Oude nazi-boot of hersenschim van Argentijnen Boeren-opstand in Amiens Baaaalen" is taboe de kazerne Raadsel van Golfo Nuevohapte adem m LONDEN BEREIDT ZICH VOOR OP CHAOS TIJGER - AN IS IE WERD TOCH VERMOORD PRINSENBEEK: DAGEN VAN „ONBEWAAKTEN" GETELD De Bilt: Wind Amerika discrimineert in immigratiepolitiek PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND 9? VERMOEDENS VERZWEGEN Staatsgreep 99 Hoofd Welzijnszorg heeft bezwaren tegen liedje TEKST VAN EEN VERBODEN LIED 100 GEWONDEN BIJ MASSALE BETOGINGEN LAATSTE NIEUWS WOLen NO-IRON Maandag spoorwegstaking Hongaarse speler van MVV in arrest MET HONDERIEM OM ETALS GESTIKT Onruststoker Godelt in arrest Vergeefse vlucht uit Amsterdam NRC verhoogt dividend van 8 tot 10 procent Zes procent voor ambtenaren Uit Katendrecht Overeenstemming tussen Duitsland en Nederland Prinses Beatrix opent jeugddorp ZAAK BEROEPSGEHEIM SOCIAALWERKSTER AANGEHOUDEN Gevlucht.... geen Blaricum: ook kantoren meer L Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, Postbus 4, Giro 116666, telefoon Directie en administratie 01100- 2438. Redactie: 01100-2317. bij geen gehoor: Chef redactie 01100-3991. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 52, tel. 01180-2009; bij geen gehoor: 01180-4604, Postbus 26; Vlissingen, Nieuwendijk 33, tel. 01184-3224, Postbus 24; Terneuzen, Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189; Zierikzee, Havenpark 24. tel. 01110-2991. Directeur JACQ DE SMIT - Chefred.: G. J. BREUKER Zeenwscli Dagblad Losse nummers 13 cent. Abonnementsprijs f 0,56 per week, f 7,per kwartaal Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouter» 7 cent per. woord met een minimum van 1,— 15e JAARGANG No. 4484 Vrijdag 12 februari 1960 SPOOKSCHIP IN DE KNEL Eigen nieuwsdienst BUENOS AIRES De oplossing van het „Raadsel van de Golfo Nuevo", de geheimzinnige onderzeeboot, die daar onder water wordt vastgehouden door vrijwel de gehele Argentijnse marine, scheen gistermiddag nabij te zijn toen de onderzeeboot een poging deed om aan de oppervlakte te komen. Maar van alle kanten schoten de oorlogsschepen op haar af en bestookten haar met diepte bommen en granaten. Na enkele seconden verdween zij weer onder water en het raadsel bleef onopgelost. AI twaalf dagen maakt de Argentijnse marine met alle beschik bare middelen jacht op het schip, waarvan de nationaliteit volko men onbekend schijnt te zijn. De Argentijnse pers spreekt met voorliefde over een Russische onderzeeër, maar er is niets om deze theorie te steunen. De Verenigde Staten en Groot-Britannië hebben bekend laten maken dat het in geen geval een Amerikaanse of Britse onderzeeboot is en de Argentijnse autoriteiten laten niets los over hun vermoedens, zo zij die al hebben. De actie van gisteren was op de kust van de zeer grote baai (die veertig bij zestig mijl meet en waarvan de ingang tien mijl breed is) duidelijk te zien en nog veel duidelijker te horen. Het geschut van de kruisers en torpedobootjagers begon te donderen over het kalme water en fonteinen schuim stegen op waar dieptebommen op het vaartuig werden gegooid. Vliegtuigen lanceerden van de lucht uit torpedo's. Maar al dat geweld heeft de onder zeeboot kennelijk niet gedeerd. Er ver scheen in elk geval geen olievlek op het water, nog enig wrakstuk. De baai is voor alle niet-militaire scheepvaart afgesloten en ook mogen burgervliegtuigen er niet meer over vliegen. Zelfs de vissers moeten thuis blijven. Ook het strand is tot verboden gebied