Paasveetentoonstelling te Goes was een beste markt Belg smokkelde boter: drie maanden celstraf ONTSLAGEN VLIEGER NAAR AMERIKA HOGERE PRIJZEN IN ZEELAND Margriet een blad van déze Woensdag 30 maart 1960 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 3 Burgemeester Michaëlis reikte prijzen uit Produktschap voor fruit: Internationale handel op de Beestenmarkt Bijkantoor van bank te Middelburg GEWEST~ZEELAND N.C.V.B. BIJEEN is nog zo héérlijk jong, Eo écht Houten noodgebouw voor chr. detail- school Middelburg Overeenkomst lonen land- en tuinbouw Boomplanting op Schouwen begonnen Economische politierechter Huurovereenkomst voldeed niet aan de voorwaarden HONDENSHOW IN MIDDELBURG? Meerholz wordt burger-piloot VIJF SCHEPEN AAN DE GROND GELOPEN Moderne bakkerij werd geopend BENOEMING GRIFFIER Verbrijzelde knieschijf AMBONEZENKAMP ONTRUIMD Overleg gemeente en middenstand o Advertentie GOES. „Het was een best martje", zeiden de mensen, die het weten kunnen. En met dat martje"i bedoelden ze dan de traditionele paasveetentoonstelling, die gisteren in Goes werd gehouden. Er waren dieren (aanvoer: bijna 80 stuks), van uitmuntende kwaliteit. De handel kon dan ook beste zaken\ doen. Italiaanse, Franse en Beïgri- j sche handelaren waren zelfs naar. Goes gekomen om het Zeeuwse en Brabantse rundvee te bekijken. De regelingscommissie kan dik t'evre- den zijn over deze tentoonstelling: meer aanvoer dan vorige jaren, de1 kwaliteit van de dieren lag op hoog ni- veau en de handel deed goede zaken. Er werden soms beesten verkocht van, 2.000 a 3.000. Bovendien was de pu- blieke belangstelling goed te noemen, i Na afloop van de keuringen heeft burgemeester H. K. Michaëlis aan de eigenaren van de kampioenen de prij zen uitgereikt. Algemeen kampioen werd de os van C. Schrooyen uit Wouw. Een os van de; fa. H. Willems en C. de Vrieze werd eveneens tot kampioen uitgeroepen. In de categorie vaarzen werden kampioen een dier van C. Schrooyen uit Wouw en een beest van de fa. Willems en C. de Vrieze. In de afdeling slachtvarkens werd een dier van gebr. Kareis uit Schore kampioen. Dat de jury geen gemakkelijke taak heeft gehad bleek uit het feit, dat een groot aantal ereprijzen en eerste prijzen uit zijn gereikt. Daarnaast kreeg een flink aantal beesten een eervolle ver melding. litslagen Ossen: Slagerij Simmers. Zierikzee lb pr, C.V.V. D. A. van Nieuwenhuijze, N\v en St SINT LAURENS De Coöperatieve boerenleenbank „Sint Laurens" hield onder leiding van de voorzitter, de heer A. W. Zandee haar 46e jaarvergadering in het Verenigingsgebouw te Sint Lau rens. In zijn openingswoord deelde de voorzitter de aankoop mee van het pand Vlasmarkt 6 te Middelburg dat ver bouwd zal worden tot bijkantoor van de bank. Uit het jaarverslag bleek dat de omzet van de bank over 1959 34.641.850.46 bedroeg. Het balanstotaal steeg met .f 450.531.30 tot een bedrag van 5.614.904,24. De spaargelden na men toe met 543.604,66 en bedroegen per 31 december 3.783.919,54. Van de rekening-couranthouders werd ontvan gen 16.561.659.85 en terugbetaald 16.037.692,50. In 1959 werd aan voor schotten, leningen enz. uitgezet een be drag van 785.614.50. Na af- en bijschrij ving' werd een whist geboekt van ƒ10.115.68. De reserves van de bank bedragen na bijschrijving van de winst over 1959 218.763.29. De heren L. J. Lorier en P. Rooze werden als leden van het bestuur en de heer H. van Lan ge velde als lid van de Raad van Toe zicht herkozen. Ook deze keer heeft de tentoonstelling weer veel belangstelling ge trokken. Het was zonder twijfel zowel voor deskundigen als voor nieuws gierigen aantrekkelijk om deze markt te zien. Joosland, le pr. Kon. Mij De Wilhelminapol- der, ereprijs, J. Sinke, Goes ereprijs en le pr, fa. H. Willems, Roosendaal, le