PATROONS HOUDEN VERBITTERD VOL C.A.O. door N.C.A.B. nog niet getekend ZES MEI BRUILOFT SOEKARNO'S PALEIS AANGEVALLEN DOOR INDONESISCHE MIG Meer inkomsten voor procent van werknemers Geheimzinnige bemiddelingspogingen gisteren mislukt KAT JA na vijftien jaar thuis Orsini wil met Soraja trouwen NOG LEVEN IN AGADIRS PUIN Sjoukje en Joan onder bloemen bedolven Beurs in herstel STAATSSECRETARIS MAAKTE BALANS OP VAN VRIJERE LOONVORMING: De Bilt: Rustig er i PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Donderdag 10 maart 1960 DEN HAAG Het conflict in het bouwbedrijf heeft gisteren, na een dag van vergeefse besprekingen en conferenties, een uitge- «proken verbitterd karakter gekregen. De aannemers hebben aan het eind van de dag duidelijk uitgesproken dat de ontwikkeling van de laatste dagen hen sleehts gestijfd heeft in hun opvattingen. Standpunt gehandhaafd VOO!*DlI te ondertekenen, hebben unaniem en onver- Mislukt Onzekerheid Staking uitgebreid Vergeefs Steun Desnoods uitbreiden TELEVISIE TE SLECHT VOOR ZUID-AFRIKA Tony's schets afgekeurd GEVANGEN Voor 1 april voorstel ambtenarenpensioen CONVENT VAN CHR. ONDERW. BIJEEN Belasting op olie in West-Duitsland Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, Postbus 4, Giro 116066, telefoon Directie en administratie 01100- 2436. Redactie: 01100-2317, bij geen gehoor: Chef redactie 01100-3991. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 52, tel. 01180-2009; bi geen gehoor: 01180-4604, Postbus 26; Vlissingen, Nieuwen dijk 33, tel. 01184-3224, Postbus 24; Terneuzen, Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189; Zierikzee, Havenpark 24» tel. 01110-2991. Qteectenr JTACQ DE SMIT - Chefred.: G. J. BREÜKER Zeeuwsch Dagblad Losse nummers 13 cent Abonnementsprijs f 0,56 per week, 7,per kwartaal Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van f 1,— 15e JAARGANG No. 4506 Van een onzer verslaggevers De tijd van compromissen is voorbij, aldus de Raad van bestuur bouwbedrijf: Wij doen het niet langer meer; het gepraat is uit. De strijd om het principe, dat een in vrije wil afgesloten contract behoort te worden nagekomen, willen wij zonodig tot het einde strijden. De organisaties, aangesloten bij deze raad (uitgezonderd de Nederlandse christelijke aannemers- en bouwvakpatroonsbond, die zich bereid heeft verklaard de nieuwe c.a.o. J kort hun standpunt gehandhaafd dat de tus sen opdrachtgevers en aannemers gesloten contracten moeten worden nagekomen. Er bestond ook in de laatste bespreking, die de raad gisteren heeft gehouden, tussen deze orga nisaties daarover geen enkel verschil van mening, zo werd ons meegedeeld. De raad heeft over de dissidente houding van de N.C.A.B. zijn ernstige afkeuring uitgesproken. Hij heeft deze organisatie uit zijn midden gestoten en alle samenwerking met de N.C.A.B. verbroken. Het hoofdbestuur van de N.C.A.B. heeft daar terstond tegen ge protesteerd. Tijdens zijn laatste vergadering heeft de Raad van bestuur bouwbedrijf vast gesteld, dat „alle voorstellen die de aan nemers hebben gedaan om beëindiging van de staking mogelijk te maken, cate gorisch door de regering van de hand zijn gewezen". Voorts werd vastgesteld, dat alle bemiddelingspogingen, hoe goed ook bedoeld, voorstellen en suggesties bevatten, die al eerder met de minister waren besproken. Dat is ten. slotte ook het oordeel ge weest over het bemiddelingsvoorstel, dat de katholieke patroonsbond gisteren nog in overleg met het Katholiek verbond van werkgeversvakverenigingen aan de raad had voorgelegd. De zgn, bemidde- lings-poging-Van Thiel, die omgeven was geweest met grote geheimzinnigheid, was daarmee