Sombere dag voor vele Nederlandse ploegen r~7 Direct klaar in koud watert SOUPLEX Prinses Irene miste door val een kampioenstitel Slechter weer in Rallye Monte Carlo MAUS GATSON1DES WERD IN EDIK GEDISKWALIFICEERD Tegenwoordigheid van geest... Donderdag 21 januari 1960 Pag. 9 Equipes uit Glasgow zagen alle groen nog genoeg athene roMe lissabon warschau oslo overige startplaatsen samen op weg verliezen Verbluffende ontdekking: koud-water stijfsel Vreemd voorwerp in Stille Oceaan Sterke zwemploeg gaat naar Bremen Souplex stijft soepel, strijkt prettiger KOUD-WATER STIJFSEL stijft soepel en strijkt prettiger! NA CONGRES P.v.rl.A. S.D.C. besluit tot ontbinding IN KOMENDE TWEE JAAR Nieuwe snufjes in nieuwe treinen Een evenueel derde wedstrijd in Londen Hokij versloeg Keulen Mej. B. Burgerhout Rie Meyer op 1000 m ook onder recordtijd werd nu eerste STORMWIND SLOEG SCHEPEN LOS Overwinning van Breskens op Hulst ZEEDWSCH DAGBLAD jVTONTE CARLO Het barre, boze weer, dat na de rustige periode van dooi is teruggekeerd, heeft keihard op de karavaan van Rallye-rijders ingehakt en de slachtoffers waren legio. Niet wat het staken van de strijd, be treft, wel ten aanzien van de blanco strafpuntenlijsten. Voor Nederland werd het een erg sombere dag'. De favoriete equipe, GatsonidesLangestraat, met Austin Seven uit Warschau gestart, kreeg in Duitsland last met het membraan van de ben zinepomp, bleek in Frankfort (nog steeds op tijd) een lekke benzinepomp te hebben en een gat in de vloer door een opsprin gende steen, kreeg daarna last van een slippende koppeling en scheen op de Nürburgring de strijd te zullen staken. Na repa ratie reed hij desondanks door, maar kwam ruim een uur te laat te Luik aan, waardoor hij gedis kwalificeerd werd. Van het Oslo-contingent liepen Joek Tak-v. Ekelen (Porsche), Meyer-Bijls- ma (Ford), v. d. Meeren-Pennings (Por sche) strafpunten te Luik op, daar zij te Iaat binnenkwamen. Van het Haag se contingent liepen Megens-v. d. Berg (Volkswagen) voor de tweede maal strafpunten op, ditmaal te Boulogne. De overige Nederlanders schijnen nog steeds zonder strafpunten rond te rij den. Het moeilijkste deel komt echter nog. Overigens is Gatsonides niet de enige favoriet, die de strijd moest staken. Ook zijn vroegere partner, Becquart, is op weg naar huis. Hij slipte, midden in de karavaan uit Lissabon, met zijn Triumph in de buurt van Millau tegen een paal. wat voor de wagen het einde van zijn bestaan en voor Becquart het einde van de Rallye betekende. De grote Engelse favoriet. Keith Ballisat (met Stuart Tur nen, overkwam iets dergelijks. In een reeks haarspeldbochten aan het begin van het Massif Central vloog hij met zijn Triumph over de kop en beide rij ders werden lichtbeschadigd naar het ziekenhuis te St. Amand overgebracht. Ergens tussen Belgrado en Zagreb ligt de totaal vernielde wagen van de Ita liaanse favoriet, Villoresi, als gevolg van een aanrijding. Villoresi en zijn partner Capelli werden na een kort onderzoek in het ziekenhuis te Sid, op de trem ge zet. Een andere Engelse favoriete ploeg, Fvaser-Brown, kwam bij Poznan in een sloot terecht, kon weliswaar doorrijden, maar de controle te Frankfurt haaide zij niet meer. Zoals men ziet, een behoorlijke favo- rieten-deemstering. maar er blijven er voorlopig nog genoeg over. Althans tot Chambéry. Pas daar begint de roulette te draaien Als wij een overzicht willen geven van de