e Prins Engeland gebor en Openbaar lichaam als één kieskring voorgesteld Chessman opnieuw aan dood ontsnapt w Commissie-Klaasesz ontvouwt denkbeelden in rapport Serie bomaanslagen in Madrid BAAYENS PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Tweede in rang bij troonopvolging Door griep veel winkels dicht Nederlander door lawine bedolven Amerikaanse schepen verplicht voor emigranten EISENHOWERS REIS AANLEIDING TOT 60 DAGEN UITSTEL BOTLEK WORDT ROTTERDAMS LEEUWENDEEL VAN DE ZETELS VOOR P.V.D.A. DE GAULLE STIJGT IN AANZIEN Richtlij nen Kantoor scheepswerf in Londen beroofd Brits schip voor Texel aan grond Drie vliegdekschepen over de oceaan Aanwijzingen Een half jaar ontzegging gevraagd tegen kapitein Kritische Kroes]tsjef - zwijgende Soekarno Busje botst en valt: Dode en 8 gewonden De BiltZachter =J Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, Postbus 4, Giro 116666, telefoon Directit en administratie 01100- 2438. Redactie: lil 100-2311. bij geen gehoor Chef redactie 01100-3991 Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 52, tel. 01180-2009; bij geen gehoor: 01180-4604. Postbus 26; Vlissingen, Nieuwendijk 33, tel 01184-3224, Postbus 24; Terneuzen, Nieuwstraat 38, tel 01150-3189; Zierikzee, Havenpark 24, tel. 01110-2991 Directeur JACQ DE SMIT - Chefred.: G. J. BREUKER Zeeuwsch Dagblad Losse nummers 13 cent. Abonnementsprijs 0,56 per week, 7,per kwartarf Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van 1,— 15e JAARGANG No. 4490 Zaterdag 20 februari 1960 «MAAK HAAST MET RIJNMOND Mr. Klaascsz Van onze correspondent LONDEN. Geweldige mensen menigten stroomden gisteren naar Buckingham Palace nadat, iets na vijven, bekend was geworden dat koningin Elizabeth II het leven had geschonken aan een zoon. Het prins je, dat zijn naam waarschijnlijk pas zal ontvangen bij zijn doop, was om half vijf Nederlandse tijd geboren. Het geboortegewicht werd niet ver meld in het officiële bulletin dat aan de hekken van het paleis werd aan geslagen. Dat komt in de loop van vandaag pas. Het document, dat goed wordt bewaakt omdat het later in de archieven wordt opgeborgen en niet in handen mag vallen van een of andere soevenirjager, berichtte al leen dat moeder en kind het zeer goed maakten. Het koningskind kwam ter wereld in de Belgische suite van het paleis, omgeven door staatsieschilderijen van koningin Victoria en haar grote gezin. Het is ruim een eeuw geleden dat een regerend Brits vorstin het leven schonk aan een prins of prin ses. Champagne Onmiddellijk na de geboorte ging een van de vier dokters, lord Evans, een zijkanlei'in, "waar prins Philip als iedere jonge vader tot het uiter ste gespannen lang had gewacht. Voorzichtig stapte de prins over het grijsblauwe tapijt op zijn vrouw toe, kuste haar voorzichtig maar ver rukt op het voorhoofd en trots keek Engelands jonge koningspaar naar hun derde spruit. Daarna maakte de prins, nu uitgelaten, het nieuws aan de achtjarige prinses Anne en de hovelingen bekend, en rende toen naar een telefoon om prins Charles, die op zijn kostschool te Cheam was gebleven, in de vreugde te betrek ken. Toen liet hij champagne aanruk ken voor alle hovelingen en gasten, voor hij Anng meenam om haar nieuwe broertje te komen zien. „Wat is hij klein!" riep zij uit. De elfjarige Charles kwam midden op de avond naar het paleis terug. De nieuwe prins zal de tweede in OOK IN GRONINGEN Van onze correspondent GRONINGEN. *- De griep heeft ook Groningen stevig in haar greep. Tal van particuliere en overheidsbedrijven heb ben daardoor met grote moeilijkheden te kampen en er zijn er zelfs die nood gedwongen hun deuren hebben moeten sluiten. Vreemd genoeg ligt bij de gemeen telijke bedrijven in de stad Groningen het percentage zieken hoger dan bij de provinciale diensten. Het gas-, elektrici- teits- en vervoersbedrijf in Groningen kampen met 25 procent zieken, bij het provinciale elektriciteitsbedrijf bedraagt het aantal