mislukt. Ook de werknemersorganisaties en. in het bijzonder de stakingsleiding te Utrecht, zijn gistermiddag even het spoor bijster geweest in de vloedgolf van ge ruchten, die volgde op de bekendmaking van de katholieke bemiddelingspoging. „Wij snappen er niets meer van", zo zei men ons. „Het is allemaal even ge heimzinnig wat er nu gebeurt". Die onzekerheid oefende ook invloed op het overleg dat het hoofdbestuur van de N.C.A.B. gisteren met de werkne mersorganisaties pleegde over de on dertekening van de nieuwe c.a.o. In de morgen (het contract zou om tien uur getekend worden) werd het gesprek al verdaagd. In de middag kwam men tot het besluit de ondertekening „enkele da gen" op te schorten, om eventuele moge lijkheden voor een oplossing voor het conflict niet te schaden. Het blijkt overigens steeds meer de vraag in hoeverre de eigen afdelingen het besluit van het hoofdbestuur van de N.C.A.B. steunen. Gisteren hebben weer enkele afdelingen in Overijssel en de provinciale afdeling Gelderland (de laat ste in nogal dwingende termen) een spoedeisende algemene ledenvergadering gevraagd vóór het hoofdbestuur van de N.C.A.B. tot tekening van de c.a.o. zou overgaan. Intussen heeft de staking in het bouw vak zich gisteren wat uitgebreid. In Drenthe wordt nu niet meer alleen in Emmen gestaakt, maar ook in Sehoone- beek en Coevorden. Vandaag wil men trachten ook alle bouwwerk op Schip hol stil te leggen. Een stakingscomité van vijftien man sterk trok gisterochtend in drie autoo tjes Europoortwaarts om de ruim dui- Van onze correspondent ROME. Prins Raimondo Orsini is een week eerder dan verwacht van zijn vacantie met ex-keizerin Soraya in het Oostenrijkse Sankt Anton naar Rome te ruggekeerd om na overleg met zijn moeder een memorandum van vijf pun ten te zenden aan de Shah van Perzië. Soraya zou hem namelijk hebben ge zegd dolgraag met hem te willen trou wen „als de 9hah maar kon worden be wogen zijn bezwaren in te trekken". In zijn aan het paleis te Teheran ge zonden memorandum vraagt Orsini de Shah 1) Ik ben bereid naar Teheran te ko men om uw bezwaren te bespreken. Wilt u mij ontvangen? 2) Indien niet, wilt u mij laten we ten wat uw redenen zijn om tegen ons huwelijk bezwaar te maken? 3) Hebben uw bezwaren iets te ma ken met een vaderschapsactie die bij een Italiaans hof tegen mij is inge diend? 4) Bent u ertegen dat de prinses met wie dan ook trouwt, of geldt het mij in het bijzonder? 5) Wilt u ihij het genoegen doen dit te bestuderen en dan, mocht u nog te genwerpingen hebben, de redenen voor uw bezwaren kenbaar maken? zend arbeiders aan de haven-in-wording te bewegen eveneens het werk neer te leggen. Bij één aannemingsbedrijf gaven alle werknemers gehoor aan de oproep en bij een ander slechts een gedeelte. Samen waren dat hooguit zeventig man. Bij de overige aannemers ging het werk normaal door. Nadat de leden van het stakingscomité daar vergeefs had den gesproken, vertrokken zij met de belofte terug te komen. In het Botlek- gebied werd ook over het algemeen rus tig doorgewerkt. De kwestie van de uitkeringen aan ongeorganiseerde stakers blijkt nog niet geheel in kannen en kruiken. In Den Haag zijn gisteren driehonderd onge organiseerde stakers naar het kantoor van de plaatselijke stakingsleiding ge trokken om te vragen of zij met steun: lijsten zouden mogen rondgaan. Dat is hun toegestaan op voorwaarde dat de stakingsleiding de supervisie over die actie houdt. Met het geld dat wordt opgehaald wil men gehuwde stakers die kinderen heb ben wat ruimer steunen. Ook wil men ongehuwde ongeorganiseerde stakers zo mogelijk een uitkering geven. De. E.V.C. besloot