LANDINGSRECHTEN K.L.M. GEWEIGERD Afgerond plan Niet geschikt Amerikaanse beslissing na moeizaam overleg Staatssecretaris Stijkel keert direct terug PRIJZEN ZUILEN DALEN RODE VERF OP BEELD VAN DE KONINGIN PETTEN BOLWERK EURATOM Macmillan in Kaapstad: blank en zwart gelijk Laffe wraak te Willemstad na noodmaatregel DANK U" ZEI DE DIEF DUBBELE SERVICE De Bilt: Zacht Kairo: geen loos dreigement PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Staalfabriek op Rozenburg STAALSTUDIESTICHTING: MINISTER DE POUS: Royement bedreigt „doorzetters" in busvervoer Geen D-E onder AANVARING OP DE WESTERSCHELDE de vrouwen Harmeien heeft weer bus Meer voor wethouders en ambtenaren in Hilversum Jood gedood - levenslang dwangarbeid Twee eentra Werk begint Gezin op -nippertje uit brandend huis GELD VAN ACTIE GESTOLEN Engelands grootste uitbreker met machtig escorte voor rechter Voor Nederland 111 schepen in aanbouw -J Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, Postbus 4, Giro 116666, telefoon Directie en administratie 01100- 2438. Redactie: 01100-2317. bij geen gehoor: Chef redactie 01100-3991. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 52, tel. 01180-2009; bij geen gehoor: 01180-4604, Postbus 26; Vlissingen, Nieuwendijk 33, tel. 01184-3224, Postbus 24; Ternensen, Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189; Zierikzee, Havenpark 24, tel. 01110-2991. Directeur JACQ DE SMIT - Chefred.: G. J. BREtTKER Zeeuwsch Dagblad Losse nummers 13 cent. Abonnementsprijs 0,56 per week, 7,per kwartaal Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouter» 7 cent per woord met een minimum van I 1,— He JAARGANG No. ^Donderdag 4 februari 1960 WASHINGTON (UPI, Reuter) De Amerikaanse regering heelt het Nederlandse verzoek om landingsrechten voor de K.L.M. te Los Angeles afgewezen. Die beslissing werd gister middag ter kennis gebracht van de Nederlandse delegatie tij dens een bijeenkomst van zeven kwartier op het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken. De Nederlandse delegatie leider, staatssecretaris Stijkel, heeft laten weten dat hij onmid dellijk naar Nederland terug zal keren om zijn regering ver slag uit te brengen. De bespreking van gisteren had volgens de heer Stijkel geresulteerd in een verklaring van de Ameri kaanse delegatie, dat het op dit ogenblik niet mogelijk was landings rechten voor de K.L.M. te Los Angeles toe te zeggen. De heer Stij kel deelde mee te hebben geant woord, dat hij niet bereid was dat standpunt te aanvaarden, omdat hij de argumenten waarop het was ge baseerd niet kon aanvaarden. ..Anderzijds", zo veivolgde hij. „heb ik erkend, dat het geen zin had deze besprekingen voort te zetten." Nederland heeft de Verenigde Staten bij herhaling laten weten dat een ver werping van het Nederlandse verzoek door de publieke opinie zeer ernstig zou worden opgevat. Eenzelfde verzoek werd in 1957 ook al door de Verenigde Staten verworpen en wekte toen reeds ontstemming. MINISTER DE POUS Van een onzer verslaggevers HAARLEM Terwijl de nieuw* eisen uit een vergadering van afge vaardigden van tien busondernemingen (twee maal zes percent loonsverhoging en drie percent van het jaarloon als voorschot vóór zaterdag uit te betalen) druk besproken zijn in kleine en grote vergaderingen van buspersoneel, heb ben de erkende vakbonden zich be raden over hun standpunt tegenover de leden die doorgaan met ageren. Met de katholieke bond St. Raphael voorop is besloten deze leden te waar schuwen, dat zij zich schuldig maken aan subversieve acties en dat de bon den de leden, die er niet mee ophou den, zullen royeren. De nieuwe eisen, zoals ze in Hilver sum werden opgesteld tijdens een ver gadering, worden door de bonden als belachelijk gekarakteriseerd. De heer W. Spit, landelijk voorzitter van St. Raphael heeft in een vergade ring voor het personeel van de N.Z.H.V.M. te Haarlem meegedeeld over sterke