MODERNE, GROEIENDE SCHOOL HUIST IN NOODGEBOUW ASPRO Volgend jaar de eerste spade in de grond? Eerste nederlaag van Sla Raak tegen Sorry II w Vuurproef in Colijnsplaat: Good Luck op bezoek... Zuid-Beveland 15.90 ff vammmm FA BLO COMMODORE WHITE shirts Tholen en St.- Philipsland Walcheren Schouwen- 1 Duiveland /ASPRO Utfoctioeeb fz.' Moderne inzichten Buurtverenigingen zagen klucht Autobuschauffeur kreeg 30 boete Voetbalprogramma voor zaterdag A rnemuiden-Sprang uitgesteld Chr. vakbeweging eis van chr. soc. Klap van vleugelbalk van zaai machine gerechtigheid Goese u.l.o.-scholieren demonstreerden Onderhoudswerken van waterkering Borssele „Ons Maatschappelijk Belang" vergaderde Auto reed achteruit de sloot in C.J.C. „Samuel" in Kapelle bijeen Veilig verkeersexamen in 's-Gravenpolder Lezingen voor N.C.V.B Dames naar de Floriade Bejaardensociëteit aanbesteed Veldloop om kolonel v. d. Kroon-beker Basketball in Middelburg Jaarvergadering van NCVB Serooskerke TZ. geïnstalleerd Kosten Abdij spel VLISSINGEN. Burgemeester mr. B. WaardevoIIe wenken voor tal leden van personeelsvereniging plattelandsvrouwen Feest in Veere op 30 april en 5 mei SWIFT-ZWERVERS Zaterdagvliegers op Schouwen vergaderen Vrijdag 18 maart 1960 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. (Advertentie) AXEL. De christelijke tech nische school op de hoek van de Polenstraat en de Buitenweg is volop in ontwikkeling. Het ligt in de verwachting dat er in 1961 drie klassen bankwerkers, twee klas sen timmerlieden en twee voor bereidende klassen zullen zijn. Dan zullen minstens drie nieuwe leerkrachten en een leraar licha melijke oefening aangetrokken moeten worden. Voorlopig be helpt men zich dus met het nood gebouw dat intussen zeer goed voldoet maar onder deze om standigheden wordt toch met ver langen uitgezien naar het defini tieve gebouw. De ontwerpen, afkomstig van het architectenbureau Rothuizen- 't Hoöft, zijn door het bestuur goedgekeurd en het wachten is op rijksgoedkeuring. Men hoopt in 1961 de eerste spade in de grond te kunnen steken. Al mag het waar zijn dat het nood gebouw als tijdelijke oplossing prima voldoet, dat neemt toch niet weg dat het heen en weer trekken van de Kerk- dreef waar de voorbereidende klassen nog gehuisvest zijn) naar de Polen straat een tijdrovende en allerminst ideale oplossing biedt. De beide voorbereidende klassen aan de Kerkdreef vormen tezamen een groep van 41 leerlingen. Met deze jon gens worden zeer goede ervaringen op gedaan. De directeur van de school, de heer M. 't Gilde vertelde ons, dat met de ze algemene oriënterende vooropleiding een belangrijke stap is gedaan in de lichting van een verantwoorde beroeps keuze. Op de oude ambachtsschool was het immers zo dat de jongens direct na de lagere school een definitieve keu ze moesten doen en de motieven voor die keus waren vaak ver te zoeken. Volgens het nieuwe systeem van een algemeen voorbereidend jaar wordt het lukratieve element goeddeels geliqui deerd. De jongelui krijgen gelegenheid om de verschillende facetten van hun toekomstig beroep af te tasten om zo doende beter in staat te zijn een defi nitieve stap te ondernemen. Bovendien kunnen de leraren, die hun pupillen een jaar lang nauwge zet gadesloegen, een verantwoord ad vies geven. Waar dit advies wordt op gevolgd zijn de resultaten de volgen de jaren meestal goed. Daarnaast heeft men het niet de onderschatten voordeel dat de jongens, nu ze een keus heb ben gemaakt naar eigen ervaringen, graag naar school gaan. Het algemeen voorbereidend jaar is een uitvloeisel van moderne inzichten op het gebied van het onderwijs. Maar wie een bezoek brengt aan de huidige noodschoot komt tot de conclusie dat die moderne inzichten van verstrekken de aard zijn. (Advertentie) Opvallend is dat de leerlingen een ruime en lichte werkplaats hebben. Op de foto: Het lokaal waar de aankomende timmer- Ueden %ieh voor hun luiere taak bekwamen. Reeds in het noodgebouw wordt het de bezoeker duidelijk dat uit zonderlijk veel aandacht wordt be steed aan ruimte, licht en hygiëne. Met het fatale idee dat voor de ..broddellapjes" van