nam zijn i aanloon tot de grootste sprong ASPRO 2ASPRO's r VESTING MIDDEN VAN ULTRA'S IN ALGIERS KWAADAARDIGE GRIEP TEISTERT FRANKRIJK RECTOR MAGNIFICUS BOOS OP PROPRIA CURES Weinig hoop meer voor ingesloten mijnwerkers VIER DODEN IN HET VERKEER NOV wenst geen gesprek met NVV Bloedige onlusten in Durban Fag. 5 i Automatisch ZUID-AFRIK A IN ANGSTIGE SPANNING Vandaag nieuwe demonstraties verwacht KRACHTPROEF ALLERLEI WAPENS GESTAAKT NIETS TE MAKEN MET SCHR00TFRAUDE Moskou vecht tegen pokken-epidemie Na protest van Zuidafrikaanse ambassadeur BARRICADES -en Ur&itweek fit.' MINISTERIEEL FIAT OP ROTTERDAMSE METRO Bouw chr. school Veere aanbesteed ZAND ALS VIJAND Middenstand besprak het zomerprogramma Teelt van graszaad Gevonden voorwerpen Ouderavond Trambestuurders RET boos op minister Classicale herindeling gereformeerde kerken Uitslagen damcompetitie Damcompetitie Tholen Maandag 25 januari I960 ZEEUWSCH DAGBLAD X15 Helden worden tegenwoordig ge maakt. Zij worden Jhun het door handtekening onder een contract te zetten." Deze spottende opmer king is van Scott Cross- fiéld, de man die voor de Amerikaanse vliegtuigfa briek North American Aviation de X-15 invliegt. De X-15 is meer raket dan vliegtuig: een door mensenhanden vervaardig de machine die uiteindelijk een zo hoge snelheid zal bereiken dat aan de be sturing ervan mensenhan den niet meer te pas ko men. Ook die van Scott Crossfield niet. Automa tische besturingsinrichtin gen zullen die taak van hem overnemen. Het instrumentenbord van de X-15. Hoe xal het uitzicht zijn, dat de bestuurder op 160 kilometer boven de aarde heeftover dit niet al te ingewikkelde dashboard heen? 9 .Scoff Crossfield, de man die de, X- zijn zowel hitte als koude werende 15 vloog, in 9 In burger Is Scott Crossfield een ruimtepak". „jongen om mee uit vissen te gaan". Gaat allea goed tijdens de komende sprong in de ruimte dan zal Crossfield, of een van de andere voor de besturing van de X-15 opgeleide mannen, inder daad op aarde als held worden ontvangen. De menselijke meteoor, zal men hem noemen, en groot zal zijn foto prijken op de voorpagina's van de kran ten, overal ter wereld. Het kan ook mis gaan. Dan wordt de bestuurder van de X-15 het helden dom toegemeten van kapitein Milburn G. Apt, die op 26 september 1956 in een ander raketvliegtuig, de Bell X-2, verongelukte nadat hij een snelheid van iets meer dan 350Ó kilometer per uur had bereikt. Apts laatste vlucht was de dertiende proefvlucht met de X-2. Van boven gexien lijkt de X-15 meer op een raketprojectiel dan op een vlieg tuig. Let op de wigvorm van de dubbele ruit van de cabine en de teer geringe oppervlakte wit de sterk achterwaarts geplaatste vleugels. Eigen nieuwsdienst ALGIERS Dezelfde stemming als in mei 1958 heerste gisteren in de stad Algiers en de hevige spanning kan de verschrikkelijkste gevolgen hebben. Destijds slaagde de coup zonder bloed vergieten; ditmaal zijn er vele doden gevallen. Destijds schaarden de troe pen zich achter de oproerkraaiers; dit maal blijft het leger loyaal, met slechts een betrekkelijk gering aantal uitzon deringen. De kansen op meer bloed vergieten zijn dus zeker aanwezig. Toch is het bestuur van de stad er- vrij zeker van, dat de opstandige be weging van de ultra's kan worden on derdrukt zonder het risico van het. ont ketenen van een 'burgeroorlog. Het re kent c-p de trouw van de troepen die gisteravond met spoed naar de stad wa ren ontboden. Hoewel het natuurlijk hachelijk is om Franse recruten te laten schieten op Franse rebellen, gelooft zo wel het burgelijk bestuur als de mili taire leiding dat: Ide soldaten aan alle bevelen die in naam van de Gaulle worden gege ven, zullen gehoorzamen en de burgers