Razzias huiszoekingen o barricades VERGADERVERBOD IN GROTE STEDEN angst T egen s tri h be len de Kamer minister zijn zin Toch Parijse jubel voor Kroesjtsjef ERMELO VECHT VOOR ZELFSTANDIGHEID Zuid-Afrika in Tweede Kamer Macmillan naar Eisenhower De Bilt: Regen Meer melk uit automaten Moeder struikelt: baby valt 12 meter POLITIE GRIJPT IN DORP WERD VESTING WEER,ONWEER' IN HELMOND Succes voor negers in Congres Het weer overal PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND TWEEMAAL INGEDIENDE MOTIE-LUCAS VERWORPEN Leedwezen Strubbeling Grote droogte doet Noord-Duitsland branden Explosief GEEN EVENWICHT VAN DE VREES Maandag Geen zin meer Demonstraties LAATSTE NIEUWS Nog onzekerheid over Ned.-Belgische werf Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, Postbus 4, Giro 1I6666, telefoon Directie en administratie 01100- 2438. Redactie: 01100-2317, bij geen gehoor: Chef redactie 01100-3991. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 52, tel. 01160-2009; bij geen gehoor: 01180-4604, Postbus 26; Vlissingen, Nieuwendijk 33, tel. 01184-3224, Postbus 24; Terneuzen, Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189; Zierikzee, Havenpark 24, tel. 01110-2991. Directeur JACQ DE SMIT - Chefred.: G. J. BREUKER Zeeuwsch Dagblad Losse nummers 13 cent. Abonnementsprijs 0,56 per week, f 7,— per kwartaal Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouter» T cent per woord met een minimum van 1,— 15e JAARGANG No. 4520 Vrijdag 25 maart 1960 Dr. Lucas van de K.V.P. (op het spreekgestoelte) maakte gisteren elegant een eind aan de vraag of zijn motie op 10 maart nu in de Tweede Kamer ingediend was geweest of niet, door haar in te trekken. Hij diende haar daarna echter prompt weer in. Zijn betoog wordt aandachtig gevolgd door zijn zichtbaar geamuseerde fractieleider, prof. Romme, die trouwens zelf ook nog wat voor de regering in het vat had. Van onze parlementaire redacteur DEN HAAG Minister Zijlstra heeft gisteren in de Tweede Kamer met de verhoging van de grondbelasting zijn zin gekregen, maar hem is toch duidelijk te verstaan gegeven dat hij voortaan niet zo lichtvaardig meer met het grof geschut van de portefeuillekwestie moet werken. De sfeer was niet prettig en het had er alles van dat de meerderheid met tegenzin haar goedkeuring hechtte aan deze onpopulaire verhoging, die zij veel liever had zien uitgesteld, dat wil zeggen afgesteld! De beide protestants-christelijke fracties zwichtten voor 's ministers argument dat verwerping voor het kabinet onaanvaardbaar is en dat dit ook het geval zou zijn indien de zaak na uitstel in het najaar weer aan de orde zou komen. De motie- Lucas, om de beslissing uit te stel len totdat de belastingverlaging be kend zou zijn, kreeg op deze manier geen meerderheid. Zij werd met 6S tegen 50 stemmen verworpen, waar bij de k.v.p.-fractie slechts de steun verwierf van vier liberalen, twee communisten en twee staatkundig gereformeerden. Het wetsontwerp zelf. dat een verho ging van de grondbelasting met 130 op centen inhoudt met ingang van 1 januari 1960, werd tenslotte zonder hoofdelijke stemming aanvaard, nadat nog een amendement van de socialist H. J. Hofstra was aanvaard, dat de nieuwbouw zowel van woningen als van bedrijfspanden van 1960 tot en met 1965 buiten deze verhoging laat. Toen het op de eindbeslissing aan kwam, zag men prof. mr. C. P. M. Rom me naar het spreekgestoelte stappen om vandaar de minister te vertellen, dat hij met groot leedwezen had kennis geno men van de aankondiging dat de por tefeuillekwestie zou zijn verbonden aan verwerping van het voorstel. Dit uiterste middel is ten onrechte gehan teerd en de hiermee ingeslagen weg is wel geheel in tegenstelling tot het gemeen overleg dat dit kabinet zo graag met het parlement voert. Prof. Romme waarschuwde minister Zijlstra dat een voortgaan op deze weg tot grote moeilijkheden