ZWITSAL Overdracht nieuw orgel geref. kerk Zierikzee Boottochten Zeeuwse chronische invaliden Walcheren HHIS ^Craó HOEST UW KIND...? door Zeeland Oostkappelaar reed „los op brommer in Vlissingen MAGISTRAAL CONCERT Z.'Vlaanderen Plaats voor 105 patiënten nMJf i KANTONGERECHT MIDDELBURG Snelle taxichauffeur kreeg 15 boete Bromfietser geivond hij aanrijding met auto Goed concert van Noordbevelands Mannenkoor Experiment van de T.J.R. Zangver. te Oosterland vierde jubileum Inbraak hij juwelier Fruittelers vergaderen De heer H. Kok overleden Straat verbetering NUTROMA DE VEREDELDE KOFFIEMELK VAN TltltfixUci VOGEL KWEKERS Vrijdag 12 februari 1960 Z1EUWSCH DAGBLAD Pag. 4 j megen, Venlo (via het Maas- en Waal- kanaal), Heusden of Hedel en via Rot- sterdam naar Willemstad. Als insche- I pingsplaatsen zijn aangewezen Terneu- zen en Vlake, terwijl de ontscheping slechts plaats vindt te Vlake. De be zetting van het verplegend personeel tij- j raliseer, maar naast de jeugd staan. De MIDDELBURG De krinP dens deze ^oc^lt is een specifiek Zeeuw- heer Van Bennekom zei dat men de Bij i Tr se. Als scheepsarts zal dokter Stum- Zeeland van het Roode Kruis OTlt- phius fungeren, terwijl voor de vijfde ving de verheugende mededeling >5eer zr- De Kramer als hoofdverpieeg- Advertentie N.C.V.B. afd. 't Zand MIDDELBURG De afdeling NCVB 't Zand hield haar maandelijkse verga dering, in welke de heer J. A. v. Ben nekom uit Middelburg sprak over ..In de branding". De spreker bepaalde zich voornamelijk bij de geestelijke branding, waarin de jongeren tussen twaalf en Voor de chr. besturenbond te Seroos-j kerke (W) is de film ,,Echo der bergen" vertoond. Voor de afdeling Rilland van de! NCVB sprak de heer Boon uit Middel twintig jaar verkeren. Op ons ouderen burg over Israel. Hij vertoonde ook en-I rust de taak hen te helpen. Geen gemo- kele films over dit land. 0 De middenstandsvereniging te 's-Gra- Talm niet langer, grijp dadelijk in! Bestrijd kinderhoest met K/NDER HONING SIROOP^! dat dit jaar 35 patiënten, een halve bezetting, meer zijn toege wezen dan voorheen, voor de tocht met het hospitaalschip ,,J. Henry Dunant". Dit zal een niet onbelangrijke verlichting beteke nen met betrekking tot de selec tie, die scheepsarts dokter J. Stumphius te Vlissingen uit de talrijke opgaven te verrichten heeft. Van 9 tot 14 mei gaan Zeeuwse-pa tiënten van de Zuid-hollandse eilanden (uit ieder gebied 35) met in- en ontsche pingen te Zijpe en Dordt naar Lekker- kerk, Maarssen, Alkmaar, Jutfaas en Alkmaar (tevens een bezoek aan Am sterdam en Rotterdam). Deze Zeeuwse patiënten zullen dan afkomstig zijn van Schouwen-Duiveland, Tholen, St. Philips- land en oostelijk Zuid-Beveland. De be- j zetting van het verplegend personeel I (verpleegster, helpsters en helpers uit j de colonnes) zal voor het merendeel Zeeuw zijn, waaronder ook in ieder ge val de scheepsarts. Van 16 tot 21 mei gaan uitsluitend Zeeuwse patiënten uit het overige ge deelte van ons gewest een tocht maken naar Gorinchem, Lobith-tolkamer, Nij- ster meegaat. Binnenkort zullen traditie getrouw al le huisartsen in Zeeland voor de kring Zeeland worden aangeschreven om voor medio maart hun eventuele chronische invalide patiënten op te geven, opdat de selecties zo spoedig mogelijk kunnen ge beuren. Op de Zeeuwse afdelingen van het Ned. Roode Kruis zal tegelijkertijd een beroep worden gedaan om te bewerkstel ligen dat opgaven van verpleegsters, helpsters en helpers rijkelijk zullen be- invloeden opdat ook de bezetting van het verplegend personeel voor beide tochten compleet is. De afdelingen zullen verder de finan ciële regeling en het vervoer der pa- tienten van hun woonplaats naar en van de inschepingshavens verzorgen. belse geschiedenis niet moest vertellen