Schou wen -Duiveland Zuid-Beveland Walcheren Noord-Beveland Z.-Vlaanderen Tholen en St.- Philipsland Ds. R. Steenbeek vijftig jaar in het ambt üe heer Hoeve sprak voor CJ.V.'ers Nieuwe jeugddrumband „Witte van Haemstede" Familie-avond CNV in Bruinisse Zendingfilmavond in Zierikzee C.B.T.B. vergaderde in Oostburg Thoolse boer besprak „grond"-problemen Duivententoonstelling in Hansiveert Duivententoonstelling Tractor in brand Albert Vogel jr en Willem Hielkema traden op in Goes Jaarvergadering Z.L.M. Succesavonden met Polly Perkins" In Axel geen papier meer op straat Borssele vorig jaar P.T.T. ontspanningsavond Raad van Kapelle bijeen Ds. G. Lans vijftig jaar predikant Ruim negenhonderd woningzoekenden Doorbreking van korfbalisolement Crescendo huldigde drie jubilarissen Wissenkerke is niet ontevreden EESEEEES Moeder- en kleutercursus in Kapelle geëindigd Meer liefhebbers voor voetbal in W aarde Er komt tekening in krachtverhoudinaen dijk Westerschelde Duiven stonden te pronk in Kamperland Leden School met den Bijbel vergaderden Duitse C.J.M.V. huurt oude school C.B.T.B. Koudekerke vergaderde Aagtekerke won van Souburg Aankoop Paauwenburg Crescendo gaf uitvoering van Koudekerke Woensdag 20 januari 1960 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 5 SCHERPENISSE Ds. R. Steenbeek emeritus predikant der Ned. Herv. Kerk vierde zijn gouden ambtsjubileum. De jubilaris werd in 1882 geboren. Na het voltooien van zijn theologische studie werd hij in 1908 door het Provinciaal Kerkbestuur van Groningen toegelaten tot de Evangeliebediening in de Ned; FILM-INSTUIF A VOND OOSTEKLAND. Deze keer stond de wekelijkse instuifavond in het ver enigingsgebouw in het teken van de film. Houden anders de jongeren zich met sport en spel aangenaam bezig; ditmaal hebben zij volop genoten van ,.De Wasdag", een komische film, die aan tiet begin van de avond vertoond werd. Na dit voorfilmpje hebben de aanwezigen geruime tijd de spannen de avonturen van Bobby gevolgd, die als vermist werd opgegeven. De heer Causerie over weduwen- en wezenwet HAAMSTEDE. Op uitnodiging van de chr. besturenbond heeft de heer H. Beenhakker uit Middelburg, districtsbe stuurder van het C.N.V. een duidelijke uiteenzetting gegeven over de algemene weduwen- en wezenwet. Diakenen van diverse kerken woonden de vergadering bij- Uniformen voor Con dmore" BROUWERSHAVEN. In verband met het a.s. gouden jubileum van de Herv. Kerk. Op 16 januari 1910 deed'j. M. de Waal opende" deze zeer ge-met a's: .SOUQ%n l^iieum van oe kandidaat Steenbeek intredein zijn eer- slaagde film-instuifavond, muziekvereniging ,,Con Amore^ bestaan ste gemeente Scherpentese. In 1918 ver trok hij naar Driesum en in 1921 ver bond hij zich aan de Ned. Herv. Ge meente van Hoogeveen, welke hij in 1924 verwisselde met die van Wapen veld. In 1929 vertrok hij naar Ridder kerk en deed op 7 juni 1931 intrede in ilccl „ocvc «u- de combinatiegemeente Zetten-Andelst, i gemeen secretaris voor het bibliotheek- welke gemeenten hij diende tot aan zijn wezen van h t chr Jongeren Verbond, emeritaat op 1 mei 1947. - - - BRUINISSE De heer K. Hoeve, al- er plannen om ter gelegenheid van dit i jubileum het korps uniformen aan te I bieden. Verschillende verenigingen zul- len een financiële actie steunen en sti- muieren. bleek op de avond van de C.J.V. weer een uitstekend causeur en een boeken kenner par excellence. Behandelde hij enige jaren geleden een boek uit het Noorse verzet, het boek Pappa's Vrouw, dat hij thans uitvoerig onder de loep nam was van een geheel ander genre. Ook bleek de heer Hoeve de Neder landse leesgewoonten zeer uitvoerig te de jaarlijkse uitvoering in hotel Bom hebben bestudeerd en wist hij tal van de jongste aanwinst van de vereniging interessante bijzonderheden