EN GEL AN DS EERSTE-MI NISTER VERLAAT DOWNING STREET 10 Beeldtelefoon - Ik geloof er niet in. Regisseur Re kers klaagt over tijdgebrek SOOY VAN DEN EYNDE OPNIEUW IN STRIJDPERK SUGROSA Blik Wm ■m mm A anavond liefdesperikelen uit een hoofs verleden WHSHm WÊÊÊ r Donderdag 11 februari 1960 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 7 Londen restaureert zijn historie Centrum van de wereldpolitiek in de steigers op De hond van de tuinman V- „WAT EEN GELUK" Knopjes Postbode blijft Eén draadje J frrri' Ipil i*aAi iSj bekeken 1 OPLOSSING NOG NIET IN ZICHT Quiz voor militairen Grammofoonplaten met oude liedjes GEZELLIGE AVOND VAN V.P.R.O. televisie Voor de slanke lijn! Van ome correspondent T ONDEN Altijd lopen ze er te hoop de Londenaars en de toeristen uit het buitenland In tijden van voorspoed en als er spanning heerst in Engeland en in de wereld daarbuiten. Downing Street trekt altijd. Het is misschien wel de beroemdste Btraat ter wereld. Straat is een weids woord, want Downing Street is een hoogst onaanzienlijk, doodlo pend zijstraatje van Whitehall, een al even bekende naam uit het Londense centrum. Downing Street, maar vooral het weinig fraaie huis op num mer 10, is een begrip in de we reld. Daar woont en werkt de eerste-minister van Groot-Bri- tannië. Daar leidde Winston Churchill de oorlogsinspanning van zijn land tijdens de donkere jaren van de tweede wereld oorlog. Van de komende zomer af zal Down ing Street veel minder belangstelling trekken dan gewoonlijk. Nr. 10 ver keert in ernstige staat van verval en de belendende huizen 11 en 12. die ook ten dienste van de regering staan, zijn er niet beter aan toe. Na jaren deli bereren hakte de Britse regering de knoop onlangs door: er komt een gron dige restauratie en uitbreiding. Twee jaar Tijdens de twee jaar die men voor verbouwing en modernisering heeft uitgetrokken, worden premier Macmil- lan en zijn staf ondergebracht in een der gebouwen van de Admiraliteit. Hij gaat ongaarne, liever had hij de res tauratie zo willen zien uitgevoerd, dat hij er kon blijven werken. Premier en Downing Street nr. 10 horen nu een maal bij elkaai. Veel van '-wat er in Downing Street stond is er niet meer. Maar de num mers 10. 11 en 12. die uit de tweede helft van de zeventiende eeuw dateren, trotseerden de jaren. Een zekere ar-j chitect Sir George Downing bouwde de meeste huizen in het straatje als speculatieobject. Peel en Churchill §inds 1735 is het huis dat een 10 als straatnummer heeft, de ambtswoning va$ de Britse eerste-minister. Er woonden cn werkten meer beroemde mannen dan waar ook in Londen. Er is geschiedenis gemaakt in nummer lü. Peel, Gladstone en Disraëli bewoon den het huis in de vorige eeuw. In onze jaren was premier Neville Cham berlain een der bewoners. Luid beju- belden de Londenaars hem toen hij in 1938 nr. 10 binnen ging met in zijn hand het papiertje, waarop Hitier be loofde nooit meer oorlog te zullen voe ren Een vermaard architect. Sir Ray mond Erith. krijgt de leiding van de verbouwing. Hij heeft al veel restau raties op zijn naam staan van gebou wen die uit de achttiende eeuw date ren. Het historische karakter van de drie huizen blijft gehandhaafd, kondig de de regering aan PROF. IR. G. H. BAST pROF. ir. G. H. Bast, directeur-generaal van de PTT, is op 9 maart 1903 in Nijmegen geboren. Op 22-jarige leeftijd behaalde hij het diploma elektrotechnisch in genieur aan de T.H. in Delft. Na een korte periode als leraar aan de rijks-h.b.s. in Bergen op Zoom, kwam hij in 1927 bij de afdeling kabels en versterkers van de PTT, waar hij al gauw belast werd