in de trant van sprookjesverhalen, maar laat men Jezus zien als het „Licht der wereld". Praat vrijuit met de jeugd, ook op de meest ongelegen momenten, meen de spreker. De jaarvergadering wordt gehouden op 10 maart a.s. Jaarvergadering V.V.V. AAGTEKERKE. De vereniging V.V.V. hield haar eerste jaarvergade ring onder leiding van haar voorzitter, de heer C. Minderhoud. Uit het jaar verslag van de secretaris bleek, dat de venpolder is gezellig bijeen geweest. De spraakwaterval werd omlijst door ac- cordeonmuziek van het duo Mej. de Kok en de heer Bordewijn uit Goes. 0 Tde gehouden vergadering van lidmaten der Nederlandse Hervormde Gemeente te Stavenisse werden de vol gende ambtsdragers herkozen. In de vacature voor ouderling werd de heer M. Smits, in de vacatures voor diaken werden A. Pierens en A. J. v. d. Slikke bevestigd. 0 Het bestuur van de Christelijke Wijk verpleging te Westkapelle is in verga dering bijeen geweest. Van ds. Dondorp was een schrijven ontvangen dat hij be dankte voor de prettige samenwerking tijdens zijn oud-voorzitterschap. Uit het jaarverslag van de -wijkverpleegster bleek dat er 4349 handelingen waren ver richt in het jaar 1959. 0 De collecte die te Waarde gehouden vereniging op 31 dec. 1959 25 leden tel de en dat in het afgelopen s.eizoen 2787 j cronnntrnlpprdp nvprnachtineen in de ee- 1S ten bate van Tuindorp-Oostzaan, heeft meente hadden plaatsgevonde™ 2 1h—ht. Advertentie pen Neei ^dan moet U op Uw hoede zijn. fü JLts U zich rillerig voelt in deze griep- periode dan moejÊ00n Uw hoede zijn. Neem direct een*B*NK grieppoeder en U voelt zich sp^dig veel beter. Ga er mee door tot t^üch weer helemaal fit voelt. MEEPm poeders helpen snel en zijn gemakkelijk in te nemen. Als U zich rillerig voelt in deze grïep- periode dan moet U op Uw hoede zijn. MIDDELBURG „Het is te zot om j van te spreken" meende de Middel- i burgse kantonrechter, mr. J. Moolen- burgh. Dit sloeg op de 25-jarige straat- lmaker P. den H. uit Oostkapelle die voor het hekje stond omdat hij met zijn bromfiets door Vlissingen had ge beden, „zonder het stuur met tenminste I één hand vast te houden" zoals het fijntjes in het proces-verbaal was uit gedrukt. „Ik wilde op mijn horloge kij- ken" verdedigde verdachte zich. Maar van g. uit Dubbeldam over de rijks het rijden „met nul handjes" kostte weg nummer 58, zonder de noodzaak hem acht gulden of_ twee dagen. De te voelen het groot licht te ontsteken. leverde hem een boete van vijf gulden of een dag op, conform de eis. De taxichauffeur J. J. N. uit Vlissin gen heeft op 16 en 21 januari zonder twijfel voor enkele zeer snelle stadsrit- ten kunnen zorgen. Beide malen werd geconstateerd dat hij met een snelheid van ongeveer 65 km per uur door de bebouwde kom reed. „Ik was me er niet van bewust", zei de taxichauffeur, „mijn snelheidsmeter was kapot". Mr. Moolenburgh vond het echter zeer on- attent en vonniste conform de eis: vijf tien gulden of drie dagen. In het vroege winterdonker van de januarimaand reden de chauffeur-mon teur P. J. de J. uit Goes, en G. T. officier had tien gulden geëist. De kantoorbediende J. C. had zich te verantwoorden voor het vervoeren van i twee vrouwspersonen en zichzelf tege lijk op zijn fiets. Het betrof hier zijn vrouw en tienjarig nichtje waarmee hij top zeventien januari mee over de Paul i Krugerstraat reed. Dit zware transport MIDDELBURG. De pianist Hans Henkemans behoort onge twijfeld tot de allergrootste pia niste die ons land kent. Zijn recital gisteravond in de Gehoor zaal te' Middelburg was hiervoor een imponerend en groots bewijs. Zelden hebben we in deze zaal I een pianist met een dergelijke muzikale persoonlijkheid beluis terd, die zijn toehoorders van de eerste maat in Bach's Suite tot i der laatste