Zingend echtpaar begon acrobatisch Kris van de Velden leidt WEEKENDSHOWGIRLS VELPON IEDEREEN IS DOL OP DORIS DAY KAMELEON Joke van den Burg: vanavond debuut op de televisie È0W Zaterdag 23 januar! 1960 ROEM MOEST BEVOCHTEN WORDEN Veel pech, maar een grote bof Geen cijfers Luchtdicht afgesloten Alston Mtsnlnk In één nacht Uw handen gaaf en zacht San balm Te jong Geslaagde documentaire Schip van YÏR.O.N. zendklaar Ineke Klaarhamer tv-reserve bij K.R.O. Karl Guttmann naar Ensemble Balletdanser trok stoute schoenen aan Pag. 6 Doodzenuwachtig OKE VAN DEN BURG. de iele 23-jarige zangeres van de Skynias- ters, maakt vanavond haar televisiedebuut. „Zwijg me ervan riep ze daags voor de uitzending. Dat gepraat erover maakt me doodzenuwachtig. Ik heb een hele dure witsatijnen jurk gekocht, ik weet wat ik zingen moet en verder probeer ik zo weinig mogelijk te den ken en zoveel mogelijk kalmerende middeltjes te slikken." Ze is een hijzonder type, Joke van den Burg, die eigenlijk Jopie van Starkenburg heet. In twee minuten kan zij drie maal van stemming ver anderen, maar meestal lacht zij uitbundig. „De brieven van mensen die een foto met handtekening vragen zijn m'n 'grootste zorg, zegt ze. In de eerste plaats zijn m'n „fanfoto's" nog niet klaar en als het op handteke ningen uitdelen aankomt sta ik te trillen van de zenuwen omdat ik die nieuwe artiestennaam nog niet onder de knie heb". Advertentiën T~\E Avro-televisie tekent van- avond een filmportret van Doris Day. Doris neemt onder de sterren van het show-firma ment een bijzondere plaats in. Want de meeste sterren heb ben hartstochtelijke aanhan gers èn heftige vijanden. Maar Doris Day is het meisje waar iedereen dol op is. Daarom is haar bankreke ning nóg wat hoger dan die van de anderen. Daarom werden haar films, van „Romance op zee" in '47 tot „Slaapkamerge heimpjes" in '59, één reeks stralende successen. Daarom kan zij het idool zijn van mil joenen teenagers in haar 38ste levensjaar. Geen geranium Doris Day is er een voorbeeld van dat succes niet opbloeit uit talent als een geranium uit een potje. Het meis je dat in 1923 als Dorothy Kappelhoff in Cincinnati werd geboren, heett moeten boffen, geduld hebben en doorbijten,om het te brengen tot de Doris Day die het grootst gedrukt staat op de filmaf fiches. Het begon met pech, toen ze na een dansopleiding een auto-ongeluk kreeg, en voorgoed ongeschikt werd voor een ballet-carrière. Maar ze beet door, en concentreerde zich helemaal op zingen. Ze had ge duld, want zeven jaar lang bleef het bij een nummertje hier en een nummertje daar. Zingen en dansen Toen kwam de bof: Betty Hutton trok haar neus op voor een filmrol, en Doris Day mocht inspringen. De filmster Doris zong in Young man with a horn" en „Tea for two". Ze trainde haar halfversplinterd linker been, en danste weer: sinds Lullaby of Broadway". Ze speelde geslaagde ernstige rollen in „Love me or leave me" en „The man who knew too much". Doris Day heeft een zoon van 18, en ze is getrouwd met de impresario Mar ty Melcher. Twee mannen die wellicht niet dol op haar zijn, zijn de pianist George Weidler en de trombonist Al Jordan, al lebei voormalige echtgenoten. Illusie Maar verder verder is iedereen dol op Doris. Want Doris, met haar guitig stralende kijkers en altijd zonnige, al tijd aanwezige lach.Want Doris met haar kuif die springt van levenslust, en de pretkuiltjes in de wangen.want Doris die zo briljant, zo perfect en tóch zo dood-gewoon is schenkt ons de illusie dat briljant en perfect zijn ook eigenlijk wel is weggelegd voor ons, doodgewone bioscoopbezoekers. Het nieuwe zangeresje van de Skymasters in in één opzicht onbe rekenbaar. De kijkers zullen haar zaterdagavond met een asblond kapsel op het beeldscherm zien, maar het is best mogelijk dat zij aanstaande maandag als een Ve- netiaans blonde, grijze, of zelfs ros sige jongedame door de straten van Hilversum zal gaan. „Dat is mijn werk, zegt haar beste vriendin Trees Behr. 