Rijk de Gooyer een jaar werkstudent in Berlijn DE NATUUR programma's- I KAPPIE EN DE DING-DONG Duitse film bieclt vele mogelijkheden Opvolger van Heinz Rühmann Sparende jonge middenstanders Hollandse boter weer begerenswaard Nota tv-reclame nog niet klaar Van Sprang naar Agadir Kostelijke prestatie IN HET KORT I Jack Dunkley in en om uw huis Uit de kerken Bromfietser overreden ZEEUWSCH DAGBLAD A MSTERDAM Tussen de gasten die gistermorgen de voorjaarsmodeshow van Casa di Moda aan zich voorbij lieten trekken, zat glunderend een goede echtgenoot: Riyk de Gooyer. Zijn echtgenote drijft een vriendelijk modehuisje en De Gooyer nam om voor zijn belangstelling voor haar werk te getuigen een paar dagen vrijaf van de Berlijnse film school waar hij dit jaar als stu dent staat ingeschreven. „Ik weet niks van mode maar als ik iets mooi vind dan klap ik mee", zei hij „In het huwelijk moet je écht af en toe eens voor elkaar applaudisseren..." Het gaat Rijk de Gooyer in Berlijn voor de wind. Op de filmschool leert hij acteren, paardrijden, moderne bal-' - letten dansen en hij krijgt er ook spraak- en schermlessen. De Gooyer is een van de oudste leer lingen op de school en een van de twee buitenlandse cursisten. Een van die twee is de 19-jarige Nederlandse Nicole Badel. Met Theo hingen Behalve voor studeren is er in Duits-1 land voor een kracht als Rijk de PLAN VAN H. POST Eigen nieuwsdienst UTRECHT De heer H. Post. di recteur van het Algemeen waarborg fonds voor de middenstand, wil een groep jonge middenstanders kweken, die ..dwars tegen de tijdgeest in, terug keert naar de spaarzame, op opbouw en toekomst gerichte levenswijze van hun grootvaders'' Om dat te bereiken zou volgens hem een perspectieffonds" moeten worden gevormd in aansluiting op de jeugdspaarregeling. De heer Post zei in een rede, die hij gisteren in het Middenstandscentrum op. de voorjaarsbeurs te Utrecht hield, de opvolging als "een van de ernstigste próblerhen te beschouwen waarvoor de middenstand is gesteld. 'Veel zoons eri doester? van middenstanders zien.geen' perspectief- iif de middenstand - -of ïtoe^j schikken niet over voldoende kennis en kapitaal. Om dat probleem op te lossen zou de heer Post een perspectieffonds voor jonge middenstanders willen instellen, gecombineerd met een opleiding tot on- dernemer. Naar zijn idee zouden de deelnemers jaarlijks zeshonderd gulden j moeten sparen gedurende zes jaar, een] vooropleiding moeten hebben op het ni- veau van het mulo en in het bezit moe ten zijn van de diploma's, die voor een vestiging nodig zijn. Na zes jaar zouden zij een premie moeten ontvangen van vijftig procent van het gespaarde be drag, vermeerderd met de rente. Het belangrijkste voordeel van dit plan zou volgens de heer Post zijn, dat er jonge middenstanders zullen komen, die van een nieuwe mentaliteit zijn be zield. Zij zullen hebben geleerd spaar zaam te zijn omwille van de toekomst, zo beweerde hij. O Eigen nieuwsdienst HAMBURG. De Duitse groothandel in zuivel houdt er rekening mee, dat de veelomstreden boterimport via het grens verkeer weer zal gaan opleven. Zij is nogal verrast door de recente daling van de Nederlandse boterprijs met 88 cent per kilo. Een half pond Neder landse boter gaat nu omgerekend DM 1,15 kosten. In Duitsland moet voor een -half pond nog altijd DM 1,65 tot DM 1,75 worden neergeteld Als nieuw cargadoorsbedrijf heeft zich te Rotterdam gevestigd Borchard en Kahn Scheepvaart N.V. Zij verte genwoordigt de onafhankelijke