Onderhandeling over draad tele visie met particuliere bedrijf Minister Korthals zwicht voor druk van Tweede Kamer 1 op 1 za PANAU BEKLAD De Gaulle maakt schoon schip RIJK BIEDT MILJOENEN- HULP AAN BOEREN Voor en tegen boer Kolkman Nieuwe kunst maan Demonstratie op Curasao verijdeld KOEIEN LEVEN VAN DE KRANT LITTLE ROCK DOOR AANSLAG OPGESCHRIKT De Bilt: Bewolkt AKKOORD TUSSEN AANNEMERS EN WATERSTAAT Het weer overal PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND mom Hoge winsten Hard nodig Oud zeer Amerikaanse onderzeeër onder Noordpool door Hose autoriteit tegen Duitse kolenkartel Breskcns krijgt zijn aluminium bungalows Aantrekkelijker 21/2 MILJOEN VOOR TUINDORP-OOSTZAAN NERTSENWORDEN BESCHERMD Huivelijksreis eindigt in ziekenhuis 8 0 Platendraaier streek 50 mille op Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, Postbus 4, Giro 116666, telefoon Directie en administratie 01100- 2438. Redactie: 01100-2317, bij geen gehoor: Chef redactie 01100-3991. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 52, tel. 01180-2009; bij geen gehoor: 01180-4604, Postbus 26; Viissingen, Nieuwendijk 33, tel. 01184-3224, Postbus 24; Terneuzen, Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189; Zierikzee, Havenpark 24, tel. 01110-2991. Directeur JACQ DE SMIT - Chefred.; G. J. BREUKER Zeeuwsen Dagblad Losse nummers 13 cent. Abonnementsprijs 0,56 per week, f 7,— per kwartaal Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouter* T cent per woord met een minimum van 1, 15e JAARGANG No. 4483 Donderdag 11 februari 1960 POSTTARIEVEN KUNNEN OMLAAG MINISTER KORTHALS Van onze parlementaire redacteur DEJN HAAG Minister drs. H. AKorthals zal denken over een verlaging van de posttarie- ven. Hij heeft dat gisteren aan de Tweede Kamer toegezegd. Ook deelde hij mee dat thans onder handelingen gaande zijn over de mogelijkheid om de draadomroep, in samenwerking met het particuliere bedrijfsleven, te combineren met draacllelevisie. ir=- m W/AT zal de toekomst ons bren- W geil? Dat vragen we ons dikwijls af. En als we dat in gezelschap doen, dan breken de fantasieën los. Dan wordt er gepraat over reizen per raket naar Venus, over eenmans- helikoptertjes waarmee we van het dak van ons huis omhoog; kun nen stijgen en over een groene pil als ontbijt, een rode pil als lunch en een vergulde pil als di ner. Maar wat zal de toekomst ons in werkelijkheid brengen? Om daar een verstandig woord op te krijgen, hebben wij ons tot een aantal deskundigen op verschillend terrein gewend. Wij legden hun de vraag voor: ,,In welke richting zal het op uw ge bied uitgaan, tot, laten we zeggen, 1980 om een beetje reëel te blij ven". Zo ontstond de serie: BLIK OP 1980 die wij in de komende weken zul len publiceren. De eerste afleve ring vindt u vandaag op pagina 7 Een meerderheid van de Tweede Kamer, bestaande uit K.V.P., A.R. en V.V.D., heeft minister drs. H. A. Kort hals op het punt van de posttarieven onder druk gezet. Zij verkreeg van de minister de verzekering, dat hij ver laging van de posttarieven een aantrek kelijke zaak vindt en de gedachte niet verwerpt. De P.T.T. staat dit jaar echter voor hogere uitgaven, zoals bijvoorbeeld de salarisverhoging, die in de tientallen miljoenen loopt, zo legde minister Kort hals uit, reden waarom hij zich over tariefsverlaging nog niet wilde uitspre ken, maar hij gaf de Kamer de ver zekering, dat de gedachte in zijn hoofd aanwezig is. Twee argumenten werden aangevoerd: de hoge winsten en geduchte inves teringen van dit staatsbedrijf enerzijds en aan de andere kant de krachtige aandrang van de regering op het parti culiere bedrijfsleven om de prijzen te verlagen. Dit is algemene kabinetspoli- tiek, meenden de anti-revolutionair H. van E ijsden en de liberaal M. Visser, en die geldt dan voor een staatsbedrijf ook. De eerste bleek van oordeel dat in ieder geval de telefoontarieven naar omlaag konden en de tweede vond dat de verhogingen voor de telefoon zowel als voor de post van 1957 en 1958 achteraf bezien beslist niet nodig waren geweest. De K.V.P.