't Is m'n vak om vrouwen mooier te maken dan ze zijn en ik gebruik Joke graag als proefkonijn". Joke van den Burg knikt geduldig. „Zo zijn we, zegt ze. We zijn dol op winkelen, af en toe een bioscoopje, uitgaan en een beetje ex perimenteren met ons uiterlijk. En helpt u nog steeds mee in uw moeders huishouden, tussen de bedrij ven van het zingen door? „Ja, antwoordt ze. Geloof het maar niet, waarschuwt haar vriendin. Meest al doet ze helemaal niks". Het is Joke van den Burg opgeval len dat het publiek weinig belangstel ling heeft voor radio-uitzendingen. Zij heeft in haar korte carrière al vier maal voor de radiomicrofoon gestaan, maar de vraag die men haar sinds het begin herhaaldelijk heeft gesteld luidt onveranderlijk: Wanneer kom je nu eens voor de televisie? Zaterdag, zegt ze met een lange zucht. Wat zeggen jullie? Kan een witte jurk helemaal niet voor de te levisie? Waarom heeft niemand mij dat eerder verteld? Hoe dan ook, ik heb 'm en ik draag 'm!" rendeels musici, zijn het met haar beslissing niet eens, maar Joke voelt zich nog veel „te jong in het vak" om mee te doen. Eigenlijk vindt zij zichzelf ook niet gevorderd genoeg om vanavond al voor de televisiecamera's te komen, want een langere radioaan loop was haar veel liever geweest. „Goed, besluit ze plotseling berus tend. 't Is net als je amandelen la ten knippen, zo'n televisiedebuut: Als het goed is moet het toch eens ge beuren, dus waarom niet direct". My heart belongs to only you en Day by day, deze „ballads" zal Joke van den Burg vanavond zingen onder de warme televisielampen. Direct na de uitzending vertrekt zij met het or kest naar Rotterdam om er op te tre den in de Ahoyhal. Ze vertelt nog even dat orkestleider Rowold haar uit 30u andere sollicitanten heeft geko zen, dat zijzelf veel waardering heeft voor het werk van Frank Sinatra en Rita Reys en hijst zichzelf traag in een fraaie bontjas. „Ik ga naar huis want een uurtje slaap zal me goed doen". En thuis, boven de lawaaiige juke box van haar vaders café in Hilver sum gaat zij de daad bij het woord voegen „Helpen??", herhaalt zij op de stoep met een verontwaardigd uit haaltje. „Welnee, m'n vader zou het niet durven. Als ik moet rekenen mo- gen ze me wel een telraam geven". Conclusie: Joke van den Burg, een van de zeldzame radioartiesten die niet rekenen kunnen. U weet hoe lekker Anton Hunink's Gelderse rook worst met het loodje is. Nu is er bovendien Anton Hunink's rookworst in va- cuumverpakking. Lucht dicht, dus kersvers Klaar voor de boterham... voor de warme maaltijd even laten wellen in water dat nèt niet aan de kook is. Smullen maar! échte Gelderse rookworst HOFLEVERANCIER handcrème bekeken De organisatoren van de nationale finale van het Eurovisie-Songfestival hebben Joke van den Burg vergeefs uitgenodigd. Haar radiovrienden, me- - NA EEN REEDS vroeger op het scherm vertoonde operatie van een koe en een hond, bracht de K.R.O. gisteravond een dito medische ingreep bij een paard op het scherm. In feite een herhaling van een merkwaardige gebeurtenis die eigenlijk weinig stof