die nu een opstandige houding aannemen, weten dat het leger aan het wettige gezag zal gehoor zamen en niet aan hun oproepen om de zijde van de ontevredenen te kiezen. Reeds zaterdag, toen te Parijs het on derhoud tussen de Gaulle en Massu plaats had, waarbij de president beves tigde dat de generaal niet naar zijn standplaats zou terugkeren, werde<n er betogingen gehouden. Zij verliepen met veel geschreeuw, maar konden zonder al te strenge maatregelen in toom wor den gehouden. Het was toen reeds dui delijk dat de organisatoren van de de monstraties bewust aanstuurden op ern stiger gebeurtenissen. Het was hun ken nelijk inderdaad begonnen om een krachtproef. Duizenden en nog eens duizenden Algerijnse Fransen, in hoofdzaak bur gers. begonnen gisterochtend uit ver schillende richtingen samen te stromen naar het centrum van de stad, het Fo rum. waaraan het gouvernementsge bouw is gelegen. De met de handha ving van de orde en rust belaste politie, republikeinse garde en burgerwacht legden de demonstranten niets in de weg. al waren er hier en daar versper ringen opgericht. Wanneer de druk op die barricades te groot werd. liet .men ide menigte eenvoudig door. Pas toen enkele duizenden zich op maakten om, net ais in mei 1958 het regeringsgebouw te bestormen, kwam het tot bloedvergieten. Het moet duide lijk worden gezegd, dat het niet de po litie was die het vuur opende. Het wa ren leden van een groep ultra's, die met alle mogelijke wapens uitgerust, vuurden op de veiligheidstroepen, die onmiddelijk het vuur beantwoordden. Onder de dode burgers bevond zich een meisje van vijftien jaar. Op dat ogenblik was het gedaan met de geduldige houding van de overheid. De helikopters die al uren lang boven de deinende menigte hadden gevlogen, begonnen traangasgranaten te werpen, hetgeen de massa snel deed slinken tot ten hoogste tweeduizend man. Een paar minuten later werd de staat van beleg afgekondigd. Van dat ogen blik af waren samenscholingen van meer dan drie personen verboden, maar men sen die zich uren later nog in groepen op straat bevonden, werden ongemoeid gelaten. Ook werd er censuur ingesteld op alle berichten uit het gehele land. Zittend in de cockpit van de X-15die al onder aan de vleugel van de bommen werper hangt, laat Crossfield geduldig zijn als zilver glanzend drukpak goed nazien. Daarvan liangt zeer veel af. Daaraan mag al evenmin iets mankeren als aan zijn vliegtuig, de X-15. Eigen nieuwsdienst Een onbekend gebleven automobilist heeft zaterdag vroeg in de ochtend in de Haagse Van Bassenstraat de daar wonen de 76-jarige heer L. M. G. Kist toen hij overstak aangereden. De automobilist is na de aanrijding uit zijn lichte tweekleu rige auto gestapt, heeft even naar de op de grond liggende man gekeken en is weer snel ingestapt om met gedoofde lichten weg te rijden. De heer Kist is later in een ziekenhuis overleden. In Iipendam is gistermiddag mevrouw M. van Zon-Schaap uit Purmerland met haar man onder een auto gekomen. Zij is overleden. Zij zat bij haar man achter op zijn bromfiets. Zij kwamen onder de auto toen hij plotseling een weg over stak. De 54-jarige Haagse timmerman A. de Jode is zaterdagmiddag in zijn woon plaats op de Haagweg onder een auto gekomen toen hij zonder richting aan te geven met zijn fiets linksaf sloeg. Hij liep een schedelbasisfractuur op en is later overleden. A Een losgeschoten aanhangwagen heeft zaterdagmorgen in Amsterdam in de Mamixstraat de daar fietsende 76-jarige heer G. Enter gegrepen en gedood. Eigen nieuwsdienst COALBROOK Op één plek in Zuid-Afrika is de apartheid ter zijde geschoven. Diep in de kolenmijn Clydesdale vechten al dagen zwart en blank zij aan zij voor de nu steeds kleiner wordende