TUINDORP AAN SCHOONMAAK Regen bedierf de dag voor muiters Moedet Wettelijke rond VRO klippen N - schip en Niet te lang doorlopen niet te vroeg uit bed W OOSTZANERS TERUG I!S EEN ELLENDE VAN SLIK, VLIL EN SMERIG VOCHT A.R.P. Middelburg PRESIDENT: BEZIG PARIJSE BEURS VERTROUWEN Vruchteloze inval België staakte met scherven en lawaai Eincle van een vijf tiendaagse ballingschap AZIATISCHE GRIEP IN AANTOCHT Berkelse in april voor rechter arts NIEUWE HOOP OP SUCCES VOOR K.L.M. iveer ZEEIJWSCH DAGBLAD Pa*. 6 WITTE KRUIS 'min. de eckte pijnstiller AAN OVERWINNING KINDEREN NIET KACHELS ZONDER LICHT Jaar cel voor poging kinderen te vergassen Staking in Manokwari duurde maar één dag Voos'hellere Baby-huidje **~BABYDERM R Vervolg' van pag. 1 Dr. J. F. Rang aan de V.U. op de AOW gepromoveerd aange door zorg om aus'" onder trein T^|Erhard ziek geworden van Ceta-Bever GOEDAARDIG VACCINATIE DOKTER MIDDELTJES Gevecht langs grens Syrië-Israël Vijftien dagen heeft de ballingschap geduurd van de bewoners van Tuin- dorp-Oostzaan. Op 14 januari werden zij door het water verdreven. Giste ren kwamen zij terug. Hoe lang zal het echter nog duren voor zij in hun hui zen kunnen wónen? MIDDELBURG (A.N.P.) Het bestuur der Statencentrale Middelburg van de j Anti-revolutionaire partij heeft verklaard dat het verstrekken aan de pers van een j communiqué inzake het Zeeuwsch Dag blad, zonder overleg daarover met de. I directie van dit dagblad' en zonder de reactie van het Zeeuwsch Dagblad daar op, door het bestuur wordt betreurd. In een bespreking met de directeur i irc<mi*iT)T\ ah* t-% x i van bet blad 'de beer J de Smit, heeft AMSTERDAM De overstroming'sramp in de Noorder het bestuur daarover zijn leedwezen be- IJpolder heeft zich gisteren feller en beklemmender doen gelden Tuigd' ,Het v®rwachi. nat uit de gehouden dan ooit tevoren. Het was de dag waarop de ballingschap een j plrsTn Zeeland8zal Vorden geborenve 1 einde nam. Duizenden Oostzaners keerden, vervuld van onzekere gevoelens, naar hun tuindorp terug. Wat zij aantroffen viel met geen pen te beschrijven. Velen barstten in snikken uit toen zij zagen hoe het water in hun boeltje had huisgehouden. Het was een ellende van slik, vuil, smerig vocht en bederf. Advertentie Van onze Amsterdamse redactie Prins Bernhard was gisterochtend van Soestdijk gekomen om met de burgemeester van Amsterdam, mr. Van Hall, en de commissaris van de Koningin in de provincie Noordhol land, dr. Prinsen, het begin van de repatriëring mee te maken. De Prins bracht bezoeken aan verscheidene wo ningen. winkels, aan het hoofdkwar- tier van de hulpverlening, het wijk centrum en aan „het Gat". In een van de huisjes werd het de bewoonster te machtig, toen zij prins Bernhard ontwaarde. Zij zocht huilend de schou der van haar man, die troostte: „Kalm maar moedertje, huil maar niet". De kinderen van Tuindorp zijn nog niet allen teruggekeerd. B. en W. van Amsterdam hebben de bewoners het advies gegeven ze nog maar even te laten waar ze zijn. De viezigheid op straat en in de huizen is nog te erg. Hoe verschrikkelijk de aanblik van het geteisterde dorp ook mocht zijn. het was verkwikkend om te zien hoe met man en macht werd gewerkt om de bewoners de ontgoochelende terug keer zoveel mogelijk te verzachten. Overal zwoegden de hulpploegen o.a. een van twintig man van Schou wen Duiveland aan de schoonmaak. De balen vuil en verwoest huisraad reien in bergen voor de huisdeuren omhoog en de gemeentereinigings dienst kwam personeel en materiaal te kort om het allemaal aan te kun