aankomende bankwerkers het oudste en meest ver sleten materiaal nog wel goed genoeg >zal zijn is definitief gebroken. De jongens werken met gloednieuw ma teriaal. En het is dan ook geen won der dat ze hun werk vaak met ple zier doen. Bovendien zijn de leraren „verwoede" voorstanders van het in dividuele onderwijs zodat de leerlin gen zich we zouden bijna zeggen naar hartelust kunnen ontplooien. De huidige noodschoot, die op het terrein staat waar straks ook het de finitieve gebouw zal verrijzen, werd in de verbluffende tijd van veertien dagen uit de grond gestampt. Het ma teriaal en de machines werden er na tuurlijk later in geplaatst. Opvallend is verder de vlotte manier waarop het af val zoals houtkrullen en zaagsel uit de lokalen wordt verwijderd. Het systeem dat hier wordt gebe zigd laat zich het beste vergelijken met een enorme stofzuiger, waarvan de zuïg- kanalen naar alle zijden zijn vertgkt. Men hoeft het afval eenvoudig naar een van de openingen toe te vegen en In een onderdeel van een seconde is het spoorloos verdwenen. Zwaardere houtblokjes hoort men nog even natik- kelen in het buizenstelsel. Het is wel duidelijk dat de christelijke technische school modern is opgezet en we twijfe len er niet aan dat de jongelui, die straks wellicht een voortge zette vakopleiding zullen volgen in hun Axelse jaren een stevige basis voor hun latere leven zullen blijven zien. i KRUININGEN De buurtverenigin- gen ,,De Harmonie" en ,,Het Bouw- plan" hielden een gezellige avond in het dorpshuis. Evenals het vorig jaar; voerde de toneelvereniging de Schelde- j galm te Hansweert een stuk op. Dit maal was het de klucht ..Drie is te veel" van Joh. Blaaser, dat onlangs ook voor de televisie is geweest. Bestuursledenverkiezing WAARDE. Onder leiding van d« heer K. van Houte hield de C.H.U. haar jaarvergadering. Bij de bestuursverkiezing werden ge kozen de heren C. Kole, P. Cycomv, K, van. Houte. Chr. Koeman en P. Bom, Jaarfeest „Maria Martha" WEMELDINGE. In het Ned. Herv. Jeugdgebouw hield de Evangelische Meisjesvereniging Maria Martha" haar jaarfeest. Na een openingswoord door de leidster, mej. G. van Stel. werd begonnen met zang en de opvoering van de klucht ,,-Het Leven&elix-er". Het hoofdprogramma bestond uit de opvoe- iring van het toneelstuk ,.De Grote Ge- tuige". een ernstig spel in <ftie bedrfj- I ven. Dit spel werd op goede wijze ten tonele gebracht. De avond werd met j een dankwoord en gebed gesloten jdoor ds. J. G. Niewöhner. BERGEN OP ZOOM De chauf feur A. R. uit St. Annaland had op 29 december onder Nieuw Vossemeer met een autobus gereden. Op een gegeven moment was hij om onbegrijpelijke re denen van de weg geraakt en in een sloot terecht gekomen. Hij kon er geen verklaring voor geven, en had zich na dit gebeuren voorgenomen niet meer achter het stuur te kruipen: Hetgeen ook niet gebeurde. Zowel de officier als de kantonrechter vonden het een vreemde zaak. De officier eiste tegen J hem een boete van 50. subs. 10 da- 1 gen. De kantonrechter had toch wel be- wondering voor zijn wijze daad en ver oordeelde hem tot 30, subs. 6 dagen hechtenis. De collecte voor Draagt Elkanders Lasten van het C.N.V. heeft in Zaamslag ƒ470,57 opgebracht. De aktie „Doe Open" begint binnen kort ook in Schoondïjke. De aktie wordt in deze gemeente geleid door de heer Ko Huigh, jeugdleider. O De N.C.V.B.. afdeling Goes, verga derde onder leiding van mejuffrouw M. Glerum. De heer Beets uit Amsterdam sprak namens de vereniging van Neder lands fabrikaat. MIDDELBURGDe beslissing over het kampioenschap van de vierde klas- j se Zuid wordt uitgesteld tot de laatste competitiewedstrijd van het seizoen. De voor zaterdag oorspronkelijk vast gestelde wedstrijd Arnemuiden-Sprang vindt geen doorgang, omdat Sprang een bekerontmoeting moet spelen tegen Wieldrecht. De Arnemuidenaren kun nen dus zaterdag rustigt?) afwachten wat Good Luck ervan terecht brengt tegen Colijnsplaatse Boys. De mannen uit Raamsdonkveer mogen geen punt meer verspelen willen zij geen kans lopen tot een beslissingswedstrijd met Arnemuiden te worden veroordeeld. En een