ONTWAPENINGSORGAAN TIEN CONTROLETAKEN Rudi Carrell in Londen nummer tien Westelijk voorstel op tienlandenconferende Zorin reageert negatief Protesttelegram aan ambassadeur van Zuid - Afrika JONGE FRANSMAN TREKT BEKENTENISSEN IN 't Buis weer schoon programma's Dinsdag 29 maart 1960 ZEEUWSCH DAGBLAD Massale Amsterdamse demonstratie Nederland gunstig geplaatst op Songfestival GETUIGENIS VAN JONGE LIBERIAANSE OP 12 APRIL Zaak-Magere Josje in hoger beroep Beschuldigd van twee moorden Eisenhower sprak met Maeinillan Uitspraak geëist Kritiek op N.R.V. Niet zeven maar tien nieuwe kardinalen Italianen gewond bij steekpartij in Hoensbroek Normans hart: rikketikketik Confectionair blij ft in arrest IN HET KORT Friendships ook naar Japan Negende dodelijke ongeluk in Barneveld Pag. 5 Eigen nieuwsdienst GENÈVE De vijf weste lijke mogendheden die deelne men aan de tien-landenconfe- rentie over het ontwapenings- vraagstuk hebben gisteren een opsomming gegeven van de lange reeks maatregelen die een internationale ontwape ningsorganisatie zou moeten treffen om de utopie van alge mene en volledige ontwape- - ning te kunnen verwezenlijken die de vijf oostelijke delegaties wensen. Al die maatregelen zijn verankerd in de alles overheersende verlangens van het westen: doeltreffende internationale inspec tie van, supervisie over en controle op elk stuk ontwapening. Het verbaasde derhal ve niet dat de leider van de Russische dele gatie, Zorin, er zich alleen in negatieve zin over uitliet. Zorin zei dat hij er geen concrete ontwape ningsmaatregelen in kon ontdekken. Ook gisteren kwam dus weer de tegenstel ling aan de dag tussen het westen, dat zich eerst zekerheid wil ver schaffen over de mate van inspectie, supervisie en controle die kan worden toegepast, en het oosten dat de waarborgen naar de achtergrond wil schuiven en de wereld eerst aan het ontwapenen wil laten slaan. De tien hoofdtaken die volgens het westen de internationale ontwapenings organisatie zal moeten uitvoeren zijn: het verlangen van voorafgaande mededelingen over voorgenomen lanceringen van kunstmanen en, na de lancering van een kunstmaan, het ver zamelen van gegevens van waarne mingsstations; 9 inrichting van een centrum voor vergaring van gegevens over het j peil van de bewapeningen en over de werkelijke sterkte van land-, zee- en i luchtmachten; kondiging van een verbod van voor werpen die kernwapens door de wereld ruimte vervoeren; r het verlangen van voorafgaande mededelingen over voorgenomen lanceringen van raketten met zeer grote reikwijdte; 7 het installeren en in werking stel len van een stelsel van controle op het staken van de aanmaak, van. splijt stoffen voor militair gebruik; Q het verifiëren van de overheveling van overeengekomen hoeveelheden splijtstoffen uit bestaande militaire voorraden naar produktiecentra waar zij een vreedzame bestemming zullen krijgen; O vaststelling van gedragslijnen voor de inspectie van en de controle op de militaire activiteiten van grote lan den na ondertekening door die landen van een wereldomvattend ontwape ningsverdrag; IQ uitoefening van toezicht en con trole op de daarop volgende ver mindering van de bewapening en de strijdkrachten en schepping van de mid delen ter verwezenlijking van betere bescherming tegen verrassingsaanval len. Zorin kreeg van Amerikaanse zijde een duidelijk antwoord. Dit: Indien de conferentie geen overeenstemming kan bereiken over de uitvoering van ten minste één ontwapeningsmaatregel