Ingewikkelde worsteling om mooi. gaaf fruit Inhoud koffer terecht SUCROSA SPORTVISSERIJ STEEDS MEER AAN BANDEN DAMPO DE NATUUR Chefarine.4 KAPPIE en de KONINGSRUIL Donderdag 21 januari I960 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 2 Secuur en moeilijk Koop nil IVOROL ZAAK LYNN KAUFFMAN VIER JAAR VOOR AANSLAG IN PARK Zwaar gevecht Hengelaars verbond uit krasse kritiek: 4-voudige combinatie, een wetenschappelijk succes! JbjBHEZSjuQiuZEuHHL Schatauto gevonden zonder schat Ds. mr. W. Krocse 75 jaar verkouden EEN DODE in en om uw huis Ds W. L. Hermanides 45 jaar in het ambt Het slot van een serie artikelen over de grote strijd tegen de insekten, die de mens dreigen te verdringen Eigen nieuwsdienst NIJMEGEN. Buiten de laboratoria van de industrie waken tenminste drie Nederlandse instituten tegen het gevaar, dat het insekt de mens zal verdringen. Zo heeft het instituut voor plantenziektenkundig on derzoek (I.P.O.) tot taak de relatie tussen plant en insekt na te gaan. Het instituut voor volksgezondheid gaat na welke rol het insekticide bij het hand haven van de volksgezondheid speelt. Verder speurt het Laboratorium voor insekticidenonderzoek (L.I.O.) te Utrecht naar de relatie tussen insekt en verdelgingsmiddel. Ten slotte voert de Plantenziektenkundige dienst te Wa- geningen nog alle onderzoekingen uit die samenhangen met de wettelijke voorschriften. Door de buitenstaander vermoedelijk geheel onopgemerkt heeft ons land zo een uitgebreid apparaat opgebouwd dat tot taak heeft het insekt eronder te houden. De mogelijkheden daartoe zijn niet gering. Wat dat betreft hoeven we, wat de praktijk ook aan teleurstellen de ervaringen heeft opgeleverd, nog niet wanhopig te worden. Al deze mo gelijkheden te beschrijven is ondoen lijk. We zouden de lezer een hand boek voor de insekten-verdelging moe ten voorleggen. Zelfs alle mogelijk heden die het natuurwetenschappelijk onderzoek in zich bergt, kunnen niet genoemd worden. Laten we het bij de belangrijkste. Van groot belang bij de insekten- bestrijding is de kennis van het wer kingsmechanisme. Waardoor doodt een bepaald verdelgingsmiddel het in sekt dat men ermee te lijf is gegaan? Door dit vast te stellen, kan de stap gezet worden op de weg naar de ont dekking van de manier waarop enkele insekten hun immuniteit wisten te ont wikkelen en vervolgens een resistente stam op aarde konden zetten. Wat dit onderzoek aangaat is men bij het L.I.O. te Utrecht op bepaalde punten al verheugend ver gevorderd. Doorgaans is dit een enzymen-on derzoek. Enzymen (of fermenten) zijn stoffen, die door plantaardige of dier lijke organismen worden voortgebracht en die in de levende cellen verschil lende reacties doen verlopen. Nu wordt de resistentie van een insekt bepaald door de aanwezigheid van een afbraakenzyme. Dat breekt als het ware het toegevoegde gif af waar door het insekt zelf frank en vrolijk doorhuppelt. Hiermee raakt men dus de kern van het insekten-gevaar. In het laboratoriumwerk gaat het er dus om. dat afbraakenzyme vast te stellen. Het is een secuur en moei lijk werkje dat voor de leek beslist onvatbaar is. Stel u voor een vlieg, op zich toch een klein beestje al behoort zij tot de mammoeten onder de insekten. Daaruit moet dan zoiets onvoorstelbaar kleins worden gewon nen als een bepaald eiwit. Het kan. Dat hebben de rationele onderzoekers te Utrecht bewezen. Heeft men zo'n afbraakenzyme ge vonden, dan kan het voortgaande on derzoek leiden tot de ontwikkeling van een nieuw verdelgingsmiddel. Dat middel moet het enzyme blokkeren. Hoe en waardoor, stelt het landelijke laboratorium vast. Aan de industrie de taak de stof te ontwikkelen. Dit wijst al op de grote samenwerking die noodzakelijk is. De nieuwe stof hoeft beslist