gisteren zijn leden eenzelfde uit kering te verstrekken als de erkende bonden (gehuwden veertig maal de weekcontributie plus kinderbijslag, onge- nuwden dertig maal de weekcontributie). Stakingsleiding Van een onzer verslaggevers UTRECHT De stakingsleiding van de bouwvakarbeiders zei ons als reactie op de beslissing van de Raad van be stuur bouwbedrijf dat de Bouwvakarbei ders in alle rust en vastberadenheid de toestand nader zullen bezien. Wij zijn van oordeel dat nu langzamer hand de tijd is aangebroken dat de overheid moet ingrijpen. Wij worden nu voor de noodzaak geplaatst op alle vi tale punten geleidelijk aan de staking te gaan uitbreiden. Daar zijn wij sinds gistermiddag al mee bezig (Schoonebeek en Coevorden). Dat geldt ook voor de grote werken in Europoort. JOHANNESBURG (Reuter) Pre mier Verwoerd van Zuid-Afrika heeft verklaard dat zijn regering van mening is dat de televisie buiten Zuid-Afrika moet worden gehouden tot er een mogelijkheid is om de nadelen er van te overwinnen. De heer Verwoerd zei verder dat rapporten uit de Verenigde Staten hadden aangetoond dat hele gezinnen aan televisie verslaafd raakten. Van onze correspondent LONDEN Het huwelijk van prinses Margaret en Tony Armstrong-Jones zal op vrijdag 6 mei om half twaalf 's och tends, worden voltrokken in de Abdij van Westminster, onder leiding van de anglikaanse primaat dr. Fisher, aartsbis schop van Canterbury. De hertog van Edinburgh zal de bruid naar het altaar leiden. Zij zal worden ver gezeld door bruidsmeisjes, onder wie zich vrijwel zeker de prinsessen Anne en Alexandra zullen bevinden. Het staat nog niet vast hoeveel bruids meisjes er zullen zijn. De BBC heeft vergunning gevraagd om de plechtigheid via radio en televisie uit te zenden, en de „lord chamberlain" is druk bezig alle ceremonieel voor te be reiden. Hoewel Tony Armstrong-Jones al een schets voor een bruidsjurk had gemaakt, heeft prinses Margaret Norman Hartnell, de couturier van de koningin, opdracht gegeven schetsen voor te leggen voor een bruidsjurk en jurken voor de bruids meisjes. „Ik zal die binnen een dag of twee klaar hebben", zei hij. Vermoedelijk zullen de premiers van alle leden van het Britse Gemenebest die dan in Londen hun jaarlijkse confe rentie houden, de plechtigheid bijwonen. Na 81/2 dag RABAT (Reuter, AP) In de zelfde wijk waar eergisteren twee mensen nog levend uit het puin van Agadir werden gehaald, heeft men gisteren opnieuw dfie overlevenden gevonden. Acht-en-een-half etmaal na de ramp werden hun kreten om hulp pas gehoord. Hun redding is aanleiding geweest tot het opstellen van nieuwe richtlijnen voor allen die betrokken zijn bij het opruimings- werk en de ontsmettingsdienst: „luister voortdurend naar signalen en wees er niet te veel van over tuigd dat geen mens het langer dan een paar dagen onder het puin heeft kunnen uithouden". De geredden van de laatste dagen waren uitgeput van spanning, honger en vermoeienis, maar hun gezondheid was beter dan men had kunnen hopen. Zij zijn eehter voorlopig naar een spe ciaal kamp gebracht waar zal worden afgewacht of zij niet besmet zijn met typhus of een andere gevaarlijke ziekte. Veel plundering De Marokkaanse politie stelt een on derzoek in naar de plunderingen die in verwoeste pakhuizen langs de haven zijn aangericht. Er zijn al tal van ar restaties verricht. Zelfs is Interpol te hulp geroepen bij het opsporen van een niet-Marokkaans vissersschip dat uit de haven van Agadir is weggeva ren na volgestouwd te zijn met gesto len lading, bestaande uit visgerei, in geblikte sardines en tomaten. Zestig ton goederen is op die manier wegge voerd. Ook