Handel in natuur terreinen bedreigt recreatie Moskou wil rood China mee laten confereren J. Dura: Werkgevers blijven bij contract is contract Laten de werknemers de doorberekening steunen" Ontwapeningsoverleg in Genève Telefoneren in Nederland via net van straalzenders De Bilt: Wind SPARTA'S SCHOTSE SCHOT Goedkoper vliegen naar Amerika en Canada EXPERIMENT GESLAAGD schilder zelf met PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Donderdag 17 maart I960 Nood Hoge prijzen Beschermen! „LAGE STRAFFEN HELPEN NIET" Radiobrug nu al 1,2 miljoen km 2 weinig invloed op industriefinanciering Ook min. De Pous „Onrechtmatig" PRINS BERNHARD BEZOCHT HISWA Ontvoerde bommenwerpers moeten terug naar V.S. DEN HAAG VIERT BOEKENWEEK Nederlandse troepen naarLaCourtine CONSERVATORIUM BENADEELD ONGESTOORD TARIEFSVERSCHILLEN MET BEDOELING sikkens-tjallema produkt STEMMEN TEGEN COMMERCIËLE TV Het weer overal V Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, Postbus 4, Giro 116666, telefoon Directie en administratie 01100- S438. Redactie: 01100-2317, bij geen gehoor: Chef redactie 01100-3991. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 52, tel. 01180-2009; bij geen gehoor: 01180-4604, Postbus 26; Vlissingen, Nieuwendijk 33, tel. 01184-3224, Postbus 24; Terneuzen, Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189; Zierikzee, Havenpark 24, tel. 01110-2991. Directeur JACQ DE SMIT - Chefred.: G. J. BRETJKER Zeeuwsch Dagblad Losse nummers 13 cent. Abonnementsprijs 0,56 per week, f 7,per kwartel Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouter* 7 cent per woord met een minimum van i 1,— 15e JAARGANG No. 4512 Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM. Van overal in het land komen alarmerende mededelingen over een windhandel in natuurterrei nen, uit Limburg, uit de kuststreken, uit het Deltagebied, uit de Betuwe, uit Drente. Deze speculaties, waarbij de winsten voor menigeen bijzonder zoet zijn, doorkruisen tientallen plannen van het Rijk, de gemeenten en de na tuurbeschermingsorganisaties om onze zo dringend noodzakelijke recreatiege bieden als zodanig te behouden. De Duitsers, gewend aan grondprijzen die 214 maal zo hoog zijn als in ons land, overbieden elke maal gemakkelijk de aan schrale budgetten gebonden vader landse instanties. Zo gaat de uitverkoop door, zonder ophouden. De nood is hoog gestegen, zo consta teert de vereniging tot behoud van natuurmonumenten in het jongste j&ar- verslag, dat zaterdag op de jaarvergade ring te Amsterdam aan de orde komt. Zo constateert al even duidelijk de Contact commissie voor natuur- en landschaps bescherming, de organisatie die zo on geveer het gehele natuurbeschermings- werk in ons land overkoepelt. Daarbij zijn het nog niet eens altijd direct Duitse organisaties of particu lieren die de grootste moeilijkheden op leveren. Menige vaderlandse grond- speculant, in het achterhoofd zorgvuldig de prijzen vasthoudend die op andere plaatsen voor een hectare bos- of heide grond werden betaald, helpt mee aan het opjagen van de prijzen. Een jacht waardoor telkens opnieuw een kostelijk landgoed in handen valt die uit natuur beschermingsoogpunt allesbehalve veilig kunnen worden genoemd. Hoe onveilig bewijzen wel week in week uit de advertenties in Duitse dag en weekbladen. In lyrische bewoordingen worden daarin regelmatig Nederlandse bassen heidevelden, landgoederen en ga maar door te koop aangeboden. De prij zen zijn niet mis. Tenminste, voor Neder landse begrippen. Voor de Duitsers be tekenen die aanbiedingen telkens echter even zovele koopjes. Het gevolg van dit alles is dat ettelijke stukken grond, die uitnemend geschikt zijn voor de recreatie, bestemd worden voor het gebruik, door een enkeling of een kleine groep. In zeer vele gevallen schuilen achter de aankoop andere motieven. Het bouwen van bungalowparken bijv. om een nog maar betrekkelijk onschuldige te noemen. Op die manier verdwijnt na de vrijheid van het gebruik van een