EGYPTE HOUDT LEGER IN SINAÏ-WOESTIJN Israël klaagt bij GEREED Verenigde Naties Op leven en dOOd MUZIEKKORPS NEERGESTORT Spanning in Midden-Oosten gestegen Pesman: brons op 5000 m. TWEE STUDENTEN HIELDEN BUMPER MET BLOEDENDE HANDEN OMHOOG AUTOSTROOM WAST 2 MAAL ZO SNEL Unilever keert 20 procent uit RUSSEN AAN BANDEN Reactoronderzeeër in voorstudie NIEUWE ELLENDE DREIGT VOOR ORADOUR PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Vrijdag 26 februari 1960 GERED GEWOND Minder militaire hulp van Amerika op weg naar Rio voor Eisenhowers bezoek LOON VAN BALLY WAS „IN ORDE" Nederlandse marineman verongelukt Defensienota nog vóór opstelling begroting De BiltZachter Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, Postbus 4, Giro 116666, telefoon Directie en administratie 01100- 2438, Redactie: 01100-2317. bij geen gehoor: Chef redactie 01100-3991. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 52, tel. 01180-2009; bij geen gehoor: 01180-4604. Postbus 26; Vlissingen, Nieuwendijk 33, tel. 01184-3224, Postbus 24; Teraeuzen, Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189: Zierikzee, Havenpark 24, tel. 01110-2991. Directeur JACQ DE SMIT - Chefred.: G. J. BREt'KER Zeeuwsen Dagblad Losse nummers 13 cent Abonnementsprijs 0,56 per week, 7,per kwartaal Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouters T cent per woord met een minimum van 1,— 15. JAARGANG No. 4495 VERENIGDE NATIES De spanning in het Midden- Oosten, sinds enkele weken weer groeiende, was gisteren zo lioog gestegen dat Israël zich tot de Verenigde Naties heeft gewend om te klagen over „openlijke ophitsing tot oor log". De Israëlische regering vroeg niet om interventie en bood aan, ter ver mindering van de spanning, in on derhandeling te treden met de Sy rische autoriteiten tot regeling van de grensgeschillen. Van Israëlische zijde wordt gemeld dat een sterke Egyptische troepenmacht wordt sa mengetrokken in de woestijn van Sinaï, dat de Egyptische genie de in 1956 vernielde wegen, versterkingen en vliegvelden repareert en dat het verkeer in Egypte geheel in handen van de militairen is. De politiemacht van de Verenigde Naties, die gelegerd is in de strook van Gaza om Egypte en Israël gescheiden te houden, heelt de Israëlische berich ten voor een deel kunnen bevestigen. Ook zij maakte gisteren melding van verhoogde militaire activiteit op Egyp tisch grondgebied. Straalvliegtuigen iiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiniHiin De kranten in Israël staan vol over grote militaire voorbereidingen die op het ogenblik in de woestijn van Sinaï zouden worden getroffen. Op minder dan dertig kilometer van de Israëlische grens zouden twee Egyptische gemecha niseerde divisies zijn samengetrokken, terwijl straalvliegtuigen gestationeerd zouden zijn op een nieuw vliegveld in de woestijn. De meeste Egyptische ge pantserde voertuigen zouden van Rus sische makelij zijn, net als tijdens de veldtocht van 1956. Dag Hammarskjoeld, secretaris-gene raal van de Verenigde Naties, heeft nog pas enkele dagen geleden verklaard, dat de toestand in het Midden-Oosten langzamerhand weer explosiever begint te worden en op het secretariaat van de Verenigde Naties te New York wordt de toestand van nu openlijk vergeleken met die van 1956, toen de spanningen in dat deel van de wereld zich ont laadden in de Israëlische campagne tegen. Egypte en de Frans-Britse expe ditie tegen het Suezkanaal. Ophitsend iiiNiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiin Nasser, president van de Egyptisch- Syrische Verenigde Arabische Repu bliek. draagt sinds enkele dagen in he vige mate bij tot vergroting van de spanning door bijzonder ophitsende redevoeringen te houden. Hij bevindt zich in het Syrische deel van de repu bliek om het volk op te hitsen tegen het Westen en tegen Israël. Gisteren