ontmoeting met Arnemuiden, Zeeuwse tafeltenniscompetitie wel Good Luck kan daarover sinds za terdag jl. voldoende meepraten. De ranglijst bekijkend zouden we zeggen dat Good Luck in Colijnsplaat op zijn slofjes moet kunnen winnen, maar.De Noordbevelanders zorgden afgelopen week voor een daverende verrassing door het sterke Dinteloord beide punten af handig te maken. Dat was wel nodig, want het degradatiespook waart nog rond op Noord Beveland. Afgaande op deze overwinning en de wil voor het behoud van het vierde-klasserschap ach ten we de Boys toch niet direct kans loos. Wie weet. misschien is Good Luck nog niet genezen van de optater in Ar nemuiden? AZVV trekt naar Zwaluwse Boys om daar te pogen de thuisclub, die weer on deraan staat, een illusie armer te ma ken. Colijnsplaatse Boys zou dit laatste zeer toejuichen. De derde degradatiekan didaat. The Gunners, speelt thuis tegen SSC '55, de kampioen van vorig jaar, die echter dit jaar een zeer bescheiden rol speelt. Een zege van de Bredanaars is dan ook alleszins mogelijk. PROGRAMMA 4de Klasse-zuid: Zwaluwse Boys AZW, Colijnsplaatse Boys—Good Luck, The GunnersSCC '55. 2de Klasse a: Kloetinge 1VCK 1. 2de Klasse b: Ril- landia 2Beren 1. 3de Klasse a: Veere 2 —VCK 2. 3de Klasse b: Nieuwdorp 2 Krabbedijke 2, Wemeldinge 2SVD 2, Kapelle 2Waarde 1. Beren 2Borssele 1. 3de Klasse d: Zaamslag 2—Tern, i Boys 2. VLISSINGEN. De afgelopen weekhet kampioenschap verspeeld. Volgende zijn er in de eerste klasse van deweek moet de club bij Will van Zoelen Zeeuwse tafeltenniscompetitie de nodi- op bezoek, die bij zijn waarschijnlijk. in sanfor en no-iron met TRU©/y boord l itslajicn daniwedstrijtlen THOLEN. De uitslag®n van de onderlinge dnmeompetitie luiden: K. L. PriemIz. Deurloo 02; C. Potter P.C. v. d. Veide 02; Iz. DeurlooC. Moeliker 02: L. van Dijke—M. Schot 02; J. de RijkeP C. v. d. Velde 20; C. MoelikerC. J. de Korte 0—2. SINT MAARTENSDIJK De tand- rbcider G. L. W. had het ongeluk bij -t zaaien van lijnzaad op het land ir -anraking te komen met de vleugelbalk van een zaaimachine. Hij werd enkele tientallen meters meegesleept eer de tractor tot stilstand kwam. Het slacht offer liep een binnenbloeding aan de knie op on werd overgebracht naar het ziekenhuis in Bergen op Zoom. GOES De plaatselijke afde ling va nde Ned. Christelijke Bé- ambtenbond is gisteravond in jaarvergadering bijeen geweest in „De Opril". De vergadering werd geopend door de heer G. Paauwe die de bondsvoorzitter, de heer J. M. Harthoorn, harte lijk verwelkomde. Na het jaarverslag en het overzicht van de penningmeester werd het gehe le bestuur bij acclamatie herkozen. Tij dens de rondvraag kwam in het bijzon der de huidige bouwstaking in het licht van de belangstelling te staan. Er werd o.m. gevraagd waarom de uitkering van de bond aan de stakers niet meer bedraagt dan ongeveer 60 procent van het loon. De voorzitter wees er terecht op, dat het stakingsreglement, omdat er sinds voor de oorlog geen grote ar beidsconflicten meer voorgekomen zijn, sterk verouderd is. De heer Harthoorn merkte verder op dat met vakantiebon nen en pensioenpremie de bond toch nog 80 procent per staker uitbetaalt. Na deze levendige rondvraag voerde de heer Harthoorn het woord over het hoe en waarom van de vakbeweging en speciaal de christelijke vakbeweging. Wij als vakbeweging willen uit Gods Woord leven en werken en zijn georga niseerd op een principiële basis. Dit is een eis van christeiijk-sociale gerechtig heid. Als christenen moeten we ons principe ook op maatschappelijk ge bied uitdragen zo betoogde spreker. Voorts wees hij op de nu reeds merk bare voordelen van de vrijere loonvor ming, ofschoon deze voor de beambten- bond door de \*erschillende categorieën, vele moeilijkheden schept. De vergadering bleek overigens tot grote verrassing van de betreffende j persoon, ook nog een jubilaris in haar midden te hebben. De heer J. Katsman. is nl. 25 jaar lid geweest van de bond, en hem werd daarom door de bondsvoorzitter het! gouden CNV-speidje met oorkonde uit-j gereikt. Dit gebeurde zonder dat de ju-1 bilaris er tevoren van op de