zou kunnen lei den. De liberaal mr. D. Schuitemaker kwam namens de minderheid van zijn fractie vertellen dat hij de gang van zaken niet prettig vond en dat hij zeer ongaarne zijn stem aan het ontwerp zou geven. Minister Zijlstra had als voornaam ste argument aangevoerd dat de ver bondenheid van deze belastingverho ging met de huurverhoging „een uiter mate belangrijke en zware zaak is". Ook als de beslissing zou worden uit gesteld zou deze verbondenheid voor de regering van groot politiek gewicht blijven. Wat de verhoging zelf betreft, zei de minister dat door twee huurverho gingen het huizenbezit „een sterke en forse rendementverbetering" heeft ge kregen, waartegenover een bescheiden belastingverhoging staat. Zoals men weet zijn de 130 opcenten er in 1955 afgegaan. Nu züllen zij de fiscus weer ongeveer 38 miljoen per jaar gaan op brengen. Vooraf is er nog wat strubbeling ge weest over de vraag of de twee we ken geleden ingediende motie-Lucas na het door de minister zelf gevraag de uitstel van de behandeling van de baan was of niet. Om het eenvoudig te maken trok dr. Lucas haar toen maar in, waarmee evenwel meteen was aangetoond dat de motie nog wel degelijk bestond! Hij deed dit echter onder aankondiging dat hij dezelfde motie toch later weer zou indienen, hetgeen ook gebeurde. Haar lot was toen al bezegeld. Met de wijziging van de personele belasting, nodig geworden om te voor komen dat tengevolge van de huur verhoging deze belasting zwaarder zou gaan drukken dan verantwoord is, ging het heel wat soepeler. Hier be haalde de Kamer zelfs onverwachts succes, daar een amendement van de socialist J. H. Hofstra om het percen- Eigen nieuwsdienst HAMBURG Na de te droge maand ROTTERDAM De tien maanden oude Robert de Jager van de Diepen horst in Rotterdam-zuid is gisteren zwaar gewond naar het Westerzieken huis gebracht, na een wel zeer gecom pliceerd ongeluk. Robert werd door zijn moeder van de vierde etage van hun huis naar de derde gedragen. Op de trap struikelde de vrouw, zij viel en kwam op de overloop terecht. De baby echter, schoot door het portiekraam naar buiten en viel vierkante meter kostbare bosgrond twaalf meter. Hij kreeg een schedelba- verloren ging. isisbreuk. februari houdt ook in maart de droog teperiode in Noord-Duitsland aan. De onveranderd krachtige oostenwind der laatste dagen heeft geleid tot een alarmerende toeneming van bos- en heidebranden. In Hamburg en omgeving zijn de laatste dagen meer dan 250 branden uitgebroken, waardoor ruim 500.000 Mr. Burger stelt vragen Van onze parlementaire redacteur DEN HAAG De mogelijkheid be staat dat de regering eerstdaags tegen over de Tweede Kamer een verklaring zal afleggen over haar houding ten aanzien van de gebeurtenissen in Zuid- Afrika. De socialistische fractieleider, mr. J. A. W. Burger, informeerde gis teren of hieromtrent al iets bekend was. Het kwam hem ondenkbaar voor dat de rijksregering zich hiermee niet bezig zou houden, daar zij er toch zo nauw bij is betrokken. Voorzitter dr. L. G. Kortenhorst zegde toe zich met de minister-president in verbinding te stellen. Van een onzer verslaggevers tage zodanig te stellen dat de nomina le opbrengst onveranderd zou blijven, bijna geruisloos en zonder hoofdelijke stemming werd aanvaard. Zowel staatssecretaris dr. J. H. van den Berge als de Kamer keek enigszins verbaasd op dat dit zonder slag of stoot ging na de moeilijkheden met de grondbelas ting. Eigen nieuwsdienst KAAPSTAD Met het uur stijgt in Zuid-Afrika de spanning. Elk ogenblik kunnen er nieuwe uitbarstingen van geweld worden verwacht. De wrok van de negerbevolking tegen de blanke overheid met haar apartheidsmaatregelen, heeft na de tragische gebeurte nissen van maandag en dinsdag gevaarlijke vormen aan genomen. Zo was de toestand gisteravond in en rond de grote steden van de Zuidafrikaanse Unie. Enkele maatregelen van