Vrouw in Utrecht gewurgd Uittocht van de honderd Cordons weerstaan druk van de massa Het kan vriezen en dooien De oproep van de Gaulle had succes, alleen bolwerk Algiers houdt stand, leger treedt zonder aarzelen met harde hand op Verkeer eist zeven levens MOORD OP WOONSCHUIT IN DE VECHT Stakingsrecht moet hij wet worden geregeld De Bilt: rond vriespunt SNEEUW. gladheid; verscherpte oppositis van p.v.d.a. aangekondigd Mr. Burger: „Wet van wildernis werkt weer'' EN ALCOHOL Rare .sprongen In de rug STERKE DRUK SLIPPEN Beschuldigingen „Dit spul" Shod b trotseert de jaren! Afgesloten Zie verder pag. 3 Schoolstaking in Prinsenheek Rover slaat vrouw bewusteloos maar vindt buit niet {Portugese verstekelingen van Tyne afgehaald TEGEN OVERBEVOLKING Gooi aarzelt nog met nieuwe Mening Geen gehoor Vijf kinderen Ingesloten mij nwerkers! Clydesdale benaderd Incidenten langs de Israëlische grens LAATSTE NIEUWS ADRES VAN VAKCENTRALES Derde weg zonder secretaris veror PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND MUITERS STAAN ALLEEN "pRESIDENT tie Gaulle heeft vrijdag de juiste toon aangeslagenhet leger is loyaal, het gezag van Parijs wordt erkend, de opstand schijnt bezworen. Er is één uitzondering. De heethoofden binnen de barricaden en hun aanhang daarbuiten hebben nog niet begrepen dat zij geheel alleen staau tegenover het gehele Franse volk en volharden in hun verzet. In heel Algerije is de rust teruggekeerd, maar in het hart van Algiers staat het leger voor de taak om zonder bloedvergieten de muiters te overweldi gen. Het cordon om de bolwerken is eindelijk effec tief. Zaterdag en zondag hebben duizenden Algerijnse Fransen, aangespoord door Lagaillarde en Ortiz, die tot de dood willen strijden, de cordons onder de voet gelopen, maar zondagavond was dat niet meer mo gelijk. De staking in Algiers, reeds aan het verlopen, moet op last het leger vandaag afgelopen zijn. Scholen, banken winkels en cafés moeten vandaag openen. Lagaillarde heeft opgeroepen, de staking toch voort te zetten. Ook wenst hij dat ongewapende burgers zich tussen de troepen en de muiters zullen opstellen om het leger een stormaanval onmogelijk te maken. De geestdrift van het volk wo'rdt echter met de dag minder. De bezetting van de bolwerken der muiters is gis teren aanzienlijk verminderd: twee groepen land storm, die in uniform en gewapend de zijde van de opstand hadden gekozen, hebben zich weer aan de zijde van het leger geschaard. Om middernacht wer den de muiters afgesneden van water en elektriciteit en het leger stelde de meer dan duizend landstor- mers binnen de barricades het ultimatum dat zij zich aan verraad schuldig zouden maken wanneer zij zich maandag niet bij hun kazerne zouden melden. Onze Pariise correspondent tele foneerde ons gisteravond: Te Parijs kreeg men gisteren de indruk, dat Lagaillarde en Ortiz, de leiders van de muiters in Algiers, zo zij niet de morele steun van enige tientallen duizenden inwoners van die stad hadden, het bijltje er reeds bij zouden liehben neergelegd. Hun aanhang binnen de veste begint te verlopen. Gisteren hebben van de 1500 a 2000 man, weike zich daar hebben verschanst, meer dan hon derd hef Alcazar verlaten. Twee troepjes van twintig man ieder, daar na later op de avond nog eens zes tig man; allen van de territoriale troepen, een soort landstorm, zijn in volkomen discipline afgemarcheerd naar de kazernes van de Franse troepen, die onder bevel van gene raal Crepin staan. Aan de bevolking van Algiers had Lagaillarde per luidspreker verzocht aanwezig te blijven