onder internationale controle, heeft het geen zin verder te praten over het ont- wapeningsvraagstuk als geheel. Zorin antwoordde daarop koppig dat eerst zal moeten worden gesproken over ontwa peningsmaatregelen en daarna pas over controle daarop. De Franse ontwapeningsexpert, Jules Moch, gaf beide partijen de raad een einde te maken aan het geredetwist over de vraag wat nu eigenlijk onder algemene ontwapening zou moeten wor den verstaan. Advertentie Dat een profeet in zijn eigen land zel den wordt geëerd, dat ondervond ook onze landgenoot Lon van Burg, die eerst voor de Oostenrijkse en toen voor de Duitse televisie triomfen moest oog sten, vóórdat hij met zijn succesvolle spelletje „Iedere minuut een kwartje" óók voor onze Nederlandse T.V. een kans kreeg! Lees het avontuurlijke leven van deze beminnelijke artiest De volgende week in: EEN BLAD WAAR PIT IN ZIT Revue, Postbus 497, Amsterdam Zorin: negatief. 3 het verifiëren en controleren van de maatregelen ter vermindering van de sterkten der strijdkrachten en van de gelijktijdige vermindering van de hoeveelheden conventioneel oorlogstuig: ,i het verzamelen en verifiëren van de i door de verschillende landen ver- strekte gegevens over hun militaire be-1 grotingen; -r inrichting van een systeem voor het j controleren en waarnemen van kunstmanen in afwachting van de af- AMSTERDAM Een duizendtal Amsterdammers heeft gisteravond in de beurs van Berlage geprotesteerd tegen de apartheidspolitiek van de Zuidafrikaanse regering en tegen het bloedbad van 21 maart. De bijeen komst was belegd door de Amster damse afdeling van de Partij van de arbeid. Aan het eind van de vergade ring werd aan de Zuidafrikaanse am bassadeur in Nederland een telegram gezonden, waarin verontwaardiging en afschuw over de discriminatie-politiek van de regering-Verwoerd werd uit gesproken. Niet het oratorische, maar zeker het emotionele hoogtepunt van de bijeen komst was het optreden van een jonge Liberiaanse vrouw, Florence Gadeg- beku, die in Amsterdam medicijnen studeert. Haar begrijpelijkerwijs in gebrekkig Nederlands afgelegde getui genis werd onder doodse stilte aange hoogd. Tot de vreemdelingenpolitie, die in de beurs aanwezig was om te contro leren of de buitenlandse studente zich zou houden aan de bepaling dat vreemdelingen geen politiek in ons I land mogen bedrijven, zei zij: ,,De po litie hoeft niet bang te zijn, ik ben alleen gekomen om hier te belijden". De Amsterdamse predikant dr- J. J. Buskes citeerde een brief van een Zuidafrikaanse vriend, waarin deze schreef dat Zuid-Afrika geen land is, waar een Nederlander heen moet gaan. Hem zou een afschuwelijk gewetens conflict wachten. De theoloog hekelde vooral het beroep op de bijbel, waar mee de regering-Verwoerd haar ras senpolitiek tracht te rechtvaardigen: ,,Men mag de bijbel niet vasthouden met handen, waar bloed aan kleeft'. Dit was een roerend hoogtepunt van de protestbijeenkomst, die gis teravond in Amsterdam tegen de rassenpolitiek in Zuid-Afrika werd gehouden: het Liberiaanse meisje Florence Gadegheku legt haar ge tuigenis af. Achter haar dr. J. J. Buskes. v van de huidige Zuidafrikaanse minister president, dr. Verwoerd: in 1938 protes teerde hij tegen de toelating van door Hitier uit Duitsland verdreven joden in Zuid-Afrika. Hij kritiseerde tenslotte scherp de Ne derlandse reisvereniging, die reizen naar Jordanië organiseert,waaraan Joden niet mogen deelnemen. Eigen nieuwsdienst AMSTERDAM. Dinsdag 