met de zorg voor het binnenlandse kabelnet. Daarnaast kreeg hij in 1931 de leiding van het laboratorium voor telegrafie en tele fonie. In 1946 werd hij benoemd tot directeur van de laboratoria. In 1947 kreeg hij een leeropdracht aan de T.H. in Delft en een jaar later volgde zijn benoeming tot buitengewoon hoogleraar. Tot 1957 bleef hij dat. In 1954 werd de heer Bast be noemd tot hoofddirecteur van de PTT, belast met de hoofddirectie telegrafie en telefonie. Vorig jaar mei volgde hij ir. Van der Toorn op als directeur-generaal. ZULLEN we in 1980 beeldtelefoon hebben? Zullen we tante Annie in Giethoorn niet alleen kunnen opbel len, maar ook zien? Prof. Bast gelooft van niet, zegt hij in zijn werkkamer in het gebouw van de centrale directie van de PTT in Den Haag. „Beeldtelefoon zouden we technisch nu ook al kunnen maken, maar het is de vraag of dat ooit economisch verantwoord wordt. We hebben er toch niet zoveel belang bij om de man te zien die we opbellen dat we daar een hoge prijs voor willen betalen. Wel zal vrijwel iedereen in 1980 telefoon hebben en waarschijnlijk ook meerdere toestellen in huis. En dan is niet alleen het Neder landse telefoonnet geautomatiseerd, maar dan zullen we ook de be langrijkste Europese landen auto matisch kunnen bereiken. Ja, en hoe het telefoontoestel er uit zal zien? Er zijn op het ogen blik modellen van een hoorn met een kiesschijf èr aan vast, maar die lijken me nogal lastig omdat je zo'n ding nooit onbeweeglijk kan vasthouden. De kans op ver keerd draaien wordt groter. Tri diTTiuis. Downing Streel 10 te Londen is bijna .twee eeuwen wereldgeschiedenis gemaakt. Ontelbare malen hield Europa en de gehele wereld het oog op dit huis gevestigd, omdat daar werd beslist over oorlog of vrede, over belangrijke ver dragen, over doorslaggevende plannen. Uil met historie beladen huis gaat voor enkele jaren dicht. Engelands eerste-mi nister moet een ander onderdak zoeken, want de hst der jaren, die op hel huis drukt, heeft een uitgebreide restauratie dringend noodzakelijk gemaakt. Van een onzer verslaggevers BAARLE-NASSAU. Sooy van den Eynde, de veehandelaar uit het Belgi sche Weelde-Statie, is een nieuwe actie begonnen ofschoon zijn vorige actie naar aanleiding waarvan het Interna tionale gerechtshof bepaalde dat hij gelijk had en dat de grond met negen huizen bij Baarle-Nassau-Hertog tot België behoort, nog niet administratief is afgedaan. Hij wil nu op korte ter mijn zien vastgesteld, dat ook zijn visie op de status van de weg Baarle-Nassau— Turnhout de juiste is, namelijk een vrije weg waarop de douane van welk land ook de weggebruiker niet mag hinderen in zijn bewegingen. Zoals met het vorige geval, heeft Sooy ook nu weer haast en pakt hij de zaken aan op de typische wijze die hem eigen is. Hij stuurde zijn zoon met een kalf in een bestelwagentje van Weelde naar Baarle. De Neder- PIPMK IMBWaypi 11111111 fif MI mi «MlIS 1 131 |B|[ ■lil ■li SÉMii «■l Licht en lucht Sir Raymond zal er vóór alles zorg voor dragen, dat er meer licht en meer lucht in de drie huizen kan door dringen. Het doolhof van gangen en trappen krijgt zijn speciale aandacht. ..We moeten de huizen veiliger ma ken". zei hij. ..Het brandgevaar is er namelijk bijzonder groot." De staatsievertrekken op de begane grond en de eerste verdieping in de ambtswoning van de premier, kamers en zalen met een rijke betimmering, met prachtige kroonlijsten, blijven zo als ze zijn. Een van deze kamers is de zg. Cabinet room. de vergaderzaal van het kabinet. Die hangt vol schil derijen van vroegere eerste-ministers. De toestand waarin de