rondom de vesting terwijl de militaire commandant van Algiers juist het tegenovergestelde had gevraagd. Tol drie keer hebben de muiters het ook laten voorkomen alsof gisteravond de stormloop van het wet tig gezag tegen hun barricade en be zette gebouwen zou plaatsvinden. Even zoveel keren heeft het leger dit met do grootste stelligheid tegengespro ken. Alles wijst erop. dat de kat in het nauw rare sprongen begint te maken. Ortiz heeft trouwens reed? gister ochtend zijn hoofdkwartier per auto verlaten en gisteravond laat wist nie mand waar hij zich bevond. In de sector van Lagaillarde heeft gisteren een offi cier zelfmoord gepleegd De samentrekking van de militairen rondom het door de muiters nog steeds bezette deel van de stad begint lang zamerhand al grote vormen aan te nemen. Gisteren zijn de mariniers ge komen. Alpenjagers en eon halve bri gade van het Vreemdelingenlegioen. Deze laatste soldaten kwamen zo met hun vrachtauto's in een lange nachte lijke rit van het front gereden en het zag er, naar waarnemers berichtten, wel naar- uit. dat zij lust hadden snel en degelijk af te rekenen met uegenen. die hen. terwijl zij dagelijks kameraden /erliezen in de strijd tegen de fellagha's n de rug hebben aangevallen. Gistermiddag is het trouwens tot een ferme schermutselingen tussen hen en! inwoners van Algiers gekomen, toen enige honderden van de laatsten de vrachtauto's van het Vreemdelingen- legioen opzij wilden schuiven om de vesting binnen te gaan. Van onze correspondent ft In een dichte sneeuwjacht zijn za terdagnacht om kwart over twaalf on- ider Ellecom twee jonge mensen op een motor onder de trein uit Arnhem geko men en op slag gedood. Het waren de 28-jarige glazenwasser W. G. A. Goos- jsen en zijn 22-jarige verloofde H. P. j Camps, beiden uit Dieren. Zij reden in jde richting van Soeren, waar het meis- I je aan de bosrand woont en wilden de i omweg door het dorp Dieren vermijden door een bospad te nemen. In de stuif- j sneeuw heeft de motorrijder op de over weg de trein uit Arnhem niet zien aan komen. Doordat de lichamen gruwelijk waren verminkt heeft het de hele zon dag gekost voor men de slachtoffers had geïdentificeerd. De trein kreeg een uur vertraging. De bestuurder van een personenau to, de 22-jarige J. van H., veroorzaak te in de nacht van zaterdag op zondag onder de invloed van sterke drank een autobotsing die het 54-jarige echtpaar H. Kluytmansvan de Laak uit Eindho ven het leven kostte. J. van H verleende op de Aalster- weg in Eindhoven geen voorrang aan de van rechts komende auto van de heer Kluytmans. In die auto werd verder de 45-jarige heer A. van den Heuvel levens gevaarlijk gewond; de 22-jarige zoon van het omgekomen echtpaar liep een gebroken been op. De 21-jarige C. Zoetmulder, passa gier van J. van H.. werd licht ge wond, .evenals J. van H zelf. De laat ste is gearresteerd. ft Een dode en twee zwaar gewonden kostte een ongeluk dat zaterdagavond onder de gemeente Ede op de ver keersweg UtrechtArnhem gebeurde. Een personenauto uit de richting Ede, waarin twee verloofde paren zaten, raakte bij het inhalen aan het slippen. De wagen botste tegen een uit de an dere richting komende personenauto. Dc ingehaalde auto vloog vervolgens op de geslipte auto. De 24-jarige mejuffrouw Ria van den Berg uit Lunteren werd op slag ge dood. Zij zat naast haar verloofde, de heer T. den Ham uit Lunteren. die de auto bestuurde. Hij werd levensgevaar lijk. gewond, evenals de achterin zitten de mejuffrouw R. Grolleman uit Stroe. Haar verloofde werd slechts licht ge wond. Bij het