nog zei hij: Ditmaal zullen wij ieder verpletteren diè probeert tussen beide te komen. Daarmee bedoelde hij Frank rijk Groot-Britannië en de Verenigde Staten die in 1950 hebben toegezegd, garant te zullen staan voor de eerbie diging van de grenzen van de staat Is raël „Wij zullen ons bij hun voogdij nooit neerleggen. Wij zullen ieder die ons aanvalt op grond van de driemo- gendhedenverklaring verpletteren, ver nederen en onteren." Oorlogszuchtig iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiii In Kairo zijn de leiders van de Ara bische Liga bijeen om de toestand in Palestina te bespreken. Zij houden zich eveneens bezig met de FransBrits- Amerikaanse garanties aan Israël. Hun redevoeringen zijn, evenals die van Nas ser. bijzonder oorlogszuchtig. Voor zover bekend, waren in Israël gisteren nog geen bijzondere militaire maatregelen genomen tot verdediging tegen een Arabische aanval. Ook wees niets op een op handen zijnde preven tieve aanval van Israëlische troepen op Egypte en Syrië. De Israëlische veld tocht in Sinaï in 1956 bleef overigens ook tot het laatste ogenblik geheim. Advertentie Telefoontje bracht vreugde in Holwierde Van een onzer verslaggevers De Nederlandse schaatsenrijder Jan Pesman heeft gisteren in Squaw Val ley bij de Olympische Winterspelen de bronzen medaille bemachtigd op de 5000 m. De Groninger reed onder moeilijke omstandigheden en zei na afloop: „Ik had veel last van de wind, het was voor mij onmogelijk om een toptijd te maken." In het kleine Groningse plaatsje Hol wierde, onder aan de zeedijk langs de Dollard, was de radio gisteravond ver uit het belangrijkste meubel in vrijwel iedere huiskamer. Tijdens de uitzen dingen uit Squaw Valley was het in het dorp nog stiller dan gewoonlijk en naarmate de avond ouder werd, steeg er de spanning. In alle gesprekken overheerste één vraag: ,,Zou Jan het houden?" Griep thuis Ook bij vader en moeder Pesman telden de uren zwaar. De heer Pesman wilde het nauwelijks geloven, toen hij van ons hoorde, dat Jan een stevige greep naar het brons deed. ..Ik dacht dat Jan nog moest rijden", zei boer Pes man, die als enige de wacht bij de. radio hield. De griepbacil. die in de provincie Gro-; ningen in vrijwel ieder huishouden zijn slachtoffers heeft gemaakt, spaarde namelijk ook de boerderij van Pesmans ouders niet. Voor mevrouw Pesman was de gang naar de radio te zwaari; maar haar man ,.ik ben ook maar half" liet haar geen seconde op de feiten wachten. Na acht uur werden voor de Pesmans j de minuten uren. Gelukkig duurde hetl slechts kort. Een telefoontje van ons bracht vreugde en ontspanning in het: nog stille huisgezin. I\og een kans Lang zou die stilte overigen-s niet duren, i De telefoon kwam nauwelijks meerj op de haak. Vader Pesman had het er-* graag voor over. Wat hem betreft mo- Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM. Het gebeurde gistermiddag omstreeks kwart voor één: op de natte keien van de Coolhavenkade slipte een personenauto. Twee maal draaide hij om zijn as, iemand slingerde er uit en meteen schoot het voertuig met nog drie inzittenden achteruit in het water. T wee studenten in de economie, die in hun studeerkamer op de vierde verdieping voor het venster stonden, zagen het ongeluk gebeuren. Met drie, vier treden tegelijk renden zij de trappen af en toen zij de waterkant bereikten zagen zij de auto nog drijvende, vlak bij een schip dat achter twee andere voor de wal lag. Tegen de achterruit van de scheef in het water liggende Borgward ver drongen zich de angstige gezichten van drie mensen in doodsnood „Ik voelde de scherpe rand van de achterbumper in mijn vingers snijden, maar ik zag die gezichten vóór mij en daarom kon ik niet meer loslaten", zo vertelde ons de twintigjarige student M. G. Tiedemann, die samen met zijn 21-jarige vriend en medestudent