijn reis naar Rot- gevolgd door het m.s. ..Ares" dat eigendom is van de KNSM. hazet-fabriekén zevenbergen SCHUIMRUBBERBEO Dolkmes DEN HAAG. Abe Lenstra, een van de grootste voetbalspelers, die Nederland ooit heeft bezeten en die gisteren als eregast van de KNVB zijn internationale carrière besloot, is de eerste Nederlandse actieve voet balspeler die benoemd is tot bonds ridder van de KNVB. Hij heeft deze onderscheiding ge kregen op grond van zijn vele ver diensten voor het Nederlands elftal in het bijzonder en voor het Nederlands voetbal in het algemeen. PARIJS lAFP). De vorige week ter dóód veroordeelde Georges Rapin alias Monsieur Bill heeft hoger be roep aangetekend. Zoals bekend wordt hij schuldig ge acht aan de moord op een prostituee en een pompbediende. Hij ontkent ueze moorden gepleegd te hebben. 7? Van onze Haagse redactie DEN HAAG. Inbrekers die weekeinde met de grootste zorg en moeite een kleine, maar zware brand kast uit een Haags kantoorpand aan de Koninginnegracht wisten weg te slepen werden voor hun moeite niet beloond i Dc inhoud van de brandkast: vier fles-1 'jes Cola. Dc schilder vond dat het hem wel de- gelijk aanging. Hij werd kwaad, pakte het glas van zijn vriend en smeet dat naar de vrouw. Haar man wond zich, o'aar vreselijk over op. Er ontstond eeh (fikse ruzie, waaraan de vrouwen daad- I wérkelijk meededen. De driftige meubelmaker greep op een gegegven ogenblik in zijn binnenzak |en 'haalde er een dolkmes uit. Hij vloog (er mee op de schilder af. I Dader sliep De jonge timmerman zag het gevaar. Hij trok zijn vriend terug. Het flitsende dolklemmet miste daardoor dé schilder op een haar na. Maar het trof Lammërts, vlak achter het linker sleutelbeen. De jongeman strompelde nog een paar pas- dit sen weg en zakte in. elkaar. Dood, al wisten de mensen in het café dat niet toen ze de politie .opbelden. De meubel maker en de twee vrouwen die bij hem hoorden hadden toen al langgemaakt dat zij weg waren. In de Carltönbar was de man bekend. 'De politie heeft hem daardoor een paar Eigen nieuwsdienst AMSTERDAM. De Europese com missie van .de E.E.G. verwacht dat in de loop van de komende maanden de economische expansie zich in alle lid staten zal voortzetten. De uitvoer naar de Verenigde Staten, aldus de commissie in haar'laatste con- junctu'urbericht over de economische toestand van Ie gemeenschap en de vooruitzichten voor I960, zal ongetwij feld niet meer zo buitengewoon snel stijgen als vorig jaar, maar de verko pen naar andere derde landen voor al naar de ontwikkelingslanden zullen aanzienlijk toenemen. De vermeerdering van de vraag bin nen de gemeenschap zal volgens de commissie in 1960 nog groter zijn dan in 1959. Ook kan worden verwacht, dat het inkomen van de ge2inshuishoudingen zal stijgen. Het particuliere verbruik zal meer toenemen dan gedurende de twee laatste jaren. Moeilijk De produktie in de gemeenschap zal Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte gisteravond om 23.15 uur: Opklaringen, maar landin waarts ook hier en daar een bui. Matige zuidwes telijke wind. Vrij zacht, maar min der hoge tempe raturen dan gis teren. MIESJE: Mjjn eerste ijsje de ze zomer. 5 april: zon op 6.07. zon onder maan op 12.19; maan onder zich niet zo gemakkelijk als tot nu toe aan de snelle uitbreiding van de vraag aanpassen. De verbetering van de pro- duktiviteit als gevolg van de huidige in- vesteringsgolf zal pas geleidelijk" aan de dag treden, terwijl de expansie van de vraag nu door de investeringen wordt versterkt. Overschot minder Door de afnemende elasticiteit van de ■produktie moet een belangrijke stijging van de invoer van eindprodukten, zowel van investerings- als van verbruiksgoe- deren, worden verwacht. Wanneer nieu we voorraadvorming een grotere rol gaat spelen zal tevens de invoer van grondstoffen en halffabrikaten aanzien lijk omvangrijker zijn dan in 1959. De commissie verwacht, dat het overschot i op de handelsbalans van de gemeen- i schap ten opzichte van het afgelopen jaar enigszins zal dalen. 19.20 2.57. Advertent,v overhemden worden weer hagelwit met een flacon oïs wassen niet meter helpt f

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 1