oversteker, van de rijksweg is zaterdagmiddag de 46-jarige W. M. J. Schelle uit Boxtel in zijn woonplaats met zijn fiets onde! een auto gekomen Hij werd op slag gedood. Gisteren is in een Bussums ziekenhuis de vijftigjarige heer A. Kersbergen uit Nederhorst den Berg overleden. Hij was vorige week zondag met zijn bromfiets door een windvlaag gevallen en had toen een schedelbasisfractuur opgelopen. is nu terecht. Aclvertentiën Van onze parlementaire redacteur DEN HAAG De Partij van de Arbeid heeft een verscherping van haar oppositie aangekondigd. Dat ge beurde zaterdagmiddag bij monde van mr. J. A. W. Burger, voorzitter van de socialistische Tweede Kamerfractie, j tijdens een kadervergadering van deze partij in de Dierentuin in Den Haag. Mr. Burger herinnerde eraan, dat prof. Romme in» de Tweede Kamer had ge* zegd, dat de socialistische oppositie z« gematigd is. „Moge ik dan in alle gema* j tigdheid opmerken, dat het anders kaïj dat het anders moet!" Deze uitroep ont lokte een uitbarsting van geestdrift aan de schare partijgenoten, wier instemming even eerder tot uiting was gekomen in een geloei, toen mr. Burger had uitgeroe* j pen, dat het de K.V.P. is, die geslotea achter dit „anti-arbeidersbewegingkafcff net" staat In een reeks van beschuldigingen be* tichtte mr. Burger, die overigens beweer* de niet uit partijpolitieke overwegingen te spreken dit kabinet ervan niet tot een behoorlijk bewind in staat te zijn. Drie* kwart van de werknemers en alle econo misch zwakkeren verkeren „de overvloed ten spijt", in ongunstiger omstandighe den dan een zeven of acht maanden ge leden. Met goedkope kritiek zei mr. Burgef zich niet in te laten, maar volgens hen is nu de wet van de wildernis weer ia werking getreden en hij wilde met na* druk vaststellen, dat het kabinet-De Quaj nooit en nergens enig perspectief heefll weten te openen. De zwaksten komen ui het geheel niet aan de beurt. Het regeringsgezag in binnen- en bui tenland is in het achter ons liggende jaal „hollende bergafwaarts gegaan". Dif kabinet heeft gefaald in zijn streven naar belastingverlaging, het dirigisme in het loonbeleid te beëindigen en het af* schaffen van de subsidies, aldus mr. Bur* ger die voorts meende, dat de midden- stand niets meer heeft te verwachten, dat van verlichting der defensielasten en vai I verkorting van de diensttijd geen sprake zal zijn zo goed als een beslissing ovef de Lauwerszee is uitgesteld, er geen tun nels komen of anderszins wordt gebouwd aan de toekomst. ut advertentie op pagina 8 Doelende op de moeilijkheden met het autobusbedrijf, zei mr. Burger, dat mi nister Van Rooij een nogal zielig figuur slaat en dat uitgerekend zulke regeerders er eens flink op gaan slaan als het ner gens toe dient en dan klappen uitdelen, die op het verkeerde hoofd terechtkomen. Dit is volgens hem geen kwestie van conservatisme maar eenvoudig onbe- kwaamheid. „Dit spul kan toch waarlijk niemand ernstig nemen." -Mr Burger meende, dat de heren Oud en Romme ,.de feitelijke machthebbers j van vandaag" zijn, die ons land niet zon- j der „representabel bewind" mogen laten. De afgelopen tien jaar was het naar zijn zeggen althans behoorlijk en niet het da gelijkse voorwerp van grollen en grap pen! De huidige situatie is zijns inziens onverdragelijk. Partijvoorzitter Evert Vermeer hield ook een rede, waarin hij o.a. opmerkte, dat dit kabinet de arbeidsrust onder graaft door op het kompas van staats secretaris Roolvink te varen. Deze kadervergadering wordt zaterdag gevolgd door een zgn. fakkeldragersdag te Utrecht. Lagaillarde, advocaat