te vertellen, aan het publiek gepresenteerd: de jeugddrumband onder leiding van de heer G. Krijger. De voorzitter, de heer C. A. Hartog, heette speciaal welkom het erelid de heer C. W. Moeliker en het lid van I HAAMSTEDE De Kon. harmonie ..Witte van Haemstede" heelt tijdens Ontspanning bejaarden BROUWERSHAVEN. Het ontspan- ningscomité voor bejaarden organiseer de een middagsamenkomst. Declamatie zang en spelen vormden het afwisse lende programma. Alle bejaarden ont vingen een geschenk. Op de volgende contactmiddag zal een film worden ver toond. BRUINISSE. In het Ned. hervormd verdienste, de heer J. D. Lindhout. Hij verenigingsgebouw werd de grote jaar- hoopte, dat in de toekomst een comité lijkse familie-avond van het C.N.V. ge uit de burgerij het muziekprobleem zal j houden. In zijn openingswoord gaf de aanpakken. Keurig trommelde de jeugd-1 voorzitter, de heer W. van Gilst, een I drumband er hierna op los De Kon. beschouwing en overzicht van het afge- Harmonie speelde onder leiding van delopen jaar, waarin het C.N.V. te Brui-; heer J. A. v. d. Weel. daarna een ze- nisse twee leden door de dood verloor, vental muzieknummers. De opvoering beiden in de kracht van hun leven. Met j Zierikzee kan de schaatsen aandoen ZIERIKZEE De IJsclub achter het Zweedse Roode Kruis Ziekenhuis is voor het publiek open gesteld. Zaterdag zal burgemeester mr. F. Th. Dijckmeester de baan officieel openen. van het toneelspel „Stormeiland" slot werd een succes. tot een minuut stilte werden beide leden j ZIERIKZEE Woensdag 27 januari herdacht. De heer H. Beenhakker, dis- j wordt in het verenigingsgebouw van de OOSTBIJRG. Dinsdagavond werd in r Oostburg een algemene ledenvergade ring van de afdeling West-Zeemvs-Vlaan- deren van de Zeeuwse C.B.T.B. gehou- den. Tijdens deze vergadering hield de lieer mr. S. Sijbrandij. secretaris van de C.B.T.B.. een causerie over het land bouwbeleid van minister Marijnen. De minister heeft, zoals bekend is, de kostprijzen en de garantieprijzen ontkop-1 peld, wat als gevolg heeft, dat hij deze garantieprijzen als hij dat wil zou kun- nen verlagen. Dit is zoals de heer Sij brandij constateerde niet het geval voor 1960. De garantieprijzen voor de gegaran- deerde akk erboutwprodukten zijn zelfs iets gestegen, dit in verband met de l trictsbestuurder van het C.N.V, en propagandistisch woord. Hij sprak waar- gereformeerde kerk een avond gegeven. Vertoond zendingfilm worden de schuwde met klem tegen de misvatting prachtige kleurenfilms „Wat blijft" en als zou de vakbeweging niet meer no- ..Lachende ogen". Deze films werden dig zijn. Met het opvoeren van enkelevorig jaar door ds. Richters te Baarn schetsjes en de vertoning van een twee- opgenomen. Als voorfilm is er een film tal filmpjes werd de gezellige bijeen- j over het zendingscentrum in Baarn. komst besloten. "s Middags is er een jeugdvoorstelling. THOLEN. Tijdens de jaarvergade ring van de bedrijfsstudiegroep Tholen en St. Philipsland, gistermiddag in het Hof van Holland, hebben de aanwezi gen zich grondig verdiept in enkele grond-problemen. Ir. F. F. Kuijpers, rijkslandbouwconsulent voor bodem en bemesting1 le Bennekom heeft een in leiding gehouden over het onderwerp: „Structuurbepalende factoren van de grond". Hij verklaarde, dat de structuur ten nauwste verband houdt met organische bemesting. Deze bemesting onderscheid de ir. Kuijpers in twee groepen: "Dode en levende stof. Voorts deelde hij mede, dat na on derzoekingen is gebleken, dat bij groenbemesting een stijging van de opbrengst tot 40 pet. verwacht kan worden, hetgeen neerkomt op 400 500 per ha. De heer K. Buwalda, hoofdassistent voor bodem en bemesting verbonden aan de rijkslandbouwvoorlichtingsdienst te Goes, borduurde op dit thema ver der. Deze spreker stelde