-er dr. A. M. Lucas had de minister al eerder in het debat gevraagd of hij een verlaging in over weging wilde nemen. hogingen aannemelijk te maken, maar hij waarschuwde toch wel scherp dat hij de ramingen voortaan met meer argwaan zou bekijken. WASHINGTON (Reuter) Opnieuw heeft een Amerikaanse onderzeeër die wordt aangedreven door middel van kernenergie een tocht onder water naar de Noordpool gemaakt. Ditmaal was het de Sargo, die op 18 januari uit Pearl Harbour op Hawaii vertrok en dinsdag de Noordpool bereikte. De Sargo was de derde Amerikaanse onderzeeboot die onder water de Noord pool bereikte. WASHINGTON (Reuter) Naar alle waarschijnlijkheid hebben de Russen weer een kunstmaan gelanceerd. Waar nemingsstations van de Amerikaanse marine hebben, aldus werd gisteravond in Washington bekend gemaakt, een niet geïdentificeerd voorwerp waargenomen, dat in een baan rond de aarde draait. Het kan van Russische oorsprong zijn, aldus deze mededeling. Volgens berekeningen zou het gewicht van de nieuwe aardsatelliet ongeveer vijftien ton bedragen. Van onze correspondent LUXEMBURG Het steenkolenkar- lel van de Westduitse Ruhr zal moeten afzien van de gemeenschappelijke ver kooptactiek, zoals het zich die had ge dacht. De Hoge autoriteit van de E.G.K.S. heeft gisteravond de aanvraag, die het kartel bij haar had ingediend, na een j dag van intensief vergaderen afgewezen, j Hiermee is een principiële strijd, die de Europese gemeenschap voor kolen en staal even op haar grondvesten 'heeft doen schudden, geëindigd in een duide- lijke overwinning voor het supranatio nale gezagslichaam in Luxemburg. Van een onzer verslaggevers BRESKENS. De ongerustheid van j burgemeester J. A. Eekhout van Bres- kens, dat er van een bungalowpark in zijn gemeente niets zal komen, is gis teren weggenomen door een medede ling van de toekomstige bouwers. Deze, de N.V. Everlasting Aluminium Therma House in Rotterdam had in het begin van dit jaar van de Breskense gemeen teraad toestemming gekregen ongeveer 45 aluminium bungalows te zetten op een stuk gemeentegrond bij zee. De Rotterdamse onderneming zou een half miljoen in de gemeentekas moeten storten, opdat de gemeente hieruit de toegangswegen en andere voorzieningen zou kunnen betalen. Later zou dit be drag weer worden verrekend. Op het af gesproken tijdstip veertien dagen na dat het besluit in de raad was geval len zou het geld binnen moeten zijn, maar het was er niet. De termijn werd i verlengd tot 16 februari. Met deze da tum op til werden B. en W. van Bres- kens wat ongerust, maar gisteren deel- de men ons bij de NV in Rotterdam j mee, dat vanavond de onderhandelin-1 gen rond komen, zodat het geld voor de afgesproken dag op tafel zal zijn. 1 Oud zeer van jaren her wreekte zich hier. Midden in de bestedingsbeperking namelijk moest de toenmalige minister Algera de verhoging van de posttarie ven verdedigen aan de hand van som bere ramingen omtrent kostenstijgingen. De P.T.T. zou anders een dikke 36 mil joen tekort komen. Het bleek echter dat het bedrijf in 1957 zo goed had geboerd, dat er een voordelig saldo van zeventien miljoen uitsprong. Het jaar daarop gingen toen ook de telefoontarieven de hoogte in. Dr. Lucas, die de opeenvolgende mi nisters van financiën jaren lang heeft achtervolgd met zijn beschuldiging dat zij hun belastinginkomsten te laag raamden, moest nu vaststellen dat de P.T.T. ook al foutieve ramingen kent. Gediirende het afgelopen jaar hebben bijvoorbeeld de uitkomsten de aan vankelijke schattingen met dertig mil joen overtroffen. Nu wilde