Buschauffeurs: zes procent is te weinig! Moskou laat het bij twee raketproeven Mysteries rondom zakenman Drs. wordt Bijzondere volmachten nodig na einde van muiterij Lagaillarde in arrest, Ortiz voortvluchtig GEEN HOOP MEER IN COALBROOK De BiltDr STAKING WERD VRIJ UURTJE Stakingsconiité's weer bijeen .Tweede aanslag op Gouds meisje GEEN PLAATS VOOR ZWAAR GEWONDE Arrestatie in de zaak-Blonde Alie DEN HAAG WIL 5 PCT. GEVEN Prinsessen naar wintersport STEEKPENNINGEN VERZWEGEN Het weer overal PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND 3 „MINISTERIE BRACHT MIJ TOT BEDELSTAF" Tegen Fellaga's STILTE BOVEN STILLE OCEAAN Verloop GEEN DIPLOMATIEK VERKEER MET ISRAËL In Amsterdam!.... DEMONSTRATIE OP CURACAO Belangrijke brieven in zaak tegen Van R. X)Og J Als wassen niet meer helpt... Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, Postbus 4, Giro 116666, telefoon Directie en administratie 01100- 2438 Redactie. 01100-2317 bij geen gehoor: Chef redactie 01100-3091 Bijkantoren. Middelburg, Korte Delft 52, tel. 01180-2009; bij geen gehoor 0118U-4604, Postbus 26; Vlissingen, Nieuwendijk 33. tel 01184-3224, Postbus 24: Terneuxen, Nieuwstraat 38, tel 01150-3189; Zierikzee, Havenpark 24, tel 01110-2991 Directeur JACQ DE SMIT Cbefred.: G. 3. BREAKER Zeeuwsch Dagblad Losse nummers 13 cent. Abonnementsprijs 0,56 per week, f 7,per kwartaal Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouter» T cent per woord met een minimum van f 1,— 15e JAARGANG No. «75 Dinsdag 2 februari 1960 DE GAULLE GAAT ZUIVEREN DE muiterij in Algerije is geëindigd en met bekwame spoed is president de Gaulle aan het werk getogen om de aangerich te schade te herstellen. Voor vandaag is het parlement tele grafisch van reces teruggeroepen; het zal vandaag zijn goed keuring moeten geven aan bijzondere volmachten voor de rege ring gedurende twaalf maanden. DE leiders van de muiterij zullen streng worden gestraft. La gaillarde bevindt zich in arrest; Ortiz is voortvluchtig. Hun volgelingen worden als gemeen soldaat in leger of vreem delingenlegioen ingelijfd. Zij zullen worden ingezet op gevaar lijke posities aan het front en zo hun wangedrag van de afgelopen weken mogen goedmaken. DE GAULLE, aan wiens persoonlijk optreden het te danken is, dat een burgeroorlog kon worden voorkomen, overweegt zuivering van zijn kabinet. Enige ministers, onder wie pre mier Debré, hebben zich tijdens de rebellie weifelmoedig betoond. Ook staat een zuivering voor de deur in het leger en bij de recht se politieke organisaties. Onze Parijse correspondent telefoneerde ons gisteravond: Terwijl overal in Frankrijk werd gestaakt sommigen maakten er een vrij uurtje van, hoewel een mi nuut symbolische staking de bedoe ling was geweest kwam over de radio het bericht dat de muiters in Algiers openingen maakten in hun barricades en zich binnen enkele mi nuten aan het leger zouden over geven. Vervolgens is Lagaillarde aan het hoofd van ongeveer 700 man, met de vlag voorop, afgemarcheerd over de boulevard. Aan het einde daarvan is de hele troep in militaire vracht auto's geladen en naar Zeralda ge bracht, een plaatsje op 25 km van Algiers. Het depot van het eerste regiment parachutisten van het Vreemdelingenlegioen is daar ge vestigd. De mannen zullen er een oplei- dingstij'd van een maand of zo door maken en daarna zullen zij tegen de Fellaga's gaan vechten binnen het verband van het legioen. Lagaillarde zal. zo heeft de Franse ministerraad gisteren beslist, worden berecht, evenals Ortiz, de