dat de struc tuur van de grond mede beïnvloed wordt door een goede bewerking. Voor de grondbemesting gaf hij zijn toehoorders twee belangrijke punten mee: Zo vroeg mogelijk zaaien en juiste soort klaver kiezen i.v.m. aaltje. Ock vond de heer Buwalda belang rijk, dat in de zomer, nadat de vrucht is geoogst en de groenbemesting bloot komt een kleine hoeveelheid fosfaat wordt toegediend. Vooraf werden de huishoudelijke za ken afgehandeld. Na het openingswoord van de voorzitter, de heer B. G. Frie- deriks uit Tholen kwamen de jaarver- slagen aan de orde. Het ledental was gestegen tot 128, een toename van 26. Vele activiteiten zijn in het afgelopen jaar ontplooid. En toch nog een bati, saldo in kas.... In het bestuur werden herkozen de heren J. Hage te Scherpenisse, M. J. C. Kosten te Tholen en H. Timmers te St. Philipsland en gekozen werd de heer C. Steendijk te Stavenisse, in de vac. J. Markusse. Ten slotte werd het werk plan 1960 ontvouwd: Een excursie, een spuitmiddag en demonstraties met hand gereedschappen, weidesiepen, erwten schoffels en kleine werktuigen (speciaal voor de grovere tuinbouw). HANSWEERT De P.V. „De Blau we Doffer" hield in café „Nationaal" een postduivententoonstelling, waarbij de heer E. Witlox uit Waalre optrad als keurmeester. De uitslag was: 1. oude doffers: 1 F. Dommanschet. 2. Joh. Meyer. 3. A de Leeuw. Klasse 2 oude duivinnen: 1 W. Krijnse Waarde. zu'n°"zèifs -■ l- Sanders. 3. H- Vermue. Klasse 3 d met de jarige doffers: 1. E. Mollet, 2. M. droogte van vorig jaar: die van de melk j Poortvliet 3. J. P. Theenaart. Klasse 4 daarentegen zijn gelijk gebleven. jarige duivinnen: 1. en 3. I. Sanders, 2 De vergadering werd geopend door en 4. A. Marteyn Schore. Klasse 5 jon de voorzitter, de heer Joh. de Feijter uit Se doffers: 1. en 3. Joh. Meyer, 2. J. gekozen de heren K. Kamerling. C. Son- ke en K. van Houte. Getracht zal wor den om in de komende competitie met een tweede of een juniorenelftal uit te komen. De leiding van de vergadering berustte bij de heer K. van Houte. In de consistorie van de geref. kerk te Krabbendijke werd door de V.V.H. een bejaardenmiddag gehouden. Woensdagmorgen om 10 uur zal op het stadhuis te Bergen op Zoom het huwelijk worden voltrokken tussen Stina Free, de Bergse zwemster die enige malen deel heeft genomen aan de Butlinn kanaalrace en Leo van Driel uit Oud- Vossemeer. Schoondijke. Na de pauze werden films vertoond over kali. op 't Hof. Klasse 6 jonge duivinnen: 1. Joh. Meyer. 2. A. Marteyn, 3. W. Krijn se. Klasse 6 late jonge doffers: 1. P- de Blok, 2. F. Dommanschet. Klasse 8 late jonge duivinnen: 1. J. Theenaart, 2. H. Vermue, 3. P. van Eykeren. Mooi- RETRANCHEMENT. De Postdui- ste doffer Jo. Meyer. Mooiste duivin W- venvereniging ..Recht voor allen" heeft Krijnse. dezer dagen haar jaarlijkse tentoonstel- i ling gehouden in café Lute ij n. Er wa ren 98 dieren van goede kwaliteit, waar door het voor de keurmeesters niet ge makkelijk was de kampioenen aan te wijzen- De uiteindelijke uitslag was als volgt: le prijs oude doffers: H v. d. Bus- sche te Sluis; oude duiven: J. v. d. Lijcke te Zuidzande. le prijs paar- ling doffer: J. Visser te Cadzand; paar- ling duif: J. Verheye te Sluis, le prijs jonge doffer: J. Visser te Cadzand; jon ge duif: J. Visser te Retranchement. le prijs najaarsdoffer: M. v. d. Bussche te Sluis: najaarsduif: P- Goossen te Ren- tranchement. •s HEER ARENDSKERKE. Tij dens dorswerkzaamheden raakte op het bedrijf van de heer L. aan de Kerk- weg tijdens het starten een tractor in brand. Door snel ingrijpen kon voor komen worden dat zich in de onmid dellijke pmgeving bevindend pakstro ging branden en daardoor gevaar zou opleveren voor de landbouwschuur. Een brandweerman van 's Heer Arendsker- ke slaagde er in