Marokkaanse vissers hebben zich aan plundering schuldig gemaakt, ook al hebben zij in de eerste uren na de ramp dapper hulp geboden. Onder de arrestanten bevinden zich dan ook verscheidene vissers bij wie de politie gestolen waar aantrof toen zij een an dere Marokkaanse haven binnenvoeren. DE Nederlandse kunstrijdsters, Sjoukje Dijkstra en Joan Haan appel, die Nederland op xo'n voor treffelijke wijze hebben vertegenwoor digd op de Olympische Spelen te Squaw Valley en op de wereldkampioenschap pen te Vancouver zijn gisteren op Schiphol op even luidruchtige, als enthousiaste wijze binnengehaald. Nauwelijks waren zij uit het vlieg tuig of zij werden onder een bloemen- schat bedolven. Sjoukje Dijkstra hield zelfs geen handen meer over om haar paspoort aan de douane te geven en gebaarde, dat deze het maar tussen haar tanden uit moest halen, Joan Haanappel (foto rechts), rustig en minder spektakulair, had in Ameri ka een nieuw kapsel gevonden en zich dit meteen aangemeten. Zij noemde het zelf een kapsel a la Farah Dibah overigens met excuses aan de hui dige Perzische keizerin. De huldiging op Schiphol bleef, naast enkele Intieme ontmoetingen, officieel, 's Avonds werd zjj door Amstelveen bejubeld. Maar daarover leest u op pag. 11. AMSTERDAM Een stijging van het Dow Jones gemiddelde voor industriële aandelen van ruim acht punten in Wall Street had tot gevolg dat in Amsterdam in de telefonische avondhandel de stem ming bepaald willig was. Vooral Philips en Unilever schoten hierbij uit hun slof. Er kwamen stijgingen uit de bus van resp. 19 en 21 punten, vergeleken bij het slot van de middag- beurs. Amerika bevond zich onder de kopers. DJAKARTA (AP, Reuter) Een jonge piloot van de Indonesische luchtmacht heeft gisteren in zijn Mig-17 amok gemaakt. Hij voerde drie beschietingen uit, waarbij zes tien mensen werden gewond. Bij zijn eerste aanval joeg hij een salvo mi trailleurkogels door het presidentieel paleis aan het voormalige Konings plein. President Soekarno en zijn gezin bleven ongedeerd. De piloot werd nog gisteren gevangen geno- Kort na de beschietingen heerste er in en om Djakarta grote ongerustheid. Het vliegtuig was toen nog niet geïden tificeerd en men verkeerde in het onze kere over de achtergronden van de aanval. Wilde geruchten deden de ronde. Onmiddellijk werden verschei dene maatregelen getroffen. De tele graafverbindingen werden verbroken. Aan het volk werd gevraagd kalm te Van onze parlementaire redacteur DEN HAAG Van de twee miljoen werknemers in het vrije bedrijf geniet binnenkort ruim 1.7 miljoen onder het nieuwe loonbeleid een verhoging, die uiteenloopt van 3,4 tot 7,3 procent. Aldus berekent staatssecretaris Roolvink in een balans van de vrijere loonvorming, die hij gistermiddag aan de Tweede Kamer heeft voorgelegd, om te bewijzen dat aan de huurverhoging een voldoende inkomstenstijging van de loon- en salaristrekkenden vooraf gaat. Men kan volgens hem veilig vast stellen dat het overgrote deel van de werknemers van deze loonvor ming „enig profijt" heeft getrokken. Bovendien zijn de sociale renten om hoog gegaan, verwacht mag worden dat het „dubbeltje van de kinder bijslag" geen tijdelijk karakter heeft, de werkverschaffingsionen zijn met terugwerkende kracht van 1 januari af met vier cent gestegen, de uitke ringen van de sociale voorzienings regeling zullen worden gebaseerd op de verdiende lonen, de zelfstandi genvoorziening wordt verbeterd en er komen ook passende regelingen voor kunstenaars en blinden. Hogere compensatie De huurcompensatie voor bejaarden is hoger dan die van 1957 (totale kos ten van AOW en AWW bedragen 120 miljoen gulden, met