pr, G. M. Geluk, St Maartensdijk, ereprijs, la en lb pr, C.V.V. J. Hage, Scherpenisse, ereprijs B, C. Schrooyen, Wouw, ereprijs A, A. Broos Breda, la pr, M. Berrevoets, Zierikzee, ere prijs A, C.V.V. C. Kuijpers, Ouwerkerk, lb pr. Vaarzen: G. M. Geluk, la en lb pr, C.V.V. P. Schout, Biggekerke lb pr, C.V.V. E, de Korte, Boudewijnskerke, ereprijs en le pr, CV.V. A. v. d. Vliet, Wolfaartsdijk, le pr, C Schrooyen, Wouw, 3 ereprijzen, la en lb pr, J. M. Geluk, St Maartensdijk, ere prijs en lb pr, fa. Willems, Roosendaal, ere prijs, J. Sinke, Goes le en lb pr. Koeien: G. Scheele, Hoek le pr, A. Broos, Breda, ereprijs, Kop. Mij De Wilhelminapol- der, le pr, fa. Willems, ereprijs. Schotten: C.V.V. P. Schout, Biggekerke, ereprijs. Dikbillen: Fa. Plasschaert, Graauw, ere prijs. B, M. D. J. Berrevoets, Zierikzee, lb pr., C.V.V. P. Schout, Biggekerke, ereprijs Pinkossen: J Berrevoets, Zierikzee, ere prijs. Vetgemeste kalveren: gebr. van Mierlo, Someren, ereprijs en le pr P. de Winter, Oss, le pr. Slachtvarkens: fa. Krijger, Goes, ereprijs en la pr., gebr. Karelse, Schore, ereprijs. Biggen: Gebr. Krijger, ereprijs en le pr.. gebr. Karelse, ereprijs en lepr. Vette schapen: Gebr. Krijger, ereprijs en le pr. Fokschapen: gebr. Krijger, le pr. GOES De afdeling statistiek jvan het produktschap voor groen ten en fruit heeft de gemiddelde veilingprgzen van groenten en fruit in ons land bekendgemaakt. Deze cijfers zeggen op zichzelf een duidelijker taal wanneer men ze gaat vergelijken met de ge middelde prijzen van de fruitpro- dukten welke op de Zeeuwse vei lingen werden aangevoerd. Wan neer men dit doet blijkt duidelijk dat Zeeland in het landelijk beeld van de fruitaanvoer wel een zeer goed figuur slaat. Voor de Zeeuw se prijzen kan men het gemiddel de van de Zuid-Bevelandse veilin gen als algemene maatstaf goed aanhouden, aangezien op deze drie veilingen (Goes, Kapelle en Krabbendijke) rond 90 pet. van'al het Zeeuwse fruit wordt aange voerd. In 1959 was de gemiddelde prijs van appelen bij deze drie veilingen 38 ct. per kg. De landelijke prijs was ƒ29.65 per 100 kg. Dat geeft dus éen verschil van ruim 8 cent pér kg. Dat houdt ook in dat er belangrijke gebieden zijn waar de prijs heel wat lager lag dan in Zeeland. Bij de peren is het ver schil nog iets groter. De landelijke micG denprijs van dit fruitgewas was 32.98 per 100 kg. En de. Zuid-Bevelandse vei lingen kwamen aan een gemiddelde van 42 per 100 kg. Bij de pruimen komt men landelijk gezien aan een prijs van 56 ct. per kg. en in Zeeland aan 60 ct. Kruisbessen brachten in 1859 lande lijk 57 ct. per kg. op. In onze provin cie gemiddeld 71 ct. per kg. Bij dit produkt speelt het een grote rol of ze vroeg zijn. In het begin van het sei zoen £aan er namelijk steeds heel wat kruisbessen voor verse consumptie naar Engeland en Zweden en hiervoor wordt over het algemeen een goede prijs be taald. In Zeeland wordt steeds voor dit doel geleverd. Als de andere delen van het land met hun produkt aan de markt komen zijn het meestal enkel nog maar de binnenlandse fabrieken welke als ko per optreden. De bramen gaven een landelijke mid- j denprijs van ruim 78 ct. per kg. en In I Zeeland 82 cent. Ook dat is een mooi resultaat als men bedenkt dat het groot- ste gedeelte van het aanbod van bra- men uit onze provincie komt. Dat wil dus zeggen dat er elders heel wat min der voor betaald werd. De middenprijs van de rode bessen geeft landelijk geen verschil met die van Zeeland, namelijk 83 ct. per kg. De frambozen deden het echter in on ze provincie nogal wat beter want hier bedroeg de middenprijs nog 97 ct. per kg. en landelijk kwam men niet hoger dan 76 ct. Hét feit dat hier veel fram bozen in kratten voor industrie, worden geveild, zal hieraan niet vreemd zijn. Elders in de