tot commentaar geeft. Wel is op fascinerende wijze komen vast te staan, welk een grote diensten men in de Utrechtse kliniek voor heel kunde aan onze vriendelijke vier voeters kan bewijzen. De wel erg rubrieksgewijze program- maopzet gaf verder een diepgaand en daardoor geslaagd gesprek over het antisemitisme. Ook de jongeren uit zending Testplaat werd met veel en thousiasme gepresenteerd en was be slist aardig van inhoud. Jan Cottaar, zoals gewoonlijk goed van de tongriem gesneden, besloot het leerzame avondje met enige rake im pressies uit Hamar waar onze schaat senrijders zich ijverig trainen voor de Europese en wereldkampioenschappen. AMSTERDAM (A.N.P.) Het tot zendstation ingerichte vroegere Duitse lichtschip Borkum van de Vrije Radio Omroep Nederland ligt thans in Emden gereed, aldus de directie van V.R.O.N. Zoals wij indertijd mededeelden, wer den op 11 december van het vorige jaar in Amsterdam onderdelen van de zend- installatie door een- opsporingsambte naar in beslag genomen. Met onderdelen uit Zwitserland, Duitsland en Nederland is de zender nu geheel voltooid, zodat het zendschip gereed is om met de uitzendingen te beginnen. Hoewel de bemanning al aan boord is, kon de directie van de V.R.O.N. nog niet meedelen, wanneer het schip zich zal begeven naar de plaats in de Noord zee, acht mijlen uit de kust bij Katwijk. J~ïE MAN en de vrouw die van avond als „De Corita's" in de Weekendshow verschijnen, zijn. ook in het gewone leven man en vrouw. Maar dan hebben ze een wat minder exotische naam. Rita Corita (nu zingt ze) was vroeger acrobate, en iedereen in de wereld van de showbusiness weet van haar te vertellen, dat ze zo enorm sterk is, en een telefoonboek met gemak met de blote handen doormidden scheurt. Telkens, als ze ergens telefoneerde, dan kón ze het haast niet laten, enrats, daar lag dan weer zo'n boek in tweeën. We hebben Rita daarnaar ge vraagd, toen we met haar achter een kopje koffie zaten, na haar (voorzichtig) de hand te hebben ge schud. „Ga nou gauw luidde haar stellige commentaar, daar is niks van aan! Och, ik ben natuurlijk wel stevig, maar dat presteer ik niet eens met een telefoonboek van Castri- cumEn Castricum hééft maar een dun telefoonboekje, verzekerde Rita. En ze kan het weten, want ze woont daar. Acrobate Rita belandde destijds als het glamour-element in het mu zikale nummer van haar man, die accordeonist en zanger is. Voor de variatie sprong ze salto's en legde zich in de knoop als slangenvrouw. „Maar nu is dat allemaal voorbij, zegt de (gevulde) Rita (die nog tuei tap-danst)daar ben ik net wat te omvangrijk voor geworden!" Vanwege die omvang én vanwege haar lage stem heeft men Rita Cori ta wel eens vergeleken met Sophie Tucker, de grand old lady van de Amerikaanse song. Dat uindt ze maar halverwege een eer, want „grand" wil ze graag zijn, maar ze is nog verre van „old". De Corita's zingen voornamelijk gewone, gezellige liedjes zonder pre tentie. Heel bekend werd al hun „Lekker bakkie koffie!" En ze heb ben pas twee nieuwe liedjes op de grammofoonplaat gebracht, liedjes die u ook vanavond zult horen: „M'n Kloris" en „M'n geld is op!" Rila TNEKE KLAARHAMER, een informa- 1 trice van de Arnhemse V.V.V., wordt reserve-televisieomroepster van de K.R.O. Eenmaal hebben de kijkers haar al op het scherm gezien en dat debuut heeft de K.R.O. geïnspireerd om me juffrouw Klaarhamer te vragen als tweede omroepster af en toe bij te springen. haar ROTTERDAM De dramaturg-regis seur van Rotterdams Toneel. Karl Gutt mann, zal