VLIEGTUIGINDUSTRIE IN KOMENDE JAREN VRIJWEL, VOL BEZET Verloven voor weekeinde Z.-Afrika ingetrokken Capaciteit van de luchtvaart wordt tweemaal zo groot Muzikale start van 25 ste Boekenweek Star fighters brengen grote orders voor Nederland mee m Radioprogramma's uit lek bij Arbeiderspers Vliegtuig niet luchtwaardig Kroesjtsjef en het „ratje" van de Burgers blijven bij DML Twee jongens verdronken W olkenkr abber s in Den Haag De Bilt: Buien WEEKEIND VRIJ ZACHT PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Zaterdag 26 maart 1960 België nog meer In 1965 nieuw EIEREN GEZOCHT - SCHAT GEVONDEN Kamerlid vraagt spoed met prijzenwet Oscar in het vat Fons Rademakers naar Hollywood Prijs gehalveerd PROTESTVERGADERING TEGEN APARTHEID Collectie Dreesmann: 4,3 miljoen gulden „40 gulden" LAATSTE NIEUWS Nieuwe hoofdstad voor Pakistan Chr. Leeflang koninklijk onderscheiden Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, Postbus 4, Giro 116666, telefoon Directie en administratie 01100- 2438. Redactie: 01100-2317, bij geen gehoor: Chef redactie 01100-3991. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 52, tel. 01160-2009; bij geen gehoor: 01180-4604, Postbus 26; Vlissingen, Nieuwendijk 33, tel. 01184-3224, Postbus 24; Terneuzen, Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189; Zierikzee, Havenpark 24, tel. 01110-2991. Directeur JACQ DE SMIT - Chefred.: G. J. BREDKER Zeeuwscli Dagblad Losse nummers 13 cent. Abonnementsprijs 0,56 per week, f 7,per kwartaal Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouter» 7 cent per woord met een minimum van 1,— 15e JAARGANG No. 4521 OPDRACHTEN VOOR 740 MILJOEN Van onze Haagse redactie DEN HAAG. De Nederlandse industrie zal dank zij de Starfighter opdrachten krijgen uit Duitsland tot een bedrag van rond 740 miljoen gulden, verdeeld als volgt: de vliegtuig industrie krijgt orders voor 400 miljoen, de elektronische industrie voor 135 miljoen en de overige industrieën voor 205 miljoen gulden. Minister 'Visser heeft dat de Tweede Kamer meegedeeld als antwoord op vragen over zijn wijziging van de begroting voor de Starfighters. Uit zijn antwoord bleek ook, dat voor de aankoop van de eerste vijftig Starfighters het defensieplafond niet wordt doorbroken: het bedrag van 110 miljoen gulden is vrijgekomen uit besparingen op de defensiebegroting van 1959 en van voorgaande jaren. Een aanvullende begroting daarvoor is daarom niet te verwachten. België krijgt nog grotere Duitse orders omdat de motorenproduktie voor een zeer groot deel naar dat land toegaat, maar ook zal de Nederlandse vliegtuigindustrie met de orders voor het eigen land voor de komen de jaren vrijwel vol bezet zijn. De onderhandelingen tussen Duits land, België en Nederland hebben ge leid tot een produktieverdeling tussen de beide laatste landen op basis van pariteit. Er wordt een bouwdirectie gevormd met daarnaast een controle- en beleidsorgaan. Voorlopig, zo deelt de minister ver der mee, is uitgegaan van de aanschaf voor Nederland van vijftig vliegtui gen. Voor verdere aanschaffingen kunnen thans nog geen mededelingen worden gedaan, omdat die afhankelijk zijn van Amerikaanse hulp, die de be windsman wel verwacht. Minister Visser wijst de Kamer er nogmaals op dat de keuze van de Starfighter in de eerste plaats berust op zuiver militaire overwegingen. Daarnaast hebben economische, in dustriële en financiële gronden tot de keus bijgedragen. Politieke druk van Amerikaanse of Duitse zijde wijst de minister beslist van de hand. De bewindsman hoopt voorts, dat in 1965 indien de financiering geen moeilijkheden oplevert de totale vernieuwing van het vliegtuigpark van de luchtmacht zal zijn bereikt. Van onze Haagse redactie DEN HAAG De verzekerings maatschappij Nederlanden van 1845 heeft met financiële deelneming van de Bond van Nederlandse architec ten vijf ontwerpen laten maken voor een nieuw kantoorgebouw dat ruim tachtig meter hoog zal worden. Hiermee krijgt Den Haag een