A. C. van Ommeren van Guijlik, probeerde do achterkant van de auto boven water te houden. STUDENT VAN OMMEREN VAN GUIJI.IK minuten duurden eeuwen STUDENT TIEDEMANN bon niet loslaten De 36-jarige monteur W. Hol lander kwam toegesneld met een pikhaak en een schipper slaagde erin de wegzakkende auto met een staaldraad vast te zetten op een bolder. De verkeersagent H. Hofstra, in een opduwertje gesprongen, kreeg een bijl aangereikt waarmee hij de achterruit stuksloeg. Handen grepen handen en vrijwel tegelijk werden de drie inzittenden uit de auto getrokken. Het waren de 26-jarige journalist G, Patijn en zijn 32-jarige echtge note, mevrouw S. Patijn-Dijkstra uit Heerlen en de 30-jarige fotograaf J. Faist uit Amby (L.l. De vrouw die uit de auto tuimelde vóór het voer tuig het water inschoot, was de '29- jarige mejuffrouw M. Postma, de verloofde van de fotograaf Faist. Bij zijn redding liep de heer Patijn gen de vele vrienden .het nog eens. een paar snijwonden op. De drenke- overdoen na de tienduizend meter -- - Van onze Haagse redactie DEN HAAG De Koninklijke Ma rine en de Nederlandse verenigde scheepsbouwbureaus werken samen aan een voorontwerp van een reactoron derzeeboot. Het voorontwerp i& al in een gevorderd stadium, zo deelt minis ter Visser de Eerste Kamer mee. Voor de voortgang van het ontwerp zal men het niet zonder Amerikaanse hulp kunnen stellen. De regering is j thans aan het onderzoeken hoe er een i nauwere samenwerking met Amerika tot stand zal kunnen komen. In ver- I band met de reactorplannen van onze marine heeft reeds een aantal marine- j officieren een speciale cursus in de Verenigde Staten gevolgd. Van onze Haagse redactie DEN HAAG Nederland moet reke ning houden met vermindering van Ame rikaanse militaire hulp, zo blijkt uit de lingeri kregen in het ziekenhuis memorie van antwoord van de minister Hoe de kansen voor i hangt zoveel van de loting af. maar in; normale omstandigheden acht ik Jan j ten minste goed voor nog een bron-: i zen medaille". Heel Holwierde hoopt het met Pesman.; maar het staat nü al vast, dat Jan bij! zijn terugkeer stellig niet door veria-j ten straten rijdt. De voorbereidingen vr t een grootse huldiging worden reeds getroffen. De erebogen staan gereed. Jan staan? ..Er' droge kleren en na wat op verhaal va" defensie aan de Eerste Kamer. Tirt novscnlzsif ,np .-1 .-,.,1 te zijn 'gekomen keerde het gezel schap per trein naar Limburg terug. Het gedeukte en bemodderde wrak van de pas nieuwe Borgward hing toen al aan een kraan wagen. De student Tiedemann liet zijn bebloede vingers verbinden: Het heeft gelukkig niet veel te beteke- De consekwenties daarvan en ook die van de natuurlijke kostenstijging zullen i slechts voor een deel kunnen worden opgevangen door verbetering van de in ternationale samenwerking en door zo igroot mogelijke efficiency in het eigen apparaat. De besparingen die daarvan het gevolg zullen zijn, zullen in geen verhouding staan tot de omvang van de Amerikaanse nen, belangrijker is dat drie mensen- hulp en de natuurlijke stijging van de levens behouden blevenkosten, aldus de minister. RIO DE JANEIRO (Reuter, AP) Zeker 65 mensen kwamen gisteren bij de Braziliaanse hoofdstad Rio de Janeiro om het leven na een botsing in de lucht tussen twee vliegtuigen. Een ervan vervoerde negentien le den van een muziekkorps van de Amerikaanse vloot, dat luister moest bijzetten aan het bezoek van presi dent Eisenhower. Beide toestellen een viermotorige DC-4 van de Amerikaanse vloot en een passagiersvliegtuig van de Braziliaan- se Real Aerovias explodeerden en stortten in de Guanabrabaai neer, vlak bij het Suikerbrood, de bekende bergtop I in de omgeving van Rio de Janeiro. Voor zover bekend werden 25 lij- - ken uit het water van de baai opge- I vist. Tot ver in de omtrek dreven muziekinstrumenten op