Pittig en toch zacht! Commaiidowisseling bij de Zeeuwse ARJOS Rheumatisch? Stram van 11Ü en leden? Douwe Egberts Eerste - verdiende - nederlaag van EMM Middelburg Ter Poortemiddag in Koudekerke Eerste kerkdienst in T uindorp-Oostzaan HEFTIGE DISCUSSIES OP EERSTE RAADSVERGADERING IN '60 Ingelanden komen bijeen Pag. 4 C. Balkenende tot ere-lid benoemd Schouwse A.R. besprak vele vraagstukken Nieuwe ziekenauto voor oost-Zuid-Beveland Jaarvergadering van „Eben Haëzer' Auto contra auto Een rijke; volle smaak- pittig en tóch zacht Half zware shag die voldoening geeft... Douwe Egberts DRUM-SHAG!/ I KABOUTERS 'n Bloedzuiverende kaar met Kraschen is ook voor U de remedie. Marathon behaalde Ongerustheid over nieuwe haven Uitbreidingsplan door raad afgewezen Vinotra II naar Hansweert gesleept winstpunt Hengstenkeuring Maandag 25 januari 1960 ZTJ WSCH DAGBLAD GOES. Met een ferme hand druk heeft de heer C. Balkenende te Kapelle het voorzitterschap van het provinciaal verband A.R. jon geren-studieclubs in Zeeland, tij dens de zaterdagmiddag in hotel De Korenbeurs gehouden buiten gewone algemene ledenvergade ring, overgedragen aan de heer B. Koole Jr. te Souburg, die even te voren met algemene stemmen in deze functie werd gekozen. De heer Balkenende werd voor zijn vele verdiensten in het belang van de ARJOS benoemd tot erelid. De heer Balkenende kreeg vele waar derende woorden ten afscheid te horen. Zelf zei hij met veel liefde voor de ARJOS te hebben gewerkt en dankte al len voor de medewerking. De tweede voorzitter van het provin ciaal verband, de heer J. de Klerk uit Axel sprak de scheidende voorzitter hartelijk toe. Hij merkte op, dat Kees altijd klaar stond om op pad te gaan voor de Arjos. Besloten word hem tot erelid te be noemen. En van de bestuursleden ont ving de heer Balkenende nog een fraai boekwerk. Mej. J. van Leeuwen, vice- presidente van de landelijke organisa tie sprak hem namens het hoofdbestuur in waarderende bewoordingen toe. Zij roemde zijn enthousiasme voor het AR- JOS-werk, zijn scherp oordeel en voor al zijn gefundeerde mening. Er stond nog een verkiezing op het programma. In de vacature van de prov. secretaresse Ita Bol werd tot vrijgekozene benoemd mej. A. Dees uit Zaamslag. De heer A. de Buck te Gapinge zal voortaan het secretariaat op zich nemen. Nu hij voor de laatste maal de ver gadering leidde kwam de heer Balken ende in zijn openingswoord met enkele behartigenswaardige opmerkingen voor De scheidende voorzitter, de heer C, Balkenende geeft de hamer over aan de nieuwe voorzitter, de heer B. Koole jr. KOUDEKERKE. De stichting ver pleeg- en rusthuizen Midden-Zeeland hield weer een zgn. Ter Poortemiddag. Een welkomstwoord sprak dokter J. Z. S. Pel uit Middelburg, waarin hij spe ciaal de wijkzusters een woord van welkom toeriep. De samenwerking tus sen huisartsen en wijkzusters is altijd nog een probleem, meende hij. Daarna hield dr. Schreuder revalidatiearts te Hilversum een lezing over de bejaar denzorg. Het grootste probleem van de bejaarden is de voortdurende dreiging voor het verlies van de zelfstandigheid. Daarom ook is het hoofddoel van de Be jaardenzorg er voor tc waken, dat de zelfstandigheid wordt behouden. Dr. Schreuder ging vooral in op de invalide en hulpbehoevende groep der bejaarden. Een van de voornaamste oor zaken van deze invaliditeit is vaak de bedrust. Daarnaast komen nog ongeval len, over- en ondervoeding en het feit dat vele bejaarden meer dan een ziek te hebben. Wanneer zij ziek worden moet de arts zich altijd afvragen of er een medische reden is om de patiënt in bed te houden. Verreweg de grootste groep der invalide bejaarden hebben ge wrichtsaandoeningen. Ook veel voorko