nen. Vrachtwagens vol in Breda bestelde kachels reden af en aan. Ze werden onmiddellijk aangesloten om zo snel mogelijk met het droogstoken van de huizen te kunnen beginnen. Dat was vooral daarom zo dringend nodig, om dat een flinke nachtvorst aan de natte huizen onvoorstelbare schade zou kun nen berokkenen. Op de deuren van de woningen wa ren mededelingen voor de terugke rende bewoners aangeplakt. Zij moes ten vooral letten op het keldergat vlak aehter de voordeur en vooral geen sloten forceren. Dag en nacht kunnen zij de nodige hulp krijgen op de aan gewezen posten. De gezinnen betraden hun hulzen gisteren in gezelschap van speciaal daarvoor door de gemeente klaarge stoomde enquêteurs, die de schade zorgvuldig op formulieren noteerden. Door deze maatregel worden allerlei onaangename misverstanden voorko men. De riolering in Tuindorp i« vrijwel hersteld. Alleen in het oude deel is het werk nog niet voltooid. Daar is ook het elektriciteitsstelsel nog niet gerepareerd. De leidingen en meters zullen alle vervangen moeten worden. Het kan nog wel een paar dagen du ren voordat het licht- weer brandt. Re achthonderd man van landmacht DEN BOSCH De 27-jarige chauf feur G. K. uit Den Bosch, die op 19 januari terecht stond omdat hij getracht zou hebben zijn beide kinderen om het leven te brengen door de gaskraan open te zetten, is door de rechtbank veroor deeld tot een jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. De officier van justitie had twee jaar gevangenisstraf met aftrek geëist. en marechaussee, die de afgelopen weken het dorp tegen indringers heb ben bewaakt, zijn gistermiddag naar hun bases teruggegaan. Aan de bewo ners is verzocht om in het geval dat hun buurman nog niet is teruggekeerd, speciaal op diens woning te letten. HOLLANDIA 'A.N.P.) Alle inheemse arbeiders van de scheepswerf Konijnen burg te Manokwari op Nieuw-Guinea zijn gistermorgen uit eigen beweging weer aan het werk gegaan. Zij hadden een dag gestaakt omdat zij een herziening van hun rechtspositie Wensten. Hoofdpijnmaar ook ander» plagende pijnen verjaagt li prompt met WITTE KRUIS. Tabletten, poeders of cachets! Met bezems, schoppen, dweilen en andere schoonmaakartikelen zijn de bewoners van Tuindorp-Oostzaan weer in hun gehavende woonplaats terug gekeerd. Er wachtte hun een zware taak PARIJS In beurskringen had men gisteren te Parijs terecht of ten onrech te vertrouwen in De Gaulle. De effec- tenkoersen zijn prijshoudend geweest, in het bijzonder die van de Franse aandelen. Verscheidene sectoren, o.a. de aandelen van de chemische indu strie, hebben zelfs een bescheiden stij ging te zien gegeven. De omzetten waren echter niet groot. Buitenlandse aandelen, met name Amerikaanse en Nederlandse, worden lager genoteerd als gevolg van de la gere koersen van New York en Amster dam. Unilever noteerde 1006 (v.k. 1023) en Philips 1037 (1047). De activiteit in de goudhandel was betrekkelijk groot, vooral voor een vrijdag. Er is voor 10,85 miljoen N.F. omgezet tegen 8,4 miljoen donderdag. De koersen zijn echter niet veel opge lopen: napoleon 36,89 NF (v.k. 36,50), sovereign 46,70 (v.k. 46,60), 20 mark 60,10 (60.00). gouden tientje 36,70 (onv.). Op de parallelmarkt waren weinig koersverschillen. Engels pond 13,85 (13,80), dollar onveranderd 4,93, Zw. frank 1,15 (1,1475), DM 1,19 (1,1875) Het was gisteren D-day in Tuin dorp-Oostzaan: de bewoners van het door het water overvallen deel van Amsterdam mochten weer naar hun woningen terugkeren. Op de Kometen singel, waar deze foto werd gemaakt, zag men