het water. Er zijn mensen gered, hoeveel was gister- j avond nog niet bekend. Men sprak van vier overlevenden. GEEN HOOP Het Amerikaanse vliegtuig brak na de botsing in tweeën. De piloot van het passagierstoestel schijnt zich met zijn parachute te hebben kunnen redden. Dit vliegtuig vervoerde 21 passagiers en had een bemanning van vier koppen. Gevreësd wordt dat geen enkel lid van het Amerikaanse marinemuzïek- korps de vliegramp heeft overleefd. Het toestel waar zij in vlogen had 44 men sen aan boord. Onmiddellijk na de ramp stegen helikopters van de Braziliaanse marine, die in de baai gereed werden gehouden, op om aan het reddingswerk deel te nemen. Tientallen bootjes zetten koers naar de plaats waar de twee vliegtui gen in het water terechtkwamen. Tussen de muziekinstrumenten op het water dreven soldatenpetten en mi litaire paspoorten. Het muziekkorps was op weg naar Rio de Janeiro. RIJTOER In stromende regen maakte president Eisenhower gisteren, voor de ramp zich voltrok, een grote rijtoer door de Braziliaanse stad Sao Paulo. Bijna een hall miljoen mensen lieten zich even wel door het weer niet weerhouden om hem uitbundig te bejubelen. On danks dit slechte weer waren er bij de intocht van de Amerikaanse presi dent in Sao Paulo meer mensen op de been dan tijdens zijn rijtoer door Rio de Janeiro een dag tevoren. Zelfs toen de regen bij stromen neer- gutste bleef Eisenhower rechtop ip zijn auto staan om de menigte te danken voor de hulde. Hij droeg een plastic regenjas. Tonnen confetti en snippers papier daalden op de stoet neer. Sao Paulo staat bekend als de snelst groeiende stad ter wereld; het is een centrum van de Braziliaanse handel en industrie. GEVECHT Toen president Eisenhower in het huis van de gouverneur van Sao Paulo besprekingen met deze functionaris voerde, was er buiten op straat een verwoed gevecht aan de gang van jour nalisten en fotografen tegen de politie die de ambtswoning bewaakte. De po litiemannen beletten hen de toegang tot het huis. Er sneuvelden fototoestellen, van sommige persmensen werden de kleren nogal 'toegetakeld en velen lie pen builen en schrammen op, maar bin nen kwamen ze nieti De na een wervelende slip per te water geschoten auto bleef nog even drijven, van alle kanten schoot hulp toe en dat redde het leven van drie inzit tenden. Een amateur-fotograaf richt te de lens van zijn toestel en schoot de dramatische plaat van het reddingswerk. Van oiuse correspondent PARIJS. Een Frans dorpje dat eens het toneel van een vreselijke tragedie is geweest, Oradour sur Gla- ne, verkeert opnieuw in moeilijkheden. Zij zijn natuurlijk minder tragisch dan in 1944 maar wei zeer ernstig. Men zal zich herinneren dat de Duitsers op 10 juni 1944 een vergel dingsactie ontketenden tegen het j plaatsje: 643 van de 648 inwoners werden vermoord. Onder de slacht offers waren ongeveer vijfhonderd vrouwen en kinderen die levend ver brandden in de kerk waarin de held- haftige Wehrmacht ze had samenge dreven. Men heeft na de oorlog het dorp in ruïnes gelaten en even er- j naast een nieuw opgetrokken. Dat f schijnt de doem van zijn voorganger 1 op zich te hebben. Van de nieuwe huizen is een derde onbewoond. Datzelfde is het geval met drie van de vijf hotels die men er had gebouwd (Oradour dat twintig kilometer van Limoges ligt, *was vroe ger een geliefd vakantieoord vanwege de prachtige omgeving), met vijf van de acht nieuwe boerderijen en met vijftien huizen die ieder acht kamers tellen. De stedebouwkundigen hebben zich namelijk op hun manier met het dorp bemoeid. De staat is eigenaar van de huizen en de huren zijn zo hoog dat niemand van de tegenwoordige inwoners ze kan betalen. Vordering door de gemeente is, omdat de wo ningen rijksbezit zijn, niet mogelijk. En dat ondanks het feit dat er nog bewoners in barakken en schuren wonen. Zij