Draad-t.v. noodzaak zegt PTT Werkwilligen door politie beschermd Onverwacht busloos etmaal verliep zonder incidenten LEGER MAAKT GEMENE ZAAK MET MUITERS BESLUIT GEVALLEN NA OPENHARTIG GESPREK HARTELIJKE ONTVANGST FISCUS HELPT MEE De BiltBuien Fransen ongerust over uitblijven van actie LUCHTVAART- OVERLEG DREIGT TE STRANDEN N.B.M PARIJSE BEURS ONRUSTIG Citosa: afwachten voor Tuindorp-Oostzaan FfripeAtyfatisr J toet... PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Stop industrialisatie van Botlekgebied Scheepsramp met Frans E)za voor marineraad Verolme krijgt jonge Ieren in de leer LAATSTE NIEUWS stakingsacties geen nieuwe LOONSVERHOGING IN ZUIVELINDUSTRIE Geen stadsbus Organisatie Verzuim Het weer overal Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, Postbus 4, Giro 116666, telefoon Directie en administratie 01100- 2438. Redactie; ül 100-2317 bij geen gehoor: Chef redactie 01100-3991 Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 52, tel. 01180-2009; bij geen gehoor: 01180-4604, Postbus 26; Vlissingen, Nieuwendijk 33, tel. 01184-3224. Postbus 24; Terneuzen, Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189; Zierikzee, Havenpark 24, tel. 01110-2991. Directeur JACQ DE SMIT - Chefred.: G. J. BREUKER Zeeuwsch Dagblad Losse nummers 13 cent. Abonnementsprijs f 0,56 per week, 7,— per kwartaal Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouter* 7 cent per woord met een minimum van 1,— 15e jaargang No. 4471 Donderdag 28 januari 1960 ZATERDAG OPNIEUW OVERLEG O Van onze correspondent PARIJS Zeker negentig pro cent van de vijfenveertig miljoen Fransen, die in het moederland wo nen, hebben zich gisteren met ver bijstering en ongerustheid afge vraagd wanneer de Franse regering en dat is voor. hen de Gaulle maatregelen zal nemen tegen de muiters in Algiers. In Algerije woont een miljoen Fransen (tegen zeven miljoen Moham medanen) waarvan hoogstwaarschijn lijk slechts een deel sympathiseert met de tweeduizend oproerige ultra's die zich hebben verschanst in een bank gebouw en de universiteit. De Gaulle kan er dus zeker van zijn dat het hele Franse volk achter hem staat. Waar hij. echter- niet zeker van is, dat is de trouw van het leger. Sterker: alles wijst erop dat dat bezig is van dag tot dag meer gemene zaak te maken met de opstandelingen, hoewel zijn offi cieren blijven getuigen van hun trouw jegens de Gaulle. CENSUUR De berichten uit Algerije worden gecensureerd door het leger, daarom is het des te duidelijker dat dit de muiters steunt. Hoe zou het anders mogelijk zijn dat die thuis gaan koffie drinken. dat zij over een bulldozer beschikken, over steeds meer water, geneesmiddelen en een radiozendertje, en dat iedereen die de vesting wil be treden of verlaten ongehinderd de militaire wachtposten kan passeren? Het blijkt ook uit de wat dubbelzin nige radiorede van generaal Challe. de Franse opperbevelhebber Deze heeft o.a. gezegd: „Het Franse leger zal blijven strij den opdat Algerije definitief Frans blijft. Zijn strijd kan geen andere zin hebben. Ieder moet vertrouwen in het leger hebben. De toestand van het ogenblik kan niet langer voortduren en de misverstanden moeten verdwij nen na hetgeen ik heb gezegd.'' GEBREK Inmiddels doet juist de militaire overheid in Algiers alles om het ge wone leven weer op gang te brengen en zij wekten op de staking te be- cindigen. Dat heeft een veelvuldige reden: o.a. komt er gebrek aan levens middelen. en waar de banken zijn ge sloten