caféhouder, die sedert zondagochtend voortvluchtig is van wie men vermoedt, dat hij zelfmoord heeft gepleegd of dat hij zich schuil houdt bij geestverwanten op het platteland van Algerije. Zo is er dan gisteren een eind ge komen aan de muiterij tegeil het Franse gezag, die negen dagen heeft geduurd, die met bloedvergieten is begonnen, doch die gelukkig onbloe dig is geëindigd. Wel nemen vele Franse soldaten in Algerije het Lagaillarde en Ortiz terecht kwalijk, dat dezen en hun aanhangers hen hebben gedwongen wachtdiensten in de stad Algiers te verrichten, terwijl zij beter hun kameraden, die stier ven in de strijd tegen de Algerijnse nationalisten hadden kunnen bij staan. een regeling gekomen, die inhield dat zij, die zonder wapens de door hen bezette wijk verlieten, op eigen gelegenheid naar huis konden gaan. dat de gewapenden zich achter La gaillarde zouden scharen en afmar cheren naar de auto's van het leger, terwijl de leiders van de opstand zich hadden over te geven. Lagaillarde schijnt gisteren in het geheim naar Parijs te zijn gebracht waar hij in de gevangenis is opgeslo ten en in staat van beschuldiging gesteld wegens het in gevaar bren gen van de veiligheid van de 'staat. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG. Ondanks het feit, dat het College van rijksbemidde laars gistermiddag in Den Haag de ploegentoeslag van zes procent voor het Nederlandse personenvervoer- bedrijf heeft goedgekeurd, is de rust bij de lijndiensten, nog niet geheel teruggekeerd. Door het hele land, maar in het bijzonder in het Oosten en het Zui den zijn bijeenkomsten van busper- soneel gehouden, waar de actiecomi tés enerzijds hebben gemaand tot I Eigen nieuwsdienst WASHINGTON. Twee weken eer-u jetunie al gereed is voor een nieuw spectaculair ruimtevaartsucces. De wereld j |20U, zo wordt gesuggereerd, kunnen uit- der dan mocht worden verwacht, enzien naar een van de volgende mogelijk na slechts twee in plaats van de aan- geachte prestaties: gekondigde serie proeven met Sowjet- russische lange-afstands-raketten, is J het door Moskou voor de duur van een volle maand afgebakende proef- gebied in het hart van de Stille Oceaan weer vrijgegeven voor de internatio- j nale scheepvaart en luchtvaart. Dit geschiedde gisteren in een bekend- Q making van het persbureau Tass over het i welslagen van de tweede proef, dat ver- scheidene uren eerder al was gesigna leerd door een patrouillevliegtuig van de I Amerikaanse marine. Het heeft hier verwondering gewekt, dat de met zoveel ophef in het begin van de vorige maand aangekondigde serie, raketproeven al halverwege de geprojec- i 'teerde periode - van 15 januari tot 15 'februari is beëindigd. Dit vooral omdat, na de eeiste proef, die van 20 januari, in Moskou was bekend gemaakt dat alle - .- ------ volgende proeven een even goed resultaat ï'1Jze als de rover zaterdagavond, bij i zouden hebben als de eerste. Ook omdat de Julianasluis te Gouda de aanslag anders dan na de eerste proef, in Moskou Plee£de OP <*e schippersvrouw, is gis- gistereo niet werd medegedeeld welke af- teravond in de zelfde wijk op het richt, het verloop in de rangen van stand de neuskegel van de tweede raket Uivérplein weer een meisje aangeval- de muiters begonnen. Naar achter- had afgelegd len. af blijkt hebben velen zich in alle stilte uit de voeten gemaakt met ach- Geen houvast terlating van hun wapens. Voor de Tass volstond gisteren met de simpele, ter om hef huis"in"de"iAjwTelberg^ aanhangers van de caféhouder Ortiz, mededeling, dat