kans op redding van 440 ingesloten mannen, 434 ne gers en zes blanke opzichters. Zondag begon men aan de opper vlakte te werken met een vijftien ton zware diamantboor, die over een af stand van bijna 500 kilometer uit het noordwesten van Transvaal was aan gevoerd. Dat machtige instrument zou het mogelijk moeten maken in uren in plaats van dagen een weg te banen door duizenden kilo steenkool en rots naar de ingeslotenen. Zonder tegensla gen zou met deze snelboor in zeven tien uren een gat geboord kunnen wor den, zo hoopten de redders, waardoor telefoonlijnen, waterleidingen, voedsel en geneesmiddelen konden worden ge schoven. De droeve groep wachtende familie leden bij de ingang van de rampmijn wilde van geen wijken weten. Ook daar hadden angst en smart een bres geslagen in de anders van elk mense lijk gevoel ontblote rassenbarrière. Zaterdag moest het reddingswerk tijdelijk worden gestaakt als gevolg van het gevaar voor nieuwe instortingen en door de aanwezigheid van mijngas. Nog steeds hadden de ingeslotenen toen geen enkel teken van leven, zelfs geen klopsignaal op een buisleiding ge geven. Voortdurend was de aardkorst nog in werking, waardoor zich op tal van plaatsen in de rampmijn kleine instor tingen voordeden. Ook het water be dreigde de redders. Wie van de wachtenden buiten ook Schroothandel AMSTERDAM (ANP) De Vereni ging van fabrieksleveranciers van gesla gen schroot te Amsterdam wijst nadruk kelijk van de hand dat er een verband zou bestaan tussen de kartelvorming in de Nederlandse schroothandel en de schrootfraude. Volgens haar zou dat ver band zijn gesuggereerd in de vragen van de heer G. M. Nederhorst aan de Hoge Autoriteit van de E. G. K. S. De vereniging zegt dat noch zij noch een of meer van haar leden op enige wijze betrokken zijn bij de onregelma tigheden die er in het verleden zijn ge beurd bij de levering van zogenaamd derde-landen-schroot via de verevenings- kas te Brussel. AMSTERDAM (ANP) Het hoofd bestuur van de Nederlandse onder wijzersvereniging heeft besloten een afspraak voor een gesprek met het N.V.V. te annuleren. De aanleiding is de mededeling van het vakverbond, dat met ingang van 20 januari onder wijzers lid kunnen worden van de Algemene bond van ambtenaren, aan gesloten bij het N.V.V. Het hoofdbestuur van de onderwijzers vereniging had zich bereid verklaard in overleg met het verbondsbestuur van het NV.V. naar een oplossing te zoeken in de moeilijke situatie, die was ont staan nadat de algemene vergadering van de N.O.V. aansluiting bij het vak verbond had afgewezen. Nu het N.V.V. door zijn mededeling een open gesprek vrijwel onmogelijk heeft gemaakt, ziet' het hoofdbestuur van de N.O.V. geen nut in nader overleg. Wel blijft het daartoe bereid, wanneer het verbonds bestuur van het N.V.V. het verlangen daartoe te kennén geeft. Het hoofdbestuur van de N.O.V. zal op korte termijn de verenigingsraad bij eenroepen om de thans ontstane situatie onder het oog te zien. Het zal de raad onder meer voorstellen het lidmaat schap van de A.B.V.A. onveren'•'baar te verklaren met van N.O. A Tegen middernacht was het vrij rustig I in de stad, maar tussen 1500 en 2000 'heethoofden hielden een paar straten be zet. waarin zij zich hadden gebarrica deerd met straatstenen, rails, vernielde auto's en deuren van huizen. Deze ves ting van ultra's was goed van allerlei wapentuig voorzien en werd bezet ge houden door voor het merendeel opval lend jeugdige mannen. Op slechts enkele tientallen meters hielden troepen de wacht, maar het was niet duidelijk of er een aanval op de barricades werd overwogen. Voor vandaag worden nieuwe demon straties verwacht. De toestand blijft ge spannen. De overheid heeft echter vol doende