wol kenkrabber die het Bezuidenhout- kwartier geheel zal beheersen, als het uitbreidingsplan C door de ge meenteraad wordt goedgekeurd. Het probleem hoogbouw is nieuw voor de Nederlandse architect en stelt hier door het waterpeil moeilijk heden die in het buitenland onbe kend zijn. Niettemin heeft de ver zekeringsmaatschappij uitsluitend Nederlandse architecten een ontwerp laten maken in de overtuiging dat men er weg mee zal weten. Het zijn de bureaus Maaskant, Romke de Vries, prof. ir. Wegener Sleeswijk en de combinaties Van der Broek- Bakema en Oyevaar-Stolle-van Gooi. Dit laatste bureau is verzocht het ontwerp nader uit te werken. De bouw wordt afhankelijk gesteld van de geprojecteerde uitvalsweg naar Utrecht. Indien deze niet op het punt van de bouw bij de Adelheid- straat zal worden aangelegd, ver vallen de ontwerpen en moet naar andere mogelijkheden worden uit gezien, aldus een der directeuren. De ontwerpen en een maquette zijn onder auspiciën van de dr. H. P. Berlagestichting in het Gemeente museum tentoongesteld. De expositie werd gistermiddag door burgemeester mr. H. A. M. T. Kolfschoten onder veel belangstel ling geopend. Men hoopt bij het pu bliek belangstelling voor de hoog bouw te kunnen wekken. AMERSFOORT Een half vergaan kistje, woonplaats van een legertje mieren, heeft drie Amersfoortse jongens tot de helden van hun school gemaakt. Het kistje werd gevonden in het gras bii het Valleikanaal. Het zat propvol met zilvergeld van voor de oorlog, tot een waarde van tweehonderd gulden. De elfjarige Jaap de Vries, de even oude Cor Staal en de twaalfjarige Peter Terschegget, waren eendeëieren aan het zoeken, toen Cor op iets hards trapte. Het eerste ogenblik waren zij bang dat er een projectiel lag, maar toen zij beter keken, vonden zij het geld. Zij nam-'n het in hun zakken mee. want het kistje had het begeven. De recherche vond later geen andere aanwijzingen. Vermoedelijk is het geld in de bezettingstijd verstopt, maar ook kan het de buit van een lang geleden gepleegde inbraak zijn. RAAD VOOR DE LUCHTVAART: DEN HAAG De Piper Pacer waarmee op 28 mei van het vorig jaar op het vliegveld Zuid-Limburg bij het opstijgen een ongeluk gebeurde dat aan drie mensen het leven kostte, was niet luchtwaardig, zo heeft de raad voor de luchtvaart geconcludeerd. De benzinemeter werkte niet, wat in strijd was met de voorschriften; bovendien was het onverantwoord met dit vlieg tuigje te vliegen, omdat maar weinig benzine kon worden meegenomen door het startgewicht. Ook konden door het aantal inzittenden, de veilig heidsriemen niet worden vastgegespt, aldus de raad. Het had de raad bevreemd, dat de Rijksluchtvaartdienst vluchten met vier mensen goedkeurde. Er mochten naast de bestuurder nog drie personen in het vliegtuig plaatsnemen, maar dan had het al bijna het maximum gewicht. Vaak ook hingen de inzittenden half buiten boord. Het vliegtuigje werd ge bruikt voor oefenvluchten voor de Eer ste Nederlandse parachutistenclub en de slachtoffers van dit ongeluk waren twee leden van deze club en de in structeur. De oorzaak van het ongeluk is ge weest, dat het vliegtuigje werd overtrok ken bij de start en dat juist op dat ogenblik de motor, die per abuis was ingeschakeld op de niet-gevulde tank, afsloeg. Het instrument, waarmede te gen overtrekken kon worden gewaar schuwd, was eveneens defect. De raad heeft door dit ongeluk aanbe volen voor iedere vlucht met dergelijke lichte vliegtuigjes een stuurhutcontrole verplicht te stellen. Voorts werd erop gewezen, dat hoewel de havenmeester in het bijzonder is belast met de hand having van orde en veiligheid op en rond het landingsterrein, hij in gevallen als deze zeker de bevoegdheid heeft tussenbeide te komen. DEN HAAG Het socialistische lid van. de Tweede Kamer, drs, G. M. Neder- horst, heeft de minister-president ge vraagd of de regering niet vindt dat er een definitieve prijzenwet moet komen in plaats van de prijsopdrijvings- cti hamsterwet 