dr. Lucas beslist niet ver onderstellen dat die lage ramingen er toe hadden gediend om de tariefsver- Over de enorme investeringen uit de gemaakte winsten wilde .de Kamer ook het hare weten en daarvoor had minis ter Korthals de verklaring dat het be drijf deze kapitalen hard nodig had om de snelle technische ontwikkeling bij te houden. Het zogenaamde vernieuwings fonds, dat aanvankelijk diende om de periode te overbruggen, waarin het be drijf overschakelde van afschrijving op grond van de historische kosten naar die op kostprijsbasis, is tegenwoordig bestemd voor de uitbreidingen. 'De liberaal M. Visser stelde daar tegenover dat uitbreidingen niet uit de winst behoren te worden gefinancierd, waarmee de minister het principieel wel eens was. Het kan echter niet in de praktijk, zei hij. Twee onderdelen van de P.T.T. leveren verlies op: de telegrafie en de draad omroep. Zoals altijd was de Kamer ook nu weer benieuwd wat er met het oude zorgenkind draadomroep gaat gebeuren: of het nu eindelijk eens geliquideerd, zal worden of niet. Het bleek dat er geheel nieuwe plan nen bestaan, neergelegd in een rapport van de directie, die blijkbaar allerlei mogelijkheden heeft ontdekt. Minister Korthals onthulde dat de draadomroep wellicht aantrekkelijker kan worden gemaakt door haar met draadtelevisie te combineren en. dat dit eventueel in samenwerking met het particuliere be drijfsleven zal kunnen tot stand komen. Op hét ogenblik zijn er al onderhan delingen aan de gang. Voor 1960 komt er een andere rege ling voor het toekennen van gratifica ties, daar die van verleden jaar, waarbij tien procent van het personeel op grond van onvoldoende prestatie er buiten moest vallen, blijkbaar niet heeft vol daan. Dit jaar zal er ook een oplossing zijn te verwachten voor het wonderlijke pro bleem dat men voor twee brieven van twintig gram twee postzegels van twaalf cent betaalt, doch voor één brief van veertig gram een kwartje moet neer teken. De suggestie van de c.h.-woordvoer der J. de Ruiter, om de postzegels van een tot en met acht cent van afbeeldin gen te voorzien, vond een hartelijk ont haal bij minister Korthals. De begroting voor 1960 voor dit staats bedrijf werd tenslotte zonder hoofdelijke stemming aangenomen. 9? Jonge Vorstin helpt Koningin Farah van Perzië kwijt zich met toewijding van haar vele officiële plichten. En wanneer het gaat om de uitdeling van stukken land uit keizerlijk bezit, zoals hier, dan heeft zij er echt plezier in. Zij helpt graag de stapels documenten uitrei ken aan de overgelukkige boeren. Van onze Amsterdamse redactie Enkele onbekenden, die kennelijk begaan waren met de weigering van de landingsrechten voor de K.L.M. aan de Amerikaanse west kust, hebben gisternacht de eta lageruit van het kantoor^ van de Pan American world airlines aan het Leidseplein beplakt met de leuze: „What no rights? K.L.M.- roy was here". Het opschrift een persiflage op de uitdrukkingen „What no tea?" en „Kilroy was here" is door de politie verwijderd. „What no tea" zeggen de Engel sen als ze bedoelen: Er kan van alles gebeuren als er maar thee wordt geschonken. De woorden „Kilroy was here" stonden op bord jes. die de Amerikaanse troepen tijdens de strijd in het Verre Oos ten steeds tegenkwamen bij hun landingen. Het was een grapje van de kikvorsmannen om de troepen te laten weten dat de grote onbe kende er al was geweest. De daders van de beplakking zijn nog niet opgespoord. Zijn het studenten geweest? Vliegers van de K.L.M. misschien? Of zou de Leidscpleinjeugd zich plotseling so lidair hebben verklaard met onze nationale luchtvaartmaatschappij? Hoe het zü, de daders kunnen in het ergste geval worden gestraft met 25 gulden boete. De Pan American kan het niet veel schelen of de daders zullen worden oneespoord of niet. De maatschappij vat