troepen achter de hand om haar gezag te doen gelden. Wanneer zij aar zelt om de rebellen in het centrum van de stad onder vuur te laten nemen, dan is dat slechts omdat zij hoopt hen zonder bloedvergieten van hun dwaze houding te kunnen overtuigen. Advertentie Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM De rector magni ficus van de Universiteit van Amster dam, prof. dr. J. Kok, heeft in een officiële verklaring een reprimande uitgedeeld aan het adres van het stu dentenblad Propria Cures. Het blad had zich in scherpe bewoordingen ge keerd tegen de apartheidstheorieën, die in de Afrikaanse studentenwereld worden gehuldigd. Enkele vertegenwoordigers van Zuid- Afrika bezochten begin december van het vorige jaar het in Amsterdam ge houden zgn. Eendrachtscongres. In het nummer van 28 november 1959 plaatste de redactie van Propria Cures een wel komstwoord" aan tiet adres van de Afri- kaanders. Daarin werd de brief gehekeld, die de Afrikaanse studentenbond A. S. B. vo rig jaar zond naar de International Stu dent Conference. Op die conferentie werd de apartheidspolitiek veroordeeld. In de brief van de A. S. B. kwam onder meer de volgende zinsnede voor: „Wij zijn er in onze jonge harten van overtuigd dat het blanke ras zal weigeren zich te laten vernietigen door degenen, die menen dat rassenmenging een daad is van de hoog ste morele waarde". Holle frasen" Propria Cures merkte na een gepe perde samenvatting van het ontstaan van de Zuidafrikaanse boerengemeenschap in het midden van de Gouden Eeuw („inteelt met dubbele misdadige aan leg") op „dat een degenererend ras zich alleen nog kon handhaven door een grote mond met holle frasen en een gezwollen borst met alleen maar lucht". Het blad vroeg zich verder af hoe de Afrikaanse studenten eigenlijk hier (op het Eendrachtscongres) waren verzeild geraakt. En (iet besloot: „Hetzelfde vroe gen zich 307 jaar geleden ook de Hotten- totten af, toen de schepen van de Oost- indische Compagnie langzaam hun an kers in de goede hoop lieten zakken". De rector magnificus meent, dat het 'stuk in Propria Cures door inhoud en strekking buitengewoon onaangenaam was voor de Afrikaanse studenten en ook voor een groot deel van de bevolking van Zuid-Afrika. „Dit stuk", zo zegt hij, „is in het Zuidafrikaanse dagblad Die Burger af gedrukt en van een commentaar voor zien. Dat heeft begrijpelijkerwijze grote verontrusting en verontwaardiging ge wekt. In verband hiermede stel ik er prijs op te verklaren, dat Propria Cures geen officieel orgaan is van de Amster damse academische gemeenschap, dat de inhoud van het blad niet representa tief is voor de opvattingen en meningen van die gemeenschap, noch voor de in Nederland gangbare meningen". De rector magnifiuc is, zo heeft men ons meegedeeld, tot het opstellen van de ze verklaring, die vorige week werd af gedrukt in liet officiële orgaan van de Amsterdamse Civitas, overgegaan, nadat de Zuidafrikaanse ambassadeur in Ne derland zich bij hem over Propria Cures had beklaagd. Professor Kok heeft voorts geweigerd een bijdrage te leveren voor het lustrumnummer van P. C.. dat dezer dagen zal verschijnen. DURBAN (Reuter). De wijk Cato Manor van de Zuidafrikaanse haven stad Durban was gisteravond het to neel van bloedige gevechten tussen honderden negers en de politie. Negen politieagenten werden daarbij gedood. De onlusten braken uit, nadat de politie overvallen was begonnen op illegale stokerijen van sterke drank. Enorme menigten keerden zich tegen de politie, die weldra van de vuurwa pens gebruik maakte. Autobussen wer den met stenen bekogeld, een bus ging invlammen op. Ook in juni vorig jaar was Cato Manor het toneel van onlusten. Van onze correspondent PARIJS