aanSvijzingen te beschikken, dat de actiecomité's beïnvloed worden door leden van EVC en OVB. Deze op vatting werd in Haarlem met luid gejoel ontvangen. Van onze correspondent LONDEN Van massale Egypti sche troepenconcentraties aan de grenzen van Israël is niets gebleken in rapporten die het Foreign Office hebben bereikt. Niettemin herhaalde Radio Kairo gisteren de waarschu wing dat de strijdkrachten van de Verenigde Arabische Republiek ge reed staan voor „de beslissende slag om Palestina" en dan zouden door vechten tot de staat Israël had op gehouden te bestaan. Israël en Syrië blijven weigeren hun troepen terug te trekken uit deze gedemilitariseerde zone, maar Israël toonde zich gisteren op voor stel van generaal-majoor Carl von I-Iorn, de Zweedse voorzitter van de bestandscommissie van de V.N., be reid te onderhandelen met Syrië over maatregelen ter vermindering van de gespannen toestand in het grensgebied. Van een onzer redacteuren DEN HAAG De situatie rondom het project-Rozenburg is er na de opmerkingen van minister De Pous, gisteren in de Eerste Kamer gemaakt, niet duidelijker op geworden. WIJ MELDDEN gistermorgen dat de Staalstudiestichting een plan voor de bouw van een Atlantische Staalfabriek op Rozenburg heeft ingediend bij het ministerie van Economische Zaken en dat minister De Pous daarover in de Eerste Kamer nadere mededelingen zou doen. Deze mededelingen moeten voor betrokkenen zeer teleurstellend zijn gebleken. GEEN HOUVAST DE STAALSTUDIESTICHTING zelf ziet dit nieuwe plan als een nieuw, af gerond voorstel, waarin vooral als nieuw element naar voren springt de deelneming van de Nederlandse Kabel- fabrieken te Alblasserdam als partici pant voor een derde deel van de stich- tingskosten. DE MINISTER heeft nu gisteren in de Eerste Kamer medegedeeld dat ook dit plan nog niet voldoende gegevens bevat, dus hem onvoldoende houvast biedt voor een mening. Bovendien zei de heer De Pous dat dit nieuwe plan „niet afkomstig is van de Staalstudie stichting". VERWARREND OP ZICHZELF is het uiteraard van weinig betekenis of dit nieuwe plan af komstig is van participanten in de stichting dan wel van de stichting zelf; het verwarrende is dat er blijkbaar een verschil van inzicht bestaat tussen de minister en de participanten over de vraag wat dan wel een „afgerond plan" is. WEL HERHAALDE minister De Pous het indertijd reeds door zijn voorganger minister Zijlstra omschreven standpunt: „Het is niet onmogelijk dat het Rijk financiële steun aan de vestiging van een hoogovenbedrijf op Rozenburg zal verlenen, mits tenminste de plannen voldoende allure hebben en in nationaal economisch opzicht van voldoende be tekenis zijn". TELEURSTELLING DE MINISTER betreurde het dat de Staalstudiestichting niet met een ge schikt plan voor de dag is kunnen komen. Hij zei waardering te hebben voor het werk dat deze stichting ver richt had. Het inzicht dat nien bij de pogingen had opgedaan achtte hij waardevol. Vooral over het stimu lerende werk van de voorzitter mr. Van der Mandele liet hij zich waarderend uit. DEZE VRIENDELIJKE woorden van de minister kunnen uiteraard het ge voel van teleurstelling bij de .Staal studiestichting. die van de kansen van slagen van haar project is overtuigd, niet wegnemen. Evenmin als zij het duidelijk kunnen maken, op welke pun ten de regering het nieuwe plan on volledig vindt. Wat dat laatste be treft blijft men helaas volledig in het duister tasten, VELOX WACHT NOG Van onze correspondent VLISSINGEN De 1300 ton metende; kustvaarder Santiago van de Belgische rederij Hermans is gisteravond in het beruchte Nauw van Bath bij een inhaal manoeuvre geramd door het 5668 ton metende Engelse schip Filleigh. De Santiago, die aan stuurboord ter hoogte van de brug werd opengescheurd, maakte onmiddellijk water. De kapitein zag evenwel kans zijn schip bij boei 77 op een zandplaat te zetten. Ook de Filleigh liep zo ernstige