12 april zal het gerechtshof te Amsterdam een aanvang maken met de behandeling in hoger beroep van de zaak-Magere Jos je. De 42-jarige G. A. J. A. S., echt genoot van het slachtoffer, werd in de cember door de rechtbank tot tien jaar met aftrek veroordeeld op grond van zware mishandeling de dood ten gevolge hebbende. Het vonnis werd hem opge legd, hoewel hij ontkende iets met de dood van zijn 33-jarige vrouw, die in de buurt bekend stond als Magere Josje, te maken te hebben. Voor de rechtbank duurde de behan deling van dit geruchtmakende proces vijf dagen. Ook voor de behandeling in hoger beroep zijn meerdere dagen uit getrokken. Opnieuw zullen tientallen ge tuigen moeten worden gehoord. Mr. H. G. Th. Keune, raadsman van de verdachte, poogt nog steeds na dere inlichtingen te krijgen van een on bekende, die hem op 28 november van het vorig jaar na de behandeling van de zaak voor de rechtbank, maar nog voordat de uitspraak bekend was ge maakt, een anonieme brief met zijns inziens belangrijke mededelingen toe stuurde. De brief was getekend met de woorden: Iemand die het goed meent". Mr. Keune heeft de indruk, dat de brief afkomstig is van iemand uit de buurt van Magere Josje en gelooft, dat de onbekende (waarschijnlijk een vrouw) hem nadere inlichtingen kan verstrekken, die van groot belang zou den zijn voor de verdediging van zijn cliënt. Hij doet een beroep op haar, zich alsnog met hem in verbinding te stellen. WASHINGTON (Reuter) In Camp David, het bekende buiten van president Eisenhower in de bergen van de staat Maryland, begonnen gisteravond de besprekingen van het Amerikaanse staats hoofd met de Britse premier Macmillan. Het onderwerp van hun overleg is het jongste Russische voorstel over een ver bod van alle proeven met kernwapens. De twee staatslieden maakten de reis van Washington naar Camp David per heli- kopter. Eisenhower zei. dat premier Macmil lan en hij zich zeer wel bewust zijn van het belang van een waterdichte overeen komst met de Sowjetunie over het staken van de proeven met kernwapens. De Russen willen zoals bekend kleine ondergrondse proefexplosies uit sluiten van een mogelijk akkoord, maar zijn bereid tot een moratorium over dit soort proeven voor een periode van vier tot vijf jaar. In de tussentijd moeten de deskundigen werken aan middelen om de kleine ontploffingen die ondergronds worden teweeg gebracht te ontdekken. In een verklaring voor het begin van het overleg tussen de president en de premier wordt o.a. gezegd, dat zij ver trouwen dat hun besprekingen zullen lei den tot een overeenstemming van ge dachten. Dit zou mede kunnen helpen aan het tot stand komen van een ware en rechtvaardige vrede. De pers werd te verstaan gegeven dat er tijdens de besprekingen, die misschien tot woensdag zullen duren, niet veel nieuws in Camp David zal zijn te halen De voorzitter van het Surinaams ver bond in Nederland, de heer L. A. Lau- riers, kondigde aan dat, indien de Ne derlandse regering in gebreke blijft te genover het apartheidsbeleid van Zuid- Afrika kleur te bekennen, de Surinamers j een duidelijke uitspraak zullen eisen. De voorzitter van de partij van de arbeid. Evert Vermeer, ondersteunde] deze woorden. Het gaat niet aan, zo zei hij, om misdaden tegen de menselijk-j heid onder een juridische dekmantel te; verbergen. Hij doelde op het tot nu toe door de Nederlandse regering gehand haafde standpunt, dat de rassenpolitiek een binnenlandse aangelegenheid van Zuid-Afrika