verklaard sinds de vondst van een bergplaats met voedsel, die in verband werd gebracht met de verschijning van de geheimzinnige onderzeeboot. Op grond van de schaarse ter beschikking staande gegevens zijn er wat betreft de nationaliteit van de onderzeeër de volgende mogelijkheden: IHet is een oude Duitse boot die door de aanhangers van Perón wordt ge bruikt bij het voorbereiden van een staatsgreep. Er zijn zoveel nazi's aan het einde van de oorlog naar Argen tinië gevlucht, dat men er gemakkelijk een onderzeebootbemanning uit zou kunnen vormen en het is heel goed mogelijk dat een Duitse onderzeeboot zich na de capitulatie in Argentijnse wateren in veiligheid heetf gesteld. 2 Er is in het geheel geen onderzeeër, maar de Argentijnse marine heeft gereageerd op een vals alarm en durft dat om redenen van prestige niet toe te geven. 3 Het is een Russische onderzeeboot. Deze veronderstelling is het minst waarschijnlijk omdat geen grote mogendheid zich aan zulke gevaarlijke avonturen waagt vanwege het geweldi ge prestigeverlies in geval van ont dekking. Hoe het zij de Argentijnse marine, die zeer zwijgzaam is, houdt het erop, dat de geheimzinnige onderzeeër nog voor ten hoogste drie dagen zurstof kan hebben en dan opnieuw gedwon gen zal zijn, naar boven te komen. Tenzij er natuurlijk een bijzonder fana tieke commandant aan boord is die de voorkeur zou geven aan de dood. ÜJ PUERTO PyRAMDi Puerto maop'^tT Qf /ZrGoiFo nuevo V Van een onzer verslaegevers HILVERSUM Het hoofd van de Dienst Welzijnszorg van de Konink lijke Landmacht, luitenant kolonel Danckaerts, heeft alle militairen ver boden medewerking te verlenen aan het liedje Baaalen. dat wordt ge bracht door het Leedy Trio. Het Leedy Trio, dat vaak in kazernes optreedt, is de raad gegeven om het liedje tijdens hun voorstellingen niet meer te zingen. Dit laatste was gister avond bij de Legervoorlichtingsdienst niet bekend. GEEN PLAAT Het trio, bestaande uit Ger Faber, Bert Bibaz en John Möring, heeft Baaalen onverwijld van zijn (militaire) repertoire genomen. Een grammofoon plaat, die door de N.V. Bovema te Hilversum zou worden .uitgebracht, komt niet in de handel. Voor deze plaat zijn opnamen gemaakt van het trio met een soldatenkoortje. Ook daar heeft overste Danckaerts een stokje voor gestoken. Kortgeleden is de eerste grammofoon plaat met Baaalen er op uitgekomen. Daarop zingt het Leedy Trio het lied zonder ondersteuning van militairen. NEGATIEF Het Leedy Trio heeft veel succes met zijn optreden. De drie jongelui brengen hun liedjes met veel vaart en humor. Van de zijde van de Legervoorlich tingsdienst deelde men ons mede dat het liedje is „afgekeurd" omdat de Dienst Welzijnszorg het goede soldaten lied wil propageren. Dit liedje vond men negatief, in het bijzonder het refrein dat, naar men ons zei ,,niet zo prettig in het hoofd blijft hangen". Voorwaarts mars'. Balen, balen. Dat is het lied van Jan Soldaat- Balen, balen. Van 's morgens vroeg tot 's avonds laat. Balen. Balen. Maar dat bedoelt hij niet zo kwaad, Want als het er om gaat. Jan Soldaat, Jan Soldaat, Wie staat er dan paraat? Jantje Soldaat! Als je twee jaar lang soldaat bent En de dienst wel uit je hoofd kent, Dan is er iets verkeerd Als je dit niet hebt geleerd: Balen, balen etcetera. Ook al kun je exerceren, Salueren en marcheren, Soldaat ben je pas echt Als je steeds hartgrondig zegt: Balen, balen etcetera. AMIENS (AFP) In Amiens, in het noorden van Frankrijk, zijn vijftig politie-agenten gewond