en anderen met hen den ken erover Oradour te verlaten, dat dan voor de tweede keer zonder be volking zal zijn. Eigen nieuwsdienst DEN HAAG. De algemene inspectie dienst van het ministerie van landbouw heeft het onderzoek voltooid naar het „geval-Bally", ingesteld op verzoek van de gewestelijke raad Overijssel van het Landbouwschap De conclusie van. het onderzoek is dat er bij de overeenkomst tussen de onvol waardige landarbeider Bally uit Diepen veen en diens werkgever geen sprake is van een onregelmatigheid. Zoals al eerder is gemeld had de plaatselijke sociale commissie van het Landbouwschap te Diepenveen haar goedkeuring gehecht aan de individuele arbeidsovereenkomst, waarbij Bally van zijn werkgever vrije kost en inwoning, kleding, verzorging en een rijksdaalder zakgeld kreeg. PARIJS (Reuter). De ministers van defensie van de landen van de Navo zullen op 31 maart en 1 april te Parijs vergaderen over de militaire vraagstuk ken van de Navo. Twee dagen voor hun vergadering zal het bezoek van Kroesjt- sjef aan Frankrijk geëindigd zijn. De Russische leider vertrekt 29 maart weer naar zijn land. ROTTERDAM Unilever heeft over 1959 een geconsolideerde nettowinst behaald van 640 miljoen tegen 503 miljoen in 1958, een stijging van ruim 27%. Aan de op 26 april te houden algemene vergadering van aandeel houders zal een dividend worden voor gesteld van 20%, waarvan al 7% als interimdividend is uitgekeerd. De om zet passeerde de 19 miljard gulden. Uit de voorlopige cijfers blijkt, dat de rentabiliteit aanmerkelijk gunstiger is geworden. De winststijging in het tweede halfjaar was echter geringer dan in het eerste halfjaar, vergeleken met dezelfde perioden van 1958. DEN HAAG Bij een vliegongeluk op twintig mijl ten oosten van Gibral tar is de 23-jarige vliegtuigmaker- constabel der eerste klasse A. L. Coen- raad gisterochtend om het leven ge komen. Hij was ongehuwd. Op het ogenblik worden bij Gibral tar oefeningen gehouden van smaldeel een, waaraan Avengers van het vlieg tuigsquadron twee deelnemen. De Ne derlandse vliegtuigen opereren van Gibraltar uit. BONN (Reuter) De Franse mili taire autoriteiten in Baden Baden heb ben de Russische militaire missie in die stad een reisverbod opgelegd. Le den van de missie mogen niet buiten Baden Baden komen, aldus een besluit dat de Fransen drie weken geleden namen. Deze maatregel is als represaille bedoeld op het uitreiken door het Rode Leger in Oost-Duitsland van nieuwe passen voor de geallieerde militaire missies in Potsdam. Daar komt in plaats van de woorden Russische zone, de aanduiding Duitse Democratische republiek op voor. Amerika, Engeland en Frankrijk heb ben huri missies het gebruik van deze passen verboden, aangezien zij de D.D.R. niet erkennen. Sinds het uit reiken van de nieuwe passen maken de geallieerde missies geen routine- reizen meer door de Oostzone, zoals gebruikelijk was om de bewegingen van het Rode Leger gade te slaan. Bij het Rode Leger in Oost-Duitsland werd een scherp protest ingediend. Drs. L. Becker Van een onzer redacteuren ROTTERDAM In 1964 al zal het Nederlandse personenautopark 300.000 tot 400.000 wagens meer omvatten dan de circa een half miljoen op 1 januari van dit jaar. Binnen tien jaar zullen er in Nederland drie maal zoveel personenauto's in gebruik zijn als thans, nl. tussen de 1,4 en 1,8 mil joen op 1 januari 1970. In het jongste nummer van Econo- misch-statistische berichten wordt deze prognose becijferd door drs. L. Becker, die daarmee op ongeveer dubbel zo hoge uitkomst is beland als wat op het ogenblik in het algemeen in ons land voor waarschijnlijk wordt gehouden, nl. 785.000 personenauto's in 1970. De heer Becker is medewerker ge weest van het Nederlandsch Economisch Instituut te Rotterdam. Hij bekleedt thans een functie bij de AKU te Arn hem. Bij zijn berekeningen