is, en derhalve niet voor be oordeling door de V.N. vatbaar. De heer Vermeer vestigde de aan-, dacht op enkele politieke antecedenten PARIJS (AFP) Een uur en twin tig minuten duurde maandag het voor lezen van de akte van beschuldiging tegen Georges Rapin, bijgenaamd Monsieur Bill. Twee moorden ver meldde deze akte, zo bleek bij het begin van het proces tegen Rapin. Rapin is een jongeman van welgestel de ouders. Hij heeft tegenover de po litie aanvankelijk toegegeven een aantal moorden te hebben gepleegd, maar la ter en ook gisteren trok hij die bekente nissen allemaal in. Het openbaar ministerie beschikt over onweerlegbare bewijzen dat Monsieur Bill zeker twee mensen van het leven heeft beroofd. Het ^moorden deed hij, zo zei de jongeman tegen de politie, om tegenover de onderwereld, die hem sterk aantrok, zijn .hardheid" te be wijzen. VUURWAPENS Uit het verhoor gisteren bleek dat Georges het indertijd op de middelbare school niet kon bolwerken. Vaak bracht hij vuurwapens mee. waardoor hij in moeilijkheden geraakte. Ook in een bi bliotheek waar Üiij ging werken, kon men zijn wapenbezit niet erg waarde-1 ren. Er volgde een periode waarin Rapin veel gokte. Hij kreeg van zijn ouders en zijn grootmoeder een maandelijkse toelage van 300.000 francs en leidde een lui leven. Pas de gevangenis maakte een man van me, aldus Rapin. LEUGENTJES Het scherpe verhoor door de presi dent van de rechtbank in Parijs maak te al spoedig duidelijk dat Rapin leu gentjes stond te vertellen. Hij zal de hulp van René Floriot, een van Frank- rijks bekendste advocaten, dubbel en dwars nodig hebben. De Rapin te last gelegde moorden zijn gepleegd op een pompbediende en op Dominique Thirel, een vriendin van de verdachte. Advertentie en dank zij HAMEA-GELEI, handen nog gaaf als bij 't begin ROME (Reuter) Paus Johannes XXIII creëerde gisteren niet zeven nieuwe kardinalen, zoals was aangekon digd. maar tien. Zeven nieuwe prinsen der kerk ontvingen maandag de rode kardinaalshoed uit handen van de Paus. Dat geschiedde in een geheim consisto rie. De namen van de drie andere nieuwe kardinalen werden nog niet bekend ge maakt. Men vermoedt dat de door de communistische machthebbers gevan gen genomen aartsbisschop Beran van Praag tot het drietal behoort. Kardinaal Alfrink. aartsbisschop van Utrecht, was een dergenen die gisteren de kardinaalshoed kregen. Tot. de ande re nieuwe leden van het college van kardinalen behoren voor het eerst een Afrikaanse neger, een Japanner en een Philippijn. Van onze correspondent HOENSBROEK. Vijf dagen nadat twee mannen uit Hoensbroek twee jonge Italiaanse mijnwerkers danig met messen hadden toegetakeld, zijn zij gearresteerd. Zij zijn overgebracht naar het huis van bewaring te Maastricht. Met. de Italianen hadden de twee Hoensbroekers de avond in een plaatse lijk café doorgebracht. Na sluitingstijd ontstond op straat een ruzie. De Hoens broekers hadden daarbij opeens hun mes sen getrokken. Een van de Italianen sta ken zij in een slagader in zijn hals, hij werd in een zorgwekkende toestand in een ziekenhuis opgenomen. De andere Italiaan liep verscheidene steken in borst en rug op. Na de steekpartij doken de aanvallers in hun dorp onder. Pas na vijf dagen lukte het de politie achter hun identi teit te komen. LONDEN (Reuter) Norman Allen, een 27-jarige kantoor bediende, heeft trouwplannen. Dat zou niets bijzonders zijn als er met hem niets bijzonders was: Norman heeft een 7.0 luid kloppend hart dat hij