gisteren een massale intocht. Advertentie PARIJS Daarna kwam de Gaulle aan het voornaamste onderwerp: het uit de weg rui men van de barricades. „Sommige elementen in Al gerije zijn gaan muiten. Zij heb ben geschoten, zij hebben dap pere Franse soldaten gedood, zij hebben zich tegen het gezag van Frankrijk verzet. Zij heb ben hulp gekregen van bepaal de militairen en, gebruikma kend van de politieke harts- tochten, hebben zij steun van een deel van de Europese be volking. Er dreigt thans een verbreking van de nationale eenheid van Frankrijk. Zij heb ben Frankrijk in de rug aange vallen". Vervolgens deed de Gaulle zijn beroep op de Fransen in Algerije en daarna op het leger „dat bezig is de overwinning op de rebellie te be halen, doch waarvan sommige ele menten hebben gedacht dat het hun oorlog was en dat het hun overwin ning zou kunnen zijn. Ik zeg tegen alle soldaten: Uw missie is niet dub bel te verstaan. Uw taak is de li- kwidatie van de rebellen. Daarnaast zorgt ge voor de zedelijke ontwik keling, van de mohammedanen. Gij zult er t.z.t. voor zorgen, dat de con sultatie van de Algerijnen vrij en eerlijk zal kunnen zijn. Ik draag het lot van Algerije. Alle soldaten heb ben mij te gehoorzamen. Ik heb ver trouwen in generaal Challe. „DAT IS DE ORDER Ik heb u nodig voor Frankrijk en ik kan u zeggen, dat in het tumult van de opstand noch Delouvrier noch Challe een regelrechte strijd met de muiters heeft willen begin nen. Maar geen soldaat mag zich met de rebellie inlaten. Zelfs niet passief. De publieke orde moet wor den hersteld. Gij zult daarin slagen. Dat is de order welke ik u geef." Ten slotte deed De Gaulle met tril lende stem een beroep op Frankrijk. „Het goede, dierbare, oude Frankrijk, riep hij uit, daar zijn wij nu nog eens samengekomen voor een nieuwe be proeving. Ik vraag iedereen mij te steunen wat er ook gebeurt. De beslis sing die ik heb genomen, daar blijf ik bij. Men wete dat goed. Zou ik dat niet doen, dan zou de staat vernederd worden, en daarna zou Frankrijk een speelbal worden op de oceaan van de avonturen. Nog eens doe ik een beroep op Frankrijk." O Het is een indrukwekkende rede geweest. Men kan zich alleen, nuch ter als men eenmaal is, afvragen of niet een geheime dagorder aan het leger tegelijk met het ontslag van Massu en dan in de trant van: Het leger blijft in Algerije tot de Algerijnse nationalisten op Algerijns grondgebied zijn verslagen, niet veel ellende zou hebben vermeden. Algerije telt één miljoen Europeanen onder zijn negen miljoen inwoners. De ncht miljoen mohammedanen zullen dus na het staken van het vuren (dat dan vrijwillig of gedwongen zal zijn van de zijde van de nationalisten) door het leger worden „opgevoed" tot zij vrijwillig voor Frankrijk zullen stem men. Als dat doorgaat Zal het Franse leger nog op zijn minst voor een kwart eeuw werk hebben in dat overzeese deel van Frankrijk. In ieder geval heeft de Gaulle in Algerije gisteren onverwachte hulp gekregen van een machtige bondgenoot tegen de rebellie. Het regende en dat heeft gemaakt, dat van de bevolking zich bijna niemand op straat heeft gewaagd. In de loop van de dag hadden de opstandelingen wel hun terrein uitge breid. De gewapende leden van de eveneens bij hgn aangesloten burger wacht hebben het stadhuis van Algiers bezet. In de stad zelf heerste een stem ming van afwachten. De meeste bewo ners zijn aan het hamsteren geslagen en velen bleken ongerust, dat het toch tot een gewapend treffen tussen op standelingen en regeringstroepen zou komen. Velen echter ook