de overheid droegen er gis teren zeker toe bij dat de sfeer van onrust voortduurde. Er werden op grote schaal razzia's gehouden en huiszoe kingen in kantoren van reeksen organisaties van inheem sen. Ook woonhuizen van leidende figuren van deze orga nisaties werden aan een streng politieonderzoek onder worpen. Er werden enige arrestaties verricht; hoeveel werd geheim gehouden, door de politie. Bovendien kondigde de regering donderdag een ver gaderverbod af in alle grote steden van de Unie voor de duur van drie maanden. Dit verbod geldt zowel blanken als kleurlingen. Zeer gevaarlijk was donderdag vooral de toestand in en rond het woongebied Nyanga in de omgeving van Kaapstad. Negers hebben het dorp volledig met barricades van de buitenwereld afgesneden. Geen blan ke behoeft het te wagen hier binnen te komen, zo werd er gedreigd, ter wijl hier en daar hutten in vlammen opgingen bij wijze van waarschuwing. Pantserwagens van de politie die de barricades poogden te slechten wer den onthaald op een bekogeling met stenen. De politie meldde dat er in Nyanga duizenden negers op straat zijn. De zaak daar nadert snel het kookpunt, aldus een inspecteur van politie die tot de tanden gewapend buiten een barricade op wacht stond. Gewerkt wordt er niet meer in het woongebied, de winkeliers hebben niets te doen. Het broeit onder de be volking en dat kan tot de verschrik kelijkste dingen leiden. Ook bij Vereeniging, waar het eerder in.de week al tot onlusten kwam, is de situatie hoogst explosief. De blanke be volking voorziet zich steeds meer van vuurwapens. Elders blijkt eveneens dat de blankenin Zuid-Afrika zich op het ergste voorbereid houden. In de pers verschijnen steeds meer berichten over een golf van aanvragen van blanken om naar Canada en Austra lië te mogen emigreren. Deze berichten werden gisteren categorisch ontkend door Canadese en Australische autori teiten in Johannesburg. Desondanks blijkt duidelijk dat de blanke bevolking steeds Van onze correspondent PARIJS. De arbeidende bevolking van de Franse hoofdstad heeft giste ren ondanks het druilei-ige weer pre mier Kroesjtsjef luide toegejuicht tij dens diens rijtoer naar het stadhuis. Terwijl de hoge Russische gast in het stadhuis bezig was aan zijn zoveelste, weer met bespelingen van anti-Duitse gevoelens doorspekte, toespraak, drong van buiten het geroep door van de menigte die hem op het balkon wenste te zien verschijnen en flarden van de telkens weer aangeheven Internatio- nale. Niet op balkon Kroesjtsjef verscheen echter niet op het balkon. In dit opzicht verschilde zijn bezoek van dat van president Eisenhower. Die sprak aan het einde van het vorige jaar het volk van Parijs toe van het stadhuisbalkon, als bbevrij- der van het Franse volk. Over de resultaten van besprekingen tussen Kroesjtsjef en de Gaulle, en het gelijktijdig gevoerde overleg tussen de twee ministers van buitenlandse zaken, Gromyko en Couve de Murville, die vooraf gingen aan het bezoek aan het stadhuis, was gisteravond nog niet meer bekend dan dat was gesproken over algemene Europese vraagstukken en de Duitse kwestie. Waarschuwing Aan de lunch, die premier Debré aanbood in het Hotel Matignon, scheen Kroesjtsjef in tijdnood te zijn. Eén tolk las tenminste zijn toespraak zo snel voor dat de stenografen hem niet bij konden houden. Het hoofdthema van de rede was een veroordeling van de politiek van handhaving van de vrede door middel van een op vrees geba seerd evenwicht. Een dergelijk even wicht zou wel eens kunnen uitdraaien op een nieuwe oorlog, zo waarschuw de hij. Kroesjtsjef drong weer aan op „al gemene en volledige ontwapening" in de gehele wereld, een snelle oplossing van het Duitse vraagstuk en een niet- aanvalsverdrag tussen Oost en West ter vermindering van de spanningen in Europa. Bondgenootschap De vrede in Europa kan volgens hem bereikt worden door een