Gunstige wending in koele betrekkingen China-Indië Kroesjtsjef oorzaak van toenadering |Hij en zij - verliefd en erg gelukkig VAL IN WATER OORZAAK VAN VER WONDING Kustvaarder was 26 uur van de kaart NIEUWE TOEKOMST ALS MEVROUW JONES ZIEKENFONDS BETAALT DUITSE KWAKZALVERS REGERING HOUDT VAST AAN EERSTE APRIL De BiltDroog Nasution Desnoods oorlog Terneuzen kan woonruimtewet niet missen PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND EISEN Drs. Dijkgraaf sprak voor de CJBTB Bromfietser verongelukt Oud-minister: organen p.b.o. verplicht Scherpe aanval in Winterswijkse raad Erewimpel Rode Kruis blijft in St. Philipsland Huurverhoging nieuwe huizen: taak gemeenten Deskundige getuigt; Lynn Kauffman is NIET geslagen Zie verder pag. 5 J Klap van een paard Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, Postbus 4, Giro 1I6666, telefoon Directie en administratie 01100- f438. Redactie: 01100-2317. bij geen gehoor: Chef redactie 01100-3991 Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 52, tel. 01180-2009; bij geen gehoor: 01180-4604, Postbus 26; Vlissingen, Nieuwendijk 33, tel. 01184-3224, Postbus 24; Terneuzen, Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189; Zierikzee, Havenpark 24, tel. 01110-2991. Directeur JACQ DE SMIT - Chefred.: G. J. BRECKER Zeeuwsch Dagblad Losse nummers 13 cent Abonnementsprijs 0,56 per week, 7,per kwartaal Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouter» 7 cent per woord met een minimum van 1,— 15e JAARGANG No. 4497 Maandag 29 februari 1960 TSJOE EN-LAI NAAR NEHROE PEKING (Reuter) Tsjoe En-lai, de premier van de Chinese volksrepubliek, heeft de Indische premier Nehroe laten weten dat hij bereid is diens uitnodiging aan te nemen en in april naar New Delhi te reizen. Nehroe had hem uitgenodigd voor een persoon lijk bezoek tijdens hetwelk de grensgeschillen in het gebied van de Himalaja geregeld zouden kunnen worden. De betrekkingen tussen de twee landen zijn sinds de opstand in Tibet, de vlucht van de Dalai Lama en de grensincidenten aan de Indisch-Chinese grens zeer koel geweest. Nehroe heeft emge tijd geleden verKlaard dat de geschillen tussen Indie en de Chinese volksrepubliek alleen geregeld kunnen worden wanneer de twee leiders van die landen elkaar persoonlijk ontmoe ten. Ook tegenover Kroesjtsjef heeft Nehroe ciat verklaard. Het is niet onmogelijk dat Tsjoe's welwil lende houding van dit ogenblik het gevolg is van Kroesjtsjefs bemidde ling. De brief waarin Tsjoe En-lai toe stemt in üe ontmoeting in New Delhi is geaateerd 26 februari. Tsjoe beweert „Duitengewoon dankbaar" te zijn voor de uitnodiging. Niette min wordt het in New Delhi als een triomf gevoeld dat Tsjoe zich bereid heeft verklaard naar Nehroe te komen. „Ik hoop dat de duistere wolken d;e boven onze landen hangen, ver jaagd kunnen worden als gevolg van onze gemeenschappelijke in spanning," schrijft Tsjoe En-lai. „De Chinese regering heeft al zo vaak tot uitdrukking gebracht dat de vriendschap tussen China en Indië eeuwig is". In de loop van vandaag zal Neh roe in het parlement een verklaring afleggen over de brief van Tsjoe. Hij zal dan zeggen dat hij verheugd is over het antwoord uit Peking en akkoord kan gaan met een ontmoe ting in april. Nehroe zelf had name lijk een bijeenkomst voorgesteld in maart, maar Tsjoe schijnt de voorr keur te geven aan april. Van een onzer verslaggevers GRONINGEN. Grote ongerustheid heeft dit weekeinde in Groningen en in de havens aan de Ierse zee geheerst over het lot van de Nederlandse, 376 ton metende coaster Ancora. Het schip, dat negen man aan boord heeft, is 26 uur lang zoek geweest. Juist toen men begon te vrezen dat het was vergaan ving vannacht het radiosta tion Infracomberadio een bericht van de Ancora op: alles wel aan boord. Het scheepje, varend voor reder Frans Westers van de