bij ernstige vechtpartijen tussen politie en betogers die protesteerden legen de landbouwpolitiek van de rege ring. Ook onder de betogers vielen vijftig gewonden; honderd van hen werden gearresteerd. Er waren een 25.000 boeren naar Amiens getrokken. Blikbaar geïnspi reerd door de gebeurtenissen in Alge rije riepen zij dingen als Leve Massu en Algerije blijft Frans, maar het is de vraag of men daar enige betekenis aan moet hechten. Waarschijnlijk kwamen deze kreten meer voort uit een soort baldadigheid. De boeren in Noord-Frankrijk, die voor een groot deel moeten leven van de verbouw van suikerbieten, hebben grote verliezen geleden als gevolg van de droge zomer. Maar afgezien daar van eisen zij aanzienlijke verhogingen van de prijzen die zij voor hun pro ducten krijgen. De stemming was zeer verbitterd. Toen de politie begon op te treden om een chaos in het hart van Amiens te voorkomen, ontvingen de boeren haar met stenen en knuppels. Tenslotte kon de politie zich alleen nog handhaven door traangas te gebruiken. Daar ble ken de ooeren niet tegen bestand en tegen de avond keerde de rust terug. Het centrum van Amiens bleef achter, overdekt met scherven van gesneuvel de ruiten. Advertentie Ir. twee militaire vliegtuigen zijn gisteren onderzee hoot bestrijdingsmid delen dieptebommen, sonarboeien, parachutefakkels enz. van de Ver enigde Staten naar Argentinië gezon den. Zij zullen worden gebruikt bij de verdere jacht op de geheimzinnige onderzeeboot die zich in. de Golf Nuovo moet bevinden. overhemden worden weer hagelwit met een Haeoft Traangasgranaten, smijtend voer de de politie van Amiens gisteren, laat in de middag, een charge uit tegen de 25.000 hoeren die waren komen de monstreren tegen de landbouwpolitiek van de regering-Debré. (Telefoto) Van een onzer verslaggevers CHARLEROI. De Hongaar Fe- renc B.. speler in het eerste elftal van de Maastrichtse voetbalclub MVV is samen met drie landgenoten dtor de politie te Charleroi aangehouden. Zij worden ervan verdacht de hand te hebben gehad in een inbraak te Couilet, waar onlangs enige radio's en televisietoestellen werden ont vreemd. Het sterke gerucht in Char leroi, dat zij gearresteerd zouden zijn mede wegens de moord op een tach tigjarige kruidenierster, werd door de politie te Charleroi met klem tegenge sproken. Eigen nieuwsdienst TILBURG. De twaalfjarige Hans van Spaandonk uit Tilburg is door een ongeluk op het toilet van het ly ceum, waar hij leerling was, om het leven gekomen. Hij had spelend een honderiem om zijn hals gedaan en was zo naar het toilet gegaan. Vermoedelijk omdat hij uit het raampje wilde kijken, is de jongen op het toilet of de radiator geklommen. Daarbij zou hij zich vast hebben gehouden aan het einde van het klapraampje. Waarschijnlijk is hij van zijn stand plaats afgegleden en is de honderiem toen achter het raampje blijven han gen. Daardoor is de riem aangetrok ken en is de jongen gestikt. WILLEMSTAD (A.N.P.) De onrust stoker Godett is na de woensdag op Cu- ragao gehouden protestdemonstratie we"! gens openbare ordeverstoring aangehou den en voorgeleid. De arrestanten die wegens besmeuring worden vastgehouden, worden vervolgd wegens opzettelijke vernieling. De Wegenwacht patrouilleert van van daag af ook op de routes ZutfenWin-' terswijk. VelsenSloterdijk en Zwolle— Kampen. Verder wordt er van vandaag af tot half elf 's avonds gereden op de trajecten TilburgBest en Ypenburg Abbenes. ais wassen niet meer helpt! Vgn een onzer verslaggevers