bondgenoot schap tussen de Sowjetunie en Frank rijk en door vriendschap tussen beide landen. Het bestaan van zo'n unie zou de mogelijkheid van oorlog in Europa uitsluiten, meende hij. Het was volgens Kroesjtsjef niet waar dat de Sowjetunie er naar streeft een wig te drijven tussen Frankrijk en de met dit land verbonden landen. Kroesjtsjef greep ook gisteren weer elke gelegenheid aan om in het open baar het Duitse militairisme op de korrel te nemen en dus het „evenwicht van de vrees" aan te tasten. Een klein ongelukje kan een oorlog ontketenen, liet hij zich taktisch ontvallen in een toespraak tot de kamer van koophan del. Hij meende dat de zogeheten Pa rijse verdragen het Westduitse leger er niet van zouden kunnen weerhouden zich kernwapens te verschaffen. meer tekenen van nerveusiteit begint te vertonen. Bijzonder bang is men voor wat er maandag gaat gebeuren in de Unie. Deze dag is door het Afrikaanse Nationale congres als rouwdag uitgeroepen. Dan zullen de ruim 90 slachtoffers van de massale schietpartij van maandag worden herdacht door de gekleurde bevolking. In Transvaal sluiten de Indiërs zich bij het rouwvertoon aan. Bij de overvallen van gisteren werden in tal van kantoren van inheemse poli tieke organisaties en vakverenigingen o.a. het Afrikaanse nationale congres vele documenten in beslag genomen. Ook krantenknipsels, brieven en dergelijke genoten de belangstelling van de politie. Ook gisteren meldden zich tientallen negers bij de politie met het. verzoek te worden gearresteerd omdat'zij de ver plichte „passen" niet bij zich hadden. Zoals bekend weigeren de meeste kleur lingen deze passen te dragen. In Johan nesburg werden vijf inheemsen veroor deeld tot stokslagen, omdat zij de docu menten niet bij zich hadden. Gisteren kwamen in het Zuidafrikaanse parlement de bloedige gebeurtenissen van maandag opnieuw ter sprake. Pre mier Verwoerd had blijkbaar geen zin meer in een debat over dit pijnlijke on derwerp. Hij vroeg verlof om zich aan andere belangrijke kwesties" te wijden. Heel anders liet de Anglicaanse bis schop van Kaapstad, Joost de Blank, zich Advertentie PREMIER HENDRIK F 1:7(11 OERD praat liever over andere dingen dan over de schietpartijen die ruim 90 negers hel leven kostten over het gebeuren uit. Hij sprak van „massale slachtingen". Ditzelfde was het geval in een verklaring van de 29 Afri kaanse en Aziatische landen in de Ver enigde Naties. Gisteren besloten deze landen de Veiligheidsraad te verzoeken om een onmiddellijke bijeenkomst, ten einde de ongeregeldheden in Zuid-Afrika te bespreken. De raad komt begin vol gende week bijeen, zo werd gisteravond meegedeeld. De walging, in Engeland ontstaan over de bloedige gebeurtenissen in Zuid-Afrika, kwam. gisteren duidelijk tot uiting in een 'nïotie die de Britse regering aan het Lagerhuis voorlegde. Daarin wórdt deernis uitgesproken met de bevolking van Zuid-Afrika in verband met de tra gische gebeurtenissen in de Unie. Buiten het South Africa House ir Londen kwam het gisteren weer tot ver woede demonstraties tegen de apart heidspolitiek in Zuid-Afrika. Het Internationaal verbond van vrije vakverenigingen verzocht de secretaris generaal der Verenigde Naties gisteren om een onmiddellijke behandeling van de apartheidspolitiek in de volkerenorgani satie. Uit tal van landen bleven inmid dels protesten bij de Zuidafrikaanse regering binnenstromen. DEN HAAG. De verkoop van melk uit automaten zal in de naaste toe komst op ruimer schaal mogelijk zijn, daar de vestigingseisen op dit stuk zul len worden verlicht. Minister Marijnen heeft gisteren in de Tweede Kamer wel laten weten dat tiet produktschap voor zuivel er nog over moet beslissen, maar hij zei het volle vertrouwen te hebben dat er een oplossing zal komen die de ze verkoop zo vrij mogelijk zal maken. In antwoord op vragen van het so cialistische Tweede-Kamerlid C. Egas