loren van LVleliskerke VELPON MELKFABRIEKEN TUSSEN HAMER EN AAMBEELD Glasfabriek uit Goes exposeert in Parijs DONDERDAG START PLAN-KRET GRIEP! Chefarine A ZWITSAL NIEUWE HERV. KERK IN GEERSDIJK HOEDER WORDEN... GEEN SCHIJN VAN KANS VOOR DE DOORNSPIJKERS ACTUELE PROBLEMEN VOOR DE VEEHOUDERIJ Christelijke sportbeiveging kan uit impasse komen Radioregisseur S. de Vries jr. verzorgt regie Abdijspel Zeeuwen jakkeren veel te hard Eiker zee kivam bijeen wordt ontmanteld Jaarvergadering C.B.T.B. Landbouwschap: zo sterk als de fiscus Toeristische films voor N.C.R. (eis) V. Vereniging tot Verbetering van Rundvee Ir. W. Harmsen hield een referaat Singelloop voor Doe-0 pen-actie Grotere export van Nederlands fokvee UITZICHTLOOS LEVERPLICHT P aasveetentoonstelling „ASTRA" GAF UITSTEKENDE UITVOERING Uitbreiding is noodzakelijk Christelijke Bond van Overheidspersoneel in Goes vergaderde Filmavond Kamperland Operamuziek voor schooljeugd 'T TREFPUNT Nieuwe avondmaalsbekers Leerlingen voerden actie A.R. kiesvereniging vergaderde Raadsagenda Oostkapelle L Vrijdag 4 maart 1960 ZEEUWSCH DAGÖLAD Pag. 3 nn 1 /f 1*1 7 Herv. gemeente van ELKERZEE. De hervormde ge meente van Eikerzee hield gisteren haar tweede gemeente-avond van deze winter. Deze bijeenkomst stond in het teken van de beantwoording van vra gen. waaraan ds. Strating uit Goes op de eerste avond niet was toegekomen. Ds. Strating liet zich assisteren door een forum, waarin zitting (hadden de dames zrs. C. van Nieuwenhuizen. oud wijkverpleegster, mevrouw J. Kloet- Schellingerhout en de heren J. C. Lin- ders en A. C. 'de Jonge, hoofd van de o.l. school te Ellemeet, Het gesprek kwam o.a. op de ontvol king van Schouwen. Ook de vraagstuk ken van kleine gemeenten op kerkelijk zowel als burgerlijk gebied en de sexue- le voorlichting aan jongeren kwamen aan de orde. Na de pauze werd de film ..En de zee was niet meer", die was ingeleid door ds. Strating, vertoond. Aduerteittièn. Iets lijmen 1 van Ceta-Bever OOSTKAPELLE De afdeling Oost- kapelle van de C.B.T.B. hield haar Jaarvergadering onder leiding van 'de heer Abr. Maljaars. Als spreker trad op de héér T. Stol, leraar aan de C'hr. Middelbare landbouwschool te Middel burg, die het onderwerp: „De vorming van een Christelijk karakter" behandel de. Op zijn gedegen referaat volgde een drukke bespreking. MELISKERKE Eindelijk is het dan zover: de toren van de Ned. Herv. Kerk wordt gerestau reerd. Het heeft lang' geduurd voor met de restauratie een aan vang kon worden gemaakt. De toren stond bijna op instorten. Gelukkig is het nooit zover ge komen. Binnen niet al te lange tijd zal de toren zo goed als nieuw uit de steigers te voorschijn ko men. De inwoners van Meliskerke liepen de laatste tijd, vooral als het hard woei, met een boogje om de kerk en daarmee om de toren heen. De tand des tijds had diep geknaagd aan het kolossale stenen ge vaarte. Eerst kwamen kleine scheuren j voör de dag, maar later groeiden deze j scheuren uit tot flinke spleten. En regel-j matig vielen brokken steen naar beneden, i Bovendien ging de toren steeds meer| overhellen naar de kant van de rijweg, de toestand werd steeds hachelijker. Het gemeentebestuur heeft vele pogin gen in het werk gesteld om verbetering in deze benarde situatie te brengen. Aan vankelijk liepen deze pogingen niet over een leien dakje, uiteindelijk werd toch succes geboekt. De gemeente ontving een bijdrage, waardoor algehele restauratie van de toren mogelijk werd. Blijdschap in Meliskerke, want na de keurige restauratie van de kerk kon nu ook de toren opgeknapt worden. Maar ook de ongerustheid week uit de harten