mende ziekten zijn klachten over hart De bestrijding van deze invaliditeit dient er op gericht te zijn de algemene graad van zelfstandigheid te verhogen. Voorts pleitte spreker voor een goed op gezette bezoekdienst, voorlichting over en zo nodig het verstrekken van voe ding. Aan de hand van dia's en films werd deze causerie toegelicht. Vermoedelijk zal deze zomer de revalidatieafdeling ge reed komen. Jaarvergadering Kies vereniging GRIJPSKERKE. De Anti-Revoluti onaire Kiesvereniging te Grijpskerke kwam in jaarvergadering bijeen onder Ie-ding van de heer A. Francke. Het hoofd der christelijke school, de heer C. P. dr Schipper sprak een opwekkend woord over het christelijk onderwijs. D^ sec-etaris onthulde dat de vereniging 105 leden telt. De penningmeester sloot zrn boeken met een klein nadelig saldo a' D» heren A. Koets en L. Francke, die aan ie beurt waren om af te treden, w ri n beid°n herkozen. c Vlissingen V" -n aan - k"men: 22-1 Rus Ze nit m-t slrep. Ned. Frieda Blokzijl. 1" Trts'-i-nc- Fng. Salbrity. Zw. S' v Ned Heb- Nobel. Ned. Elja. —v Dts. F'nus Bisschoff. Eng. Cedar HOI. Ned, Kitty. V 'ngen v--t"okken: 22-1 Frieda B'o'-z"l. 23-1 Tjoba (Ned.) Rus Zenit m 'co Zw Suorva. Rus Burgrino met sleep. 24-1 Ned. Grootekerk. Genass-c-i naar Antwerpen (Ned. schepen): 22-1 Jonet. Algol. Aardljk, P ies A'exand r Prins Frederik Hen drik Senang, Prins Johan Willem Fri- so B kbe-ren. Zu'derkerk. 23-1 Nike, Leuvehaven, Korendijk, Maria, Wubbina, p-'op,- -nqrtt -T: ik Kora, Me tro-®'- ""yra. F»msborg, Bevesier, Ker- -4.. T--1T- A-noudsnol- ■jor Mirfak-N Eagle. P- assenaar zee (N-d schepen): 22-1 Mount Everest, Laarderkerk, Al k-s 23-' ~"risch-i Sw-nden. Tntrepide Ellewoutsdijk. Timo, Robox, Senoang. Fenboorn Helena. Ann- Christine Hy- dram. Lijnbaansgracht, Dlana-V, Rijs- bergen, Leopoldskerk. 24-1 Peter Swen- ci n, Aardiik. Pacific Pax. Zuiderkerk, Al"-1 de dag. Hij maakte de verlies- en winst rekening op. Als verliesposten noemde hij: het ver-, dwijnen van twee clubs (Veere en Co- lijnsplaat), waar geen nieuwe clubs te genover staan en de weinige interesse van de jongelui voor bespreking van politieke vraagstukken. De heer Balken ende meende, dat de oorzaak hiervan niet altijd bij de jongeren zelf ligt. „De oorzaak ligt bij de ouders, die vaak minachtend over de politiek oor. delen". Voor Zeeland geldt bovendien nog de ontvolking van het patteland, waardoor wij het kader missen. De voorzitter liet voorts een kritisch geluid horen over de medewerkingen van de kiesverenigingen ,,De meeste verenigingen bekommeren zich niet om de politieke scholing van de jon geren". En hij vroeg zich voorts af of de tijd niet gekomen is, dat de Arjos in de Statenoentrales of in het Prov. Comité een stem in het kapittel krijgt. Niettemin meende de heer Balkenen de, dat de Arjos ook de hand in eigen boezem moet steken. Er bestaat veel te weinig contact tussen de clubs onder ling. Als winstpunt zag de voorzitter de po gingen, die aangewend worden tot op richting van nieuwe clubs. „Maar hèt grote winstpunt is, dat wij door de ge nade van God in vrijheid als christen kunnen leven. Deze vrijheid dienen wij te gebruiken als een instrument om te werken aan de komst van Gods Konink rijk. Dat is onze grote boodschap", zei hij tot slot. Uit de mededelingen bleek, dat de Arjosjubileumactie met groot succes in Zeeland is gevoerd. Momenteel is f 3400 binnen en de verwachting is ge wettigd, dat de 4000 gehaald zal wor den. Landelijk bekeken, is de 73.000 gepasseerd. Ds. E. Jansen, te Goes heeft op deze vergadering een duidelijke uiteenzetting gegeven over de taak en de betekenis van de christelijke pers. Hij meende, dat de chr. pers binnen de