deelde de minister van landbouw voorts mee dat het melkverbruik in het alge meen na de prijsverhoging niet is te ruggelopen. Gedurende de eerste twee maanden van dit jaar, dus na de prijs stijging met twee cent per liter op 1 januari I960, was het totale verbruik van consumptiemelk even groot als een jaar tevoren. Er werd zelfs zes procent meer kar nemelk gedronken, die toch ook duur der is geworden en bovendien wordt er blijkbaar steeds meer koffiemelk ver bruikt. NOG 2 CENT De conslusie van de minister was dat de prijsverhoging het verbruik van melk oer hoofd der bevolking nauwelijks heeft verminderd, zodat hij geen reden zag, wat de afgevaardigde Egas wilde, om af te zien van de tweede prijsver hoging, weer twee cent op 1 april. Er komt binnenkort een commissie die in overleg met het bedrijfsleven het gehele zuivelprobleem gaat bestuderen. WARSCHAU (Reuter) Het gratieverzoek van Hitiers vroegere „Gauleiter" van Noordoost-Polen, Erich Koch, is gisteravond Iaat door de Poolse Raad van State afge wezen. Koch is wegens oor logsmisdaden ter dood ver oordeeld. Hij wordt verant woordelijk geacht voor de dood van 400.000 mensen. Wellicht zal Koch nu een beroep doen op een bepaling in het Poolse wetboek van strafrecht, dat het voltrekken van doodvonnissen aan zie ken verbiedt; hij is al jaren lang ziek. Een andere moge lijkheid om aan het vuur peloton te ontkomen is er niet meer. BARNEVELD. Met op één na algemene stemmen heeft de Erme- lose gemeenteraad donderdagmiddag besloten aan Gedeputeerde Staten van Gelderland mee te delen, dat de gemeente Ermelo sterk gekant is tegen samenvoeging van het weste lijk deel der gemeente met de ge meente Harderwijk. Voorts zal men er bij Gedeputeer de Staten met klem op aandringen, dat het dorp Ermelo evenals het dorp Nunspeet, dat tot de gemeente Er melo behoort, tot zelfstandige ge meenten worden geformeerd. Naar de mening van de raad kunnen deze dorpen in alle opzichten gezonde en zelfstandige gemeenten worden. Vóór herindeling Tegen dit besluit stemde dr. Kuiper (VVD) die op zijn oude standpunt bleef staan dat het voor het welzjjn van de Noord-Veluwe beter is als er grotere gemeenten worden ge formeerd. De gemeenteraad nam dit besluit na^r aanleiding van het plan van Gedeputeerde Staten om tot herinde ling van de gemeenten op de Noord- Veluwe over te gaan. Volgens dit plan zal het gebied van de gemeente Ermelo verdeeld worden tussen de gemeenten Nunspeet (nog te stich ten) en Harderwijk. Ermelo zou min of meer ophouden als gemeente te bestaan. Pro Harderwijk Het voorstel van Gedeputeerde Staten behelst voorts de vorming van vijf nieuwe gemeenten: Harder wijk, Nunspeet, Elburg, Oldenbroek en Hattem. Dit houdt in dat ook de gemeente Doornspijk zou worden op geheven. Naar de mening van het grootste deel van de Ermelose be volking zouden Gedeputeerde Sta ten slechts beogen Harderwijk in alle opzichten sterker en groter te maken ten koste van hun gemeente. Er bestaan volgens de Ermeloërs voldoende redenen om hun gemeente, die bijna 15.000 inwoners telt, als zelfstandige gemeente te handhaven. B. en W. zeiden voorts, dat in de nota van Gedeputeerde Staten de be- staansbronnen en de werkgelegen heid in Ermelo worden verzwegen. Gesprek kernproeven Van onze correspondent LONDEN Premier Macmillan gaat op verzoek van president Eisenhower zaterdag naar Washington om van ge dachten te wisselen over het jongste voorstel van de Sowjetunie in Ge- nève over de proeven met kernwapens. In verband met de grote activiteit in de internationale politiek gaat de mi nister van buitenlandse zaken, Selwyn Lloyd, niet mee naar Washington. Eisenhower zou de wens hebben ge uit de kwestie persoonlijk met Mac millan te bespreken voordat het Ame rikaanse antwoord op het Russische voorstel bekend wordt gemaakt. Dat verlangen kan men in verband bren gen met de veronderstelling dat het