van de Meliskerkenaren. Het was immers helemaal niet uitgesloten, dat men bij het passeren van de toren plotseling een brok steen op het hoofd kreeg met alle nare gevolgen van dien. Na de toezegging van de bijdrage heeft de restauratie niet meer lang op zich laten wachten. De buitenste laag steen wordt verwij derd, waardoor de toren in feite „ont manteld" wordt, en straks wordt het bouwwerk een nieuw jasje aangetrokken. Een der vaklieden is druk bezig met het weghalen van de oude verweerde stenen, zoals de foto laat zien. De toren is geheel in de steigers gezet. Van onze agrarische correspondent DE WEG die het Landbouw schap heeft gekozen om de rechtmatig opgelegde contri buties te innen van boeren die weigerachtig blijven te betalen, is wel de gemakkelijkste, maar naar onze mening toch niet de juiste. Een principieel en financieel conflict tussen de partijen wordt hierdoor verplaatst naar zuivelcoöperaties of particuliere zuivelfabrieken die er niets mee te maken hebben. Het feit dat het Landbouwschap bij het doen uitreiken van dwangbevelen door deurwaarders tevens een cir culaire verstrekt waarin nadrukke lijk staat, dat de zuivelfabriek niets tê maken heeft met het beslag leg gen op verschuldigde melkgelden, maakt op de betrokkenen weinig indruk. Zij constateren alleen dat de fabriek niet uitbetaalt. Het is wel begrijpelijk dat het Land bouwschap 'hiertoe heeft besloten. om- dat het in beslag nemen en publiek verkopen van vee of land tot delging van de schulden de gemoederen nog meer opzweept en het practisch ef fect er van bovendien gering is. Als de kapers bij zo'n verkoping afspre ken niet te 'bieden, of niet hoger te gaan dan een paar gulden per koe. brengt het vendu niet voldoende op. In enkele gevallen is ook getracht beslag te leggen op tegoeden bij boe renleenbanken, maar het is een klei- Advertentie Dit is de titel van het nieuwe boek van Dr.W. de Kok. Alles over zwangerschap, geboorte, babyverzorging en kleuter opvoeding. Dit waardevolle boek (184 pagina's in fraaie omslag) krijgt U ten geschenke bij aanschaffing van een BABYSET DE LUXE OOSTBURG Op de gisteren gehouden algemene vergadering van de Vereniging tot Verbete ring van het Rundvee in Zeeland, GOES. Voordat de circa 80 deelne mers aan de singelloop, die zaterdag a.s. door A.V.'56 in het kader van de Doe-Openactie wordt georganiseerd, el kaar de fel begeerde wisselbekers en medailles gaan betwisten zullen de toe schouwers ruimschoots de gelegenheid krijgen een sleutelprogramma te kopen, waarvan de baten geheel ten goede ko- men van de actie. _7 Hein Cuje is de grote favoriet bij de GOES. Voor de afdeling Zeelandsenioren, die vier maal het- parcours van de Ned Chr. Reisvereniging ver*|moe|eri afleggen. Hans Bostelaar van toonde de heer J. Kennedy van heta.V. Dynamo en Schillemans van Olym- Centraal Bureau uit Den Haag in de zaal pig -43 uit Halsteren zullen felle strijd van de Prins van Oranje een vier- leveren om de tweede plaats. Kaljauw tal toeristische films. De talrijke aan-1 van A V. Dynamo uit Middelburg zal wezigen genoten zeer van de bijzon-1 wel beslag leggen op de wisselbeker bij derheden die hun door middel van het j de C- en D-junioren. De wedstrijden witte doek werden voorgeschoteld. De beginnen om drie uur, start en finish film ..Levensritme van Europa" tooiv zijn op de Oostwal. de een rondreis door dit werelddeel, Daarna draaide de heer Kennedy, die de films tevens inleidde en van com- m-entaar voorzag, de film .,Van Kanton Graubunden in Oost-Zwitserland". Na i de pauze werden achtereenvolgens ..Normandië en zijn poëzie" en „Ber- nina naar de