natuurterrein, dat terrein zelf. Zulk een verlies is on herstelbaar. BEROEP OP ARBEIDERS DEN HAAG. Zo de werknemers in het bouwbedrijf bereid zijn het standpunt van de werkgevers bij de doorberekening van de loonsverhoging voor lopende contracten volledig te steunen, zijn werkgevers bereid hen onmiddellijk op de voorwaarden van de nieuwe collectieve arbeidsovereenkomst aan het werk te zetten. Het Is dan ook bepaald geen over dreven zorg dat de natuurbeschermings organisaties de noodklok luiden. Natuur monumenten zal dat zaterdag zeer dui delijk doen. De contactcommissie met haar lange naam beperkt zich nog tot een protest van gering volume. Ook deze organisatie echter stelt vast dat zich thans het feit wreekt, dat een aantal jaren geleden de prijsbeheersing voor niet-landbouwgronden is opgeheven. Wij zien niet in, aldus de commissie, waarom voor het agrarisch bodem- gebruik wel en voor het recreatieve bodemgebruik geen bescherming door middel van prijsbeheersing zou moeten gelden. Ernstig bepleit deze commissie het onder controle brengen van de aan koop van natuurgebieden door buiten landers. Zou dat gebeuren dan zou dit inderdaad een gunstige invloed op het prijsbeloop in ons land hebben. Marihuana Eigen nieuwsdienst AMSTERDAM. Wij zijn sinds 1955 bezig het verbruik van marihuana te onderdrukken. Wij zijn met lage straf fen begonnen, maar dat heeft niet ge holpen. Daarom eis ik tegen ieder van u nu een jaar gevangenisstraf, zei de officier van justitie bij de Amsterdam se rechtbank gisteren tegen twee zee lui een Surinamer en een Jamai- caan die terecht stonden wegens het in bezit hebben van honderdveertig gram marihuana. De vrouw die hun het verdovende middel had verkocht zal over een maand terechtstaan. De marihuana was gevonden op de ka mer van de Surinamer. Volgens de zee lui zou de Jamaicaan het hebben ge kocht voor eigen gebruik. Op zijn eiland zou het gewoonte zijn het als thee te gebruiken. Uit zijn door Interpol samengestel- i StJJa*-reg*ster bleek dat hem in En- eens een boete van ongeveer vijftienhonderd gulden was opgelegd wegens het in bezit hebben van mari huana, Hij had daar in heit halve jaar dat hij er heeft gewoond bovendien acht straffen ondergaan wegens dief stal, verkeersdelicten en souteneur schap. In zijn requisitoor waarschuwde de officier van justitie krachtig tegen het gebruik van marihuana. Laatst hebben we hier een man gehad die voor de tweede keer voorkwam, zei hij. Die is nu al zo ver dat hij moet worden op genomen in een krankzinnigengesticht. LONDEN f A.P.) De radiotelescoop van Jodrell Bank heeft gisteren seinen opgevangen die de Amerikaanse ruimtesonde Pionier 5 uitzond op 1.200.000 kilometer van de aarde. De «tfr geinen kwamen luid en duidelijk door. Negen minuten voor tijd kwam het mo ment, waarop een ieder, die zich Spartaan voelde in het machtige Ilbrox-stadion bijna waanzinnig van vreugde werd. Het doelpunt van Van Ede bracht Sparta toen op 01, het geen de zege op Glasgow Rangers zou beteke nen. Door deze overwinning is een beslissings wedstrijd op 30 maart in Londen op het veld van Arsenal noodzakelijk geworden. De eerste wedstrijd van deze kwartfinale in het tornooi om de Europese Voetbalbeker tussen beide clubs eindigde in het Stadion Feijenoord, zoals bekend, in een zege van 32 voor de Schotten. Eigen nieuwsdienst GENÈVE De Sowjetunie wenst „algemene en totale ont wapening" binnen drie en een half tot vier en een half jaar en verlangt dat de Chinese Volksre publiek daarbij betrokken zal worden. Het tijdschema dat de grondslag is van het dadelijk al door het westen onrealistisch genoemde Russische ont wapeningsplan ziet er, in het kort weergegeven, in drie fasen zo uit: een tot anderhalf jaar voor de ver mindering van de sterkte van de strijdkrachten van de Verenigde Staten, de Sowjetunie en de Chinese Volksrepu bliek tot 1.700.000 man en van die van Engeland en Frankrijk tot 650.000 man, en voor de oprichting van een internatio- nale ontwapeningsorganisatie