drie huizen verkeren is werkelijk onhoudbaar De fundamenten verzakken, er komen steeds meer barsten in muren en pla fonds. Houtwormen en doodsklopper- tjes hadden lang vrij spel! Goed iconen In het woongedeelte van nr. 10 zal het voortaan veel aangenamer toeven zijn dan tot nu toe: het wordt ook uitgebreid. Het huis krijgt er een ver dieping bij. En wat zeer belangrijk is: de drie huizen krijgen centrale verwarming. Zeer veel aandacht krijgt ook de keuken van de ambtswoning. Deze wordt voorzien van de modern ste snufjes. Het huis op nummer 11. waar dc minister van financiën ze telt. de kanselier van dc schatkist,' wordt ook grondig onderhanden geno men. evenals hel derde huis van de rij. nr. 12. Daar is eigenlijk alleen de kelder en de begane grond van over. Een brand verwoestte in 1879 het overige gedeelte In dit huis zijn de kantoren gevestigd van de Chief' Whip van de regering. Dat is de; man die er voor moet zorgen dat er voldoende leden van de regeringspar tij in het Lagerhuis aanwezig zijn als er gestemd moet worden. Nummer 12 krijgt net als de andere huizen drie verdiepingen. I ijf miljoen vulden De verbouwing van de drie huizen in Downing Street zai bijna een half miljoen pond vergen In totaal heeft dc regering voor verbouwingen voor de overheid 1,25 miljoen pond uitge trokken. Ook hel ministerie van finan ciën, om do hoek in Whitehall wordt onder handen genomen. Het zal na de komende zomer lang1 duren voor er in Downing Streel weer geschiedenis wordt „gemaakt". Voor de Londenaars weer taferelen! zullen beleven als op die avond vanj de 5de april 1955. Toen de bejaarde! Winston Churchill, gekleed in rok metl kuitbroek, op de stoep van nr. 10 zijn vorstin ontving, de jonge Koningin Elizabeth II. Zij kwam bij de Chur- chills dineren op de vooravond van het aftreden van de grote staatsman De volgende dag zagen honderden Churchill het beroemde huis verla ten; een tijdperk was afgesloten.! Het huis kreeg een nieuwe bewoner, zoals zo dikwijls in het verleden ANAVOND staat tot genoegen van het merendeel der kijkers opnieuw een blijspel op het programma, dat de merkwaar dige titel De hond van de tuinman heeft. Merkwaardig omdat er in het hele stuk noch een hond noch een tuinman voorkomt. Maar dat raadseltje zal u om een uur of tien wel duidelijk zijn. Dit stuk van de Spaanse schrijver Lopez de Vega gaat natuur lijk niet zo'n lachsucces worden als „Alles in tweevoud" van de vorige week, hoewel ook hierin de liefde een grote rol speelt, zij het de hoofse wijze van beminnen zo'n 350 jaar geleden! En niet te vergeten de hoofse wijze van intrigeren! zijn prestaties nooit ten goede komen." Ramses Shaffy heeft een belangrijk aandeel in Tanchelijn, het spel van Harry Mulisch, dal binnenkort bij de Nederlandse Comedie in première gaat. De zware repetities daarvan onder regie van Henk Rigters zijn in volle gang en eisen een toneelartiest volledig op. zodat hij op verschillende repetities voor De hond van de tuinman geheel of gedeeltelijk verstek heeft moeten laten gaan. Datzelfde geldt voor Coen Flink die bij de Haagse Comedie De Herberg van Fritz Hochwalder aan het instuderen is, waarvan over anderhalve week de première plaatsvindt. Gerard Rekers is een uiterst consciën tieus regisseur, die met grote liefde en toewijding zijn stukken kiest, vertaalt, bewerkt en voor de camera's brengt, een man wiens hart uitgaat naar stijl, sfeer cn niveau zonder welke elemen ten hel spel van vanavond ondenkbaar zou zijn. Wij hoeven ons niet zo'n erge zorg te maken, dat het vanavond een tegen valler zal worden. Er is hard en met overgave