en parlementslid, slaat sinds de rede van de Gaulle ultimatum na ultimatum af, en betoogt dat hij de verpersoonlijking is van het vrije Frankrijk. Maar aan de andere kant ziet hij zijn aanhang slinken. Op deze foto komt hij, gekleed als parachutist, uit het hoofdkwartier van zijn mede stander Ortiz, die een café heeft en derhalve eigen lijk liever naar huis zou gaan. ft De afgelopen twee dagen hebben Lagaillarde en Ortiz voortdurend oproepen tot het volk van Algiers gericht om zich in de strijd te mengen en zich ongewapend op te stellen tussen het leger en de muiters, daardoor een stormaanval onmogelijk ma kend. Inderdaad bevonden zich gisteravond enkele honderden burgers binnen de barricades, onder hen ook vrouwen, die een zeer strijdbare indruk maakten. ft Maar het leger begint zijn geduld te verliezen. Het heeft nu definitief de zijde van het wettige gezag gekozen en gisteren verzette het zich met kracht met slagen met geweerkolven tegen burgers die bij de barricades wilden komen. Dc soldaten laten er nu alleen nog maar mensen uit. Er in mag niemand meer en de muiters zijn sinds middernacht afgesneden van elektriciteit en water. Die vesting is thans eindelijk afge sloten. Alleen zij die Lagaillarde en zijn troep willen verlaten mogen nog door de afzetting van de Franse militairen heen. Ieder die er in wil wordt echter teruggestuurd. Vannacht zouden einde- i lijk ook water en elektriciteit worden afgesneden. Delouvrier. de generaal - gedelegeerde van de Franse regering, heeft voor de zoveelste keer een op- roep tot de bevolking gericht: Zij die zich thans niet onderwerpen, nemen de verantwoordelijkheid op zich dat er bloed zal worden vergoten. Bloed is er ook gisterochtend ge- j vloeid, toen een granaat tot ontploffing kwam in de buurt van het bezette I stadsdeel. Later is bekend gemaakt, dat I deze was gedeponeerd door een Alge- j rijnse nationalist, die zich in het uni form van een Franse parachutist had gestoken. Drie parachutisten en de be drijver van de aanslag zelf zijn om het leven gekomen. Het voorval heeft te midden van de menigte, die toch al op zijn zenuwen leeft, natuurlijk opschud ding veroorzaakt. Van onze correspondent BREDA De bewoners van de noordwesthoek van Prinsenbeek, die door een onbewaakte overweg van de rest van de gemeente zijn gescheiden, hebben besloten hun kinderen niet meer naar school te sturen. Het be sluit is gevallen nadat vrij dag op de beruchte overweg in de Grindweg het zes jarige jongetje Pietje Dir- ven werd gedood. Sinds 1948 zijn op deze overweg al vijf mensen om het leven geko men. Bij elkaar zijn bij onge lukken op de (elf!) onbe waakte overwegen in de ge meente veertien doden ge vallen. Zie verder pagina 3. Van onze correspondent GOUDA. Bij de Julianasluis te Gouda is zaterdagavond een overval ge pleegd op de 23-jarige mevrouw P. P.- van V.. die met een tas vol boodschap pen op weg was naar- haar schip De tijd zal het leren. De dader, die nog onbekend is, heeft de vrouw op een stil pad van achteren bij de keel gegrepen. Er ontstond een worsteling, waarbij man en vrouw door de naast het pad staande ligusterhaag rolden. Het slachtoffer verloor het be wustzijn Na ongeveer een half uur kwam de vrouw bij kennis. Zij strompelde naar de sluiswachter, die de politie waar schuwde. De vrouw, wier beide ogen waren dicht geslagen, was overstuur en moest naar het ziekenhuis worden ge bracht. Het was de dader blijkbaar om het geld te doen geweest. Haar boodschap pentas werd leeg teruggevonden; her en der lagen de boodschappen. De