in de Polonaise van Chopin uitermate wist te boeien. Henkemans begon dus met de schitte rend gespeelde Franse Suite no. 2 in c kl. t. van J. S. Bach. Hierin wer den onmiddellijk zijn uiterst sensitieve dichterlijke geest en zijn verfijnde zin voor klankschoonheid openbaar. Eigen schappen die in de volgende sonate in d gr. t. van L. van Beethoven nog meer geaccentueerd werden. Voor de pauze speelde deze kunstenaar, die naam heeft gemaakt als Debussy-vertolker dan nog het „Pour le piano" van deze compo nist op onnavolgbare wijze. Ook na de pauze viel het spel van Henkemans in hoge mate te roemen, want zowel de Nocturne no. 6 van Ga briel Fauré als zijn compositorisch wat tegenvallende eigenhandige sonate en de polonaise-fantasie in as gr. t. van Fre deric Chopin werden vertolkt met zulk een rijkdom aan expressie en betove rende klank dat we aan dit door de A.V.U. georganiseerde recital een kost bare herinnering zullen bewaren. De te recht geestdriftige bijval van de toe hoorders werd door de kunstenaar be loond met een fraaie toegift van Debus sy. Jammer was het dat er deze avond zo een abominabel valse vleugel beschik baar was. De belangstelling voor dit concert was vrij groot. De B. Beiden werden veroordeeld tot een boe te van vijftien gulden of drie dagen conform de eis. In Kruiningen meende de controleur D. R. uit Kapelle op 19 november dat hij met zijn auto een voor hem rijden de vrachtauto nog best kon inhalen. Dit ging zonder moeite, maar hij maakte zijn manoeuvre op een wegkruising. Ook voor de kantonrechter meende hij dat dit wel mocht. Mr. Moolenburgh beijverde zich lang om verdachte er van te overtuigen dat het niet is toe gestaan om op een kruising andere auto's in te halen, en legde de contro leur tenslotte een boete van vijftien gulden of drie dagen op, conform de eis. „Ik dacht dat de afstand tot dc brom fietsen nog groot genoeg was", zei de achttienjarige scholier F. W. van R. uit 1335,50 gulden opgebracht, hetgeen neerkomt op 1,30 gulden per persoon B. en W. van Bruinisse stellen alles in het werk om aan de grote vraag die er nog steeds naar volkstuinen be staat te voldoén. Zij stellen daarom de tuinen beschikbaar die zij hebben ge kocht om t.z.t. als bouwgrondte dienen wanneer het plan West verder wordt volgebouwd. De afdeling Biezelinge van de Neder lands-Christelijke Landarbeidersbond zal te Rilland opvoeren het toneelstuk „Op eigen erf te gronde" Enkele winkeliers uit Kapelle en Biezelinge zullen a.s. dinsdag in het lokaal „Obadja" een familie-avond hou den, die gevuld zal worden met toneel, zang, muziek, schetsjes en een quiz. Toen mevr. L. uit Wilhelminadorp op de J. A. v.d. Goeskade wilde pas seren, kwam zij in botsing met een vrachtauto van de heer B. uit Goes. De volkswagen van mevr. L. werd zwaar beschadigd, maar persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor. De afdeling Colijnsplaat van de Ne derl. Chr. Landarbeidersbond hield voor haar leden een filmavond in Hotel „De Patrijs". Er werd een zestal films ver toond, waarna de heer Minnaard, dis trictsbestuurder van de N.C.L.B. een slotwoord sprak, 's Middags werd een kindervoorstelling gegeven. Het actie-comité gevormd in het kader van het wereld vluchtelingen jaar in Nieuwdorp biedt de inwoners enkele bijeenkomsten aan met een gevarieerd programma in de zaal v. d. Dries. Naast een oliebollenactie en een verlo ting hoopt men e enzo groot mogelijk bedrag bijeen te brengen. De damcompetitie te St. Maartens dijk had de volgende uitslag: J. v. d. Reest en L. Heyboer 20, G. Lindhout en A. Poldema 2—0, J. v. d. Reest en C. Menhere afgebr. De buurtvereniging „Juliana" te Wemeldinge hield in het Ned. Herv. Jeugdgebouw haar jaarlijkse feestavond onder voorzitterschap van de heer