schade op dat de kapitein zich genoodzaakt zag het schip aan de grond te zetten. Twee Belgische sleepboten namen de i bemanningsleden van de Santiago over. Ook de bemanning van de Filleigh moest het schip verlaten. Beide kapiteins bleven aan boord. Van onze correspondent ALPHEN a. d. RIJN. Burgemeester G. C. J. Timmermans van Harmeien, een gemeente tussen Woerden en Utrecht, heeft zijn dorp verlost uit het isolement waarin het was komen te verkeren nadat de autobusdienst- onderneming Citosa te Boskoop als ge volg van personeelsgebrek de avond diensten in haar gebied had gestaakt. De burgemeester kreeg van de rijks verkeersinspectie toestemming 's avonds in het concessiegebied van Citosa een bus te laten rijden. Hij vond de di rectie van het toeringcarbedrijf Peters in Harmeien bereid een dienst te on derhouden en zo gaat het avondleven in Harmeien weer voort alsof er geen busprobleem bestaat. De directie van Citosa heeft intussen meegedeeld dat de avonddiensten weer Van onze correspondent ZEIST. Op de advertenties, waar in vrouwelijke buschauffeurs werden gevraagd, heeft de onderneming Ve- lox geen enkele kandidate binnenge kregen. Er blijken maar heel weinig meisjes te zijn. die het rijbewijs D-E rijk zijn het rijbewijs, dat ook voor bussen geldt. Het zal moeilijk wor den vrouwen achter het stuur van de Velox-bussen te krijgen. De directie blijft zoeken naar vier of vijf chauffeu- ses, die het tekort aan mannelijk per soneel moeten opvangen. Van onze Haagse redactie DEN HAAG. In een marathon toespraak van ruim drie uur heeft minister J. W. de Pous van econo mische zaken gisteren in de Eerste Kamer nog eens de hoofdpunten van zijn economische beleid verdedigd. De bijzonderheden van zijn betoog komen neer op: l Er is nog geen noodzaak tot schor- sing van de investeringsaftrek, zoals werd geadviseerd door de Eerste-Kamerieden Vos, Witteveen en (in enige nuancering) Hellema. o Er zullen meer prijsdalingen ko men, bestemd als compensatie voor de onvermijdelijke prijsverho gingen tengevolge van de droogte in de landbouw, de maatregelen van 1 april a.s. (huren en melk) en stij ging van grondstoffenprijzen. •-> Het zal in 1960 niet tot een over- besteding komen. Wel zullen de bestedingen dit jaar sneller stijgen dan vorig jaar, maar dat zal alleen resulteren in vermindering van het overschot op de lopende rekening van de betalingsbalans. Sprekend over het prijsbeleid zei de minister dat stijgingen van de grondstoffenprijzen nog niet aan de orde zijn. Als compensatie voor de prijsstijgingen in de agrarische sec tor en ook die tengevolge van de maatregelen op 1 april zijn prijs verlagingen in de industriële sector bedoeld. De minister zei dat men deze prijsverlagingen niet moest ba gatelliseert Zii insr>irer»Ti ook an dere ondernemers tot prijsverlagin gen. De meeste van deze verlagingen zullen in het eerste kwartaal van dit jaar tot stand komen. Van onze correspondent HILVERSUM De gemeenteraad van Hilversum heeft het plan van Gede puteerde Staten, om de jaarwedden van elfduizend tot veertienduizend gulden te verhogen, aanvaard. Het standbeeld van koningin Ju liana op het Julianaplein te Willemstad. BONN (Reuter) Levenslange dwangarbeid was het vonnis dat giste ren werd geveld over de 58-jarige Duit se onderwijzer Georg Marschalk Hi i wordt verantwoordelijk geacht voor het vermoorden van een .Jood. Het slachtoffer, de timmerman Josef Diener. werd in 1942 in het openbaar opgehangen op de markt van het Oekraïnse dorp Sdolboenof. Marschall stond terecht in Stade in West-Duitsland- Van onze correspondent HILVERSUM „Wilt u me even aanduwen?" vroeg een automobilist in Huizen aan een melkhandelaar. De melkboer duwde, de motor sloeg aan en de auto reed weg. Later kwam de hulpvaardige slijter tot de ontdekking dat hij „medeplichtig" was geweest aan diefstal van de auto. In ieder geval kon hij, met een vaag signalement, nu óók de