rederijen Borchard Lines en Hycar Line. I IIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIllllIINIIIlllllllllllIIIIIIIIIIIIIHHIIMIIHlllllll^ Gooyer ook gelegenheid om geld te ver dienen. Hij heeft in een toneelstuk ge speeld met Theo Lingen en maakt een fraaie krms dat hij in april in een nieuwe Duitse film onder regie van de Amerikaan William Dieterle een rol kan spelen. „Zéker weet ik al dat ik in mei een rol krijg in de film Kermes", vertelt hij. „Met niemand minder te werken dan Wolfgang Staudte, heus daar stel ik me iets van voor. Toekomstplannen Toekomstplannen? Rijk de Gooyer trekt bedachtzaam aan zijn neus. Het is duidelijk dat hij zijn activiteiten in S lazen we dat in Agadir een de- 5 monstratie van eensgezindheid I wordt gegeven. 5' .,Men kan in de stinkende puin- 5, I hopen een Franse luitenant ter 5 i zee aantreffen met een schokken- E de pneumatische boor. naast een Amerikaans soldaat die met een 5 kruiwagen brokken puin wegrijdt. j| Of een Spanjaard die samen met jS een Portugees met een brancard E zeult onder de brandende zon." Velen zullen zich laten verleiden E om hierin weer een bewijs te i zien dat een algehele samenwer- king en eenheid niet alleen wen- E selijk. maar ook mogelijk is. Geen verzuiling, zegt men dan. samen- E werken! Goed, dat klinkt alle- =j maal erg aardig, maar stelt U E E zich eens voor dat ik samen met a twee Communisten een honden- S S hok wil bouwen. E 5 Is dat mogelijk? j§ 1 Ja, natuurlijk is dat mogelijk. Maar stelt U zich vervolgens E eens voor dat ik samen met twee Communisten een maatschappij E E moet besturen. Is dat mogelijk? E Nee natuurlijk niet. Dat zou im- S mers betekenen dat het een Com- Z munistischc maatschappij werd. Daarom blijft het begrip ..samen- E S werking" een loze kreet zolang men verzwijgt wal het doel van S' S die samenwerking is. E En daarom blijven er voor de mensen die het hardst over ver- E E zuiling schreeuwen slechts deze H twee mogelijkheden: óf ze hebben 5 geen doel, óf het zijn goede pro- pagandisten voor hun eigen S uilige zuiltje. E WEERSLAG. jiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimMiiiiiiiiimiiiHi» Duitsland niet tot dit jaar denkt te be perken. .Ideaal lijkt me eigenlijk nu eens hier, dan eens daar in Duitsland te werken", zegt hij. „M'n vrouw heeft hier een zaak, dus we zijn aan Neder land gebonden, maar daar ligt een goede markt Weet je waarvoor ze mij Ln Duitsland het ideale type vin den? Voor rollen die Heinz Rühmann vroeger speelde zo het genre van de komische minnaar. Gelukkig is dat dan ook precies het soort rol dat ik het liefst speel RIJK DE (XX)) EJi tweede Heinz Van onze Haagse redactie DEN HAAG. De nota over reclame in de televisie is nog steeds niet gereed. I zo deelt minister Cals de Eerste Kamer mee. De staatssecretarissen van onder- I wijs en van economische zaken zijn be- I zig met de opstelling en daarna moet de ministerraad nog zijn beslissing geven. De minister stelt wel de Kamerleden j gerust: de regering zal er voor zorgen dat. welke oplossing ook voor het vraag- stuk van reclame in de t v. wordt geko-i '^zen, deze past in de .denkwijze van het Nederlandse volk en dat zij geen schade j aan onze cultuur toebrengt". Laureiiskelder op t.v. De televisie-uitzending van het Ikor, i met een bezoek aan de Rotterdamse jeugdsociëteit ,,De Laurenskelder", en een jeugddienst in de Laurenskerk. heeft plaats op zondag 13 maart. Eigen nieuwsdienst HILVERSUM Alfred van Sprang, die juist was teruggekeerd