In Lyon heeft zich een ernstige griepepidemie geopen baard, die ook naar andere Franse steden overslaat. Het aantal sterfge vallen in het grootste ziekenhuis van Lyon is als gevolg van de griep toe genomen van vijf per dag tot vijf tien. De zieken moeten tot in de gangen van de inrichting worden ondergebracht en in een ander deel van de stad heeft men zelfs een feestzaal ontruimd en tot een nood ziekenhuis ingericht. Ook in andere streken van Frankrijk houdt de griep, die naar men meent uit Italië afkomstig is, nogal huis. In Metz is een vierde van de bevolking ziek. Te Sarreguemines zijn van de 250 leden van het spoorwegpersoneel een honderd thuis met griep. Te Bordeaux telt men tienduizend zieken; tal van volwassenen moeten in kinderziekenhuizen worden onder gebracht, omdat er in de gewone hos pitalen geen plaats meer is. In Parijs hebben zich nog niet veel gevallen van griep voorgedaan; men verwacht echter dat de ziekte zeker geen halt zal houden voor de poorten van de stad. Onze correspondent in Bonn telefoneerde ons: Ook in West-Duitsland heeft de griep danig toegeslagen. Vier mensen bezwe ken aan de gevolgen van deze ziekte in Gmünden, in de deelstaat Noord- rijnland-Westfalen. Drie- tot vierdui zend inwoners van Singen, bij het meer van Konstanz, liggen met griep in bed. Eigen nieuwsdienst ROTTERDAM. De ministers van financiën en van binnenlandse zaken hebben zich bereid verklaard rekening te houden met de behoefte aan finan cieringsmiddelen voor de aanleg van de metro in Rotterdam, binnen het raam van de bedragen die voor financiering van kapitaalswerken op de kapitaal markt zullen kunnen worden opgenomen. Voor dit jaaar zullen de uitgaven voor de metro moeten worden verricht binnen het raam van een programma, dat kwantitatief met dat voor 1959 overeenkomt. Wat dit laatste precies betekent, zal een punt van nader beraad in het col lege van B. en W. uitmaken. Of voor de aanleg van de metro andere bouw plannen uitgesteld dienen te worden een veronderstelling die voor de hand ligt zal dus dienen te worden afge wacht. Intussen is men in Moskou druk doende alle inwoners vijl miljoen zielen in te enten tegen pokken. Zoals bekend, lijdt een klein aantal Moskovieten aan deze ziekte, naar de Sowjetunie overgebracht door een Russische kunstschilder die terugkeer de van een bezoek aan Indië. De schil der is overleden. Rondom de gehele stad is een me disch cordon getrokken. Niemand mag de stad in of uit, zonder te zijn in geënt. Medische groepen werken systema tisch alle huizen van Moskou, alle fabrieken, ministeries, kantoren en dergelijke af. Wagens van het Rode Kruis patrouilleren door de straten met artsen, die onmiddellijk kunnen inenten tegen pokken. Men noemt deze inentingscampagne een der grootste sinds de oorlog. VEERE. Vijftien aannemers had den ingeschreven voor de aanbesteding van de bouw van de drieklassige chris telijke lagere school in Veere. De uit slag was als volgt: J. Walraven, St. Lau rens, 79.500, P. de Visser, Vrouwenpol der 75.420, J. F. Hopmans, Goes 76.500. fa. Geus en de Rijk, Heinkenszand, 84.267, fa. Gevaarts en Bergshoef. Rot terdam 86.450, fa. van Schaik en 't Gil de, Middelburg 82.342, fa. Walraven en Zn, Middelburg, 81.800, P. de Voogd, Veere 83.500, A. Blankenburgh, Nieuw- dorp 84.200. gebr. Jobse. Serooskerke 81.600, fa. P. M. van Doorn, Seroosker ke 84.450. W. C. Oreel, Arnemuiden 85.636. J. Gesehiere, Middelburg 81.500, fa. S. Kodde en Zn, Veere 81.470. M. Th. van Doorn. St. Laurens 81.900. De gun ning werd aangehouden. nog hoop mocht koesteren, de medicijn man van de mijn niet. Hij bekeek de ligging van de beenderen die hü voor zich in het zand had gegooid, schudde droevig zijn hoofd