met een toezichthoudende taak; anderhalf tot twee jaar voot het ont binden van de resterende strijdkrach ten en voor de opheffing van militaire bases op vreemd grondgebied; een jaar voor de vernietiging van alle kernwapens. weg staat en tegenhoudt, maar hij vergat er bij te zeggen dat het westen in dit op zicht met met de Sowjetunie in zee wil gaan zolang dat land weigert akkoord te gaan met doeltreffende internationale controle op naleving van een verbod van proeven met kernwapens. President Eisenhower sloot gisteren in zijn wekelijkse persconferentie de moge lijkheid van deelneming van rood China aan het ontwapeningsoverleg bepaald niet uit, maar hij merkte daarbij op dat hij het ogenblik daarvoor nu nog niet ge komen acht. Eerst moet er volgens hem in Genève een vertrouwenwekkend be gin worden gemaakt. Onpraktisch In het plan van de Sowjetunie had Eisenhower geen vertrouwen. Hij noemde Alles of niets WERKGEVERS VAN OORDEEL: Bezitsvorming van DEN HAAG (A.N.PD De vraag "in hoeverre een beleid dat is gericht op bezitsvorming in ruime kring, een bij drage kan leveren tot de problematiek het onpraktisch en onrealistisch. Het westelijke plan brengt daarentegen vol gens hem bepaalde ontwapeningsmaat regelen, waarmee een begin zou moeten worden gemaakt, binnen het bereik van de praktische mogelijkheden. Over die praktijk sprak in de ont wapeningsconferentie gisteren de leider van de Engelse delegatie, David Ormsby- Gore. Hij stelde dat er nu nog de ge legenheid is een verbod van het brengen van kernwapens in een baan om de aarde (met het doel die op doelen op aarde te richten) uit te vaardigen, en wel omdat zoiets nu nog niet uitvoerbaar is. Slaagt een van de grote mogendheden er in dat technische vraagstuk op te lossen, zei hij, dan zal de wereld de kans verloren hebben dat grote gevaar in de kiem te smoren. Ormsby-Gore wees opnieuw op de eerste vereiste van doeltreffende inter nationale controle. Dit verklaarde in de afgelopen nacht de heer J. Dura Dzn., voorzitter van de raad van bestuur bouwbedrijf tegen over het A.N.P. De werkgeversorgani saties. zo zeide de heer Dura, zijn be reid de eisen van de werknemersorga nisaties in te willigen. Wij willen hun alles geven, wat wij billijk achten, aldus de heer Dura. Dat wil zeggen: Onze c.a.o. Van onze zijde blijven wij wat de ri sicoclausule betreft op het standpunt staan, dat contract is contract. Wij ver wachten van de werknemers de prin cipiële erkenning, dat de maatschappij op deze regel steunt. Vandaag zal de ministerraad in een bijzondere vergadering bij elkaar komen, zo meldt onze Haagse redactie, om de situatie rondom de bouwstaking te bespreken. Gehoopt wordt dat minister De Pous, die van zijn arts wegens griep het bed moet houden, toch aanwezig zal kunnen zijn. Er waren gisteravond twee gronden, waarom men op korte termijn een nieuwe ontwikkeling meende te kun nen verwachten. Ten eerste de overweging van de president van de Haagse rechtbank in zijn vonnis, waarin hij de weg noemde waarlangs de staking kon worden beëindigd: de c.a.o. tekenen onder voorbehoud. Ten tweede de uitlating van de heer Dura, voorzitter van de Raad van bestuur bouwbedrijf, dat de sta king nu zeer snel afgelopen moet zijn. De werknemers hebben recht op hun loonsverhoging, aldus de heer Dura, en wij zijn bereid hun concessies te doen. Maar die bereidheid is er niet ten opzichte van de Staat. De Raad van bestuur bouwbedrijf .,v^i"klaarde:de^ uitspraak aldus te leien* dat ae. president aan een oor deel över de dt>or de aannemers ge stelde'onrechtmatige overheidsdaad niet is toegekomen. Zijn standpunt omtrent het onrechtmatig handelen van de Staat handhaaft de raad volle dig. Waarschijnlijk zal de raad niet in hoger beroep gaan van het vonnis in kort geding, maar een nieuw proces tegen de Staat voor de gewone rechter aar.