Voorlopig geen controle uit vrees voor opstand Hernieuwde onlusten dreigen - inheemsen verbranden passen INDR UKWERKE PROTESTBETOGING mm JORDANIË EIST CHRISTEN-BEWIJS DAG GEWIJD AAN ROUW STAKING BIJNA ALGEMEEN Verzet laait hoog op in heel Nederland Mist stagneerde veerdienst Getuigen: ongeluk na alcohol Hoogste klas leert kamperen INDONESIË BREIDT UIT IN HAMBURG BRITSE MINISTER BEGROET DOOR WOEDENDE MENIGTE Bi jbelstudie- weekend C.J.V. Boet je Loen was in Nieuw-Guinea De Bilt: Koud PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND AUTOBÖTSING IN DIKKE MIST Duits hoger onderwijs krijgt miljard mark Veiligheidsraad Loonsverhoging in de Afgelopenuit Resolutie Brief van kerken Massaal protest op Trafalgar Square ECONOMEN:GEEN „MAGISTER"! N.R.V. moet joodse reizigers afwijzen Elisabeth Andersen naar R'dams Toneel ZEVEN NEDERLANDSE SCHEPEN OP ZWARTE LIJST VAN JORDANIË L Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, Postbus 4, Giro 116666, telefoon Directie en administratie 01100- 2438. Redactie: 01100-2317, bij geen gehoor: Chef redactie 01100-3991. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 52, tel. 01180-2009; bij geen gehoor: 01180-4604, Postbus 26; Vlissingen, Nieuwendijk 33, tel. 01184-3224, Postbus 24; Terneuzen, Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189; Zierikzee, Havenpark 24. tel. 01110-2991. Directeur JACQ DE SMIT - Chef red.: G. J. BREUKER Zeeuwsch Dagblad Losse nummers 13 cent. Abonnementsprijs 0,56 per week, 7,per kwartaal Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouter* 7 cent per woord met een minimum van L— JAARGANG N». 1319 Maandag 28 maart 1960 ZUID-AFRIKA: KALMER-AAN Eigen nieuwsdienst KAAPSTAD. Inziende dat verdere onaangenaamheden je gens de naturellen slechts zouden kunnen leiden tot opstand en massaal bloedvergieten heeft de regering van Zuid-Afrika de politie gelast, voorlopig af te zien van het controleren van de be ruchte persoonsbewijzen. Het Afrikaanse nationale congres, een van de twee grote organisaties van inheemsen, legde dit gebaar uit als een halve overwinning en besloot er iets aan toe te voegen: in tweehonderdduizend min of meer clandestien verspreide pam fletten riep het alle inheemsen op, de persoonsbewijzen te ver branden. Als dag voor deze opruiming onder de gehate pasboekjes, die de aanleiding waren tot de onlusten van vorige week, is de dag van vandaag uitgekozen de dag die toch al was gewijd aan rouw over de meer dan zeventig doden die bij Johannesburg en bij Kaapstad vielen. Hoewel het de afgelopen twee dagen in de gehele Unie vrij kalm is geweest, kunnen er nu weer elk ogenblik nieuwe onlusten uitbreken. Dat hangt af van b.v. de reactie van de overheid op het eventueel ver branden van de persoonsbewijzen. Het hangt ook af van de wijze waarop de regering zal reageren op de staking die nu al dagen lang heerst onder een zeer groot deel van de zwarte werknemers. Het kan ook afhangen van de gang van zaken bij de herdenking van >de slachtoffers van de onlusten. Er is nu eenmaal een vergaderverbod voor een groot deel van het Zuidafrikaanse grondgebied en dat is voorlopig nog van kracht. In weerwil van dat verbod zijn er overigens in het weekeinde meer dan vijfhonderd voetbalwedstrijden onder 'de inheemse bevolking gehouden zonder dat daarvoor eerst toestemming was gevraagd. Maatregelen van de politie bleven uit. De staking onder de inheemse in de Unie is vrijwel algemeen. Et van de belangrijkste uitzonderingen vormen de 350.000 zwarte mijnwer kers in de goudmijnen die in afge zonderde kampen leven en voor propaganda van de Neger-partijen niet bereikbaar zijn. Vandaag zal waarschijnlijk niet meer dan vijftien procent van alle inheemse arbeiders naar het werk gaan. Hoe lang de staking zal duren is een open vraag. Er zijn voorman nen die hun volgelingen inprenten het werk niet eerder te hervatten dan het ogenblik waarop de regering