„Duitsers kunnen ons de wet niet stellen" Stormen KROESJTSJEF: GEEN DUIMBREED! Klinkend welkom op Schiphol §2 uaw Valley V(mindering moet blijvend worden OVER 40 JAAR EERSTE WINDSOR-MOUNTBATTEN Sjoukje en Joan als heldinnen ingehaald De Bilt: Droog HELMEN CONTROLE RECORDTIJD „MACMILLAN IS TE VER GEGAAN" CAFÉGANGERS REDDEN VIER KINDEREN VIA DE DAKGOOT Vorstin koppelt twee namen loon s in Bally overleg met Landbouwschap ZUSTERLIJK ONDERONSJE FINLAND MIST EEN MISS Vrees voor nieuwe affaire bleek schilder zelf met ongegrond PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Radicaal Uit brandend huis Tegenvoorstel WERKGEVER: „Zing met ons mee wordt exportsiicces „Maak korte metten met omroepbedrog" Rij ksbemiddelaars beslissen donderdag Bejaarde zusters door kolendamp bedwelmd Het weer overal sikkens-tjallema produkt Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, Postbus 4, Giro 116666, telefoon Directie en administratie 01100- 2438. Redactie: ül 100-2317, bij geen gehoor: Chef redactie 01100-3991. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 52, tel. 01180-2009; bij geen gehoor: 01180-4604, Postbus 26; Vlissingen, Nieuwendijk 33, tel. 01184-3224, Postbus 24; Terneuzen, Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189; Zierikzee, Havenpark 24, tel. 01110-2991. Directeur JACQ DE SMIT - Chefred.: G. J. BREUKER Zeeuwsch Dagblad Losse nummers 13 cent. Abonnementsprijs 0,56 per week, 7,per kwartaal Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouter* 7 cent per woord met een minimum van 1,— 15e JAARGANG No. 4181 Dinsdag 9 februari 1960 ROME (Reuter) Er moet een vredesverdrag gesloten worden met de twee Duitse staten de kwestie Berlijn moet worden opgelost zoals de Russen dat willen, de grenzen in Europa zoals die thans zijn, mogen nimmer veranderd worden. Pas in dien aan al deze voorwaarden wordt voldaan kan de ontspanning doorzetten. Dit alles maakte premier Kroesjtsjef gisteravond duidelijk op een receptie ter ere van zijn Italiaanse gast, president Gronchi, het eerste westelijke staatshoofd dat sinds 1945 de Sowjetunie bezoekt. Hieruit blijkt in de eerste plaats dat de houding van de Sowjetunie ten opzichte van de kwestie-Berlijn de laatste tijd weer harder is gewor den. Dat werd gisteren ook bevestigd door Christian Herter, de Ameri kaanse minister v an buitenlandse zaken, op een persconferentie in Washington. Van een nieuw Rus sisch ultimatum inzake Berlijn is evenwel nog geen sprake. Ook betekent de scherpere houding van Kroesjtsjef volgens Herter nog geen schending van wat door de Rus sische premier en president Eisenho wer in Camp David werd overeenge komen. Het is volgens Kroesjtsjef hoog tijd de vrede te consolideren. Dat kan al leen gebeuren door de toestand te stabiliseren zoals die door de tweede wereldoorlog is ontstaan. „Wat als ge volg van de oorlog is veranderd, kan zonder nieuwe oorlog niet worden ge wijzigd," zei de premier van de Sow jetunie dreigend. Tsjechoslowakije. Polen en Honga rije, vervolgde hij, zullen nooit een wijziging van hun grenzen met Duits land toestaan. Dat begrijpen wij als bondgenoten, wij steunen deze landen, aldus Kroesjtsjef volgens het Italiaans persbureau Ansa. Overigens, meende hij, is er in de in ternationale betrekkingen een wezen lijke verbetering merkbaar. De mens heid kan rustig slapen en behoeft niet te bang te zijn voor plotselinge onple zierige gebeurtenissen. Van onze correspondent BERGEN OP ZOOM De vier kin deren van de familie Maaskant uit Bergen op Zoom, in leeftijd variërend van zes maanden tot tien jaar, zijn i zondagnacht op het nippertje aan de dood ontsnapt. Zij danken hun leven aan het doortastend optreden van vier jongelui uit Bergen op Zoom en Hal steren, die de brandende woning van j de familie Maaskant binnendrongen en I de kinderen