por temonnee heeft de man echter niet ge kregen: die had het slachtoffer in de mantelzak. Van een onzer verslaggevers MAASSLUIS. Twee Portugese ver stekelingen zijn gisteren van de sleep boot Tyne afgehaald toen deze na een lange sleepreis in Maassluis terug- keerde. Het waren de 27-jarige meubel maker José Geraldo de Abreu en zijn 1 neefje, de 22-jarige Franceses Ricar- do Correia de Abreu. een schilder Zij waren op Madeira aan boord ge kropen van de Atlantida. die door de Tyne van New Orleans voor de sloop naar Antwerpen werd gesleept, toen de sleep daar binnen was gelopen voor een reparatie. Twee dagen later wer den zij onder de ketel gevonden. Zij zullen zo spoedig mogelijk worden te ruggestuurd naar Madeira. Van onze correspondent UTRECHT. In Utrecht is in de vroege zondagmorgen de veertigjarige vrouw Alida Johanna Meijer door wurging om het leven gebracht. „Blonde Alie", zoals de vrouw bekend stond, werd gistermiddag even na twaalf uur in haar woonschuit Jopie, die ligplaats had aan de Vecht levenloos aangetroffen. Utrecht heeft geen rosse buurt. In de Vecht, aan het Zandpad even voorbij de Rodé Brug, ligt echter een aantal woonschepen, welker bewoonsters een niet al te gunstige reputatie hebben. Andere bewoners i hebben daarover herhaaldelijk ge klaagd, tot dusverre zonder resultaat. „Blonde Alie" leefde met een man, die echter wegens beroving van een klant nu gevangen zit. De vrouw zocht haar relaties vooral in café's. in de binnenstad. Gisteren om kwarl over twaalf kwam op de woonschuit de man, die belast is met het ophalen van de huur. Hij doet dat steeds op zon dag, doch kreeg nu geen gehoor. Sa men met een buurman forceerde hij daarna de deur. De vrouw lag ont kleed in de slaapkamer op bed. Zij was dood. De huurophaler waarschuwde de politie, die nadat dr. J. Zeldenrust, de pathaloog-anatoom van justitie, had vastgesteld dat wurging de doodsoorzaak was geweest met de verhoren begon. Daarbij kwam vast te staan, dat de vrouw zaterdagavond enkele café's had bezocht en een paar feestjes had bijgewoond. Omstreeks twee uur was het laat ste gezelschap, waarin zij had ver keerd, uiteen gegaan. Mej. Meijer was alleen naar haar woonschuit ver trokken. Niemand heeft kunnen mee delen of zij nadien nog bezoek heeft gehad. Het slachtoffer had vijf kinderen, onder wie een getrouwde dochter van 22 jaar. Het lichaam vertoonde geen spo ren van een worsteling. Op het schip heeft men geen aanwijzingen kun nen vinden, die op het zoeken naar geld zouden kunnen wijzen. Van onze weerkundige medewerker j HET WEER van het weekeinde is van plaats tot plaats nogal verschillend geweest. Vrij koude lucht uit Scandina vië is zaterdag het noorden van ons land binnengedrongen, maar heeft gisteren het uiterste zuiden niet be reikt. De grens liep ongeveer van Zie- rikzee door Noordbrabant naar Roer mond. Zo kon het gebeuren, dat het in Groningen en Friesland gisteren de hele dag twee graden bleef vriezen, maar dat in Zuid-Limburg en Woensdrecht zeven en in Vlissingen zes graden werd ge meten. ISTERAVOND sneeuwde het nog in de noordelijke provincie bij een temperatuur van twee tot drie graden onder nul. Op de Veluwe viel toen enige tijd regen bij een temperatuur even onder het vriespunt. In het zuiden en westen was het plaatselijk mistig, maar de temperatuur was daar boven het vriespunt. In Woensdrecht was het om negen uur zelfs nog zes en in Vlis singen vijf graden onder nul. De wegen zullen dus niet overal even goed be gaanbaar zijn geweest. Ook vandaag zal de grens van de vorst dicht in onze buurt