de zaak als een grap op, en wacht vol geamuseer de verwachting op de volgende etappe van de affaire. Van onze Haagse redactie DEN HAAG Het conflict tussen Rijkswaterstaat en de aannemers over de geschillenregeling is uit de wereld. Van de zijde van Rijkswaterstaat heeft men de clausule in de aannemersbe palingen, dat geschillen eventueel na beslissing door de raad van arbitrage voor de gewone rechter kunnen wor den gebracht, laten vallen. Evenals dit vóór het conflict het geval was zal de raad van arbitrage een bindend advies in een geschil uitbrengen. Rijkswaterstaat zal echter wel be palingen in de overeenkomsten opne men, die voorkomen dat door het bin dend advies van de raad de oorspron kelijke overeenkomst zelf wordt ge wijzigd. Hiertegen hebben de aanne mers geen overwegende bezwaren. Wanneer thans aanbestedingen plaats hebben, mogen zij hierop zonder voor behoud inschrijven. NOODFONDS WIJ KOMEN Eerste ouders binnenkort naar Australië NAARDEN Iemand die onbekend wil blijven heeft aan het noodfonds „Wij komen" zulk een belangrijk bedrag ge schonken dat de eerste emigrantenouders binnen enkele weken naar hun kinderen in Australië kunnen vertrekken. Er zijn bij de initiatiefnemer van het fonds reeds enkele noodgevallen gemeld, o.a. van kinderen die uit Nederland zijn geëmi greerd en in den vreemde ongeneeslijk ziek zijn geworden. Het aantal brieven dat inmiddels bij de initiatiefnemer, onze redacteur M. Reckman is binnengekomen, is de 4000 dicht genaderd. Enige gepensioneerde vrijwilligers zijn dagelijks bezig de cor respondentie te behandelen. Er komen nu ook adhesiebetuigingen uit Australië, Canada, Brazilië en vele andere landen. Eigen nieuwsdienst DEN HAAG. Voor de bevolking van Tuindorp-Oostzaan is al meer dan twee en een half miljoen gulden bijeen gebracht. Op de gironummers 957 van het Na tionaal rampenfonds en 768 van het Wa tersnoodcomité Amsterdam was tot gis termorgen 2.077.480 gulden gestort. De helft van wat de collecte van het Rode Kruis tot nu toe opbracht 828.159 gulden in 249 van de 440 afde lingen was al gestort op de boven genoemde gironummers van Rampen fonds en Watersnoodcomité. D« rest zal spoedig volgen. PARIJS (Reuter, AP) Ten einde schoon schip te kunnen maken in Algerije heeft de Franse regering een reeks in grijpende maatregelen geno men. Deze zijn: 1 ontbinding van de Algerijnse territoriale troepen; O een algehele reorganisatie van de Algerijnse politie; O opheffing van de afdeling psy- chologische oorlogvoering van het leger; A verzwaring van de straffen voor bedreiging van de veiligheid van de staat; P versterking van de bevoegdhe- den van de prefecten. Bovendien heeft de regering besloten de komende zomer vervroegd kantonale verkiezingen in Algerije te houden. NA ONDERZOEK De maatregelen zijn het gevolg van het onderzoek dat de ministers van defensie, binnenlandse zaken en jus titie, Pierre Messmer, Pierre Chatenet en Edmond Michelet, in Algerije hebben ingesteld op last van president de Gaulle. De Algerijnse territoriale troepen, die een zeer belangrijk aandeel hadden in de revolte, tellen ongeveer 20.000 man. LEGER TROUW Het Franse leger, zo rapporteerden de drie ministers, is, enkele uitzonde ringen daargelaten, in Algerije de staat trouw gebleven. De enkele ontrouwe elementen zijn inmiddels gestraft. Drie generaals zijn van hun functies in Algerije ontheven. Het zijn generaal Jacques Faure. generaal André Gribius en generaal Henri Mirbeau. Dezelfde disciplinaire maatregel is genomen tegen acht andere hooggeplaatste officieren. Generaal Faure, bevelhebber in het gebied Tizi Ouzou in de bergen van Kabilië, is een vurig voorstander van integratie van Algerije bij Frankrijk. De tweede ontslagen generaal, Gri bius, stond aan het hoofd van de Fran se strijdkrachten in de westelijke