inbegrip van de compensatie voor de hogere melkprijs i en staatssecretaris Roolvink deelde mee dat het niet uitgesloten is dat de ont wikkeling van de lonen gedurende dit jaar zal uitwijzen dat er nog iets bij de AOW- en AWW-uitkeringen kan komen. In de nota van 8 februari had de staatssecretaris bekend gemaakt dat 850.000 werknemers een loonsverhoging hadden gekregen. Daarna zijn nieuwe collectieve arbeidsovereenkomsten voor 213.000 werknemers goedgekeurd. Nog in beraad Hjj verwachtte dat er spoedig zal worden beslist over een loonsverhoging voor 256.000 mensen, „onder wie 240.000 in het bouwbedrijf". Nog in behandeling bij de Stichting van de arbeid zijn de overeenkomsten voor 317.000 werknemers, die dus bin nenkort kunnen worden afgedaan en tenslotte rekende de staatssecretaris er ook nog de 86.000 „achterblijvers" bij, die hun drie procent van 1956 hebben ontvangen. In totaal zijn dit ruim 1.7 miljoen mensen, dat is 85 procent van de twee miljoen in het particuliere bedrijfs leven. Daarnaast staan 800.000 werk nemers die niet onder een c.a.o. of an dere loonregeling vallen en 500.000 ambtenaren in overheidsdienst. Deze laatsten hebben een verhoging gekre gen en de staatssecretaris meende dat de 800.000 die buiten een regeling staan (hoger personeel, middelbare beamb ten e.d.) mee opgetrokken zijn of zul len worden, dier positie dus zo is dat het voor hen weinig verschil maakt of zij onder een geleide loonpolitiek dan wei onder het nieuwe systeem vallen. In vergelijking met 1956 zijn de kos ten van levensonderhoud gestegen met negen procent, maar de regelingslonen zijn met twaalf procent omhoog gegaan. Over 195960 is het werknemersaan deel in de verhoogde welvaart van 66.1 tot 67.1 gestegen. Over 1953—54 was het gedaald van 68.2 naar 67.3 en dit ondanks twee loonronden, aldus de heer Roolvink. Met nadruk wees de staatssecretaris er in dit verband op dat men nu iets probeert te verwezenlijken dat men tot nu toe praktisch en theoretisch voor onmogelijk had gehouden, namelijk een verlaging van de prijzen in een tijd van optrekkende conjunctuur nog wel met niet geringe loonsverhogingen in de betrokken bedrijven. De reële loonsom (met 1953 als basis 100) daalde over de jaren 1956, '57 en '58 telkens een punt: 120, 119 en 118. Verleden jaar bedroeg zij 121 en naar raming zal zij over 1960 stijgen tot 126. Prijzen omlaag Het is niet onredelijk te verwachten, aldus de staatssecretaris, dat sommige prijzen van eerste levensbehoeften, zo als aardappelen en groenten, omlaag zullen gaan. Tegen 1 januari 1961 zal aan de hand van de loonontwikkeling de in- validiteitsrente worden aangepast. Tegen 1 april of 1 mei zal de uitke ring van de sociale voorzieningsrege ling structureel worden veranderd. Deze uitkering zal komen op 75 pro cent van het genoten loon, met een maximum waarover de staatssecretaris zich niet uitliet. Het verschil tussen de hoogste en laagste gemeenteklasse zal vier gulden bedragen. De socialist I. Baart kwam in zijn repliek tot de slotsom, dat zeker meer dan een half miljoen werknemers niet aan hun trekken waren gekomen, wat voor hem een onaanvaardbare situatie betekende. blijven en vertrouwen te stellen in de regering. Spoedig daarna bleek, dat de beschie ting was uitgevoerd door een Mig-17 van de Indonesische luchtmacht. Be stuurd door de 28-jarige luitenant vlieger Danile Maukar was de Mig met twee andere opgestegen voor een oefen- vlucht van de basis Kemajoran. Mau kar verbrak in amok de formatie, toen de twee andere toestellen naar Kema joran terugkeerden. De Migvloog .naar het presidentieel paleis van Soekarno, voerde een fron tale