gewerkt cn er staan allemaal eersterangs artiesten op de lijst. Maar is het daarom niet des te treuriger, dat er toch geen topprestaties verwacht mogen worden louter en alleen omdat er nog steeds op een gevaarlijke manier met onze televisie wordt gesold? landse douane hield de slagboom ge sloten en wat de jonge Van den Eynde ook beweerde over vrijheid van door gang, hij kwam er niet door met zijn kalf. Daar was kennelijk op gerekend. De auto was rijkelijk voorzien van stro en eten, zodat het kalf het aan niets zou ontbreken als het even lang aan de grens zou moeten bivakkeren als in dertijd de zending meubels van Sooy aan de grens waren blijven staan. Even later kwam Sooy zelf vertellen wat hij van het optreden van de Neder landse douaniers dacht en (telefonisch gewaarschuwd) kwam ook de arron dissementscommissaris uit Turnhout, de heer Wijnants, naar de grens. Deze adviseerde Sooy zijn kalf tijdelijk weer méè naar huis te nemen, totdat de heer Wijnans overleg had gepleegd in Brus sel. Sooy wil daar twee dagen op wach ten. Als er dan geen beslissing is, komt hij weer met een kalf en dan wil hij er een pakkende demonstratie van maken. UITLEG Van Nederlandse zijde wordt de wei gering het kalf door te laten aldus uit gelegd: nadat in vroeger jaren als gevolg van het vrije vervoer van vee over en weer varkenspest was uit gebroken, is een regeling getroffen, dat alle vee eerst moet worden ge keurd. Dat geschiedt ook sinds jaar en dag iedere vrijdag. Sooy echter vindt dat hij op elk moment dat hij het wenst met zijn vee over de weg moet kunnen gaan. Hij betwist de rechtsgeldigheid van de gezondheidsmaatregel. Advertentie RUDI CARKELL ZINGT natuurlijk op Omega G 35250 uitgebracht door DURECO - AMSTERDAM DAT bezwaar wordt mis schien ondervangen met een drukknopsysteem in plaats van een kiesschijf. Technisch kun nen we dat sneller werkende druk knopsysteem al maken, maar het heeft weinig zin het in te voeren zolang de centrales de impulsen ook niet even snel kunnen ver werken. De beeldtelegraaf kan in de toe komst wel wat terrein winnen. Meer bedrijven zullen er behoefte aan hebben om tekeningen, grafie ken en bepaalde brieven over te seinen. Misschien dat de beeldte legraaf wat werk overneemt van de telex. Het postvervoer op lange afstand zal mettertijd sneller gaan met straalvliegtuigen en in een later stadium ook met raketten. In Amerika onderzoekt de post op het ogenblik het in facsimile overbrengen van brieven, maar ik denk niet dat die methode naast telegraaf en telex veel ingang zal vinden omdat de mensen liever niet willen dat een postambtenaar hun brieven kan lezen. In de grote steden zal zoiets misschien niet zo tellen, maar op het platteland ze ker wel. Natuurlijk kan de over brenging van de brieven zo wor den gemechaniseerd dat geen post beambte er een oog op kan wer pen, maar de mogelijkheid blijft en daar zullen de mensen toch huiverig voor zijn. Bovendien is er altijd het bezwaar dat veel van het persoonlijke stempel van een brief verloren gaat. HOE snel het vervoer van de post op lange afstand ook zal gaan, zij zal toch ook nog in de brievenbus moeten worden gestopt on dat zal wel altijd door de postbode moeten gebeuren. Er kunnen natuurlijk buizen met lucht druk van het postkantoor naar ieder huis worden gemaakt, maar ik ge loof niet dat die kosten tegen de voordelen opwegen. De girodienst zal omstreeks 1980 ongetwijfeld met ponskaarten of iets dergelijks werken, zoals die van het gas- en elektriciteitsbe drijf. Ik kan me voorstellen dat we het bedrag en de andere gege vens dan niet meer schrijven