Rallye-gebeurtenissen van gisteren, dan valt het in de eerste plaats op, dat zoals te verwachten was het eon- f tingent uit Athene veruit de hardste klappe> te incasseren heeft gekregen. Slechts vier van de zestien wagens zijn door de I3alkanbarrière van sneeuw, ijs en onberijdbare wegen heengebroken en twee van hen, Trautmann-Chevron en Laurent-Gallier, deden dit zelfs zonder strafpunten op te lopen. Beiden rijden met Citroën. Ook de twee anderen, die nog rijden, Pizot-Cheynel en Courten-Jullien, doen dit in een Citroën. Op het ogenblik rijden ze over de ge makkelijkere Italiaanse wegen. Ook de zo schijnbaar gemakkelijke route uit Rome bleek voor zes van de zeven gestarte ploegen te moeilijk. Wel- iswaar kwamen ze alle zeven over de Mont Genèvre te Gap, maar van daar naar Lyon werden de moeilijkheden te zwaar. Slechts vier ploegen arriveerden te Dijon, maar slechts één kwam otp tijd. Het was de Franse combinatie Chardon- net-Pinier (Citroën). De beroemde equi pe Laroche-Rapix (Porsche) was 8 min te laat. Jean Morin en Labet vlogen met hun wagen van de weg af, kwamen in een veld terecht, waar hun rallydroom stierf. Van de andere zuidelijke route, nl. uit Lissabon, zijn meer overlevenden. Slechts zes ploegen van de 31 zijn uitgevallen, maar de 25 overgeblevenen hebben vrij wel allen een aantekening op hun straf register, als gevolg van de welhaast on berijdbare beijzelde wegen in het berg land van de Tarn en de uitlopers van het hoogland van Auvergne. Uitermate zwaar hebben het ook de wagens die uit Warschau vertrokken. Aan de controle te Leipzig droegen zij alle de tekenen van de zware nachtelijke strijd met sneeuwstormen en mist en later vonden ze in West-Duitsland op nieuw beijzelde wegen, die drie equipes hun kansen kostten. De Poolse ploegen Wierzba (FSO> en Varisella <FSO>, alsmede de Britse ploeg Fraser (Morris) kwamen veel te laat te Frankfurt 'binnen. Te Luxemburg wa- ren Blansjaar en Tak-Swaab nog zonder strafpunten. De veel geplaagde groep uit Oslo kreeg het na het passeren van de controles te Hamburg, Hannover en Frankfurt weer lastig. Zowel in de Eiffel als in de Ar dennen op weg naar Luik waren de wegen spekglad en herhaaldelijk wer den zij door sneeuwstormen, die hun het uitzicht ontnamen, geplaagd. Als gevolg i van enkele aanrijdingen moesten een paar ploegen de strijd staken, andere kostte dit strafpunten te Luik. Deson- danks waren er na de controle te Lu xemburg nog 68 equipes van deze start plaats nog zonder strafpunten (van de 89, die er gestart zijn). Te Boulogne sur Mer, waar gister ochtend 72 „groene" equipes als ge volg van de storm in het Kanaal 20 minuten te laat aan land stapten, kwam de eerste grote concentratie tot stand. Hier ontmoetten elkaar Glasgow, Frank furt, Parijs en Den Haag, die daarna gezamenlijk via Blois en Bourges naar i Mauriac reden om vervolgens in de af- I gelopen nacht het hoogland van Auverg- ne in te trekken. Voorbij Bourges begon echter het eer ste lijden voor deze ploegen. Sneeuw en beijzelde wegen remden plotseling de plezierrit, die het tot dan toe geweest was, en voor hen begon daar de echte Rallye. Met wisselend succes. Glasgow, dat als eerste doorkwam, verloor twee teams, Mac Lennan-Hendry en Ballisat- Turner. Van de andere liepen vele strafpunten op en volgens geruchten zou den er nog slechts 14 strafpuntloze over zijn. Van de 40 Parijzenaars meldden zich er slechts 36 te Bourges en tot de 4 