HET IS NOG HELEMAAL NIEUW VOOR MIJ BSBB Het pakte heel anders uit dan wij dachten GRIEP! NOVITEITEN IN TEXTIEL maastrichts Nu een geborduurd bij Chefarine .4 Vara lanceert aanval op staatssecretaris HOFSTRA EN BARY BIJ HUN 25STE VADEMECUM: Twentse schouwburg boekt records ESSS3ES3i Woensdag 2-1 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 7 COLIN DAVIS - Engelands meest belovende dirigent: Vincent van Gogh slaat Picasso televisie j vandaag PRIJS VOOR TAJIRI GELEZEN Voor slechts f 1.60 en 15 Radion- merkjes VOETG ANGER NOG IN ONZEKERHEID 4 geneesmiddelen, elk afzonderlijk al wereldberoemd. Tezamen in dén tablet verenigd, ondersteunen zij bovendien el- kaars werking, waardoor deze nog krach tiger is dan kon worden verwacht. De combinatie Chefarine „4" doet werkelijk wonderen en brengt vaak baat waar andere middelen falen Op de Utrechtse voorjaarsbeurs W etenschappelij k program met groot succes „ONDERGRAVING VAN OMROEPVERENIGINGEN" (in het kort| ZORG OVER OPDRINGEN COMMERCIËLE T.V. OSCAR IN PLAATS VAN SUIKER Journaal-uitwisseling met Oost-Europa Squaw Valley vandaag 1 Lex van Weren voor Radio Luxemburg februari 1960 Op eerste trip in Europa brede muzikale belangstelling in ons land Van een onzer redacteuren SCHEVENINGEN. Tussen stapels jassen, slapende en dassen kopende orkestleden van het Londens symphonie orkest, die de serene hal van het i Kurhaus een geheel ander aanzien geven, zit jongensachtig scheef in een zware stoel dirigent Colin Davis (32). Met welbehagen kijkt hij naar het orkest, dat hem hier uit de hand aan het lopen is, streelt met slanke vin gers het portglas en is nog steeds verrast. Dat was helemaal nieuw voor mij.Ik heb een hekel aan mensen die Het publiek ging gisteravond in Amers-jniet in hun werk geloven, daarom eis ik foorl als één man staan bij het applaus, toewijding, maar gelijktijdig heb ik een En toen er een soort krans werd aange-hekel aan mensen die zich te serieus ne boden, zei pen stemmetje in me: weljmen. Wel wat gecompliceerd, niet? mooi, maar ik ben toch nog niet dood? Ik denk dat het allemaal zo fijn Een lachje verschijnt op zijn brede ge- j gaat omdat we allen van muziek hou* zicht, waarin de gothische neus in tegen- den. Tijdens het concerteren zal er wel spraak is met de voorzichtige ogen. niet veel te merken zijn van onze karak- Wat heb ik geslapen' Tot elf uur. tertrekken. Wij zijn natuurlijk net zo be- Na een strandwandeling voelde ik me wogen als andere nationaliteiten, alleen weer volkomen fit. Ik had het nodig. reageren we anders, want veel ervaring in het dirigeren van grote orkesten (100 man» heb ik niet. Het is geweldig opwindend en daar mo gen wij als Engelsen niets van laten merken, zodat we eigenlijk twee keer gepakt worden, schertst de Brit, die aan vankelijk even ontoegankelijk leek als de Bank van Engeland op een zondagoch tend. Mo/art favoriet LIET NEDERLANDSE publiek? *-*■ Dit is mijn eerste trip in Euro pa, zodat ik geen vergelijkingen kan maken. Ik geloof wel dat de muzikale belangstelling hier breder is dan bij ons. 'Wij hebben altijd een trekker nodig, een ■fr pianist bijvoorbeeld. ïTActcillA. 