niet giftiger te zijn dan de voorheen gebruikte. En daarmee komt het menselijke belang weer vinnig om de hoek gluren. WamMat belang is zeer groot. Neem alleen maar de huidige fruitteelt die ondenkbaar is zonder de kwistig ge hanteerde spuit;"met verdelgingsmid- delen. De spuit raakt echter evenzeer het piepkleine vruchtje als het nog kleinere insekt. Met die vrucht kan de stof in onze magen terechtkomen en o wee als zij ook voor de mens giftig is. Bij de landbouw komt het, al of niet via de plantewortels, ook al in ons voedsel. Dit alles maakt, dat een toegepast vergift nooit een te sterke concentratie kan hebben want anders zou de mens wel eens zichzelf kun nen uitroeien ten bate van het insekt. Ook alweer een van de nachtmerrie achtige facetten aan het gebruik van insekticiden verbonden. Haar maar waar kunnen de enzy men, die een insekt resistent maken, toch van groot nut voor de mens blij- Advertentie Dubbele tuben: Voordeliger prij*. Uw tanden vragen het beste. BOSTON (AP) De foto's, de film en de aantekeningen die waren verdwe nen uit een hutkoffer van de vermoor de Amerikaanse Lynn Kauffman zijn terecht. Ze zijn in beslag genomen om dat het bewijsstukken zouden kunnen zijn in het proces tegen de Nederlandse marconist W. van R., die er van wordt verdacht het Amerikaanse meisje te hebben vermoord. De aantekeningen en de film zijn van prof. Stanley Spector, die aan de hand er van een boek over het Verre Oosten wil schrijven. Lynn Kauffman was zijn assistente. DEN HAAG. Het Haagse gerechts hof heeft de 35-jarige bankwerker S. veroordeeld tot vier jaar gevangenis straf, omdat hij op 25 april van het vorig jaar in het Emmapark in Den Haag zijn verloofde, die op het punt stond hem in de steèk te laten, met twee pistoolschoten zeer ernstig had ge wond. Na de aanslag had S. zijn pistool op zichzelf gericht hetgeen voor hem even ken. Mens en dier bezitten het enzyme cholinesterase, dat van groot belang is bij de normale functie van het ze nuwstelsel. Komt dit enzyme in aan raking met een fosforester (b.v. in de vorm van fosforgassendan geeft het de brui aan werken. Het wordt geblok keerd. zoals dat technisch heet. De lu gubere ervaring in Wereldoorlog I met mosterdgas, een van de fosforgassen, leerde hoe ernstig dit voor de mens is. Zaak voor de mens dus om ook maar de geringste hoeveelheid fos forester aan te kunnen tonen. Die esters toch komen ook in fosforin- sekticiden voor en met hun toepas sing wordt ons voedsel ermee besmet. Nu is de cholinesterase van de vlieg veel gevoeliger voor deze esters dan die van de mens. Hij kan dus als ver klikker voor ons gaan werken. Van daar dat op ditzelfde moment bij het L.I.O. te Utrecht naarstig getracht wordt het cholinesterase van vliegen te zuiveren. Daarbij wordt gebruik gemaakt van de koppen van gedode en vervolgens bevroren vliegen. Misschien liggen de mogelijkheden tot een afdoende bestrijding van het insekt nog op geheel ander terrein. Insekten en zoogdieren, w.o. de mens, zijn beslist niet gelijk wat hun lichaamsbouw betreft. Spier- en ze nuwstelsel verschillen bij voorbeeld radicaal. Dit verschil kan de mogelijk heid openen tot de aanmaak van zeer specifieke vergiften voor het insekt. Vaststaan doet dit nog geenszins maar de kans zit erin. Geeft dit al enige hoop, een ander fysiologisch verschil tussen insekt en zoogdier heeft de mens reeds weten uit te buiten. Kijk, de menselijke huid neemt vlot water op maar vet dringt A cLv er tenue Appelen, peren, pruimen en al het andere fruit worden als het ware aan de insekten ontrukt. beslist niet door. De insektenhuid werkt precies andersom. Die kennis gaf aanleiding tot de ontwikkeling van verdelgingsmiddelen welke in vet worden opgelost en via de huid het in sekt