af wezigen behoorde de enige Amerikaanse ploeg, Larose-Hebel. De „Frankfurters" en „Hagenaars" profiteerden hier kennelijk van de stij ging van de temperatuur, waardoor de wegen iets begaanbaarder werden en leden geen verliezen. Te Mauriac voegen zich bij de boven staande kolonne de rijders uit Lissa-bon en Rome. De gecombineerde contingen ten uit Oslo en Warschau blijven nu bij een en deze twee grote velden verzame len zich vanmorgen te Chambéry met de vier overgeblevene uit Athene en gezamenlijk rijdt men tot besluit de ge meenschappelijke route van Chambéry naar Monte Carlo, de eerste klassements proef. Uit latere berichten blijkt, dat het contingent uit Lissabon, dat als eerste het hoogland van Auvergne inging, ver schrikkelijke verliezen heeft geleden. Te St. Flour, de eerste controle in dit ge bied, waren er nog slechts 17 van de 31 equipes in de strijd en de meeste hadden vrij veel strafpunten opgelopen. Doordat de sneeuw in de bergen overgegaan was in regen werden de wegen practisch on berijdbaar. Uit Mauriac werd nog gemeld, dat de Engelse equipe GlentonProcter in het dorpje Valmeroux een winkel binnenreed om op de spekgladde weg een vracht wagen te ontwijken. Een kind, dat in de winkel stond werd door glas licht gewond. De rijders kwamen met schrik vrij en de wagen lag in puin. Uit een peiling, die gisteravond laat gehouden werd, bleek, dat nog in de strijd waren: Athene 4 van de 14 gestarte wagens; Oslo 81 (van de 88); Warschau 21 (van de 24); Lissabon 17 (van de 31); Frankfurt (9 van de 12); Den Haag 9 (van de 9); Parijs 35 (van de 40); Rome 3 (van de 7); Glasgow 69 (yarj de 72). SOU MIX SIIIFSEL WASHINGTON (Reuter, AP) Vol gens onbevestigde berichten die het Amerikaanse ministerie van buiten landse zaken hebben bereikt zou in de Stille Oceaan ten westen van de Hawaii-eilanden een voorwerp zijn te rechtgekomen. Omdat de gedragingen van het voorwerp overeenkomsten ver toonde met die van de neuskegel van een ballistische raket acht het Ameri kaanse ministerie van defensie het mo gelijk dat de Sowjetunie de eerste van de serie aangekondigde proeven met raketten heeft genomen. Het door de Russen aangegeven doelgebied ligt echter niet ten westen, maar ver ten zuidwesten van de Hawaii-eilanden. Eerder op de dag kwam gisteren uit Moskou bericht dat op een Russisch vaartuig, de Wojeikof, in het westelijke deel van de Stille Oceaan een onder zoekingsraket was gelanceerd. In het betreffende zeegebied woedt al acht dagen een zware storm. Eigen nieuwsdienst DELFT, Een sterke Nederlandse zwem ploeg zal op 30 en 31 januari deelnemen aan internationale zwemwedstrijden te Bre men. De ploeg bestaat uit de zwemsters Jopie Troost, Rini Dobber, Gretta Kok, Kit ty Wagenaar. Tine Tenkink, Gerrie Neder- hof, Lydia Schaap. Hettie Norbart (allen H.D.Z.), Jans Koster, Corrie Schimmel, As- trid Ording (allen 't Gooi), Atie Voorbij. Tineke Lagerberg, Marian Heemskerk, Ju dith en Lenie de Nijs (allen Naarden), Ada den Haan (P.S.V.). Sita Posthumus (L.D.Z.), Bettie Heukels (P.S.V.). Cockie Gastelaars (S.Z.C.) en de zwemmers Verburgt, Linde mans (beide P.S.V.) en Hoogveld (Neptunus- Amersfoort) Nu kunt u veel gemakkelijker en veel sneller stijven, mevrouw! Want nu is er Souplex, de stijfsel die direct klaar is in koud water. U hoeft nu geen water meer te koken, geen papje meer te maken. Souplex koud-water stijfsel strooit u direct uit het pak in koud