A. P. Schouwenaar. Tijdens deze geslaagde avond trad het revue-ensemble „Kla veren Vijf" uit Roosendaal op. Gevonden Voorwerpen Voor het diploma machineschrijven slaagden uit Wemeldinge de scholieren: L. de Best, P. G. van den Boomgaard, G. J. Dagevos, A. J. Glerum, A. J. Ka- relse en C. J. de Schippers. De landbouwvereniging „Eendracht TERNEUZEN. De bromfietser A. K. uit Terneuzen is bij een aanrijding met een vrachtauto, die werd bestuurd door M. G. D. uit Terneuzen, zodanig gewond geraakt aan de rechterfoet dat hij moest worden behandeld door dr. A. van Breda-Vriesman. K. kwam uit de Rosenstraat en verleende op het kruis punt Geraniumstraat-Azaleastraat geen voorrang aan D. die uit de Dokweg kwam. De bromfiets werd beschadigd. ZIERIKZEE. Het met steun van hetds, Tiemersma voor in gebed en vervol- Nationaal Rampenfonds gebouwde orgelgens gaf de heer W. Hiilsmann, voor de Geref. Kerk is gisteravond offi- organist van de St. Joriskerk te Amers- cieel overgedragen. De heer W. J. A. foort een concert op het nieuwe orgel, H. van Berkel, adviseur van het Ram- waarbij de kwaliteiten van het instru- penfonds voor de getroffen kerken hield ment duidelijk tot uitdrukking kwamen. hierbij een toespraak, waarin hij o.a. er op wees dat de Geref. Kerk in Tuindorp- 1 j j Oostzaan enkele weken geleden ernstige tJll(XmStT1J(leVS V@rt!aCleV(lcn schade 'heeft geleden aan het kerkge- HAAMSTEDE. De bond van oud bouw. Hij deede en beroep op de aanwe- strijders en dragers van het mobilisa- zigen om deze kerk te steunen. Nadat tiekruis hield de jaarvergadering in ho- het Wilhelmus was gespeeld, sprak zijne tel Bom. Bondsvoorzitter generaal Lijt- Souhurg. Hij vergiste zich deerlijk. Bij Maakt Macht' te Nisse is in vergade- N.C.V.B. vergaderde MELISKERKE. De Nederlandse Christelijke Vrouwen Bond hield onder leiding van mevrouw Van Heezen haar vergadering. Spreekster op deze avond was mejuffrouw De Smit uit Vlissingen. die het onderwerp behandelde hoe of verschillende stoffen behandeld moeten worden bij het wassen met de wasma chine. Het was voor de aanwezige da mes een leerzame avond. In Ovezande is voor de slachtoffers van de ramp in Tuindorp-Oostzaan ƒ366.15 gecollecteerd. iiiiiiiiiiiiiniimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinniiiiii Het Noordbevelands Mannenkoor heeft in de Stadswijnkelder te Kortgene gis teren zijn eerste uitvoering gegeven, een optreden, dat door muziekliefheb bers en critici met grote belangstelling werd tegemoet gezien. De moed van het koor en niet minder van de dirigent, de heer F. Smits uit Kortgene moet wor den bewonderd. Het koor repeteert na melijk nog maar een half jaar. Deze eerste uitvoering heeft echter bewezen, dat het mannenkoor voir Noord-Beveland een grote aanwinst op cultureel gebied betekent. Dat de ver tolking van de diverse nummers zeer aanvaardbaar en meer dan eens su bliem was is te danken aan het enthou siasme van het koor (plm. dertig le den) en aan de strakke, bezielende lei ding van de dirigent. Men heeft bewezen tot belangrijke prestaties te kunnen kom?n en men mag dit koor gerust een goede toekomst voorspellen. De dirigent gaf een toe lichting op de zangnummers en dat werd zeer op prijs gesteld. Uitgevoerd wer den werken van Dijkstra, Mendelsohn, Schubert. Croft, Mangoltz, Zwijssig, en Gruber Holman. Een te waarderen in termezzo was het optreden van het blasskwintet van de Kon. Harmonie E.M.M. uit Kortgene, dat enkele wer ken, die als curiositeiten gelden voor dergelijke instrumenten, ten gehore bracht en dit op zeer te waarderen wij ze deed. De voorzitter van het mannenkoor, de heer M. van de Boogaard opende en sloot de avond. het oversteken van de Walstraat te Vlissingen op zijn fiets, konden de bromfietsen hem niet meer