11 waardoor ik naam heb gemaakt? Ik TT'EN DIRIGENT, zegt hij op zoek (geloof Iet wel, ik geloof, zegt de E' naar een formule, heeft wel or-meest belovende dirigent vsn Engeland kestmacht, maar daarom nog geen mu- door mijn Mozartvertolkingen. Hij is ziekmacht. Als hij iets van die muziek-; altijd een van mijn favorieten geweest, macht heeft verworven, mag hij zich samen met Stravinsky, die net zo hel mets aan die orkestmacht gelegen laten der is. zo precies, zo transparant, liggen, want die staat de muziekover- dracht weer in de weg \iet zo agressief Aan de andere kant moet het or kest ook voelen dat er leiding is. Er is JAZEKER, in antwoord op het een orkest en een dirigent, maar daar- J klassieke vraagje aan Engelse tussen zweeft ergens muziek die beide kunstenaars, ik houd van Osborne. Ik PARIJS. In minder dan drie we- I ken heeft de Van Gogh-tentoonstelling j in het Musée Jacquémart-André in Pa- I rijs meer dan zeventigduizend bezoekers getrokken. Vaak staat er een rij van honderd meter voor het museum. Sommige mensen staan reeds vroeg in de ochtend voor de deur om er verze- kerd van te zijn dat zij binnen kunnen als het museum open gaat. Anderen ne men lunchpakketten mee om hun plaats in de rij niet te verliezen. Picasso's tentoonstelling, die totnogtoe 150.000 bezoekers in twee maanden trok,; zinkt hierbij welhaast in het niet. Colin Davis: dirigeren geweldig opwindend, maar als Engelsman mag ik er niets van laten merken. WOENSDAG De Vara presen- J - teert vanavond voor het eerst zijn quiz voor militairen „2 x 4 geeft acht" (21.00). Krijgshaf tige viertallen krui sen hierin de degen in de legerplaats Ossendrecht, en na tuurlijk wordt dat alles omlijst door een vrolijke muzi kale show. Tot slot de tweede uitzending van het forum „Welbeschouwd", dat weer vragen van kijkers gaat beantwoorden (21.45). Vlaanderen begint met de vrou wenrubriek Penelope (20.00). Daarna wordt om 20.30 een Nederlandse tele- recording vertoond: Ibsen's wel erg uit de tijd geraakte spel „De vrouw van de zee". België Frans: 20.30 Film: 21.00 ..Negen miljoen": 22.15 Lektuur voor allen. Na het dagelijks filmbericht over de Olympische winterspelen brengt de Duitse televisie vanavond om 20.30 een der meest succesvolle carnavalsuitzen dingen van de laatste jaren: „Mainz zoals het zingt en lacht". partijen moet aanraken. Advertentie kussen sloop Ration krijgt U een smaakvol geborduurd kussensloop. Een aanwinst voor Uw linnenkast - een sieraad op Uw bed. HAAL METEEN EEN SPAARKAART BIJ UW LEVERANCIER deel ook wel zijn vroegere artistieke ver zet. maar ik denk niet zo agressief. Colin Davis kent Bernhard Haitink niet - persoonlijk, maar heeft veel over hem gehoord en van hem beluisterd door de radio. Misschien brengt het toeval ons eens samen, hoopt Davis, de vaste diri gent van het Londens operahuis Sadlers Wells. Het orkest werkt graag met hem de enkele gesprekken met leden waren t eensgezind omdat hij een lyrische lijn ziet en de compositie niet in stukken hakt. Dat werkt creatief. Zijn leiding is vriendelijk, attent enhij is een ge weldenaar in de moderne muziek. Van onze correspondent DEN HAAG. De voetganger heeft nog geen beslissing gekregen op de vraag of hij bij Let oversteken voor rang kan laten gelden ten opzichte van afbuigend verkeer. De Hoge Raad heeft de uitspraak in het cassatieberoep dat de procureur-1 generaal in het belang van de wet had ingesteld nader bepaald op 8 maart. Zoals bekend, rekende de Amsterdam se rechtbank de voetganger niet tot ver keer in dé zin van artikel 28 van het wegenverkeersreglement, maar in de 2aak werd geen cassatie aangetekend. Daar een uitspraak in hoogste instan tie toch wenselijk werd geoordeeld, ging de procureur-generaal tot actie over. AMSTERDAM. De beeldhouwer Shinkichi Tajiri, van Japans-Amerikaan- se afkomst en wonende te Amsterdam, heeft een prijs van