belooft dat zij het stelsel van per soonsbewijzen voor eeuwig zal af schaffen. Premier Verwoerd, die zich gesteld ziet tegenover felle reacties op zijn politiek uit vrijwel de gehele wereld, heeft zaterdag verklaard dat zijn regering zich niets kan aantrekken van hetgeen de buitenwereld in haar waanwijsheid zegt. Voorbijgaand aan de oorzaken van de woede onder de inheemse bevolking deed hij een beroep op zijn blanke landgenoten, „zich niet vooringenomen te betonen jegens de negers en geen vijandige gevoelens tegen hen te koesteren" na de onlusten van vorige week. „Dat t erdienen de zwarte massa's van Afrika niet", zei hij. „Ik ken ze heel goed. Zij zijn van nature rustig, vredelievend en trouw aan de regering van het land. Wij zullen ongestoord doen wat wij als cnristennatie rechtvaardig vinden. Wij beseffen wat de buitenwereld vaak niet doet dat men niet alleen rekening moet houden met de Ban toe (de negers in Zuid-Afrika. red.) maar ook met de blanken in Afrika. De blanke heeft de beschaving ge bracht en alles wat de Bantoe heeft geerfd is tot stand gekomen door kennis en ijver van de blanke. Wij zullen ervoor zorgen dat de Bantoe wordt beloond voor hetgeen hij voor zijn land doet. Maar als wij er niet zouden zijn geweest, zouden zij el kaar hebben uitgemoord." Eigen nieuwsdienst AMSTERDAM. Op verschei dene plaatsen in het land is dit weekeinde al dan niet georgani seerd geprotesteerd tegen de recente gebeurtenissen in Zuid- Afrika. Een stipt ordelijk verlopen de en daardoor zeer indrukwekken de demonstratie was er zaterdag middag in Amsterdam. Vele honderden, voor het meren deel jonge, mannen en vrouwen heb ben een stille protestomgang ge maakt in Amsterdam. Van de J. P. Heijestraat langs de Overtoom, Am- VLISSINGEN. Door de dichte mist, die zaterdag de scheepvaart op de Schelde nagenoeg stillegde, heeft de veerboot die de verbinding met Bres- kens onderhoudt slechts een enkele maal kunnen varen, 's Morgens om vijf uur moest de dienst gestaakt worden waarna eerst om acht uur een keer de oversteek gemaakt kon worden. Om drie uur 's middags kon gevaren worden waarna de „Prins Hendrik" rond vijf uur een extra vaart maakte. Eerst laat op de avond kon de dienst normaal her vat w-trden. Ondanks de weinige afvaar ten was het gemiddelde vervoer slechts twintig luxe autos en tien vrachtwagens zodat van een grootscheepse stagnatie van het verkeer geen sprake was. RILLAND. In dikke mist zijn za terdagmorgen op de Rijksweg bij Ril land twee auto's tegen elkaar gebotst. Een bestelauto, bestuurd door B. uit Goes reed in de richting Bergen op Zoom. Uit deze richting naderden drie auto's. De laatste van het trio begon op onverantwoorde wijze in te halen en te passeren. Plotseling dook de bestelauto in de mist op. Een botsing was onver mijdelijk. Wonder boven wonder deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. De materiële schade was daarentegen aanzienlijk. Eigen nieuwsdienst HAMBURG De Westduitse rege ring is voornemens in de eerstkomen de vijf jaren telkens 200 miljoen mark per jaar (dus in totaal een miljard mark) ter beschikking te stellen voor de universiteiten en hogescholen. Een overeenkomstig bedrag zal ter beschik king worden gesteld van de bonds staten (Lander) met dezelfde bestem ming. De cultuur-politieke commissie van de Bundestag heeft eenstemmig een dienovereenkomstig voorstel ingediend ter goedkeuring. Voorts wordt de regering uitgeno digd deel te nemen aan de instituten voor onderzoek welke boven het regionale terrein uitstijgen, waarbij dient te worden nagegaan in hoeverre nieuwe wetenschappelijke hogescholen en vakscholen noodzakelijk zijn. De Zuidafrikaanse regering, die al vele malen de Verenigde Naties heeft geboycot, wanneer er voor haar onaangename dingen ter sprake kwamen, wenst ditmaal aanwezig te zijn, wanneer de Veiligheidsraad overeenkomstig het verzoek van' de Afrikaanse en