uit Kongo, is naar de rampstad Agadir vertrokken om van daaruit radioreportages te verzorgen. Van Sprang vloog van Parijs naar! Marokko met hetzelfde vliegtuig,1 waarmee een grote zending bloedplas- ma van het Nederlandse Rode Kruis werd verzonden naar de noodhospi talen van Agadir. De regisseur Ton Lensink en een be- i faamde bezetting zorgden gisteravond voor een uitstekende vertolking van het kostelijke blijspel Oscar. Artiesten als Ko van Dijk en Guus Oster hebben de kijkers onbedaarlijk doen schaterlachen. Hun humor was overrompelend. Voor- i al de flitsende dialogen dwongen veel bewondering af. Een pluim op de t.v.- hoed verdient zeker ook Joop Doderer. wiens spel steeds rijper en beheerster wordt. De overige medespelenden ver- j dienen niet minder lof, evenals de regisseur, wiens gevoel voor het detail weer prachtig op de voorgrond trad, terwijl zijn tempo ronduit bewonde renswaardig was. 16 Deze derde instantie leek een soort politierechtbank van de hakenkrui sers waar men de beschuldigden ter verantwoording riep. Ze had een si nistere reputatie. Neen, onze situatie werd er wer kelijk niet beter op. Gabor bleek reeds in de militaire auto te zitten, waar ze mij heen brachten. Voordat onze bewakers wa ren ingestapt, konden we zachtjes een paar woorden wisselen: ..Ik werk op bevel van het minis terie van buitenlandse zaken", fluis terde hij. ..Jij bent mijn privésecre- taresse en je weet nergens van. Het ziet er niet mooi uit op het ogenblik, maar ik heb tenminste de voldoening gehad die schoft eens flink de waar heid te zeggen". Ik gaf geen antwoord, rnaar was vastbesloten dat ik. wat er ook zou gebeuren, het lot van mijn verloof de zcu delen Hij wees Gabor een stoel aan en vroeg mij op droge toon in de gang te wachten, onder bewaking van een marechaussee. Ik hoorde hen spreken doch kon er geen woord van verstaan. Doch opeens begon Radi luider te praten, zelfs te schreeuwen, en ik kon een paar zinnen volgen. ,,Het is fraai!" schreeuwde hij. ,.Een Hongaars officier die zich met Joden bemoeit! Schaam jij je niet? Je voorouders zouden zich in hun graf omdraaien!" Blijkbaar kon hij mijn verloofde door geen enkel argument van zijn stuk brengen, want even later kwam Gabor naar buiten, ook alweer onder bewaking. Het onderhoud scheen niet veel indruk op hem te hebben ge maakt. Hij glimlachte. Na een paar minuten werd ik bin nengeroepen, maar in een ander bu reau. De man die daar zat was een lompe kerel, een pasbevorderd on derofficier waarschijnlijk. Hij heette Szabo en leed bepaald niet aan een overmaat van beleefdheid. Hij bood me zelfs geen stoel aan. doch bom bardeerde me met onbenullige vra gen, waarin ik tevergeefs enige sa menhang trachtte te ontdekken. Deze geïmproviseerde rechter van instructie, die ongetwijfeld nauwkeu rige bevelen had gekregen behal ve dan hoe hij een verhoor moest afnemen wilde kennelijk niets an ders dan mijn weerstand breken. Onsamenhangende en bespottelijke vragen stortten over me heen als een herfstregen. Na een paar uur verklaarde ik niets meer te willen zeggen als ik niet mocht gaan zit ten. Er 'glinsterde 'iets in de kleine gemene oogjes van Szabo. Nu kreeg hij zijn zin. ,.Goed". zei hij, ,,nu kunt u gaan zitten." En hij vervolgde het ver hoor dat verder slechts over twee hoofdpunten ging: hoe we in con tact waren gekomen met de Zweed se legatie en waar ik die revolver vandaan had. Van de Zweden? Met mijn laatste restje energie protesteerde ik. Dit wapen had ik ergens