de neuskegel zondagmid-Plotseling werd zij van achter bij haar die als regel in burger waren ge- !d£§ °m twee minuten voor acht (Moskouse: keel gegrepen. Zij gilde, maar dat kleed, was dat minder moeilijk dan tijd) in het doelgebied was terechtgeko-werd door niemand van de bewoners men. In afwijking van de bekendmaking over de eerste proef werd al evenmin de lancering van een zeer zware kunstmaan in een baan om de aarde; de lancering van* geïnstrumenteerde j ruimtesondes in de richting van Venus j of Mars; het intact op de maan laten landen van een geïnstrumenteerde ruimte- sonde. Van onze correspondent GOUDA Nagenoeg op de zelfde Reeds zondagavond was, zoals be- De achttienjarige. E. van O., die als dienstbode uit haar betrekking naar huis terugkeerde, bracht haar fiets ach- voor die van Lagaillarde. Dezen be- hoorden tot de burgerwacht en waren medegedeeld welke" topsnelheid "de lan- geüniformeerd. ceerraket had bereikt, op welke afstand gehoord. Daarna verloor ze het be wustzijn. De heer U".. "een buurman, vond haar en maakte alarm. De politie was zo De gehele nacht van zondag op van het doelwit de neuskegel in zee te- ter plaatse. Het meisje herinnert zich :eerd over techt was gekomen en op welke hoogte de alleen, dat een naar- vreemde vnriee maandag is geparlementeerd over hun overgave. Ten slotte is men tot Eigen nieuwsdienst HAARLEM. De politierechter te Haarlem heeft gisteren de zestig jarige oud-referendaris D. van de G. uit Haarlem, die betrokken is ge weest bij de schrootaffaire, wegens het doen van een valse belasting aangifte veroordeeld tot twee maan den voorwaardelijke gevangenisstraf. De oud-referendaris had zich la ten omkopen door de thans voort vluchtige directeur B M. van de Zeeuwsche Metaal Mij. Hij had in twee jaar tijd? 25.000 gulden aan steekpenningen ontvangen. Daar voor is hij al gestraft. Hij stond nu terecht wegens het voor de belasting verzwijgen van zijn extra-inkomsten. De belasting had hem al een fis cale boete van 13.500 gulden opge legd. maar de van de steun levende werkloze oud-referendaris kon die niet betalen. hoogte voorlaatste trap bij de terugkeer in de atmosfeer was verbrand Deze tweede bekendmaking gaf der halve voor een technische analyse van de geleverde prestatie nog minder houvast dan de toch al zo onvolledige eerste. Wel bevatte zij opnieuw de mededeling, dat ook de tweede proef een onderdeel was jvan het programma voor verdere ontwik keling van krachtiger, voor lancering van zware kunstmanen of voor ruimtevluch-t ten naar andere planeten bestemde, bal- j Listische raketten. Nieuw succes? alleen, dat een paar vreemde vurige ogen haar aankeken. Zij mankeerde niets. De politie vraagt zich af of zjj te doen heeft met een maniak West-Duitsland AMMAN i Reuter) West-Duitsland zal geen diplomatieke betrekkingen met Israël gaan onderhouden Dit heeft de perschef van de Westduitse regering in. Volgens in Moskou ingegeven persbe-Amman verklaard op een persconfe richten zou de voortijdige beëindiging van rentie. Hij voegde hier aan toe, dat hij de serie proeven betekenen, dat de Sow-1 deze verzekering had gekregen zowel van bondskanselier Adenauer, als van Von Brentano, de minister van buiten- MAASTRICHT De twee spiksplinter- landse zaken nieuwe weekendtassen met de prijs- De perschef betoogde verder, dat dit kaartjes er nog aan die de Maastricht- jaar de schadevergoeding van West-' se loodgieter M. v. R. zaterdagnacht ver- Duitsland aan Israël tot het verleden: voerde wekten de argwaan van een agentzal behoren. Daarna zal niets ons aan' op. Hij ontmoette de man in de binnen-1 Israël binden behalve dan enkele zake-i stad van Maastricht. De tassen bleken vo'iijke betrekkingen van zeer geringe' sigaretten te zitten. 