binnendringen. Voor de mens zijn deze insekticiden nauwelijks giftig omdat ons vel ze slechts heel moeilijk aanneemt. Voor de slanke lijn! Hofe zwaar het gevecht met het in sekt dus ook is, de. mens is bij lange nog niet geslagen. Hij vecht wel hier en daar met de rug tegen de muur. daar niet van. Maar voorlopig is hij ook op menig punt nog in de aanval en dat geeft de moegestreden burger weer moed. Dat moet ook. Want het bijltje, opgevat toen de mens zijn grootscheepse verdelgingsacties aan ving, kan niet meer worden neerge legd. ée nieuwe - in Amerika ontdekte - zoetstof, waarover men in de hele wereld enthousiast it! 17 Buiten hoorde hij Georges en Bet ty, die druk samen praatten en toen in hun auto wegreden. Georges was enkele minuten later terug. De Ma- rigny hoorde de deur dichtslaan. Georges", brulde hij. Ja?" „Haal die kat van jou eens hier vandaan, wil je?" Georges kwam en deed wat hem gevraagd werd, waarna hij met on zekere pas naar zijn kamer verdween. Twee ogen glinsterden in de duis ternis. Behalve het geluid van de regen en het gezoem van de elec- trische ventilator was in de slaap kamer van Sir Harry Oakes niets te horen. Buiten was het pikdonker. De ogen schoten van links naar rechts. Zij misten geen detail van wat binnen gebeurde. Sir Harry was niet in zijn bed. Wat hij wel deed is van later be lang. De indringer had een vreemd wa pen in zijn handen, dat uitliep in drie scherpe punten. Harry Oakes, verdiept in zijn han delingen boog voorover. Zijn hoofd hield hij schuin. De geheimzinnige indringer deed een stap voorwaarts en beukte het voorwerp met moordende kracht te gen het hoofd, schuin achter het oor van Sir Harry Oakes. Nog drie keer trilde- het lichaam van de goudzoe ker onder de slagen. In de andere slaapkamer woelde Harold Christie rusteloos in zijn bed. Muskieten waren door het gaas heen gedrongen en vielen hem steeds weer lastig. Hij knipte het licht aan en rustte niet voor hij alle plaaggeesten had gedood Hij viel weer in slaap maar ontwaakte opnieuw, nu door een dreunende donderslag. Sir Harry was dood. Een lang, bit-, ter en hard leven had een hard ein de gevonden, was meedogenloos ver brijzeld. De indringer goot de inhoud van een blik benzine over het bed, en stak de benzine in brand. Hij nam het lichaam van Sir Harry Oakes en legde het op de brandstapel. Nog steeds maakte hij geen aanstalten weg te gaan. Hij stak de automati sche revolver van Oakes bij zich en zocht toen zijn weg naar het balkort van Christies kamer. Misschien zocht hij naar iets, maar wat hij zag, was niet wat hij verwachtte: nl. nóg een slapende man. Hij vertrok, zijn vingerafdruk ken op de buitendeur achterlatend. Het verhaal gaat, dat de strandwach- ter in Layford Cay de auto die hi] had zien vertrekken, zag terug ke ren. Mannen stapten uit en vertrok ken met devmotorboot in de richting vanwaar ze gekomen waren. De wind huilde en de strandwach- ter verlangde zwaar naar het einde van deze nacht. In Westbourne schroeiden de vlam men het lichaam van Sir Harry Oakes. De electrische fan zoemde, een natte zeewind waaide naar bin nen. Veren van het brandende bed dansten in de wind en vielen op het lichaam. Maar de vlammen verspreidden zich niet. Ze werden flauwer en doof den tenslotte uit op het geblakerde gevoelloze lichaam. Het vuur, dat zo als de moordenaar had gewild, Westbourne zou moeten vernietigen, werd door de vochtige wind uitgebla zen. De ochtend brak aan. Sir Harry Oakes was dood. Alfred de Marigny stond op om half zeven. Slecht uitgeslapen door het nachtelijke intermezzo met Gri- sou de kat van Georges, ging hij de badkamer binnen en bekeek zich zelf in de spiegel. „Welnu, ziek was hij toch niet", besloot hij. Vervol gens ging hij naar beneden, waar hij zichzelf