zullen de salarissen op de laat ste van de maand niet worden uitbe taald. Aan bederf onderhevige goede ren liggen te rotten op de kaden langs de havens, benzine begint schaars te worden enzovoort. In één ding krijgt de Gaulle in ieder geval zijn zin: de staking begint te ver lopen. Eén dag van revolutie kan de bevolking van een grote stad nog wel doorkomen, desnoods twee of drie, dan herneemt het dagelijks leven zijn rech ten. Er is trouwens nog iets waardoor deze dagen van wachten voor de Gaulle goed kunnen zijn: hij kan aan de on telbare verklaringen, die door vakver enigingen, ook door de links-georiën teerde, door gemeenteraden overal in Frankrijk, door organisaties van stu denten (een door ultra's uitgeroepen staking aan de juridische faculteit van Parijs is gisteren een fiasco geworden), door de politici van alle gezindten zijn afgelegd, aan de manifestaties ten gun ste van hem van de Algerijnse moham medanen in verschillende plaatsen van Algerije, aan de hoofdartikelen van de Franse dagbladen, aan de reacties uit het buitenland met name uit de Ver enigde Staten, zien dat zijn land en de wereld met hem zijn en tegen een hand vol verblinden die Frankrijk in de af grond van een burgeroorlog willen stor ten. RESPIJT Mogelijk dat ook de onwillige gene raals en officieren van het Franse leger tijdens deze paar dagen respijt gelegen heid hebben om dat alles als een teken aan de wand te zien en zich te bezin nen op de gevolgen van hun insubor dinatie, van hun heulen met de binnen landse vijanden van Frankrijk. Nogmaals: Frankrijk en de wereld I wachten af of de Gaulle de verlossen de woorden zal kunnen spreken. Na de vergadering van de ministerraad van gistermiddag is aangekondigd dat hij. zoals vastgesteld, vrijdagavond acht uur over radio en televisie tot het Franse volk zal spreken. Ook zijn reis naar Algerije blijft nog steeds vastgesteld op 5 februari, wellicht zal deze zelfs worden vervroegd. VOLKSSTEMMING Wat er verder in de ministerraad is behandeld, is niet bekend. Het schijnt echter wel zeker dat er twee punten worden overwogen: 1) het bijeenroe pen van de volksvertegenwoordiging om toestemming te vragen een volks stemming te houden over het principe van zelfbeslissing en 2) speciale vol machten overeenkomstig artikel 16 van de grondwet. Vrijdag zullen wij meer weten, nadat de sfinx van het Élysée heeft gespro ken. Hij speelt hoog spel, waarschijn lijk het hoogste dat hij ooit heeft gespeeld, hoger dan toen hij tijdens de oorlog zijn geallieerden keer op keer in de wielen reed omdat hij vond dat zij Frankrijks inspanning niet hoog genoeg aansloegen; hoger dan toen hij in 1944 moest ontreden tegelijkertijd tegen de laatste weerstandsnesten van de Duitsers en tegen de min of meer anarchistische bevrijdingscomité's die in Franse provincies standrecht hielden en roofden, hoger ook dan in mei 1958. Wanneer hij deze keer zou versagen, zelfs zo dat tegen zijn wil zou zijn, zou Frankrijk barre jaren gaan beleven. Burgemeester van Heenvliet HEENVLIET ..Het staat voor mij vast, dat nu het tijdstip is aangebroken, nog verdere uitbreiding van havens en haven- en industrieterreinen in het Bot lekgebied te voorkomen", zei de burge meester van Heenvliet mr. J. H. Vijge boom gisteren in zijn nieuwjaarsrede. Volgens hem moet zo snel mogelijk ernst worden gemaakt met de industrie spreiding. Het beleid voor de verdere ontwikkeling van de havens en al wat daarmee samenhangt, moet nu worden vastgesteld. Worden