1 omVang. Ons doel is vriendsehappelij- Dat was het resultaat van een nachte- ke betrekkingen met Jordanië, zo be- lijke zelfbediening. De loodgieter had 'loot de Westduitse woordvoerder, zich. verstopt onder een toonbank, in Op uitnodiging van de Jordaanse re- een warenhuis laten insluiten. Tien open- gering is de Westduitser drie dagen in gebroken kasregisters leverden hem vijf-1 Amman, om te spreken over de hulp1 i honderd gulden aan wisselgeld op. De aan dat land. en over het intensiveren twee gestolen tassen vulde hij in de af- van de anti-communistische radio-uit- deling rookartikelen. zendingen. rust, maar anderzijds ook misnoegen hebben geuit over de behaalde re sultaten. Vorige week is hier en daar twaalf, zelfs twintig procent loons verhoging geëist VEEL AANVRAGEN Het college heeft, voorbordurend op het nieuwe standpunt van de rege ring, dat de hogere lonen zo nodig mogen worden doorberekend in de tarieven (althans deze eerste zes procent ploegentoeslag) overeen stemming bereikt met de Stichting van den Arbeid en de werkgevers en werknemers over de dispensatie- aanvragen. Deze aanvragen om te mogen doorberekenen zijn in toene mende mate binnengekomen van de bedrijven, die niet meer denken rond te komen als de eerste loonsverho ging met terugwerkende kracht tot 1 augustus 1959 moet worden uitbe taald. Deze zaak gaat nog eens klemmen als op 1 april de werkelijke loonsver hoging, voortvloeiend uit de gediffe rentieerde loonpolitiek zou moeten worden verwezenlijkt. Daarover zijn de onderhandelingen tussen de par tijen nog gaande. De hogere loonbedragen, die voor enige bedrijven tot over de helft van de totale kosten gaan stijgen, mo gen pas van 1 september 1960 af worden doorberekend in de tarieven. ONRUST DUURT Bij de Eerste Drentse Stoomtram maatschappij is gisternacht verga derd. Men besloot het resultaat van een gezamenlijke bijeenkomst van alle noordelijke busondernemingen te Haulerwijk, die voor donderdag is uitgeschreven, af te wachten. Ook bij de DABO-EDS te Meppel is ver gaderd; er viel geen enkel besluit. Vanmorgen komen in Hilversum de stakingscomités van de westelijke busondernemingen voor een bespre king bijeen. Eigen nieuwsdienst COALBROOK. De toevoergaten staan vol water. Die korte medede- j ling doofde gisteren het nog flauw j flakkerende vlammetje van de hoop i op redding van de 435 ingesloten mannen in de kolenmijn Clydesdale. Na elf dagen zwoegen was dat de tragische climax, die kwam nadat de boorgaten, waardoor men op het eer- ste teken van leven verse lucht, wa- i ter en voedsel naar beneden hoopte te voeren, eindelijk op diepte waren gekomen. Bij de mijn gaf men alle hoop nog niet op, want de aanwezigheid van water in de boorgaten behoefde nog niet te betekenen dat de rest van het afgesloten deel van de mijn helemaal j vol water stend. Maar de Züidafrikaanse radiozen- ders nsynen een minuut stilte in acht, voor de 429 negers en 6 blanken die 1 het slachtoffer waren geworden van de ergste ramp in de geschiedenis van het land. Op de Valkenierslaan te Breda werd gisteren een bewoner wegens huurschuld op gerechte lijk bevel uit zijn woning gezet. Dat baarde opzien in deze voorname wjjk. Groter nog werd de ver bazing toen de uitgezette heer S. (links op de foto) verklaarde niet aan zijn