Mont-Blanc" gepresen teerd. heeft de Rijksveeteeltconsulent, ir. W. Harmsen een inleiding ge houden over het onderwerp „Ac tuele problemen voor de veehou derij". De heer Harmsen merkte daarbij op dat er een duidelijke verschuiving gaan de is naar de vleesproduktie; Vele kal veren worden niet meer direct verkocht, maar voorlopig op 'het bedrijf gehouden. Voorts wees de spreker op de voorlich ting die de consulenten geven met betrek king tot de voederplannen. Deze voeder plannen zijn zo opgesteld dat ze passend zijn voor het betreffende bedrijf. De heer Hermsen beval ook aan om meer te doen aan de eiwit-controle van melk. De overerving van vader en moe- der-dieren is nl. erg belangrijk en voor al in het buitenland vraagt men daarbij naar de eiwit-controlelijsten. De spreker drong in dit verband aan op de uiterste zindelijkheid. Tevoren was bij een bestuursverkiezing de keurmeester van de vereniging, de heer M. Kleinepier uit Middelburg her kozen. Eveneens werden herkozen de heer A. J. Verhage Hoste te Schoon- dij'ke De heer C. Vercraeye uit Aar denburg bedankte in verband met zijn gezondheidstoestand als bestuurslid. Door enkele leden werd hij in het ziekenhuis opgezocht waarbij hem een grote fruit mand werd aangeboden. In de vacature werd benoemd de heer G. Tas uit Water- la-ndkerkje. In zijn openingswoord had de voorzit ter opgemerkt dat de belangstelling voor de vereniging tanende is. Als critische i noot voegde hij hier aan toe dat men I zich bijna uitsluitend beperkt tot de voorjaarskeuringen van vrouwelijk rund vee ne moeite voor de rekeninghouders om er voor te zorgen dat er niets op die rekeningen staat. Het resultaat is thans dat de zuivel fabrieken worden betrokken in een aangelegenheid die niet alleen geheel buiten de normale betrekking tussen melkleverancier en fabriek staat, maar deze betrekking bovendien nog ver stoort. Juridisch staat het Landbouwschap sterk. Dit vertegenwoordigend li chaam van de Nederlandse landbouw is door de regering op grond van de Wet op de Bedrijfsorganisatie inge steld en bezit de bevoegdheid maat regelen te nemen, waaraan het gehe le agrarische bedrijfsleven zich heeft te onderwerpen. De verhouding is geen andere dan die van de belastingbeta ler tot de fiscus, de beslaglegging op melkgeld is dan ook te vergelijken met een beslaglegging op het loon van een werknemer als deze jegens de overheid in gebreke blijft. Er is dan ook geen schijn van kans dat de he< ren Koekoek en consorten deze actie zullen winnen. Terecht mag men deze heren ver wijten dat zij de boeren misleiden. Zij weten heel goed dat hun actie uit zichtloos is, maar daarvan plegen volksmenners zich niet veel aan te trekken. Zij speculeren op het tekort aan begrip voor de feiten dat bij de Noord-Veluwse boeren bestaat. Een geheel ander aspect van de zaak is dat het Landbouwschap er niet in is geslaagd werkelijk wortel te schieten in onze boerenstand. Men ziet deze instelling niet als de kampioen voor de boeren maar als een ambte. lijk, „verhaagst" instituut, waarvan men niet goed weet wat het eigen lijk uitvoert. Dit is ten dele niet de schuld van het Landbouwschap zelf, maar van deorganisaties die het bestuur samenstellen. Deze de ka tholieke. de protestantse en de niet- confessionele landbouworganisaties willen niet dat het Landbouwschap een populaire, militante boerenverte- genwoordiging wordt, omdat zij deze taak, volkomen begrijpelijk, voor zich zelf reserveren. Niettemin had de voorlichting van het Landbouwschap in dit geval ac tiever moeten zijn. Waarom heeft de heer Louwes zelf geen vergaderingen op de Veluwe belegd om in ge sprek