frambozencentra van ons land voert men ze hoofdzakelijk aan in tubs voor de pulper ij en die afzet was nu het afgelopen jaar niet zo rooskleu rig. GOES. Het gewest Zeeland van de N.C.V.B. hield gisteren een vergadering in de Prins van Oranje", waarbij ve le aspecten van het bondswerk werden belicht. De gewestelijk presidente,' me vrouw N. Homburg-Hoekveld, sprak een openingswoord en gaf een overzicht van het werk van de bond. Mevrouw Homburg zei onder meer dat Zeeland thans 53 afdelingen telt en dat alle gemeenten op Walcheren, met uit zondering van Ritthem, een afdeling van de N.C.V.B. hebben. De afdeling Veere die in december begon met zes tien leden en heeft er thans 32. De afdeling Wolphaartsdijk telt 35 leden. Zoutespui begon op 24 februari met zes tien leden en heeft er thans 32. De jongste afdeling, die van Westkapelle, heeft nu dertig leden. S Tijdens deze bijeenkomst' gaf me- z vrouw R. van Bennekom-van Vliet een verslag Van de V.H.H. en verzorgde mevrouw W. Veldman-Key een verslag van de P.C.L.B. MIDDELBURG. Naar wij verne men heeft het bestuur en de directie van de chr. detailhandelvakschool te Middelburg het verheugende bericht ontvangen, dat het college van B. en W. uit de Zeeuwse hoofdstad serieuze plannen heeft tot stichting van een houten noodschool voor deze onderwijs inrichting. Vermoedelijk zullen reeds met ingang van 1 september a.s. de les sen kunnen worden gegeven in de nieu we school. Momenteel is de chr. detail handelvakschool gehuisvest in school J. De ruimte is daar echter veel te krap. Bestuur en directie zijn B. en W. dan ook zeer erkentelijk voor deze stap. GOES. In de sociale commissie van de gewestelijke raad voor Zeeland van het landbouwschap is overeenstemming bereikt over een loonsverhoging voor de arbeiders in de land- en tuinbouw, zulks met ingang van 4 april a.s. De basis-uurlonen voor arbeiders van 23 tot 65 jaar zijn verhoogd met 12 cent per uur, zodat ingaande 4 april de vol gende lonen zullen gelden: Vaste arbei ders a op weekloon 90,82 per week, vaste arbeiders a op uurloon 1,61 per uur, losse vakarbeiders a op uurloon 1,58 per uur. Vaste vakarbeiders b op weekloon 87.25 per week, vaste arbei ders b op uurloon 1,55 per uur. Vaste arbeiders b op uurloon die nimmer in akkoord werken 1.59 per uur, losse vakarbeiders b op uurloon 1»52 per uur, seizoenarbeiders 1»43 Per uur* Ongeschoolde arbeiders 1,24 per uur. Alle tarieven voor in akkoord te ver richten werkzaamheden zijn met 9 pet. verhoogd. De nieuwe lonen in de tuinbouw, waarbij een verhoging van 13 cent per uur werd toegepast, bedragen voor ar beiders van 23 tot 65 jaar: Vaste vakarbeiders op weekloon 80,75 per week, losse vakarbeiders op uurloon 1,64 per uur, vaste geoefen de arbeiders op weekloon 76 per week. losse geoefende arbeiders op uurloon 1,54 per uur. vaste ongeschoolde ar beiders op weekloon 65.25 per week, losse ongeschoolde arbeiders op uur- loon 1,33 per uur. De compensatie toeslag huurverho ging 1957 is in deze loonsverhoging ver werkt. Met de toeslag voor de komen de huurverhoging is geen rekening ge houden. De genoemde weeklonen zijn uiteraard de zomerlonen. Een ontwerp aanvullende c.a.o. voor de periode 4 april1 mei 1960 is bij het college van rijksbemiddelaars ingediend. ZIERIKZEE. Het aanplanten van bomen langs de provinciale wegen op het eiland is gistermiddag begonnen. De eerste aanplant vond plaats tussen de vroegere watertoren en de Zandweg en gebeurde door leerlingen van lagere scholen. Ook in de andere gemeenten vindt de aanplanting plaats door leer lingen van lagere scholen. MIDDELBURG De economi sche politierechter te Middel burg, mr. P. van Empel, heeft gisteren de Belg R. A. G. V. uit Maldegem conform de eis ver oordeeld tot drie maanden ge vangenisstraf