zieken vijftien procent van het personeel en bij andere provinciale instanties, zoals de griffie en de wa-1 terstaat, zijn er iets meer zieken dan I normaal. De posterijen in stad en provincie Groningen ondervinden weinig grote moeilijkheden van de griep. In tegen stelling tot b.v. in Emmen, waar zestig procent van het personeel van de pos terijen met griep in bed ligt. De gro te warenhuizen in Groningen hebben nauwelijks nog genoeg personeel om de zaken draaiende te houden. De kleine winkelbedrijven zijn het zwaarst getroffen. In die bedrijfssector wordt het bordje Voorlopig gesloten we gens griep het meest gebruikt. De G o- ningse huisartsen zijn overigens alge meen van mening dat het aantal griep- patiënten langzaam terugloopt. PONTRESINA (AP) In de Zwitser se bergen is gisteren de 62-jarige zaken- man W. F. J. Zeegers uit Amsterdam i onder een lawine bedolven en om het leven gekomen. De heer Zeegers, die met zijn vrouw j en driejarig dochtertje met vakantie was. w$rd bij het skiën op de helling van j de Cluex boven Pontresina voor de ogen van een skiklas onder twee meter sneeuw bedolven. Een reddingsploeg van vijftig man, uitgerust met St. Bernhardhonden, had drie en een half uur werk om het slacht offer te vinden. De hulp van een zuur stofapparaat mocht toen niet meer ba- t®». Vragen, in de Kamer DEN HAAG Het liberale Tweede- Kamerlid de heer Corver heeft de mi nister van sociale zaken en volksgezond heid gevraagd of het hem bekend is dat een aantal Nederlandse emigranten zul len zijn gedwongen met Amerikaanse schepen te reizen. De emigranten hadden voor hun reis naar Noord-Amerika al passage geboekt op Nederlandse schepen. Zij zouden zijn gedwongen hun passage te annuleren en opnieuw te boeken op Amerikaanse schepen, die bovendien niet uit Neder landse havens vertrokken. Bij de laatste algemene verkiezingen 13 maart 1959 zijn in de 24 gemeen ten in het gebied van de Nieuwe Waterweg, die in het rapport van de commis- sie-Klaasesz worden ge noemd, tezamen 553.991 gel dige stemmen uitgebracht. Die waren als volgt over de politieke partijen verdeeld: P.v.d.A. 250.855; K.V.P. 75.001; A.R.P. 54.847; V.V.D. 76.571: C.H.Ü. 42.102; Brug- gr. 3.577; S.G.P. 15.306; C.P.N. 16.445; Boerenp. 2.900; G.P.V. 2.967; P.S.P. 13.520. De Engelse radio en de tele visie onderbraken gistermiddag hun uitzendingen teneinde de we reld kond te doen van de geboorte van het derde Britse koningskind. Duizenden enthousiaste Britten stroomden naar Buckingham Pala ce om met eigen ogen het docu ment te zien, dat aan de hekken was bevestigd en waarin officieel werd medegedeeld, dat de koningin het leven had geschonken aan haar derde kind. De hele dag had een menigte van zeker tweeduizend mensen voor de hekken van het paleis heen en weer gelopen. Het was koud en er stond een harde wind. Toen even na half vier Engelse tyd een hoveling op de hekken toeliep met de bekendmaking in een gou den lijstje, ontstond er groot ru moer ónder de toeschouwers. Enige vrouwen riepen: Is het een jongen. De hoveling lachte en knikte be vestigend, waarna een donderend gejuich opsteeg. rang zijn bij de troonsopvolging na de prins van Wales (Charles) en vóór prinses Anne, maar het zal vol gens gewoonte nog 25 jaar kunnen duren voor hij zijn hertogdom, waarschijnlijk net zoals zijn groot vader wijlen George VI, dat van York, zal krijgen. Terwijl inderhaast de aartsbisschop v;n Canterbury, minister-president Macmillan. Sir Winston Churchill en alle ambassa deurs en zaakgelastigden van bui tenlandse mogendheden op de hoog te werden gebracht, stapte om veer tien minuten over vijf de grijsharige Stanley Williams, de paleisinten dant, op het grote paleishek toe om de officiële bekendmaking te be vestigen. Met iedere stap die hij naar voren schreed klonken er meer kreten uit de menigte „Is het een jongen?" Ten slotte kon hij zich niet meer inhouden. „Ja, het is een jon gen", riep hij terug. Er volgde