PRINSENBEEK Rijkswaterstaat, geassisteerd door technici van de gemeentelijke dienst, is met voortvarendheid begonnen de plannen te realiseren, die beogen de onbewaakte spoorwegovergangen in de gemeente Prinsenbeek te beveiligen of overbodig te maken. EEN WEEK NADAT werd besloten aan de oostelijke zijde van de spoor weg een parallelweg aan te leggen, is deze weg reeds ingemeten. De onder handelingen over de nodige grondaankopen verlopen met succes. GISTERMIDDAG deelde burgemeester Baetens ons mee, dat hij nog deze maand de sluiting van de drie op te heffen onbewaakte overwegen zal publiceren. Gedurende een maand zullen belanghebbenden tegen dit besluit bezwaren kunnen indienen. Hoewel de opzegging van het recht van over gang bij het afsluiten van onbewaakte overwegen doorgaans gepaard gaat met veie bezwaren en langdurige onderhandelingen, verwacht de burge meester geen grote bezwaren van de zijde der bevolking. Van onze correspondent LONDEN Scotland Yard heeft gisteravond de maatregelen bekend gemaakt waardoor de Londense po litie-de chaos hoopt te kunnen ver kleinen die ongetwijfeld zal ont staanwanneer de spoorwegstaking, die naar alle waarschijnlijkheid maandag begint, ook de Londense ondergrondse zou omvatten en eni ge tijd zou gaan duren. De hoofd zaken: laat uw auto buiten het cen trum en laat zoveel mogelijk men sen met u mee rijden. IN DE PARKEN Toen eerverleden week het onder grondse net van Londen voor een groot deel was stilgelegd door een staking van 24 uur stroomde het verkeer in Londen nauwelijks sneller dan stroop. Als nu alle mensen dié in Londen wer ken er met hun wagen heen zouden rijden, zou de chaos nog veel groter zijn Alle avondbladen gaven daarom gisteravond kaartjes van Scotland Yard waarop de autobezitters kunnen zien op welke plaatsenlangs de rand van worden ingericht en waar men in het centrum zelf wel en waar niet mag parkeren. De meeste pleinen en parken zijn aangewezen als parkeerplaatsen en zo is het ook met vele kleine verbindings straatjes. Toch zal het verkeer natuur lijk; geweldig aanzwellen omdat tal van bedrijven hele vloten autobussen heb ben gehuurd om hun personeel in staat te stéllen van buiten Londen naar het werk in de stad te reizen. LIFTEN GEREGELD De Automobile Association en de Royal Automobile Club (de Engelse A.N W.B. en K.N.A.C.) zullen „Iift- bureaus" openen. Sommige firma's, o.a. de B.B.C., hebben reeds een groot aan tal bedden gehuurd voor hun em- oloyé's. Tijdens de spitsuren zal nergens langs (e grote verbindingswegen of busroutes nogen worden gelost of geladen. Daar- iuiten zal het slechts onder bepaalde ,-oorwaarden mogen geschieden. Tijdens genoemde 24 uur-staking van de ondergrondse is reeds gebleken dat de miljoenen voetgangers op de spits uren het wegverkeer vrijwel tot stil stand brengen (knipperbollen!) en er is een beroep gedaan op alle werkge vers om de werkuren zo te verande ren. door middel van gedeeltelijke ploegendienst, c?at de spitsuren worden uitgestreken. Verder wordt er bij alle autobezitters op aangedrongen ge bruik te maken van alle beschikbare zitplaatsen door plaats aan te bieden aan in dezelfde buurten wonenden en werkenden. GEEN LIFT De bond van spoorwegarbeiders heeft haar leden reeds gezegd geen lifts te geven; zij acht de oproepen hiertoe van de A.A., de R.A.C. en Scotland Yard pogingen tot het breken van de sta king. Het behoeft nauwelijks gezegd dat dit de staking nog minder popu lair maakt dan zij al bij voorbaat is. ROTTERDAM Aan de in april te ,vcl„c .