hoogte j was. omdat hij in de veronderstelling j verkeerde dat dit pas in september eeni feit zou zijn. Met een vertoning van! dia's over reisherinneringen uit Zwitser-, la-nd van de heer Kr. Goudswaard werd; de bijeenkomst besloten. GOES. Ter gelegenheid van het twintigjarig bestaan van het schoolge bouw aan de Voorstad gaf de Burg. van Dusseldorpschool fde openbare school voor ulo) gisteravond in de ..Prins van Oranje" een bijzondere ouderavond. De hoofdschotel van de avond was de opvoering van ..Het mysterie van het jachthuis" een blijspel van F. Mensoni- des. Het stuk. dat handelt over devie zen smokkelarij en waaraan een heel ge lukkig einde is, werd alleraardigst ge bracht door de scholieren. Tevoren had het hoofd der school, de heer T. Stok, een korte toespraak gehouden waarin hij onder meer burgemeester Michaëlis en wethouder J. J. van Melle beiden met echtgenote, welkom heette. Een aantal leerlingen van de eerste klasse bracht, aan de piano begeleid door Ria Kouse maker. een zanghulde in vele versies aan het weerbericht. Hierna zorgden Al- bert de Leeuw als Columbus en leer- I lingen uit de tweede en derde klasse voor een hernieuwde ontdekking van j Amerika Marion Buurman vertolkte Mevrouw de markiezin" op reis en Simon de Wit te speelde de knecht, bij wie alles goed gaat. Vijf meisjes uit de eerste klas en Ine Bierens aan de piano vormden het vrolijk decor van het markiezin-knecht drama per telefoon. Ook vanavond wordt deze bijeenkomst gehouden. GOES. Ou het kantoor van het wa terschap De Brede Watering is giste ren aanbesteed de onderhoudswerken van de calamiteuze polder Borssele. Er waren negen inschrijvers: de hoogste was: B. M. van Noordennen en zn, Har- dinxveld 40.700 en de laagste J. F. Warrens en zn, Ossenisse 38.300. De gunning zal verleend worden aan de laagste inschrijver, behoudens goedkeu ring van Ged. Staten. Luxe auto tegen bakfiets GOES. Op de hoek Ossebhoofd- straatOpril Beestenmarkt botste gis teravond omstreeks half zeven een bak fiets, bestuurd door H. uit Goes tegen een personenauto, met aan het stuur T. uit Kloetinge. De personenwagen wil de van de Beestenmarkt de Opril op rijden. terwijl uit de Ossenhoofdstraat de bakfiets om de hoek kwam. Persoon lijke ongelukken deden zich niet -voor, alleen wat matèriële schade. o O BAARLAND. De brandstoffenver- eniging ,,Ons Maatschappelijk Belang" vergaderde in het verenigingsgebouw on der voorzitterschap van de heer C. van Damme. Het jaarverslag van de secretaris, de heer C. J. de Mol, maakte melding van een teruggang met twee leden, de om zet in het afgelopen jaar was als volgt: 74025 kg eierkolen, 14775 kg anthraciet, 42075 kg esnoten, 10850 kg bruinkool briketten en 300 kg cokes. De rekening van de penningmeester, de heer H. Schout Hzn., liet een batig saldo zien. Het entree-geld voor nieuwe leden werd wederom op ƒ3,50 bepaald. De bode, de heer M. Riemens, werd herbenoemd. Zangavond t.b.v. „Doe Open" WAARDE. Ten -bate van de actie ,.Doe Op*n" zal vanavond in de Her vormde kerk een zangavond worden ge houden. Medewerking zal worden ver leend door het Hervormd Kerkkoor te Krabbendijke en Rilland. RILLAND. Een vrachtwagen "an de firma J. C. Stouthamer uit Ellewouts- dijk raakte gisteravond in de Eerste Weg bij het achteruitrijden n^,ar hot erf van de boerderij van de heer J. C. Blok in de sloot. De auto moest op het erf zijn om een lading pakken te los sen. Met behulp van een tractor kon de vrachtauto, zonder schade, op 4e k&ci gehesen worden. KAPELLE. De Christelijke Jon gensclub „Samuël" hield iri gebouw „Obadja" een ouderavond, onder voor zitterschap van de heer P. Oele. In zijn openingswoord deelde de heer Oele mede, dat de club thans 40 leden telt, die bijeenkomen in drie clubs, waar van er twee op zondag- en één op maandagavond gehouden wordt. Een verheugende mededeling was voorts, dat er op de jongensclub geen gebrek aan leiders is, zodat dit werk normaal doorgang kan vinden. Met de ouders hield men een club-avond, zoals die elke week met de jongens gehouden wordt. De ouders kunnen zich dan ook een duidelijk beeld vormen van de in deling van de clubavonden. Er werden ook nog discussiegroepen gevormd, waarin men actuele vragen, het C.J.C. werk betreffende, met elkaar besprak. De heer J. Burger Jaczn. sprak een slotwoord. C.H. IN WEMELDINGE HIELD FAMILIE-AVOND WEMELDINGE. De afdeling We- meldinge van de Christelijk Historische Unie hield een familieavond in het Ned. Hervormd Jeugdgebouw. onder voorzit terschap van de heer A, Veerhoek, In zijn openingswoord kon de voorzitter een gro'eiende C.H.