-hangig maken. Van regeringszijde wordt de vraag bekeken of een ondertekening van een c.a.o. onder protest mogelijk en aanvaardbaar is, om de staking tot een einde te brengen. In het hoofdkwartier van de bonden van werknemers te Utrecht, waar gis teravond druk werd vergaderd, waren de commentaren schaars. „We wach ten af, wat de Raad van bestuur bouw bedrijf donderdag doet. Over onze verdere tactiek wensen we ons niet uit te laten", zo zei men ons. AMSTERDAM. Prins Bernhard heeft gisteren een bezoek gebracht aan de Hiswa watersporttentoonstel ling in het RAI-gebouw. De prins toonde tijdens de rond gang over de tentoonstelling bij zonder grote belangstelling voor de motorboten en speciaal voor de runabouts. De prins vertelde, dat hij onlangs op de Engelse „boat- show" een schroefloze runabout met straalaandrijving heeft gekocht. WASHINGTON (AP). De Verenig de Staten hebben de onmiddellijke terug zending geëist van vijf bommenwerpers van het type b-26, die de Dominicaanse republiek op onrechtmatige wijze heeft verkregen. De vliegtuigen doen nu dienst bij de luchtmacht van de Dominicaanse repu bliek en daar het bij onderlinge afspraak verboden is, wapens te leveren aan lan den in het Caraïbische gebied, slaan de Verenigde Staten een slecht figuur door deze leverantie, die overigens nooit in de bedoeling beeft gelegen. De vliegtuigen waren namelijk be stemd voor Chili, dat ze wilde verbou wen en gebruiken voor luchtkartering. De Chileense regering heeft zich erover beklaagd, dat de bestelde toestellen nooit waren aangekomen. Er werd di- recht een onderzoek ingesteld waaruit pas na maanden is gebleken dat de vliegtuigen waren terechtgekomen in de Dominicaanse republiek. De Domini caanse luchtmacht zou de hand in deze ontvoering hebben gehad. Van onze Haagse redactie DFV HAAG De Haagse boekhan- delai zullen de plaatselijke viering van de 25e boekenweek openen met een avond in Pulchri Studio op woensdag 30 maart. Hieraan zullen Ed. Hoornik, Annie Salomons, J. B. Charles, Hans Sleutelaar en Jac. van der Ster mee werken met korte voordrachten die Ju les de Corte muzikaal zal afwisselen. Voor de jongeren komt er een spe ciale avond eveneens in Pulchri Studio op 1 april, waaraan een wedstrijd in letterkundig inzicht voor leerlingen van de hoogste klassen der middelbare scho len is verbonden. LEEUWARDEN Overeenkomstig de eis van de officier van justitie heeft de Leeuwarder rechtbank de 44-jarige directeur van de dienst van sociale za ken van de gemeente Leeuwarderadeel B. J de V. tot een gevangenisstraf van twee jaar met aftrek veroordeeld. Door knoeierijen in de administratie had hij zich een bedrag van twintigdui zend gulden toegeëigend. OOK DIT JAAR Van onze correspondent PARIJS. Ook ddt jaar zal het Nederlandse leger weer grote oefe ningen houden in het militaire kamp van La Courtine. Van half juli tot eind oktober zal het door Nederlan ders worden bevolkt. In het dertienhonderd zielen tellen de plaatsje aan de Creuse ziet men de komst van de Nederlanders met plezier tegemoet. Zij hebben er goede herinneringen achtergelaten. De Sowietunie eaf ekteren te verstaan van de industriefinanciering moet voors- ne sowjetunie gai gisteren te verstaan t,anj„ in n.oti.™ dat het plan een en ondeelbaar is en in zijn geheel aanvaard moet worden. De Russische woordvoerder. Valerian Zorin, deelde mede dat het plan de volledige instemming heeft van de Chinese Volks republiek. Daaruit mocht men volgens hem concluderen dat de Sowjetunie deel neming van dat land aan de ontwape ningsconferentie vereist acht. Toen men bekomen was van de verba zing over het noemen van rood China, rees de vraag waarom Zorin ook gespro ken had over een verbod van kernwapens. Over die kwestie zijn immers een paar meters verder al zestien maanden onder handelingen tussen oost en west gaande, tot nu toe zonder opzienbarend resultaat. Betekende dit, vroeg men zich af, dat de Sowjetunie een verbod van kern wapens stelde als voorwaarde voor over. leg over het „alles-of-niets"-plan? Nieuwe proeven In dit opzicht is het veelbetekenend dat de Amerikaanse commissie voor atoomenergie