verplichtingen te hebben kunnen voldoen, omdat hij nog tienduizenden guldens te goed heeft van het ministerie van bui tenlandse zaken en van verscheidene bedrijven. Van een onzer verslaggevers BREDA. Geheimzinnige machten hebben mij geruïneerd", zei de heer A. S. een veertigjarige tot Nederlander genatu raliseerde Pool, die gisteren met zijn Ne derlandse vrouw en drie kinderen van resp. zes, negen en twaalf jaar oud, in de Val kenierslaan te Breda uit huis werd gezet. Bij' deze gerechtelijke uitzetting in een van de deftige lanen van Breda kwam tot ont steltenis van de bewoners niet alleen het meubilair van een medebewoner.' op straat. De heer S., fabrikant van isolatie materiaal, bracht tegelijkertijd een kwes tie in de openbaarheid, die mysterieus en kwalijk moet worden genoemd, indien de beweringen van de heer S. enige grond van waarheid hebben. Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM Opnieuw is in Amsterdam consternatie ontstaan door het overlijden van een door een verkeersongeluk ernstig verwonde man. Het betreft de 64-jarige heer W. Bosch uit Naarden die zaterdag avond om half acht op het plein voor het Koninklijk instituut voor de tropen plotseling de weg overstak en door een bestelwagen werd aan gereden. Hij werd naar het dichtstbijzijnde ziekenhuis gebracht, het Onze-lieve- vrouwegasthuis. De chef van de chirurgische kliniek onderzocht hem en consulteerde een neuroloog. Die stelde vast, dat het slachtoffer een schedelbasisfactuur had opgelopen. Volgens de directeur-geneesheer van het O.L.V. gasthuis heeft de G.G.D. vervolgens alle mogelijke moeite gedaan om de patiënt in een Amsterdams ziekenhuis te laten op nemen omdat in het O.L.V. gasthuis geen enkele plaats meer beschikbaar was. Na anderhalf uur heeft de G.G.D. het echter moeten opgeven. Er werd toen besloten de heer Bosch naar het Diaconessenhuis in Naarden over te brengen. Hij kwam daar even na middernacht aan en ii daar zondag overleden. Van onze Haagse redactie DEN HAAG Voor het eerst in de geschiedenis van het Neder landse wetenschappelijke onderwijs zal het onbevoegd voeren van een aantal academische titels en gra den strafbaar worden. In het her ziene ontwerp voor de regeling van het wetenschappelijk onderwijs, wil minister Cals in de eerste plaats beschermen de titels doctor, ingenieur en meester, met de be kende afkortingen dr., ir. en rar. vóór de naam te plaatsen. Een Nederlander, die aan een buiten landse universiteit of hogeschool een doctoraat of ingenieursexamen heeft verkregen, mag de titel alleen voeren na erkenning door de minister. erwarring Ook de titel doctorandus zal vol gens dit ontwerp worden be schermd, maar dan als een nieuwe titel: magister. De minister heeft deze titel gekozen (af te kor ten tot mg. voor de naam), omdat de tot nu toe gebruikelijke aan duiding drs. verwarring wekt. vooral in het buitenland. De nieuwe titel magister verhindert overigens niet achter de naam te vermelden dat de drager „docto randus" 'is in een bepaalde faculteit. Aan de titel magister zal men moeten "wennen, aldus de minister, zoals aan ieder nieuw woord. Het sluit aan bij het Angelsaksische spraakgebruik en zal dan ook in het buitenland wel worden be grepen. Het is een bezwaar dat in som mige rooms-katholieke kringen een andere betekenis wordt gehecht aan de titel magister, maar die wordt daar afgekort tot „mag.". Prof. vogelvrij Ten slotte stelt de minister voor om hen, die een baccalaurëaats- examen hebben afgelegd, de aan duiding B. als beschermde titel