met aftrek van voorarrest. V, had zich schuldig gemaakt aan het over de grens brengen van 1500 kg roomboter. Daarbij had hij zich bediend van kraaiepootjes om de achtervol ging van de douanebeambten te beletten. De electrotechnisch installateur C. W. v. O. uit Vlissingen was ten laste ge legd, dat hij een huurovereenkomst als afbetalingsovereenkomst had laten gel den, terwijl er op papier niet stond wat er in werkelijkheid gebeurde. Het betrof hier wasmachines, die voor twee en een half jaar werden verhuurd en daarna het eigendom zouden zijn van de afnemers. De ene klant betaalde per week, de andere per maand. Om dat de huurkoopvoorwaarden voor som mige cliënten nogal zwaar wogen, stel de Van O. voor de zaken op een ande re manier te regelen. Bij onderzoek trof de economische controledienst geen. huurkoop en ook geen eerste betaling aan. Drie getuigen bevestigden de toe dracht van zaken. De officier van jus titie mr. Ph. M. Schenkenberg van Mierop, wees erop, dat de kern van de kwestie de eerste betaling was. Om de afbetaling; een beetje binnen de per* ken te houden, heeft de wetgever be paald, dat er bij de aanvang van de transactie een zeker bedrag moet wor den betaald. Dat is hier niet gebeurd, stelde hij vast. Mr. Schenkenberg eiste drie geldboetes van 25. Mr. M. A. Terwoert trad als gemach tigde voor Van O. op. Hij zei, dat er j fabrikanten zijn die deze manier van zaken doen stimuleren. In verschillende provincies heeft geen vervolging plaats. De economische politierechter bepaalde het vonnis evenwel conform de eis op) 3 maal 25. De groothandelaar in mosselen, C. E. B. uit Yerseke, had 54 ton mosselen ge- v'st in de Waddenzee en deze mee naar Yerseke genomen. Bij controle bleken de schaaldiertjes echter nog te klein te zijn. B. kreeg dan ook de boodschap de mosselen terug te brengen naar de plaats van herkomst. De handelaar werd er nu van verdacht de voorraad even buiten Yerseke overboord te heb ben gegooid. Ter zitting verklaarde hij te hebben gedacht, dat het half-was i mosselen waren geweest. Conform de eis veroordeelde de economische poli-1 tierechter hem tot 50 boete. De winkelier in herenmodes I.v.Z. uit Goes was vooruitgelopen op de uitver koop. Voor dit feit kreeg hij 25 boe te (eis ƒ35). Dezelfde straf kreeg de schoenhandelaar ,J. P. R. uit Middel burg. Deze had een sensationele kor tingsverkoop aangekondigd vóór de of ficiële dag van de uitverkoop. De sloper C. den D. uit 's-Gravenpol der was ten laste gelegd, dat hij in El- lewoutsdijk een schaapskooi had ge bouwd. Verdachte verklaarde ter zit ting. dat dit niet het geval was ge weest. „Dan is zij op een andere ma nier geschapen", concludeerde mr. Van Empel droogjes. Schaapherder I. trad als getuige op en beweerde dat Den D. inderdaad had meegeholpen. De of ficier meende evenwel, dat het ten las te gelegde niet wettig en overtuigend was bewezen en vroeg vrijspraak. De economische politierechter stemde hier mee in. Oud tvijkgebouw verkocht Wie moet de na- schade ontvangen? WAARDE De vereniging ,,Het Groene Kruis" heeft een uitkering van na-schade ontvangen. Het vroegere wijk- gebouw van de vereniging heeft tijdens de ramp van februari 1953 waterschade opgelopen. Op advies van het hoofdbe stuur van het Groene Kruis werd ech ter besloten het oude gebouw niet te res taureren, doch een nieuw wijkgebouw te stichten. Dank zij de medewerking van diverse instanties kreeg Waarde een voortreffelijk wijkgebouw. Het oude ge bouw werd daarop verkocht en kwam in het bezit van de heer H. Waterman, die het als woonhuis heeft ingericht. Nu een na-schadeuitkering wordt ontvangen, heeft in de algemene vergadering van de vereniging de vraag, wie deze uit kering dient te ontvangen, onderwerp van bespreking uitgemaakt. Een deel van het