is de heer Bec ker uitgegaan van een autodichtheid in ons land in 1958 van 36,3 personen auto's per duizend inwoners. Gegeven de prognoses voor de bevolkingsgroei, heeft hij vervolgens twee alternatie ven gekozen wat betreft de stijging van de welvaart. Als minimumveronderstel ling een welvaartsstijging van ruim 1,5 procent per jaar en als maximum veronderstelling een stijging van de welvaart met ruim 3 procent per jaar. Dan komt hij uit op een autodicht heid van 67, resp. 76 per 1 januari 1964 en een autodichtheid van 112, resp. 142 per 1 januari 1970. ONDERSCHAT Waarom wijken de uitkomsten van de heer Becker zo sterk af van de tot dusver geldende prognoses over de groei van ons wagenpark? Hij ziet er blijkens zijn artikel twee zeer belang rijke oorzaken voor. Algemeen, zegt hij, wordt de in vloed onderschat die de toenemende geaccepteerdheid van de personenauto als begerenswaardig artikel heeft op het personenautopark. Deze factor maakt dat men er niet komt. wanneer men uitsluitend of zelfs in overwegen de mate de groei van dit wagenpark wil verklaren met behulp van factoren als welvaarts- en bevolkingsgroei. Want een toenemende geaccepteerdheid houdt in dat. ook al verandert er op wel- vaartsgebied niets, toch het autopark zich zal uitbreiden, doordat de auto opschuift in de ranglijst van begerens waardige artikelen. ONVOORSTELBAAR Voorts leiden het algemeen heersen de conservatisme en gebrek aan voor stellingsvermogen ertoe dat op velerlei gebied prognoses achteraf door de ont wikkeling blijken te worden overtrof fen. Bijzonder duidelijk is dat gebleken bij de prognoses over de groei van het Westduitse autopark. De heer Becker noemt de uitkom sten van zijn eigen berekeningen nogal onvoorstelbaar en hij vraagt zich af, waar men een dergelijk wagenpark zou moeten bergen. Maar daartegenover kan worden ge constateerd dat in de periode 1950 1960 ons wagenpark ruim verviervou digd is, zij het uiteraard op een lager peil. En bovendien is een autodicht heid van 76, zoals wij die in 1964 kun nen verwachten, in Europa al lang be reikt door Frankrijk (in 1957). Enge land (in 1957), Zweden (in 1955) en Luxemburg (in 1957), terwijl België, Denemarken en Zwitserland nu onge veer op dit peil zijn aangeland. Het Nederlandse peil van 1970 zou, als men het houdt op de gunstige wel vaartsgroei, overeenkomen met het geen omstreeks 1952/53 in Nieuw Zee land. Australië en Canada al werd be reikt. De Verenigde Staten hadden deze autodichtheid zelfs al in 1924. Ziet men de verwachtingen voor Ne derland in dit kader, dan menen wij toch aan het gesignaleerde gebrek aan voorstellingsvermogen een grote plaats in te moeten ruimen, aldus drs. Becker. Van onze Haagse redactie DEN HAAG. Minister Visser streeft er naar de nota over de defensie-inspan ning voor de eerstkomende jaren vóór de opstelling van de begroting 1961 ge reed te hebben. In deze nota zal de rege ring haar standpunt uiteenzetten over de verkorting van de diensttijd en de ver vanging door beroepspersoneel. Het huidige aantal beroepsmilitairen in onze krijgsmacht acht de minister te gering. Ook zal de defensienota melding maken van de plannen ter vervanging van de vliegtuigen van de militaire lucht vaartdienst en van de fregatten en onder zeeboten van de marine. Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte ons gisteravond om 23.15 uur: Aanvankelijk zwaar bewolkt met plaatselijk regen, later en kele opklarin gen voorname lijk in het zuid westen van het land. Krachtige tot matige wind uit westelijke richtingen, aan de Waddenkust achter krachtige tot harde zuid- oostelijke wind. later afnemend. Iets hogere tempe raturen. MIESJE: Mijn huid heeft zon nodig! 27 FEBRUARI: zon op 7.33, zon onder 18.14; maan op 7.45. maan onder 19.23. X*

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 1