beslissingen te lang uitgesteld, dan is het te laat en dan dreigt een ontwikkeling, waarvan Heen- vliet misschien de wrange vruchten zal proeven. Over de ontwikkeling van de Brielse Maas tot recreatiegebied was de burge meester evenmin tevreden. Door de af damming en de amputatie van een ge deelte van dit watersportgebied daalt de waarde van het gehele recreatie gebied. Wanneer het in het streekplan Brielse Maas ontworpen driewegkanaal ten wes ten van Heenvliet zou komen en het bestaande Hartelse kanaal hierdoor naar het zuiden moet worden verlegd, zou dit voor Heenvliet funest en vol strekt onaanvaardbaar zijn, aldus de burgemeester. Zo gemoedelijk is de stem ming rondom de barricades van de muiters in het hart van Algiers. Het lijkt een fragment uit een komische film, maar het is toch dode lijke ernst. De Europese be volking zorgt dat het de muiters aan niets ontbreekt. Zo komt het dat zij zelfs de beschikking hebben gekregen over een pneumatische boor waarmee zij de straten op breken om met de stenen hun barricades te versterken. DEN HAAG De aanvaring tussen de Karei Doorman en de Frans Elza komt op 2 en 3 februari voor de marine- raad. Dat heeft staatssecretaris De Jong geantwoord op vragen van het socia listische lid van de Tweede Kamer E. A. Vermeer. De heer Vermeer had gevraagd waar om de Nederlandse marineautoriteiten niet hadden meegewerkt aan het Bel gische onderzoek Van onze Haagse redactie DEN HAAG De radio- distributiedienst is zo noodlij dend dat er nog maar twee mogelijkheden zijn: of liquideren 2of het bestaande draadomroepnet rendabel maken door het geleide lijk aan geschikt te maken voor draadtelevisie, mits aan de eis van voldoende kijkersdichtheid is uol- daan. Tot deze conclusies komt de P.T.T. in een zojuist verschenen rapport over de draadomroep. Noodlijdend Ondubbelzinnig wordt daarin gezegd, dat de distributiedienst noodlijdend is gebleven, ook nadat de niet rendabele netten zijn opgeheven. Daarom moet P.T.T. liquidatie overwegen, als de ex ploitatieverliezen niet door de regering worden aanvaard. Als het algemeen belang die liqui datie niet toestaat moeten nieuwe mo gelijkheden voor levensvatbaarheid worden gevonden. Geprobeerd kan worden de lijnen drie en vier aan te passen aan de publieke smaak en in samenwerking met de industrie aan sluiting van bijvoorbeeld platenspelers mogelijk temaken. Meer programma's Maar als voornaamste mogelijkheid voor het rendabel maken van de radio distributie ziet de P.T.T. toch de draad televisie waarmee in geselecteerde ge bieden zo snel mogelijk begonnen zou moeten worden. Die draadtelevisie kan' meer dan één programma geven. Daarbij kunnen buitenlandse programma's en eventuele Nederlandse commerciële televisie uit komst bieden. De P.T.T. durft de concurrentiestrijd wel aan met de voordelen, die de draad televisie krijgt in storingvrije ontvangst, meer programma's, lagere prijs van ont- vangstapnaratuur en het ontbreken van een kostbare antenne. W etswijziging Voor de exploitatie van de draad televisie denkt de P.T.T. aan gemono poliseerde overbrenging, terwijl de uit zendingen in particuliere handen zou den moeten blijven. Een wetswijziging zou, aldus het rap port, op korte termiin de weg moeten openen voor het combineren van draad omroep en -televisie. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Er op voorhand van uitgaand, dat zaterdag de rust in het Nederlandse autobusvervoer zal zijn teruggekeerd, heeft de rege ring gistermiddag in een vertrouwe lijke bespreking met werkgevers en werknemers besloten de onderhan delingen over de lonen en tarieven die dag des ochtends om tien uur in Den Haag voort te zetten. In een openhartig gesprek vol gens een van de deelnemers meer open dan hartig is dit be sluit gevallen. Mr. dr. E. P. Ver kerk, een van de voorzitters van de ondernemersorganisaties deelde ons na afloop mee, dat hij er vast op ver trouwde, dat de vakbonden hun men sen in zoverre in de hand hebben, dat er geen nieuwe acties ontstaan. Mocht dat wel zijn gebeurd, dan heb ben wij toch onze waarborgen voor een nieuw gesprek verankerd, verze kerde hij. „Het klimaat is verbeterd, de weersvooruitzichten zijn goed", zei een glimlachende minister drs. J. W. de Pous van economische zaken ons, daarbij doelend op de opzet van het gesprekniet onderhandelen over de Ionen en de tarieven, maar bekijken of het klimaat voor hernieuwde on derhandelingen gunstig is. Hier sloot de heer W, L. Spit, voor zitter van de Katholieke bond van Vervoerspersoneel zich bij aan: aan weerskanten zijn wij er van uitge gaan dat de rust zaterdag is terug gekeerd. Wij zijn gelukkig met het bereikte resultaat maar de omstan digheden zullen in sterke mate het gesprek van zaterdag beïnvloeden. De staatssecretaris van Sociale Zaken, de heer B. Roolvink, deelde mee, dat hij er vast op vertrouwde, dat de werknemersorganisaties de leden van de NBM, de VAD en de Citosa, die gisteravond zouden bij eenkomen en die van de TET, die vanavond vergaderen in de hand zullen krijgen. Om de goede sfeer niet te versto ren wilde men zich niet uitlaten over het gewraakte ultimatum van regeringszijde aan de stakers van de NBM dat de loononderhandelingen opschortte. Vandaag vergadert in Utrecht St. Raphael, om de leden over de nieuwe situatie in te lichten. WASHINGTON (U.P.I.) De onder handelingen tussen de Amerikaanse en de Nederlandse delegatie over landings rechten voor de K.L.M. in Los Angeles zijn ook gisteren niet voortgezet. Geen van beide delegaties heeft een poging gedaan contact met de andere op te nemen, sinds de twee delegatieleiders dinsdag samen lunchten. Zij schijnen op elkaar te wachten om de volgende stap te doen. Intussen worden de geruchten steeds sterker dat de Amerikaanse delegatie op dit tijdstip er niet veel voor voelt het Nederlandse verzoek in te willigen. Dat zou ook gelden voor de Ameri kaanse onderminister van buitenlandse zaken Dillon. Van Amerikaanse zijde werd er evenwel op gewezen dat Dillon nog geen definitief besluit heeft geno men. NIET TERUG Het werd gisteren in Washington on waarschijnlijk geacht dat de Neder landse delegatieleider, staatssecretaris Stijkel, naar Den Haag zal terugkeren, voordat hij alle mogelijkheden om het verzoek ingewilligd te krijgen uitgeput acht. Er moet overigens nog minstens één bijeenkomst van de twee delegaties worden gehouden om de Amerikaanse delegatie gelegenheid te geven te ant woorden op de samenvatting van de Nederlandse argumentatie. Dat zou aanvankelijk op de bijeenkomst van dinsdag gebeurd zijn Verwacht wordt dat voordien de beide delegatieleiders elkaar nog zullen ont moeten. Van een onzer verslaggevers BREDA Tegen de verwachting in hebben ongeveer dui zend man personeel van de Brabantse buurtspoorwegen en auto diensten gisteren toch nog een 24-uurs staking gehouden. In het grote vervoergebied van de B.B.A. betekende dat een ontwrich ting van het verkeer, hoewel de staking niet algemeen