van man tot man duidelijk te maken, dat de Vrije Boer" een scheve voorstelling van zaken geeft? Een deurwaarder is nu eenmaal niet de aangewezen man om beter begrip aan te kweken. Kunnen nu deze boeren weigeren melk'aan de fabrieken te leveren? In de statuten van de zuivelcoöperaties staat dat de leden zich verplichten al le op hun bedrijf gewonnen melk aan de fabriek te leveren, met uitzonde ring van de hoeveelheid die men voor huishoudelijk gebruik of voor het be drijf nodig heeft. Dat laatste slaat op het opfokken van kalveren. Doorgaans wordt tevens bepaald, dat het bestuur uitmaakt wat men te verstaan heeft onder „gebruik voor het bedrijf". Een boer die zijn melk thuis houdt en daarvan b.v. kaas zou willen maken, zou dit op grond van die bepaling kunnen worden verboden. Het Produktschap (niet de fabriek) verbiedt voorts het rechtstreeks ver kopen van melk aan consumenten, aangezien anders de gehele melk markt in het honderd zou lopen. De boer kan met de melk dus niet veel beginnen en snijdt met het weigeren van aflevering alleen in eigen vlees. Zo zal het nu ook wel gaan: wie niet horen wil, moet voelen. GOES. De jaarlijkse Paasveeten- toonstelling' en de daaraan verbonden markt zal dinsdag 29 maart worden ge houden op de Beestenmarkt. De keurin gen zullen om tien uur beginnen. GOES. ..Astra", de schoolvereniging van het Christelijk Lyceum voor Zee land te Goes, deed een gelukkige greep met het blijspel „De Wonderdoktoor" van Jos. Janssen als hoofdschotel te ne men voor haar jaarlijkse uitvoering. De lyceïsten, die dit stuk gisteravond voor een goed bezette zaal in de Prins van Oranje op de planken brachten, hebben onder regie van drs. A. P. Cor net alle mogelijkheden waargenomen er een smakelijk "geheel van te maken. „De wonderdoktoor" speelt zich af in een klein Vlaams dorp, waar een jonge dokter zich, op aanraden van een familie lid, niet als arts maar als kwakzalver vestigt. De dorpsbewoners zijn namelijk dusdanig aan een kwakzalver gewend, dat zij een „simpel dokter" niet in hun midden wensen. Pas nadat de dokter- niet-kwakzalver vele patiënten heeft ge nezen en de werkelijke kwakzalver op de proppen komt, de eerste zijn inmiddels opgebouwde praktijk met een gerust hart waarnemen. Jaap Koolstra maakte van het bemoei zieke, op alles-raad-wetende-koeboertje Manten Boone een goede creatie, maar ook Hans Goovers liet als geneesheer Steven Martens sterk en gaaf spel zien. Van de bijrollen vielen vooral Eric Kou semaker als de koster en Hannie Baan als de vermakelijke wonderdokter Dokua Geeraert op. Ook de andere lyceïsten leverden zeer goed spel en opvallend was dat allen volkomen „rolvast" waren. Dit blijspel werd omlijst door een ge varieerd programma van zang, dans en muziek. Gunst aan de piano en Frank Kousemaker, hobo, waren de avond be gonnen met een knappe vertolking van het concert voor hobo én piano van Benetto Marcello. Daarna bracht een groep jongens en meisjes onder leiding van de heer J. Goedee een aantal gym nastische oefeningen op de mat. en voer den een aantal meisjes een volksdans uit. De nog zeer jeugdige Dries van der Poest Clement vermaakte de aanwezigen met een pantomime en een groep lyceïsten zong daarna onder leiding van de heer J. P. Bekkers enige bekende liederen. Bea Laport declameerde „tussen de be drijven door" op aardige wijze een twee tal werkjes van Annie M. G. Schmidt. Vanavond vindt er, eveneens in de Prins van Oranje, een herhaling van dit jaarfeest plaats. GOES De Parijzenaren lo pen momenteel de deur plat van hotel „Modern Palace". In dit ge renommeerde hotel exposeert deze week de Glasindustrie