omtrek ligt van onze christelijke roeping. „Wij heb ben een opdracht aan de gemeenschap, en die opdracht moet samen vervuld worden. De chr. pers moet de voorlich ting over het bonte leven van elke dag geven in een bepaalde visie. Hierin ligt de grote betekenis van de chr. pers, al dus ds. Jansen, die voorts de binding tussen een politieke partij en een dag blad niet de gewenste situatie vond. Bijbels uil Uithuizermeeden Van een medewerker AMSTERDAM. Van de drie kerken in Tuindorp-Oostzaan is de gerefor meerde kerk het slechtste af: zij vormt een geheel zelfstandige gemeen te, terwijl het hervormde kerkgebouw een onderdeel is van de grote her vormde gemeente van Amsterdam en de r.k. kerk bediend wordt door een groep augustijner fraters, die dus ook in een groter geheel zijn opgenomen. De gereformeerde kerk van Tuindorp is niet alleen getroffen door de be schadiging van het kerkje, de pas ver nieuwde inventaris en de biblio theek. maar ook doordat de kerkelij ke inkomsten uit de eigen collecten en bijdragen nu natuurlijk stilstaan terwijl de uitgaven juist sterk geste gen zijn door de grote onkosten voor de heen en weer trekkende predikant en de diakonie. De classes Zaandam en Amsterdam van de Geref. kerken hebben dan ook be sloten de kerkleden allereerst het Rampenfonds op het hart te drukken, maar overigens ook te collecteren voor de aanloopkosten van de wederop bouw van het kerkelijk leven. De clas sis Amsterdam had voor de besluit vorming niet meer nodig dan. ze ven minuten! Gisteren is de eerste dienst weer ge houden, in een school in het hoge deel van het tuindorp- Men haalde kerkleden met een busje op. En zater dag Is het veertiendaagse biduur als gewoonlijk gehouden, maar nu bij een an de ouderlingen in het drooggeble- ven terrasdorp. Bijbels Over de leden van kerkelijke gemeen ten, die in Tuindorp zélf geen kerkge bouw hebben ontvingen wij de volgende gegevens. De vier vrijgemaakte gezinnen van Tuindorp horen kerkelijk thuis in het „echte" Oostzaan, dat veel meer de kant van Zaandam op ligt. Kerkelijke schade is er dus niet. Niettemin wilde de vrijgemaakte kerk van Uithuizermee den iets voor de vier gezinnen doen. Men heeft nu naast de gave voor het Rampenfonds een bedrag van over de honderd gulden bijeengebracht om voor de vrijgemaakte Tuindorpers bijbels, kerkboeken en eventueel verdere lec tuur aan te schaffen. Van de chr. geref. kerk van Amster dam-Noord wonen drie gezinnen in Tuin dorp. De twee baptistengezinnen zijn bij geloofsgenoten elders ondergebracht. De synodale commissie voor bijzonde re noden van de gereformeerde gemeen ten -heeft de kerkeraad van Amsterdam- Noord gesteund in zijn diakonale hulp aan de leden van deze gemeente, waar van er volgens De Saambinder on geveer 130 in Tuindorp wonen. ZIERIKZEE. De bestuursleden van de A.R.-Kiesverenigingen Schouwen heb ben samen met de Statencentrale in het Geref. Verenigingsgebouw zaterdagmid dag belangrijke organisatorische vraag stukken besproken met betrekking tot de A.R. Partij. Als spreker trad op dr. A. Veerman uit Rijswijk, lid van de organisatiecom missie der partij. Hij sprak over de veranderde omstandigheden in de hui dige maatschappij, en de gevolgen, die deze voor een politieke partij meebren gen. Hij legde er sterk de nadruk op, dat men zich ook op politiek terrein aan deze omstandigheden moet aanpas sen. Aan het slot van zijn toespraak wees dr. Veerman op de kracht, die wij uit Gods Woord kunnen putten. En dat moet ons uitgangspunt zijn. Tijdens de bespreking die op dit refe raat volgde, werd uitvoerig van gedach ten gewisseld over de positie van de Christelijke Pers. KRABBENDIJKE. Een vertegen woordiger van de firma Louisse