1939, Volgens de heer Neder- horst heeft het conflict in de bouw vakken de behoefte eraan duidelijk aangetoond. Hij vraagt verder of de regering daar om spoedig een memorie van antwoord op het voorlopig verslag van het des betreffende wetsontwerp wil indienen, zodat dit binnenkort kan worden be handeld. TELEFONISCH OVERGEBRACHTE FOTO Een kleine rat van de Parijse Opéra, zoals de leerlingetjes van dit eerbiedwaardige instituut worden genoemd, viel gisteravond de eer te beurt mevrouw Nina Kroesjtsjef bloemen aan te bieden. Dat geschiedde voor de aanvang van de galavoorstelling van Carmen ter ere van het echtpaar Kroesjtsjef. De Russische premier (links) bekeek het tafereeltje glimlachend. Geheel rechts generaal de Gaulle. Van onze Haagse redactie DEN HAAG De ongerustheid over berichten als zou het burgerpersoneel bij de zgn. logistieke diensten van de Koninklijke landmacht worden ontsla gen ten gunste van militairen, mist elke grond. Deze duidelijke uitspraak doet staatssecretaris Calmeyer op vra gen va-n het Tweede-Kamerlid de heer Koersen. Er bestaat bij deze diensten over het algemeen een tekort aan technisch personeel, zowel burgers als militairen, aldus de staatssecretaris. Op behoud van burgerpersoneel stelt hij dan ook hoge prijs. De aan de gang zijnde reorganisatie van de logistieke diensten heeft de be doeling te komen tot een grotere con centratie, waardoor de schaarse tech nische krachten beter tot hun recht komen, de verantwoordelijkheden scherper worden bepaald en de gehele organisatie meer efficiënt zal zijn. Van een onzer redacteuren AMSTERDAM Fons Rademakers, de regisseur van Dorp aan de rivier, en S. Barnstijn, de producent van deze film, zijn door de Amerikaanse acade mie voor filmkunst en -wetenschap uitgenodigd om op 4 april aanwezig te zijn bij de uitreiking van de Os cars in Hollywood. Zoals wij hebben bericht staat Dorp aan de rivier op de nominatie om met de Oscar voor de beste buitenlandse film bekroond te worden. De beide heren vertrekken komende dinsdag naar Amerika. Ook Yoka Beretti, die in de film Makkers staakt uw wild geraas een rol vervult, gaat naar Amerika. Zij ver trekt vanmiddag met de Johan Willem Friso om aan de dramatische school van Elia Kazan cursussen te volgen. Eigen nieuwsdienst KAAPSTAD In de verwachting dat Zuid-Afrika een van de spannend ste weekeinden van zijn geschiedenis ingaat heeft de regering van de Unie gisteren besloten alle verloven van de strijdkrachten en de politie in te trekken. Niets wees gisteravond ech ter op een opleving van de onlusten. Het was in het gehele grondgebied van de Unie rustig, ai kan niet worden ontkend dat tal van blanken blijken geven van grote ongerustheid over de toekomst. Zelfs onder de meest verbeten voor standers van de regeringspolitiek zijn er die hun stem beginnen te verheffen tegen de kwetsende maatregelen die de regering nu overweegt om de in heemsen te dwingen, hun organisa ties prijs te geven. Organisaties verbieden De regering zal namelijk met de meeste spoed in het parlement een wetsvoorstel doen behandelen dat be oogt, de grote Afrikaanse organisaties (het Afrikaans nationaal congres en het Panafrikaanse congres) buiten de wet te stellen. Het voorstel is afkomstig van Van onze luchtvaartredacteur DEN HAAG. In de komende jaren zal de capaciteit van de luchtvloot in de westerse landen bijna tweemaal zo groot zijn als op dit ogenblik. Alle luchtvaartmaatschappijen tezamen hebben thans 400 tot 450 straalvliegtuigen in bestelling. Met de bestelde 150 tur binestraalvliegtuigen zullen zij een capaciteit hebben van 18 mil jard ton/km. Van de „oude" techniek, die van de zuigermotor dus, zijn op het ogenblik in de westerse wereld nog 4300 toestel len in gebruik. Deze 4300 komen tot een jaarlijkse produktie van 21 miljard ton/km. De produktie van de totale vloot wordt dus straks 185% van de toestellen, die thans vliegen. Door de komst, van het straaltijd- perk zal van de toestellen met zuiger