achter hun naam te ver lenen. Aan bescherming van de titel „professor" bestaat naar de mening van de bewindsman minder be hoefte en bovendien stuit de wet gever daarbij op allerlei moeilijk heden. Minister Cals volstaat dan ook met de bepaling dat gewone en buitengewone oud-hoogleraren de titel professor behouden. Van onze correspondent UTRECHT. De politie te Utrecht verdenkl.de 28-jarige Utrechtse chauf- feur J. C. van D. er van de 41-jarige mej. Alida (Blonde Alie) Meijer te hebben gewurgd. Zij heel't de man ge arresteerd. Hij schijnt vrij nauwe banden met! de gewurgde vrouw te hebben gehad. Een ruzie maakte nog niet zo lang ge leden eind aan de relatie. De ongehuwde chauffeur blijft in tussen hardnekkig ontkennen ook maar iets met de zaak te maken te hebben. I Raad neemt motie aan DEN HAAG 1A.N.P.1 De Haagse gemeenteraad heeft gisteren met 37 tegen 6 stemmen een motie aangeno men waarin er op wordt aangedron - gen het gemeentepersonee! op korte termijn een salarisverhoging van vijf procent toe te kennen met ingang van 1 augustus 1939. De raad keurde daarna het voor stel van B. en W. goed om het ge- meentepersoneel bij wijze van voor- schot over het eerste kwartaal van dit iaar een uitkering ineens te verstrek ken ten bedrage van negen proeent van de maandwedde. zulks in navol ging van de uitkering aan het rijks personeel. ,,Ik ben in twee jaar tot de bedel staf gebracht en toch ben ik niet arm", zo zei hij. „Ik heb nog 35.000 gulden te vorderen van het ministe rie van buitenlandse zaken en daar naast heb ik nog vorderingen op verscheidene bedrijven. Al mijn po gingen om het aan mij verschuldig de geld te innen zijn mislukt. Ik heb de laatste twee jaar een wan hopige strijd moeten leveren, sinds de financiële kwestie met het mi nisterie tot een onoplosbaar conflict is uitgegroeid." VIER REIZEN „Viermaal ben ik op verzoek van de Nederlandse overheid naar Polen geweest met bijzondere opdrachten", zo vertelde hij aan ieder die het ho ren wilde. Hij voegde er desgevraagd aan toe, dat de aard van die opdrach ten nogal geheimzinnig was. ofschoon zij op het terrein van handel en in dustrie lagen. Hij zou in Polen suc ces hebben gehad met zijn bijzonde re handelsmissies, die tot gevolg had den dat voor een bedrag van 75 mil joen gulden aan orders werd ge plaatst in Nederland. Deze opdrachten hadden betrek king op de bouw van een cementfa briek in Polen waarmee een bedrag van tien miljoen dollar ge moeid zou zijn geweest de uit breiding van de haveninstallaties te Gdynia de levering van kranen en kipauto's voor wegenaanleg de bouw van een stijfsel- en glucose- fabriek en de levering van textiel- machines. Daartegenover zouden leveringen staan uit Polen van poreelein, glas, kristal en aardewerk, meubels, ijze ren pijpen en stalen platen voor de scheepsbouw. BRIEF UIT WARSCHAU Afspraak was, zo deelde de heer S. voorts mee, dat hij van de be drijven die als gevolg van zijn acti viteiten bestellingen kregen, een be paalde provisie zou ontvangen. Van het ministerie zou hij uitsluitend zijn reis- en verblijfkosten vergoed krij gen, alsmede het geld dat hij zou moeten uitgeven voor het leggen van contacten. Voor de eerste twee reizen, die hij in december 1956 en april 1957 maakte, kreeg hij prompt alle kos ten vergóed. Op de dag van zijn ver trek in gezelschap van zijn echtge note (voor wie de reis- en verblijf kosten ook vergoed zouden worden) voor zijn derde reis in juli 1957 (die tien weken heeft geduurd), ontving hij drieduizend gulden, welk