-familie van harte welkom «heten. Zijn speciaal begroetings woord ging uit naar de spreker van deze avond, de heer C. F. van der Peijl uit Goes, lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal. In zijn duidelijke le zing hield de heer Van der Peijl alge mene politieke beschouwingen. Dieper liet hij zijn gedachten gaan over de huidige stakingskwestie en de verhou dingen in het kabinet. De vragen op de lezing van de heer Van der Peijl wer den op duidelijke wijze uiteengezet. Een forum, bestaande uit de heren C. F. van der Peijl, ds. K. W. Slik, C. M. Dagevos en J. Veerhoek liet aan duide lijkheid van kennis op politiek gebied niet twijfelen tijdens het beantwoorden van de afgevuurde vragen De avond werd verder gevuld met een voordracht door de heer W. Zuijd- dijk; stukjes, die werden opgevoerd door de kinderen van het internaat voor schipperskinderen onder leiding van de directrice mejuffrouw J. J. de Laater, bijgestaan door haar leidsters, en zang en muziek door de familie C. Meijaarct. Aan het einde van de avond gewaag de de heer A. Veerhoek van. het grote succes en de gezellige sfeer, die ook deze familieavond weer had gebracht, tevens zijn dank uitsprekend aan allen, die aan deze avond hadden meegewerkt. Ds. Slik sloot deze familie-bijeenkomst met dankgebed. 's-GRAVENPOLDER Op initiatief van de stichting ,,Ons Dorpsleven" startte begin december vorig jaar onder leiding van de heer M. Barendse, wachtmeester der rijkspolitie le klas, een verkeerscursus waaraan aanvanke lijk 79 personen, jong en oud deelna men. Van dit aantal legden 74 cursis ten deze week een examen af. Dat de cursus op voortreffelijke wijze is gege ven en dat ook de cursisten goed hun best hebben gedaan, blijkt wel uit het feit, dat burgemeester J. D. Jansen na afloop kon mededelen, dat alle 74 cur- I sisten waren geslaagd, waarvan zelfs .53 met lof. Burgemeester Jansen noem- I de dit een prachtig resultaat. Namens 1 de cursisten sprak de heer P. Kopmels een dankwoord en bood de wachtmees- i ter als blijk van waardering een foto- toestel aan. De heer C. Zwartepoorte overhandig- I de hem als voorzitter van de stichting een daarvoor bestemde tas. De heer Joh. Borrie uit Goes sprak als i voorzitter van de afdeling Bevelanden van Veilig Verkeer zijn bewondering uit over het behaalde succes. Mevrouw Barendse ontving een bloem- s tukje. Ook de afdeling Veilig Verkeer had een goede avond, want zij kon 37 nieu- we namen aan haar ledenlijst toevoe gen. I GRIJPSKERKE Op de vergade- ring van de N.C.V.B., die onder leiding I stond van mevrouw Vlaardingerbroek, sprak ds. H. K. Poelman over het on «derwerp: ..De dokter aan het ziekbed dat een sterfbed wordt". Op het pro gramma voor 7 april staat een lezing over Nieuw-Guinea, die gehouden zal worden door mejuffrouw v. d. Berg. ge verrassingen gevallen. Zo kreeg Sla j Raak I zijn eerste nederlaag te incas- «teren van Sorry II. Deze nederlaag, in eigen huis, kwam niet geheel onver wachts, daar Sorry II reeds tegen Wfll van Zoelen I bewezen had in een uit stekende vorm te verkeren. "Wondergem van Sla Raak I. die tot nu toe,slechts één keer het hoofd moest buigen, zag in deze wedstrijd zijn na delig saldo verdrievoudigd door een tweetal nederlagen tegen Van Breen en tegen invaller Bouff. De wedstrijd be gon hoopvol voor Sla Raak doordat het reeds vlug twee punten voor stond door de overwinningen van Jacobs op 'Bouff en Wondergem op Van Vught. Hierna keerde het tij voor Sorry. Dat Sorry zijn punten niet cadeau kreeg, bewijzen wel de benauwde cijfers van Bouff op Wondergem n.l. 17-21, 21-14 en 19-21 en in het dubbelspel 21-15, 17-21 en 