motoren slechts een deel in gebruik kunnen blijven, maar het vliegen met deze toestellen zal goedkoper worden, waarvan vooral zij zullen kunnen pro fiteren, die tot dusver weinig of niet vlogen. Zo kost na 1 oktober van dit jaar een zeven tiendaags retour naar New, York met een zuigervliegtuig 1378 gul- AMSTERDAM De federatie den. In 1950 kostte een enkele reis Amsterdam van de Partij van de naar New York nog 1406 gulden. Inl Arbeid houdt maandagavond in de tien jaar tijds betekent dit dus een Amsterdamse Koopmansbeurs een I. A. Aler, mede in een voordracht voor het Nederlands Verkeersinstituut over de consequenties van de invoe ring van de straalvliegtuigen in de burgerluchtvaart. Het was de laatste lunchbijeenkomst van het Verkeersinstituut, die gepresi deerd werd door dr. ir. M. H, Damme. Voor zijn stuwend werk bracht ir. A. G. Maris, directeur-generaal van de Rijkswaterstaat, hem dank namens de minister van verkeer en waterstaat., Zijn opvolger is de heer F. Balhuizen. de minister van justitie, Francois Erasmus. Het was het Panafrikaanse congres dat de betogingen tegen het verplichte meedragen van de per soonsbewijzen had georganiseerd, die hebben geleid tot het bloedvergieten in de eerste dagen van deze week. Voortdurend protest Over de bloedige onderdrukking van deze betogingen is het laatste woord zeker nog niet gesproken. Voor al van kerkelijke zijde wordt er nog voortdurend geprotesteerd tegen de wijze waarop de politie te keer zou zijn gegaan toen het haar bleek dat de demonstraties van inheemsen haar uit de hand begonnen te lopen. De anglicaanse bisschop van Johannes burg, Reeves, heeft eigener beweging een onderzoek ingesteld, waaruit o.a. is gebleken dat de meeste gewonde in heemsen schoten in de rug hebben op gelopen. Ook hebben vele gewonden verklaard dat zij door de politie ont boden waren om een verklaring aan te horen, dat alles rustig was en dat er toen onverwachts door blanke po litie op de menigte was geschoten. Ook kranten in de Unie hebben zich gekeerd tegen het bij Johannesburg en Kaapstad gevoerde beleid van de politie. Er zijn kranten die ronduit het heengaan van de regering van Verwoerd eisen. Anderen bepleiten maatregelen om dergelijke excessen te voorkomen. In het buitenland blijft de stroom van protesten aanhouden. Het Vaticaan heeft zich nu ook aan de zijde van de verontwaardigden ge schaard. Middelen genoeg De Osservatore Romano vindt dat er tegenwoordig moderne middelen genoeg zijn om demonstranten uiteen te drijven, zoals brandslangen, traan gas of gummistokken. „In geen geval was met scherp schieten gewettigd door de omstandigheden." Zelfs de Britse regering? die natuur lijk enigszins opziet tegen bemoeienis met binnenlandse zaken van een an der lid van het Gemenebest heeft een formule gevonden om haar afkeuring te doen blijken. De regering van Ca nada heeft in zoveel woorden laten weten dat zij „geen sympathie heeft voor de politiek van rassenscheiding". Zij zal zich terzake echter niet tot de Zuidafrikaanse regering wenden, om dat zulks „geen enkel goed gevolg zou kunnen hebben". In New York worden ondertussen halvering van het passagebedrag. Dit alles deelde gisteren de presi dent-directeur van de K.L.M., de heei protestvergadering tegen de apart heidspolitiek en de recente gebeurte nissen in Zuid-Afrika. Eigen nieuwsdienst AMSTERDAM De kunstcollectie van wijlen de heer W. J. R. Drees mann heeft bij de veiling bij Frede- rik Muller en Co te Amsterdam in totaal 4.323.410 gulden opgebracht. De veiling heeft vier dagen ge duurd; er kwamen 706 nummers onder de hamer. Nederlandse musea, particulieren en kunsthandelaars hebben het grootste deel van de kunstwerken aangekocht. Op de laatste dag kocht het Amsterdamse Stedelijk museum nog een staande klok voor 33.000 gulden. voorbereidselen getroffen vpqr een behandeling van de onlusten in Zuid- Afrika door de Veiligheidsraad. De Raad is voor dinsdag in vergadering bijeengeroepen. O 'De