lange tijd heeft gedacht. Er is geen meisje dat mij wil heö- ben. Dat meisje heeft hij nu toen gevonden. Zij is een van de heil weinigen die niet kriegel wordt van het hoorbaar bonzende hart van Norman. Vier jaar geleden onderging Norman een hartoperatie. De chi rurgen die hem behandelden plaat sten toen kleppen van plastic in zijn hart. Die kleppen maken veel lawaai. Zoveel dat wie vlak bij Norman staat, de kleppen heen en weer hoort gaan. Als er bij Norman thuis een spannende televisieuitzending is moet hij een eindje van zijn huis genoten vandaan gaan zitten. Het geluid van zijn kunstmatige hart kleppen bederft anders zijn huis genoten alle plezier aan de uit zending. Van onze correspondent O wat een geluk", dat was Rudi Carrells coni- mentaar toen hij giste ren als tiende uit de bus kwam bij de loting om de plaatsen in de finale van het Eurovisie Songfestival. Tiende in een veld van der tien. „Hoe later in het program ma hoe beter je voor de geest van de juryleden uit de dertien landen blijft." „We hebben een goede kans met die plaats", zei de dirigent Dolf van der Linden, in opperbest humeur voor hij vlug even met zijn vrouw Lon- dens centrum ging bekijken. Rudi Carrell bad gister avond naar de musical My Fair Lady zullen gaan. Maar zijn plaatsing betekende een late repetitie. Het werd voor het televisieorkest van de BBC en alle gastdirigenten en solisten de hele middag repe teren. Een half uur voor elk liedje. Telkens weer een andere stem te begeleiden. Telkens weer een andere dirigent voor de 40 mannen en twee meisjes van het orkest. Niet_ iedere repetitie gaat gesmeerd. Jacauéline Boyer. die Frankriik ver tegenwoordigd, kwam bijna te laat, zoveel toiletjes moest ze eerst aan passen. En haar dirigent had het arrangement juist laten veranderen. Eindelijk kan Jacqueline, op wie het hele orkest eerlijk gezegd een beetje verkikkerd is, beginnen. Daarna het liedje dat voor het onze komt: Cielo Terra. Een soepele Italiaanse meisjesstem. Maar wat traag. Traag als de kunstwolken die op het achterscherm voorbij trekken. Ze zijn nog niet bijgesteld, ze bibberen. ..Warm die wolken wat op", zegt een stem. Hartelijke ontvangst Negen uur- We haasten ons de zaal weer in. Dolf van der Linden loopt tus sen de lessenaars door en maakt kennis. Rudi Carrell zit naast me op de voorste rij. Dit is zijn eerste blik op Groot-Bri- tannië. In de regen. Maar hij is niet bedeesd. Allerminst. Aangemoedigd door de pers en 'de allerhartelijkste ont vangst. En door de vele blikken en fluisterstemmen: „Daar gaat die jongen uit Holland". Holland is hier roemrucht, geducht zelfs. Wij hebben immers twee van de vier keer gewonnen. Krijgen we drie keer geluk? Er zyn ook voor ons krachtige tegen standers, hebben we nu bij de repetities gemerkt. Zo geducht dat het al een pracht internationaal debuut voor Rudi Carrell zou zijn als hij in de eerste vier kwam. Onze Rudi Carrell samen met ceremoniemeesteres Katie Boyle, die hem de goede tiende plaats bezorgde. „De finale om de Grand Prix van het Eurovisie Songfestival". De strijd zal dan beginnen. De punten van de jury-potloden zul len zich richten1 Advertentie Onbezorgd AMSTERDAM (ANP) De 41-jarige Amsterdamse confectionair C. H. die woensdagavond na een aanrijding met zijn auto op rijksweg 1 onder Diemen was verdwenen en later in zijn woning kon worden aangehouden, blijft in voor lopige hechtenis. De rechter-commissa- ris heeft op grond van de stukken be waring bevolen voor