tweeduizend dollar ontvangen van de William and Noma Copley Foundation, gevestigd te Chica go. De prijs is verleend voor Tajiri's re cente werk. Advertentie Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en doen wonderen I Tegen pijnen en griep, Geschikt voor de gevoeligste maag, •ani die wordt beschermd door het bestanddeel Chefarot 20 tcbi. f 0.80,Voordelige gezinsverpakking 100 taW. f3.60 UTRECHT De textiel zal een belangrijke plaats innemen op de I jaarbeurs, die van 29 februari tot t 6 maart aanstaande te Utrecht wordt gehouden. In het kader van die voorjaarsbeurs gaan in de speciale sector aan weefsels op allerlei ge bied gewijd, noviteiten in dames- en herenstoffen, vloerbedekkingen, stof feringsmaterialen, geweven huishou delijke goederen enzovoort, de aan dacht vragen. Gisteren kregen wij daar reeds een voorproefje van te zien. als achter grond van de toelichting die de heer J. C. Bottenheim, voorzitter van de Nederlandse Textieljaarbeurs, op de omstandigheden in deze bedrijfstak gaf. Ook in ons land worden tegenwoordig door de textielindustrie ais grondstof fen, voor een vijfde deel half of geheel synthetische garens en vezels ver werkt. Dit heeft onder andere bij deze nijverheid een grote omschakeling tot' gevolg. Op het gebied van de bewer kingsmethode maakt deze industrie'; eveneens een belangrijke ontwikkeling, door. Aan de verscheidenheid op het gebied van de dessinering worden bij voorbeeld tegenwoordig zeer hoge eisen gesteld. De Nederlandse textieldrukkers ko men elk jaar met meer dan zeshonderd nieuwe dessins uit. Bij de nabewerking van de weefsels moet onderandere aan het krimpvrij en kreukherstellend ma ken veel aandacht worden besteed. De chemische industrie en de textielindu strie komen daardoor nauw met elkaar in contact. Door de verminderde afzetmogelijk heden in andere werelddelen, werd de Nederlandse textielindustrie gedwon gen voor de export meer aandacht te gaan besteden aan de Westeuropese landen. Dat brengt onderandere hogere; eisen met zich mee. wat het modieuze: aanzien van de weefseltypen, de des-' sins en de kleuren aangaat. Op de ver-' scheidenheid en de actualiteit van Ne derlandse weefsels voor de binnen landse markt bestemd, kan dat een gunstige invloed hebben Bij de noviteiten die de textiell'abri- kanten ons gisteren in Utrecht reeds I loonden, troffen wij onderandere heel lichte mohairweefsels aan, bestemd' voor de winterse mantelmode van 1961. Heel kleurig komt men voor de dag in de sector dekens en de nieuwste aanwinsten in lakens krijgen ook een fleurige toets. De jeugdige Brigitte Bardottruitjes zijn ook reeds tot de lin gerie doorgedrongen. Katoenen hemd jes met dat dessin in pasteltinten be drukt. brengt een Nederlands fabrikant voor het voorjaar. Er is een nieuw soort synthetische vulling voor kus sens. dat legen eeil behandeling in de wasmachine bestand is. Farvefest be tekent een feest van kleuren voor hel interieur, bij Zweeds geïnspireerde vloerbedekking. Alle fabrikanten van stoffen uit Terlenka met wol, gaan in I Benelux-verband op de textieljaarbeurs f (Over het bezoek van Kroesjtsjef aan Indonesië) In de New York Times: In weerwil van de inhoud van de officiële communiqués is het duide lijk dat als een nieuwe poging in het gevlij te komen bij de Aziatische mas sa's de reis niet aan zijn verwachtin gen heeft beantwoord en ook niet de indruk van de reis van president Eisen hower door Azië heeft kunnen uitwis sen. In dit opzicht bevestigt deze reis wat die van