Paterswoldseweg te Groningen, en het eargadoox'skantoor Wijnne en Barends uit de Zwanestraat, vertrok zaterdag met een deklast pa pier en met kolen in de ruimen uit Bristol in Zuidwest-Engeland. met bestemming Waterford aan de Ierse zuidoostkust. De weerberichten voor de Ierse Zee waren niet best en er werd mist verwacht. SPOORLOOS Met de radar bij begon kapitein G. J. Timmer aan de oversteek. Hij hield tot in de avond contact met de ver schillende radiostations, die de Ierse zee bestrijken. De waehtsman van de vuurtoren op de: scherpe rotsen van Hook Point, vlak bij Waterford zag en hoorde heti scheepje nog zaterdagavond om half! tien. De kapitein verwachtte over een minuut of twintig in. Waterford binnen te lopen. Daarna echter werd het stil. De forse zuidooster, die de mist had verdreven joeg de golven intussen steeds hoger op. BERICHT Toen zondagmiddag nog niets van het schip was gehoord werd men ernstig ongerust. Van verschillende stations voeren reddingboten uit. Op de nood- golf werd het verzoek aan alle schepen om uit te kijken tientallen malen her haald. De hoop op behoud van het schip begon al danig fe tanen, toen Infracombe-radio plotseling het ver lossende bericht opving. Het is nog niet bekend wat er met het schip aan de hand is geweest. De kust wacht van Waterford vermoedde dat de Ancora voor de storm is gaan schui len in een van de vele baaien, die de Ierse kust rijk is en dat de radio defect is geraakt. Qp ROYAL LODGE MIDDELBURG. De ring Wal- cheren van de CJBTB en de CPB kwamen in de Bogardzaal te Middel burg bijeen. In zijn openingswoord sprak de voorzitter, de heer W. Cop- poolse, de hoop uit, dat de verschil lende taken die er voor de CJBTB liggen, in ringverband zullen kunnen worden uitgevoerd. Hiertoe zal het nodig zijn het zwaartepunt van het werk te verleggen van de afdelingen naar de ringen. Drs. J. J. Dijkgraaf uit Goes, secre taris van het LCC voor Zuid-W.est-Neder- land, hield een inleiding over „Integra tie o-ok voor de landbouw"Na een uit voerige uiteenzetting te hebben gegeven van integreren, ging spreker nader in op de positie van de Nederlandse land bouw in de EEG. Vanouds neemt de Nederlandse landbouw een bijzondere plaats in, wat hoofdzakelijk komt door dat wij het enige land in EEG-verband zijn, dat een grote overproduktie heeft en veel moet exporteren. Het knelpro- bleem voor de Nederlandse landbouw n-oemde drs. Dijkgraaf de moeilijkheden van export buiten de EEG-landen. Om het hoofd te kunnen bieden aan de grotere konkurrentie als gevolg van de Euromarkt in de landbouw, spre ker enkele richtlijnen aan: 1. zich toeleggen op het telen van goede kwaliteitsprodukten 2. meer aandacht voor struktuurver- betering; 3. meer samenwerking van de agra riërs onderling, bijvoorbeeld bij aan schaf van machines; 4. meer rekening houden met de bui tenlandse consument; 5. meer aandacht voor marktonder zoek. In het avondprogramma traden de ver tegenwoordigers van de verschillende afdeligen aan om elkaar te bekampen in een declamatiewedstrijd. Ten slotte werd nog de CFA-film Gustav Strese- ROTTERDAM. Dicht bij zijn oudex'- lijke woning aan de Ringvaartweg is zondagavond omstreeks zes uur de twintigjarige tekenaar Joh. Chr. van Yperen, zoon van de Rotterdamse kunst schilder N. van Yperen, met zijn brom fiets tegen een hem tegemoetkomende combi-auto opgereden. Het slachtoffer werd tien meter ver weggeslingerd en met een gecompli ceerde beenbreuk en inwendige bloedin gen opgenomen. In het Bergweg-zieken huis is hij enige uren later aan de ge volgen overleden. De politie van het bureau-Boezemsin- ge' tel. 11-57.20, verzoekt getuigen van - 'luk zich te willen melden. De eerste Indisch-Chinese span ningen ontstonden toen de Chi nezen een opstand in Tibet bloe dig probeerden te onderdrukken. De Dalai Lama kreeg politiek asiel op Indisch