Aziatische landen bijeenkomt om de onlusten van maandag en dinsdag te bespreken. Met het oog op dat verzoek is de zitting van de Raad (waarin Zuid- Afrika geen zitting heeft) een dag uitgesteld. Hij zal nu woensdag bij eenkomen. Wie dit jaar naar het strand van Egmond aan Zee mocht willen trek ken dient er goed rekening mee te houden: landheer spelen is er daar hebben! De politie wil het met meer Jan(]b0UW gOedgekeiird Het vorig jaar is het nogal eens 0 DEN HAAG Het college van rijks- bemiddelaars is akkoord gegaan met de Iconsverhoging van vier procent in de landbouw, waartoe het Landbouw schap had geadviseerd. In de verschil lende provincies zullen de nieuwe c.a.o.'s die op 1 april moeten ingaan, nu op basis van deze vier procent worden at- gesloten. eens voorgekomen, dat badgasten eigen- domsrechten meenden te kunnen laten gelden op kuilen, die zij hadden ge graven en forten, die zij hadden ge bouwd. Dat leidde vlot tot botsingen met andere badgasten, die altijd had den gedacht, dat het strand ..vrij" was Door de politieverordening wat te veranderen heeft de raad van Eg- mond aan Zee het de politie nu moge lijk gemaakt eventueel tegen al te drieste ..landrovers" op te treden. Eventueel. Want het is nu ook weer niet zo, dat voortaan daar in Egmond elke kuil per se moet worden gegra ven voor een ander. De bedoeling van de maatregel is, dat het strand van Egmond aan Zee even vriendelijk blijft als het door de jaren heen altijd is geweest. Waardig, maar daarom niet minder indrukwekkend, was de wijze waarop zaterdagmiddag honderden mensen in Amster damdemonstreerden tegen de bloedige gevolgen van de rassen scheiding in Zuid-Afrika. DIEMEN. Het onderzoek naar het ongeluk onder Diemen, waarbij vorige week twee mensen om het leven kwamen en één zwaar werd gewond, is in een nieuw stadium gekomen: twee getuigen hebben zich gemeld, die wellicht antwoord kunnen geven op de vraag of de man die het ongeluk veroorzaakte een Amsterdamse confectionair voor het ongeluk sterke drank had ge dronken. De confectionair was op het lin ker deel van' het wegdek pardoes op een auto ingereden, waarvan de bestuurder en een der twee passa giers werden gedood. Bij de tweede passagier is het levensgevaar thans geweken. Er heeft zich een getuige gemeld, die wist te vertellen dat de confec tionair al even vo het ongeluk links van de weg reed (de verdachte zei zelf verblind te zijn geweest). Belangrijk is ook de verklaring van een militair. Hij was direct na het ongeluk op de twee auto's toe gelopen en had geroken dat de confectionair alcohol had gebruikt. Even later zag hij echter dat de man kauwde. De militair rook toen men tol. AMSTERDAM. .De leerlingen van de hoogste klas van de Purnier- school in Amsterdam-Noord zullen voortaan eenmaal per veertien dagen 's middags les krijgen in het kamperen. Van 25 juni tot en met 3 juli zuilen zij dan een week gaan kamperen in de bossen bij Epe. Jazz-festival voor „Doe-Open" MIDDELBURG Het Middelburgse comité voor de actie „Doe-Open" orga niseert een jazz-festival als sluitstuk van een reeks activiteiten. Dit festijn zal plaats vinden op 9 april des avonds in Het Schuttershof. Hieraan werken reeds 34 musici mee, onder wie het Garter Quintet onder leiding van Johan Sinke, de Original Rhytrne Seven onder leiding van Jan Cauters, The Sirig Sin- guirs. The Living Dolls en Marijke de Priester en Rob van Hoek. De algehele leiding van de avond berust bij de heer D. Moermond. Met deze avond hoopt het comité een bedrag van 3500 voor de vluchtelingen bij elkaar gebracht tc 'hebben. stelveenseweg, Cornells Kruseman- en de Lairessestraat, trok de stoet zaterdagmiddag naar het Museum plein, begeleid door vier politieman nen te paard. Op papier, karton en linnen wa ren leuzen geschilderd, die werden meegedragen; het waren leuzen als „Eén ras: de mens", „Stop de neger- vervolging in Zuid-Afrika", „Denk aan de doden