president Eisenhower op 1 zo dramatische wijze heeft aange- toond, namelijk dat Azië een open oog krijgt voor de bedreiging van het com munisme en dat er een dienovereen komstige wijziging komt in het politie ke klimaat in Azië. In de New York Herald Tribune: Over het algemeen is het Indonesi sche deel van Kroesjtsjefs reis een nog al vreemde schakel, een die wel ge mengde gevoelens bij hem moet wek ken. Evenals in Indië merkt hij nu de invloed van het groeiende gevoel van wantrouwen in Azië jegens rood Chi na. Dat gevoel kan moeilijk door het Kremlin met vriendelijkheden worden weggewist, zelfs niet met toenemende economische hulp Eigen nieuwsdienst ENSCHEDE. De Twentse schouw burg, die 1 maart vijf jaar bestaat, heeft in het afgelopen jaar een recordcijfer kunnen noteren, zowel wat het aantal voorstellingen in de grote zaal betreft, als het aantal bezoekers. Er werden na melijk 256 voorstellingen gegeven, welk aantal in vorige jaren nog niet Werd be reikt Het totaal aantal bezoekers be. droeg in 1959 190.778. Het gemiddelde stoelbezettingspercen- tage heeft sedert de opening van de schouwburg een zich regelmatig voort zettende, overigens zeer lichte daling te zien gegeven. Het bedroeg in 1958 79,6 procent, in 1959 79,1 procent. Het seizoen 1959/60 is zeer goed inge zet. De toneelabonnementsserie telde 115 abonnê's meer dan in het seizoen daar voor. Ook de abonnementsseries van het Overijssels Philharmonisch Orkest en Kunstgenootschap Enschede lieten zeer aanmerkelijke stijgingen zien, welke de daling die op andere gebieden van de schouwburgarbeid viel te constateren, ophieven. De belangstelling voor de opera blijft in Enschede nog zeer groot. Het in de textielstad gevestigde operagezelschap Forum gaf in de Twentse schouwburg in 1959 vierendertig voorstellingen met gemiddeld 785 bezoekers per voorstelling. De operettevoorstellingen van Forum, waarvan er 31 werden gegeven, trokken gemiddeld 809 bezoekers. Advertentie 1 Ook op het gebied van dekens is er reeds meer van mode sprake en fraaie kleuren zijn daarvan onder andere het resultaat. Die kleurig heid inspireerde de modeontwerper Dick Holthaus tot deze creatie. Een deken van Nederlands fabrikaat, I verwerkt tot een modern avond toilet. Niet om echt te dragen, het is maar een grapje voor de Jaarbeurs. samenwerken, bij een grote expositie 1 van stoffen voor dames- en aeren- kleding. Over evenwicht gesproken Bekijk dan het echt Maastrichts aarde werk eens. Die evenwichtige vormen van ieder servies-onderdeel, die uit gebalanceerde kleurverhoudingen in de moderne decoraties. En vooral die evenwichtige kwaliteitZo is echt Maastrichts aardewerk, dat vervaar digd wordt in de fabrieken van de n.v. Koninklijke Sphinx-Céramiquc. Wie het bezit weet AARDEWERK is waardewerk ALLE wanden van de intieme werkkamer zijn tot de zoldering bedekt met boeken: Franse, Duitse, Engelse, Russische, Neder landse en ook achter het bureau is nog een kast met romans, novellen en vertalingen van J. W. Hofstra zelf, de man die morgenavond voor de 25ste keer samen met Wim Bary de kijkers een inzicht gunt in de wereld van de wetenschap. Vademecum, zoals de rubriek heet, werd twee jaar geleden ten doop ge houden en de bedoeling was, dat het een serie van vier afleveringen zou worden, want bij de K.R.O. had men niet veel vertrouwen in voldoende belangstelling bij het grote publiek. „Dat is heel anders uitgepakt dan wij hadden gedacht. De eerste obstakels voor ons waren de wetenschapsmensen zelf: hoe krijgen