collecte voor het fonds D.E.L. bracht in Lewedorp ƒ148,25 op. In Lewedorp werd 612,12 bijeen gebracht voor de actie „Doe Open". De dames uit Serooskerke zijn weer heel wat wijzer naar huis gegaan na afloop van een voorlichtings- en demon stratieavond om de zgn. stapelpan, die in het verenigingsgebouw is gehouden. Zij hebben er veel geleerd. De collecte voor het fonds „Draagt Elkanders Lasten" bracht te Rilland 85 gulden op. Eigen nieuwsdienst AMSTERDAM Een personeelslid van De Arbeiderspers heeft vier maanden lang extra afdrukken ge maakt van het zetsel van de Vara- omroepgids, en die tegen betaling ver strekt aan het weekblad „TV". Dit wordt meegedeeld door De Ar beiderspers, die het betrokken perso neelslid op staande voet heeft ont slagen. Zoals bekend is „TV" in een strijd gewikkeld met de omroepverenigin gen, omdat het de radio- en televisie programma's publiceert. De omroep verenigingen achten dit onrechtmatig, en hebben allerlei maatregelen geno men om het „uitlekken" van de pro- gramma-gegevens te voorkomen. De extra afdruk, die „TV" ontving, bevatte de radioprogramma's. Het per soneelslid, zo verklaart De Arbeiders pers verder, is in de herfst van 1959 benaderd door een redacteur van „TV", die hem 40 gulden per afdruk bood. „TV" kreeg deze afdrukken steeds één week vóór de verschijningsdatum van dit weekblad. De Arbeiderspers zal bij de justitie aangifte doen van de handelingen van de redacteur van „TV". BARNEVELD. Na een hele nacht zoeken heeft de politie van Barneveld gistermorgen in een openluchtbad de lichamen gevonden van twee zesjarige vriendjes uit het dorp, Roy Tuijns en Nico van der Molen. Zij waren verdronken. Het bad was nog niet open. Er stond nog maar dertig centimeter water in. Behalve onder de spring- toren. Daar was een dieper gedeelte waar circa anderhalve meter water stond. In dat gedeelte zijn de jongens verdronken. Donderdag in de namiddag misten hun ouders hen. Zij maakten zich aanvankelijk niet al te ongerust omdat zij dachten dat de jongens naar een brandje in de buurt waren gaan kijken. Later werd de politie in de arm genomen. De hele nacht is in de bossen rond Barneveld gezocht. Gistermorgen kwam men op de gedachte ook eens in het zwembad te gaan kijken. In het water dreef het lichaam van Nico. „Ik kan nog geen commentaar geven op dit bericht, omdat ik de zaak niet ken," aldus de hoofdredacteur van „TV", de heer P. A. G. de Ruwe. „Een en ander schijnt mij echter zeer on aannemelijk, en het zou practisch voor het blad „TV" geen nut hebben, om dat wij vrijdagsmorgens onze editie afsluiten, dat wil dus zeggen negen dagen vóór de verschijningsdatum. Aangezien hier de goede naam van „TV" in het geding is, zal ik de zaak terstond en diepgaand onderzoeken" Kom maar boven, lieveling: ik zit weev op de weg! ROME (A.P.) De Christen-democraat Fer- dinando Tambroni heeft gisteravond een „tijdelijk zakenkabinet" gevormd. Daarmee is een einde ge komen aan een kabinets crisis van een maand. RAWALPINDI (AP) Net als Bra zilië zal Pakistan een geheel nieuwe hoofdstad bouwen. Zij zal verijzen in de vlakte van Rawalpindi en in 1963 moet het werk zover zijn gevorderd dat de regering er haar zetel heen kan verplaatsen. Over vijf of zes jaar moe ten er meer dan 50.000 mensen wo nen. Karatsji is nu de hoofdstad. Het heeft een zeer ongunstig klimaat en er is de laatste maanden ijverig gezocht naar een gunstiger plaats. Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte ons gisteravond om 23.15 uur: Veranderlijke be wolking met aan vankelijk hier of daar nog enige regen, maar ook opklaringen. Wei nig verandering in temperatuur. Zwakke tot ma tige wind, over wegend tussen oost en zuid. MIESJE: Het is wel geen Flo- riade, maar ik doe toch ook «P best. Van onze weerkundige medewerker De gehele week door heeft het weer bij ons onder invloed van een gebied van hoge druk gestaan, dat boven Scandi navië en Noord-Rusland is gelegen. Oos telijke winden waren daarvan het ge volg. De regen bereikte daarbij op de meeste plaatsen nog niet eens de mond jesmaat, hoewel die met het groeisei zoen voor de deur best welkom zou zijn. Gelukkig heeft een kleine uit Frankrijk afkomstige depressie gisteren iets laten vallen, al had deze regen in het ^westen en noorden van het land nauwelijks iets te betekenen. Voor het weekeinde is niet veel ver andering te verwachten. Het gebied van hoge druk handhaaft zich, een nieuwe depressie is bij Portugal aangekomen. Daardoor zal de wind in de oosthoek blijven en zal het weer gezien de wolken die met de zuidelijke wind in de hoge niveaus naar ons toedrijven bewolkt zijn afgewisseld door enkele opklaringen. Veel regen is niet meer te verwachten en de temperatuur blijft nog aan de warme kant voor de tijd van het jaar. Van een onzer redacteuren AMSTERDAM Voor de vijf en twintigste keer is de feestelijkheid van de Boekenweek weer losgebar sten met het Schrijversbal. Deze keer was het hoogtepunt van het Amster damse culturele seizoen niet in de Stadsschouwburg, maar in het Con certgebouw. Dat gebeurde om zoveel piogelijk lezers met zoveel mogelijk schrijvers te laten kennismaken. Maar ook omdat de direc teur van de schouwburg, de heer Evert Smit, ieder jaar met meer zorg het uit gelaten vandalisme van de feestgangers, die zijn mooie tempel van Thespis te lijf gingen, tegemoet ziet. Maar het Concertgebouw zag er mooi genoeg uit met de lugubere versieringen van Metten Koornstra, wiens kolder ieder jaar rijpere aspecten vertoont. En het was er vol ook. Iedereen die er bij kon zijn, was er. Zoals ieder goed feest betaamt, begon ook het boekenfeest plechtig. De minister van O., K. en W., mr. J. M. L. Th. Cals, opende de Boekenweek met de mede deling dat de Koningin de aftredende voorzitter van de Commissie voor collec tieve propaganda van het Nederlandse boek, de heer Chr. Leeflang, had benoemd tot officier in de Orde van Oranje Nassau. De minister zei verder vriendelijke dingen over het boek dat onze trouwste vriend is en een waardevolle bouwsteen bij onze opvoeding, prees het werk dat voor de Boekenweek werd verricht en hoopte dat er meer gelezen zal worden. Geen toneel Voor het programma zelf hadden de organisatoren geen literaire manifestatie kunnen vinden. Misschien hebben zij niet genoeg hun best er voor gedaan. Het moet toch mogelijk zijn om zoals het aan staande woensdag op het boekenfeest in Rotterdam gebeurt bijvoorbeeld een Nederlands toneelstuk op de planken te brengen, desnoods via een speciale prijs vraag. Maar dat is niet gebeurd en daarom trad nu het Concertgebouworkest onder leiding van Bernard Haitink op, met medewerking van de tenor Peter Pears als solist. De muziek die het Concertgebouw orkest onder leiding van Bernard Haitink speelde, was geïnspireerd door litteraire motieven. Op het program ma stonden; Don Juan van Richard Strauss, een suite van Benjamin Brit ten naar een tekst van Arthur Rim baud. de suite Du Grand Meaulnes van Rudolf Escher en de tweede suite Daphnis et Chioë van Ravel. Na deze met vereiste ernst aangehoorde klanken waren de boeien los en kon het bal beginnen, waarvoor men eigenlijk gekomen was. Het is natuurlijk heel laat geworden, zo laat dat de lenteochtend al rijkelijk ontplooid was toen de laatste gasten tamelijk beneveld maar voldaan in de Amsterdamse Van Baerlestraat stonden. Iedereen had iedereen weer gezien en begroet. De schrijvers hebben met hun aanhan kelijke lezers kunnen praten en het pu bliek heeft weer eens kunnen zien, dat schrijvers ook mensen zijn. Zelfs mensen, die het glas niet schuwen. Ook de schrij ver van deze regels, die u enigszins wan-1 kei en moe, maar nog helder van geest uit de feestzaal zijn groeten zendt Op zondag 27 maart a.s. om 7 uur wordt in de Grote Kerk te Goes een jeugddienst gehouden waarin ds. J. B Oskamp uit Nijmegen zal spreken over het onderwerp: „Kleine fantasie ovei een groot man".

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 1