of typen, maar bijvoorbeeld met kruisjes in bepaalde hokjes aange ven door middel van een speciaal soort potlood. Dergelijke kaarten maken ook automatische verwer king mogelijk. Waarschijnlijk zullen in 1980 ook veel mensen hun betalingen via de giro doen. Het is immers bijzon der gemakkelijk. En dan hebben we de draadom roep nog. Misschien dat de keuze van radiostations in de toekomst groter wordt. In ieder geval wordt op het ogenblik gewerkt aan een systeem voor draadtelevisie. Er zullen waarschijnlijk nieuwe middelen komen, waarbij de over brenging deels via de ether en deels via de lijn gaat. Zo wordt al geëxperimenteerd met holle bui zen die gelijktijdig kanalen bieden voor televisie en telefoon. Alle televisieprogramma's ter we reld zouden ook overal kunnen wor den opgevangen als we een keten van kunstmanen rond de aarde kon den brengen die stil staan ten op zichte van het aardoppervlak, en waartegen de stralen naar de aar de terug kaatsen. Maar ik blijf voor het systeem van de lijn of de buis. Ik ben nu eenmaal een lijnenman. Het moet mogelijk zijn ieder huis binnen te komen met een draadje, waarover èn telefoon, èn radio, èn televisie kunnen worden ontvangen. In het kort vandaag Gravin Diane de Belflor (Siegrid Koetse) houdt van haar secretaris Theodore (Ramses Shaffy) die echter op zijn beurt een oogje heeft op hel allercharmantste kamerkatje Marcelle (Rita Mnréchal). En Diane weet natuur lijk niet wat ze moet beginnen: Theo dore is beneden haar stand, maar ook gunt zij hem Marcelle niet! Liedesperikelen is dus al wat de klok slaat, maar regisseur Gerard Rekers. die het stuk vertaalde en voor televisie bewerkte, heeft andere perikelen waar uit weer eens overduidelijk blijkt, dal de gang van zaken bij het totstand komen van de televisiespelen nog steeds veel te wensen overlaat. Niet klaar ..Ik heb mij er nog steeds niet aan kunnen wennen, dat er voor een tv- spel veertien repetitiedagen kunnen worden uitgetrokken tegen zes weken bij het toneel Daardoor kom je voort durend in de' knoop met je artistieke geweten omdat je een werkstuk aflevert, moét afleveren, dat nog lang niet kant en klaar is." Ook de andere televisieregisseurs hebben meermalen dezelfde klachten laten horen, en het is toch welbijzonder betreurenswaardig dat een oplossing voor dit nijpende probleem nog lane niet in zicht is. Grote namen ..Wat dit stuk betreft, wilde ik bij voorbeeld per se Ramses Shaffy ei Coen Flink in twee belangrijke rollei hebben. Zij wilden graag, en hebber ook van hun directies toestemming ge kregen, hoewel hun gewone werk moest doorgaan, logisch, maar dat is au fond teveel voor een acteur en kan TWEE bekende sportfiguren hebben zitting genomen in de jury van eer. quiz, die de Varatelcvisie woensdag 24 februari voor de militairen gaat uit zonden. Het zijn Geertje Wielema en RoeJ Wiersma. Karin Kraaykamp comple teert het trio. De quiz heet 2x4 geeft 8 en vormt een onderdeel van een amu sementsprogramma onder regie var. Tom Kelling. John Soer als (Je minnaar in De hond run de tuinman, het televisiespel, dat de X.C.R.V. vanavond presenteert. "17AN Fien de Ia Mar, de grote caba retière uit de jaren dertig, komen binnenkort grammofoonplaten uit. Dat heeft zij stellig te danken aan de zeer succesvolle rentree, die zij onlangs voor de televisie heeft gemaakt. ,Ik ben er erg blij mee", vertelde zij verheugd, vooral omdat daaruit blijkt, dat er voor de liedjes van vóór de oor log nog voldoende belangstelling be staat". Mevrouw De la Mar gaat voorname lijk Nederlandse liedjes op de plaat vastleggen, bijv. het eerste chanson