gebr. Wattez N.V. uit Goes met het al lernieuwste en allermodernste wat op het terrein van de glas- fabricage te vinden is, zoals het fraaie reclameglas en het luxe huishoudglas. Naar de directie van deze fabriek, gelegen aan de Zuidvliedstraat ons vertelde, be looft de show in Parijs een enorm succes te worden. Er worden thans plannen beraamd om ook in Brussel een dergelijke exposi tie te houden. De afzet van de produkten van dit bedrijf, waarin circa 50 mensen werk zaam zijn, is practisch geheel gericht op het buitenland. In 1959 was 60 tot 70 pet. van de produktie bestemd voor het buitenland. Met name Canada is een grote afnemer. Gezien de steeds grote re toevoer van orders uit binnen- en buitenland blijkt het huidige bedrijfs pand, dat nog maar enkele jaren in ge bruik is, reeds te klein te worden. De directie loopt dan ook met serieuze plannen rond om naast het bedrijf een nieuwe fabriekshal, met een opper vlakte van 2500 vierkante meter, neer te zetten. Men zal dan ook kunnen pro fiteren van de faciliteiten, die van toe passing zijn op de uitbreiding van be drijven in een kerngemeente, zoals in Goes. Het ligt in de bedoeling om in de toekomst zich meer toe te leggen op de produktie van reclameglas en het luxe tiuishoudglas. Voor dit soort pro dukten is een ruim afzetgebied aanwe zig. Vooral het reclameglas vin'dt gre tig aftrek. Naar de vakmensen ons ver- MIDDELBURG Donderdag 10 maart start de financiële actie van de Neder landse Christelijke Sport Unie (het zoge naamde plan-Kret)die door het Chris telijk Nationaal Sportfonds zal worden geleid, meldt de Rotterdammer. Zoals bekend heeft ds. A. J. Kret te Krim pen aan de Lek een interim-plan ont worpen om de Christelijke sportbeweging uit de financiële impasse te helpen. De NCSU heeft daarna het plan overgeno men. De tenuitvoerlegging berust bij de kortgeleden in het leven geroepen stich ting Christelijk Nationaal Sportfonds. Op de tiende maart zullen duizenden bonboekjes worden verzonden aan ver enigingen die zich hebben opgegeven voor de actie. Dit kan gebeuren bij het bondsbureau van de NCSU door opga ve van een correspondent, die verant woordelijk is voor het innen en afdra gen van de gelden, die door middel van de actie binnenkomen. De Christelijke sportverenigingen zullen van elk tientje, dat wordt opgehaald drie gulden direct in eigen kas mogen storten, zodat men ook .meteen zelf de vruchten van de actie plukt. In een woensdagavond voor de NCRV gehouden uitzending was een s-portforum te beluisteren, dat onder voorzitterschap stond van prof. dr. P. A. v. Stempvoort, hoogleraar aan de Rijksuniversiteit te Groningen. Helaas kreeg dit forum slechts twintig minuten toegemeten om de problemen, waarmee de Christelijke sportbeweging op het ogenblik te wor stelen heeft, te behandelen. Men kon nu slechts in sneltreinvaart datgene aan stippen wat van wezenlijk belang moet worden geacht voor de hedendaagse Christelijke sportgemeenschap. Hoewel wij natuurlijk van harte hopen, dat het plan-Kret zal slagen menen wij toch te moeten betwijfelen of de Chris telijke sportbeweging inderdaad voor een Varkenshouders- vergadering SCHORE. De varkenshoudersver- eniging ..Draagt Elkanders Lasten" heeft haar jaarlijkse ledenvergadering gehouden onder leiding van dè heer W. J. in 't Anker. De altredende bestuursleden, de heren W. J. in 't Anker, C. Goud en J. Le- poeter werden herkozen. De contribu tie bleef onveranderd vastgesteld op 80 cent per varken in de maand. Het in- leggeld voor nieuwe leden zal vijf gul den bedragen. Na afloop van de vergadering werd een gemeenschappelijke koffiemaaltijd