ontwijken. Er volgde een aanrijding. „U had te gen de verbalisant gezegd dat de af stand nog drie meter was", merkte de kantonrechter op. Die drie meter wa ren voor verdachte kennelijk geruststel lend geweest. De officier vorderde een boete van vijftien gulden of drie dagen. De kantonrechter maakte er tien gul- den of twee dagen van. De Haagse stuwadoor P. B. reed op achttien september achter een bestel wagen op de rijksweg bij Krabbendij- ke. De bestelwagen minderde vaart, de stuwadoor niet. Er volgde een aan rijding. „Hij sorteerde niet voor", merk te verdachte op toen hij voor het hekje stond voor te snel rijden en het ver oorzaken van een aanrijding. ,,U had er rekening mee kunnen houden, hij stopte niet abrupt", antwoordde de of ficier mr. J. L. Andreae. Hij vorderde 40 gulden boete of acht dagen. De kan tonrechter vonniste conform. ring bijeen geweest. Het afgelopen jaar was voor de vereniging zeer gunstig. Het aantal leden is weer gestegen. In de vacature. „J. Mol werd voorzien door verkiezing van de heer J. Nieuwen- huise, terwijl eveneens als bestuurslid werden herkozen de heren A. Heiligers en J. Hoebeke. 0 Voor de kiesvereniging van de SGP te Rilland hield de heer P. Beeke een interessante causerie over „Hoe komt een wet tot stand?". Een geanimeerde bespreking volgde. Woensdag 2 maart hoopt de Chr. Fan fare „Hosanna" de jaarlijkse grote uit voering te geven in het Centrum te Axel. 0 De Nederlands Hervormde Vrouwen vereniging „Indonesië" te St. Annaland hield in het verenigingsgebouw een al gemene jaarvergadering. Een zeer uit gebreid programma van zang en voor dracht werd in een vlot tempo afge werkt. De door het Ned. Roode Kruis in Baarland gehouden collecte ten bate van de slachtoffers van de watersnood in Tuindorp-Oostzaan heeft 353,88 gul den opgebracht. OUDSTE INWONER VAN TERNEUZEN JARIG TERNEUZEN. Woensdag was het feest in het rusthuis „Scheldeoord". De heer H. Kayser vierde zijn vijfennegen tigste verjaardag. Als oudste inwoner van Terneuzen mocht hij die dag vele gelukwensen in ontvangst nemen. Ook kreeg hij bezoek van burgemeester P. H. W. F. Teilegen, die hem per soonlijk geluk kwam wensen. De heer Kayser mag zich nog steeds in een goe de gezondheid verheugen. TERNEUZEN. Voor de eerste keer de geschiedenis der Terneuzense jeugdraad is er een studieweekend ge organiseerd dat als een experiment moet worden beschouwd. Omdat er 35 deel nemers waren van alle richtingen, zo wel r.k., n.h., geref., als buitenkerkelij ken, was deze „ontmoeting" een expe riment dat echter als geslaagd mag worden betiteld. De heer Van Moock hield als eerste een inleiding over „De taak der plaatselijke jeugdraad". De heer Tamsma uit Den Haag hield een causerie over de mogelijkheden van het poppenspel, 's Zondagsmorgens gingen de deelnemers ter kerke of maakten een wandeling waarna de heer Tamsma weer aan het woord kwam met als on derwerp „De mogelijkheden en de moei lijkheden van het jeugdzorgwerk." Na een levendige discussie werd hierop het weekend gesloten door de heer De Groe ne. Vissersschip opgebracht TERNEUZEN. De bemanning van het rdjkspolitievaartuig R.P. 10 heeft in de nacht van dinsdag op woensdag op de Westerschelde het vissersvaartuig HP 1 aangehouden en opgebracht naar de haven van Terneuzen. De bemanning was aan het mosselen vissen. Dit is nachts verboden om diefstal tegen te gaan. De lading mosselen is in beslag genomen en in Terneuzen gelost. Raadsvergadering van Hoek uitgesteld HOEK Wegens ziekte van burge meester A. F. Hanssens komt de ge meenteraad eerst op 18 februari 's mor gens om 9 uu, bijeen. Jaarvergadering Z.L.M. HOEK De afdeling Hoek van de j heeft in "'s Lands Welvaren" onder voorzitterschap van de heer F. G. Tollenaar haar jaarvergadering gehou