aanval uit en vuurde een salvo af. De mitrailleurkogels doorzeefden de witte muren van het Merdeka-paleis, de vroegere residentie van de Neder landse gouverneurs-generaal. Een schildwacht en een schilder die de muren een nieuwe beurt gaf, werden licht gewond. Soekarno bleef ongedeerd. Hij be vond zich tijdens de beschieting in een gebouw naast het paleis, waar hij een vergadering presideerde van de opper ste raad van advies. De vergadering werd verdaagd. Maukar, die enkele weken geleden een van de zes straaljagers bestuurde, die Kroesjtsjefs vliegtuig escorteerden, vloog na de beschieting in Djakarta naar het paleis van Soekarno in Bogor, waar hij weer een salvo loste. Ten slotte mitrailleerde hij Tjilintjing, aan de kust bij Tandjong Priok. In Tji lintjing, een geliefd oord van dagjes mensen, dat de bijnaam. Palm Beach draagt, werden veertien' mensen ge wond, van wie enkele levensgevaarlijk. Het toestel verdween daarna in wes telijke richting. Het had voor maar veertig minuten benzine aan boord. Dat de aanval was voorbereid blijkt uit het feit, dat Maukar munitie aan boord had, wat tegen de voorschriften was. Boven West-Java, hij Goenoeng Ha- roeman, sprong Maukar uit zijn Mig; kort daarna werd hij gevangen geno men. West-Java is berucht om zijn sympathie voor de rebellen van de Daroel Islam. De vader van de piloot is korte tijd geleden gearresteerd we gens verboden wapenbezit; dat houdt waarschijnlijk verband met de aanval len. Maukar had zijn opleiding in Egypte genoten. Djakarta was enkele uren na de aan val weer rustig. Wel patrouilleerden pantserwagens door de straten. Het paleis, dat extra werd bewaakt, werd 's avonds niet verlicht, wat anders de gewoonte is. Van onze parlementaire redacteur DEN HAAG. Minister mr E J Toxopeus zal nog voor 1 april met'een „bevredigend voorstel" voor de aanpas sing van de ambtenarenpensioenen in het georganiseerd overleg komen. Deze mededeling deed minister mr. dr. Ch. J. M. A. van Rooy van sociale za ken gistermiddag in de Tweede Kamer namens zijn collega van binnenlandse za ken. Het betreft hier een aanpassing van de ambtenarenpensioenen aan de huur verhoging. Minister Van Rooy gaf de Kamer ver der de verzekering dat er „volop" wordt gewerkt aan het ontwerp voor de alge mene kinderbijslagverzekering Over de loonontwikkeling zei minister Van Rooy dat deze nog niet ten einde is maar wel een heel eind gevorderd. Over de groepen, die beneden het gemiddelde blijven zei de minister dat dit feit op zichzelf nog geen reden is om een loons- verhoging RïpI drini-VlOnnlrAv»„lï Van een onzer verslaggevers ENSCHEDE Twee grote tranen blonken in de ogen van mevrouw Hendriks-Szezech (36) uit Enschede. Haar man (52) was zijn ontroering ook maar nauwelijks meester, toen zij gisteravond om negen uur een lief, vijftienjarig meiske uit de KLM- machine uit Warschau zagen stappen. Het was hun dochter Katja. Vader Hendriks had het kind het laatst ge zien, toen het, twee maanden oud, moest achterblijven op de barre tocht van het smeulende Duitsland naar het Westen moeder is in de afgelopen vijftien jaar een paar keer over ge weest naar Kreuzburg. Daar hebben de ouders hun baby op de vlucht naar Nederland moeten achter laten in handen van familieleden. Twee jaar geleden leek het te lukken om het kind naar Nederland te laten komen, maar op het laatste ogenblik sprong een gunstige beslissing af op de onwil der autoriteiten. NOG HOOP Mevrouw Hendriks bleef hopen. Zij ging uit werken om het geld voor de overtocht van de dochter bij elkaar te krijgen. Vorig jaar daagde het weer voor het beproefde ouderpaar: het meisje zou kunnen komen. Er