Sahara. Generaal Mirambeau ten slotte, was commandant in het zuidelijk deel van westelijk Algerije. Hij speelde een voorname rol bij de opstand van mei 1958. en generaal Henri Mirambeau. Dezelf de disciplinaire maatregel is genomen tegen acht andere hooggeplaatste offi cieren. Volgens goed ingelichte kringen zou den 18 personen zijn gearresteerd we gens hun staatsvijandig aandeel in de revolte en zou tegen nog zestien anderen een arrestatiebevel zijn uitgevaardigd. NIEUWE CHEF Algerije krijgt een nieuwe politiechef. Deze zal direct verantwoordelijk zijn aan de regeringsvertegenwoordiger in Algerije, Paul Delouvrier. Van een bezoek van president de Gaulle aan Algerije zal voorlopig nog geen sprake zijn. Van onze Haagse redactie DEN HAAG De regering is be reid een bedrag van 27,5 miljoen gulden ter beschikking te stellen van boeren, die bijzonder door de droogte van de zomer 1959 zijn ge troffen. Zij zal de verdeling van dit geld zo regelen dat speciaal diegenen worden geholpen, die zelf geen re serves hebben. Om in aanmerking te komen voor hulp zal de getroffe ne onder een zekere „welstands- grens" moeten vallen. Binnenkort is van de zijde van het ministerie van landbouw een uitgewerkt voor- stel te verwachten. In deze geldelijke hulp is niet be grepen de 100.000 ton suikerbieten die in de herfst als extra veevoeder aan de veehouders zijn verkocht. Op deze transactiès legde het land- bouwegalisatiefonds een bedrag van ruim vier miljoen gulden toe. WILLEMSTAD (ANP) Op Cura sao is gistermorgen een poging om een nieuwe protestbetoging te houden ver ijdeld. Tegen het einde van de ochtend verzamelden zich enkele tientallen mannen voor het postkantoor in het centrum van Willemstad. De politie, die op de hoogte was van hun bedoe lingen, verspreidde de betogers zon der noemenswaardig incident. De agenten waren uitgerust met gummi knuppels en enkele van hen met sa bels. Een van de betogers verklaarde dat men wilde protesteren tegen het feit dat de bekladders van het standbeeld van de Koningin wel zijn gearresteerd, maar de politie niet was opgetreden toen tijdens de verkiezingscampagne van vorig jaar de beeltenis van dr. Da Costa Gomez, leider van de N.V.P., werd besmeurd. NEW YORK (AP) Krantenpapier kan volgens de Wall Street Journal uit stekend dienen als voedsel. Het be staat namelijk voor negentig procent uit cellulose. In dit opzicht komt het overeen met hooi, In de Scandinavische landen neemt men er volgens de Wall Street Journal al geruime tijd proeven mee. De oude kranten worden daar door het veevoer gemengd. In Amerika onderzoekt men thans de mogelijkheid van vervaardiging van vee voeder in korrelvorm uit krantenpapier. Aan die papierkorrels worden bepaalde voedingsstoffen en vitaminen toegevoegd. DEN HAAG De algemene maatregel van bestuur van 21 november 1959 waar bij de in- en doorvoer van nertsen aan strenge bepalingen werd gebonden, is gisteren door de Tweede Kamer wette lijk bekrachtigd. Deze regeling dient om de zeshonderd nertsfokkerijen in ons land te bescher men tegen een gevaarlijke besmettelijke ziekte, de enteritis, die van Canada naar Europa is overgebracht en 111 Denemar ken al veel schade heeft aangebracht. LITTLE ROCK (Reuter) Een da verende slag verstoorde in de nacht van dinsdag op woensdag de stilte in Little Rock, de hoofdstad van de Ame rikaanse staat Arkansas. Een zelfge maakte bom ontplofte vlak voor de woning van een negerleerling van een der plaatselijke middelbare scholen. Er werd grote schade aangericht, maar niemand raakte gewond. De ,,bom", twee aan elkaar gebonden staven dynamiet, werd uit een rijden de auto naar het huis van de leerling geworpen. Ramen braken en er ont stond een groot gat in de mu-ur van de woning, waar behalve de leerling, Carlotta Walls, en haar moeder, nog twee jongere