water- terwijl u roert - en uw stijfsel is klaar! U ziet het als u 't goed in Souplex hebt gesteven Het ziet er veel mooier uit. Want Souplex geeft het zijn natuurlijke soepelheid. En u mérkt het bij het strijken Souplex plakt gegarandeerd niet! Uw bout vliegt over het strijkgoed. Ja, met Souplex stijft u soepel en strijkt u prettigerHaal vandaag nog een pak In huis! Een groot pak Souplex slechts 54 cent. SOUPifX kw t FLINKE INLEG BIJ NVTSSPAARBANK MIDDELBURG. Bij de Nutsspaar- bank werd in december 'in totaal inge legd 9.420.557.37 en terugbetaald 7.708.394,37. Voor het kantoor Middel burg waren deze cijfers 8.003.130,81 en 6.741.776,86; voor Oostburg 1.401.613,12 en 962.494,51; voor Oost- kapelle 85.134,33 en 18.569,98 en voor Kruiningen 15.813,44 en 4.132. In de cember 1958 werd bij de Nutsspaarbank in totaal ingelegd 6.645409,60 en terug betaald 6.455.766,85. CORTINA D'AMPEZZO. De te genwoordigheid van geest van een van de beste Belgische autorenners van dit ogenblik, Willy Mairesse, heeft de Belgische bobslee-ploeg van een on geluk gered, dat voor haar en voor een aantal toeschouwers een tragedie had kunnen worden. Op de laatste dag van de training voor het wereldkampioenschap bob op de Olympische baan te Cortina d'Ampezzo vertrok de tweede Belgi sche bob met Myrian Chitrowski aan het stuur en Mairesse als bemanning voor een laatste trainingsrit. Alles ging goed, en vooral zeer snel. Eigen nieuwsdienst AMSTERDAM Het Sociaal-democra tische centrum van leden der Partij van de arbeid zal worden ontbonden. Dat is besloten op de laatste algemene leden vergadering van het centrum, die zater dag is gehouden in Amsterdam. De leden namen een motie aan waarin ..noodgedwongen" werd besloten tot ont binding. Dat was het gevolg van een in november op het jaarlijkse congres van de P.v.d.A. aangenomen, tegen het S.D.C. gerichte, resolutie Daarin werd het partijbestuur gemachtigd alle maatregelen te nemen, die nodig waren voor „het her stel van de juiste partijverhoudingen en het keren van het gevaar van het op treden van welke groep ook als partij in de partij". Van onze correspondent UTRECHT. De Nederlandsche Spoorwegen zullen de komende twee jaar een aantal nieuwe dieselelektri- sche treinstellen van drie rijtuigen in gebruik nemen. Ze zullen worden uil- gerust met een hele serie nieuwe snuf jes. De eerste bochten nam Chitrowski met de hem eigen behendigheid en allengs kreeg de slee meer vaart. Hij was vrijwel op topsnelheid, toen men de moeilijkste bocht van het parcoursde Cristallo, naderde. Te laat zag Chi trowski, dat er midden in deze bocht een gat zat, precies in zijn glijbaan. Hij was hulpeloos Door de schok werd hij van de slee geslingerd en onder de verbijsterende blikken van een groot aantal toe schouwers op de tribunes bonen de bocht van wie er enkele begonnen te gillen, raasde de bob stuurloos verder. Iedereen verwachtte de klap, waar- mee het gevaarte de baan uit geslin gerd zou worden en tegen een boom te pletter zou slaan. Op dat ogenblik, toen de bob een snelheid had van 115 km, klom Mai resse in een wanhoopspoging de slee onder bedwang te krijgen uit zijn zit plaats en meer balancerend, dan ma noeuvrerend, maar koelbloedig en zeker van zich zei.) slaagde hij erin zich op de bestuurdersplaats te wrin gen van het fragiele sleetje, dat van de ene wand naar de andere geslin gerd werd. Behouden bracht hij het beneden. Sparta-Glasgow Rangers