en zei: Alles is verloren. Er is geen hoop meer. Zo dachten sommige redders er ook over. „Het is hopeloos", zei een van hen, „we kunnen ze onmogelijk berei ken. Nauwelijks hebben we een gat gemaakt of de boel stort weer in." Anderen vertelden dat zij daar be neden hadden doorgewerkt tot het water hen tot de borst reikte. Na ruim vijf uur werken met de diamantboor was gisteren een vijftien meter diep gat (doorsnede ruim 30 cm) geboord. Eige uren tater stak een hevige storm op. Er kwam zoveel zand in de boormachine, dat deze verder de dienst weigerde. HAAMSTEDE De leden van d* middenstandsvereniging „Burgh en Haamstede" hebben het zomerprogram ma besproken. Getracht zal worden een vermaard amusementsgezelschap in Haamstede te laten optreden. Naar de mening van de winkeliers worden zij in hun acties belemmerd door de be palingen in de Loterijwet. De heer Soeters stelde de vraag of de middenstand nog verder moet gaan met het service-systeem: eerst komen vragen en dan bezorgen. Naar de voor zitter, de heer G. A- Felius, opmerkte, zou meer eensgezindheid wel gewenst zijn. In zijn openingswoord vroeg de voor zitter zich af of de middenstanders de steeds toenemende zomerdrukte wel aankunnen. De aftredende bestuursle den, de heren G. A. Felius, L. J. J. Verton (die als penningmeester een ba tig saldo van 292 meldde) en H. A. v. d. Maas werden herkozen. Tussen de middag zullen de winkels een half uur gesloten worden. De wens is voorts om alle winkels gedurende de zomermaanden des avonds om acht uur te sluiten. Jong Dreischor vergaderde DREISCHOR In de jaarvergade ring van de gymnastiekvereniging „Jong Dreischor" die onder voorzitter schap van de heer A. L. Patmos werd gehouden, is besloten contact op te ne men met zusterverenigingen om een sportmiddag voor gymnastiek, atletiek en volleybal te organiseren. In verband met de periodieke aftre ding van de penningmeester, de heer J. Klompe en de commissaris voor ma teriaal, mevrouw D. Kiesenberg-de Bil. werden in deze vacatures voorzien door de heer A. P. Verjaal en mevrouw W. C. Slager-Steenland. BURGH In „Het wapen van Burgh" heeft de coöperatieve landbouwvereni- ging onder leiding van de heer P. L, Vis een ledenvergadering gehouden. D© assistent van de rijkslandbouwvoorlich- tingsdienst, de heer J. van Nieuwenhui- ze, heeft een praatje gehouden over de teelt van graszaad. In zijn openingswoord wees de heer Vis er op, dat de komende Euromarkt de Nederlandse landbouw voor vele pro blemen zal stellen. In dit verband wees hij op de noodzakelijkheid van een goe de opleiding voor jonge boeren. De jaarvergadering zal op een mid dag in februari worden gehouden. D© heren M. D. Hanse Md.zn. en W. E. Quaak werden in het bestuur herkozen. VLISSINGEN. Op het politiebureau zijn. inlichtingen te verkrijgen omtrent de volgende gevonden voorwerpen: diverse rijwielen en autopeds, wanten, handschoenen, kinderdas, muntbiljetten, koperen kettinkje, twee linker turn- schoenen, portemonnee, fietspompje, mantelceintuur, padvindersriem, vulpen, diverse sleutels; tevens zijn inlichtingen aan het bureau te bekomen van de adressen alwaar de navolgende voorwer pen zijn te bevragen: Unoxworstjes, Duitse herdershond, kinderpantoffels, Engelse bankbiljetten, wanten^ Boxer (hond), handschoenen, hoofddoek, één paar schaatsen. Raad Terneuzen bijeen TERNEUZEN. De gemeenteraad komt donderdagavond om zeven uur in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.m. voorstellen tot het ver lenen van een bijdrage, inzake elektri ficatie Pierssenspolder, tot wijziging ver ordening op de heffing van rechten voor gebruik van de begraafplaats, tot ont eigening van gronden in de Serlippens- polder. tot onbewoonverklaren van