22-24. Sla Raak heeft nu een goede kans op MIDDELBURG. Onder leiding van de presidente mevr. J. van Nieuwen - huijze-Vogelaar, kwam de afdeling Mid delburg van de Ned. Bond van Platte landsvrouwen gistermiddag in Jaarver gadering bijeen. Heit voorbijgegane jaar was de afdeling zeer actief. Het ledental steeg tot 115 en er is een flink batig saldo. In juni organiseert men een uit stapje naai' de Floriade in Rotterdam en een kaasboerderij bij Gouda. Mej. A. v. d. Leede vertoonde na de pauze de films „Betrix naar de West" en „De zee was niet meer". MIDDELBURG. De dienst der ge meentewerken van Middelburg besteed de gisteren de verbouwing van het pand Nieuwstraat 36 tot een bejaardensocië teit aan. De ruimte gelijkvloers zal be nut worden voor een flinke conversa tiezaal en een kleinere leeszaal: aan de achterzijde is «een terras met tuin ge projecteerd ter grootte van ruim 100 vierkante meter. De beide bovenverdie pingen zijn ingerichi als woon- en slaapvertrekken maar de bestemming hiervoor staat nog niet vast. De laagste inschrijver was de firma M. Walraven uit Middelburg met ƒ54.166. De andere inschrijvers waren: J. Geschiere uit Middelburg 55.900; E. C. Lindenbergh uit Vlissingen 56.939; J. F. Hopmans uit Goes overwinning practisch zeker van het kampioenschap kan zijn. Een verrassing was ook het gelijk spel van Will van Zoelen II tegen Goes. Bram van Gilst nam in deze wedstrijd zeker het leeuwenaandeel voor zijn re kening door alle drie partijen te win nen waarbij vooral zijn zege op J. Koe ne vermeld dient te worden. De uitslagen in de eerste klasse wa ren: W. v. Zoelen IIGoes 5a, Sla Raak ISorry II 37, WilboW. van Zoelen I 2—8. De stand in de eerste klasse: W. v. Zoelen I Sla Raak I 12 10 1 1 21 92—23 11 30 0 1 20 75—35 12 5 5 2 15 6555 12 5 3 4 13 58—51 12 5 3 4 13 09—62 12 2 2 8 6 50—70 9 1 0 8 2862 12 0 2 10 5 23—97 Sla Raak II In de tweede klasse heeft Spirit I zijn kans om hogerop te geraken verspeeld door met 73 door de knieën te gaan te gen het bezoekende W. v. Zoelen III. Deze laatste club ontsprong door haar overwinning de laatste plaats en daar ook PTT I een punt winst bemachtigde tegen Wilno II, pakken zich erg donke re wolken «boven de moede hoofden van Spirit I samen. Wilno III kreeg met groot verschil slaag van Sorry IV dat hiermee zijn kans op de bovenste plaats behoudt. De wedstrijd PZEMVSV ging niet door. De uitslagen in de tweede klasse: Spirit IW. v. Zoelen III 37, Wilno II—Sorry IV 2—8, PTT—Wilno II 5—5. In de derde klasse heeft de club SSW de fraaie prestatie geleverd in het: eerste jaar dat zij deelneemt aan, de competitie van de NTTB kampioen te worden. Dit gebeurde vorige wteek toen W. v. Zoelen IV op bezoek kwam. Al leszins een bijzondere prestatie van <de Vlissingse «spoormensen. SSW kan zich nu reeds op de promotiewedstrijden BERGEN OP ZOOM. Op de ter reinen bij Huize Meilust werd een veld loop -gehouden voor leden van de dis tricten Bergen op Zoom, Terneuzen, Breda en Eindhoven van de Kon. Ma rechaussee om de Kolonel van «de Kroon wisselbeker. Er waren 30 deel nemers die 4 x 800 m moesten lopen. De drie best geklasseerden van ieder district werden geteld voor de uitslag van deze beker. Snepvangers (Breda) en Klomp (Eindhoven) namen direct na de start de leiding; op een 25 meter volgden Goudswaard en Malipaard (Terneuzen) en Bastelaar (B. op Z.). Bij de tweede ronde had Snepvangers 15 m voorsprong op Klomp; Gouds- waard-Bastelaar en Malipaard volg den onmiddellijk. In de derde ronde had Snepvangers zijn voorsprong vergroot. Met een fraaie eindsprint kwam hij als eerste door. De einduitslag werd: 1 Snepvangers (Breda) 12 min. 46 sec., 12 pnt.2 Klomp, Eindhoven. 