met ingang van het nieuwe toneelseizoen de leiding op zich nemen van de toneelgroep Ensemble, Zoals ;n het Algemeen Dagblad van woensdag reeds werd bericht werd Karl Guttmann door het stichtingsbestuur van Ensemble aangezoctt die functie te vervullen, zo dra de huidige leiding die de taak voor een termijn van twee jaar op zich genomen had zou aftreden. Karl Guttmann, die in ons land als regisseur-dramaturg eerst bij de Haagse Comedie en de laatste jaren bij Rotter dams Toneel grote laam verwierf en ook in het buitenland bekendue;!} geniet, heeft zijn besluit snel genomen. Hij ziet name:ijk m zijn nieuwe werk bij En semble, dat zowel in de schouwburg als voor de televisie optreedt, aantrekkelijke artistieke mogelijkheden. Het stichtingsbestuur van Ensemble, dat eigenlijk Het Zuidelijk Toneel En semble heet, heeft in een brief aan de leden van de Provinciale Staten van Noord-Brabant en de gemeenteraden van de grote Brabantse steden de benoeming van Guttmann medegedeeld. Tevens is in die brief verklaard, dat Ensemble in tegenstelling tot de af gelopen jaren een gntcre plaats m het zuiden van het land zal gaan inne men. Met aanvang van het volgende sei zoen zal het gezelschap dan ook in Eind hoven worden gevestigd en zullen de pre mières in het zuiden, voornamelijk in Eindhoven, worden uitgebracht. De sa menwerking met de televisiestichting wordt in het komend seizoen voortgezet. Deze samenwerking is noodzakelijk, ai- dus het stichtingsbestuur, teneinde een gezelschap te behouden van hoog artis tiek niveau. ZWEDEN heeft zijn 600.#00ste toe- slelbezitter geboekt. Dat betekent, dat één derde van de Zweedse gezinnen t.v. heeft. Deze ontwikkeling binnen enkele jaren overtreft zelfs de meest optimistische schattingen van deskun digen. Advertentie Doris Day werkt ook op het sportveld Lijm en plak alles met van Ceta-Bever in het Ohnsorg-Theater te Hamburg, Iwaar het volksstuk „Schneider Nörig",» wordt opgevoerd. Het Ohnsorg-theater: is de (veel minder populaire) tegen-, hanger van de Willy Millowitsch Bühne uit Keulen. ZATERDAG. Dora Paulsen, Mar- cielle Mardi en Maya Bouma werken vanavond weer mee aan het uitstekende cabaret „L'Humeurop" (20.30, Hilv. 2). Ook verder zou den we u deze zender willen aan- v' bevelen. Om 18.25 laten amateurs de JJ Springplank weer v* veren om 19.45 is >4 er een reportage van de 5000 meter hardrijden in Oslo, cn natuurlijk zijn ei om 21.20 de Tierelantijnen. Hilversum 1 volgt het gebruikelijke programma, met we®' }e muz de late uren, van 22.10 af. Het zaterdagmiddagconcert wordt ditmaal verzorgd door het Radio fil harmonisch Orkest onder gastdirectie van Eduard Flipse. Het programma vermeldt ae Eglogue van Henri Rabaud en ae Symphonie in d van César Franck. Dit concert begint om tien over half vier (Hilv. 1). radio morgen vandaag ZATERDAG Johnny Kraaykamp is vanavond weer gastheer in de Weekendshow (21.20), en hij ontvangt o m de Corita's, het Cocktail-Trio, en het nieuwe Skymasters-zangeresje Joke van den Burg. Vooraf een filmportret van Doris Day, terwijl Gerard Trebert om 20.50 zijn nieuwe rubriek introduceert, „Hier en daar - dag in. dag uit" 0 Vlaanderen begint de zaterdagavond met „Vader weet het best" (20.15). Om 20 40 ziet u de quiz „Wat 'n stiel!", en daarna ls er een film over Mont- martre (21.10), en een basketbal reportage (21.45) België Frans: 20.35 cabaret; 21.0b tv-spel „Pour solde de tous comptes"; 21.50 wetenschappelijke reportage. 