ROTTERDAM. De Europese Voet balunie is akkoord gegaan met de da tum en plaats, welke Sparta en Glas gow Rangers zijn overeengekomen voor het spelen van een eventuele beslissings wedstrijd voor de halve finales van de Europese Voetbalbeker. Mocht na de wedstrijden op 9 maart (Rotterdam) en 16 maart (Glasgow) een beslissingswedstrijd noodzakelijk zijn, dan zal deze gespeeld worden óp 23 mei te Londen. Voor deze eventuele derde wedstrijd komen in aanmerking de terreinen van Arsenal, Tottenham en Chelsea. DEN IIAAG Hoge scores in de ijshoclcey- wedstrijden zeggen soms niet veel over het technische peil. Het bewijs werd gisteravond geleverd toen Hokij de ijshockeyclub Keulen met 95 versloeg. Het verschil in doelpunten had veel groter moeten ziin, want behalve een flinke dosis enthousiasme en hardheid brachten de Duitsers niet veel op het ijs. Door stug te verdedigen, door goed werk van de Duitse doelman en doordat Hokij veel kansen liet liggen, bleef de score beperkt tot 95. In de eerste speeltijd scoorden Adair, Hendriks en Patterson, voordat de Duitsers i'ot een tegen punt kwamen Vooral in deze periode stelde het altijd moeilijk op gang komende Hokij teleur. Zwaar verdedigen van de Duitsers en aller lei onvriendelijkheden van beide zijden wa ren oorzaak dat het strafbankje in de tweede speeltijd vrijwel steeds bezet was De zwaar ste straf kreeg de Canadees Cook, die de Duitser Berger in volle vaart tegen de bal- lusi'rade smakte. Vijf minuten kostte Cook dat onbesuisde optreden. Toen was de stand echter al opgelopen tot 83 door doelpunten van Loret (2), Adair (2) en Feenstra. De Duitsers brachten het tot twee goals door onachtzaamheid in de Haagse defensie. In de derde periode kwam Keulen tot 84. maar Cook zorgde voor 94 De laatste tien minuten stond de Canadese doelman Buehler zijn plaats af aan de reserve goalv Leeflang. die zich nog eenmaal in deze zeer matige, rommelige en onvriendelijke wedstrijd dooi de stug volhoudende Duitsers moest laten passeren. De tussenstanden waren: 31, 5—2, 1—2. Een sneeuwlandschap kan schilderachtige toneeltjes ver schaffen. Bijvoorbeeld deze koers in het Zwitserse wintersportcen trum Arosa. Rond deze berg ko men de paarden met hun ruiters het laatste rechte eind in, op iveg naar de Preis vom Homli. De president van de N.S., ir. J- Loh- mann, heeft er gisteren op de wat ver late nieuwjaarsbijeenkomst van de di rectie der Spoorwegen in Utrecht van verteld. De treinen zullen helrood worden ge verfd. Aan de buitenkant valt verder de manier op waarop de bestemming wordt aangeduid. De gebruikelijke zogenaamde koersborden zullen worden vervangen door verlichte filmrollen, ongeveer zoals bij autobussen. De buitenschuifdeuren van de rijtuigen worden geopend na een druk op een knop, als de machinist de bediening van de deuren tenminste heeft vrijgegeven. Nog een nieuwigheid bij binnenlands materieel is dat de treinstel len worden voorzien van een omroep installatie waarmee de conducteur tij dens de rit mededelingen kan doen aan de reizigers. DAVOS (UPI). De Nederlandse schaatsenrijdster Rie Meyer blijkt te Davos in een uitstekende conditie te zijn. Bleef zij dinsdag op de 500 en 1500 meter reeds onder de tijden, die als Nederlands record geboekt staan, gisteren reed zij de 1000 meter waarvan het record reeds met 1.43.0 op haar naam staat in een nog snelle re tijd: 1.42.6. Toch was deze tijd nog niet snel ge noeg om winnares op deze afstand te worden. Dat werd de Oostduitse Helga Haase, die het nummer won in 1.38.6. Voor de gecombineerde tijden op de 500. 