beginnen de intimidatie van de muiters moe te worden. De winkels zijn gesloten, zij kunnen niet werken, zij kunnen geen geld opnemen bij de banken. Van een medewerker AMSTERDAM Onder meer dan normale belangstelling is gistermiddag in de Woestduinkerk te Amsterdam de heer J. F. Rang gepromoveerd tot doc tor in de rechtsgeleerdheid aan de Vrije Universiteit. Promotor was prof. mr. W. F. de Gaay Fortman. Het proefschrift handelde over enige kernproblemen van de Algemene ouderdomsverzekering. De heer Rang is 28 jaar oud; hij is sinds 1958 aan de V.U. verbonden als j secretaris van de civitasraad en van de commissie voor buitenlandse betrek kingen, waarnaast hij de eindredactie I voert van enkele van de universiteit uit gaande periodieken. In zijn proefschrift behandelt de jonge doctor eerst de wettelijke regeling van de AOW en komt hij tot de conclusie dat deze op een compromis berust tus sen sociale verzekering en staatspen sioen, waarbij het accent op het verze keringskarakter valt. Dr. Rang pleit in zijn geschrift voor een algemene premieplicht en voor een uitgebreider recht voor de gehuwde vrouw. De aanpassingsbepalingen ten aanzien van reeds bestaande pensioen rechten (de ambtenaren!) wijst hij van de hand, omdat hierdoor „verkregen rechten" worden aangetast. De incasso van de premie wil dr. Rang laten lopen via de Sociale verze keringsbank en de Raden van arbeid. Aan deze instanties zou hij de uitvoe ring van alle sociale verzekeringswetten willen opgedragen zien. In dat geval zou wel sterke decentralisatie nodig zijn, waardoor de Raden van arbeid een rui mere plaats zouden krijgen. Uit de stellingen noteren wij: De eco nomische medezeggenschap van de ar beiders in een onderneming mag niet verder gaan dan het geven van advies over de economische gang van zaken in de onderneming. Verder: Dat de officier in burger zich bij de handhaving van de krijgstucht niet behoeft te legitimeren is in strijd met de strekking van de artikelen 9 lid 2 en 28 lid 1 van het Reglement betref fende de krijgstucht. Voorts acht de jonge doctor het de overweging waard aan de universiteiten in ons land verplichte lessen voor de vakken lichamelijke en culturele opvoe ding in te voeren en vindt hij voor de ontwikkeling van Suriname en de Ned. Antillen een universiteit te Paramaribo gewenst. Op de promotie volgde een bijzonder druk bezochte receptie in de catacom ben van de Woestduinkerk. Zoals bekend sloeg de bijzondere radiodienst van de P.T.T. twee maan den geleden voor de eerste maal toe. BVEDA ANP1 - Op de onbewaakte owesa het eind van de Beekse- str" Prins-nbeek is gistermiddag om: s vijf uur de zesjarige Piet Dirv or een personentrein, komende uit r ehtinc Lage Zwaluwe gegrepen en g d od H kind d- d.i.- r na tre n O In hnn huizen troffen de Oostzaners een ware chaos aan. Vrijwel niets was onaangetast gebleven door het water. Alle bewoners waren vergezeld van een enquêteur, die de schade aan de inboedels moest vaststellen. Hier ziet men de enquêtrice mejuffrouw A. A. Horchner de balans opmaken in het huis van de familie ff. de Bruyne lor tl k./arn met een groepje - n -.on Af .irirwirhafm lonot. i BRUSSEL (Reuter. ANP) Afgezien van enkele schermutselingen tussen sta kers en werkwilligen en hardhandig op treden van de politie tegen baldadige be togers is de 24-uursstaking in België gis teren over het algemeen zonder inci denten verlopen. In Antwerpen ontplofte tijdens een botsing tussen stakers en werkwilligen het katholieke arbeidersverbond deed niet aan de staking mee een hand