via de dakgoot in veilig- heid brachten. Bij de familie Van der Meer aan de Halsterseweg werd kort voor midder nacht hulpgeroep gehoord. De kreten kwamen uit de woning van de er naast wonende familie Maaskant, waar vermoedelijk door kortsluiting brand was ontstaan. Ouders weg iiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Het echtpaar Maaskant was afwe zig, maar op de derde verdieping slie pen hun vier kinderen. Op de eerste verdieping boven een bloemenwin kel werd ook het echtpaar Hertogs door een scherpe brandlucht gealar meerd. De heer Hertogs zag geen kans, evenmin als de te hulp geroepen ad- i judant van de rijkspolitie, de woning i van de familie Maaskant binnen te i dringen. De heer J. Bernaards zocht en vond hulp in een nabijgelegen café. waar enkele late bezoekers direct aan de hulpverlening deelnamen Via ladders bereikten zij de dakgoot van de fel brandende woning en na het inslaan van een zolderruit slaagden zij erin de slaapkamer te bereiken. Dichte rook miiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii De heren Van der Zande. Van Nis pen, Groffen en Stoffels haalden de hevig geschrokken kinderen uit hun bedjes. Omgeven door een dichte rook haastten zij zich terug naar de dak goot, waar andere vrijwilligers de kin deren overnamen. Een der redders trapte in een gebroken ruit. vyaardoor hij een flinke beenwond opliep; een tweede werd met een shock naar een dokter vervoerd. De blussing werd ernstig bemoeilijkt door de lage druk op de waterleiding. De aangrenzende woning van de heer Sloff liep eveneéns zware schade op. Tot 's morgens acht uur heeft de brandweer zich met de blussing be ziggehouden. „Adenauer verzet zich tegen het slui ten van vredesverdragen met de twee Duitslanden. Maar wie vraagt naar zijn mening?", riep Kroesjtsjef uit. „Wij heb ben oorlog gevoerd en miljoenen men sen verloren. De Duitsers rukten naar Stalingrad op en tot vlak bij Moskou. Het is zonneklaar, dat de situatie radi caal gewijzigd is: de Duitsers kunnen ons de wet niet stellen." Kroesjtsjef somde vervolgens nog eens op wat er gedaan moet worden, o.a. een einde maken aan de bezettingsstatus in West-Berlijn. „We willen niet over de hoofden van de Westberlijners han delen". zei de Russische premier, „maar het bestaande bewind daar erkennen en een blijvende toestand scheppen in de stad." Kroesjtsjef liet evenwel doorscheme ren, dat er over andere „redelijke" voor stellen over Berlijn, die er overigens volgens hem niet kunnen zijn, valt te praten. Een nieuw ultimatum inzake Berlijn stelde de premier van de Sow- jetunie, als gezegd, niet maar hij liet toch nog eens uitkomen, dat de huidige toestand in de voormalige Duitse hoofd stad voor de Sowjetunie onaanvaard baar is. Nog iets anders maakte premier Kroesjtsjef in zijn toespraak tot presi dent Gronchi, bondgenoot van o.a. West-Duitsland. duidelijk. De Sowjet unie zal niet' gedogen, dat er een einde wordt gemaakt aan, wat hij noemde, het socialistische stelsel in Oost-Duitsland. „Velen koesteren die wens, dat weet ik", aldus de premier, „en willen Oost- Duitsland doen opgaan in de Bondsrepu bliek. Wanneer men dit werkelijk een redelijk voorstel vindt, dan kunnen wij een ander doen: laat West-Duitsland in Oost-Duitsland opgaan!" Volgens Kroesjtsjef is dat vooral een gelijkwaardig voorstel door de snelle opmars van het socialisme, dat overal de plaats van het kapitalisme inneemt. Een hartelijker welkom had Jan Pesman, die in Davos zo glorieus de 10.000 meter hardrijden won, zich gis teravond op Schiphol niet kunnen wen sen: Sjoukje Dijkstra, Europees kam pioene kunstrijden (rechts) en de don kere Joan Haanappel (derde achter haar blonde rivale)lieten hun wel kom vergezeld gaan van een stevige kus op de wangen van de Groninger. Dit welkom werd goedkeurend gade geslagen door