bestuur meende, dat de vereni ging recht heeft op de naschade-uitkering doch anderen huldigden de opvatting, dat de schadevergoeding is uitgekeerd in verband met de waterschade, die het oude gebouw heeft opgelopen en dat het derhalve billijk moet worden geoordeeld dat de huidige eigenaar van dit gebouw ook de schadeuitkering, die nu nog volgt, ontvangt. De bespreking resulteerde in het be sluit de vergoeding der naschade te doen toekomen aan de heer H. Waterman. In deze algemene vergadering is voorts besloten de contributie voor I960 te ver hogen tot zeven gulden per lid (vroe ger zes gulden). Het aftredende be stuurslid. de heer Anth. Krijnsen, werd bij acclamatie herkozen. In verband met het bedanken van de heer C. Mol als bestuurslid voor wijkverpleging en t.b.c.-bestrijding werd de heer M. Wa terman als bestuurslid gekozen. De voor zitter, de heer M. Waterman Mzn sprak de heer Mol toe en dankte hem voor het vele werk. in het belang van de ver eniging gedaan. De penningmeester deelde mede dat er over 1959 een voordelig saldo is van ruim zeven gulden. MIDDELBURG. De Zeeuwse ver eniging tot bescherming van dieren „Dieren in nood" hield haar jaarverga dering o.l.v. de heer J. P. Bakker.In zijn openingswoord herdacht deze de overleden bestuursleden, wijlen de he ren A. Blok en H. J. van Doorn. Het ledental nam ook het afgelopen jaar weer toe. Op 31 december stonden 902 leden ingeschreven. Het batig saldo over 1959 bedroeg 875.50. De aftredende be stuursleden, mevr. E. A. Faasse-Tave- nier en J. C. Carol werden herkozen, terwijl de ontstane vakatures werden op gevuld door de heren A. Spruijt en J. J. Arnoldus. Het in&pectiewerk vond ook di$ jaar re gelmatig 'voortgang'. "Vele' ingekomen klachten werden onderzocht en waar no dig werd door de inspecteur opgetre den. In enkele gevallen werd proces ver baal opgemaakt. In de rondvraag kwam het verzoek naar voren dit jaar weer een hondenshow te houden. Het be stuur zal deze kwestie in overweging nemen. Onder regie van de heer A. C. Jans- sens bracht de S.T.E.C. Souburg het stuk „Om de Karashoeve" van Hans van As sen op de planken. Deze uitstekende voorstelling wordt op 2 en 9 april her haald. MAUGftfcT St»dKoud*r*fc*d« 95, Amttordam BERGEN OP ZOOM De voormalige sergeant-vlieger A. Meerholz, uit Rilland-Bath heeft zijn geboorteland verlaten. Met zijn vrouw en de vier kinderen, Richard, Silvia, Erwin en de jongste, de tweejarige Anita, heeft hij zich te Le Havre aan boord van het s.s. „America" in gescheept, om de reis naar de Verenigde Staten te aanvaarden. Meerholz, een Zeeuw van geboor te, heeft het nooit kunnen ver- 0 De extra collecte voor de kerkvoog dij te Ovezande heeft in de Ned. herv. kerk opgebracht ƒ24,25. Op 9 april a.s. zal het sportterrein te Ovezande officieel in gehruik worden genomen, waarvoor door de voetbalver eniging Volharding diverse wedstrijden zijn georganiseerd, terwijl op '16 april a.s. een Engelse club tegen Volharding zal spelen, hetgeen een aardig begin be tekent voor de ingebruikneming van het nieuwe sportterrein. WEMELDINGE. De vaartuigen Voorthuizen, Damco 208, Maria, Maria- Jena en Lisorar zijn dinsdagmorgen op het Konijnenschor nabij Walsoorden ten gevolge van het slechte zicht gestrand. Later op de dag wisten de vaartuigen op eigen kracht vlot te komen. Ze kon den de reis zonder zichtbare schade voortzetten. MIDDELBURG Vooruitziende Middelburgers zijn van mening dat het beeld van het kruispunt Zuid Singel—Korte Noordstraat over enige tijd een ingrijpende wijziging zal hebben ondergaan. Op het ogen blik is men nl. bezig met de bouw van een nieuw kazernegedeelte waartoe kortgeleden een aantal panden moest worden afgebroken. Een gedeeite van de Zuidsingel is thans afgesloten opdat het werk vlotter zal kunnen