uit Goes heeft zaterdagmorgen de splinter nieuwe ziekenwagen, een Opel Olympia, voor oost-Zuid-Beveland overgedragen aan de heer J. van Weele, Westweg, Krabbendijke. De heer Van Weele is bereid gevon den het ziekenvervoer voor alle gemeen ten ten oosten van het kanaal door Zuid-Beveland (welke gemeenten bijdra gen in de kosten), op zich te nemen. Hij heeft de beschikking over een prachtige, modern ingerichte auto, af geleverd door Louisse N.V. te Goes. De carrosserie is gebouwd door de firma Miesen in Bonn. Deze fabriek legt zich alleen toe op het produceren van zie kenwagens. De ziekenwagen van de heer Van Weele is uitgerust met één brancard. En indien dit noodzakelijk is kan ook een tweede brancard in de auto geplaatst worden. In de wagen is tevens een zitplaats aangebracht en voor een zittende patiënt kan eveneens een zitplaats gecreëerd worden. De brancard kan nl. opgevouwen worden. Hel inbrengen van de brancard kan op praktische wijze geschieden, zonder dat de patiënt er veel hinder van zal ondervinden. Voor de wanden van de wagen is iso latie-materiaal gebruikt zodat de pa tiënt tijdens de tocht naar het zieken huis niet gestoord wordt door ïiet zoe mende geronk van de motor of door het rumoer op de weg. Voorheen was oost-Zuid-Beveland, voor wat betreft het ziekenvervoer, aan gewezen op Goes of Bergen op Zoom. Nu de ziekenauto steeds op Krabben dijke gestationeerd zal zijn behoeft er niet zoveel tijd verloren te gaan bij het vervoer van mensen naar de ziekenhui zen. Met name voor de slachtoffers van ongevallen kan de tijd zeer kostbaar zijn. KAPELLE. Onder voorzitterschap van de heer J. Glas hield de zondags schoolvereniging „Eben Haëzer" de jaar vergadering. De rondgang in de gemeen te heeft 748 opgebracht, hetgeen een prachtige kerstgave betekende. De heer N. Eversdijk werd in het be stuur herkozen, evenals mevr. J. Meul- polder-Korstanje, terwijl mevr. Wabeke- Dekker de plaats zal innemen van de heer Boele. die zich als secretaris niet meer herkiesbaar stelde, De heer Boele, die verscheiden jaren het secretariaat waarnam werd hartelijk toegesproken door de voorzitter. De heer J, van Zwee- den zal voortaan als secretaris fungeren. Tot slot werden nog enkele huishou delijke zaken afgehandeld. DRUM BERGEN OP ZOOM. Op de Wasse naarstraat is een auto bestuurd dor P. K. K. uit Tholen in botsing gekomen met de auto van P, N. R. uit Bergen op Zoom. K. stopte om een autobus, die naderde, voorrang te verlenen. De achter hem rij dende R. remde af, maar vanwege het natte wegdek, glipte zijn wagen door en botste tegen de auto van K. Beide wa gens werden beschadigd. Op de Parallelweg botste gistermiddag een auto met aan het stuur S. J. M, uit Goes tegen de bromfietser L. van G. uit Bergen op Zoom. De bromfietser wilde de Eikstraat indraaien en lette daarbij niet op het verkeer. Een botsing kon niet meer voorkomen worden. Van G. liep enkele verwondingen op. Gemeenteraad Brouwers haven BROUWERSHAVEN. Dinsdagavond komt de gemeenteraad van Brouwers haven in vergadering op het Stadhuis bijeen. De agenda vermeldt onder meer een voorstel tot verhuur van gemeente woningen, en de behandeling van een beroepschrift van de heer P. G. van Sluis inzake weigering van een bouw vergunning. Deze gemeenteraadsverga dering begint om 8 uur. Gezonde mensen. Geluk kige mensen. Het maandbald Spreekuur Thuis geeft een gezonde kijk op Uw gezond heid. Het is het voorlichtings blad van de Kon. Neder- landsche Maatschappij tot Bevordering der Genees kunst. Bijna alle Nederlandse artsen zijn hierin verenigd. Doktoren met een grote praktijkervaring vertellen in begrijpelijke taal hoe U ge zond kunt zijn en blijven. Zij houden als 't ware „Spreekuur bij U thuis". Spreekuur Tlinis bevordert Uw gezondheid en die van Uw naasten. Het nieuwste nummer is overal in den lande verkrijgbaar bij kios ken, boek- en tijdschriften- handelaren. Voor abonne menten: Postbus 705, R'dam. Wat doet U in Uw vrije tijd? Doe Het Zelf! Het is een nuttige en aangename vrijetijdsbesteding die ont spanning geeft en geld spaart. Het maandblad Doe Het Zelf biedt beginners en gevorder den de helpende hand. Het is de vraagbaak voor actieve mensen, die graag zelf de handen uit de mouwen ste ken. Het maakt U óók weg wijs op het gebied van ama teurfotografie, electronica en de verzorging van bloemen en planten In Doe Het Zelf staat voor elk wat wils. Koop het nieuwste nummer bij een kiosk, boek- of tijd- schriftenhandel. Voor abon nementen Postbus 955, Rot terdam. Gekleurde lederen dames jasjes, reclameprijs nu 69. Vraagt zichtzending, St. An- toine, Roosendaal. Wij leiden op voor alle rijbewijzen: A (scooter en motor), B-E (personenauto), C-E en D-E (vrachtauto en bus). Autorijschool Jasperse, Nieuwe Vlissingseweg 366, Middelburg, tel. 01180—3387. Dat zagen en piepen in Uw borst verdwijnt met Bronchicum Elixir. Maakt de ademhalingswegen vrij. Lost slijmvormingen op. Flacon 2,bij elke drogist. Wenst u goed stencllwerk en snel geleverd? Ga dan in onze stencilafdeling praten, Kreukelmarkt 11, Goes. Fa. S. Birkhoff en Zn. 44. Algemene ledenvergade ring, Kolenvereniging „Helpt Elkander", Westkapelle, dins dag 26 januari bij de Gez. Kaland. Aanvang 7.30 uur. Advertentie «gin er mor- D» kléin* dagelijks* dosis Krujchen 's morgens in Uw ••rsto kopje thee doet wonderen. Be gen meel ZAALHA^DBALCOMPETITIE BRUINISSE Tijdens de gemeenteraadsvergadering van Bruïnisse hield de voorzitter van de Raad, de heer Van de Linde een Nieuw jaarsrede. De burgemeester zei in zijn toespraak onder meer, dat 1959 niet bijzonder gunstig voor de visserij en zeker niet voor de industrie is geweest. Hij hoopte, dat 1960 in dat opzicht meer reden tot tevreden heid zal geven. Verder sprak de burgemeester de wens nit, dat er in het komend jaar meer werkgelegenheid gevonden mag worden. In het komend jaar zal de gemeente raad voorstellen te behandelen krijgen tot het bouwen van een aula op de Al gemene Begraafplaats ter vervanging van het lijkhuisje, plannen tot verbete ring van de Dorpsweg. Opruiming van krotwoningen zal ook in het komend jaar de aandacht hebben van B. en W. Industrialisatie Dat het inwoneraantal achteruitloopt is een ongunstig teken, de industriali satie laat op het eiland nog te wensen over. Van groot belang voor de gemeen te zijn de oesterproeven, die in het Veer- se Gat genomen zullen worden. Met meer dan gewone aandacht worden de ze besprekingen gevolgd, terwijl uiter aard ook nauwkeurig wordt gelet op de ontwikkeling en uitvoering van het del taplan- Of de nieuwe financiële verhouding tussen Rijk en Gemeente voor Bruinisse een verbetering betekent wordt betwij feld, overigens zal ook hier de ontwik keling afgewacht dienen te worden. De heer Hoogerweide dankte als oud ste raadslid de voorzitter voor zijn nieuwjaarswensen. De raad werd ver der meegedeeld, dat de gemeentewerk man A. Jumelet-Dorst tijdelijk aan de gemeente te Amsterdam afgestaan zal worden in het kader van de aktie Schou wen en Duiveland helpt Amsterdam. De heer Kik vraagt of één werkman wel genoeg is, maar gezien de geringe sterkte van het korps gemeentewerklie den kan niet meer dan een man gemist worden Nieuwe haven Tijdens deze vergadering werd nogal heftig gediscussieerd over de nieuwe ha ven. De heer Hoogerheijde noemde de nieuwe haven een grote mislukkirz Bij de jongste storm is gebleken, dat men aan de lange loopsteiger