grondgebied en duizen den Tibetanen werden gastvrij in Indië onderdak gebracht. Vrij kórt daarna begonnen de grensincidenten. Chinese troepen deden invallen in gebied dat al ve le jaren als Indisch wordt be schouwd. Zelfs werden delen van de Indische grensgebieden gean nexeerd en door Chinese troepen bezet. Bij Longjoe kwam het tot een gewapend treffen. China eist een gebied van meer dan 50.000 vierkante mijlen op dat steeds door Indië is bestuurd. Ver scheidene grensstaten, die voor hun defensie op Indië zijn aangewezen, hebben New Delhi om troepen ge vraagd om hen te beschermen te gen Chinese grensschendingen. Nog slechts enkele maanden geleden heeft premier Nehroe verklaard, dat Indië zowel zijn eigen grondge bied als dat van de vorstendommen aan de grenzen gewapenderhand zal verdedigen tegen Chinese inval len. Van onze correspondent LONDEN Prinses Margaret en haar verloofde Tony Armstrong-Jones hebben het weekend rustig doorge bracht op de Royal lodge in het park van Windsor, als gasten van de ko ningin-moeder. Zij schiepen een be langrijk en opvallend precedent: zij brachten zaterdag drie uur door met persfotografen in het park en bin nenshuis. HIJ: eerst bleek en zenuwachtig, ijs berend in de bibliotheek omdat zij besloten had haar haar te lakken met het oog op de bries buiten, en nog wat onwennig in een nieuw, don kergrijs pak en gepoetste schoenen. ZIJ: in een lila mantelpakje, de kleur - die hij haar als de fotogeniekste had aangeraden. VREUGDEDRONK Toen de sluiters vele tientallen keren weer geklikt hadden nodigde Tony zijn oud-collega's uit om binnen de ondertussen begonnen conversatie over fotografie verder voort te zetten bij een glas van het een of ander. De datum voor het huwelijk is nog steeds niet bekend gemaakt. Het wordt deze zomer verwacht, maar enkelen spreken al van begin mei. En Tony, die eenmaal al met suc ces een collectie van eigen creaties heeft getoond, heeft al enkele schet sen gemaakt voor Margarets bruids japon: met een vol en ver naar achter uitstaande rok. GEEN TITEL Traditiegetrouw zou Tony Armstrong- Jones een adellijke titel moeten krijgen van de koningin, maar er zijn op het ogenblik tal van stem men die erop aandringen dat dit achterwege wordt gelaten. Het zou immers het tenietdoen betekenen van de breuk met alle tradities, die Margarets verloving met een ge wone meneer Jones betekent. De prinses zelf (hij noemt haar gewoon „pet": liefje) schijnt het bovendien bijzonder grappig te vinden me vrouw Jones te worden. DJAKARTA (UPD Het buiten land dient duidelijk te worden ge maakt, zo heeft generaal Nasution zaterdag in het Indonesische parle ment gezegd, dat Indonesië bereid is alle consequenties van zijn strijd om westelijk Nieuw-Guinea te aanvaar den: ook als die militair zijn, ook als die een „territoriale oorlog" ten ge volge hebben. Eerst sterker Nasution, die minister van defensie en tevens chefstaf van het Indonesi sche leger is. gaf in het parlement een toelichting op de begroting van defensie. Nasution, die in zijn functie deel uitmaakt van het „kernkabinet" van president Soekarno, verklaarde dat het beleid van de Indonesische re gering gericht dient te zijn op de vrij making van „West-Irian". In het buitenland moet begrip wor den gewekt, maar allereerst is het noodzakelijk de nationale kracht van Indonesië op te voeren: in diploma tieke zin dus, maar ook in economi sche en militaire zin. De regering zal die kracht dan kunnen gebruiken op diplomatiek, maar ook op militair terrein. „Zo komt er niets van terecht*® Eigen nieuwsdienst ROTTERDAM. De oud-minister van publiekrechtelijke bedrijfsorganisatie en bezitsvorming, de heer A. C. de Bruijn, heeft zaterdag in Rotterdam gepleit voor een wettelijk verplichte instelling van organen van de p.b.o. De feiten bewij zen, dat langs de weg van vrijwilligheid