„«.TO.. h°u^en algemene vergadering van het centrum extra-parkeerplaatsen aandeelhouders in de Nieuwe Rotter- damse Courant N.V. zal over het boekjaar 1959 een dividend worden voorgesteld van 10 Over 1958 werd 8 uitgekeerd. Raad Spijkenisse SPIJKENISSE De gemeenteraad van Spijkenisse heeft gisteravond beslo ten het gemeentepersoneel per 1 augus tus 1959 een salarisverhoging van zes procent te verlenen. B. en W. hadden een verhoging van vijf procent voorge- steld. De raad wenste met dit besluit zijn bezorgdheid uit te spreken over de salarispositie van de gemeente-ambtena ren en het beleid van de regering in deze Kwestie. In afwachting van de goedkeuring van het besluit heeft de raad besloten het gemeentepersoneel over het eerste kwar taal van 1960 een voorschot van drie l procent te verlenen. Van. een onzer verslaggevers ROTTERDAM. In hotel Aristo aan de Witte de With- straat te Rotterdam is gister morgen in een logeerkamer het lijk gevonden van een nog jonge vrouw die kennelijk door wurging om het leven was gebracht. 's Nachts om drie uur hadden zij en een man die in haar gezelschap wis, aangebeld en om logies gevraagd De late gasten verklaarden met elkaar ge trouwd te zijn en nadat het echtpaar zich had laten inschrijven had het zich meteen in een nog vrije hotelkamer teruggetrokken. Gistermorgen omstreeks tien uur kreeg een waar nemend beheerster van het hotel op haar klop pen geen gehoor. Met een passe-partout opende zij toen de kamerdeur en weinige tellen later ont dekte zij het lijk van de vrouw. Het slachtoffer lag vrijwel geheel ontkleed te bed en de man die in haar gezelschap was ge weest bleek spoorloos te zijn verdwenen. Rondom het bed heerste een vol maakte orde. Tijger-Annie De politie vond in het handtasje van de vermoorde vrouw aanwijzingen die er op duidden dat zij vermoedelijk afkomstig was van Katendrecht en dat zij en de man in haar gezelschap zich onder een valse naam hadden doen inschrijven. Twee politiemannen die Katendrecht de Rotterdamse zeemansbuurt op een prikje kennen werden er bij ge haald. Zij bevestigden de veronderstel ling dat de vermoorde vrouw de uit Amsterdam afkomstige 28-jarige prosti tuee Annie van der S. was, bijgenaamd Tijger-Annie of Annie de leeuwen temmer. Onmiddellijk na deze identificatie togen rechercheurs naar Katendrecht om navraag te doen naar de man die het laatst in het gezelschap van Tijger- Annie was gezien. Hun nasporingen leidden al spoedig tot de aanhouding van een man die woensdagavond nog in haar gezelschap verkeerde. Op het Hoofdbureau van Politie is hij aan een langdurig verhoor onder worpen, maar tot gisternacht bleef hij hardnekkig ontkennen iets van de hem ten laste gelegde moord af te weten. viel klanten te werven. Ook woensdagavond vertoefde zij daar, maar voorzover kon worden na gegaan heeft zij dat établissement zon der gezelschap verlaten. De waarnemend-beheerster van ho tel Aristo de directeur maakte een buitenlandse reis kreeg van „het echtpaar" dat om drie uur na midder nacht aanbelde een keurige indruk. Zij heeft de man slechts vluchtig opgeno men. „Hij droeg een zwarte jas en het was een man van normale lengte, niet groot en ook niet klein", zo ongeveer luidde het signalement dat zij van de vermoedelijke moordenaar kon geven. Een pover signalement dat de recher che weinig of geen houvast biedt. Belangrijker is haar mededeling dat de onbekende Nederlands sprak zon der enig accent. Het gerucht