ging geld naar Kreuz burg, de papieren leken in orde te zijn. Het meisje zou zelfs op de trein zijn gezet onder geleide van een Poolse dame, die naar Engeland reisde. Op het laatste moment zette de Russi sche bureaucratie de hereniging de voet weer dwars: Katja werd uit de trein gehaald, omdat haar papieren toch niet helemaal in orde waren. WÈG ZORGEN Van gisteravond af zijn al deze zorgen weggevallen: Katja is terug. Er is een Nederlands paspoort voor haar gekomen en woensdag kon zij per trein naar War schau vertrekken, waar een KLM-vogel op haar wachtte. Op Schiphol groeide de spanning bij het wachtende echtpaar tot ondraaglijke hoogte: het kón haast niet waar zijn, al leek het geluk dit keer bijna grijpbaar. Bevend heeft mevrouw Hendriks de strakke aankondiging gehoord, dat de machine uit Warschau om vijf voor negen zou landen. Katja was er. DANKBAAR Het is een stormachtige omhelzing worden met vader «n beetje verlegen ge- ----- - - „CCJG venegen op de achtergrond. Hij zag zijn dochter voor het eerst écht. Na een etentje in Amsterdam is het gezinnetje naar Enschede gereden, dank baar vom- alles, wat vreemdelingendienst, Rode Kruis en vooral de baas Van de heer Hendriks, de heer Stokkentree, allemaal hebben gedaan om dit geluk mogelijk te maken. DEN HAAG. Het Convent van het Prot. Christelijk Onderwijs is een feit gewordend. De basisfor mule van het Convent werd op een vergadering in „Den Hout" met algemene stemmen aanvaard. Dit houdt o.m. in, dat tot het Convent kunnen worden toegelaten alle landelijke organisaties die de be langen van het christelijk onderwijs behartigen. Men stelt zich ten doel om de onderlinge gedachtenwisse- ling over belangrijke zaken betref fende het Christelijk onderwijs te bevorderen. Overigens zal de taak van het Con vent veeleer onderling informatief, dan concluderend zijn. Wat de financiële zij de betreft zullen alle organisaties die tot het Convent toegetreden zijn hun bijdrage leveren De vergadering werd door 27 personen bijgewoond, waarvan vertegenwoordi gers van alle 12 besturenbonden. Reeds 10 van deze bonden zijn als lid toege treden, evenals 9 personeelsorganisa ties. Bij acclamatie werd tot voorzitter gekozen drs. J. W. van Hulst, tot twee de voorzitter werd gekozen mr. J. H. Grosheide. Op de vergadering besloot men de aandrang die uitgeoefend wordt door het Defensiecentrum, om via de school ons volk geestelijk weerbaar te maken ter bestudering over te laten aan het Christelijk Paedagogisch Studiecen trum. Diepgaand werd de politieke situa tie rondom de Mammoetwet besproken In een vergadering in „Den Hout" 18 maart a.s. hoopt men deze bespreking voort te zetten. ®9NN,/A:P:) De Westduitse Bonds dag heeft gisteravond ter ondersteuning van werkloos geworden mijnwerkers een aantal belastingen op olie goedgekeurd. De belasting op industrieolie zal 30 en die op huisbrandolie 10 mark per ton be dragen. Het is de bedoeling, dat de belastingen, die nog door de Bondsraad moeten wor- den goedgekeurd, van 1 april 1960 tot 31 maart 1963 van kracht zullen zijn. Het KNMI in De Bilt berichtte gisteravond om 23.15 uur: O""" ril ririll cell ipging met doorberekening in d< toe te staan. Met beslissingen -.1 mnv, 1 de prfj- hier- zcnI wcai.aiaillgeil mer- omtrent zal men nog moeten wachten en rijksbemiddelaars zullen geval voor geval bekijken. Half tot zwaar bewolkt met plaatselijk enige regen. Zwakke tot matige wind tussen oost en zuid. Dezelfde of iets hogere tem peraturen. MIESJE: Van maart heb ik mijn bekomst. Dmaart: zon op 7.04, zon onder 6 05 maan op 16A3> maan onder h

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 1