er niets of onvoldoende van terecht komt, meende hij. De heer De Bruijn maakte zijn opmerkingen in een feest rede. die hij uitsprak tijdens de viering van het veertigjarig jubileum van de Nederlandse katholieke houtbewerkers bond. De sociale waarden, aldus de heer De Bruijn, zijn tot nu toe bijna uitsluitend door wetten tot stand gebracht; zij dwongen de ondernemers sociale recht vaardigheid te betrachten. Volgens hem is het inzicht, dat de arbeider als een volwaardige mede-producent een pas sende plaats in onderneming en bedrijf toekomt, nog niet tot voldoende rijp heid gekomen. Het jaar 1918 herhaalt zich, zo merkte de oud-minister op. Naarmate de bezet tingstijd en de bevrijding verder aehter ons komen te liggen neemt de lust tot sociale hervormingen af. Dit zal nog duidelijker en agressiever tot uitdruk king komen zodra de conjunctuur de nei ging tot omslaan vertoont en op de ar beidsmarkt gedrang ontstaat. Vandaag zullen prinses Margaret en haar verloofde, Tony Armstrong- Jones, voor het eerst in het openbaar verschijnen. Het weekeinde vormde een voorproefje van de grote publie ke belangstelling voor de verloving, want tijdens het verblijf van het stel op Royal Lodge in Windsor Park, is er een invasie geweest van persfoto grafen, oud-collega's van Jones. Een van hen maakte deze foto. Van onze correspondent ARNHEM In de gemeenteraad van Winterswijk heeft het socialisti sche lid mevrouw Ter Haar, arts, een felle aanval gelanceerd op de Duitse „wonderdokters": Kwakzalvers in Bo- cholt, Emmerik en Vreden hebben een beste praktijk aan de Nederlanders, die zich bij hen laten onderzoeken", zei zij. „Het ergerlijke daarbij is dat bijvoorbeeld het Nederlandse zieken fonds voor ambtenaren, het IZA te Arnhem, de kosten voor deze kwakzal verij betaalt". MONDRECLAME Deze scherpe uitlatingen van het Winterswijkse raadslid hebben nogal opgezien gebaard. Inderdaad neemt het aantal Nederlanders dat een retourtje naar een plaats aan de andere kant van de grens koopt om zich aldaar te laten onderzoeken sterk toe. Het is vooral de mondreclame, die daarvoor zorgt. In Gronau bijvoorbeeld houdt een zo genaamde „Heilpraktiker" tweemaal in de week zitting om Nederlanders van hun hernia af te helpen. In andere plaatsen zetelen weer andere specialis ten. die steeds grotere toeloop hebben van Nederlanders, die geloven baat te vinden bij de zalfjes en kruiden van deze „Heilpraktiker". Men schroomt zelfs niet om honderden kilometers ver te reizen, o.a. naar Münster, Osna- brück, in de hoop genezing voor een kwaal te vinden. ..WEL BEVOEGD" Het protest van mevrouw Ter Haar was vooral gericht tegen de kostenver goeding door een Nederlands zieken fonds. Het IZA staat echter op het standpunt dat de Duitse „wonderdok ters". die niet anders zijn dan homoeo- pathen, volledige bevoegdheid heb ben echter alleen in hun eigen land. In Nederland moet iedere homoeopaath eerst als 'allopaath zijn afgestudeerd, voordat hij als medicus bevoegdheid krijgt. Aangezien het IZA alle medici, die in het buitenland bevoegd zijn, erkent, meent men geen bezwaar te kunnen maken tegen consultering van deze artsen op hun kosten. Zwendelarij is uitgesloten, zo zegt men bij het IZA, want de kosten worden alleen vergoed voor consulten van artsen, die bij de Duitse „Krankenkassen" staan inge schreven. Hoge autoriteit antwoordt: DEN HAAG De afdeling St. Phi lipsland van het Nederlandsche Roode Kruis heeft de witzijden erewimpel, die zij al sinds 1954 bezit, weer voor een jaar veroverd. Zij werd landskampioene in de cam pagne 1959, die over het hele land bij na andenhaif miljoen gulden opgebracht, dat is iets meer dan in 1958. St Phi lipsland behaalde 426,5 procent van het plaatselijk streefbedrag. Tweede werd Elten (358,8 procent) en Haaksbergen kwam met 210,6 procent op de derde plaats. De Bijbelkioskvereniging