blijven. Eigen nieuwsdienst londen. Het afgelopen weekein de hebben zich enkele kleine incidenten voorgedaan langs de Israëlisch—Syri sche grens. Israël en Syrië beschuldi gen elkaar ervan, het vuren te hebben geopend. Volgens het Israëlische leger zouden bij een van die incidenten Sy rische soldaten over de Israëlische grens zijn getrokken. Syrië maakte geen mel ding van Israëlische grensoverschrijdin gen. Aan Israelis 4 .e zijde zouden enke le gewonden zijn gevallen. Eigen nieuwsdienst UTRECHT. De vraag, of in de Ne- Eigen nieuwsdienst AMSTERDAM. De secretaris van de vredesbeweging De derde weg, de heer J. W E Riemens, is op de zaterdag ge houden algemene ledenvergadering afge treden wegens politieke onenigheid. Zeven Ijaar is hij secretaris geweest. LAREN. - Het Gooise plan. om nieu-i we industrieën te weren door een uni forme verordening in de zes kernge-1 meenten Hilversum, Bussum. Naarden. Huizen. Laren en Blaricum, is door de raad van Laren als eerste behandeld. Het resultaat: Laren houdt de verorde-1 I mng aan voor nader beraad. Wel heeft Laren de verordening aan- j genomen waarbij nieuwe ingezetenen, I die economisch niet aan het Gooi zijn I gebonden, geen woonruimte krijgen toe- gewezen. Deze verordening dient, even- als die om industrieën te weren, om een I „dreigende overbevolking" van het Gooi j j te voorkomen. De laatste gemeenschap- pelijke verordening is ook door Blari- jcum al aangenomen. Hilversum heeft inmiddels gereageerdI derlandse rechtsorde werkstaking moge- op de afwijzende houding van de Kamer lijk behoort te zijn, moet volgens het van koophandel en fabrieken voor Gooi-,N.V.V.. de K.A.B. en het C.N.V. beves- 1 land tegenover de voorgestelde verorde-'tigend beantwoord worden. De drie vak-i Met verwijzing naar het arrest, dat de ning om nieuwe industrieën te weren. B. centrales hebben deze opvatting primair Hoge Raad op 15 januari heeft gewezen, en W. van Hilversum voeren aan dat de'gesteld in een uitvoerig adres, dal zij j met betrekking tot de boycot van de zo-' verordening past in het regeringsbeleid: aan de ministerraad hebben gestuurd eiUgenaamde panhonlibschepen in decern-; nieuwe industrieën moeten worden ge-'waarin zij de resultaten hebben neer ge- ber 1958, schrijven de vakcentrales, dat ivestigd in die delen van het land waar'legd van een gezamenlijk overleg, dat!onzekerheid blijft bestaan over de ruim-; zij gewenst zijn. In het Gooi zijn zij niet'zij over de kwestie van de werkstakingte, die het geldend recht voor een han-! gewenst omdat ..zo lang mogelijk en zo'hebben gevoerd. tering door de vakbeweging van de veel mogelijk" natuurschoon behouden- Voor het bewaren van een redelijk werkstaking als uiterste middel laat.; moet blijven machtsevenwicht tussen de organisaties Het bestaan van deze onzekerheid j van werkgevers en werknemers moetj vermindert bij de partners in het geor- De heer L. Th. N. Mulder, die al 38 jaar de mogelijkheid van werkstaking als ganiseerd overleg het besef van de mo- kamerbewaarder van de vice-president; uiterste middel voor de vakbeweging i gelijkheid van een bantering van dat van de Raad van State is, heeft uit handen*1 van uitzonderlijke betekenis worden ge-;middel en verstoort daardoor het maat- van de huidige vice-president van dieacht, aldus de vakcentrales. Zij zouden j schappelijk evenwicht. .raad, prof dr. L J. M. Beel, de ere-het overigens toejuichen, wanneer de; Het is de raak van de wetgever, aldus medaille in zilver van de orde van!ontwikkeling van de sociale veihoudin- menen de vakcentrales, deze