met een poederblus- apparaat het vuur te bedwingen. Er was veel belangstelling voor deze Raa<J Waarde bij CCIl tentoonstelling, wat des te meer bleek toen de kas opgemaakt werd. GOES. De voordrachtskunstenaar Albert Vogel jr. eh de pianist Willem Hielkema traden sisteravond op in de „Prins van Oranje!' voor leden van de Vereniging voor algemene wetenschap pelijke belangen. Beide kunstenaars de monstreerden hun groot talent reeds in het eerste nummer,1. De Nachtegaal van H. Chr. Andersen- dat op muziek ge zet werd door Wflnternits. Vogels' solo optreden met de Balladen van Weru- meus Buning'n, Slauerhoff en anderen dwong de honderden aanwezigen een langdurig applaus af. Het programma voor de pauze werd besloten met enige werken van Chopin die door de vermaar de pianist op weergaloze wijze werden vertolkt. Hielkema hervatte het pro gramma met De Palla's Vuurdans en wederom enige werken van Frédéric Chopin, waarna Vogel zijn kunnen nog eens bewees in .'.Op de dood van de stie renvechter" van Garcia Lorca en „Het stierengevecht" van Albert Helman. RETRANCHEMENT. Op donder dag 21 januari houdt de plaatselijke af deling van de Z.L-M. haar jaarvergade ring' in café De Zon. Nadat de agenda zal zijn afgewerkt houdt mr. J. F. G. Schlingeman een causerie over land- bouwaangelegenheden. verduidelijkt met films, 's Avonds verzorgt de L.J.G. een toneel- en muziekshow. Er is een koffie maaltijd en een verloting. De echtgeno- WAARDE Vanmiddag om drie uur komt de gemeenteraad in openbare ver gadering bijeen. De agenda vermeldt o.m. het aangaan van een kasgeldle ning, het toewijzen van drie woning wetwoningen en een voorstel om de straatverlichting des avonds langer te laten branden. WEMELDINGE Een drietal avon den heeft de fanfare-vereniging O.K.K. weer in het middelpunt van de belang stelling gestaan. Onder leiding van de di rigent, de heer A. van der Cingel werd een vijftal muzieknummers op geestige i en zeer vlotte wijze ten gehore ge- bracht. Uit het steeds terugkerende da- I verende applaus bleek overduidelijk hoe- NISSE Door gladheid van de zeer burgerij van Wemeldinge aan weg is de heer Maas uit Borssele ev<«n zijn fanfarevereniging gehecht is. buiten de gemeente Nisse met zijn per-de pauze werd het blijspel in drie! ---- - w sonenauto in een sloot terecht geko-1 bedriiven Polly Perkins" opgevoerd ten van de leden worden eveneens uit- men. Het was niet mogelijk de wagen j door'de toneelgroep „Heer Hendrik" uit genodigd. Men begint om half drie. met een tractor op de weg te krijgen. 's Heer Hendrikskinderen. Het stuk. dat Door gladheid in sloot Raadsagenda Biervliet de heer L. Bosman. Deze auto was met zand geladen. Persoonlijke onge- B1ERVLIET. De gemeenteraad ver-I luiken deden zich niet voor: aan de gadert vrijdag 22 januari en zal over het auto vvas schade uitbreidingsplan spreken. Voorts vermeldt de agenda de benoeming van een onder- j-i wijzer aan de openbare school b iDrie-- F llllKe SpaOTCljterS UI wegen). Er is slechts een kandidaat, t.w i de heer P J R. Bax te Hontenisse Later gelukte dit wel met de auto van j jn |lej Engelse Devonshire speelt werd r ""op uitnemende wijze vertolkt. In het bijzonder vermelden we het spel van mevrouw J. Schipper-Vermaas en van de heren J. Lindenbergh en P. Schipper. Het succes van de groep werd dan ook met een daverend applaus be loond. BORSSELE. Bij de spaarbank van de coöp. boerenleenbank „Borssele" werd in 1959 ingelegd 1.209.854,36 en i terugbetaald ƒ991.757,25. Het saldo per 31 december bedroeg zonder bijgeschre- AXEL. Het gemeentebestuur is er ven rente 1.738 519,19 Ei werden in toe overgegaan om in diverse straten >1959 44 nieuwe spaarrekeningen geopend metalen papierbakken te plaatsen. Als en twaalf nieuwe J.S.W. rekeningen, steunpunten