achter een boom gevonden waar het kennelijk door een onbe kende was achtergelaten. Dat was destijds een heel plausibele veron derstelling. Ik zei verder dat ik van plan was geweest het wapen zo gauw mogelijk bij de politie te bren gen.' Szabo ging er niet verder op in en begon weer over ons contact met de Zweden. Dat was voor dat be krompen mannetje het enige punt waarop hij zich kon concentreren. Het was verschrikkelijk warm in dat kantoor en Szabo zette,een raam. open. Terwijl hij op nieuwe vragen broedde, keek ik eens wat er op de gang gebeurde. Soldaten, marechaus sees en burgers liepen heen en weer met meubels, tapijten, radiotoestel len het huis was waarschijnlijk pas gevorderd en nu werd het ge meubileerd met wal men heel ge woon „achtergelaten goederen'' noemde achtergelaten door de ge deporteerden, wel te verstaan. „Vergeet niet dat er tegen jullie beiden zeer ernstige beschuldigingen zijn ingebracht." Zi.in metaalachtige stem deed me denken aan die van een adjudant die gewend is zijn sol daten af te snauwen. ,,Het redden van Joden, relaties met vreemde mogendheden, een ontoelaatbare houding tegenover de politieke en militaire autoriteiten. Uw verklaring omtrent die revolver heeft me abso luut niet overtuigd en u hebt heel wat van mijn tijd gevergd. Bent u van plan om te spreken ja of neen?" Hij sloeg woedend met de vuist op zijn bureau. Ik probeerde hem met een glim lach te kalmeren. ,,Een ontoelaatbare houding?" vroeg ik. ..Hecht U zoveel waarde aan die uitval van kommandant Hommonai? Ik heb hem waarschijn lijk in zijn eigenliefde gekwetst, en daarom is hij woedend. U ziet wel dat ik van goeden wille ben Ik had even goed tegen een muuc kunnen spreken. Er was niets in zijn houding dat erop wees dat hij bereid was op mijn spelletje in té gaan. maar niet me te mislei- beschuldigmgen legen U Alapy gegrond blijken, zwaar worden gestraft." ik het ogenblik gekomen erschuilen achter het ar- Gabor me had toegeT „Probeer den. Als de en kapitein zullen jullie Nu achtte om me te v gument dat fluisterd: „Ik zou niet al te voortvarend zijn als ik U was. Ik begrijp heel goed dat U van deze zaak, niet de essentie weet." „Wat bedoelt U daarmee?" „Gelooft U nu heus dat we uit ei gen beweging contact hebben gezocht met de Zweedse legatie?" Szabo keek me met zijn kleine uit puilende oogjes aan. Jk moest aan een vis denken. Ditmaal had ik de indruk dat ik de juiste snaar liad aangeraakt. „En wat dan nog? Denkt U dat dat me ook maar iets kan schelen?" zei bij bot. „Ik weet alleen dat al die diplomaten zich gedragen als knechten van het internationale Jo dendom." „Dat is maar al te waar", stem de ik toe. „Wat niet wegneemt dat men toch zekere égards tegenover hen in acht moet nemen." „Goed maar wat hebt U daar mee te maken?" (Wordt vervolgd) ZATERDAG 5 MAART 1960 ["radio 1 HILVERSUM I, 402 M ochtend VARA: 7.00 Nws: 7.10 Gym: 7.20 Gram: 8.00 Nws; 8.18 Gram; 8.50 Voor U en Uw gezin, praatje; 9.00 Gym v d vrouw; 9.10 Gram (9.35—9.40 Waterst). VPRO: 10.00 Samen thuis, lezing; 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Meer eenvoud in de socia le verzekeringen?, lezing; 10.30 Opening sportconferentie v d Dr Wiardi Beekman Stichting: 11.00 Programmafragmenten: 11.30 Quatre mains. ter spelen: 19.00—19.30 Filosofie en leken- moraal: 19.30 Feuill; 20.00 Journ; 20.45 TV-spel; 21.45 Gevar progr. Daarna: Journ. televisie I vandaag middag 12.00 Lachte muz: 12.30 Land- en tuint) meded; 12.33 Orgelspel; 12.50 De sport