gehouden. SCHOOLKWESTIE IN RA AD VAN YERSEKE YERSEKE In het verslag van OOSTBURG. In een korte schets over de toestand van net export fokvee I heeft ir. K. Stapel op de vergadering van het district Zeeland van het Neder- i landse Rundveestamboek meegedeeld j dat in de eerste maanden van 1960 een de dubbele hoeveelheid 'meer werd geëx-' raadsvergadering is vermeld, dat wet- porteerd dan in de overeenkomstige pe-' houder C. J. van der Velde meende dat riode van het voorgaande jaar. burgemeester A. C. "Willemsen zonder hoofdzakelijk een gevolg van de zijn medeweten contact had opgenomen grote vraag uit Spanje. Men wil m met de secretaris van het departement Spanje n l. de zuivelproduct^ opvoeren Yerseke van de Maatschappij tot Nut! met behulp van het Nederlandse vee. van 't Algemeen me! betrekkine tot de I oorts gaf de heer Stapel uit- bestemming van het oude schoolgebouw.j moerige ,uiteenzetting over het b^ed- Naar wij nader vernemen heeft de K l rtflr als vade? heer v. d. Velde niet gezegd te menen f",i^ren' dIe een K' stier als vader dat de burgemeester contact had opge- Tevoren had de voorzitter, de heer nomen, doch geconstateerd dat burge- j V-QS ujt Koudekerke in zijn ope- meester Willemsen met het Nut in rela- nr jgswoord de overleden voorzitter van tie was getreden. jiet rundveestamboek, professor ir. W. i De heer Van dei Velde merkte dit op ^olff Wageningen herdacht, naar aanleiding van de mededeling van j rpot sjqj yan vergadering werd een het socialistische raadslid C. Pekaar, vertoond over de jubileum-tentoon- die zei dat de burgemeester telefonisch stellingen en de keuringen van het vorig contact had opgenomen met dc secre-jjaar in Den Bosch, taris van de Maatschappij tot Nut van tijdje geholpen zal zijn. Men moet niet vergeten: de actie is eenmalig en om een tweede keer iets dergelijks op touw te zetten, zal op bijzondere moeilijkhe den stuiten. Het streefbedrag is 700.000, maar zo als de rijksconsulent, voor de lichame lijke opvoeding, (de heer H. v. Wijnen, in de radiouitzen'ding opmerkte, dit zal voor een belangrijk deel moeten worden aangewend voor kadervorming, l'lr zullen dus nog zoveel gebieden over zijn, waarvoor dan geen geld meer is: ac commodatie. brochures, centraal sport instituut, wetenschappelijk studiecen trum, reiskosten, films, enz. Bovendien: elke Christelijke sportver eniging heeft in haar omgeving reeds al het mogelijke gedaan om aan geld te komen. Primair moet de zorg voor de sportaccommodatie van de overheid komen. Wij kunnen die zeven ton voor lopig dan ook niet anders zien dan een druppel op een gloeiende plaat, al ho pen we uiteraard van harte dat het plan-Kret slaagt. GOES. De afdeling Goes van de Ned. Ghr. Bond van Overheidspersoneel vakgroep belastingen, hield in de zaal van „Opril" een vergadering, die on der leiding stond van de heer J. P. Vercouteren. De heer Buiter, vakbonds bestuurder uit Den Haag, sprak tijdens deze bijeenkomst over de totstandko ming van de jongste salarisverbetering. Tevens sprak de heer Buiter enige ver wachtingen uit omtrent de nog in to voeren ziekenfondsregeling. KAMPERLAND. In het verenigings gebouw ..Renata" werd een filmavond gehouden ten behoeve van de Rekkense inrichtingen. De bezoekers kregen de film „Ont spoord" te zien, terwijl in de pauze een toelichting werd gegeven op het werk dat in de inrichtingen geschiedt. In de vooravond was een goed be zochte jeugdvoorstelling gegeven. Vrouwenwereldgebedsdag ZOUTELANDE. In de consistorie van de Nederlands Hervormde Kerk zal vrijdagavond om acht uur een bijeen komst zijn in het kader van de vrou wen-wereldgebedsdag. Het