zeker niet vei lig ligt. Hij gaf de verzekering, dat bij vloed de aan de lange steiger gemeer de vaartuigen, allen op drift zullen ra- kern en de haven zullen uitstormen. De nieuwe haven is alleen geschikt bij mooi weer. De heer Hoogerheijde kantte zich in felle bewoordingen tegen het plan om vaste-ligplaatsen toe te wijzen. Hij is daar zelf ook geen voorstander van geweest, maar tijdens de laatste storm heeft hij dingen gezien, die hem doen huiveren voor de gevolgen, als er eens een werkelijk belangrijke stormvloed komt. Wethouder van den Berg meent, dat de heer Hoogerheijde overdrijft. Hij heeft mensen nit het vak gesproken, die de zaak minder somber bekijken en me nen dat bij een bepaalde manier van meren van los slaan en op drift raken geen sprake zou zijn. Teleurstelling Tenslotte deelde de voorzitter van de raad mee, dat van de kerkeraad van de Hervormde Gemeente een schrij ven binnengekomen is waarin de te leurstelling wordt uitgesproken over de weinige waardering die door de Raad is getoond voor het initiatief van de Dia conie om indertijd gelden beschikbaar te stellen, waardoor d-e bouw van 24 be- jaardenwoningen werd mogelijk ge maakt. Te Amsterdam slaagde voor het di ploma boekbinder de heer J. van Hoorn te Kapelle en de heer J. Vermaire slaagde voor het diploma handzetter. Voor het te Rotterdam gehouden examen van het N.T.I. slaagde voor dok tersassistente, mej. Lia de Bree te Ter- neuzen. De afdeling Kapelle Biezelinge en Achore van het Ned. Rode Kruis hield in hotel „De Zwaan" de jaarlijkse film avond. De voorzitter de heer C. Traas zei in zijn openingswoord, dat de olie bollenactie uitstekend geslaagd is. Er is besloten om deze actie jaarlijks te her halen. Daarna werden enige films ver- BIERVLIET Tijdens de raadsver gadering wees de raad van de gemeen te Biervliet het door B. en W. voorge legde uitbreidingsplan van de hand. In dit plan was een perceel bouwgrond, toebehorende aan de heer A. de Smet, liggende aan het einde van de Gentse straat, aangemerkt als landbouwgrond zonder bebouwing. Na een moeizame en langdurige discussie, waarvan eni ge uren in besloten zitting, bleek duide lijk, dat de raadsleden in meerderheid de aan dat perceel opgelegde bestem ming niet wensten, terwijl acceptatie van het uitbreidingsplan nog aanzienlij ke financiële gevolgen zou hebben als gevolg van de vergoeding voor de aan de heer De Smit toegebrachte schade. Toen het plan van uitbreiding was af gewezen, kwam een nieuw voorstel uit de raad naar voren, het plan vast te stellen en de voorgestelde bestemming van het perceel af te nemen. Boven dien aan de heer K. Bos gelegenheid te geven een woonhuis te bouwen bij het door hem opgerichte benzinestation. Dit was in het plan niet voorzien, zodat de heer K. Bos hiertegen in beroep was gegaan. Bij de aanvang van de verga dering had de burgemeester A. P. Kos- tense een terugblik op het afgelopen jaar geworpen. Hij wees op twee be langrijke evenementen, n.l. op 7 maart: de ingebruikname van het wijkgebouw annex badhuis door de vrouw van de commissaris van de Koningin en op 3 oktober de ingebruikname van het sportpark. De bouwactiviteit bleef bene den de verwachting ook die in de parti culiere sector. Dit is funest voor een ge meente als Biervliet, omdat nog vele krotten opgeruimd moeten worden en vele houten noodwoningen vervangen dienen te worden. De teruggang van het inwonertal is ook mede het gevolg van gebrek aan een behoorlijke woongele genheid. Het inwonertal kwam van 2014 op 1972, teruggang dus van 42 inwoners. Tijdens deze vergadering werd onder meer de gemeenterekening 1958 vastge steld met een nadelig saldo van 1246,81. De begroting van 1959 werd