conferentie van de Dr Wiardi Beekman Stichting; 13.00 Nws; 13.15 Dansmuz; 13.40 Sportrnvs; 14.10 V d jeugd; 14.45 Meisjeskoor; 15.00 Streekuitz: 15.25 De Sportconferentie van de Dr Wiardi Beek man Stichting; 15.40 Filh ork, koor en sol; 16.40 Boekenwijsheid; 17.00 Jazzmuz; 17.30 Weekjourn. avond 18.00 Nws en eomm; 18.20 Gram: 19.00 Christus. Zijn leerlingen en de mensen, lezing; 19.55 Deze week, lezing. VARA 20.00 Nws; 20.05 Gevar progr; 21.15 Twin tig vragen; 21.40 Oostenrijkse muz: 22.10 Oude gram: 22.30 Nws; 22.40 Soc eomm; 22.55 Gram; 23.55—24.00 Nws. ochtend KRO 7.00 Nws: 7.15 Gewijde muz; 7.30 V d jeugd: 7.40 Gram; 7.45 Morgen gebed en overweging; 8.00 Nws; 8.18 Gram: 8.50 V d vrouw; 10.00 V d kleu ters. 10.15 Gram; 10.30 Ben je zestig?; 11.00 V d zieken; 11.45 Gram VRIJDAG. „Folderkolder" heet een programma, waarin vanavond al bij voorbaat onze vakantieplannen op de hak worden genomen (21.15) Verder doet de NCRV het kalmpjes aan met de rubriek Attentie en een do cumentaire over de repatrianten. De Vlaamse t.v. geeft avonturen van de Schipper (20.00), de filmrubriek Pre mière (20.40), en om 21.25 een documen tair programma over de restauratie van kunstwerken. België Frans: 20.30 tv-spel „Les voya- geurs égarés"; daarna: Métamorphoses. De Duitse televisie brengt vanavond om 20.20 een schets van de Rus Awert- schenko, getiteld „Die Aufrustung". Daarna een bericht over vluchtelingen zorg (20.35), en ten slotte (21.40) de Vuurvogel-suite van Strawinsky, ge speeld door een symfonieorkest onder Carl Sehuricht, radio vandaag - 1 middag 12.90 Middagklok - noodklok; 12.03 Gram; 12.30 Land- en tuinb meded: 12.33 Pianospel: 12.50 Act; 13-00 Nws; 13.15 15 Jaar geleden, praatje; 13.20 Plateunieuws: 13.35 Dansmuz; 13.50 V d jeugd: 14.00 Gram: 14.20 Kunstkron: 14.50 Lichte muz: 15.15 Franse les 15.30 V d jeugd; 16.00 Gregoriaanse zang; 16.30 Instr octet; 16.50 Sportperiscoop: 17.00 V d jeugd. avond 18.00 Lichte muz; 18.15 Journalistiek weekoverz; 18.25 Amateursprogr; 18.45 Vragenbeantw; 18.55 Kerkenbouwzondag, lezing: 19.00 Nws; 19.10 Act; 19.25 Zang; 19.30 Omr ork en soliste; 20.20 Lichtba ken. lezing; 20.30 God aan de grens, hoor- sp; 21.05 Gram; 21.10 Pol praatje; 21.20 Een hart zoekt het geluk, musical; 22.00 Gram: 22.15 Het loonbeleid. praatje: 22.25 Boekbespr; 22.30 Nws; 22.40 Gesprekken; 23.55—24.00 Nws TELEVISIE NEDERLAND VPRO: 17.00—17.30 V d kind. NTS 20.00 Journ en weeroverz. VPRO: 20.20 Film: 20.50 Oude films; 21.10 Documentair pro gr; 21.40 Gevar progr. DUITSLAND 16.20 TV-film: 16.50 Vastenprogr; 17.20 TV-loterij: 17.35 V d vrouw; 18.0018.30 Kerkd. (Regionaal progr: WDR: 14.00 Die Woche - Hier unci Heute; NDR18.45 Die Nordschau. WDR: 18.45 Hier und Heute NDR: 19.25 Tick-Tack-Quiz. WDR: 19.25 Intermezzo: O. mijn nicht); 20.00 Nws; 20.20 TV-spel. 21.50 Rep Duitse atletiek- kampioensch Daarna: Het woord voor de zondag. BELGIË VLAAMS 11.00—11.30 Eurovisie: Overn v d Fran se TV: Rep Universitaire winterspelen; 14.30 Idem; 15.30 Rep Europese biljart- kampioensch te Luik; 17.0018.00 V d jeugd: 19.00 Tekenfilm; 19.10 Filmrep; 19.30 Nws: 19.45 De week in beeld; 20.15 Film; 21.05 TV-feuill; 21.30 Sportrep: 21.50 Quiz; 22.20 Sportrep; 23.15 Nws. BELGIË FRANS 14.30—15.30 Eurovisie: Universitaire win- VRIJDAG De radio heeft van avond bepaald geen surprises in petto Wat lichte kost kunt u om 18.20 horen op Hilversum 1: „Sfeer en ritme", terwijl op de andere zender te beluis teren zijn: Leslie Cool Trio (18.25), Memorandum (19.25) en -Vliegende schijven (19.40). Om 20.30 volgt dan een klankbeeld over wat het water betekent voor Por tugal. en om 21.25 Theater Andersom. Hilversum 1 biedt nog de voetbal quiz (21.00), en Rita Reys met het trio Pim Pacobs (21.55). Een interessante uitzending, van avond om vijf voor tien over Hil versum 2 is gewijd aan de klarinet als solo- en als begeleidingsinstru ment. De altzangeres Tony Jaanus werkt hierin mee bij de uitvoering van Strawinsky's Berceuses du Chat voor alt en drie klarinetten. Verder hoort u een Sonate voor drie kla- rinetten van Mihalovici en tot be sluit een Kwartet voor drie klari netten en lasklarinet van Bonte. Over Brussel III (199 m) wordt om half negen door het orkest Ars Nova et Antigua werk van Han del. Bach. Devreese en Hindemith uitgevoerd llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltllllfllllllllllllMllltllllllf'I'tllllllllMHMIIIIIMIMIIIIIIitHltlllllllllllllllHIIIMIIIIIIIItlllllllllllliiMIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIillllllMllllllllllllllllllHIIIIlllllllllllllllllllllli Het wordt nu langzamerhand tijd tuin kers of sterrekers te zaaien: voor het zaaien in de volle grond is het nog een beetje te vroeg, doch er kan wel in een broeibakje worden gezaaid en men kan dat ook wel in een kistje binnens huis doen. Het. zaad mag vooral niet onder de grond worden gestopt; het is I al voldoende als de grond na het zaaien even wordt aangedrukt; de grond dient men wel goed vochtig te houden. Na het zaaien zou men e" een vochtige lap overheen kunnei. leggen. j UIT DE KERKEN NED HERV KERK Beroepen te Huizen; NH. (vac. S I Gerssen)G. H. van Kooten te Gene- I muiden. GEREFORMEERDE KERKEN Examens. Aan de theologische hoge- school te Kampen is geslaagd voor het kand. examen de heer Fr. de Jong te Dokkum. DOOPSGEZINDE BROEDERSCHAP Beroepen te Drachten: A. J. v d. Linden te Balk en Woudsend. CHR. GEREF. KERKEN Bedankt voor Sneek: G. J. Buys te Papendrecht; voor Urk en voor Werken- i dam; E. Venema te Zwijndrecht. UNIE VAN BAPT GEM. Beroepen te Almelo (Gcraniumstraat) J. Bosma te Arnhem. 28. Driftig trek Kappie zijn beurs en wierp een handvol munten op de toon- j bank. „Kom mee, bliksemse kniezebieter j voor je me onsterfelijk belachelijk hebt i gemaakt!" siste hij tegen de Ding-Dong. En hij liep stampend de bazaar uit. De handelaar bleef buigend achter en glimlachte dankbaar tegen de Ding- Dong. ,,Het spijt mij voor de sahib," sprak hij. „Maar ik mag u immers niets wei geren, edele vogel! Kom nog eens te rug en breng de sahib mee! Ik heb nog een heleboel hemelse heerlijkheden, die Hij stokte en de glimlach verdweeen van zijn gezicht. Met één snelle bewe ging had de Ding-Dong de munten te pakken, waarmee Kappie zojuist de schade had betaald. Te oordelen naar zijn verrukt geklok scheer hij dit als ccn extra lekker nagerecht te beschouwen. Maar de handelaar was opeens minder verrukt van de eetlust van de Ding- Dong. Tandenknarsend keek hij de vo gel na, die opgewekt naar buiten flad derde om zich bij Kappie te voegen. 1 „Verdubbel de prijzen!" beval hij toen zijn bedienden. „Bij de edele Co- |bra. de volgende klant zal dit verlies I goed maken!" HEERLERHEIDE De 35-jarige heer P. Delicaat uit Heerlen is gister middag op de kruising Einderstraat Uterweg in Heerlerheide met zijn brom fiets overreden door een dertien ton zware zandauto. Het slachtoffer, gehuwd en vader van vijf kinderen, was op slaf dood.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 2