granaat. Drie mannen werden gekwetst. Betogende stakers smeten elders in Ant werpen auto's omver. In Brussel voerde de politie een char ge uit nadat betogende stakers, waarbij zich baldadige jongelui hadden aangeslo ten, met straatstenen en lege flessen de spiegelruiten van enkele grote waren huizen aan scherven hadden gegooid. De staking, uitgeschreven door het algemene Belgische vakverbond (socia listisch) om kracht bij te zetten aan ver schillende eisen, zoals een minimumuur loon, een regeling voor betaalde vakan tie en een verhoging van de werkloos heidsuitkering, was niet algemeen in het gehele land. Wel verlamde zij het bedrijfsleven de voornaamste industriecentra geheel en het openbare vervoer in vrijwel het ge hele land grotendeels. In de havens van Antwerpen lag het laad- en loswerk bij zeker 125 schepen geheel stil. De „trei nen. trams en bussen die nog reden de den dat met zeer grote vertragingen. Ook het postvervoer stagneerde zo zelfs dat in sommige steden geen post werd be zorgd De openbare energiebedrijven ble ven in het gehele land doorwerken, zij het met een deel van de personeelsbe zetting waardoor de levering van gas en electriciteit niet stagneerde. g aan di sooorbaan loopt, af, omdat er een Advertentie KAIRO (Reuter) Professor Ludwig r-ï' j e'.jè stapte echter on-'Erhard, West-Duitslands minister van' midrl-iliil dra-na weer op de fiets, om economische zaken, is in Kaïro vrij Lijm zonder klemmen met zijn u"j da' reeds de overweg was ernstig ziek geworden. Hij js daar voor na d gepasseerd, achterna" te" gaan Een meis" J één""bezoek" aan de Verenigde Arabische |Ü|C| E I V f» ui' dr groep heeft nog vergeefs ge- republiek en Soedan. Erhard heeft de het ioneette te grijpen. Het rest van zijn bezoek afgelast, de overige h# M k MM mm probvrd het Jongetje^ was lede„ van de missie die hij leidde, zetten kind, dat in Prinsenbeek woonde, onmiddellijk dood. I de reis normaal voort. r IJ zullen deze winter niet door komen zonder een nieuwe in- fluenzaepldemie te hebben doorstaan. En deze epidemie zal opnieuw worden veroor zaakt door het z.g. Aziatische influenzavirus; hetzelfde dus, dat in 1957 de wereld in rep en roer bracht. Zolang de herinnering aan de grote epidemie van 1918-'19 bij velen nog leeft, zal iedere griepepidemie, die zich aankondigt, met angstige spanning wor den tegemoetgezien. Zou een dergelijke ramp zich kunnen herhalen? Het is mogelijk, maar niet waarschijn lijk. De griep van 1918 trof een uitge putte, slecht gevoede bevolking, vlak na een grote oorlog, die bovendien niet be schikte over penicilline en op geen stuk ken na dezelfde medische zorg genoot van thans. Ik denk in dit verband ook aan de sociale wetgeving, die het nu veel beter mogelijk maakt een griep thuis rustig uit te zieken zonder grote financiële gevolgen. DEZE overwegingen schenken ons een zeker vertrouwen in de goede af loop van een nieuwe epidemie. Totnu- toe zijn deskundigen trouwens van oor deel, dat de A-griep, die zich o.a. in Frankrijk, Duitsland en Denemarken heeft geopenbaard, zich „vrij goedaar dig" gedraagt. Hoewel er zeker sterfge vallen zijn voorgekomen, ligt hun aantal niet abnormaal hoog en vallen zij, juist als in 1957 vooral onder de z.g. „be dreigde groepen". cpOT deze bedreigde groepen behoren in de eerste plaats hart- en long'pa- tiënten. Verder zeer oude mensen en, in wat mindere mate wellicht, ook zwan- geren. Niet alleen is voor dergelijke pa tiënten de influenza zelf gevaarlijker, maar ook de kans op complicaties is voor hen groter. Tijdens