den. Twee; bestuursleden, de heren J. Dieleman-Riemens en D. Haak-Tolle- naar werden met algemene stemmen herkozen. Als afgevaardigden voor de kringver gadering werden benoemd de heren F G. Tollenaar en D. J. Haak. De pen ningmeester sloot het jaar af met een batig saldo van 275 gulden. Mr. J. F, G. Schlingeman, algemeen secretaris van de Z.L.M.gaf onder meer een algemene indruk van de Euromarkt en besprak de ingrijpende kwestie van de kanaalverbreding. Van de gelegenheid om vragen te stel len werd een druk gebruik gemaakt. excellentie mr. W. F. Schokking, die o.a. opmerkte dat in Zierikzee thans prachtige orgels staan en dat na verloop van tijd ook de Gasthuiskerk, de r.k.- kerk en de lutherse kerk nieuwe orgels zullen krijgen. Hij sprak de hoop uit dat op dit orgel ook concerten zullen worden gegeven. Burgemeester dr. Dijckmeester sprak namens het gemeentebestuur zijn blijd schap uit over het feit dat de Geref. Kerk te Zierikzee thans een voortreffe lijk orgel bezit, waarna ds. IJ. J. Tie mersma het orgel namens de kerkeraad aanvaardde. Nadat Psalm }50 was gezongen ging OOSTERLAND. De Chr. Gemengde Zangvereniging „Vooruitgang Zij Ons Streven" gaf ter gelegenheid van haar gouden jubileum een uitvoering in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw. Tijdens deze bijeenkomst gingen woorden van dank naar de directeur van de vereni ging, de heer M. Dorst, en naar de or- ganiste mej. R. Stoutjesdijk. Er werden enige liederen gezongen en het toneel stuk „Christien" van mevrouw Hoek stra-Kloosterhuis werd op verdienstelij ke wijze op de planken gebracht. On der de gelukwensen waren er van de Chr. Vrouwenvereniging „Martha", de muziekvereniging „Oosterlands Fanfa re", de sportvereniging „Duiveland" en de zustervereniging „Een Naam Is On ze Hope" te Nieuwerkerk. Voorzitter Van der Werf sprak woorden van dank. De heer Jac. Bouwman sprak op deze avond een openingswoord en besloot met dankgebed. Opening conferentiekamer OOSTERLAND. Het ligt in de be- doeling om op woensdagmiddag 17 fe bruari a.s. het geheel gerestaureerde gemeentelijk verenigingsgebouw: „DE CONFERENTIEKAMER" te herope nen. Het gebouw, dat door oorlogsge weld en watersnood veel geleden heeft, is thans grondig verbeterd, terwijl er ook nog enkele veranderingen in het interieur zijn aangebracht. „De Confe rentiekamer" is weer als nieuw uit de ze fase te voorschijn gekomen, en mag als vergaderzaal weer met ere haar plaats in onze dorpsgemeenschap innemen. Diamanten bruiloft OOSTERLAND. Op dinsdag 16 februari a.s. hoopt het echtpaar Jan van 't Hoff en Gieitje van 't Hoff- Dorst hun zestigjarige echtvereniging te herdenken. Zij verkeren nog in een 1 goede gezondheid en hebben 4 •- kinde-i ren, 5 kleinkinderen én 2 achterklein- j kinderen. Het zal het echtpaar, dat woonachtig op de Sint Joostdijk niet aan belangstelling ontbreken op liun feestdag. sen hield een toespraak. Er zijn in Zee land twee afdelingen. De toneelvereni ging uit Renesse voerde daarna op uit stekende wijze het stuk „Op drift" op. JEF LAST OVER B4LI ZIERIKZEE. De bekende dichter, schrijver en sinoloog dr. Jef Last heeft in Mondragon voor de Z.V.U. een voor dracht gehouden over Bali. De spreker die jaren op Bali heeft gewoond, zette op duidelijke wijze uit een hoe het Bah uit de oudheid is ge worden tot het Bali van het heden. Be roemd over de gehele wereld om na tuurschoon. tempels, muziek en schim menspelen is het een bevoorrecht eiland. Nadat spreker de cultuur zoals die in de loop der eeuwen is ontstaan, had ge schetst, ging hij uitvoerig in op de ve le veranderingen die de laatste jaren hebben plaats gehad. Enerzijds kan men stellen dat het jam mer is dat de oude Balinese cultuur zal verdwijnen, anderzijds was spreker toch ook niet