organiseer de een propaganda-avond in het vereni gingsgebouw te Schore. Er was een flin ke belangstelling. Koorzang, samenzang, declamatie en film vulden de avond. Van onze speciale verslaggever BOSTON „Lynn Kauffman is naar mijn mening niet geslagen voor zjj op 18 september in de haven van Boston verdronk." Deze voor de verdachte in het proces te Boston, "Willem M. L. van R. (31), uiterst gunstige verklaring werd zaterdag onder ede afgelegd door dr. Milton Helpern, een van de bekendste Ameri kaanse pathologen; dr. Helpern heeft al meer dan dertigduizend secties verricht. Van onze Haagse redactie DEN HAAG. De regering zal vasthouden aan 1 april als datum van ingang van de huurverhoging van twintig procent. De wettelijke maatregelen zullen voor die tijd ge reed kunnen zijn als het parlement wil meewerken, al geeft de regering toe dat men haast zal moeten maken.- Als nadere compensatiemaatregelen kondigt de regering aan: 1 Verhoging van de tijdelijke ongevals uitkeringen. tijdelijke uitkeringen van de ziektewet en de werkloos heidswet. 2 Verhoging van de AOW- en WW-uit- keringen met eenzelfde percentage als de huurcompensatie in de lonen. Omdat deze maatregel voor som mige gepensioneerden onvoldoende compensatie oplevert zal in die ge- Hct gemeentebestuur van Utrecht heeft ir. J. A. Kuiper van het Rotterdamse architectenbureau Kuiper, Gouwetor en De Ranitz. aangezocht als stedebouw kundig adviseur op te treden. Het ligt In de bedoeling dat ir. Kui< per zich vertrouwd zal maken met het zg- plan-Feuchtinger en zijn bevindin gen daaromtrent aan B. en W. van Utrecht zal meedelen. vallen de uitkering nog weer worden verhoogd. Hierover zal de regering advies vragen aan de SER. 3 De regering overweegt voorts verho ging van de uitkeringen ingevolge de sociale voorzieningen en de andere complementaire uitkeringsvoorzienin gen. Ook beraadt de regering zich over compensatie voor de gepensio neerde ambtenaren en de Indische gepensioneerden. Liberalisatie In antwoord op de vragen uit de Tweede Kamer deelt de regering mee dat van de huizen uit 1957. 1958 en 1959 alleen die huizen buiten de verhoging zullen vallen waarvan de huren nu ho ger zijn dan die van vergelijkbare oude re woningen na de huurverhoging. Het zal de taak zijn van de gemeen tebesturen na te gaan hoe groot het verhogingspercentage voor deze geval len zal zijn. In de gebieden waar door de rege ring aangekondigde liberalisatie werke lijkheid zal worden, zullen zich geen ongemotiveerde prijsstijgingen voor doen. De regering wil de liberalisatie geleidelijk invoeren en alleen dan wan neer er in de betrokken gemeenten vol doende woningen aanwezig zijn. Bovendien zal de vrijlating van de huren gepaard gaan met een bescher ming tegen ontruiming. Door dr. Helpern te laten getuigen speelde de verdediging van de van moord beschuldigde Nederlandse mar conist een grote troef uit. Helperns ver klaring stond lijnrecht tegenover die van dr. Michael Luongo. de medisch deskundige van de vervolging. Direct na de voor Van R. zwartste dagen van het proces gevuld met het genadeloze kruisverhoor door de open bare aanklager John McAuliffe. die veertien en een half uur lang vragen op de marconist afvuurde kwam de dag. waarop de verdediging haar groot ste winstpunten boekte. Zaterdag verscheen dr. Miiton Hel pern. een stoere, grijze man met een groot breed gezicht: hij is een 'bekende persoonlijkheid in de rechtszalen, waar in hij ontelbare malen als medisch expert was opgetreden. Post mortem De verdediger Walter Powers jr. ondervroeg dr. Helpern over de ver wondingen van Lynn Kauffman: „Bent u van mening dat deze bloedingen noodzakelijk bewusteloosheid hebben veroorzaakt?" Helpern: Naar mijn mening ver oorzaakten de bloedingen, in dit geval aangetroffen, niet noodzakelijk bewus teloosheid. Zelfs als men