influenza ont staat nl. vrij gemakkelijk een infectie „er bovenop" met een of andere bac terie, bijvoorbeeld de pneumococ of sta- phylococ. die dan een ernstige longont steking kunnen veroorzaken. Een deel van deze gevallen is met antibiotica echter nog wel te redden. Speciaal voor deze bedreigde groepen is de mogelijkheid van vaccinatie be langrijk. Er bestaan vaccins, die de weerstand tegen griep in redelijke ma te verhogen. Ongeveer tien dagen na de injectie is de immuniteit voldoende ont wikkeld. Absolute onvatbaarheid moet men hiervan echter niet verwachten. De kans om griep te krijgen wordt vermin derd tot ongeveer 30 pet. Welke maatregelen moet men nu ne men met het oog op deze ziekte? Wie gezond is, kan rustig afwachten. Wordt men ziek, loop er dan, als het even kan, niet mee door, maar kruip direct onder de wol. Bedenk, dat een nogal wisselende temperatuur, die wel tot 39 of 40 graden kan oplopen in de eerste dagen van een griep niets bijzon ders is, evenals een droge hoest. U kunt die evengoed zelf behandelen als uw overbelaste huisarts. Ook hij zal u as pirine of A.P.C. tabletten voorschrijven en misschien een of ander hoestmiddel. Dingen, die U allemaal zelf in de apo theek kunt krijgen. Gaat de koorts na twee of drie da gen niet duidelijk dalen of wordt er veel groengeel sputum opgehoest, dan is het beter de dokter te laten komen. Voor hart- of longpatiënten is liet nu de hoogste tijd hun huisarts te raadple gen. of het naar zijn oordeel wenselijk is zich te laten vaccineren. Wordt ie mand op hoge leeftijd of met een min der goede gezondheid ziek, dan is het beste hen dadelijk onder geneeskundige behandeling te stellen. Extra voorzich tigheid is ook nodig als iemand steen puisten heeft of deze bij huisgenoten voorkomen. Bacteriën uit de steenpuist kunnen de grieppatiënt een longontste king bezorgen. Wie influenza heeft gehad moet nog enkele dagen rust nemen, nadat de koorts geweken is. Het is niet verstan dig al te haastig weer naar buiten en aan het werk te gaan. Beschermt aspirine tegen influenza Of vitamine C, hete citroensap, cog nac? Medici plegen te zeggen: Als voor een ziekte zoveel geneesmiddelen bestaan, is er niet een goed bij. En zo is het ook: Hoogstens kan men zich met deze middeltjes op de been hou den bij een lichte infectie, maar, zoals gezegd, verstandig is dat niet. De griep tegenhouden doen ze ook niet. Overigens bedenke men, dat er prac tise!) ieder jaar een griepperiode in de winter voorkomt, en dat ook aan ma zelen wel eens kinderen sterven. Toch noemt niemand mazelen een ernstige Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM Rondom de activiteiten van de V.R.O.N. de Vrije Radio Omroep Nederland die in december van bet vorige jaar met commerciële radio-uitzendingen zou zijn begonnen, is langzamerhand een wat geheimzinnige stilte gevallen. De „om roep" wordt nog steeds een naamloze vennootschap in oprichting genoemd. Het lijkt erop dat het radioschip van de V.R.O.N. dieper verward is geraakt tussen de klippen van divers?, wettelijke bepa lingen. En dat zijn nu juist de klippen, die de directeuren volgens hun plannen wensten te omzeilen. (i Toen werd op het kantoor van direc teur Oswald in Amsterdam een ge deelte van een zenderinstallatie in beslag genomen. De apparatuur werd onder beheer van de justitie gesteld en tegen de heer Oswald werd pro ces-verbaal opgemaakt. Inmiddels blijkt de waakzaamheid van de P.T.T. ten aanzien van de vei - dere voorbereidingen van de V.R.O.N. allerminst verslapt. Dezer dagen deed de