zo pessimistisch omdat hij de stellige overtuiging had dat in de huidige generaties de oude geest van Bali zal blijven voortbestaan. ZIERIKZEE. Toen de heer J. Ou- perlé, eigenaar van de juwelierszaak aan de Oude Haven woensdagmorgen ontwaakte ontdekte hij tot zijn grote schrik dat de etalageruit vermeld was. Er bleken een groot aantal horloges meegenomen te zijn. De politie is de ge hele dag nog met het onderzoek bezig geweest. Ondanks de hulp van een speur hond heeft dit nog niet tot succes ge leid. HAAMSTEDE. In de Tuinbouw school hield de heer P. A. Schoor van het Landbouw Economisch Instituut een lezing over: „Nieuwe inzichten in een lonende exploitatie van een fruitteeltbe- drijf". Spreker zei, dat de fruittelers na de oorlog te maken kregen met een snelle technische en economische voor uitgang, waaraan aanpassing noodza kelijk was. De aanpassing was nodig om in verband met de produktie de buiten landse concurrentie het hoofd te kunnen bieden. De jonge moderne bedrijven zul len ons de weg in de toekomst wijzen. Hierin zitten vele voordelen: gevraagde rassen, hoge produktie, lage arbeidskos ten. Van de gelegenheid om vragen te stellen werd een druk gebruik gemaakt. Aanbesteding beplanting ZIERIKZEE. In de gemeente Zie rikzee werd het onderhouden van be plantingen langs wegen en dijken met bijbehorende werken aanbesteed. De hoogste inschrijver voor deze aanbe steding die werd gehouden in het kan toorgebouw der Nederlandse Heide Maatschappij in Zierikzee, was fa. J. Castel uit Middelburg voor 38500 gulr den. Firma Krinkels uit Wouw was de laagste inschrijver met een bedrag van 19600 gulden. BRUINISSE. De heer H. Kok. tij dens zijn leven eerste machinist van het ss. Minister C. Lely, van de dienst Zij peNumansdorp is op ruim 88-jarige leeftijd overleden. De dienstperiode van de heer Kok was van 1900 tot 1934. m. a.w. de bloeiperiode van de veerdien sten der R.T.M. en toen de „Minister" dagelijks vele tientallen passagiers naar Rotterdam vervoerde. HAAMSTEDE. De raad besloot de Noordstraat te doen verbeteren. De twee parkeerterreinen worden geasphalteerd. Aan de heer Van Dijke-Gilsjanse werd bouwterrein voor de bouw van een win kel in erfpacht gegeven. De voorzitter deelde mede dat men op het ogenblik niet verder kan met de uitvoering van het uitbreidingsplan omdat niet bekend is hoe de Noordweg en de Zuidweg ge projecteerd zullen worden. ST. MAARTENSDIJK, 11 febr. Uien 40—55 13—12.86, 50—70 17 10—17.30. bonken 18.05, drielingen 12.3911.01, picklers 4.20. Aanvoer 65 ton. Voeraardappelen 4.60, stek- peen 6.01, aanvoer 4 ton. ST. MAARTENSDIJK, 11 febr. Beurs bericht - tarwe 31—32. gerst 25—27. haver 2425, groene erwten 35—40. schokkers 40 42, bruine bonen 1.101.25, koolzaad 4045, blauwmaanzaad 1.101.25. VISMIJN. VEERE, 11 febr. Exportgar nalen 35 kg. 2.55. heb ik gelezen dat de minister van Verkeer en Waterstaat zal denken over de mogelijkheid om de posttarieven te verlagen. De po- =E terijen hebben de laatste jaren S winsten gemaakt, hoewel enkele =E jaren geleden werd gevreesd dat een verlies zou worden geboekt. De tarieven zijn toen verhoogd, maar naderhand is gebleken, dat deze verhoging nauwelijks nodig was. S Het zou nu. om de posterijen S eens flink in de slappe was te zet- ten. aantrekkelijk zijn de tarieven op het huidige niveau te laten. Er kan dan enkele jaren lang een flinke winst worden gemaakt. Men moet echter niet vergeten dat de post een openbaar nutsbedrijf is H en het doel van zo'n bedrijf mag niet het maken van winst zijn, j= doch het verlenen van dienstbe- toon. In de afgelopen jaren zijn ech- ter niet alleen de posttarieven om- EE hoog gegaan, ook tal van produk- ten in de sfeer van handel en in- dustrie zijn in prijs verhoogd. Na- EE derhand