bedrag echter bij lange na niet toereikend was. In oktober 1957 maakte hij zijn vierde reis, waarvoor hij helemaal geen vergoeding meer kreeg. Bij zijn terugkeer vernam hij dat in Den Haag een brief was ontvangen van de Nederlandse ambassadeur in War schau. Van dat moment af. zo zegt de heer S.. werden opeens alle con tacten met hem verbroken en vroeg hij vergeefs om betaling van de kos ten die hij had gemaakt. CURASAO (A.P.) De politie heeft gisteren een eind moeten maken aan een tegen de Antilliaanse regering ge richte protestmars naar Fort Amster dam op Curasao, waar de gouverneur en de ministers zetelen. Spandoeken werden meegedragen met leuzen als: „Wij wensen algemene verkiezingen", „De ministers moeten naar huis" en „Alleen blanken krijgen posities, geen kleurlingen". Zaterdag is voor Curacao de uitzon deringstoestand afgekondigd, omdat het eiland onbestuurbaar was gewor den door een conflict tussen eilands raad en bestuurscollege. BOSTON <UPI) Een pak brieven I uit de koffer van Lynn Kauffmann zal i een ..belangrijk element' vormen in het pruces tegen de Nederlandse mar- conist Willem M. L- van R.. die van de moord op Lynn Kauffmann wordt I beschuldigd. Dat verklaarde gisteren de assis- I tent van openbare aankl ger. John I C. Mc Auliffe. Hij wilde over de in- j houd van de brieven niets meedelen, I maar zei we] dat zij niet afkomstig 1 waren van dr. Stanley Spector, des- i kundige in oosterse talen, bij wie me juffrouw Kauffmann werkte en in- woonde. Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte ons gisteravond te 23.15 uur: Half tot zwaar bewolkt, maar overwegend droog weer. Plaatselijk mist. Zwakke tot ma tige wind tussen zuidwest en zuid oost. In het noor den temperaturen om het vriespunt, in het zuiden maxima van zes tot acht graden. MIESJE: Ein delijk eens zon der paraplu. 3 febr.: zon op 8.19, zon onaer 17.29; maan op 11.02, maan onder 0.04. max. neer- temp. slag in 7-19 U. wind U. in mm Helsinki onbew. NW -9 0 Stóclcli. sneeuw WNW -6 0 Oslo 1. bew. stil -6 0 Kopenli. zw. bew. OZO -3 0 Aberdeen regen ZZO 9 1 Londen regen w 1 A'dam 1. bew. OZO 3 0 Brussel zw. bew. z 8 0 Luxemb. half bew. -lil 1 0 Parijs zw. bew. wzw 10 0 Bordeaux 1. bew. w 14 0 Grenoble zw. bew. NW 11 0 Nice 1. bew. N 14 n Berlijn onbew. OZO -3 n Frank f. zw. bew. ONO 3 n München onbew. O -3 0 Zürich zw. bew. NNW 3 0 Genève zw. bew. NNO 8 0 Locarno onbew. N 9 0 Wenen onbew. N -4 0 Innsbr. geh. bew ZO 4 n Athene onbew N 15 0 Rome onbew. zzw 16 0 Aiaccio onbew. NO 14 0 Madrid 1. bew. sti1 11 0 Lissabon zw. bew. WZW 11 Q Advertentie Eigen nieuwsdienst DEN HAAG. Prinses Beatrix is gisteravond per trein naar het Oosten rijkse Sankt Anton vertrokken, waar zij in de loop van vandaag wordt verwacht. Woensdag komt ook prinses Irene, die nu in Wenen is, naar het wintersport- centrum. Zij zullen er waarschijnlijk veertien dagen blijven. De klandestiene zender Hamburg, die in Eibergen opereerde, is opgerold. Twee inwoners van Neede en twee van Eibergen. o.w. een vijftienjarige scho-i lier, kregen een proces-verbaal. ga dan niet bi} de pak ken neerzitten. Witwol- len ondergoed, fijne witte wol, alles wordt weer smetteloos wit en elegant. Met één flacon echfa-wit. U ziet het wit worden, heel ge makkelijk en veilig. Evenals no-lron over hemden, die met echfa- wit weer hagelwit worden en zó kreuk vrij, dat U ze nooit meer hoeft te strijken. Oók al Uw vergeelde nylon wordt met echfa-wit weer stralend wit.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 1