een stevig ontbijt klaar maakte. Daarna keek hij in de ga rage, waar hij enkele kippen hield, die ijverig aan het broeden waren. Hij geeuwde. Harold Christie werd wakker en keek op zijn horloge. Liet was zeven uur. Hij had met Harry Oakes een afspraak om met Etienne Dupuch de schapen uit Cuba te bekijken. De be dienden zouden weldra het ontbijt op het balkon klaar zetten. Harold had slecht geslapen, rlij stond op. bekeek grimmig de mus kieten die hij had doodgeslagen en liep op blote voeten naar de slaaokamer van zijn vriend. Hij duwde de deur open. Toen zag hij. „Toen ik de deur opendeed, zag ik Sir Harry liggen", zei Christie. „Ik snelde naar binnen. Zijn fle ren waren verkoold en zijn lichaam zat onder de brandwonden. Ik schreeuwde. Het lichaam was nog warm. Ik tilde zijn hoofd op en duw de er een kussen onder, nam een glas water en bevochtigde zijn lippen Ik haalde een doek. maakte deze nat en wiste zijn gezicht een weinig af. in de hoop dat alles nog mee zou vallen. Ik dacht dat hij nog in leven was. Toen ging ik naar het portaal en riep om hulp. Ik belde de dokter en anderen. Ik snelde mijn eigen ka mer binnen en waste met een doek het bloed van mijn handen"— De electrische ventilator zoemde nog steeds. Harold Christie was in een staat van volledige verbijstering Hij kon zich vele dingen niet meer voor de geest halen, terwijl andere feiten hem nog duidelijk bijstonden Zo wist hij zeker, dat hij het li chaam niet had omgedraaid. Oakes lag op zijn rug. Dit had de eerste aanwijzing voor de politie moeten zijn: Het bloed dat uit de wonde was gestroomd, moet over het gezicht van de vermoorde zijn gelopen en daar zijn gestold, vóórdat de indringer het lichaam op het bed had gelegd. En dat was nog niet alles: Op de rug van het lijk kleefden beddeveren. die die nacht door de electrische fan waren voortgeblazen. Dit alles kon men duidelijk zien op foto's, die later van het lichaam werden ge maakt. Maar op dat moment was de po litie nog niet gearriveerd. Etienne Dupuch, nog onbekend met het voorgevallene, reed in alle vroeg te Nassau binnen om op tijd te zijn voor de afspraak, die hij had met Sir Harry en Christie. (Wordt vervolgd) DEN HAAG. In een jaar overzicht van Piscator, orgaan van het Centraal Nederlandsch Hengelaarsverbond, wordt felle kritiek geoefend op de Kamer voor de Binnenvisserij. Dit is een administratief-rechtelijk lichaam. Vooral de voorzitter van de ka mer, mr. M. J. Broekhuysen jr., krijgt het volle pond van de kri tiek. Het bestuur van het Centraal verbond ziet de toekomst voor de hengelsport somber in. Het noem', j het antwoord van het ministerie van Landbouw en visserij op vra gen in de Tweede Kamer over verbetering van de zoetwatervis- stand als gevolg van de beheers- activiteiten van de kamer voor de binnenvisserij, weinigzeggend. Ten aanzien van de ontwikkeling van de visstand gedurende de laatste jaren kan moeilijk van een werke lijke verbetering worden gesproken, zeker niet in verhouding tot de be dragen die daaraan direct en indi rect ten koste worden gelegd en wel voornamelijk door de sportvisserij, aldus Piscator. Ondergeschikt HET BLAD is van mening dat de mogelijkheden voor de sportvisserij beperkter van omvang zijn geworden. Het blijkt niet zo te zijn, dat het te voeren visserij-beleid er primair op is gericht de mogelijkheden vol ledig tot hun recht te laten komen. De uitoefening van de visserij wordt] ondergeschikt gemaakt aan langduri ge processen van de Kamer voor de binnenvisserij. Als voorbeeld ver meldt Piscator het geval van een sportorganisatie die de Kamer begin 1959 vroeg, een erkende beroepsvisser gratis vergunning te mogen verlenen tot het bevissen van een perceel! braak liggend water. De toestemming werd eind 1959 