van Han Beuker, getiteld „Het lied van de liefde" en natuurlijk uit de film Bleeke Bet „Ik wil gelukkig zijn". „Maar ook voordrachten komen aan bod", voegt zij eraan toe, want van Dorotehy Parker ga ik de monoloog uit 3 O'clock in the rnoming opnemen, in het Nederlands natuurlijk." Deze maand nog kunnen wij Fien de la Mar bovendien opnieuw op het beeldscherm verwachten. Zaterdag 27 februari staat zij voor de camera's in de Singer-concertzaal in Laren in het NCRV-programma „Van grote naar kleine k." Dan zal zijn uitsluitend Ne derlandse liedjes ten beste geven. ALS de V.P.R.O. op de beeldbuis komt, moeten de kijkers meestal zwaar tillen en hoog vliegen, maar gis teravond was dat niet het geval. De V.P.R.O. gaf een programma van goed gehalte, stijlvol, maar zonder zwaar wichtigheid. Bovendien trof het ons door zijn originele aanpak en door de losse ongedwongen trant waarin het werd gepresenteerd. Origineel vonden we vooral het pro gramma van Jettie Paerl en Kees Bantzinger. waarin tekeningen, zangen muziek op een allergeestigste wijze werden gecombineerd. Het was ken merkend voor de sfeer van dit pro gramma-onderdeel dat Bantzinger op een gegeven ogenblik doodgewoon tegen de cameraman zei: „Rij maar eens een beetje dichterbij, dan kunnen we het beter zien". Ernst Dixon en zijn vrouw vertelden aardige bijzonderheden over de Skolt- Lappen, en Dixon maakte er terecht geen geheim van dat het blokhutje waarin hij zat te vertellen alleen maar als een gezellig hulpmiddeltje in de studio was opgezet. De oude Draaidoos was vermakelijk als altijd. Compère Simon van Collem hield zich bescheiden op de achter grond bij zijn voortreffelijk gekozen, pakkende filmfragmenten. Tot slot was dokter Van Swol weer de beminnelijke en bekwame commen tator in een documentaire over het menselijke oog. Het was een avond zonder show en zonder effectbejag, en met de nodige technische foutjes in de presentatie. Maar we maakten op een ongedwongen manier kennis met plezierige mensen en interessante dingen. En dat is zeker niet de minst belangrijkste mogelijk heid die de t.v. ons biedt. RADIO I VRIJDAG 12 FEBRUARI HILVERSUM I, 402 M ochtend VARA: 7.00 Nws: 7.10 Ochtendgym: 7.20 Gram en reportages; 8.00 Nws; 8.18 Gram en act; 9.00 Gym v d vrouw; 9.10 Gram; 9.35 Waterst; 9.40 Schoolradio VPRO: 10.00 Vrouwen in het Neder! zakenleven, lezing; 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 V d vrouw: 11.00 V d kleuters: 11.15 Kla- vecimbelspel; 11.40 Gram. middag AVRO: 12.00 Lichte muz; 12.20 Rege- ringsuitz: Landb rubr; 12.30 Land- en tuinb meded; 12.33 Sport en prognose, praatje; 12.50 Pianospel; 13.00 Nws; 13.15 Meded en gram; 13.25 Orgelspel en zang; 13.55 Beursber; 14.00 Pianorecital; 14.20 Boekbespr; 14.40 Sopr en piano: 15.00 Ge- var progr. VARA: 16.00 Muzik lezing; 16.30 V d zieken; 17.00 V d jeugd; 17.55 Act. avond 18.00 Nws; 18.15 Polit praatje; 18.25 Lich te muz; 18.50 De puntjes op de i, praatje; 19.00 V d kleuters: 19.10 Jazzmuz. VPRO: 19.30 Een romantisch mens, klankb: 19.50 VPRO-nws; 20.00 Nws; 20.05 Ons geloof in de praktijk van het leven, toespr; 20.20 Kamermuz; 20.40 Gewoon en ongewoon op reis, lezing: 20.50 Europa één: De Sowjet- unie en wij, lezing. VARA: 21.00 Hobby quiz; 21.50 Geen tijd voor helden, klankb: 22.15 Buiten! weekoverz; 22.30 Nws. VPRO 22.40 Zorg om de mens, gesprek. VARA: 23.00 Soc nws in Esperanto: 23.10 Verge lijkenderwijs. muzikaa' gesprek: 23.55 24*00 Nws. HILVERSUM II, 298 M ochtend NCRV: 7.00 Nws en SOS-ber; 7.13 Gram; 7.30 Een woord voor de dag; 7.40 Gram; 8.00 Nws; 8.15 Radiokrant; 8.35 Gram; 9.00 V d zieken; 9.30 Gram; 9.40 V d vrouw: 10.15 Gram; 10.30 Morgendienst; 11.00 Gram; 11.15 Progr v oudere luiste raars; middag 12.00 Pianorecital; 12.30 Land- en tuinb meded; ,12.33 Gram; 12.53 Gram of act; 13.00 Nws; 13.15 15 jaar geleden, praatje; 13.20 Lichte muz: 13.45 Gram; 14.05 Schoolradio; 14.25 Radio Filharm ork; 15.00 Gram: 15.1 Voordr; 15.30 Vokaal ens en orgel: 16.00 Wenken v d tuin: 16.15 Kamermuz: 16.45 Gram; 17.00 Voordr: 17.20 Meisjeskoor. 