1000, 1500 en 3000 meter kwam Helga Haase nu op een totaal van 202.834 punten, hetgeen betekende dat de Oostduitse het wereldrecord dat op naam stond van de Russin Galina Romanova met 203.299 punten had verbeterd. Op de 3000 meter bezette Rie Meyer de derde plaats in 5.32.4, In het klasse ment over vier afstanden bezette zij. achter Helga Haase, de tweede plaats met 209.367 pnt. LECH am ARLBERG. Een val, vlak voor de finish, beroofde prinses Irene van de Nederlandse kampioenstitel in de reuzeslalom op de eerste dag van de Nederlandse skikampioenschappen te Lech am Arlberg. Nu werd mej. B. Bur gerhout eerste en prinses Irene tweede. Dit resultaat was bovendien het gevolg van het feit, dat de snelste Nederlandse dame, mej. M. Tjeenk (2 min. 1,7 sec.), een poortje verkeerd nam en gediskwali ficeerd moest worden. De Prinses, die bijzonder vaardig de nieuwe skistijl, het „wedeln", beheerste, stoof door een sneeuwstorm en met slecht zicht de Schlagelkopf af en maakte een goede kans op de eerste plaats, totdat zij viel Tijdens de afdaling staakten bij de1 dames mej. Stevens en Gaby de Boer de strijd; bij de heren deden dit Waring en, J. Boon. De uitslagen waren: DAMES: 1. B. Burgerhout 2.09,7; 2 prinses Irene 2.12,3; 3. O. Lukowski 2.22,5; 4. N. Strengholt 2.47,4; 5. A. Krom 3.07,5. HEREN: 1. P. Kerdel 1.36,8; 2. P. Lu kowski 1.43,9; 3. Schreuder 2.03,6; 4. Van Marle 2.04,5; 5. Gosselin 2.05,2; 6. v. d. Schaar 2 09,9; 7. A. I. van Deknatel 2.19,5; 8. M. Minke 2.30,2; 9. F. Minke 2.38.9; 10. L. van Rijn 2.41,2. GROENTE EN FRUITVEILING BERGEN OP ZOOM 20 jan. Andijvie 5065, rode kool 10—28; witte kool 5^—14; savoye kool 1025; kroten 2026; waspeen 1737; prei 1650; spruiten 20100; witlof 2136; boe renkool 417; schorseneren 3866: golden delicious 44—70; goudreinette 43—58; jona than 4460; Winston 3645; saint remy 33 39 EIERNOTERINGEN BERGEN OP ZOOM Eiernoteringen van de Coöp. Wouwse melkinrichting Bergen op Zoom. Ingaande donderdag 21 januari a.s. prijsklasse 0. 16 cent 1. 15 cent. 2. 14 ct. 3. 13 ct. 4. 12 et. 5. 11 ct. TERNEUZEN. 20 jan. Per stuk in cen ten: bloemkool b 2 65; afwijkend 1454; knolselderij a 2830; b 23—26; c 1018; groenten per kg glasandijvie 84; rode kool a2 3840; b2 1819; savoye kool a2 3041; afwijkend 17; witte kool afwijkend 14-15; boerenkool 3637; prei a2 40—61: b2 3750; afw. 22; knolselderij c 41; afw1519; sprui ten a2 1543; b2 1536; uien 1 2228: 2 12—17; witlof a 40—47; a2 37—46; b 35—46: b2 3040; afw. 537; waspeen a2 43; b 37 —39; breekpeen b 2129; b2 512; appelen golden delicious klasse 2 maat 80-85 78; 70-80 75; 70-75 74; 65-70 67; 60-65 60; grof 66—70; fijn 52; goudreinette 2 85-90 58: 75-85 54—59; 65-75 46—55; 2d 40—44; grof 46—50; fijn 30—40; jonathan 2 80-85 70; 75-80 70—73; 70-75 70; 65—70 66; 60-65 59—61; 2d 43—48; grof 5362; fijn 4449; winston 1 65; fijn 5055; zoete ermgaard grof 5861; fijn 39 —40; peren: doyenne du cornice 2 85-90 70: 80-85 76; 75-80 86; 70-75 92; 65-70 87; 2d 60; grof 62—71; fijn 48—67; st. remy grof 38 —41; fijn 35. GROENTEN PER KG GOES. Spruiten A I 54—50. A II 32— 46, B I 26, B II 20—26. afw 18, Witlof A I 53, B II 38, groene sav kool 1422, rode kool 2425, boerekool 628, andijvie I 60 65, II 50, uien 1020, stek 45, prei I 52 55, II 37, peen II 1415. bintjes 