Tiny Wijnen (links) uit Nijmegen, die zelf in het achter ons liggende weekeinde voor een mooi suc ces zorgde door in Frankrijk tweede te worden in de strijd om het Euro pees kampioenschap biljarten, anker kader 47/2. Ook hij arriveerde gister avond op Schiphol, tegelijk met onze ijscracks. LONDEN (Reuter) Sommige afstammelingen van koningin Elizabeth van Groot-Britannië zullen als familienaam Windsor-Mountbatten krijgen. Op deze wijze wordt voldaan aan een wens van de Britse vorstin de naam van haar echtgenoot aan die van het Huis van Windsor te koppelen. Ook op de verdere familieleden van de koningin heeft de gisteren afgekon digde bepaling geen enkele invloed. Het eerst in aanmerking voor de nieuwe familienaam komen sommige achterkleinkinderen van de koningin, dat wil zeggen kleinkinderen van het derde kind van Engelands vorsten paar, dat thans elk ogenblik geboren kan worden; alleen echter indien het een jongen is. Koningin Elizabeth zelf en haar eigen kinderen en alle afstammelingen in rechte lijn die eventueel in aanmer king komen voor troonopvolging, blij ven de familienaam Windsor dragen. Van onze correspondent DEVENTER. De gewestelijke raad van het Landbouwschap in Overijssel gaat een ambtelijk onder zoek instellen naar de beloning die de landarbeider H. Bally gedurende 49 jaar bij zijn patroon, de land bouwer Kolkman te Diepenveen, heeft ontvangen. Bally, die als zestienjarige jon gen bij de familie Kolkman kwam, verdiende gedurende deze 49 jaar een rijksdaalder per week. Zijn patroon heeft zich verontschuldigd met de mededeling dat deze be loning was vastgesteld in overleg met de plaatselijke sociale com missie van het Landbouwschap. De gewestelijke raad gaat thans de juistheid van deze bewering onder zoeken. VERWIJDERDE TAKKEN Het besluit werd bekend gemaakt na een bijeenkomst van de Privy Coun cil onder voorzitterschap van konin gin Elizabeth. Dit lichaam dient de ko ningin van advies in constitutionele aangelegenheden. Eerder op de dag verluidde het in Londen, dat de ko ningin op aandrang van prins Philip haar familienaam had veranderd in Mountbatten. Later bleek dus dat het besluit al leen van toepassing zal zijn op de meer verwijderde takken van het konings huis. Pas over ongeveer veertig jaar zal er iemand in aanmerking komen voor de naam Windsor-Mountbatten. De afstammelingen van prins Charles kunnen de nieuwe naam niet krijgen, omdat zij in directe lijn afstammen van de huidige troonopvolger. AL EERDER Kinderen van Charles' zusje Anne kunnen de naam evenmin krijgen, om dat de prinses de naam van haar echt genoot zal moeten aannemen. De naam Windsor nam het Britse koningshuis in 1917 aan, voordien was de familienaam Wettin, hetgeen Duit se associaties opwekte. Door de oor logsomstandigheden wilde men dat lie ver niet. Ook de naam Moutbatten dateert van 1917. De vader van de tegenwoor dige graaf Mountbatten, oom van prins Philip, veranderde toen zijn naam, eveneens als gevolg van de oorlog te gen Duitsland. Hij heette prins Louis van Battenberg. Dit werd dus in het Engels vertaald: Mountbatten. De prins was van Duitse afkomst, maar werd op veertienjarige leeftijd Brits onderdaan. Hij bekleedde een hoge functie bij de Britse marine. Een van de twee dochters van de eerste Mountbatten trouwde met de Griekse prins Andrew; prins Philip is haar zoon. De andere dochter is de tegen woordige koningin Louise van Zweden. DEN HAAG Koningin Juliana en prins Bernhard zullen van 30 mei tot 2 'juni op uitnodiging van Boudewijn, ko ning der Belgen, een staatsiebezoek aan België brengen. 