was. In de rayons Veghel, Eindhoven, Oss en Helmond deden de chauf feurs van de bussen niet mee. Zij hielden zo goed en zo kwaad als het ging de diensten in stand, ofschoon van een vlotte afwer king van de dienstregeling niets kwam. Hier en daar bleek het zelfs nodig, dat de politie met jeeps voor de auto bussen ging rijden. De bussen werden achtervolgd door auto's met stakers, die telkens probeerden hun collega's tot staking over te halen. Aan de begin- en eindpunten van deze lijnen stonden eveneens stakers, waarom de werkwillige chauffeurs het maar raadzaam vonden deze plaatsen te mijden. Ook het personeel van de goederen diensten van de B B.A- te Bergen op Zoom had geen gehoor gegeven aan de oproep tot staken, terwijl het personeel van de verschillende garages in het 'uitgestrekte gebied dat bijna heel Bra bant omvat en een stuk van Zeeland, aanvankelijk ook wilde doorwerken. Dit werd echter door de stakers ver hinderd. SCHIPHOL Op Schiphol, in plaats van op de Rotterdamse luchthaven zoals het plan was, landde gistermiddag een gecharterde Convair van de KLM met 44 Ierse jongens aan boord. Zij zullen hier op de werven van Verolme een opleiding in de scheepsbouw krijgen. Vijftien van de jongens werkten al bij Verolme in Ierland; zij zullen in Alblasserdam tewerk worden gesteld. De anderen gaan naar de werf in Heusden. De opleiding zal ongeveer zes maanden duren. De jongelui zijn uitgezocht uit een groep van ongeveer honderd vijf tig. Er moeten tal van moeilijkheden, vooral met de Ierse vakbonden, worden over wonnen, voor zij naar Nederland mochten komen. De in Nederland op geleide jongens zullen de kerngroep vormen van de nieuwe werf in Ierland. DEN HAAG (A.N.P.) Tussen werk gevers en werknemers in de zuivelin dustrie is overeenstemming bereikt over een wijziging van de c.a.o. voor hand arbeiders met een loonsverhoging van o procent en over een nieuwe c.a.o. voor het administratief personeel. Het col lege van rijksbemiddelaars zal beide overeenkomsten moeten beoordelen. Het vermogen van Vereenigd Bezit van 1894 bedroeg eind 1959 33 mil joen. De waarde, verhoogd met uitgif- tekosten van nieuwe aandelen, van een I aandeel van 50 nominaal was op 31 december 118,50 (v.j. 88,50). Van onze correspondent PARIJS De Parijse beurs, die aan vankelijk nogal voorzichtig had gerea geerd op de recente gebeurtenissen in Algerije, heeft, nu de Gaulle wacht met het nemen van krachtige maatregelen tegen de muiters van Algiers, gisteren plotseling van een zekere onrust blijk gegeven. Reeds voorbeurs waren er vele ver kooporders voor Franse fondsen en dit aanbod is blijven aanhouden. Daar kwam bij, dat dezelfde onzekerheid die de verkopen tengevolge had, oorzaak was van het vrijwel ontbreken van kooporders, zodat er meest lagere note ringen zelfs bij geringe omzet tot stand zijn gekomen. Over het geheel waren de noteringen vijf tot tien pun ten lager, in tegenstelling tot de buiten landse waarden, die mede als gevolg van de koersen van Wall Street, hoger noteerden. In goud en gouden munten is voor 9,9 miljoen nieuwe franken omgezet tegen 5,2 miljoen dinsdag. Alle noteringen waren gestegen: gouden staven van 1 kg deden 5635 NF (5625), de napoleon 36,50 (36.20), gouden tientjes 36.70 (36,50) en j munten van 20 Amerikaanse dollar 148,40 (186,80). Koningin Juliana en prins Bern- hard hebben gisteren op paleis Soestdijk een delegatie van B'nai R'rith (Zonen van het verbond) ont vangen, de wereldorganisatie waarin