0 De Beierse televisie brengt van middag om 17 uur het bonte program ma „Zaterdagmiddag thuis". Van avond om 20.20 zijn we weer te gast ZONDAG Juliette Gréco, die van doodarm Parijs bohémiennetje is op geklommen tot een heel dure chanson- nière, maar die nog altijd even voortreffelijk zingt, is 's avonds een half uur lang te horen (21.15, Hilv. 1). Daarvóór kunt u de vierde afleve ring beluisteren van het seriehoorspel „Anna Karenina" met Enny Meunier (20.40). Hilversum 2 geeft ook een hoorspel: over een stadje dat goed geld ver dient aan een zoutmijn, maar door de mijngangen op fatale manier wordt ondergraven (21.15), Om 20,15: Jules de Corte met „Kaatje ben je boven?" Ook de dochter Rina van de in 1957 overleden grote Italiaanse te nor Beniamino Gigli heeft zich als zangeres reeds tot een grote hoogte ontioikkeid. Zondagavond om tien over half elf kunt u luisteren naar duetten uit opera's van Donizetti, VeMi, Mascagni, Boito en Bizet. ge zongen door vader en dochter Gigli, begeleid door het Milanees Symfo nieorkest o.l.v. Argeo Quadri. (Hilv. 1). België Frans: 20.30 variété, o.a. met de finale van het Belgisch concours van het Eurovisie-chanson. Deze zondag is het op de Duitse televisie bijzonder rustig. Slechts de; Frühschoppen om 12 uur; „Fury", het' wilde paard om 14.30, tafeltennis om: 15 uur, en de gebedsweek uit Genève: om 17.45 staan voor de middag geno-j teerd. 's Avonds wordt overgescha-, keld naar de Oostenrijkse televisie in' Wenen, waar onze landgenoot Lou van' Burg zijn collega's Frankenfeld en! Kulenkampff concurrentie probeert! aan te doen met zijn quiz „Jede Se-j kunde ein Schilling". je; 13.10 De Wadders, hoorsp: 13.30 Lich te muz; 14.00 V d kind; 14.30 Bariton en piano; 15.00 Gram; 15.10 Gitaarspel; 15.25 Kamermuz; 16.00 Sport; 16.30 De profeet van de nabijheid Gods, lezing. IKOR: 17.00 Herv kerkdienst v d jeugd; 17.45 Mensen, lezing. 18.00 Joodse liederen; 18.30 De kerk a h werk. gesprek: 18.40 Wie oren heeft, hore. NCRV: 19.00 Nws uit de kerken; 19.05 Gewijde muz; 19.30 Doe aan mij een teken ten goede. esprek. KRO: 20.45 U bent toch ook van de partij? lezing; 20.55 Gram; 21.15 De zoutmijn, hoorsp; 22.25 Boekbespr; 23.30 Nws; 22.40 Avond gebed; 20,55 Muzikale lezign; 23.5524.00 Nws. TELEyisiÊ"! het kort televisie morgen ZONDAG Een oecumenische dienst in de Kathedraal van St. Pierre in Genève wordt van 17.45 tot 18.45 op de beeldbuis gebracht. Het avondprogramma van de NCRV ziet er niet erg veelbelovend uit, met documentaires over religieuze teksten en over adopiatie. en de biologische rubriek „Achter de tralies". Aantrekkelijker lijkt ons de tweede bijbelse film, die het spoor van Eiia volgt door het Heilige Land (20.20). Vlaanderen: 20.00 „Oh Venus", Nederlandse telerecording van een zeer middelmatige musical; 21.10 ge varieerd filmprogramma; 21.40 con cert: Mozart's „Grosse Messe". ZONDAG 24 JANUARI RADIOJ HILVERSUM I, 402 M ochtend VARA: 8.00 Nws; 8.18 V h platteland; 8.30 Gevar progr; 9.45 Geestelijk le ven, lezing; 10.00 Amus muz; 10.30 Gevar progr. middag AVRO: 12.00 Lichte muz; 12.25 Sport- spiegei en Rallye Monte Carlo; 12.35 Orgelspel; 13.00 Nws en S.O.S.-ber; 13.07 De toestand in de wereld, lezing; 13.17 Meded of gram; 13.20 Gevar progr v d sold: 14 00 Boekhesor: 14.25 Dansmuz. 