opsporingsdienst in samenwerking met de Duitse PTT en douane een inval op het schip van de VRON, dat nog immer in de haven van Embden voor anker ligt. Op het schip werd echter geen zender aangetroffen. De verklaring van een van de directeu ren van de V.R.O.N. die kort voor deze inval had medegedeeld dat men zo goed als reisvaardig was, bleek wederom te voorbarig. Het is overigens wel duidelijk dat het radioschip met een zender aan boord, niet zonder meer zee zal kun nen kiezen. En daarmee blijft de ge spannen sfeer rondom de eventuele uitvoering van de plannen van de V.R.O.N. bestaan. De aandeelhouders, die om te beginnen een kapitaal van honderdduizend gulden ter tafel brach ten, wachten geduldig af. Maar ook de aspirant-adverteerders wachten nog op hun eerste uitzending. En de mededeelzaamheid van de directie van de V.R.O.N. is verstomd. Hun werk is te veel in de belangstelling van en kele overheidsinstanties gekomen. ziekte. Laten wij dtvs ook de griep in zijn ware proporties zien: Een goedaar dige ziekte, die algemeen voorkomt en slechts bij uitzondering verkeerd af loopt. Van onze correspondent LEEUWARDEN. De 51-jarige Ber kelse arts dr. O. tot levenslange gevan genisstraf veroordeeld wegens moord op zijn vrouw zal half april voor de Leeuwarder rechtbank terechtstaan. Hij wordt ervan beschuldigd zijn mede gevangene in de gevangenis te Leeuwar den Arie L. te hebben vergiftigd. Arie L. stierf op 5 februari 1958 door een geheimzinnige vergiftiging. Er werd een bekentenis gevonden waarin hij schreef dat hij de vrouw van dr. O. had vermoord. Die bekentenis bleek vals. Al gauw ontstond er tegen dr. O. een ver denking dat hij Arie L. zou hebben ver giftigd. Na een uitgebreid onderzoek en lang durige verhoren van ongeveer vijftig getuigen meent de rechter-commissaris nu voldoende materiaal te hebben ver zameld om dr. O. te kunnen vervolgen. Advertentie TEL AV1V (Reuter) Syrische ka nonnen ten zuidoosten van het meer van Galilea openden gisteren het vuur op eenheden van het Israëlische leger, nadat grenspatrouilles van beide landen slaags waren geraakt. De Syriërs schonden het gedemilitariseerde gebied, aldus een mededeling van Israels leger. Israëlische militairen verdreven de indringers, maar deze keerden weldra terug. Een verbit terd gevecht volgde. WASHINGTON (UPI) Nieuwe hoop op een succes van de Neder landsAmerikaanse onderhandelin gen over landingsrechten voor de K.L.M. in Californië daagde gisteren plotseling, toen de Amerikaanse on derminister van buitenlandse zaken Livingston T. Merchant de Neder landse ambassadeur te Washington dr. J. H. van Roijen en de leider van de Nederlandse luchtvaartdele gatie, de heer E. G. Stijkel. ontbood voor een spoedbijeenkomBt. Geen van beide partijen wilde na de bespreking, die 45 minuten duurde, meedelen wat er besproken was. De heer Stijkel zei: „naar mijn mening willen beide partijen hun standpunt ver der bestuderen. Ik verwacht volgende week verder ontwikkelingen". De Nederlandse en Amerikaanse de legaties kwamen maandag voor het laatst bijeen, waarop de onderhan delingen tijdelijk werden opgeschort. WASHINGTON (Reuter) Mevrouw Eisenhower zal haar man volgende maand niet vergezellen op zijn reis naar Zuid- Amerika. maakte de perssecretaris van het Witte Huis gisteren bekend Dit ge schiedt om gezondheidsredenen. Op zijn bromfiets is de 21-jarige S. Schuurhuis uit De Krim gistermorgen door een bestelwagen aangereden later op de dag is hij aan zijn wonden over leden.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 6