in Sharpeville" en „Negervervolging is nutteloos". In Den Haag waren 's nachts hier en daar biljetten aangeplakt, waar mee onbekenden hebben willen pro testeren tegen de onderdrukking van de negers in Zuid-Afrika. De politie heeft de biljetten, direct na dat zij 's ochtends waren ontdekt, verwijderd. Het gebouw van de Zuidafrikaan se ambassade in Den Haag was, ook al 's nachts, besmeurd met groene verf. Links van de buitendeur stond in grote letters het woord „Moor denaars". Het personeel kreeg dat zelfde woord vaak "te horen uit de mond van mensen die opbelden. De Nederlandse politieke jonge- rencontactraad, waarin jonge men sen van allerlei politieke richtingen zijn vertegenwoordigd, heeft zater dagmorgen een resolutie aangeno men, waarin het optreden van de Zuidafrikaanse politie wordt ver oordeeld en er bij de Nederlandse regering op wordt aangedrongen dat zij in de Verenigde Naties tegen dat optreden stelling neemt. Het hoofdbestuur van het Huma nistisch verbond heeft aan de mi nister-president van Zuid-Afrika een telegram gestuurd, waarin het protest aantekent tegen de apart heidspolitiek. De ambassadeur van de Unie van Zuid-Afrika in Den Haag ontving zaterdag twee protesten: één van het hoofdbestuur van de Ancient Order of Foresters in Nederland en één van het bestuur van Verenigd verzet 19401945. Op de zaterdag in Utrecht gehou den maandelijkse vergadering van de Oecumenische raad van kerken in Nederland heeft de raad, als reactie op de schietpartijen in Shar peville, besloten een brief te schrij ven aan de kerken van Zuid-Afrika. In die brief staat, dat de raad zich aansluit bij de afwijzing van de rassendiscriminatie door de assem blee van de Wereldraad van kerken. Van onze correspondent LONDEN Duizenden mensen, waaronder zeer vele kleurlirfgen, be toogden zondag op Trafalgar Square tegen de uitwassen van de Zuidafri kaanse apartheidspolitiek. Het was een van de grootste betogingen van de laatste jaren. Tijdens de bijeenkomst waar socialistische leden van het La gerhuis het woord voerden, gingen lijsten met handtekeningen rond die gehecht werden aan een verklaring, inhoudende een veroordeling van de rassenpolitiek van Zuid-Afrika. Die verklaring zal naar de conferentie van de premiers van het Britse gemene best gezonden worden die in mei be gint. Incidenten deden zich niet voor. In New Delhi verklaarde premier Nehroe van Indië dat de apartheids politiek monsterachtig is en volgens hem niet getolereerd mag worden. Nehroe sprak de waarschuwing uit dat het opvlammen van de haat en het plegen van geweld de toestand iu Zuid-Afrika alleen nog maar erger zou maken. Hij wilde de blanken in dat land zeker niet als zijn vijanderen zien. Eigen nieuwsdienst HAMBURG. In Hamburg is de Indoham opgericht.' de Ham burg-Indonesische Importgesell- schaft m.b. H., die wordt ge vormd door een groep Hamburgse importeurs en de Pusat Perkebu- nan Negara (de Indonesische staatsorganisatie voor de onderne mingsgewijze landbouw) In 1958 zijn de besprekingen, die tot dit resultaat hebben geleid, begonnen. Indonesië heeft tegelijkertijd be-, kend gemaakt, dat in andere landen dergelijke consortia zullen worden op gericht, bijvoorbeeld in België. Enge land. Italië en Frankrijk, alle met het doel Nederland uit te schakelen 'bij de verhandeling van Indonesische artikelen. De taak van de Indoham is te ver gelijken met die van het Bremer con sortium voor tabaksverkoop: Indone sische artikelen aan de VVesteuropese markt brengen voor rekening van de P.P.N. Bij de Indoham gaat het om thee, koffie, palmolie, palmpitten en latex. De verkoop in Hamburg zal geschie den door openbare inschrijving, een methode, die tot dusver in Hamburg onbekend was. In Hamburg wordt ge hoopt dat de Indonesische import op deze wijze beter zal verlopen dan voorheen, toen veel Duitse firma's er moeilijkheden mee ondervonden. LUSAKA (Reuter) Inlandse politieagenten