een geweldige vreugdekreet en applaus. Hoeden werden afgenomen en hier en daar riep men God save the Queen. Het was echter te laat in de mid dag voor het afschieten van de ceremoniële vreugdeschoten, en ook de luchtparade van 36 Hunter straaljagers zal pas vandaag plaats hebben. Schoten Maar op het kasteel van Windsor en in Edinburgh donderden de sa luutschoten wel. Op de vloot kregen alle schepelingen hun extra oorlam en de klokken van de abdij van Westminster en St. Paul's beierden over Londen. Bij duizenden drom den de Londenaren samen voor het paleis, waar de grote koninklijke standaard was gehesen ais teken van vreugde. Het duurde niet lang of er ontstonden op de toch heus zeer brede toegangswegen naar het paleis opstoppingen van honderden auto's, die deden denken aan de verkeerschaos van tijdens de ge deeltelijke spoorwegstaking van enkele weken geleden. Om half zeven waren alle vier doktoren uit het paleis vertrokken. „Er is voor hen nu niets meer te doen". De gynecoloog dr. Peek had 30 uur in het paleis doorgebracht voor hij terug kon keren naar zijn woning in Harleystreet. „Nu een flink maal en dan een lange rust. Hij ziet er nogal moe uit", zei zijn vrouw. „Ik zal hem een ste vige biefstuk geven." Bezoek Om half acht Nederlandse tijd kwamen de koningin-moeder en prin ses Margaret door de dichte menigte aangereden. Zij werden luid toege juicht, evenals de 20 minuten later verschijnende hertogin van Kent en prinses Alexandra. Koningin moeder en prinses Margaret bleven drie kwartier, maar later op de avond was de gehele koninklijke fa milie weer compleet op het paleis. Tegen die tijd was de eerst duizend koppige menigte geslonken tot en kele honderden die zich bezighielden met het gissen naar de namen van de tientallen politici, diplomaten en andere hoogwaardigheidsbekleders, die kwamen voorrijden. Tot de nieuwe prins 21 jaar is zul len zijn ouders hem onderhouden. Zijn kleinkinderen zullen de eer sten zijn, die de nieuwe en zeer om streden familienaam Mountbatten- Windsor zullen dragen. SAN FRANCISCO (Reuter, UPI, AP) Caryl Chessman is gisteren toch niet terechtge.- steid. Iets minder dan tien uur voor het ogenblik dat, naar hij ook zelf meende, zijn laatste zou worden besloot gouvei'- neur Bro.wn tot zestig dagen uitstel van de terechtstelling. Brown gaf twee redenen op: 1. hij wilde de volksvertegenwoor diging in staat stellen zich uit te spreken over de vraag of de dood straf in Californië afgeschaft moet worden 2. hij had uit Washington officieel vernomen dat de regering van Uru guay ernstig vreesde voor betogin gen naar aanleiding van de terecht stelling van Chessman tijdens het bezoek van president Eisenhower aan dat land in het begin van maart. VERDEELD Mocht de volksvertegenwoordiging van Californië besluiten tot handha ving van de doodstraf, zei Brown, dan zal Chessman over zestig dagen toch in de gaskamer van de gevangenis San Quentin moeten sterven. Brown deelde mede dat hij de volksvertegenwoordi ging zou verzoeken, deze kwestie tege lijk met de begroting in behandeling te nemen. De gouverneur wees er op dat de meningen in Californië ten aanzien van de zaak-Chessman scherp verdeeld zijn. Het gaat daarbij volgens hem niet in de eerste plaats om de persoon van Chessman, maar om de vraag of de doodstraf gehandhaafd moet worden. Brown heeft de laatste tijd bij her haling duidelijk gemaakt dat hij zelf tegen de doodstraf is. Grote betekenis bleek Brown te hech ten aan de omstandigheid dat drie van de zeven leden van het hooggerechts hof van Californië voor gratieverlening aan Chessman hadden gestemd en dat ook de districtsrechter Goodman voor gratie was. Ook de scheiding van de rechters in twee kampen (voor en tegen gratie) had hem gesterkt in zijn overtuiging dat Californië zich opnieuw over de dood straf zou moeten uitspreken. Brown gaf aan het einde van zijn be kendmaking uitdrukking aan de hoop dat de volksvertegenwoordiging zal be sluiten tot afschaffing van de doodstraf. Een groep betogers die later naar de gevangenis trok kreeg bij een inder haast op enige honderden meters van de gevangenis opgeworpen wegversper ring via de radio het nieuws dat gou verneur Brown Chessman toch uitstel had gegeven. De betogers wilden het nieuws niet geloven, maar toen een politieagent bij de wegversperring riep: Tot over twee maanden, dropen zij in een druilerige regen af. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG. De coinmissie-Klaasesz heeft zich uitgesproken voor de spoedige instelling van een openhaar lichaam Rijn mond. Het algemeen bestuur van het lichaam zal moeten bestaan uit 54 leden, die rechtstreeks in één kieskring worden gekozen door de bevolking, uit vier leden, die worden benoemd door de gemeenteraad van Rotterdam en uit 23 leden, die worden benoemd door de raden van de overige ge meenten. In het dagelijks bestuur van Rijnmond zullen naar het oordeel van de commissie .zitting moeten hebben drie inwoners van Rot terdam, drie niét-inwoners van Rotterdam en een voorzitter, wiens benoeming aan de Kroon wordt overgelaten. In het voorontwerp van wet, dat de commissie samen met haar rapport aan de minister aangeboden, staat voorts: Het openbaar lichaam omvat de gemeenten Abbenbroek, Barendrecht, Brielle, Capellgjaan den IJssel, Geer vliet, Heenvliei, Hekelingen, Heile- voetsluis, Krimpen aan den IJssel, Maassluis, Ooètvoorne, Oudenhoorn, Poortugaal, Rhoon. Ridderkerk, Roc- kanje, Rotterdam, Rozenburg, Schie dam, Spijkenisse, Vierpolders, Vlaar- dingen, Zuidland en Zwartewaal. Het is gevestigd te Rotterdam. GELIJKTIJDIG met de instelling van het openbaar lichaam, zal vol- Deze cijfers wijzen er op dat het leeuwendeel van de zetels voor rechtstreeks ver kozen leden in het algemeen bestuur van het te vor men openbare lichaam, dat de commissie-Klaasesz zich voorstelt, naar de Partij van de Arbeid zal gaan. Op basis van de bovenstaande cijfers en met gebruikma king van de Kieswet zou de verdeling van de 54 zetels voor gekozen leden er zo uit zien: P.v.d.A. 25, V.V.D. 8, K.V.P. 7, A.R.P. 5, C.H.Ü. 4, C.P.N. 2, S.G.P. 2, P.S.P. 1. van binnenlandse zaken heeft gens de commissie, het Botlekge- bied bij de gemeente Rotterdam moe ten worden gevoegd. Verder acht de commissie het ge wenst: dat het door plan-Europoort be streken gedeelte van de gemeente Rozenburg eveneens bij de gemeente Rotterdam wordt gevoegd; dat de beslissing over de gemeen telijke indeling van midden-Rozen burg naar een later tijdstip wordt verschoven; dat de dorpskern van Rozenburg met de naaste omgeving een afzon derlijke gemeente zal blijven vor men; dat Hoek van Holland en Hoog vliet in de nabije toekomst van de gemeente Rotterdam worden afge splitst en dan afzonderlijke gemeen ten zullen worden. PARIJS Nog nooit sedert hij weer aan het bewind kwam is 'het aanzien van generaal de Gaulle in Frankrijk zo groot geweest als thans. Dat is een van de conclusies waartoe een opinie-onderzoek van het Franse instituut voor opinie onderzoek. het I.F.O.P., gepubliceerd in France Soir, heeft geleid. Zo heeft het instituut gevraagd of men tevreden was over het beleid van de Gaulle als presi dent van de republiek. 74 pet. van de ondervraagden toonde zich tevreden te gen 50 pet. in januari van dit jaar; 17 pet. was ontevreden tegen 25 pet. in januari. De rest had geen oordeel. Uit antwoorden op andere vragen is o.a. gebleken dat bijna 70 pet. vond dat maatregelen dienen te worden genomen tegen de opstandelingen van Algiers, 66 pet. meent zelfs dat de maatregelen tegen de ultra's en de militairen nog veel krachtiger moeten zijn. Advertentie Tegen het middernachtelijke uur kreeg George Davies, een van Chess- mans advocaten, telefonisch bericht dat gouverneur Brown Chessman zestig dagen uitstel had gegeven. Voor hem lagen nog verscheidene kranten met „slecht nieuws". Een van de vette krantenkoppen luidt: Brown