di verse woningen en tot het vaststellen van een vakantieregeling voor slagers. BURGH. Dezer dagen hield de open bare lagere school een geslaagde ouder avond. Voor deze bijeenkomst bestond een matige belangstelling. Het hoofd der school gaf deze avond een overzicht over het afgelopen schooljaar. Momen teel zijn er 72 leerlingen ingeschreven. Hij bracht dank aan de heer M. Vlaan der, die een week als invallend onder wijzer fungeerde. De schoolsportdag viel dit jaar ondanks de hete droge zomer in het water. De schoolarts vond de ge zondheidstoestand van de kinderen goed. ROTTERDAM De trambestuurders van de Rotterdamse elektrische tram zijn teleurgesteld en verontwaardigd over de schorsing door de minister van binnenlandse zaken van het raadsbe sluit alle Rotterdamse gemeenteambte naren een gratificatie toe te kennen. De trambestuurders, als vakgroep ge organiseerd in de Algemene bond van ambtenaren, hebben dat tot uiting ge bracht in een motie waarin zij hun in stemming betuigen met het besluit van de raad. Zij betreuren het dat het be sluit niet met algemene stemmen is ge nomen. DEN HAAG. De Gereformeerde Ker ken in de provincie Utrecht zullen een classicale Herindeling ondergaan waar bij het aantal Classes van drie op vier gebracht zal worden. Er zal namelijk oen nieuwe Classis, die van Zeist, bij komen. De Classis Utrecht zal er een paar gemeenten van de Classes Amers foort en Breukelen bij krijgen. De ten oosten van de stad Utrecht gelegen ker ken zullen worden afgestaan aan de nieuw te vormen Classis Zeist. Amers foort zal wat aan de Classis Breukelen afstaan. In de toekomst zal de Classis Amersfoort 9, de Classis Breukelen 15, de Classis Utrecht eveneens 15 en de nieuwe Classis Zeist 8 kerken omvatten. Reddingsbrigade opgericht ARNEMUIDEN Te Arnemuiden werd een bijeenkomst gehouden waarin maatregelen werden besproken om te komen tot het oprichten van een vrii- willige reddingbrigade. Het gemeentebe- stuur van Arnemuiden was vertegen- woordigd door de loco-burgemeester, de heer J Siereveld, terwijl de Kon. Ned. Bond tot het Redden van Drenkelingen was vertegenwoordigd door het lid van !leU .,°,n^,s uur' de heer I. van Bel te Middelburg, die inlichtingen en advie- zen verstrekte. In principe werd besloten tot het op richten van een vrijwillige reddingbri gade, het voorlopig bestuur, bestaande uit de heren J. Siereveld (voorzitter), L. Boone (namens de Brandweer), C van Hemert (namens de Transportcolon. p6 n?-ni Rode Kruis), C. Meerman, jen de Nooijer, zal thans propaganda maken onder de inwoners waarna de definitieve oprichting van de ,i?=ffmê?ril.ade,vSrmoedeliik reeds za< Plaats hebben tijdens de 19 februari te houden vergadering. WESTKAPELLE. De uitslagen van club n p i?8,e =ompetitie van de club D.E.S. luiden als volgt: J. BrasserJ. v. Rooijen 02; J. Houmes Az.J. Houmes Wz. 1i- j" Houmes Az.R. Gabriëlse 2~Ó; J. Hou mes Wz.P. Hengst 2—0; J. Brasser-- P. Hengst 2—0; J. Houmes WzJ v Rooijen 0-2; K. Houmes-R. Gabriëb J- BrasserK. Houmes 11 Beginners. H. v. Rooijen-J. v. Rooij- l" di Witte—J- d. Witte 0—2; Witte—J. V. Rooijen 0—2; L. d Witte-J. Gabriëlse 0—2; J. Gabriëlse— K. Roelse 02; W. LievenseH- v. Rooijen 2—0; JSimonse—J. Huiszoon 2-—0 P. d. Witte—J. Gabriëlse 0—2: K. RoelseJ. Huiszoon 02. THOLEN. De uitslagen in de damcompetitie luiden als volgt: L. van Duke—P C. v. d. Velde 2—0; P. Pet ter—W. Nieuwenhuyze 0—2; M. Heezen —F. Jeroense 2—0; J. Hogerheide—W. Nieuwenhuyze 0—2: C. Gebraad-C J de Korte 1—1; W. Nieuwenhuyze—J. Ho gerheide 20; J. Hogerheide—P. Je- roemse 2—0; C. Moeliker—J. de Rijke 2-0, M. Heezen—L. v. d. Rijke 0-2; P. C. v. d. Veld!P. Tetter 0—2

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 5