75 I HILVERSUM (A.N.P.) Orkest-) leider Johnny Holshuysen heeft een ü- Een zusterlijk onderonsje in Sankt Anton. Heerlijk ingepakt begeven de prinsessen Beatrix en Irene zich met hun ski's naar de skiweide. Dat doen zij dikwijls want zij beiden zijn ware liefhebsters van de wintersport. wlatT'.ik contract gKeufen eaatTewaterlating Zeehond *houden00coUect/eerté1nebagte''^van Poolse Westduitse omroep in Keulen gaat£3 oorlogsinvaliden en noodlijdende Poolse kinderen bracht ƒ408,40 op. Eigen nieuwsdienst het programma „Zing met ons mee" overnemen, dat door Holshuysen voor de Avro wordt samengesteld. Keulen gaat maandelijks een Duit se versie uitzenden, onder de titel Singt mit uns". De eerste uitzending is op 12 maart, en het contract loopt voorlopig tot mei 1961. Dezelfde Neder landse vocalisten en musici zorgen voor de uitvoering, en de Duitse om- roepster Renate Calani zal regelmatig naar Hilversum komen om haar steen tje hij te dragen aan de opnamen, DEN HAAG. Bij de Rotterdamse droogdokmaatschappij wordt op 20 febru ari de onderzeeboot Zeehond, bestemd voor de Koninlijke marine, te water ge laten. In afwijking van het conventionele één-cylinder type, hebben deze onder zeeboten drie cylinders. De twee bene denste liggen naast elkaar; de derde in het midden rust daar boven. Na vele tientallen omhelzingen ge lukte het de blonde Sjoukje en de don kere Joan eindelijk om een plaatsje achter de reeds opgestelde microfoons van radio en televisie te vinden. En onder de schijnwerpers van haar sport roem blikte Sjoukje namens haar vrou welijke en mannelijke schaatscolle- ga's even voorzichtig in de naaste toe komst. ,,Ik heb de beste verwachtingen voor Squaw Valley", zei zij, „maar ik ben niet alleen beducht voor Carol Heiss. Ik vind de anderen minstens zo gevaarlijk, maar ik hoop in ieder geval onder de eerste drie te eindigen." En daarmee was het uit. De schaat senrijders en schaatsenrijdsters waren moe en zij verlangden niet anders dan een goede nachtrust. Amerikaanse commissie WASHINGTON (Reuter) „Maak korte metten met de misleidende en corrupte praktijken bij radio en tele visie" zo luidt het beroep, op het Amerikaanse Congres gedaan door de commissie uit het Huis van afgevaar digden, die de „payola"- en quiz-schan dalen heeft onderzocht. De commissie geeft in haar zojuist gepubliceerd rapport scherpe kritiek op de overheidsorganen, die al veel eerder het bedrog in de omroepwe reld de kop hadden moeten indruk ken. Zij stelt o.hi. voor, 1) de bedriege- lijke praktijken strafbaar te stellen; 2) alle beïnvloeding van programma's door' belanghebbenden, zoals adver teerders, door een wet uit te bannen; en 3) de federale overheid de bevoegd heid te geven, een omroep „een da| of zelfs langer" uit de ether te ver wijderen, als die programma's blijft uitzenden die niet het algemeen be lang dienen. SQUAW VALLEY (A.PJ - De orga nisatiecommissie van de Olympische Winterspelen te Squaw Valley heeft een verklaring uitgegeven waaruit blijkt, dat de Winterspelen, die op donderdag 18 februari beginnen, in ernstig gevaar worden gebracht door de uitzonderlijk slechte weersomstandigheden. Regen en natte sneeuw, opgejaagd door winden met orkaankracht die reeds veie bomen hebben ontworteld bedreigen de laaggelegen delen van de vallei met overstroming. In de verklaring wordt gezegd dat alle mogelijke maatregelen worden getroffen om beschadiging van de wed strijdhellingen en ijsbanen te voor komen. „Als gevolg van de. voor de tijd van het jaar zeldzame, stormwinden, die warme lucht aanvoeren, verkeren alle skihellingen, de vijf kunstijsbanen, het met sneeuw aangestampte parkeerter rein en voorts wegen en bruggen in i overstromingsgevaar. Bovendien wor den alle gebouwen ernstig bedreigd". Aldus de verklaring van de organisa tiecommissie. Lonen in Kanaalzone SLUISKIL. De werknemers in de zware industrie in de Zeeuwsvlaamse kanaalzone heb ben gisteren vernomen, dat het college van rij ksbemiddelaars waarschijnlijk a.s. donderdag zal beslissen over de nieuwe collec tieve arbeidsovereenkomst. In