gewijzigd. Tenslotte kon de voorzitter aan de raad nog mededelen, dat bouw van de nieuwe christelijke kleuterschool door kon gaan. De bouw werd geund aan Taas en Co te Biervliet. Tot gèmeentebode te Tholen is be noemd de heer D. Roukema. HU volgt de heer D. Vos op, die wegens het berei ken van de pensioengerechtigde leeftijd eervol ontslag heeft ontvangen. WEMELDINGE. De drijvende bok ken Arend en Meeuw van N.V. van der Tak's berging uit Rotterdam hebben zondagavond het wrak van de „Vinotra II" gelicht. Naat het schip is leegge pompt hebben de Walrus en de Zeehond het schip naar de vluchthaven van Hansweert gesleept. Het vaartuig, dat lek is, ligt met het achterstuk nog in de bok. Het is gebleken, dat het schip tijdens de zware storm op de Wester- schelde van deze week niet door mid den is gebroken. Het vaartuig, dat wel zwaar beschadigd is, vormt nog een ge heel. Aan boord is nog een onderzoek ingesteld naar de eventuele aanwezig heid van het stoffelijk overschot van de schipper van het vaartuig, J. M. Tas, die .met 2ijn vrouw tijdens de scheeps ramp is omgekomen. Men heeft niets gevonden. In Hansweert is een tankschip aan gekomen, dat de aanwezige grondnoten- olie van de Vinotra zal overnemen. In afwachting van nader onderzoek zal het schip voorlopig in Hansweert gemeerd blijven. GOES. Naar wij vernemen zijn de stembevoegde Ingelanden van het Wa terschap „De Brede Watering van Zuid- Beveland" in district negen door de ge zworen W. Boonman opgeroepen tot het bijwonen van een vergadering, die van daag gehouden wordt in het verenigings gebouw te Kwadendamme. Zij zullen op deze vergadering wor den voorgelicht over de voorlopige be groting 1959 en 1960 zoals die door de algemene vergadering zijn vastgesteld. Verwacht mag worden, dat op deze bijeenkomst vragen zullen rijzen om trent de vaststelling van het basisbe drag, waarop in de opgeheven polders vanaf 1 januari 1959 de polderlasten zullen worden berekend. Gedeputeerde Staten hebben voor deze vaststelling een commissie benoemd om hen van advies te dienen. Aangezien het de eer ste keer is in het nieuwe Waterschap dat de stembevoegde Ingelanden van hun rechten gebruik kunnen maken in de komende vergaderingen in de zes tien districten mag gerekend worden on een grote opkomst. GOES EMM uit Middelburg heeft zaterdag de eerste ver diende nederlaag geleden. Toni- do versloeg de koploper met 108. De hoofdstedelingen kwamen zon der Sanderse uit, die een armbles- sure heeft. Wanneer EMM de nu nog resterende twee wedstrijden wint, is de titel een feit. Wisse opende voor de Middelburgers de score. Dezelfde speler werd daarna ten val gebracht, maar de toegestane zevenmeterworp werd door de Goese doelman fantastisch gestopt. Wisse maakte er even later 6—2 van. Tonido kwam toen flink opzetten en Jakobs ver kleinde al spoedig de achterstand. EMM pakte daarna de doorgebroken Traas vast. Traas nam zelf de strafschop en schoot raak (2—2). Traas scoorde ook nog een derde treffer, waarna Van Wij ken en Goovers er zelfs 52 van maak ten. Met een prachtige opspringbal bracht Polvliet de score terug tot 35, maar Traas maakte direct daarna het halve dozijn vol (3—6). waarna de rust inging. De Looff gaf EMM weer even hoop (56) en Wisse bracht de partijen zelfs op gelijke voet. Doch daarna liep Tonido door Karman en Vcrijzer uit tot 8—6. waarna Polvliet nog een kans kreeg (87). Karman zorgde voor 107 en Vatterot voor 108. Marathon uit Vlissingen haalde tegen Volharding zijn eerste winstpunt binnen (1212). Volharding, dat goed speelde, kon meermalen niet door de goed slui tende Vlissingse defensie heenkomen. De rust ging in met een 5—4 voorsprong voor de Goesenaren. MIDDELBURG In Middelburg