zegt nee. MADRID (ReuterU.P.I.). In deland zijn verbannen, schijnen vermoe- nabijheid van het Prado-museum in lelijk verantwoordelijk voor de aansla- Madrid is gisteren een bom ontdekt gen te zljn- Politie en militairen brachten de Een bom is voortijdig geëxplodeerd bom naar een veiliger plaats, zon- toen de 27-jarige Juan Ramon Perez der dat het apparaat tot ontploffing ermee onderweg was naar het hoofd- kwam kwartier van de Falanx. Een andere „„d,, bom explodeerde in het stadhuis van wervt ffevónrien Slechts Madrid. In een elektrische centrale, in dagen tpds w g „ntninffine een kantoor van een luehtvaartmaat- twee bommen e Jj' schappij en in het hoofdpostkantoor zijn *et tot ontplof- zijn talrijke personen gearresteerd. De 8 Kwa e Spaanse pers en de radio hebben met nog geen woobd gerept over de aansla gen. Spaanse communisten, die uit hun IJMUIDEN Op de Haaksgronden vijf mijl ten westen van Texel is gis teravond omstreeks kwart voor zeven LONDEN (Reuter) Drie nachtwa-het Britse schip Harpalion gestrand, kers op een Londense scheepswerf de- Vanuit IJmuiden zijn de sleepboten den gistermorgen de ronde door de kan-Simson, Nestor en Hector, van bureau toren van het bedrijf. Alles was in orde. Weismuller, naar het gestrande schip ge- bevonden ze. Ook in de kluis van de varen. Ook de reddingboot Prins Hen- werf. alles stond en lag daar op zijndrik uit Den Helder is uitgevaren, maar plaats. omdat er gisteravond nog geen onmid- Minder dan een uur later was er eendellijk gevaar voor schip of bemanning bedrag van 33.000 pond uit deze kluis bestond, bleef de reddingboot voorlopig verdwenen! in de buurt van de Harpalion. IJMUIDEN Het zeesleep- en ber gingsbedrijf van Wijsmuller in IJmui den heeft gisteren zijn vloot uitgebreid met de Utrecht, een 2550 pk sterke zee sleper van het type Ti oordholland en Zeeland. De nieuwe aanwinst komt uit New York, waar het schip dienst heeft gedaan als de Joseph H. Moran II. De Utrecht zal als eerste karwei voor Wijsmuller het 7800 ton grote vliegdek- schip Nehenta Bay van Boston naar Hong Kong slepen. Een zusterschip van de Nehenta Bay zal achter de Noord holland dezelfde reis maken. Een derde vliegdekschip, de Saginaw Bay zal door de Zeeland van Wijsmuller van Boston naar Rotterdam worden gebracht om te worden gesloopt. Eind maart kan het transport worden verwacht. L. Smit Co's internationale sleep dienst te Rotterdam zal over enkele maanden eveneens zijn vloo vergroten. Halverwege dit jaar komt de zeesleper Mississippi met een machinevermogen van 3250 pk in de vaart. Thans heeft deze sleepdienst acht slepers van 2500 tot 4200 pk in zijn vloot. Aan L. Smit, die tot dusver zeven Amerikaanse vliegdekschepen heeft ver sleept, waarvan er nog twee onderweg zijn, is;verzocht nog vier van die sche pen naaj* de sloper te brengen. Het is nog niet zeker of die reizen kunnen wor den ingepast in het sleepprogramma waarvoor de contracten al zijn afgeslo ten. Deense premier overleden KOPENHAGEN (Reuter) H. C. Hansen, de premier van Denemar ken, is gisteravond overleden. Hij was al enige tijd ziek. HET ALGEMEEN BESTUUR zou vol gens de commissie bevoegd moeten zijn. voorzover het belang van het gebied van het openbaar lichaam zulks vordert, aan het bestuur van een gemeente richt lijnen te geven met betrekking tot de volgende onderwerpen: a. de aanleg, het onderhoud, de exploi tatie en het beheer van hav.ens en de daarbij behorende bedrijfsterreinen: de industrievestiging; de woningbouw; de toepassing van de Woonruimte- wet 1947; de openlucht-recreatie; de aanleg en verbetering van land en waterwegen; oeververbindingen. DE SPECIAALZAAK VOOR UW BRIL ■g. HET ALGEMEEN BESTUUR zou ten aanzien van havens, die bestaan ten tijde van de inwerkingtreding van de wet Openbaar lichaam Rijnmond, en de daarbij behorende bedrijfsterreinen, alleen bevoegd moeten zijn richtlijnen te geven, voorzover bij het achterwege blijven daarvan het belang van