onderwerp luidt: „Gods Mede-arbeiders". De li turgie zal verzorgd worden door de da mes T. van Dullemen en A. Samuelse. klaarden, is dit glas krasvast, kleur vast en wasvast. Bovendien is Wattez met dit reclameglas met een eigen vin ding voor de dag gekomen, waardoor het mogelijk is om het waterdicht te maken. Het reclameglas kan voorts in alle vormen gemaakt worden. De Goe- se glasindustrie kent nog een eigen pro cédé; het etsen van het glas. Met de vervaardiging van het luxe huishou'dglas is thans ook een begin gemaakt. Vol gende week vertrekt een van de leden der directie naar Amerika en Canada om daar te trachten een afzetgebied te vinden voor dit huishoudglas. Ook met dit glas kan men alle kan ten uit. De capaciteiten blijken onbe perkt te zijn in de glasfabriek van de gebr. Wattez. In bijna alle landen is een vertegenwoordiging van de Goese glasindustrie te vinden. Zelfs in Nieuw- Zeeland wonen de klanten. MIDDELBURG De bekende radioregisseur van hoorspelen, de heer S. de Vries jr., zal de tekstregie verzorgen van het klank- en lichtspel, dat medio mei in het Abdijcomplex te Middel burg zal worden georganiseerd. De heer De Vries was door de Stichting Verlichting Middelburg aangezocht de regie te voeren. Gisteren heeft hij de stichting zijn toezegging gegeven. De voorbereidende werkzaamheden h«t. Abdijspel zijn reeds in volle gang. Niet alleen op papier of in de ,Jan lichtingsleden, maar if J2 oude, historische omgeving zelf. Regelmatig komen vertegenwoor digers van de Stichting Verlichting Mid delburg een kijkje nemen om de ver schillende mogelijkheden te onderzoe- Er klinkt onder de gewelven reeds een geklop van hamers. Geen nieuw ge luid in deze sfeervolle omgeving, maar wel een bewijs, dat er achter de plan nen vaart wordt gezet. Deskundigen van een grote Eindho- vense gloeilampenfabriek hebben reeds poolshoogte genomen. Zij komen van tijd tot tijd naar Middelburg om zich op de hoogte te stellen van de sitnatie ter plaatse. Naar wij vernemen staan de Eindhovense gespecialiseerden, die ook in Delft reeds met dit bijltje hebben gehakt, onder leiding van een zeer ar tistiek aangelegde technicus, die zijn sporen op het gebied van klank- en lichtspelen ruimschoots heeft verdiend. De Stichting Verlichting Middelburg heeft inmiddels een definitief dagelijks bestuur gekozen. Dt bestaat uit de ne ren mr. J. F. Hornstra, voorzitter; P. H. Blaauw, vice-voorzitter; S. A. v. Te- verink, sekretaris; F. B. den Boer. pen ningmeester en J. M. v. Houte, tweede sekretaris. Advertentie Vror werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en doen wondoren I 4 geneesmiddelen, elk afzonderlijk al wereldberoemd. Tezamen in één tablet verenigd, ondersteunen zij bovendien el- kaart werking, waardoor dozo nég krach tiger is dan kon worden verwacht De combinatie Chefarine „4" doet werkelijk wonderen en brengt vaak baat waar andere middelen (alen! Tegen pijnen en griep, Geschikt voor de gevoeligste meag, want die wordt beschermd door het bestanddeel Chefarox. 20 tabL 10.80. Voordelige gezinsverpakking 100 taM, 13.60 BERGEN OP ZOOM. ..Jullie moe ten niet zo hard jakkeren", zei de of ficier van Justitie gisteren voor het kantongerecht. „Bij de zaken die hier voorkomen, zien we hoe langer hoe meer Zeeuwen voor het hekje verschij nen." Het was de heer J. T. uit Klooster- zande, die deze woorden tot zich hoor de richten. Hij had met een truck met oplegger een militaire lesauto op een „ondeskundige wijze" ingehaald, waar door dit laatste voertuig bijna tegen een boom was gereden. Bovendien was aan de lesauto schade toegebracht. De officier vond