de zaterdag te Axel gehouden pro testvergadering werd medegedeeld, dat het college misschien maandag reeds een beslissing zou nemen. Dit is niet het geval geweest. Intussen is gisteren aan de arbeiders van drie fa'brieken, l'Azote, de cokes- fabriek en Walzenmolen te Sas van Gent een voorschot van tien gulden aan geboden. Het merendeel der werkne mers heeft echter dit voorschot niet aan genomen. Men meent dat het, nu de vakbonden zich met de zaak hebben be moeid, beter is af te wachten wat het college van rijksbemiddelaars zal be sluiten en wat de vakbonden de geor- ganiseerden zullen adviseren. Van ongeregeldheden is gisteren geen sprake geweest in de bedrijven. Men wacht nu af wat er donderdag uit de bus zal komen. Van onze Amsterdamse redactie SCHIPHOL In een complete wanorde en temidden van een jui chende menigte, die tot op het plat form van Schiphol was doorgedron gen, zijn Sjoukje Dijkstra en Joan Haanappel gisteravond als nationale heldinnen op de luchthaven binnen gehaald. Ruim drie kwartier hebben de beide zo hoog geplaatste schaatsenrijdsters nodig gehad om zich een weg te banen van het vliegtuig naar het hon derd meter verder gelegen restaurant „De Wijde Wereld". Daar zorgden of ficials, genodigden, belangstellenden en familieleden voor een stormachtige huldiging. Die huldiging was trouwens in de koele vrieslucht op het platform reeds begonnen met het stampende ge dreun van twee fanfarekorpsen. Van onze correspondent MIDDELHARNIS Twee bejaarde inwoonsters van Middelharnis, de 89- jarige weduwe Van Markensteijn en haar 84-jarige zuster mejuffrouw De Korte, zijn gisteren het slachtoffer geworden van kolendampvergiftiging. Een schoondochter trof beide vrou wen bewusteloos aan in hun woning, die aan het Vingerling is gelegen. De we duwe Van Markensteijn overleed spoe dig, haar zuster werd in ernstige toe stand naar het ziekenhuis te Dirksland gebracht. Voor haar leven wordt ge vreesd. Het KNMI in De Bilt berichtte ons gisteravond om 23.15 uur: Overdrijvende wolkenvelden, voor al in het noorden van het land en hier en daar mist, overigens droog weer Ongeveer de zelfde middagtem- peraturen als gis teren, weinig wind. MIESJE: Bij de kachel. 10 febr.: zon op 08.07, onder 17.42; maan op 15.45, onder 06.27 uur. max. neersl. temp. 719 in trar weer wind gr. C. in mm Helsinki sneeuw ZZO -4 0,4 Stockh. regen W 1 0,2 Oslo geh. bew. NW -3 0 Kopenli. ij zei WZW -0 0 Aberdeen 1. bew. stil 6 0 Londen zw. bew. ONO 6 0 A'dam zw. bew. NO 2 0 Brussel onbew. NNO 2 0 Luxemb. onbew. NO 0 0 Parijs onbew. NO 2 0 Bordeaux onbew. N 4 0 Grenoble h. bew. NO 1 0 -J HELSINKI (ANP) Finland heeft geen miss Finland. Dit afschuwelijke gemis is gebleken bij de verkiezing van een Finse schoonheidskoningin. De jury kon geen schone vinden die deze titel waardig was. Het publiek was het met de jury sens; verscheidene deelneemsters werden zelfs met gefluit en gejoel ontvangen Tenslotte koos de jury maar drie „kroonprinsessen". De schoonheidskoningin van vorig jaar, die die tekenen van haar waardigheid aan haar opvolgster moest overdragen, nam die spullen weer mee naar huis. Advertentie DE VERF VOOR HET SCHILDERFEEST Zuidafrikaanse minister KAAPSTAD (Reuter) De Zuid afrikaanse minister van buitenlandse zaken Eric Louw heeft in een interview met het blad Die Burger zijn misnoegen uitgesproken over de rede, die de Britse premier Macmillan vorige week in het Zuidafrikaanse parlement heeft gehouden. Louw zei, dat de Britse bewindsman zich heeft ingelaten met een binnenlandse aangelegenheid. „De Britse premier zei, dat zijn rege ring zich niet kan verenigen met onze rassenpolitiek. Wellicht vloeit deze houding voort uit Engelands bezorgd heid over de positie van het Westen tegenover Rusland", meende Louw. In Frankrijk ook „Uit de buitenlandse politiek van