bleek, dat er flinke win- Ej sten waren gemaakt. Zou het geen aanbeveling verdienen ook in die S sectoren de prijzen eens te be- kijken? Het gebeurt wel, maar ol EE de neiging om tot prijsverlaging te komen groot is. betwijfel ik we] S eens. Belet een stelsel van onder- =s linge afspraken misschien prijs- S verlaging? DllllllllflIllllllllllllllltlllllllUnillillillUHIHIIIUIIIIIIIUIIIIIIIIIIII ,J aarvergad cring Ver. Chr. onderwijs MELISKERKE. De Vereniging van Christelijk onderwijs op Geref. Grond slag hield haar 54ste jaarvergadering on der voorzitterschap van de heer W. de Buk. Zowel de secretaris als de penning meester waren in hun jaarverslagen van mening, dat het afgelopen jaar zeer gunstig voor de vereniging is geweest. Nog steeds stijgt het ledental en dit is een gunstig teken. De heren J. Wisse en I. Dekker werden met algemene stemmen herkozene n namen die benoe- j ming aan. Binnenkort zal de geheel gerestau- 1 reerde school in gebruik worden geno men. Naar aanleiding van enkele vragen I over het oprichten van een kleuterschool deelde de voorzitter mee, dat er nog geen berichten omtrent deze zaak bin- nen waren. Nutroma veredelt het aroma i Raad Aagtekerke bijeen AAGTEKERKE. De gemeenteraad van Aagtekerke komt op maandag 15 februari des middags om half twee in openbare vergadering bijeen. Op de ta fel van de raadsleden ligt dan een agen da van zestien punten. Om er enkele onderwerpen uit te nemen: bouw gar derobe aan verenigingsgebouw en in verband hiermee wijziging begroting; buiten werking stellen van de woon- ruimtewet 1947: subsidie badhuis 1959; voorschot salarisverhoging gemeenteper- 1 soneel le kwartaal 1960; vaststelling nieuwe verordening schoolartsendienst; i verzoek bestuur ger. gemeenteschool aankoop bouwgrond voor onderwijzers- woning; wijziging verordening op de heffing van reinigingsrechten; bijdrage in de kosten voor het vervaardigen van een brochure over Walcheren. AANBESTEDING Het Bestuur van de Waterke ring van de calamiteuze pol der Borssele zal trachten aan te bestden het herstel, de ver nieuwing en het onderhoud tot 31 december 1960 van de aar de-, kram-, rijs- en steenglooi- ingswerken aan de waterke ring van de calamiteuze pol der Borssele. De aanbesteding zal plaats hebben op 16 maart 1960 des namiddags 2 uur in de Direc tiekeet te Borssele. le aanwijzing op woensdag 9 maart 1960. 2e aanwijzing op vrijdag 11 maart 1960. telkens van 2 tot 3 uur in de Directiekeet te Borssele. De nota van inlichtingen ligt op maandag 14 maart 1960 ter inzage in de Directiekeet te Borssele des namiddags van 2 tot 3 uur De bestekken met tekening zijn vanaf 24 februari 1960 te gen betaling van f 2.50 ver krijgbaar bij de wnd. secreta ris-ontvanger tegen betaling per postwissel of door storting op postrekening No. 23139 ten name van de wnd. secretaris ontvanger der waterkering van de calamiteuze polder Borssele, Grote Markt 3, Goes. De inschrijvingsbiljetten moe ten behoorlijk gesloten, uiter lijk voor 12 uur aan de dag der besteding voorafgaande, worden bezorgd ten kantore van de wnd. secretaris-ont vanger der waterkering voor noemd. Gegadigden worden in de ge legenheid gesteld op de dag der besteding gedurende 1 uur voor het aangekondigde tijdstip der besteding hun in- schrijvingsbiljetten te bezor gen of te doen bezorgen. P. J. J. DEKKER. Voorzitter A. MOL. Wnd. Secretaris-Ontvanger ZATERDAG 13 febr. koopt fa. Korstens- Verschhuren Helmond KANARIES en betaalt voor gele. lichtbonte en klcurman- nen 7, POPJES 1,25 p. stuk Vogels brengen AXEL: tussen 10—11 uur Café „Benelux", Nieuwedijk 2. HULST: tussen 11.301 uur Café „De Ster", Overdamstr. GOES: tussen 2.30—4 uur zaad- handel Gel jon, L. Vorststr. 62.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 4