15. BEURSBERICHT GOES. 19 jan. Granen, zaden en peul vruchten. Tarwe, basis 17 pet. vocht, boe- renschoon af boerderij per 100 kg 28.50— 31.45, gerst, basis 15 pet. vocht, idem 24 27.75, haver, basis 15 pet. vocht, idem 24 25. kleine groene erwten idem 3742. Prinses Irene in actie ROTTERDAM Ten gevolge van de zeer zware stormwind zijn gistermorgen in de Waalhaven enige schepen losge slagen en op drift geraakt. De Haven- loodsdienst en de roeiers van de Een dracht kregen handen vol werk om dit alles te klaren. Aan de Willemskade sloeg ook de Erasmus van de Spido los waarbij het schip een schakelkast van het G.E.B. meenam. Het onder Zuidslavische vlag varende ss Slavonijs, dat in de Waalhaven op drift geraakte stootte met het achter schip op het daar opgelegde Costari ca anse ss Virginia G, gelukkig zonder veel schade aan te richten. Aan de Boompjes en aan het Bolwerk liepen bouwputten onder en de brand weer had het in de morgenuren druk met het slopen of verzekeren van t.v,- antennes. Op de Schiekade en in de Een- drachtsstraat woeien schuttingen om en in Schiebroek werd een in de Sleedoorn straat geparkeerde staande auto goed deels vernield door een door de storm ontwortelde populier. Gisteravond, toen de wind was ge luwd kwam het water bij hoogtij ner gens over de kaden doordat de vloed minder doorzette dan gistermorgen het geval was. VLISSINGEN. S.V.B.K., de Bres-1 kens-Cadzandse Schaakcombinatie heeft een 6—4 overwinning behaald op de schaakclub Hulst I. S.V.B.K. behaalde hiermede zijn derde achtereenvolgende zege. De uitslag: Steffens—v. Waterschoot 0—1, De PutterMast V21/2, Jansen— Willems VzDe Smet—Verpalen 1—0, v, d. Waag—v. d. Akker 1—0, T> i Bruyne—Arons 1—0, Eleveld—Fricot 10, De VliegerDe Smit 01. Bruits- manMens 01, Van LiersAsselman 1—0. schokkers idem 37—42.50, bruine bonen idem 110135, blauwmaanzaad idem 110125. Aardappelen. Bintje 35 mm opw, binnen- sortering 13—f 14 50, bintje, 35 mm opw, export sortering 1415. alpha, 35 mm opw, export sortering 1011, furore, 35 mm opw, binnenlandse sortering 1415, meer- lander, 35 mm opw. binnenlandse sortering 15—16. Deze prijzen gelden per 100 kg, geleverd aan de sorteerinrichting, sorteérkosten voor rekening van koper Voederaardappelen noteerden 55.25 per kg. Hooi. Lucernehooi, geperst af bedrijf werd verkocht voor 172.50—f 177.50 per ton, ter wijl voor weidehooi 162 50167.50 per ton kon worden genoteerd. Stro. Gerstestro 75—77.50 per ton, ge perst af bedrijf, tarwestro 7072.50 per ton, idem, haverstro 67,5070 per ton, idem. erwtenstro 112.50115 per ton, idem, schok kerstro 110112.50 per ton, idem. Uien. Er bestond voor uien practisch geen vraag. De prijs bedroeg 16—18 cent per kg. veldgewas. Vlas. De vlasmarkt was kalm gestemd. Goede kwaliteit, ongerepeld vlas. af boerde rij, deed 2730 cent per kg. terwijl voor afwijkende kwaliteit 2527 cent per kg kon worden genoteerd. Gerepeld vlas (voorjaarslevering) 2835 cent per kg Eieren. Voor de eieren kan een prijs van 1.83—1.87 per kg worden gemaakt. GROENTEN EN FRUIT VEILINGENBOND WESTLAND. 20 jan. Schorseneren A 6573. B 4251, C 2832, alicante 2.702.75, prei A 39—75, B 3344, spruiten 28—50, selderij 5. sla A 22—36, C 820. binnenl 411, knolselderij 4041, wit lof 27—40, kroten 18 uien 2425. appelen 41103, stoofsla 31, andijvie 5084, boeren kool 1824, spinazie 7584, rode kool 17 29. POELDIJK. 