gebeuren. Het ligt in de bedoeling de kazerne binnen twee jaar gereed te hebben. Diezelfde vooruitziende Middelburgers menen ook dat de watertoren de langste lijd op het oude Molenwater heeft gestaan. Er gaan nl. geruchten in de stad de heer W P. J. Baas heeft hier tijdens een van de laat ste raadsvergaderingen nog op ge wezen dat de toren zal moeten verdwijnen. Om plaats te maken voor c-en moderner soort water- leidingapparatuur. Wat dit laatste betreft geloven we niet dat het voorlopig zo ver zal komen, omdat de kosten hiervoor niet gering zul len zijn. kroppen, dat hem in Nederland naar zijn idee, zoveel onrecht kon worden aangedaan. Zoals bekend werd hij er vorig jaar van ver dacht, berichten over een incident met een vliegtuig aan de pers te hebben verstrekt. Hij werd daarvoor in arrest gesteld, en moest zijn kast openen om zijn pri- vé-correspondentie na te laten zien. Dit weigerde hij, en hiervoor werd Meer holz weer in hechtenis genomen. Hij nam echter de vlucht en meldde zich enige dagen daarna bij de wacht van de vliegbasis Woensdrecht. Onrecht? Na een uitgebreid rechtsgeding werd hij schuldig bevonden en uit de dienst ontslagen. Een groot onrecht vond hij het, dat hij zijn vlieggeld, een bedrag van enige duizenden guldens, niet ont ving. Overigens ligt het feit er nu een maal, dat dit geld pas na het volbren gen van de diensttijd van acht jaar kan worden uitbetaald. En Meerholz werd voor die tijd, hoewel hij nog maar enige maanden had te dienen, ontsla gen. Hij heeft nu een mooie betrekking gekregen in de Verenigde Staten. Want deze ex-sergeant-vlieger was een kun dig piloot, die in de zeven jaar dat hij de stuurknuppel heeft gehanteerd, nim mer risico's nam. Hij was een militair vlieger, die in Amerika zijn 19 maan den lange opleiding kreeg bij de U.S. Air Force en komt nu in dienst van de Ozark Air Lipes, een luchtvaart maatschappij -die zowel passagiers- als vrachtvluchten maakt boven Middeo- Amerika met turbo-jet toestellen. Meer holz gaat wonen in de staat Illinois in Mattoon, waar hij voor zich en zijn ge zin een prachtige woning heeft gekre gen. Mooie aanbieding Al geruime-tijd liep hij rond met het plan een betrekking elders te gaan zoe ken in de vliegerij. En al spoedig werd hem deze betrekking aangeboden. Zijn papieren voor de V.S. waren snel in orde. „Eind februari waren alle be scheiden gereed en kon ik alles gaan regelen voor mijn vertrek. Wilt u wel geloven", zè\ hij bij het afscheid, „dat dit me het gevoel gaf, dat er een gro te last van me 'afviel? Met veel ple zier ga ik erheen, een land waar ik tal van vrienden heb die mij op velerlei wijzen hielpen, welks taal ik spreek en waar ik spoedig ingeburgerd zal zijn. Mijn vrouw heeft ook geen moeilijkhe den met de taal en de jonge kinderen zullen het spelenderwijs wel' leren". Maar de trein stond klaar om te ver trekken. En na op het perron van het Roosendaalse station nog vele handen van vrienden en kennissen geschud te hebben, stapten ze in: De Meerholzens. YERSEKE. De officiële ingebruik neming van de moderne bakkerij van de heer P. H. Filius heeft gistermiddag onder grote belangstelling plaats ge vonden. De ontvangst te midden van een schat aan bloemen vond plaats in cafetaria Oele waar vele genodigden van de gelegenheid gebruik maakten een kort woord tot de heer Filius te richten. De opening van de oven werd verricht door de beide wethouders de he ren C. v. d. Velde en D. van Boven. Burgemeester A. Willemsen was verhin derd aanwezig te zijn. Deze bakkerij,is geheel vol-automatisch en voorzien van de meest moderne apparatuur. Men •heeft de beschikking over een dubbele wagenoven met een inhoud van 80 bro den. De heer Filius vertelde nog dat naar alle waarschijnlijkheid het nieuwe winkelpand dat in