dat Tijger-Annie was vermoord deed op Katendrecht zeer snel de ronde en het benauwende nieuws wekte er een grote verslagen heid. Van onze Haagse redactie DEN HAAG. Bij de gisteren in Den Haag gehouden Nederlands-Duit se besprekingen is het tot volledige overeenstemming gekomen. In de kor te bespreking tussen staatssecretaris dr. Van Houten en ambassadeur dr. Lahr van het Westduitse ministerie van buitenlandse zaken is een oplos sing gevonden voor alle nog open staande Duits-Nederlandse vraagstuk ken. Het zeer uitvoerige ontwerpverdrag is vrijwel gereed en zal nu nog het fiat moeten verkrijgen van het Ne derlandse en Duitse kabinet. Daarna wordt het ter ratificatie aan de par lementen van de twee landen voorge legd. Van onze correspondent MAASTRICHT Prinses Beatrix zal vrijdag 6 mei in het Limburgse Horn het jeugddorp Bethanië officieel openen. Het dorp dankt zijn naam aan de zusters van Bethanië die voor de opvoeding van voogdijkinderen een origineel systeem hebben uitgedacht. Met medewerking van het ministerie van sociale zaken werd enkele jaren geleden begonnen aan de bouw van een jeugddorp met bungalows, een kerkje, een winkel en een ontspan ningsgebouw. Er werden „gezinnen" samengesteld uit groepjes van tien tot twaalf kinderen, die zelf de huishou ding moeten verzorgen. Praktisch alle „gezinnen" zijn door peetooms en peet tantes uit de buurt geadopteerd. Na haar bezoek aan Horn wil de prinses nog enkele andere plaatsen in Limburg bezichtigen. Van onze correspondent HAARLEM. De Haarlemse recht bank heeft er zich nog niet over uit gesproken of een sociaal werkster zich al dan niet kan beroepen op een ver schoningsrecht wanneer zij door de rech ter wordt ondervraagd. De rechtbank heeft de zaak tegen mej. L. G.. psychiatrisch geschoold so ciaal werkster bij het medisch-opvoed- kundig bureau van de stichting voor geestelijke volksgezondheid, aangehou den tot 8 september van dit jaar, zodat verdachte eerst kennis zal kunnen ne men van het arrest van het Amster damse gerechtshof in een lopende civie le zaak. Daar had zij derdenverzet gedaan tegen een arrest van dat hof van 20 november 1958, waarbij de erkenning van het verschoningsrecht van de so ciale werkster door de Haarlemse rech- ter-commissaris ongedaan werd ge maakt. De verdediger, mr. H. Jonker, had veertien dagen geleden tijdens de be handeling van de strafzaak tegen de so ciaal werkster voor de Haarlemse recht bank op aanhouding van de zaak aan gedrongen. Verdachte had zich veertien dagen ge leden te verantwoorden, omdat zij had geweigerd in een echtscheidingsproces te getuigen, daar zij ambtshalve in aanra king was gekomen met de echtelieden en uit dien hoofde mededelingen had ge kregen. De psychiatrlsch-sociaal werk ster had zich destijds beroepen op het verschoningsrecht dat zij meende te be zitten. afgeleid van het medisch beroeps geheim. De officier van justitie ontzeg de haar dat. Hij eiste tweehonderd gul den boete en twee maanden voorwaar delijke gevangenisstraf. Tijger-Annie of Annie de Leewen- temmer was een knappe blonde vrouw die haar bijnaam dankte aan de om standigheid dat zij getrouwd is geweest met een dompteur die enige jaren ge leden in Londen verongelukte. Als prostituee kwam zij in Amster dam voor het eerst in 1957 met de politie in aanraking wegens overtre ding van het „tippelverbod". Zij oefen de toen haar bedrijf uit in de Dolle Begijnensteeg, recht tegenover het huis van „Magere Josje" op de Oude- zijds Voorburgwal. Na de