wij een categorie intel lectuelen, die nauwelijks van het be staan van televisie weten, zover dat zij naar Bussum komen om met ons een gesprek voor de camera te hebben. U moogt gerust weten dat zij zonder uitzondering kopschuw waren en ik heb het te danken aan een groep arbeiders dat het ijs plotseling werd gebroken". Jan Willem Hofstra vertelt dit op dezelfde rustige en beminnelijke ma nier als waarop hij tegen zijn onzicht bare miljoenenpubliek iedere maand spreekt, terwijl zijn blik afdwaalt naar de prachtige oude en moderne schilde rijen, sierglaswerk en beeldhouwwer ken, die het vertrek tot een klein privé museum maken. „Ik kon prof. Asselbergs van de Nij meegse universiteit maar niet over reden, wij discussieerden heftig tijdens een lange wandeling van Nijmegen naar Bemmel. Bij graafwerkzaamheden langs de weg werd ik ineens omringd door een groot aantal arbeiders, die mij uithoorden over de televisie en wat zij de volgende keer te zien zouden krij gen. „Je ziet als je wat te vertellen hebt, kun je het beter tegen twee miljoen dan tegen vijftig mensen doen, zei' ik tegen de zeer verbaasde professor over deze spontane reactie en voor dat argu ment is hij toen gezwicht." isuele volksuniversiteit Sindsdien is Vademecum uitgegroeid tot een visuele volksuniversiteit waar aan hoogleraren van vrijwel alle uni versiteiten in Nederland graag hun medewerking verlenen. Denkt u niet, dat Vademecum toch voor een kleine kring bestemd is? „Neen, beslist niet, antwoordt regis seur Bary, want juist uit de midden stand en arbeiderskringen krijgen wij regelmatig brieven, waarin om nadere uitleg wordt gevraagd. Zij komen er rond voor uit, dat zij niet alles hebben begrepen. Vandaar die verzoeken. Maar dat is eens te meer het bewijs, dat er een grote interesse bestaat". Het valt niet mee En hoe staat het met de reacties, die u persoonlijk krijgt? „Heel verschillend. Soms blijft er op straat iemand staan en roept alsof hij ie tweelingbroer is: „Ha, die Jan Willem". Anderen zien een soort lot genoot in je en het treffendst op dit punt was wel de lange, ietwat slome man, die mij in de tram herkende. „Ja, het valt niet mee, Hofstra", merkte hij een beetje schuchter en met groot mededogen op. „Iedere keer maar opnieuw op pad Ik ben ook reizi ger... Gelukkig heb ik maar één ar tikel, maar jij moet van een heleboel markten thuis zijnEnfin, het is voor ons broodje". Wim Bary en Jan Willem Hofstra: beter voor twee miljoen dan voor vijftig. til v DONDERDAG 25 FEBRUARI 1969 fRADIO j ochtend HILVERSUM I, 402 M. AVRO: 7.00 Nws; 7.1o Gym: 7.20 Gram VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws; s.15 Promenade-ork en koor; 9.00 Gym v d vrouw; 9.10 De groenteman; 9.15 Gram: 9.35 Waterst; 9.40 Morgenwij ding; 10.30 Gram; 10.50 V. d. kleuters: 11.00 Kookpraatje; 11.15 Alt e n piano: 11.35 Gram; 11.45 Bejaarden en ftun hobbies, praatje. middag 12.00 Lichte mui; 12.30 Land- en tuinb meded; 12.33 Chansons; 12.55 Foto-compe titie; 13.00 Nws; 13.15 Meded of gram; 13.20 Lichte muz; 13.55 Koersen; 14.00 Fluit en piano; 14.20 Gram; 14.30 V d vrouw; 14.40 Gram; 15.00 Anna Karenina, hoorsp; 15.45 Pianorecital; 16.15 Voordr: 16.35 Metropole-ork; 17.00 V d jeugd; 17.30 Jazzmuz. avond 18.00 Nws; 18.15 Dansmuz: 18.30 V d jeugd: 18.45 Sportpraatje; 18.50 Olymp win terspelen 1980: 18.55 V d kleuters; 19.00 Gevar progr; 19.55 OJymp winterspelen 1960 20.00 Nws; 20.05 Der Wildsehütz, ope ra; 21.50 Ik herinner mij... praatje; 22.05 Zang; 22.15 Olymp winterspelen 