zusjes sliepen. Carlotta Walls is een van de vijf negerleerlingen van de bekende Cen tral High School in Little Rock, de school waar de toelating van jonge ne gers herhaalde malen tot grote moei lijkheden met de voorstanders van ras senscheiding leidde. Hoewel er in Little Rock al eerder aanslagen werden gepleegd door blan ken die tegen toelating van negers op de openbare scholen ageerden, werd er nog nimmer een aanslag op een der leerlingen gepleegd. Eigen nieuwsdienst LINZ. De huwelijksreis van de heer en mevrouw Harx uit Vught is ge ëindigd in een Oostenrijks ziekenhuis. Tussen Alkhoven en Schonering kwam de auto van het jonge paar in een ♦noop sneeuw terecht, begon te slingeren en botste tegen een tegemoetkomende vrachtwagen. De heer en mevrouw Harkx werden beiden gewond en moesten worden op genomen in een ziekenhuis te Linz. Zij verkeren niet in leve sgevaar. Van onze correspondent DEVENTER Het dorp Diepen veen is in twee kampen verdeeld. De ene groep heeft geen goed woord over voor boer Kolkman, die zijn knecht Bally met een rijksdaalder per week beloonde, de andere vindt dat de boer op onjuiste wijze aan de kaak is gesteld. Zij zien de af faire Bally in het licht van een familievete en dichten de dochter van boer Kolkman toe dat zij van wege een kwestie over boedelschei ding haar vader een hak heeft willen zetten. Waarom, zo vragen zij zich af, handelde zij niet eerder. En in hun verontwaardiging over de ver meende daad van de dochter zien zij de sociale misstand van het geval Bally niet meer. De anderen hebben het dorpsge- richt tot een nieuw leven geroepen. Boer Kolkman, die er een schillen- wijk op nahoudt, behoeft bij hen op geen schilletje en geen korstje brood meer te rekenen. De post in Diepenveen heeft het bijzonder druk gekregen. Tientallen brieven uit het gehele land worden dagelijks op de boerderij van de heer Kolkman besteld, allemaal met uitin gen van afkeuring. En de rest doet de telefoon, die de boer steeds weer aan het toestel roept voor mensen die hem eens ongezouten willen ver tellen hoe zij over hem denken. Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte ons gisteravond om 23.15 uur: Veel bewolking met enkele buien, maar ook enkele opklarin gen en hier en daar mist. Zwak ke tot matige wind in hoofd zaak uit weste lijke richtingen. Weinig verande ring in tempera tuur, MIESJE: lk m verlang naar de Siifcv w voorjaarszon. 12 februari' zon op 8.04, zon onder 17.46. maan op 17.52, maan onder 7 36. weer wind gr. C. in mm max. neersl. temp. 7—19 in uur Helsinki onbew. WNW 0 0.3 Stockh. zw. bew. W 2 0 Oslo zw. bew. ONO 4 0 Kopenh. onbew. w 5 0 Aberdeen h. bew. NW 4 1 Londen zw. bew. wzw 5 0 A'dam regen NW 6 0.6 Brussel geh. bew. WZW 4 0 Luxemb. onbew. w 2 0 Parijs onbew. stil 4 0 Bordeaux geh. bew. O 5 0 Grenoble onbew stil 9 0 Nice h. bew. NW 12 0 Berlijn regen W 2 0.4 Frankf. zw. bew. ZW 2 0 München onbew. w 1 0 Zürich onbew. stil 4 0 Genève onbew. stil 5 0 Locarno onbew. O 7 0 Wenen onbew. w 3 0 Innsbr. onbew. stil 4 0 Athene zw. bew. ozo 12 0 Rome regen O 10 Ajaccio Ti. bew. NO 12 Madrid regen OZO 3 3 Majorca zw. bew. stil 15 0 uoqessrih. bew. W 11 1 WASHINGTON (A.P.). Disc- jockey Joseph Finan heeft voor een commissie uit het Huis van Afgevaar digden verklaard, dat hij de afgelopen twee jaar in totaal 12.800 dollar (50.000 gulden) heeft aangenomen van firma's die grammofoonplaten in om loop brengen. I Finan is op 3 december 1959 ontsla gen als disc-jockey van het radiosta tion KYW in Cleveland. Hij gaf toe dat hij zich had laten omkopen, maar hij ontkende dat hij bepaalde platen zou hebben gepousseerd. Wel speelde hij bij voorkeur platen van de merken die hem geld toestopten, maar alleen als hij de plaat zelf aardig vond, zei hij.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 1