gisteren bekend maakte voornemens te zijn in het begin van het volgende jaar in de staat New Mexico een ondergrondse kernexplosie te ver oorzaken en dat in afwachting van de toestemming van de Amerikaanse rege ring spoedig een begin zou worden ge maakt met het boren van een holte diep in de rotsbodem, Zorin hield zich op de vlakte toen hem op de man af werd gevraagd of de Sowjetunie een verbod van kernwapens wilde forceren. Nee, zei hij, zo moest men het niet zien, maar de Sowjetunie zou het akkoord gaan met een dergelijk verbod wel beschouwen als een eerste teken van goede wil van de westelijke landen en als een teken dat die landen oprecht naar ontwapening streven. Zorin beweerde dat Amerika een ver bod van proeven met kernwapens in de hands hoofdzakelijk in negatieve zin wor den beantwoord. Het Verbond van Ne derlandse werkgevers en het Centraal sociaal werkgevers verbond zeggen dat in een rapport, dat zij hebben samen gesteld over de bezitsvorming. De verbonden bepleiten de bezitsvor ming om haar eigen merites, zoals de klimaatsverbetering, die van een toe nemende neiging tot sparen het gevolg kan zijn en de voordelen, die het toene men van de besparingen voor de spaar ders zelf biedt. Pas wanneer het beleid voor bezits vorming zonder premiëring reële vruch ten afwerpt, aldus het rapport, en aan delenbezit ook voor nieuwe spaarders in aanmerking komt, kan van een werke lijke bijdrage tot de oplossing van het financieringsvraagstuk worden gespro ken. De verbonden wijizen er op, dat de mo gelijke resultaten in verband met de fi nancieringsbehoefte kwantitatief niet te hoog mogen worden aangeslagen. Zelfs bij een verdubbeling van de besparingen van gezinshuishoudingen zou deze cate gorie nog slechts een ondergeschikte fac tor in de totale kapitaalvorming zijn, zo zeggen zij. AMSTERDAM (A.N.P.) De Am sterdamse rechtbank heeft de 49-jarige C. H. B., voormalig administrateur van de Stichting conservatorium van de maatschappij ter bevordering der toon kunst te Amsterdam, tot een jaar en acht maanden gevangenisstraf veroor deeld. Aan B. was te last gelegd dat hij een bedrag van bijna 31.000 gulden ten nadele van zijn werkgever zou heb ben verduisterd. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Na experimenten om de raddotorens van Zierikzee en Roo sendaal te gebruiken voor de telefonie heeft de PTT in beginsel besloten een heel net van straalverbindingen ten dienste van het interlokale telefoon verkeer over het land te leggen. Daarbij zal gebruik worden gemaakt van de bestaande radiotorens terwijl waar no dig nieuwe torens zullen verrijzen. Onder deze straalverbindingen moet worden verstaan een nauw gebundelde radioverbinding tussen hoog gelegen punten, die aan de voet van de radio torens weer „uit elkaar worden geplukt" in afzonderlijke gesprekken. De kwali teit van deze verbindingen blijkt uit stekend te zijn, zodat de PTT er hoge verwachtingen van koestert, vooral waar het gaat om het overbelaste tele foonverkeer via kabels te ontlasten. De straalverbindingen kunnen veie honderden telefoongesprekken tegelijk overbrengen. Bovendien kunnen radio- telefonische verbindingen niet worden gestoord door graafwerk, corrosie of zoals in het zuiden nogal eens ge beurt mijnverzakkingen. De eerste werkelijke straalverbinding zal tussen Eindhoven en Maastricht tot stand worden gebracht, maar daarvoor moet in Maastricht een nieuwe beton nen radiotoren worden gebouwd onge veer vijftig meter hoog: Maastricht is namelijk nergens een punt met vrij zicht rijk. Dit jaar nog moet deze nieuwe toren er staan, maar het zal daarna nog wel even duren voor de straalapparatuur klaar is. De verdere uitbreiding van het net zal geleidelijk gaan. maar de tijd is niet ver meer, dat een gesprek tussen Zeeland en Over ijssel „de lucht in gaat". Van onze correspondent PARIJS In vele delen van de wereld wordt het vliegen spoedig goedkoper. De I.A.T.A., de interna tionale organisatie voor de burger luchtvaart, heeft