onzeker- jOranje-Nassau ontvangen. igen in ons land zodanig zou zijn, dat de heid op te heffen. Hij zal onder andere noodzaak tot hantering van dit uiterste middel niet aan de vakbeweging zou worden opgedrongen. ONZEKERHEID COALBROOK. Misschien bereikt een van de drie boorgaten vandaag het deel van de kolenmijn Clydesdale waar bijna twee weken geleden 440 mannen werden ingesloten. Een van de drie boorgaten was die plek gistermiddag tot dertig meter genaderd. De mannen die al dagen de boorma chines bedienen wachten vol spanning, maar met weinig hoop. op het tot stand komen van de eerste verbinding met het afgesloten deel van de mijn. waar uit tot dusver geen levensteken naar boven is doorgedrongen. Komt er alleen bedorven lucht naar boven, dan is er zo goed als géén hoop meer voor de mannen daar beneden, en zal men zich gereed maken voor overschakeling op bergingswerk. In het nu wel haast ondenkbare ge val dat er een levensteken uit het nau we gat naar boven komt of zelfs maar een aanwijzing dat er wellicht daar be neden nog mensen in leven zouden kun nen zijn. zal dadelijk verse lucht naar beneden gepompt worden en zal men water en voedsel laten zakken. Twee duikers van de Koninklijke ma rine hebben uit de Amsterdamse Prinsen gracht een aantal zilveren en doublé rin gen opgehaald. De sieraden behoren tot de monstercollectie (waarde: zestigduizend gulden), die op 19 januari op de Jacob van Lennepkade in Amsterdam uit de auto van een vertegenwoordiger was ge stolen. Ruim driekwart van het gestolene WASHINGTON Opnieuw is het Amerikaanse ministerie van defensie Moskou voor geweest met de bekend making dat de neuskegel van een Rus sische raket is neergekomen in de Stille Oceaan. Een patrouillevliegtuig van de Ame rikaanse marine meldde gisteren dat een een deel van een raket met grote snelheid de dichtere luchtlagen was binnengedron gen en daarna was terechtgekomen in het door de Sowjetunie in het begin van deze maand aangegeven doelgebied. De eerste Russische neuskegel kwam op 20 januari in de Stille Oceaan terecht. moeten uitspreken, dat het deelnemen aan een werkstaking de verplichting van de werknemer om de bedongen arbeid te verrichten schorst en dus niet het ka rakter van wanprestatie heeft, wanneer die werkstaking door een vakorganisatie wordt geleid. Het K.N.M.I. in De Bilt meldde ons gisteravond: Over het algemeen veel bewolking maar geen regen of sneeuw van betekenis meer. Plaatselijk mist, vooral rond de grote rivieren. Matige tot vrij krachtige en langs de Wadaen krachtige zuidooste lijke wind. In de noordelijke provin cies lichte vorst tot temperaturen om het vriespunt. In het zuiden maximaal enkele graden boven nul. MIESJE: Niet meer van betekenis 2 febr.; zon op 8 21, onder 17.28; maan op 10,37, onder 00.00 uur. Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, Postbus 4, Giro 116666, telefoon Directie en administratie 01100- 2438 Redactie 01100-2317. bij geen gehoor: Chef redactie 01100-3991 Bijkantoren- Middelburg, Korte Delft 52, tel. 01180-2009; bij geen gehoor: 01180-4604, Postbus 26; Vlissingen, Nieuwendijk 33, tel. 01184-3224, Postbus 24; Terneuzen, Nieuwstraat 38, tel 01150-3189; Zierikzee, Havenpark 24, tel 01110-2991. Directeur JACQ DE SMIT - Chefred.: G. J. BREUKER Zeeuwsch Dagblad Losse nummers 13 cent. Abonnementsprijs 0,56 per week. f 7,per kwartaal Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kaboutêri 7 cent per woord met een minimum van 1,— 15e jaargang No. 4474Maandag 1 februari 1960

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 1