verleend met de be paling dat ze geldig was tot en met 31 december 1959 Verdwenen heen hun recreatie vonden in de pol ders van Krimpenerwaard, Alblasser- waard, Lopikerwaard en Bommeler- waard heeft de Kamer voor de binnen visserij;-de sportvisserij onmogelijk ge maakt. De Kamer schept dan ook voor ons land ontoelaatbare mogelijkheden tot willekeur; aldus Piscator, dat vérder tot de conclusie komt dat van dit lichaam, zoals het door de wetgever is gedacht, slechts de naam over is. Piscator twijfelt voorts aan de ob jectiviteit van de Kamer en verwijt haar zelfs aan de Raad van Geschil len en de Raad van State ambtelijk onjuiste voorstellingen van zaken te hebben gegeven. Aduertentie Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en,..,doen wonderenf Een belangrijke ontdekking op geneeskun dig gebied is „synergismus". Hiermede wordt bedoeld de wederzijdse versterking van de werking van verschillende genees middelen. De vier middelen verenigd in Che(arine„4"- elk afzonderlijk al beroemd werken tezamen nog beter. Ze keipen vaek ook dan, wanneer andere middelen falen en doen werkelijk wonderen I ff Ttgtn pijnen en griep, Geschikt voor do gyvocftgM* muf, went die wordt beschermd door hot bestanddeel CNdtrot. 20tabi. f 0.30. Voordelige gezinsverpakking tOOtaW, f3,64 Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM De grijze volks- "V7ERDER VERMELDT Piscator dal in wagen met een schat van zestigduizend V polders te Geestmerambacht, Roe- lofarendsveen. Zegveld, Kamerik enz. de sportvisserij nagenoeg verdwenen is. Voor duizenden sportvissers die voor- VROUWENPOLDER. Ds. mr. W. Kroese. emeritus predikant der Ned. Herv. kerk heeft zijn 75ste verjaardag gevierd. Ds. Kroese werd op 18 januari 1885 geboren. Na het voltooien van zijn theo logische studie werd hij in 1908 door het Provinciaal Kerkbestuur van Over ijssel toegelaten tot de Evangeliebedie ning in de Ned. Herv. kerk. Na eerst eens ernstige verwondingen ten gevol- enige tijd als hulpprediker werkzaam ge had. 1 z[jn geweest, werd kandidaat Kroese Na een eis van negen jaar had de op 13 maart 1910 bevestigd als predi- rechtbank hem drie jaar met aftrek kant van Vrouwenpolder, welke ge- opgelegd. De procureur-generaal had meente hij in 1918 verwisselde met die zes jaar geëist. van Burg op Texel. In 1922 ging bij naar Veiseroord, vanwaar hij in 1926 AF TO T1 F^ C F ROOiVI naar Umuiden-Öost vertrok. Op 18 ok- jtIU A VA A AjvtAjIN L)V-/V_/^tA t0ber 1931 verbond ds. Kroese zich aan gulden, die dinsdagavond aan de Jacob van Lennepkade werd gestolen is gis termorgen in alle vroegte in de Brede- rodestraat teruggevonden. De koffers met gouden armbanden, gouden ringen, gouden horlogebanden, broches en han gers waren uit de auto verdwenen. De auto is in beslag genomen en aan een minutieus onderzoek onderworpen. In- de auto zijn geen stille getuigen ge vonden. Bij een val van de trap in zijn buis aan de Annastraat in Delft is de 45- jarige heer N. L. L. Spee gistermor gen zo ongelukkig neergekomen, dat hij in het ziekenhuis is overleden. piiiiipiiiiiiinmiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiHiHiiiiHtiiiiiimiiitttttttiiiiiNtHiHiiiiHHnHiiiriniitiiiiniiNiiiiiiiiiiiiiiHmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiNiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuHiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiium Advertentie TILBURG. Op de Bredaseweg bij Tilburg is gistermorgen vroeg een truck met oplegger tegen een boom ge reden. De heer J. Coenen (47) uit Box meer, de eigenaar van de auto. kwam daarbij om het leven. Hij zat naast de chauffeur, de 22-jarige C. Maggiels uit Oeffeit, die levensgevaarlijk werd ge wond. Er waren geen ooggetuigen, maar de Tilburgse politie denkt dat