aanneemt dat alle bloedingen zijn ontstaan voor de dood, dan is de omvang ervan te ver enigen met een weer-tot-bewustzijn- komen van het slachtoffer. Alle bloe dingen hoeven niet bij het leven van de betrokkene te zijn ontstaan; som mige kunnen „post mortem" zijn op getreden. Naar mfln mening, vervolgde Hel pern, waren de verwondingen van miss Kauffman niet te wijten aan mishande ling met de vnist of de voet, door slaan, stompen, trappen of afranselen. Val Tevergeefs trachtte Powers jr. dr. Helpern ertoe te brengen een mening te geven over de vraag of miss Kauffman zelfmoord zou kunnen hebben gepleegd door van het schip te springen. Rechter Murray maakte een eind aan vragen in die richting. Powers vroeg tenslotte: „Bent u tot een mening gekomen over de oorzaak van haar verwondingen?" Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte ons gisteravond om 23.15 uur: Toenemende be wolking, maar overwegend droog weer. Ma- tige tot krachtige zuidelijke wind. Zacht tot zeer zacht voor de tijd van het.jaar. MIESJE: Een goed begin is een halve week. 1 maart: zon op 7.27. zon onder 18.19; maan op 9.03, maan onder 22.52. 9 De heer B. Nagtegaal, hoofdcontro leur van 's Rijksbelastingen, werkzaam ter inspectie te Terneuzen, wordt met ingang van 15 maart -overgeplaatst naar Dordrecht. TERNEUZEN. Het college van B. en W. heeft zich met de adviescommissie Woonruimte- wet ernstig beraden over het voornemen van de ministers om de Woonruimtewet buiten wer king te stellen. De woningsituatie is in Ter neuzen echter nog steeds zeer ernstig. Hoewel het aantal wo ningen in de jaren 1955—1959 steeg met 665, daalde het bere kende woningtekort maar met 149 woningen. Bovendien moet worden aan getekend dat het berekende wo ningtekort slechts een fractie laat zien van de werkelijke toe stand. De praktijk heeft nl. be wezen dat lang niet alle woning zoekenden zich als zodanig aan melden. Vanaf 1956 is vastgelegd welke perso nen die een vestigingsvergunning ont vingen met als woningzoekenden ston- r„enti?ge,sd^en' Dit waren 638 van de in totaal 1759 personen, dus circa 48 pet. van hen die een vestigingsvergun ning ontvingen. Per 21 -december 1959 stonden 341 per sonen als woningzoekenden ingeschreven Hieronder zijn 21 personen, die niet eeo- ï™Isacl? gebonden zijn aan Terneuzen. Ten,.a®h?ien van deze laatste groep wordt het standpunt ingenomen dat vis- tigmg alleen mogelijk is door woningruil of door het zelf scheppen van woonruim- te. Regelmatig worden vestigingsver- zoeken ontvangen van niet meer in het arbeidsproces opgenomen personen De verwachting is dan ook dat een groot aantal personen, zowel uit de om liggende plaatsen als uit overig Neder land, zal trachten woonruimte te krij gen m Terneuzen zodra geen vesti gingsvergunning meer nodig is. Voor mensen die in Terneuzen hun werkkring hebben zal het daardoor moeilijker, zo met onmogelijk «orden. Als bijzondere omstandigheid geldt voorts de verbrei ding van het kanaal met de daaruit voortvloeiende moeilijkheden op woon- ruimtegebied. Het wonmgtekort is dus nog steeds nijpend. us Van grote invloed is ook de zeer ster ke groei van de bevolking na de oorlog Verwacht wordt dan ook dat het wt nmgtekort nog wel een paar iaar zal dere zimenria Bur|emeeSter en Wethou- aers zijn dan ook van oordeel dat dr> overwegingen, die geleid hebben tot de invoering, zowel van de woonruimtewet ten geiden"61' V°°r SCHOONDIJKE. Bii het heel van een paard in de traveile heeft d" moedelijk is een der%alswetwels ^gl deIn9o^et zietenhuis is zaterdagmiddag de:29-jarige heer J. Maartens uit Haa lem overleden aan de gevolgen van het hem enkele urln dlïïvSS bii wIph-c<>men. Op de Roermondseweg hHc uïl bij nadat hij een auto bus had gepasseerd, met zijn auto gaan geredentenSlotte tegen een boom

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 1