de tijd van zes da gen. Bij het ongeluk zijn twee mensen omgekomen. Maar Rudi is onbezorgd. Dolf is be gonnen. Speelt „Wal een geluk" tweemaal door. „Stop". „Fout bij die saxofoon vier maten voor de „a". Nog eens. Rudi is opgestaan, danst en deint lichtjes gesticulerend langs de voorste rij: „Lekker licht gaat het, vind je niet?" Ik beaam het. Pi Scheffers lichter geworden arran gement klinkt pittig door de Festival Hall. Vanavond 10 uur Maar wie er straks als overwinnaar uit de Eurovisie-stembus zal komen is natuurlijk nog steeds even onzeker. De spanning stijgt met het uur. Tot vanavond om tien uur de hoofd regisseur Harry Carlisle door zijn mi crofoon zegt en aftelt: „Stand by" Five Four Three Two One Run! En Jacqueline in haar liefste jurkje klaarstaat. Piet te Nuyl misschien zijn vlinderdasje rechttrekt, en ceremonie meesteres Katie Boyle ruim dertigmil joen kijkers en kijksters over heel Europa aankondigt: STERK, KREUK HERSTELLEND, WASBAAR, PLOOIHOUDEND WOENSDAG 30 MAART fRAPIO I HILVERSUM I 402 m. ochtend VARA: 7.00 Nws; 7.10 Gym; 7.20 Gram; 7.23 Lichte muz en reportages; 8.00 Nws; 8.18 Gram en act: 8.55 V d huisvr; 9.00 Gym v d vrouw; 9.10 Gram; (9.359.40 Waterst). VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 V d vrouw; 11.00 Gevar progr. middag 12.00 Lichte muz; 12.30 Land- en tuinb meded: 12.33 V h platteland; 12.38 Orgel spel en zang; 13.00 Nws en tentoonstellings agenda; 13.20 Politiekapel; 13.45 Gesproken portret; 14.00 Jeugdconcert; 14.45 Volks liedjes en -dansen; 15.00 V d jeugd; 17.00 Koorzang; 17.20 Gram; 17.35 Zang en gi taarspel: 17.50 RegeringsuitzSport in Ne derlands NLeuw-Guinea d. D. Stobbe. avond 18.00 Nws en comm: 18.20 Act; 18.30 Promenade-ork; 19.00 V d kleuters; 19.10 Geen loon naar werken, toespraak; 19.25 VARA-Varia. VPRO: 19.30 V d jeugd. VARA: 20.00 Nws: 20.05 Lichte muz; 20.30 De man die de waarheid wist. hoorsp; 22.05 Jazzmuz; 22.20 Keuren en kiezen. lezing: 22.30 Nws; 22.40 Lichte muz: 23.00 Tussen mens en nevelvlek, lezing; 23.15 Muzikale lezing; 23.5524.00 Nws. Eigen nieuwsdienst SCHIPHOL Fokker gaat Friend ships leveren aan Japan, dat daarmee het negentiende land is dat zich dit Ne derlandse verkeerstoestel aanschaft. De All Nippon airways heeft als 56- ste luchtvaartmaatschappij drie Friend ships besteld, die in het voorjaar van 1961 zullen worden afgeleverd. Van de Noorse luchtvaartmaatschappij Braa- thens S.A.F.E.. ontving P'okker voor de eerste maal een nabestelling. De maat schappij heeft al twee Friendships in ge bruik en heeft nu een derde besteld. De orderportefeuille van Fokker en haar Amerikaanse licentiehouder Fair- child omvat thans 155 Friendships, waarvan er 72 in Nederland worden ge bouwd. Afgeleverd zijn al 36 Friend ships door Fokker en zeventig Friend ships "door Fairchild. HILVERSUM II 298 m. ochtend NCRV: 7.00 Nws en SOS-ber; 7.13 Gram; 7.30 Een woord voor de dag; 7.40 Gram: 8.00 Nws; 8.15 Radiokrant: 8.35 Gram: 9.00 V d zieken: 9.30 Gram; 9.40 V d vrouw; 10.15 Gram; 10.30 Morgendienst; 11.00 Gram; 11,15 Domby Zoon, hoorsp. middag 12.30 Land- en tuinbmecled; 12.33 Gram: 12.53 Gram of act; 13.00 Nws; 13.15 15 jaar geleden, praatje; 13.20 Met Pit op pad. praatje; 13.25 Promenade ork en omr koor: 14.15 Gram; 15.35 Blaaskwint; 16.00 V d jeugd; 17.20 Koorconc; 17.40 Beursber; 17.45 Pianospel. avond 18.15 Het Spectrum: 18.30 Leger des Heilskwart; 18.45 Boekbespr; 19,00 Nws: 19.10 Op de man af, praatje; 19.15 Piano spel; 19.30 