aanbouw is voor de bakkerij in augustus klaar zal zijn. KALVERS1SEDE NOORDGOUWE. Op het be drijf van de heer Ganseman is een kalf vaars, die het eerste kalf ter wereld bracht, met de „kal- versnede" verlost. Dit geschiedde door de twee op het eiland prak tiserende dierenartsen mede in aanwezigheid van de heer Dek ker, keurmeester te Zierikzee en de plaatselijke gemeente-genees heer, dokter Backer. De dieren artsen moesten niet minder dan 70 hechtingen verrichten bij de kraamvrouw". Zowel koe als kalf maken het goed. De verlos sing verliep verder zonder com plicaties. Deze verlossingsmetho de toordt nog maar sinds kort toegepast. Voorheen werd in der gelijke gevallen het kalf in stuk ken gezaagd, teneinde de kalfkoe voor het leven te behouden. Naar wij vernamen is dit te Noordgouwe op het eiland het tiende geval, waarbij in drie gevallen de kalfkoe het er levend heeft afgebracht. GOES. Naar wij vernemen zijn in de vacature van griffier voor het wa terschap „De Brede Watering" van Zuid-Beveland de volgende personen al fabetisch voorgedragen t.w. de heren J. C. M. Glerum uit Kloetinge, P. A. V. Leest uit Steenbergen en P. R. de Man uit Boskoop. In een eerstvolgende ver gadering van het waterschap hoopt men tot benoeming over te gaan. GOES. Omstreeks zes uur gister avond heeft een ongeluk plaatsgevon den. waardoor de motorrijder H. uit Scrooskerke, met een verbrijzelde knie schijf in het Oostwalziekenhuis moest 1 worden opgenomen. Het ongeval ont stond doordat de automobilist T. J. H. uit Goes, met zijn personenauto rijdend in de richting van het station, doze voorrangsweg niet geheel vrij liet waardoor H. die in de richting Kloetin ge reed, van rechts komend: waar schijnlijk is geschrokken. Ten gevolge hiervan remde hij te plotseling, raakte uit zijn evenwicht en reed op een ijze ren hek terzijde van de weg. Zijn mo torrijwiel werd zwaar beschadigd. VLISSINGEN Het Ambonezenkamp Westkapelle. dat gedurende een aantal jaren huisvesting aan Ambonezen gebo den heeft, wordt deze week ontruimd. Vandaag en morgen worden de gezinnen overgebracht naar kamp Pietersberg in Drente. Vier gezinnen blijven op Wal- 1 cheren daar zij huisvesting gevonden hebben in Serooskerke. MIDDELBURG. De chr. midden standsvereniging heeft onder leiding van de voorzitter de heer W. P. J. Baas haar aarvergadering gehouden. De heer Baas deelde mee dat de Mid delburgse middenstandscentrale over leg zal gaan plegen met het gemeen tebestuur. In de toekomst zal er elke twee maanden een bijeenkomst plaats vinden van de daartoe benoemde com missie, bestaande uit drie leden van de middenstandsorganisaties en drie leden van het gemeentebestuur. De agenda voor deze bijeenkomsten zal worden samengesteld door de mid denstanders. Vandaag zal een eerste vergadering van deze commissie met het gemeentebestuur plaats vinden. Verder deelde hij mede dat de wet houder van onderwijs, de heer J. Koge- ler aan de chr. detailhandelsschool heeft medegedeeld dat moet worden uitgekeken naar een geschikt terrein om te komen tot de bouw van een noodschool. hetgeen onder de huidige omstandigheden reeds een grote verbe tering zal zijn. Wanneer tussen beide partijen over eenstemming kan worden bereikt hoopt men nog voor het nieuwe schooljaar het gebouw gereed te hebben. In het hervormde jeugdgebouw De Schakel" te Terrmizrn hebben ca. 200 kinderen van de buurtvereniging „Óran- jekwartier" genoten van het optreden van de Mistic Marco, die met zijn goo cheltoeren de grootste bewondering af dwong. Dat zij zelf met de werkzaam heden mochten helpen was een reden te meer voor bun enthousiasme. De actie Doe Open te Geersdijk, be staande uit de verkoop van sleutels en oliebollen, heeft ƒ187 opgebracht.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 3