17.40 Beursber: 17.45 Jazzmuz; avond 18.00 Opnamen v d Muzikale Vormings- dag; 18.20 Licht progr; 18.50 Regerings- uit/Uitzending voor de middenstand IV; 19.00 Nws en weerber, 19.10 Op de man af. praatje; 19.15 Viool en piano; 19.30 Ra- diokrant; 19.50 Gram; 20.00 Avondrust, hoorsp; 20.30 Omr ork, koor en sol; 2150 Kunstrubr; 22.10 Gram; 22.30 Nws; 22.40 Gram; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Langs wegen v kunst en schoonheid, mu zikale lezing; 23.20 Gram; 23.5524.00 Nws. DRAADOMROEP 4E LIJN 18.0020.00 Gram pi I. Charles Gounod; Opera Faust (Ie, 2e en 3e bedrijf); II. Alexandre Luigini- Ballet Egyptien. DONDERDAG Weinig verras sends, vanavond in radioland. „Vlag in top" (20.00) als gewoonlijk op Hilver sum 2, waar Guy Sherwood om 18.00 de avond begint met „Honky-tonk". De Avro presenteert de vaste don derdagavond-show „Ga er eens even voor zitten" (19.05). Een interessant programma voor li teratuurliefhebbers is om 20.55 op deze zender: „De best Generation", waarin de Amerikaanse dichter Jack Kerouac voorleest uit eigen werk. Om kwart over acht IHilv. 1) is er een aansluiting met de Tivoli- zaal te Utrecht, waar het U.S.O. o.l.v. Paul Hupperts o.a. Mahlers vierde symfonie uitvoert met als soliste de sopraan Elly Ameling. vandaag DONDERDAG Sigrid Koetse, die de laatste tijd al een paar keer uitste kende luchtige rollen speelde voor de t.v., is vanavond de rijke en verliefde jonge weduwe uit het zestiende-eeuwse Venetië, waar „De hond van de tuin man" speelt (20.40). Dit stuk van de Spanjaard Lope de Vega is een vrolijke geschiedenis vol liefde, verdachtma kingen en jaloezie. Vooraf gaat Peter van Campen's rubriek „Filmkader" (20.20). De Vlaamse televisie wijdt eerst een documentair programma aan on gelukkige huisdieren; „Waf waf waf.... wie neemt mij aan?" (20.00). Daarna ziet u „Body and soul", een uitsteken de film uit de bokswereld, met John Garfield in de hoofdrol (20.30). België Frans: 20.35 Télé-Match; 21.35 „De eeuw van de film". WIM Sonneveld, die na zijn conflict met de AVRO verklaarde dat de show die hij vrijwel kant en klaar had voor de Nederlandse televisie als de AVRO deze niet wilde hebben bij de KRO zou plaatsen, heeft van de KRO te hogen gekregen, dat men de voorgestelde show bij nader inzien toch wat te duur vindt. Advertentie at nieuwe - in Amerika ontdekte - zoetstof, waarover men in de hele wereld enthousiast is J TELEVISIE"! NTS: 20.00 Weekoverz journ; 20.30 Tien jaar Europese Radio Unie. VARA: 20.40 Act; 20.55 Voordr, zang en muz; 21.25 Doe; 22.00 Rep Cabaretprogr. DUITSLAND 17.00 V d kind; 17.20—18.00 V d jeugd; (Regionaal progr: NDR: 18.45 Die Nord- schau. WDR18.45 Hier und Heute. NDR: 19.25 Sehpferdchen zeigt: Proefvlucht-angst. WDR: 19.25 Intermezzo: Rosa Spitzentü- cher) 20.00 Nws; 20.25 FeuilJ: 20.50 Docu mentaire; 21.50 Ballet-studie voor TV. BELGIË'VLAAMS 19.00 Rep; 19.30 Nws; 20.00 Filmprogr; 20.30 Spel; 21.40 Filmkron; 22.25 Nws en journ. BELGIË FRANS 19.00 Katholieke uitz; 19.30 Beelden uit Wallonië: 20.00 Journ; 20.35 Spel; 22.15 Wetensch uitz; Daarna: Journ.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 7