20 jan. Alicante 2.75, andij vie 7992, stoofsla 3038, prei I 5574, boe renkool 1523. veldsla 180, sla I 19.5033, selderij 3.255. PIJNACKER, 20 jan. Glassla A 22.60 —30.90. C 6.5015.70, stoofsla 39—53, sprui ten I 43—48. II 24—33. III 15—21, witlof I en II 38—40, III 27, boerekool 28, uien 3— 20. BARENDRECHT, 20 jan. Andijvie 73— 86. boerenkool 2228, rode kool 3038, sav kool groen 20—30, winterpeen 24—32, prei 70— 83, rabarber 160, knolselderij 8: 5458, 10" 53—58, 12: 4045; 15: 34—39, spruiten A I 52—62, B I 48—58, C I 20—30, A II 44—53, B II 40—44. uien 10—23. witlof A I 48—57, A II 33—44, B II 24—30. veldsla 220—290. Cox's Orange Pippin A 102—115, B 91—99, C 61—70, Goudreinette A 5465. B 5159, C 50 —55. Jonathan A 66—70, B 6667. C 57—60, Golden Delicious A 77 B 74 C 59, Doyenne du Cornice A 109—116, B 111 C 96. KAPELLE. 20 jan. Bramley seedling op monster I 80 en op 75.10—75.80. I 70—80 67,10, 3 grof 47. 3 fijn 30: Golden Delicious Ex 80 —85. I 80—85 78. I 75—80 79—87. I 70—75 75 —88, I 65—70 68—77. 1 60-65 59—64. 2 75— 80 68—78, 2 70—75 67—79, 2 65—70 66—70 2 60—65 54—60. 2 d 41—47, 3 grof 54—62, 3 fijn 35—44, rkoet 20—24. Jonathan I 80—85 60—66, 1 75—30 66—72, I 70—75 67—72. I 65—70 65— 69. I 60—65, 56—59, 2 75—öf—68, 2 70—75 56—67. 2 65—70 54—63. 2 60—65. 2 d 39—41, 3 grof 4153, 3 fijn 3243, Kroet 1720, Goudreinette I 75—85 57—61. I 65—75 56—61. 2 75—85 54—56. 2 65—75 53. 2 d 40—42, 3 grof 48—51. 3 fijn 33—37. Winston I 75—80 63—65, I 70—75 68. I 65—70 63—64, I 60—65 51—52. I 55—60 39—49, 2 d 31—32, 3 grof 35—945. 3 fijn 35, Laxton Superbe I 75—80 68, I 70—75 74. I 65—70 70. 60—65 55. 2L d 26, 3 grof 47. 3 fijn 28, kroet 17, Lombard Calville I 80—90, 63. I 70—75 52. I 75—80 57. 3 grof 50, Zoete Armgaard I 5565 5052, 2 5565 47— 49. 2 d 43. 3 fijn 27—40. rkoet 17. St. Rémv 1 75—80 33—36. I 65—75 32—37. 2 d 27—29 "3 grof 26—33. 3 fijn 22—26. 2 75—85 30—32. 2 65—75 29—33. Pondspeer I 75—85 29. I 65— 75 25. Doyenne du Com ice I 6575 83. Gie- ser Wildeman 2 5060 57. Comtesse de Paris 2 65—75 36. 2 29. Conférence 3 grof 61. Sou venir du Vacheur 2 60 21. IJsbout 2 60—65 29, Savoye kool 20—26. Spruitkool 2948, Boere kool —25. Rode kool 27, Witte 1928, wit lof 3243. Koolrapen 2, VEE 's-HERTOGENBOSCH. 20 jan. Melk- en kalfkoeien 675—1250, guiste koeien 600930. kalfvaarzen 800—1250. klamvaarzen 785 1000, guiste vaarzen 625850. pinken 475— 690, graskalv 275475, nucht kalv voor fok- of mesterij 90220. veideschapen 4075. drachtige zeugen 250—350, lopers 60—78, big gen 40—58, slachtrunderen extra kwal S.30— 3.50 per kg gesl gew. Ie kw 3.15—3.30, 2« kw 2.803. 3e kw 2.602.80. vette stieren 2.85—3,15, worstkoeien 2.50—2,65. vette kal veren le kw 33.40 per kg lev gew, 2e kw 2.30—2.75, 3e kw 2.20—2.35, nucht slacht- kalv 1.40—1.80, slachtvarkens 1.561.65, slachtzeugen le lav 1.40—1.46, 2e kw 1.S0— 1.37, vette schapen 70—115. vette lamme- ven 60100. nucht slachtkalveren 50—85. KAAS WOERDEN, 20 jan. Aanvoer 7 par tijen. Geen notering. CITRUSFRUIT ROTTERDAM. 20 jan Jaffa Sin 27 29.50. Jaffa grapefruit 25.25—27.75. Jaffa citr 5.75—8.75. Cyprus grapefruit 17.50—19, Ital mand 6.50—11. Ital citr 11.50—13.50. Cal citr 8 75—10.25 Aanv 20.000 kisten Jaffa Sin 850 kisten Jaffa grapefruit. 1500 kisten Jaffa citr. 2500 halve kisten Tunis sin, 10.000 kis- ten Turkse sin. 700 kisten Cyprus grape fruit. 6000 kratten Ital mand. 3000 kartons Ital citr en 1000 kartons Cal citr.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 9