15.00 Europese schaatskampioenschappen; 15.15 Omr ork en solist; 16.35 Sportrevue en Eur schaatskampioenschappen. VARA: 17,00 Gevar progr; 17.30 Het huis met de gekroonde karnton, hoorsp; 17.50 Nws, sportuitsl en sportjourn. avond VPRO: 18.30 Korte Ned Herv kerkd. IKOR: 19.00 V d jeugd; 19.30 De open deur, lezing. AVRO: 20.00 Nws; 20.05 Ra dio Bridgedrive 1960, praatje; 20.10 Lichte muz; 20.40 Anna Karenina, hoorsp; 21.15 Zang; 21.45 Ik herinner mij praatje; 22.00 Lichte muz; 22.15 Act; 22.30 Nws; 22.40 Gram; 23.10 Sportuitsl; 23.15 Radio Bridgedrive I960, praatje; 23.00 New York calling; 23.25 Gram: 23 55—21.00 Nws. HILVERSUM II, 298 M ochtend KRO: 8.00 Nws; 8.18 Gram; 8.25 Plech tige Hoogmis Nr"",r' 030 Nws w-itot- st; 9.45 Gram. CONVENT VAN KERKEN 10.00 Gerei kerkdienst NCRV: 11.30 Gram; 11.45 Koor, ork en sol. middag KRO: 12.15 Actuele geloofsproblemen, J lezing; 12.30 Strijkork; 12.55 Act; 13.00 Nws; 13.05 De hand aan de ploeg, praat- NEDERLAND NTS: 17.451£.45 Eurovisie Genève: Kerkdienst. NCRV: Woorden, waar men langs loopt; 20.20 Filmprogr; 20.55 Progr over dieren; 21.10 Het relaas van een pleeggezin; 21.50 Dagsluiting. Gez progr. AVRO, KRO, VARA, VPRO; 22.00 Sport in beeld. DUITSLAND 12.0013.00 Intern borreluurtje; 14.30 15.00 V d jeugd; 15.0017.40 Rep intern Duitse Tafeltenniskampioensch; 17.4518.45 Eurovisie Genève: Kerkdienst (Regionaal- progr: WDR: 19.00—19.25 Hier und Heute); 19.30 Weekjourn; 20.00 Nws; 20.05 Overn vanuit Wenen; TV-show. BELGIË VLAAMS 14.30 Reisverh; 15.00 Jeugdfilm; 15.20 Poppenfilm; 15.35 Landbouwkron; 16.05 Sportrep; 17.15 V d kleuters; 19.00 TV- feuill: 19.30 Nws: 20.no Muzik snel; 21.10 Nws en journ. BELGIË FRANS 11.00—12.00 Eurovisie Monaco: Mis; 15.00 Tekenfilm; 15.25 Snort; 19.00 Onbe kend; 19.30 Film; 20.00 Journ; 20.03 Fi nale v h Belg Eurovisieconcours v h Chanson; 22.10 Terre des Arts; 22.40 Journ. 25 JANUARI RADIO 1 HILVERSUM I, 402 M ochtend VARA: 7.00 Nws; 7.10 Ochtendgym; 7.20 Gram; 8.00 Nws en orgelspel; 8.35 Gram; 9.00 Gym v d vrouw; 9.10 Gram (9.35— 9.40 Waterst). VPRO: 10.00 Morgenwijding. VARA: 10.20 Gram; 11.20 Voordr; 11.40 Bariton en piano. middag 12.00 Dansmuz; 12.30 Land en tuinb me ded; 12.33 V h platteland; 12.38 Gram; 13.00 Nws; 13.15 Voor de Middenstand; i 13.20 Instr trio; 13.45 Wikken en wegen, - lezing; 14.00 Gram; 14.30 v.pn meisje met r hair, 15" Gram; 15.15 Zestig minuten voor biven de zestig; 16.15 Oude liedjes; 16.30 August Vermeylen overleed 15 jaar geleden klankb; 17.00 ALS ER één danser in zijn sas is, is Kris van de Velden het wel, wie zo maar de leiding van de Week- endshowgirls in de schoot is geval len. Zó maar, is een tikje overdreven want de laatste tien van zijn zeven en twintig jaar heeft hij alles op alles gezet om wat te bereiken in de wereld van het ballet. „Ik woonde in Hilversum en daar was het natuurlijk Rudi Mees bij wie ik de eerste stappen deed," zegt de kleine po tige jongeman terwijl hij scherp de be- Pianoduo; 17.25 Lichte muz; 17.50 Mil comm. avond 18.00 Nws en comm; 18.20 Lichte muz; 18.50 Act; 19.00 Parlementair overz; 19.15 RegeringsuitzDe Stichting Bevordering Bescherming Bevolking vraagt de aan- aandacht van de Nederlandse noodwacht. Tom Lodewijk, hoofd van de afdeling pu bliciteit spreekt over het onderwerp: In de buik van de walvis; 19.30 Cabaret; 20.00 Nws;" 20.05 Lichte muz; 21.25 Caba ret; 21.55 Veertiendaags maandagavond- kron; 22.30 Nws; 4 22.40 Concertgebouw- ork en sol: 23.552'4.00 Nws. HILVERSUM II, 298 M ochtend NCRV: 7.00 Nws en SOS-ber; 7.10 Gram; 7.30 Het woord voor de dag; 7.40 Gewijde muz; 8.00 Nws; 8.15 Radiokrant; 8.35 Gram; 9.00 V d zieken; 9.30 Gram; 9.40 V d vrouw; 10.15 Rondom het woord, theologische etherleergang; 11.00 Gram; 11.30 Quizprogr. middag 12.00 Fluit en piano; 12.25 Voor boer en tuinder; 12.30 Land- en