het ge bied van het openbaar lichaam in ern stige mate zou schaden. NAAST HET GEVEN van deze (niet bindende) richtlijnen met betrekking tot bepaalde onderwerpen, zou het open baar lichaam op grondslag daarvan (bindende) aanwijzingen moeten geven aan de gemeentebesturen. Tot de verdere bevoegdheden zouden volgens de commissie moeten behoren: het uitoefenen van gemeentelijke bevoegdheden, krachtens opdracht van de gemeentebesturen zelf of van de wetgever; het adviseren van hoger gezag, als mede het optreden als belangheb bende in de gevallen waarin aan belanghebbenden het recht is toege kend beroep in te stellen of bezwa ren in te dienen; de voorbereiding van streekplannen, c.q. de herziening daarvan. De kosten van het openbaar lichaam, voor zover deze niet door een eventueel te verlenen Rijksbijdrage worden ge dekt, zouden in beginsel moeten worden gebracht ten laste van de gemeenten naar evenredigheid van haar bevol kingscijfers. De minister van binnenlandse zaken heeft de commissie-Klaasesz gevraagd vóór 15 mei de meningen in te winnen van de betrokken gemeenten, waarna hij zijn standpunt zou bepalen. AMSTERDAM. De hoofdinspecteur voor de scheepvaart, de heer J. Metz, heeft de raad voor de scheepvaart voor gesteld de bevoegdheid van kapitein H. P. H. uit Vlaardingen in te houden voor de tijd van zes maanden. Op 27 april 1959 is de kustvaarder Leemans onder commando van kapitein H. op de Tunesische kust bij Kelibia gestrand. Het schip was op volle kracht op het zand gelópen en kon pas vier dagen later met de hulp van een Ne derlandse sleepboot vlot komen. De heer Metz sprak van een „niet te vergeven nonchalance" in verband met het feit, dat kapitein H. bijna anderhalf uur lang geen peilingen had genomen. De raad zal in deze zaak schrifteliik uitspraak doen. DJAKARTA (UPI) Premier Kroesjt- sjet is de tweede dag van zijn verblijf in Indonesië begonnen met kritiek, die zijn gastheer president Soekarno zicht baar onaangenaam trof. Het gebeurde bii de plechtigheid van het heien van de eer ste paal voor het grote stadion dat even buiten Djakarta voor de komende Azia tische spelen wordt gebouwd „Dit stadion," zei Kroesjtsjef onom- w<ïï„' ",s ouderwets en kost te veel geld Verder had hij aanmerkingen op de plannen voor een sporthal, een hotel en andere gebouwen, die bij het stadion zulien verrijzen. „Dit is slechts mijn persoonlijke mening," besloot de Rus sische gast. Soekarno onthield zich van commentaar. do. Plechtigheid reden de twee staatshoipfden' naar het presidentiële zo merpaleis m Bogor. Zij brachten er ook al omdat een tocht door de bota nische tuinen van Bogor moest worden afgelast wegens zware regenval de rest van de dag door met besprekingen u^arbij alleen hun tolken aanwezig wa- Radio-Moskou deelde gisteren mee dat Rusland Indonesië zal helpen bij de aan- leg van wegen op Borneo. MAASTRICHT Een dertigjarige vrouw kwam om het leven, acht kinde ren werden licht gewond en een ver pleegster kreeg een shock, toen gister morgen op een viersprong in Maas tricht een Volkswagenbusje tegen een sportauto botste. Het busje, bestuurd door de verpleeg ster F. C. uit Maastricht, kantelde en viel boven op de dertigjarige mevrouw Van Lucas uit Maastricht, die juist op de fiets passeerde. Zij overleed kort na aankomst in het ziekenhuis. De acht kinderen, die in het busje van de gemeentelijke dienst voor de schooltandverzorging op weg naar school waren, kregen lichte ver wondingen. Het K.N.M.I. in De Biït berichtte ons gisteravond om 23.15 uur: Aanvankelijk zonnige perio den. Later ech ter toenemende bewolking, maar geen neer slag van bete kenis. Matige tot vrij krach tige zuidweste lijke wind. Minder koud. MIES JE: Op een carnaval is het in ieder geval warm. 21 febr.i'zon op 7.46, zon onder 18.03; maan op 3.19, maan onder 12.24. 22 l'ebr. zon op 7.44, zon onder 13.05; maan op 4.22, maan onder 13.22.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 1