Joden van verschillende richtingen zijn verbonden. Op de foto begroet de Koningin mevrouw C. Solovich uit Amerika, de presidente van de vrouwenafdeling. HILVERSUM. De heer P. Bos, de voorzitter van het comité van perso neel van de N.B.M. te Zeist die de proteststaking van maandag leidde, heeft gisteravond in Hilversum uit drukkelijk verklaard, dat er van het personeel van de N.B.M. voorlopig geen staking meer te verwachten is. Hij hoopte dat de tarievenclausule het al of niet doorberekenen van loons verhogingen in de bustarieven die overeenstemmen bij de loononderhan delingen in de weg heeft gestaan, door de vereniging van directies van doch terondernemingen van de N.S. voor lopig zal worden geschrapt. Deze vereniging komt, aldus de heer Bos, hierover donderdagmiddag in ver gadering in Zeist bijeen. De Konink lijke Nederlandse vereniging van trans portondernemers zal over dezelfde kwestie vrijdag vergaderen en naar verwacht mag worden zal ook deze instantie bereid zijn de doorberekening van de loonsverhogingen in de tarieven voorlopig te laten varen om zo snel mogelijk het personeel in zijn wensen tegemoet te komen. BOSKOOP Het personeel van de Citosa heeft vannacht besloten niet in staking te gaan. Maandag zal er weer een vergadering zijn. Voor die tijd is geen enkele actie te ver wachten. Er werd vannacht een vertrouwenscommissie gekozen. Dit werd besloten nadat vertegen woordigers van de drie erkende vak bonden de circa tweehonderd aan wezigen hadden toegesproken. MAARSEN De 22-jarige monteur A. T. V. uit Maarsen is gistermorgen op weg naar zijn frerk in Breukelen met zijn auto op een onbewaakte over weg tussen die twee plaatsen onder een trein gekomen. Hij is overleden. Hij ken de de situaVie bij de overweg goed om dat hij hem'twee keer per dag passeer de. Ook het zicht was goed. Advertentie Van een onzer verslaggevers DEN HAAG. De staatssecretaris van financiën heeft beslist dat over financieel loon. door overwerk verkre gen en afgestaan voor de leniging van de nood in Tuindorp-Oostzaan, geen inkomstenbelasting, loonbelasting, pre mie AOW en premie AWW behoeft te worden betaald, mits de werkgever ervoor zorgt dat dit loon wordt over gemaakt. Het bedrag op de gironummers ten bate van de slachtoffers van de over stroming is gisteren de miljoen gulden gepasseerd. Er was toen bij elkaar 1.013.924,27. Daarbij was nog niet inbegrepen de ruim vierhonderdduizend gulden van de straatcollecten van het Rode Kruis. Het Amsterdamse raadslid de heer •T. M. den Uyl (arb.) heeft B. en W. gevraagd naar aanleiding van de ongerustheid in Tuindorp-Oostzaan over de vergoeding van de schade of het college bereid is de getroffen Bewoners een waarborg te geven dat, ook als de middelen van het Rampen fonds niet toereikend zijn, de schade integraal wordt vergoed Dergelijke vragen kwamen ook van' de heer L. Seegers (comm.). Nergens kwam het tot schermutselin gen. Daartoe heeft zeker de houding van de directie van de B.B.A. bijgedragen. Een aanbod van een burgemeester om de garage en de werkplaats van de B.B.A. in zijn gemeente met politie af te zetten, werd door de directie afge wezen, omdat men vreesde dat het dan tot ongeregeldheden zou komen. Twee lijnen van de B.B.A. hebben normaal gefunctioneerd. Dat was de grote buitenlandse lijn naar Menton in Zuid-Frankrijk en de lijn BredaSluis kil via Antwerpen, die gezamenlijk door de B.B.A. en de Z.V.T.M. (Zeeuws- vlaamse tramwegmaatschappij) wordt onderhouden. Op deze