1960; 22.30 Nws en beursber v New Vork; 22.40 Act; 22.55 Sportact; 23.05 uit de wereld van het amusement, praatje; 23.55—24.00 Nws. ochtend HILVERSUM II, 298 51. KRO: 7.00 Nws; 7.15 Gram; 7.30 V d jeugd: 7.40 Gram en overweging; 8.00 Nws; 8.18 Gram; 8.50 V d huisvr; 9.40 Schoolradio. NCRV: 10.00 Gram; 10.30 Mor gendienst. KRO: 11.00 V de zieken; 11.45 Gewijde muz. middag 12.00 Middagklok - noodklok; 12.03 Gram; 12.25 V d boeren; 12.35 Land- en tuinb meded; 12.38 Gram; 12.50 Act; 13.00 Nws; 13.15 15 jaar geleden, praatje; 13.20 Pianospel; 13.35 Lichte muz. "NCRV: 14.00 Gram: 14.40 Instr trio; 15.15 Gram; 16.00 Bijbeloverdenking16.20 Twee piano's; 16.45 Gram; 17.00 V d jeugd; 17.30 Gram: 17.40 Beursber: 17.45 Gram. avond 18.00 Lichte muz; 18.15 Sportrubriek; 18.30 Muziekcorps; 18.50 Sociaal perspec tief, lezing; 19.00 Nws en weerber; 19.10 Op de man af, praatje; 19.15 Vocaal ens; 19.30 Radiokrant; 19.50 Pol lezing; 20.00 Gevar progr; 22.15 Periodieken-Parade; 22.25 Gram; 22.3o Nws; 22.40 Zaalsport- uitsl; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Örgel- conc; 23.30 Gram; 23.55—24.00 Nws. HILVERSUM. De Vara heeft een scherpe aanval gelanceerd op de staatssecretaris van onderwijs, kun sten en wetenschappen, mr. Y. Scholten, in haar zojuist verschenen jaarverslag over 1959. De staatssecretaris, die tot zijn ambt is geroepen om de cultuur te bescher men en te versterken zo zegt het jaarverslag heeft zijn steun gegeven aan de invloeden die voor commer ciële televisie werken, en hq ziet er blijkbaar geen been in een voor de cultuur en volksontwikkeling zo be langrijk medium als de televisie (en straks misschien ook de radio) tot par ticulier winstobject te maken. Er is een grote tegenstelling, zo stelt het jaarverslag verder, tussen de toe neming van het aantal luisteraars en kijkers en het aantal aanhangers van de omroepverenigingen enerzijds en de felle kritiek die door een deel van de pers over de omroepen wordt uitge stort. De Vara verklaart deze kritiek als „een even onwaarachtige als door zichtige campagne van de zijde van sommige voor commerciële televisie ijverende dagbladen, die zelf zakelijke belangen bij de invoering van de com merciële televisie hebben". wetenschappen", zo besluit het verslag. „Zijn tot dusver ontwikkelde activi teiten lijken erop gericht te zijn het ■bestaan van de omroeporganisaties te ondergraven en handreiking te geven aan de commerciële invloeden die op dringen". „De Vara zal zich daartegen met de grootste kracht verzetten". VERBROKEN De afremming van de ontwikkeling van de televisie in de afgelopen jaren door de regering heeft ertoe geleid dat sinds enige jaren het evenwicht tussen het aantal kijkers en de mogelijkheden die de t.v. ten dienste staan volkomen is verbroken, aldus het jaarverslag De Vara meent echter op het ogenblik hierin een kentering ten goede te con stateren, o.a. door de uitbreiding van de zendtijd en de verhoging van het kijkgeld. Wellicht zal, zegt het verslag, over enige jaren een tweede televisiepro gramma mogelijk worden. De Vara wijst commerciële verzorging daarvan van de hand en zegt, dat de bestaande t.v.