hadden zondag de grootste moeite met ,de bescherming van Ian Macleod, de Britse minister van kolo niën, bij zijn aankomst in Noord-Rhodesia. Kort na de aankomst van de mi- GOES, Ruim 40 leidsters, leiders en kernleden van het Christelijk Jongeren Verbond hebben in het gebouw van de Vrije Evangelische Gemeente deelgeno- i men aan het Bijbelstudie-weekend. Het I openingswoord voor dit weekend sprak de districts-secrelaris, de heer Jac. Sinke. Zaterdagavond werden onder leiding van de heer M. Allewijn een bijbelstudie in discussiegroepen gehouden over Colos sen zen 2 vers 6 tot hoofdstuk 3 vers 4. De tijd bleek te kort te zijn om alle vragen, die w j-*rcm. over dit Bij belgedeelte te beantwoorden. De dagsluiting werd verzorgd door de heer Allewijn. Zondagmorgen werd een kerkdienst bijgewoond in de Vrije Evan gelische Gemeente. Verder was er sa menzang van geestelijke liederen. Ver schillende nieuwe liederen werden o.m. ingestudeerd. Desmiddags werden allerlei problemen betreffende het jeugdwerk besproken. Het brengen van de Bijbelse boodschap stond in het middelpunt der belangstelling. Ook aan deze besprekingen gaf de heer Allewijn leiding, mej. N. Burger sprak nog over het onderwerp: „Schaakmat in weinig zettten", waarin zij gesprekstech niek behandelde en de heer Sinken sprak over het werken met de club. DEVENTER. De economen die zaterdag in Deventer verenigd waren tijdens de tiende landdag voor eco nomen, hebben minister Cals in een telegram laten weten dat zij over wegende bezwaren hebben tegen de invoering van de titel „magister voor academici die de graad van „doctorandus" hebben behaald. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Wie anno 1960 een reis naar Israël en Jordanië wil maken, moet een verklaring Van onze Haagse redactie DEN HAAG. Elisabeth An dersen heeft haar engagement met de Haagse Comedie verbro ken en zal het volgende seizoen deel uitmaken van het Rotter dams Toneel. Zij was dertien jaar aan het Haagse gezelschap ver bonden, speelde ruim vijftig gro te rollen, en bereikte als trage dienne een hoogtepunt in De Leeuwerik van Jean Anouilh, waarin zij Jeanne d'Arc vertolk te. De jonge actrice Annet Nieu- wenhuyzen gaat ook weg bij de Haagse Comedie en wordt in liet tableau dc la troupe van de toneelgroep Theater opgenomen. kunnen tonen dat hij of zfj „christen" is. Zonder dat papier zal Jordanië geen visum ver strekken. Aldus blijkt uit een mededeling in Reizen en Trekken, het orgaan van de Nederlandse Reisvereni- ging. In het bericht wordt ook ge zegd: het spijt ons dat de Jordaanse voorschriften het deelnemen van Joden aan de reis onmogelijk ma ken. Wij hebben de directie van de Nederlandse Reisvereniging om een nadere verklaring verzocht en heb ben haar tevens gevraagd, of zij in deze denigrerende maatregel geen aanleiding kon vinden deze reizen dan maar van haar programma af te voeren. PELGRIMAGE De moeilijkheden worden veroor zaakt, zo werd ons gezegd, door de oorlogstoestand tussen Israël en Jordanië. Op grond daarvan mogen Joden de grens tussen beide landen niet overschrijden. De directie van de N.R.V. be schouwt deze reis echter als een soort pelgrimage. Zij omvat een ver blijf van elf dagen in Israël en drie dagen in Jordanië. Wij hebben haar georganiseerd, aldus de N.R.V., om dat wij belangstelling hebben voor de jonge staat Israël en omdat we een bezoek aan Bethlehem en andere plaatsen niet wilden uitsluiten. Het omgekeerde geval zou hetzelfde zijn als Rotterdam bezoeken en de Flo- riade overslaan. EENMAAL Moeten wij christenen, die als regel maar één maal in hun leven een reis naar het Heilige Land kun nen maken, op grond van die ver eiste verklaring een bezoek aan bij voorbeeld Bethlehem onthouden, zo stelde de directie de vraag. nister op het vliegveld van Lusaka brak een menigte luid schreeuwende negers door het politiecordon heen. De negers stormden op de auto