laatste lijn reden nu uitsluitend bussen van de Z.V.T.M., die geen enkele hinder ondervonden. Daarentegen lag de gehele stadsdienst in Breda stil. Ook de directie van de B.B.A. hetfft begrip voor de looneisen van het per soneel. Mr. D. van Setten, de directeur, heeft dat metterdaad getoond door de hoofdgarage in Breda ter beschikking te stellen voor de nachtelijke vergade ring en door bussen te laten rijden waarmee het personeel uit het gehele gebied naar de vergadering werd ge bracht en diep in de nacht weer naar huis werd vervoerd. De heer Van Setten heeft zijn mannen ook toegesproken op de nachtelijke vergadering en zijn mening over de loonregeling niet onder stoelen of ban ken gestoken. Hij ried zijn personeel echter ten sterkste af te gaan staken, nu de regering haar standpunt had verlaten en toch tot onderhandelen bereid was. Deze raadgeving werd in de wind geslagen. Ter vergadering en later tij dens de staking kreeg men de indruk, dat hoe wild deze stakingen ook offi cieel mogen zijn, er toch een zekere organisatorische lijn niet vreemd aan is. Het had er alle schijn van. dat deze staking door moest gaan, teneinde een bepaald programma te kunnen afwer ken In het gebied tussen Oss en Putten aan de Belgische grens en tussen Weert en Anna Jacoba, alsmede op het eiland Tholen was op enkele uitzonderingen na het openbaar vervoer gestremd. Ook het groepsvervoer lag grotendeels stil; de schoolbussen bleven eveneens in de garage. Het was akelig stil in het Brabantse land. waar de B.B.A. een lijnennet heeft van 1100 km waarover anders dagelijks de bussen anderhalf keer de omtrek van de aarde rijden. Daar kwam nog bij, dat de politie in tal van plaatsen voorkwam, dat personeel van fabrieken per vrachtauto werd vervoerd. Perso nenvervoer per vrachtauto is verboden. Op voorgaande dagen heeft de politie elders onder de drang van de nood toestand veel door de vingers gezien. Dit was gisteren anders en zodoende is er heel wat verzuim geweest en verlies aan uren in tal van bedrijven. Het mooie weer heeft nog veel goed Het K.N.M.l. in De Bilt berichtte ons gisteravond om 23.15 uur: Veranderlijke be wolking en hier en daar enige regen. Matige, af en toe krachtige wind bussen oost en zuid. Dezelfde of iets hogere tem peraturen dan gis teren MIESJE: Beter dan sneeuw. 29 januari' zon op 8 27, zon onder 17.20: maan op 8.47, maan onder 19-19. max. neersl. temp. 7—19 in uur weer wind gr. C. in mm Helsinki geh. bew. ONO -2 0 Stockh. sneeuw N -1 2 Oslo sneeuw ONO 3 0.2 Kopen h. geh. bew. WNW 3 0 Aberdeen regen ZO 4 0.4 Londen regen ONO 6 5 A'dam geh. bew. ONO 6 0 Brussel geh. bew. O 7 0 Luxemb. geh. bew. O 8 0 Parijs regen ZO 11 1 Bordeaux zw. bew. w 13 0,1 Grenoble regen zzw 16 0,2 Nice geh. bew. O 16 1 Berlijn zw. bew. NO 4 0 Frankf. regen O 8 0 München zw. bew. OZO 4 0 Zürich zw. bew. ZZW 10 0,1 Genève regen z 7 0 Locarno regen OZO 3 11 Wenen mist WNW 2 0 Innsbr. 1. bew. ONO 13 0 Belgrado zw. bew. stil Athene I. bew. stil Rome 1. bew. Z 18 0 Ajaccio zw. bew. NO 21 0 Madrid regen stil 11 2 Majorca regen ZW 15 5 Lissabon h. bew. W 14 10 gemaakt, anders was de economische schade nog groter geworden, "s Mor gens en 's avonds verplaatsten zich duizenden op de fiets. Zodoende was het niet zo erg als vorige week maandag toen de wegen in Brabant spiegelgladde ijsbanen wa ren Toen kon er niemand door en de bussen, waarvan hel toen niet staakte, moestr ochT-o-' t

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 1