-organisaties dan bereid en in staat moeten zijn dit tweede programma te verzorgen. „Wij zijn met grote zorg vervuld over de bedoelingen van de huidige staats secretaris van onderwijs, kunsten en De Avro heeft een oplossing gevon den voor het wegvallen van het tele visiespel Suiker door de ziekte van Ton Lutz. Op donderdag 3 maart wordt het toneelstuk Oscar uitgezonden, waar mee de Nederlandse Comedie veel suc ces heeft geboekt. Belangrijke rollen worden vertolkt door Ko van Dijk, Guus Oster en Rita Marechal. Ton Lensink brengt het stuk voor de camera's maar hij voelt het echt als een noodoplossing. Het is ln de nog resterende negen dagen uiteraard uit gesloten van dit toneelwerk een ver antwoord televisiespel te maken. Eigen nieuwsdienst WENEN. Nog dit jaar verwacht de Eurovisie te kunnen beginnen met dagelijkse jonrnaal-nitwisseling met de landen van Oost-Europa. Hierover zijn besprekingen gevoerd tussen de Eurovisie en Intervisie, de onlangs gestichte tv-organisatie van de Oosteuropese landen. Het ziet er naar uit, dat men niet alleen zal komen tot uitwisseling van journaalopnamen, maar ook van andere programma's. Leo Pagano's reportages van de Winterspelen worden vanavond uitge zonden om tien over zeven, en om kwart over tien, beide keren via Hil versum I. U hoort o.a. nieuws over de" 500 meter hardrijden op de schaats. Televisie: filmreportage om 19.00 uur. radio TELEVISIE ö-" maar dan natuurlijk van de N.V. KONINKLIJKE SPHINX CÉRAMIQUE VIH. PETRUS REG0U1 - MAASTRICHT NEDERLAND NTS: 20.00 Journ en weeroverz. KRO: 20.20 Documentaire film; 20.40 Gesprek; 21.10 Een van de zeven, TV-spel. NTS: 22.20—23.05 Eurovisie: Operabal te Wenen. DUITSLAND 17.00 V d kind; 17.40—18.00 Praatje. (Regionaalprogr: NDR: 18.45 Die Nord- schau. WDR: 18.45 Hier und Heute. NDR; 19.25 Sehpferdchen zeigt: Mexico Land van de Fiësta. WDR: 19.25 Intermezzo: Dotto); 20.00 Nws; 20.20 Rep; 20.25 Ko- medie; 22.05 Rep; 22.20 Eurovisie: Overn v d Oostenr TV: Weens Operabal. BELGIË VLAAMS 19.00 V d jongeren; 19.30 Nws; 20.00 Debat; 20.3o Speelfilm; 21.45 Danscursus; 22.20 Eurovisie: Overn v d Oostenr TV Weens Operabal; 23.05 Nws en journ. BELGIË FRANS 17.0018.00 V d jeugd; 19.00 Progr v d oudere kijkers; 20.00 Journ; 20.35 Télé- Match; 21.35 Filmkrcm; 22.20 Eurovisie. Overn v d Oóstenr TV: Weens Operabal; 23.05 Journ. WOENSDAG Veel gezelligs valt er vanavond op de twee Hilversummen niet te beleven. Het beste kunt u om 19.50 op Hilversum 2 afstemmen, waar dan Sweet Sixteen zingt. De andere zender gaat om 20.05 verder met melodieën uit de Amerikaanse „Deep South", het stroomge bied van de Mississippi. Om 20.50 volgt een hoorspel, „Het num mer", en voor de late uren noteren we zigeu- nermuziek van Gregor Serban (22.40), en jazz uit Polen (23.15). De onlangs overleden Tsjechische componist Bohuslav Martinu com poneerde een Sinfonietta giocosa (vrolijke sinfonietta) voor piano en kamerorkest Dit werk kunt u in het middagprogramma om tien over twee (Hilv l) beluisteren. De Ne derlandse pianist Jan Kruyt is de solist en het Radio-Kamerorkest begeleidt jv opent het concert met Mozarts Parijse symfonie AMSTERDAM. Orkestleider Lex van Weren van het City-Theateror kest komt voor de microfoon van Ra dio Luxemburg op zondag 28 februa ri, (s middags om 12.15, Hij vertelt dan een kwartiertje over zijn orkest en de gemaakte grammo foonplaten ih de nieuwe rubriek ..Een leven vol muziek". Op volgende zon dagen verschijnen in deze rubriek o.a. Beb (Skymasters) Rowold, en Eric (Dixieland Pipers) Krans. Advertentie Bij VERKOUDHEID, HOESTEN EN NIEZEN geven een pair Pottertjes in de mond snel verlichting. Duizenden vinden er dageliiks baat bij. Potter's Lima is ge field bij rokers, zangers en sprekers. handigt platte doosjes SS cent JNfc TIN III K K It" MX IIIVIKIVN k

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 7