versloeg Walcheren een slecht spe lend Hellas met 4—2. En de Goes- senaren namen dus geen revanche. Walcheren speelde enthousiast. De beste schutters bij de Vlissingers waren de gebroeders Van de Wege en Schouten, bovendien was de Walcherse doelverdediger in goede vorm. Bij Hellas moest het vooral komen van Walraven en W. de Waard. UISLAGEN Goes: 's-Middags: Jongens pupillen Tonido—Hellas 7—2, Jongens adspiranten B. Hellas 2^-BMM 09 Meisjes adspiranten A De Meeuwen- Hellas 2—1 Meisjes adspiranten B Hontenis- se—Marathon 08 Dames Junioren tweede klas A. HontenisseOlympus 2 119 Da mes junioren tweede klas B. Volharding— O.D.I. 7—4 Heren junioren tweede klas Hel las 2O.D.I. 8—13 Heren junioren tweede klas Tonido 2—Marathon 2 13—12 's-Avonds: Dames eerste klas Hellas—To nido 41, Dames 1' moren eerste klas De MeeuwenMarathon -5 Heren junioren eerste klas TonidoC^ympus 16—5 Dames eerste klas Hontenisse—Zeelandsport 2—8 Dames tweede klas LuctorOlympus 3—6 LT<ar«n «ovcto 1c1*c N^nlhArrlin»?10 12 Heren eerste klas TonidoEMM 16—8 Uitslagen Middelburg: Middag: Meisjes pupillen Olympus 2—Wal cheren 2—0 Meisjes pupillen Olympus 1 Walcheren 2 2—0 Meisjes adspiranten C Olympus 2Marathon 2 4—0 Meisjes ad spiranten A. Zeelandsport 1Walcheren 1 23 Jongens adspiranten B. EMM 2—Toni do 2 17 Meisjes adspiranten B. Olympus— Volharding 2—4 Jongens adspiranten A. Olympus—Tonido I 1—15. Heren junioren tweede klas Walcheren—Volharding 1—10. Avond: Dames derde klas Walcheren 2— De Meeuwen 14 Dames junioren eerste klas Olympus 1Hellas 35 Dames tweede klas EMM—Marathon 2 30 Heren junioren eerste klas EMMMarathon 24. Heren twee de klas OlympusHellas 2 6—2 Dames eer ste klas MarathonWalcheren 34 Heren eerste klas Walcheren—Hellas 4—2. OOSTBURG. Uitslagen van de verplichte hengstenkeuring voor dek king georganiseerd door de Kon. Ver eniging „Het Nederlandsche Trek paard". Goedgekeurd werden de volgende hengsten Nico, Stamb. no. 207542, Herm. de Putter Czn., Axel; G. E. de Badts, Schoondijke; Fifils van Steeg, 205383, Mare. D'Hoore, Sluis; A. J. E. Tem merman, Hoofdplaat; R. J. de Mil- liano, Oostburg; Toon. 203828, C. N. den Hamer Jr., Aardenburg; Mata dor d'Ahea, 205647, Gebr. Aernoudts A. Xzns, Sluis; Solon v. d. Blindeweg, 205133, Adr. J. Catseman, Biervliet; Iz. de Buck, Grijpskerke; Victor van Elshof, 204492, Mare. D'Hoore, Sluis; A. J. E. Temmerman, Hoofdplaat; R. J. de Milliano, Oostburg; Robert, van Rika, 206439, Adr. J. Catseman, Bier vliet; Stallen de Dobbelaere, IJzen- Dijke; Herseur van Hersa, 207121, Gebr. A. en J. Haverbeke, Biervliet; A. J. v. d. M^ulen-Becu, IJzendijke; Eug. v. Damme, IJzendijke; Karei van Bottemaheerd, K. 2555, Adr. J. Catseman, Biervliet; Costaud v. d. Nieuwe Stal, 202849. R. J de Millia no, Oostburg; Ph. Vos, Halfweg (N.H.); Cesar v. d. Ronduit, K. 2530, S. v. Vooren-v. Besien en Zonen, Oostburg; Frits van Reigershoeve, K. 2508, G. Doens, IJzendijke; Union, K. 2506, Adr. J. Catseman, Biervliet; Quibus, K. 2384, Cam. Rammelaere, Sluis; Maurits van Geneind, K. 2401, C. N. den Hamer en Zn., Schoondij ke; Bombardier de la Vieille Cour K. 2379, A. J. E. Temmerman, Hoofd plaat; Totaal aangegeven: 25 heng sten, waarvan 22 werden voorge bracht, 2 afwezig, 7 afgekeurd waar van 1 reeds te Goes werd afcekeurd. De kwantiteit alsmede de kwaliteit van de aangevoerde hengsten was goed te noemen. Acht drie-jarige hengsten werden goedgekeurd waar mede W.Z. Vlaanderen bewees nog steeds het fokdistriet bij uitstek te zijn. Evenals op de keuringen te Goes en Axel was ook in Oostburg zeer veel belangstelling ook vanuit andere delen van ons land en uit Roitfië

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 4