politie helpen. Een lief stelletje, deze twee stewardessen. Ja, u hebt het goed gezien: tweelingetjes. Shirley en Dianna Lewis heten zy, en zij zijn 21 jaar, Zy bieden de luchtreizigers hun lieftallige diensten aan in de vlieg tuigen van de luchtvaartmaat schappij Canadian Pacific. Die vliegt, tussen haakjes, nu wij u toch kennis hebben laten maken met de twee zusjes, ook op Am sterdam. Shirley en Dianne werkten tot voor kort op de grond, op het vliegveld van Vancouver. Nu zijn zij dan zoals dat in het bedrijfs leven heet omhooggepromoveerd, maar dan zo letterlijk mogelijk. Van onze Haagse redactie DEN HAAG. Minister De Pous heeft gisteren de Eerste Kamer uit voerige inlichtingen verstrekt over de komende samenwerking in Pet ten tussen het Reactorcentrum Ne derland (R.C.N.) en Euratom. Het was een afdoend antwoord op de kritiek, die de bewindsman dinsdag over het Nederlandse kernenergie beleid te verwerken kreeg. Euratom zal in Petten een cen trum met algemene bevoegdheid vestigen. Het wordt liet tweede alge mene onderzoekcentrum van Eura tom. Het werk van Euratom te Petten zal zich toespitsen op het gebruik van de hogefluxreactor met bijbe horende outillage, die thans in aan bouw is. Euratom zal de reactor zo intens mogelijk gebruiken en zal zorgen voor de nodige extra uit rusting, voor de wetenschappelijke staf. Zij zal de exploitatiekosten vocv haar rekening nemen. De commissie van Euratom wil duplicering van het werk van het R.C.N. door het Euratomcentrum vermijden. Daarom wil de commissie de uitbouw van haar centrum afhan kelijk maken van het resultaat van het overleg over de coördinatie van het werk van beide centra. De voorlopige wetenschappelijke staf van beide centra zal ongeveer zeshonderd man omvatten. Na een proefperiode van drie a vier jaar zal de Euratombezetting uitgebreid worden tot omstreeks vierhonderd man. De investering van Euratom in Petten zal een bedrag belopen van omstreeks tien miljoen dollar, mits het R.C.N. op zijn beurt een bedrag van acht miljoen dollar investeert in de apparatuur die beide centra zullen gebruiken. Daaronder valt ook de hogefluxreactor, waarvan de kostprijs wordt geschat op 25 mil joen gulden. Het R.C.N. zal voor zijn werk prioriteit genieten op het ge bruik van deze reactor. De minister deelde voorts mee dat de reactor in Petten in 1961 gereed zal zijn. De aanvankelijke moeilijk heden bij de bouw zijn thans over wonnen. Het chemisch laboratorium zal dit voorjaar reeds gereed komen. Een deel van de wetenschappelijke staf kan dus zijn werk beginnen. Het kernbeleid in de industriële sector verkeert thans in een over gangsfase, aldus de minister. Hij acht de visie van het bedrijfsleven zeer belangrijk. Daarom zal hij binnen kort een adviescommissie van des kundigen uit het bedrijfsleven in stellen. Vooral over de industriële toepassing van de kernenergie zal deze commissie moeten adviseren. Hij achtte geen urgentie aanwezig om in te grijpen in het beleid op dit punt van de Samenwerkende Elek triciteitsbedrijven. Eigen nieuwsdienst WILLEMSTAD Onbekenden hebben gisternacht het beeld van koningin Juliana op het Julianaplein te Willemstad met rode verf be smeurd. De politie heeft zich gehaast te verzekeren dat een uiterst diep gaand onderzoek wordt ingesteld. Arrestaties zijn echter tot dusver niet verricht. Vermoed wordt dat de kladderij is bedoeld als een demonstratie tegen de afkondiging van de uitzonderingstoe stand voor het eilandgebied Curagao. Daarbij zijn de bevoegdheden van het bestuurscollege overgegaan op de ge zaghebber, die zal handelen op instruc tie van de Antilliaanse minister van algemene zaken, premier Jonckheer. De eilandsraad heeft zijn bevoegdheden behouden. ONBEHAAGLIJK De sfeer te Willemstad is na de formeel door de rijksregering getroffen maatregel onbehaaglijk. Daar zal toe hebben bijgedragen de omstandigheid dat de leden van het bestuurscollege