het een vrij ernstig geval en eiste voor de inhaalmanoeuvre een geldboete van 190 gulden, subs, twintig dagen en voor de aanrijding GOES. MIDDELBURG Na de 'demonstra- De Goese schooljeugd heeft i ties ritmische dansen en ballet die gistermiddag in de Prins van Oranje ;unnen gemeten van een uur muziek, waarbij de jongelui de unieke kans had den om van zeer nabij kennis te nemen van verschillende beroemde opera-frag menten Soesman gegeven werden hebben zich al 22 kinderen opgegeven voor de Tref punt-club" ballet en ritmische dansen". Een van de meisjes van mevr. Soes man zal hierover de leiding krijgen. De animo voor de leeftijdgroep van der- Bimienhrand in HavenJnrntien gulden of twee dagen. De kanton. uiuucuuidlHl lil UdVCUUAIlJJ recJrter veroordeelde J. T. tot 60 gul- Deze fragmenten werden gezongen tien tot vijftien jaar is tot nu toe wat door Anneke de rtegengevallem jnaar^mi^chien^komen Arck;tec(. p j >f Hooft uit Goes ontwierp een fraaie Hervormde kerk voor Geersdijk, -- ---. - - - „rri. i»e,riH i A'iuHtkctik r b uuirb uucö ufnw i u cc ft j i uutc uci wwi if &u,c rvci fv tytjui LTccfouyfv-, waarover wij in ons blad Hansen"1 De hee^Duivema"/ zorgdet^ I pas^ondlrdag^iddag 17 maart in het)™» zaterdag jl. uitvoerig schreven. Op de tekening ziet u de voorgevel. Boven de deur is een groot kruis geplaatst, vens voor een verklarende toelichting. Trefpunt gestart. zodat hel gebouw als kerk reeds op een afstand te onderscheiden valt. VLISSINGEN. In de woning van de familie R. in het Havendorp ont stond een begin van brand doordat een aantal kranten die dicht bij een bran dende petroleumkachel lagen, vlam vat ten. Door de sterke rookontwikkeling werd R. wakker. Hij trok de ketel met wasgoed, die op de kachel stond, om, waardoor-het ergste gevaar bedwongen werd. Met een aantal emmers water heeft de brandweer de laatste restanten van het smeulende vuur geblust. De verzekering dekt de schade. j RILLAND De kerkeraad van de Hervormde Kerk gaf enkele weken ge leden te kennen dat er nieuwe avond maalsbekers moesten komen. Deze me dedeling heeft in de gemeente een ac tie ontketend. Op zeer korte termijn werd voldoende geld bijeengezameld om de benodigde zeer kostbare bekers te kunnen kopen. Deze nieuwe bekers zullen nu van een inscriptie worden voorzien. BRUINISSE. Op initiatief van de leerlingen van de Christelijke Land- bouw-Huishoudscliool werd een plan uit gewerkt voor de actie vier maal Z .N. Door middel van prikkaarten, verlo tingen, verkoop van gebak etc. werd tenslotte een bedrag bijeengebracht van 379 gulden. den voor de eerste overtreding en voor de tweede conform de eis. VLISSINGEN De A. R. kiesvere niging belegde een vergadering in ho tel „Delta". Na de opening hield drs. Hazenboscli een rede over het onder werp „Politieke rondblik". De spreker behandelde op een glasheldere manier waarom en hoe het huidige kabinet werd samengesteld, wat er van ver wacht mag worden en wat er tot nu toe gepresteerd werd. Speciaal ging de heer Hazenbosch in op het teit dat dit kabinet wegen zoekt om te komen tot grotere vrijheid en verantwoordelijkheid van de burgers. Gestreefd wordt naar bezitsvorming en vrijere loonpolitiek. Tot slot werden e-en groot aantal vra gen door de referent beantwoord. OOSTKAPELLE De gemeenteraad zal dinsdag 8 maart in vergadering bijeenkomen. B. en W. stellen o.a. voor een salarisverhoging' van vijf procent voor het gemeentepersoneel. Voorts staat op de agenda de vast stelling van een nieuwe bouwverorde ning en de bespreking van aankoo# gronden in het uitbreidingsplan. 4

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 3