12 min. 59 sec 11 pnt.; 3 Bastelaar (BOZ), 14 min. 13.2 sec.. 10 pnt., 4 Malipaard, Terneuzen 14 min. 16.4 sec. 9 pnt., 5 Goudswaard (idem) 8 pnt. De puntentelling werd 1. BOZ, 22 pnt.. 2 Terneuzen en Breda 21 pnt., 4 Eindhoven 15 pnt. Na de volleybal wedstrijd en de veld loop luidt de stand om de kolonel v. d. Kroon beker: 1. Terneuzen, 7 pnt., 2. Bergen op Zoom 7 pnt., 3. Breda, 3 pnt., 4 Eindhoven 3 pnt. MIDDELBURG. Op uitnodiging van 'de sportafdeling van de hoofdstedelijke P.T.T. vereniging Rodelaja heeft de gS7U^nSe_d^eklaS5e waren: ^/hefte^ a^^vtS.d^r de basketballsport. Sinds_ kort beoefenen de leden van SSW—W. v. Zoelen IV 7—3, PZEM II —Wilno IV 5—5. Spirit II—Spirit III 6—4. SEROOSKERKE (W). De plaatse lijke afdeling van de Ned. Chr. Vrou wenbond heeft de jaarvergadering ge houden onder leiding van de president mevr. F. de Dreu-Toorenaar. De druk bezochte avond werd gevuld met koor zang, declamatie en verschillende leuke schetsjes. Het door mej. C. Schout ge schreven stukje ,,Ons bondswerk in de elf provinciën" werd uitstekend naar voren gebracht. De steeds groeiende af deling telt thans 136 leden. Rodelaja deze sport. Tot nu toe staan de P.T.T.-ers echter alleen. De voor zitter van de vereniging, de heer Van Iwaarden, sprak dan ook de hoop uit. dat meer Middelburgse verenigingen de ze sport zullen gaan beoefenen: wel licht is het dan mogelijk een competi tie te organiseren. Het ligt in de be doeling van de P.T.T. vereniging om uit te komen in de landelijke P.T.T. compe titie. De heer Koper gaf een uiteenzetting over de ontwikkeling van de basketball- sport en besprak daarna de spelregels. Zulks naar aanleiding van een groot aantal vragen. 58.200; Goedemondt uit Vlissingen j Baaijens6 t\\ Comite 30 april-Vierillg Kapelle-Biezelinge 61.293. MIDDELBURG. De kosten voor Kolff van Vlissingen heeft ten stadhuize de gemeente Middelburg voor een ver- het comité 30 april-viering geïnstalleerd, lichting van het Abdijcomplex met het Dit comité bestaat nu uit de volgende daarbij behorende Abdijspel komen op personen: N. Veldhuis, voorzitter. J. C. f 80.000. Een commissie heeft getracht Dert, secretaris. W. A. Zegeier, penning- voor dit bedrag een lening aar te trek- meester. A. H. Lefeber, lid. C. W. Lon ken, welke door de gemeente zou kun- werse, lid, T. P. v. Zutphen. lid, R. J. nen worden gegarandeerd. Dit is een- Burgmeijer, lid. ter niet gelukt. De Nutsspaarbank .te Het zal zich belasten met de organisatie Middelburg heeft zich nu bereid ver- i van de feestelijkheden, welke jaarlijks op klaard aan de gemeente 80.000 te le- 30 april en dit jaar op 5 mei zullen wor- nen tegen gammavoorwaarden, met de;den georganiseerd. Om deze feestelijkhe- bedoeling dat de gemeente op haar den zoveel m'ogelijk te bevorderen en te beurt déze gelden weer zou uitlenencoördineren ontvangt het comité gaarne! aan de in een stichting om te zetten voorstellen en zo mogelijk ook bijdragen commissie. Dit aanbod hebben B. en j van de Vlissingse inwoners en van de W. behoudens hogere goedkeuring gaar-1 plaatselijke organisaties, ne aanvaard. Het college stelt de raad voor zich; 11* irme aan slw'Um.A» met deze gang van zaken te verenigen h tl/Md ff# I tl(/t KI/U vp I II 1 VLISSINGEN. Voor een flink aan- van de gemeente Vlissingen heeft de I bekende schrijver en dichter Henri George van Leeuwen een bijzonder be langwekkende lezing gehouden over het MIDDELBURG De bond van chris- lieven van de clochards in Parijs, telijke plattelandsvrouwen afd. Walche- Dc heer van Leeuwen kon met auto- ren kwam gistermiddag in de Bogard- j riteit over dit onderwerp spreken aan gezien hij zelf enige maanden deel heeft uitgemaakt van dit leger van paria's, levend aan de zelfkant van de maat schappij en met de Seineoevers en bruggen als nachtlogies. Op pakkende wijze nam hij zijn toe hoorders in gedachten mee naar de groentehallen, de nauwe straatjes, krot ten e.d. waar onbeschrijfelijke ellende en menselijke ontworteling de toon aan geven. Hij vertelde van figuren, die in hun vroeger leven personen van bete kenis in wetenschap, politiek enz. wa ren geweest en om allerlei redenen dit i leven van verstotenen en buiten de ge ordende maatschappij levende clochards gekozen hadden. wt. vVas vo°ral de boeiende verlel- zal in Veere feest worden gevierd. Heth*-mt die deze avond tot een sukses bestuur van de Oranjevereniging heeft maakte, voor beide dagen een aardig program- ma opgesteld. Op 30 april, de verjaar- Scheepvaart Vlissinsen dag van Koningin Juliana, zal de jeugd Aaneekomen ifi/s KWi rt voor het stadhuis een aubade brengen Amisia, Menehy. 