moord op „Magere Josje" verlegde zij haar werkterrein naar het Kattegat en de Stromarkt omdat zij de buurt van „de walletjes" veel te gevaarlijk vond. De angst om vermoord te worden greep haar ten slotte dermate aan dat zij besloot Amsterdam te verlaten. Een maand of drie geleden kwam zij naar Katendrecht. Zij huurde een ka mer in een logement in de Katen- drechtsestraat en sindsdien was zij een trouwe bezoekster van een bar in de Delistraat waar het haar niet moeilijk Van onze Haagse redactie DEN HAAG Behalve in de luchtvaart blijken de Verenigde Staten ook discriminatie toe te pas sen bij hun immigratiepolitiek. Een kwart van de Nederlandse emigran ten, die op grond van de Pastore Walterwet naar de Verenigde Staten kunnen gaan, moet worden ver voerd met Amerikaanse schepen of vliegtuigen. Tot nu toe heeft geen enkel land waarmee Nederland emigratie-overeenkomsten heeft ge sloten een dergelijke beperkende voorwaarde inzake liet transport van emigranten afgedwongen. De Pastore Walterwet voorziet in het toelaten van 3136 zogenaamde units, dat zijn gezinnen of alleenstaan de mensen. Ongeveer achthonderd units, dus rond tweeduizend mensen, moeten nu op grond van deze vervoersclausule met Amerikaanse transportmiddelen reizen. Dit komt er op neer dat zij de overtocht moeten maken met een schip van de United States Line of een vlieg- BLARICUM. De verordening ttt wering van nieuwe industrieën uit de gemeente Blaricum zal volgens B. en W. ook moeten gelden voor kantoren en dergelijke. Steeds meer gebouwen en villa's worden als zodanig ingericht en onttrokken aan de bestemming van woonruimte. Dit punt en trouwens de hele verordening zal maandag door de raad in openbare zitting worden behan deld. Postsluitingen smaldeel l De treinpostsluitingen voor opvarenden van smaldeel 1 zijn als volgt vastgesteld: Voor Gibraltar 22 februari te 07.24 uur. voor Barcelona 16 maart te 07.24 uur (tijden van vertrek Centraal station Amsterdam). De brieven dienen geadresseerd te zijn: p/a Amsterdam-C.S.-Marine. tuig van de Pan American world air lines. Naar men ons van de zijde van het commissariaat voor de emigratie mee deelde, is dit vervoer in alle opzichten verantwoord. Er is ook bij het boeken van emigranten rekening gehouden met hun omstandigheden, zodat bij voorbeeld een gezin dat zijn huis al had opgezegd, niet voor een Ameri kaans schip werd aangewezen als het dientengevolge enkele weken op ver trek zou moeten wachten. Wel gaf men toe dat de voorkeur van verreweg de meeste emigranten uitgaat naar een Nederlands schip. Er is niemand voor Amerikaans ver voer aangewezen die al definitief op een Nederlands schip was geboekt, zo gaf men te kennen, hoewel niet werd verheeld dat in enkele gevallen is ge tracht reeds geboekte emigranten over te plaatsen. Daarbij zou het zijn gegaan om mensen die geen dwingende rede nen konden aanvoeren voor hun voor keur voor een Nederlands schip en hun is er in dit verband ook op ge wezen dat bij weigering de rijksbij drage in de overtochtskosten zou komen te vervallen. Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte ons gisteravond om 23.15 uur: Aanvankelijk nog plaatselijk mist. Toenemende bewol king en tijdelijk enige regen of natte sneeuw. Matige tot vrij krachtige wind tussen noord en oost. Temperaturen om het vriespunt, MIESJE: Nog wel weer voor winterkost! 13 FEBRUARI: zon op 8.02, zon onder 17.46; maan op 19.00, maan onder 8.05.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 1