behoren tot partijen, die oppositie voe ren tegen de Antilliaanse regering en de meerderheid van de eilandsraad daarentegen bestaat uit leden van rege ringspartijen. Maandag kwam het in Willemstad al tot een kleine demonstratie, die door de politie moest worden opgebroken. Geruchten doen de ronde, dat er spoe dig een „grote actie" op touw zal wor den gezet. SCHANDAAL Intussen wordt de bekladding van het beeld van de .Koningin allerwegen scherp afgekeurd. In Den Haag zei de gevolmachtigd minister van de Neder landse Antillen, de heer W. F. M. Lam- pe, dat uit het incident duidelijk blijkt hoe noodzakelijk het was dat de alge mene maatregel van rijksbestuur werd genomen. Hij vond het een „grof schan daal" dat de Koningin in de zaak werd betrokken en hoopte dat de daders snel zullen worden gevat en streng zullen worden gestraft. Van onze correspondent ZWOLLE. De woning van het ge zin L. Thalen te IJhorst (gem. Stap horst) is gisterochtend in alle vroegte door brand verwoest. Het gezin, be staande uit man, vrouw en drie kinde ren, dat nog lag te slapen en het ge vaar pas bemerkte toen het in de slaapkamer reeds door de vlammen in gesloten was, heeft op het nippertje het vege lijf kunnen redden door uit een venster te klimmen. Zeshonderd kuikens kwamen in de vlammen om. Deze waren indirect de oorzaak van de brand, omdat voor deze dieren in het achterhuis van de boeren woning een oliestookverwarming brand de, die omstreeks half zeven door een te grote verhitting een deel van het achterhuis in vlam zette. Het gezin Thalen heeft onderdak ge vonden in een houten noodwoning. Van onze correspondent HAARLEM. Uit een brandkast van het kantoor van de Bond zonder naam aan de Spruit en Bosstraat te Haarlem is gisternacht negentiendui zend gulden gestolen. Het geld was afkomstig van de actie Mensen in nood, die de bond elk jaar omstreeks Kerstmis onderneemt. Het was dinsdag binnengekomen en opgeborgen in een kleine kluis todat het naar de bank zou worden gebracht. Een poging om nog een tweede brand kast te lichten mislukte, doordat de alarminstallatie binnenshuis in werking trad. Het tijdstip waarop de dieven' aan het werk zijn gegaan, is precies bekend. Om tien over een is een elektrische klok blij ven stilstaan omdat de elektriciteit werd uitgeschakeld. Teneinde ongestoord te kunnen werken, hadden de dieven uit de kelder van het kantoor een paar kleden gehaald en ze voor de ramen opgehangen. Daarna schoven zij de brandkast van de plaats en brandden haar aan de achterzijde open. Toen zij met dit karwei klaar waren, begonnen zij de grote kluis open te bre ken, die van een alarminstallatie zowel binnens- als buitenshuis was voorzien. Nadat zij een paneeltje hadden uitgebro ken, begon alleen de interne installatie te werken. Hals over kop verlieten zij het kantoor. BELFAST (Reuter) Het gerechts gebouw van Belfast in Ierland leek gisteren een vesting toen daar het ver hoor plaats had van Alfred Hinds, En gelands uitbreker nummer één. Ruim anderhalf jaar geleden wist Hinds, die nu 43 jaar is, te ontsnappen uit een gevangenis waar hij een straf van twaalf jaar uitzat, voor zijn aandeel in een roofoverval in Londen waarvan de buit bijna vierhonderdduizend gulden bedroeg. Hinds was al twee keer eerder uitgebroken. Parketwachten, die gewapend waren met automatische wapens en revolvers, es- corterden Hinds op zijn tocht van de gevangenis in Belfast naar de recht bank. Om het gebouw stonden 25 ge wapende politiemannen. Ook binnen werden alle deuren en gangen bewaakt door politiemannen met wapens. Kennelijk voelde men zich nog niet ge heel veilig, want op het laatste ogen blik verplaatste men de zittingzaal naar een vertrek op een der etages. Ten overvloede had men Hinds aan een parketwachter geketend. Hinds werd drie weken geleden ge arresteerd, omdat hij er van werd ver dacht invoerrecht op auto's te hebben ontdoken. Hij zei toen William