17/3 Geen. Vertakken en voor de middaguren zal getracht i6/3 Scalais. 17/3 Menehy, Kirsti-H Ge- worden een voetbalwedstrijd te organi- pass. naar Antwerpen (Ned. schepen) 16/3 zaal bijeen. Voor het aftredend be stuurslid mevr. J. Louwerse-Goedbloed koos men mevr. J. Stroo-De Groot uit Ritthem. Het jaarlijkse reisje zal deze keer voeren naar de Keukenhof. Na de pauze demonstreerde men het gebruik van huishoudelijke artikelen, afkomstig uit de koffers van het landbouwhuis in Goes. Ongetwijfeld hebben de dames weer vele waardevolle wenken opge daan. VEERE. Op 30 april en op 5 mei i seren tussen een Ambonezen elftal en Veere. Des avonds zal Veere's Genoe gen vrolijke klanken laten horen, ge volgd door een lampionoptocht. Op 4 mei zal de herdenking van de ge vallenen uit de tweede wereldoorlog op waardige wijze herdacht worden. In de morgenuren van 5 mei zal een kerk dienst worden gehouden, waarin de bei de plaatselijke predikanten, ds. P. Wie- ringa en ds. J. C. Streefkerk zullen voorgaan. In het verenigingsgebouw zal des middags voor de jeugd een attrac tieve film gedraaid worden en des avonds worden de ouderen in de gele genheid gesteld een filmvertoning bij te wonen. MIDDELBURG. Het eerste twaalf tal van de Middelburgse korfbalvereni ging Swift speelt zaterdag weer een 'thuiswedstrijd. Tegenstander is dit keer de koploper Zwervers uit Dordrecht, die hoge ogen gooit naar het kampioen schap. De Middelburgers hebben deze competitie niet veel bijzonders laten zien; overwinningen waren schaars, meestal werd verloren. Zelfs verkeert 'Swift nog in degradatiegevaar, want een eindspurt van KNS uit Leiden zou de Middelburgers zelfs noodlottig kunnen worden. Niettemin geloven wij. dat de Zeeu wen zaterdag een nieuwe nederlaag te gemoet gaan. Afscheid ds. van den Brink BRUINISSE. Ds. H. W. van den Brink, Ned. hervormd predikant te Brui- nisse, die een beroep naar 's-Gravenha- ge heeft aangenomen, neemt zondag 1 mei afscheid van zijn gemeente. Op 15 mei doet ds. Van den Brink intrede in 's-Graverihage. ZIERIKZEE. De Bond van zater dagvliegers op Schouwen-Duiveland hield een vergadering', waarin de heer Pannekoek uit Brouwershaven een breedvoerig verslag gaf van de bonds vergadering te Goes. De heer Panne- koek maakte tevens een. voorlopige uit slag op van de kampioenen van het eiland voor 1959. De heer T. Dalebout uit Nieuwerkerk werd eerste kampioen Fond en de heer Ph. Steketee eerste kampioen generaal. De heer A. de Koning uit Bruinisse werd met zijn jonge duiven Hokkam- pioen 1959. Er werd besloten om zaterdag voor Pasen voor het gehele eiland een paas- vlucht te houden vanuit Rosertfaal. De heer IJzelenberg uit Bruinisse verzorgt, evenals in voorgaande jaren, het ver voer tot Rosendaal. Tevens werd beslo ten om 'bij iedere vlucht in het komen de seizoen een hoofdprijs te vervliegen onder de deelnemers van de concours- comhmatie van het eiland. Op voorstel :.ai,.de h,efr w. Jumelef. te Bruinisse <-,5n en om °P 5 met or.ge- &°?e Bruiniste!1 nemen MAARTENSDIJK. 16 maart - uien i m !5!54; „i?6™ 55"™ 20-96' drtelin- gen 11.52. stek 2.o0, aanvoer 20 ton. aard appelen furore 12.50, aanvoer 3 ton, beurs- tarwe 3232.50, gerst 2528, haver 2425 .r 3 r~ "3groene erwten 33—37, schokkers 37—39! Allowrm uit Goes over: „Christus is weer bruine bonen 1.20—145, koolzaad 40—45 blauw gekruisigd". I maanzaad 110120. Tide (Gent), Kora (Gent), Da Costa (Tem), Odile-K, Groningen, Martje, 17/3 Wymers, Leuvehaven, Aegir, Looiersgracht, Amyn- tas, Liberie. Truus. S'oemba, (Gent), Flo- res, Martin istad, Doni. Gepass. naar zee (Ned. schenen) 16/3 Congokust, Manto, Dryburgh, Prins Casimir, Eagle, Roseburgh, Westpolder, 17/3 Beninkust. Soestdijk, Irene S, Regina, Lucas Bols II. De afdeling 's Heer Arendskerke van de N.C V.B. hield o.l.v. mevr. J. Allewijn- Nagelkerke de maandelijkse vergadering. Mevr. J. Homburg-Hoekveld uit Vlissijigcn sprak over de macht van de vrouw. In de volgende bijeenkomst spreekt de heer M

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 5