tuinb meded; 12.33 Meisjeskoor en instr ens; 12.53 Rep Vis- ser-Neerlandia prijzen v cultuur en weten schap; 13.00 Nws; 13.15 Praatje; 13.20 Metropole-ork; 13.45 Gram; 14.05 Schoolra dio; 14.30 Gevar progr; 15.45 Gram; 16.00 Bijbeloverd; 16.30 Kamermuz; 17.00 V d kleuters: 17.15 V d jeugd; 17.30 Gram; 17.40 Beursber; 17.45 Regeringsuitz: De film in Suriname en de Nederl Antillen, d M D Thijs. avond 18.00 Orgelconc: 18.30 Gram 18.50 Open baar kunstbezit, lezing; 19.00 Nws en weerber; 19.10 Op de man af. praatje; 19.15 Gram; 19.30 Radiokrant; 19.50 Ork muz; 20.15 Majoor Carla, hoorsp; 21.25 Gram; 21.30 Kamermuz; 22.00 Parlem comm: 22.15 Gram; 22.30 Nws; 22.40 Gram; 22.45 Avondoverdenktng; 23.00 Pro- menade-ork; 23.45 Gram: 23.5524.00 Nws. DRAADOMROEP 4E LIJN 18.0020.00 Gram pi. Claude Debussy: 1. Petite Suite (orch. Henri Busser); 2. Dansen voor harp en strijkorkest; 3. La Mer. II. Arthur Honegger: ,,Le Roi Da vid". Symphonische Psalm. wegingen van de dansmeisjes die door het kille repetitielokaal warrelen in de gaten houdt. „Die opleiding duurde drie jaar, ik verhuisde naar Amsterdam, ging tekenen om aan de kost te komen en 's avonds was het trainen geblazen bij Yvonne Georgi. Dat was een fijne tijd die twee jaar heeft geduurd." Met een kort excuus wipt hij vlug van de houten bank, roept „Stop" tegen de pianist en doet het langzaam tot stilstand gekomen drietal enkele snel le passen voor, laat het hen nog eens overdoen zonder muziek en na het commando „OK" tingelt het klavier weer lustig door en maar dansen „Drie jaar praktijk bij het Ballet der Lage Landen volgde en aansluitend een verbintenis bij het Nederlandse Opera Ballet waarmee ik tournees maakte door Frankrijk en Spanje." Kleinkunst Dat was de tweede keer dat Van de Velden met La douce France in contact kwam want evenals voor an dere jonge artiesten van diverse pluimage was Parijs voor hem het Mekka van kunst en cultuur en toen er zich dan ook plotseling de moge lijkheid voordeed om balletles te nemen bij de legendarische madame Nora kon hij de verleiding niet weer staan. „Vorig jaar heb ik de stap ge waagd om op mijn eigen benen te staan," zegt hij met innemende schuchterheid, „en dat is gelukt via de weg van mijn tweede hobby: de kleinkunst". „De show heeft me altijd gefasci neerd en als ik maar enigszins ge legenheid had nam ik een retourtje Londen of Parijs om de ontwikkeling van het prachtige danswerk te be studeren in de hoop mijn ervaring en ideeën eens kwijt te kunnen aan een eigen dansgroepje en met wie kon ik hierover beter spreken dan met de heer Sleeswijk? Ik trok de stoute schoenen aan, solliciteerde en had het geluk mee dat de Britse choreo grafe Daphne Kiernander, de leidster van de London Starlets en van de W eekendshow girls, voorgoed naar Londen vertrok. Meneer Sleeswijk wilde me wel een kans geven, zei hij, en u begrijpt wel dat van deze proef ontzettend veel voor me af hangt, in ieder opzicht!" TELEVISIE DUITSLAND 17.0018.00 v d jeugd (Regionaal prgor; 18.45 NDR: Die Nordschau WDR Hie: und Heute; 19.25 NDR: De onverwacht' gast. WDR De haast is door de duive uitgevonden}; 20.00 Nws. .20.25 Beelden ui) de Nieuwe Wereld; 21.15 Quiz; 21.45 Ge var muz v vroeger BELGIË VLAAMS 19.00 V d jeugd 19.30 Nws; 20.15 Te kenfilm: 20.25 Speelfilm; 21.55 Wetensch progr; 22.45 Nv- E^TGTË FR*NS 19.00 Sport; 19.30 V d vrouw; 20.00 Journ; 20.35 Gevar progr; 21.35 Wetensch uitz; 22.15 Joura. Kris van de Velden greep z'n kans

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 6