de bestuur der in slaap is gevallen met zijn voet op bet .aspedaai De wagen is toen met grote snelheid naar links gescho ten en kwam tegen een boom tot staan De boom was zover de cabine binnen- de Hervormde gemeente te Oosterhout. Deze gemeente diende hij tot aan zijn emeritaat, dat hem op 1 mei 1950 werd verleend. Ds. mr. Kroese woont thans te 's-Graven-hage (Verdisstraat 70). Vervolgcursus koken VEERE. Ter gelegenheid van de eindles van de vervolgcursus koken, had de P.Z V. Tin speciale bakoven beschikbaar ^erv-ld. Met mokkataart, kaaskoekjes op-'carré's werd het een feestelijk a'sdieid. Alleen de appel- carré's wilden niet gaar worden Mevr. Mol bracM. de docente, mej. In de wintertijd kan men op zolder wel eens last krijgen van muizen; val letjes zullen gezet moeten worden. Mtu- zen kunnen veel schade doen als men ze maar rustig hun gang laat gaan. Met een stukje kaas in het valletje kan men ze best vangen. Er kunnen ook giftige graankorrels worden neer gelegd, zeliokorrels of onder welke naam ze voorkomen; leg dan een be- 76. Onmiddellijk nadat de wilden za gen wat er gebeurde, sloegen zij groot alarm. Zij waren niet van plan zich een gezellig avondje te laten ontgaan. Iedereen had zich er nog wel zo op verheugd om te zien, hoeveel schrik zij Libertien konden aanjagen en nu kwam Kappie de pret bederven! De veront waardiging was zo groot, dat het an- srdrongen dat het stoffelijk overschot Keijzer. hartelijk dank voor de lessen paald aantal korrels uit; tel ze dus; ders zo rustige volkje schreeuwend naar van de heer Coenen met snijbrandersen overhandigde haar een zilveren dan kunt u precies zien of ze er van zijn wapens greep! Kappie begreep dat uit het wrak moest worden bevrijd. .Zeeuwse knop. [gegeten hebben of met. 'het wem,* »n had om de toestand „u het weinig zin had om de toestand uit te leggen. Snel keek hij rond. of al zijn mannen aanwezig waren. Gelukkig wa ren dezen reeds bij het eerste rumoer hUD hutten uitgesneld. ,,Als de bliksem naar het strand!" sis te Kappie hun toe. „Deze keer is het ja menens! Libertien, denk erom, dat je regering hier toch al op zinken stond!" Doch koning Libertien had die waar schuwing niet nodig. „Ik begeef me vrijwillig in balling schap!" riep hij, terwijl hij het op een lopen zette. „Ik leg me neer bij de wil van het volk, dat een republiek wenst Nu wenste het volk dat helemaal niet; het wilde alleen een wat dapperder op perhoofd. Maar voor Libertien, als ko- KLEVERSKERKE. Zondag was het vijf en veertig jaar geleden, dat ds- W. L. Hermanides. thans wonende te Ossendrecht in het ambt werd beves tigd. De jubilaris werd op 5 septem ber 1883 geboren. Na theologie gestu deerd te hebben, werd hij in 1914 door het Provinciaal Kerkbestuur van Zee land toegelaten tot de Evangeliebe diening in de Ned. Herv. Kerk. Op 17 januari 1915 werd kandidaat Hermani des in zijn eerste gemeente Uitwijk in het ambt bevestigd. In 1918 vertrok hij naar Kleverskerke, dat toen nog een zelfstandige predikantsplaats was. Op 18 januari 1920 verbond ds. Hermanides zich aan de Nederlands Hervormde Ge meente van Hulst in Oost-Zeeuws- Vlaanderen, waar hij bleef tot aan zijn emeritaat in 1949. in welk jaar hij zich vestigde in Ossendrecht. Tijdens* zijn ambtsperiode in Hulst was ds. Herma nides Scriba van de Ring Axel. en Praeses van de Classis IJzendijke. BRUINISSE. De gemeenteraad komt vandaag bijeen. Naast de gebrui ning, was dit niet genoeg reden om te kelijke nieuwjaarsrede van burgemees- vluchten. Hij vond het prettiger om uitlt?r,C' H JV' A Linde komt een voor- te wijken door een revolutie, d.e het! LsëtarSfe ta ''fa land tot een republiek zou maken... nieuwe haven definitief toe te wijzen. 4

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 2