Radiokrant; 19.50 Gram; 20.00 Passiestonde; 20.40 Concertgebouwork en so list; 21.30 Gram: 21.45 Trein 5086. klankb: 22.10 Guitaarens; 22.30 Nws; 22.40 Zaalsport- uitsl; 22.45 Avondoverdenking: 23.00 Kon Militaire Kapel; 23.30 Nwe gram. 23.55— 24.00 Nws. DRAADOMROEP 4E LIJN 18.0020.00 Grampl Lichte muziek, o.a. Franck Pourcel. Nicole Louvier. Yves Mon- tand, Henri Segers, Fats Domino. Om 22.00 volgt dan vanuit Londen het klapstuk van de avond: het Eurovisie Songfestival. Vlaanderen geeft voorafgaand aan het Songfestival o.a. 20.00 feuilleton „Ruimtevaart"; 20.25 eenakter „De Muur"; 21.00 film over de Camargue. België Frans biedt het t.v.-spel „Lo- renzino" (20.35) en daarna het Song festival. De film van de Duitse televisie is de oude maar spannende rolprent „Der Mann aus dem Beiboot", regie Herbert Wilcox, met o.a. Michael Wilding. Daar na om 22 uur uit Londen de Grand Prix Eurovision. radio vandaag 1 TELEVISIE j NEDERLAND AVRO: 17.00—17.30 V d jeugd NTS: 17.30—17.40 Jeugdjourn; 20.00 Journ en weeroverz; 20.20 Jeanne d'Arc au Bücher, oratorium KRO: 22.00 Filmkron; 22.20 Ge- var progr. DUITSLAND 17.00 V d kind; 17.20—18.00 Praatje (Re- gionaalprogr: NDR - 18.45 Die Nordsehau WDR: 18.45 Hier und Heute. journ NDR 19.25 Sehpferdchen zeigt: Inspecteur Gar rett. WDR: 19.25 Intermezzo: Inspecteur Garrett): 20.00 Nws; 20.20 Sociologische stu die; 21.05 Film; 21.25 Gesprek. BELGIË VLAAMS 19.00 Gastprogr: 19.30 Nws; 20.00 Boeme rang; 21.30 V d vrouw; 22.00 Nws en journ. BELGIË FRANS 17.00—18.00 V d- jeugd; 19.00 Protest uitz; 19.30 V d jeugd; 20.00 Journ 20.30 Jeanne d'Arc au Bücher. oratorium; 22.05 Litterair progr; 22.50 Journ. DINSDAG Lea de Boer, de voor treffelijke zangeres en harpiste, zingt vanavond volksliedjes uit vele landen (22.40, Hilv. 1). Jammer genoeg valt juist op het zelfde tijdstip een uitzending die veel luisteraars niet zullen willen misse.**: het Eurovisie Songfestival (22.40, Hnv. 2). Verdere lichte kost: 18.00 Cascade (Hilv. 2), 19.10 „Tussen Keulen en Parijs" en 20.05 „Uit berv je'." (bei de Hilv. 1) televisie vandaag ZIERIKZEE (A.N.P.) Langs de provinciale wegen van het in 1953 ge troffen eiland Schouwen Duiveland wordt vandaag een begin .gemaakt met het aanplanten van bomen. De eerste hon derd zullen door leerlingen van de lage re scholen in Zierikzee worden geplant. Ook leerlingen uit andere gemeenten op Schouwen Duiveland zullen hun aandeel in deze boomplantactie leveren. DINSDAG. Zo te zien staat er een prima kijk-avond voor de deur. Het filmprogramma begint met een korte documentaire over de beroemde Spaan se Rijschool in Wenen, met zijn Lippi- zaner hengsten. Daarna ziet u een spannende speur dersfilm over kinderroof: „Lost" (20.30). Deze film geeft tevens een duidelijk beeld van de werkmethoden van Scot land Yard. VOORTHUIZEN (ANP) Op de rijksweg Amersfoort-Apeldoorn is gis termorgen ter hoogte van de kruising met de weg Stroe-Garderen het ne gende dodelijke verkeersongeluk van dit jaar in de gemeente Barneveld ge beurd. Een trekker met oplegger, komende uit de richting Amersfoort, wilde linksaf de weg naar Garderen inslaan. Juist op dat moment was een kleine personen auto bezig de afslaande trekker te pas seren. De auto botste tegen de trekker en sloeg over de kop. De 29-jarige P. Stuif zand uit Oegstgeest, die naast de be stuurder van de personenauto zat, werd zo ernstig gewond, dat hij na korte tijd overleed.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 5