gisteren besloten tot een sterke verlaging van vele ta rieven. Zo gaat in de toeristenklasse een 17-daags retourtje Londen-New York 320 dollar 1216) per schroef- vliegtuig en 350 dollar 1330) per straalvliegtuig kosten. Deze prijzen liggen ongeveer 100 dollar 380) beneden de nu nog geldende. Verder heeft de I.A.T.A. besloten dat er voortaan twee klassen zullen zijn de eerste en de toeristenklasse. Tegenover de vele prijsverlagingen variërend van zes tot twee en twintig procent staan enkele prijsverhogin gen in de eerste klasse. Een 17-daags retourtje Londen-Mon- treal is nog iets goedkoper: 299 dollar ƒ1136). De goedkope 17-daagse retourtjes gaan op 1 oktober van dit jaar in. Tot 31 maart 1961, wanneer de I.A.T.A, de tarieven opnieuw onder de loep gaat nemen, kan men van de prijsverlaging profiteren. De achtergrond van het vaststellen van verschillen in de tarieven voor straal- en zuigervliegtuigen is, dat men op deze manier hoopt het gebruik van „gewone" toestellen niet naar de achter grond te drukken. Een lagere passage- prijs voor schroefvliegtuigen zal er namelijk toe kunnen bijdragen, dat deze vliegtuigen hun volledige waarde blij ven houden in de produktie van de luchtvaartmaatschappijen. De verlaging van de tarieven voor schroefvliegtuigen is derhalve bedoeld om de door het in de vaart komen van de straalvliegtuigen sterk vergrote ver- voersproduktie te kunnen verkopen en verder om zodoende te trachten het „grote publiek" te winnen voor reizen door de lucht. Dit beweegt zich welis waar in sterk stijgende lijn en een sprekend voorbeeld ervan is de aan zienlijke toeneming van geheel ver zorgde vakantiereizen. Van bijkomende betekenis moet wor den geacht, dat door deze maatregelen de niet bij de I.A.T.A. aangesloten maat schappijen het wellicht moeilijker zullen krijgen, in het bijzonder ten aanzien van deze zg. all inclusive tours. Advertentie DE VERF VOOR HET SCH1LDERFEEST DEN HAAG Zowel de anti-revolu tionair Algra als de socialist Broeksz (omroepsecretaris van de Vara), heb ben zich gisteren in de Eerste Kamer uitdrukkelijk verzet tegen het verlenen van een concessie aan een onafhanke lijke commerciële televisiemaatschappij. Volgens de heer Algra zou een der gelijke maatschappij de bijl in ons om roepbestel zetten. Bij voorbaat verklaar de liij zich reeds tegen een regeling, zoals die volgens de geruchten wordt overwogen. De heer Broeksz had het gemunt op het communiqué dat de staatssecretaris sen Veldkamp en Scholten indertijd uit gaven en waarin wordt gezinspeeld op de mogelijkheid van een concessie aan de OTEM. Zoiets is in onze democra tische samenleving niet mogelijk, de re gering moet zelfs de schijn vermijden dat zij de omroep beheert, zo meende hij. Het net van slraaltorens voor het interlokale telefoonverkeer in beeldmet links boven een schematische aanduiding van de verbinding tussen abonné en torens Het KN.M.I. in De Bilt berichtte ons gisteravond om 23.15 uur: Bewolkt maar op de meeste plaatsen droog. Krachtige tot matige noord oostelijke wind. De zelfde tempera turen als gisteren of iets lagere. MIESJE: Toch nog maar eens een keer erwtensoep. 18 maart: zon op 6.48, zon onder 18:49; maan op 0.02, maan onder 9.36. j Helsinki sneeuw ONO Stockh. sneeuw NO Oslo geh. bew. NO Kopenh. zw. bew. NNO Aberdeen, regen ZZO Londen geh. bew. NO A'dam geh. bew. ONO Brussel half bew. NNO Luxemb. zw. bew. NO Partis geh. bew. N Bordeaux l. bew. WNW Grenoble zw. bew. o Nice zw. bew. WZW Berli.in geh. bew. N Frankf. I. bew. NO München zw. bew. NW Ztirich regen N regen N onbew. stil regen ZZO zw. bew. WNW half bew. stil half bew. o regen zo 1. bew. WNW onbew. NW zzw zo max. neer- temp. slag in gr. 7-19 u. wind c. in mm Genève Locarno Wenen Innsbr. Athene Home Ajaccio Madrid Mallorca Lissabon zw. bew. Belgrado zw. bew. 11 12 14 11 13 3 12 14 12 14 14 17 17 12 14 14 16 16 18 0 0.2 0 0 0.2 0.1 0 0 0 0 0 3 0 0 0 0 0.2 0.1 0 1 0 3*4

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 1