Engeland vloeit heden ten dage voort, dat de blanke bevolking van Zuid- Alrika en die van de Centraal-Afri- kaanse federatie zich moeten aanpassen aan een regering van zwarten. De blanke, die dit land heeft opgebouwd zal volgens Macmillan het veld moeten ruimen", zo zei Louw en hij vervolgde: „Maar aan deze kwestie zit nog een andere kant." „Als Macmillan een bezoek aan Frank rijk zou hebben gebracht, zou hij het dan ook hebben gewaagd om in het Franse parlement de politiek van de Gaulle in Algerije te bekritiseren? Ik veronderstel, dat hij met de Gaulle aan tafel zou zijn gaan zitten en in een persoonlijk gesprek de weerslag van de Franse politiek in de wereld zou hebben besproken. en in Amerika? Zou de heer Macmillan bij een bezoek aan de Verenigde Staten de discrimi natie. die daar ten aanzien van de negers plaats heeft, in het openbaar bekritiseren?" „Onze Britse vrienden moeten zich realiseren, dat Zuid-Afrika even vrij en onafhankelijk is als Frankrijk of Spanje. Welaan, dezelfde spelregels moeten onze gasten ook hier laten gel den", zo besloot de Zuidafrikaanse minister het interview. De veertigjarige arbeider L. Leurs uit Echit is zondagnacht door een auto aangereden en gedood terwijl hij achter de auto van een vriend liep te duwen. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG. Korte tijd is ge vreesd dat een nieuwe helmenaffaire aan de orde zou komen. En dat nog wel in de periode waarin het nog 5 altijd wachten is op het tweede en definitieve rapport van de commissie- Koersen, die het onderzoek naar helmenaffaire no. 1 nog niet heeft afgesloten. Legerleiding en onderzoekende in stanties hebben er dan ook geen gras over laten groeien. Buitengewoon snel, doeltreffend en omvangrijk zijn de maatregelen geweest. 135.000 „Algemene helmen- inspectie!" luidde het consigne als snelle re actie op een aangifte bij de legerleiding, dat bij de laatste partijtjes van de nieuwe hel menorder van 135.000 stuks, een aantal afge keurde helmen door de controle zou zijn geglipt. De groots opgezette na-controle, waaraan ingenieurs en keurmeesters buiten het leger meewerkten, werd be gonnen in de magazijnen, waar de nieuwe helmen werden opgeslagen Dit onderzoek bracht echter aan het licht, dat bijna de gehele partij al aan de troepen was uitgegeven. Hoewel de zaak daardoor ingewik kelder werd, deinsde men voor geen maatregel terug. Na het eerste onder zoek, waarbij slechts een deel van de nieuwe helmen opnieuw door een strenge controle ging, volgde het bevel voor een algehele helmeninspectie bij al die legeronderdelen waar de nieuwe helmen waren uitgereikt. GROOTSCHEEPS Het werd een om vangrijke inspectie, die weken in beslag nam, en die tal van moei lijkheden opleverde. Er werd echter met grote nauwkeurigheid en doortastendheid door gewerkt. Als resultaat van deze grootscheepse helmeninspectie werden een paar hon derd helmen gevonden, die twijfelach tig waren. Enkele tientallen vertoon den materiaalfouten, waardoor zii zwakke plekken hadden. Ondanks deze gebreken hadden deze helmen toch het stempel van goedkeuring verkregen. Daar de keurmeesters een eigen stempel hebben, kan precies worden nagegaan, wie voor deze fouten aan sprakelijk zijn. De uitgebreide maatregelen werden ook getroffen, om de zekerheid te ver krijgen, dat geen man de kans loopt een slechte helm of een van twijfel achtige kwaliteit in bezit te hebben De oorzaak voor de tekortkoming bij de laatste keuring wordt gezocht in een onenigheid tussen enkele keurmeesters vanwie er twee na de ontdekking van klein geknoei met declaraties uit de overheidsdienst werden verwijderd Als gevolg van de strenge herkeu ring en het daarmee parallel lopende onderzoek, is thans nog een onderzoek gaande naar misbruiken met benzine.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 1