af waarin de minister al had plaatsge nomen. Zij beukten met hun gebalde vuisten op het dak van de auto en schreeuwden: Vrijheid, nu! Met de blote vuist ging de inlandse politie de woedende betogers te lijf om de weg voor de auto van de mi nister vrij te maken. Bij de uitgang van het vliegveld stonden de negers zo dicht opeengepakt dat de politie bijna tien minuten nodig had om een doorgang te forceren. Andere auto's, waarin leden van het gevolg van mi nister Macleod zaten, werden met stenen bekogeld. Verscheidene honderden blanken sloegen het wilde tumult in het sta tionsgebouw op het vliegveld zwij gend gade. Vele negers waren tijdens het wachten op de aankomst van minis ter Macleod al dansend, springend en zingend in de goede stemming ge komen. Van onze correspondent I LONDEN. Zeven Nederlandse sche- Pen zijn dit weekeinde dom- de Jordaan- se minister van financiën en douane op Qtötrirrziï- nnntoof ?'Tartc lijs,( 8GP,natst wegens liet UlCVlSfCl COllLciCl schenden van de Ara tri* economische O boycot op Israël. Het zijn de Daje Böhmer. Frans Böh- mer, Marietje Böhmer, Wiebold Böhmer Willy Böhmer. Victor Böhmer en de Win- terland van de N.V. rederij Nautiek, W. Böhmer's scheepvaartbedrijf te Rotter- 1 dam. Ook vier Griekse schepen en de Britse handelsmaatschappij Overseas commodi ties werden toegevoegd aan de zv.arto lijst, waarop reeds enkele Nederlandse schepen staan. Van onze Haagse redactie DEN HAAG. Een Indonesische ka pitein. genaamd Boetje Loen. is op 8 oktober 1959 met een metgezel en enige I roeiers bij Fak-Fak op Nederlands I Nieuw Guinea geland. Zij kwamen per prauw van Ambon. Boetje Loen is naar Sorong getrokken en daar met een der i roeiers door de politie aangehouden. Zijn metgezel was al eerder opgepikt, de andere roeiers ontkwamen. Dit deelt staatssecretaris Bot mee in antwoord op vragen van het Tweede- Kamerlid de heer Ritmeester. Loen en de twee anderen hebben wel wat glo bale gegevens gekregen over de militai re en politieke situatie ter plaatse, al dus de staatssecretaris, maar er was toch geen grond hen strafrechtelijk te vervolgen. Zij zijn naar Manokwari ge- i bracht en vervolgens uitgewezen. Het was overigens Loen's tweede be zoek aan Nieuw-Guinea. In september i 1956 kwam hij met veertien anderen eveneens per prauw aan land. Pas een jaar later werd hij uitgewezen. In totaal hebben zich volgens de staatssecretaris in 1959 drie infiltratie- pogingen voorgedaan, alle van ongewa pende Indonesiërs, die na verhoor en onderzoek weer het land zijn uitgezet. De directeur van de V.V.V. in Am sterdam. de heer J. N. Strijkers, wil het contact tussen de buitenlandse toerist en de Nederlander verstevigd zien. Hij is sinds kort bezig met liet verzamelen van adressen van Amster. dammers, die er wel wat voor voelen een buitenlander een kijkje te gunnen in bun gezinnen al is het maar voor enkele uren. Zijn idee dat hij heeft opgedaan in Denemarken is wèl ingeslagen. De-belangstelling van de buitenlanders voor het toeristische experiment is bijzonder groot en de lijst met namen van geïnteresseerde Amsterdammers groeit als kool. De toeristen, die zich al voor een kennismaking met een Nederlands ge zin hebben gemeld, spreken met el kaar zo'n vijftien verschillende talen. Bij het spelen op een opslagplaats van bomen aan de Nieuwstraat in Hoens- broek is zondagmiddag de driejarige Emiïe Habets uit Wijnandsrade onder een rollende 'boorq geraakt cn op slag om het leven gekomen. Een van zijn vriendjes kwam ook on der de boom cn brak een been. Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte ons gisteravond om 23.IS uur: Vrii veel be wolking met plaatselijk enige regen. Matige, langs de Wad den vrij krach tige noordooste lijke wind. Koud weer. MIESJE: Een fris begin van de week. 29 maart: zon op 6.33, zon onder 19.08; maan op 7.30, maan onder 31.41.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 1