jongste Russische voorstel een wig zou hebben gedreven tussen de twee weste lijke grote mogendheden die met de Sowjetunie in Genève al ruim 16 maanden vruchteloos onderhandelen over een eventueel verbod van proe ven met kernwapens. Eisenhower wil die indruk wegne men om een einde te maken aan elke gedachte aan de mogelijkheid van ern stige meningsverschillen tussen Enge land en de Verenigde Staten aan de conferentietafel te Genève HELMOND Nauwelijks is de lucht boven Helmond en wel bij Van Vlis singen Katoenfabrieken opgeklaard, of opnieuw pakken zich boven deze Bra bantse industriestad onweerswolken samen. Dit keer is er onenigheid bij De Wit's Textiel Nijverheid. Hier is een i kwestie aan het licht gekomen, die vrijwel gelijk is aan de zaak bij Vlisco, 1 die zoveel stof heeft doen opwaaien. Een van de commissarissen, de heer A. L. M. van der Lande sr., wil zijn jongste zoon, mr. R. V. E. van der Lande, in de raad van bestuur hebben. De overige vier commissarissen zijn het hiermee niet eens omdat volgens hen de zoon, althans voorlopig, niet voor de post geschikt zou zijn. Een belangrijk punt hierbij is, dat de vader alle preferente aandelen, die bijzon dere bevoegdheden hebben, in zijn be zit heeft. Aandeelhouders zullen zich over deze kwestie op 27 april uitspre ken. o WASHINGTON (Reuter) Het Huis van Afgevaardigden heeft gisteren met 311 tegen 109 stemmen een wetsontwerp aangenomen dat voorziet in een flinke versterking van de rechtspositie van de Amerikaanse negers. De minister van justitie, William Rogers, sprak na de stemming over het wetsontwerp van „een historische stap in de goede rich- ing". Het wetsontwerp, dat nu naar de Se naat gaat, houdt in dat de federale rechter met strafmaatregelen in kan grijpen tegen overtreding van gerech telijke bevelen tot opheffing van ras senscheidingsmaatregelen en tegen de daders van bomaanslagen. Het K.N.M.I. in De Bilt bericht te ons gisteravond om 23.15 uur: UTRECHT (A.N.P.) Bij een onge luk op de rijksweg Utrecht-Zeist is de 59-jarige W. M. van de Pas gisteren om het leven gekomen. De heer Van de Pas stak bij De Bilt de weg over zon der op het verkeer te letten, werd door een auto gegrepen en was op slag dood. Half tot zwaar bewolkt met aan vankelijk enige regen, voorname lijk in het mid den en zuiden van het land en in het noorden nog opklaringen. Zwakke tot mati ge wind, in hoofdzaak tussen zuid en oost. On geveer dezelfde temperaturen als gisteren. MIESJE: Ik zal m'n re genjas maar mee nemen. 26 maart: zon op 6.30, onder 19.03. Maan op 6.12,-onder 18.15. max. neersl. temp. 7—19 in uur weer wind er. C. in mm Helsinki h.bew. ZZW 7 0 Stockh. onbew. zzo 8 0 Oslo zw.bew. NNW 10 0 Kopenh, onbew. O 6 0 Aberdeen h.bew. zo 9 0 Londen h.bew. O 13 0 A'dam zw. bew. ONO 16 0 Brussel geh. bew. ozo 16 1 Luxemb. regen N 13 1 Parijs 1. bew. OZO 12 11 Bordeaux h. bew. ozo 18 0 Grenoble zw. bew. WNW 16 0 Nice geh. bew. O 15 0 Berlijn onbew. O 10 0 Frankf. h. bew. O 15 0 München onbew. O 18 0 Zürich zw. bew. O 15 0 Genève zw. bew. stil 13 0 Locarno zw. bew. ONO 10 0 Wenen 1. bew. ONO 12 0 Innsbr. zw. bew. ZZO 15 0 Belgrado h. bew. OZO 15 0 Athene onbew. NNO 14 0 Rome geh. bew. stil 14 0 Ajaccio geh. bew. ONO 16 0 ROTTERDAM- In mei zal te Ant werpen worden begonnen met het grond werk voor de Nederlands-Belgische werf, waarop honderdduizendtons sche pen gebouwd kunnen worden, meldt Associated Press uit Antwerpen. Het werkkapitaal zou voor een groot deel worden verstrekt door de Société natio nale de credit a l'industrie, een over heidsorgaan voor financiële hulp aan nieuwe industrieën. Hetzelfde persbureau deelt mee. dat het werk uitgevoerd zal worden door de Koninklijke Nederlandse maatschappij voor havenwerken. Dit bedrijf ontkende evenwel hierbij te zijn betrokken. SPANNING STIJGT IN Z.-AFRIKA

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 1