Bishop te heten. Pas later bleek uit zijn vinger afdrukken dat men met Hinds had te doen. Voordat Hinds gisteren zijn aktetas mocht openen inspecteerden politiefunctiona rissen de inhoud. Het proces zal wel enige dagen duren aangezien Hinds met oplichterijen verscheidene slachtoffers heeft gemaakt. AMSTERDAM, (A.N.P.) Honderd- elf Nederlandse schepen waren op 1 januari van dit jaar in aanbouw of be stelling. Te zamen hebben zij een in houd van 874.600 brt. Hieronder bevon den zich twee passagiersschepen, 52 vrachtschepen van 500 brt. en groter, 34 vrachtschepen van minder dan 500 brt. eri 23 tankschepen. Van het totale aantal waren in Neder land in aanbouw of op bestelling 98 schepen, waarvan 2 passagiersschepen. 44 vrachtschepen van 500 brt. en gro ter, 33 vrachtschepen kleiner dan 500 ei? 19 tankschepen. In het buitenland wa ren 13 schepen in aanbouw of op bestel ling. waarvan 8 vrachtschepen groter dan 500 brt. Op 1 januari 1959 waren in totaal 177 Nederlandse zeeschepen in aanbouw of op bestelling met een inhoud van 1.142.100 brt., waarvan 28 in het bui tenland. Op 1 januari van dit jaar waren in Nederland (niet voor reparatie) opge legd zestien zeeschepen onder Neder landse zowel als onder vreemde vlag. met een totale inhoud van 76.300 brt. Hieronder waren drie schepen voor dro ge lading en dertien tankers. Het wa ren vijf tankers van Nederlandse natio naliteit en 11 schepen van buitenland se origine. Bovendien waren op 2 de cember 1959 in het buitenland opgelegd 25 Nederlandse schepen met 98.265 brt., waaronder zeven tankers (59.597 brt). Op 1 januari 1959 waren in Nederland 54 schepen opgelegd met een totale in-' houd van 314.500 brt., waarvan 37 on der buitenlandse vlag. KAAPSTAD (Reuter) Premier Macmillan heeft gisteren in een toe spraak in het Zuidafrikaanse parlement gezegd dat de Britse regering niet WidLn8 ra®s®nP°lltIek. van Zuid-Afrika staat omdat zij dan in strijd zou handelen met haar mening over de politieke ontwikkeling van de volkeren van Airika. Macmillan verwierp ronduit de Zuid- afrikaanse stelling van de superiori teit van het ene ras boven het andere. Ook in Zuid-Afrika is diep 'het besef doorgedrongen, zo betoogde hij, dat het ontwakende nationalisme in geheel Afrika een macht is waarmee geducht rekeijing moet worden gehouden. VERANDERING „Of wij het prettig vinden of niet", zei hij, ,,over het gehele continent is de wind van de verandering gaan op steken. Deze groei van nationaal be wustzijn. is een politiek feit. Wij moe ten het als feit aanvaarden." Bleef die aanvaarding uit dan zou volgens Macmillan het gevaar kunnen dreigen van. het doorslaan van de ba lans der wereldmachten naar het oosten. De vraag naar welke kant de balans door toedoen van de vrij wor dende Aziatische en Afrikaanse vol keren zal doorslaan is naar zijn mening de belangrijkste van de twintigste eeuw. GELIJKE RECHTEN Macmillan pleitte voor een gemeen schap waarin het respect voor de rech ten van de mens hoog wordt gehouden' waarin een ieder de kans moet heb ben zich naar vermogen te ontplooien; waarin een ieder mede de maatschap pelijke en politieke verantwoordelijk heid mag dragen. Voor boycotacties had Macmillan geen goed woord over. Daarmee zul len de Zuidafrikanen volgens hem niet veel bereiken. SANKT ANTON (A.P.) Ook prin ses Irene is nu in Sankt Anton gearri veerd. Enkele uren na aankomst maak te zij een skitocht met prinses Beatrix, die enkele dagen eerder was aangeko men. De prinsessen zullen tot 17 fe bruari in Sankt Anton blijven. Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte ons gisteravond te 23.15 uur: Opklaringen, maar af en toe ook wat regen. Matige tot krachtige wind tussen zuid en zuidwest. Aanhou dend zacht weer. MIESJE: Sla, om helemaal in de lentesfeer te komen. 5 febr.: zon op 8.16, zon onder 17.33; maan op 12.0G, maan onder 2.12.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 1