werden gekozen de straat- verlichtingsmasten. Op de markt en in Hartelijk flf*rht>ir1 rnn de omgeving daarvan zijn ze reeds aan- iiui LViijh lijbCilClu hlirl wez,g- i zondagsschoolleidsters BORSSELE. Onder voorzitterschap van ds. H. Vrijlandt heeft de hervormde zondagsschool afscheid genomen van twee leidsters. Mej. M. Rottier had zich zestien jaar lang met grote liefde ge geven aan het werk van zondagsschool- leidster en mej. J. Ruster heeft zes jaar haar beste krachten gegeven. Ds. Vrijlandt dankte hen hartelijk voor het vele, dat zij in het belang van de zon dagsschool hebben gedaan. Premie woningverbetering GOES. Met grote aandacht heeft dinsdagavond een groot aantal P.T.T.- mensen de boeiende voordracht van !de heer H. Kraan gevolgd. Op aangrij pende wijze heeft deze oudinspetceur van de hoofdstedelijke recherche verteld verteld over zijn belevenissen tijdens zijn dertigjarige loopbaan als recher cheur. Onder de titel: „Penose of prin- semarjj" vertelde de heer Kraan iets over de onderwereld van donker Amster dam. Deze bijeenkomst werd geopend door de voorzitter van de sport- en ont spanningsvereniging P.T.T. „Zeemeeu wen" te Goes, de heer P. v. d. Berge. De heer Kraan begon zijn causerie met de eigenlijke betekenis van de woorden penose en prinsemarij uiteen te zetten. Met een penose wordt iemand bedoeld, die in de onderwereld leeft. Prinsemarij slaat meer op het instituut, dat tracht deze mensen, wanneer zij overtredingen begaaan, te grijpen. Eigenlijk dateert dit woord uit het verre verleden en werd daarmee de justitie bedoeld. Spreker stond voor de pauze uitvoerig stil bij de beroepsmisdadigers, na de pauze be handelde hij de misdadigers, die vaak door omstandigheden tot slec-hte daden gedwongen worden. KAPELLE Op 22 januari 's mid dags om half vier zal de gemeenteraad van Kapelle bijeen komen. De agenda vermeldt onder meer voor stellen tot aankoop van grond in het uitbreidingsplan. ACHTER DE WOLKEN SCHIJNT DE ZON KAPELLE De gezamenlijke afde lingen van de N.C.B.B. en de N.C.L.B. te Kapelle hebben het toneelstuk „Ach ter de wolken schijnt toch de zon" in studie genomen, hetwelk dit voorjaar tijdens een familieavond in Obadja op gevoerd zal worden. Bromfietser gewond bij botsing met autoportier KAPELLE. De bromfietser M. H. is in het buurtschap „De Maalstede" tegen het portier van een bestelauto aangereden. Het portier werd op het ogenblik dat H. passeerde, geopend door J. N. H. werd gewond aan hoofd en ledematen en de bromfiets werd be schadigd. ST. ANNALAND Ds. G. Lans, eme ritus predikant der Ned. Herv. Kerk, thans wonende te Putten (Veluwe) vierde zijn gouden ambtsjubileum. De jubilaris werd op 27 oktober 1879 geboren. Na theologie gestudeerd te hebben, werd bij in 1909 door het Provinciaal Kerkbe stuur van Utrecht toegelaten tot de Evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk. In 1910 deed kandidaat Lans in trede in zijn eerste gemeente Doeveren. Van 19121914 diende hij de Ned. Herv. gemeente van Sint-Annaland, om in 1914 te vertrekken naar Ooltgensplaat, welke gemeente hij in 1917 verwisselde inet die van Monster. Op 1 juli 1920 legde hij zijn bediening neer, in verband met de aanvaarding van het Predikants-Di- recteursschap van de Gereformeerde Zendingsbond in de Ned. Herv. Kerk. Op 30 september 1923 nam hij de Her dersstaf weer op en deed ds. Lans intre de in de Ned. Herv. Gemeente van Ouderkerk aan de IJssel. In 1926 ver trok hij naar Suawoude, om op 19 juli 1931 zich te verbinden aan de Ned. Herv. Gemeente van Huizen (Noord-Holland). Op 1 mei 1945 ging hij met emeritaat. VLISSINGEN. B. en W. hebben de gemeenteraad medegedeeld dat er thans 915 woningzoekenden zijn, waaronder 145 huwelijkskandidaten en 233 bewoners van oodiwoningen. Het college verwacht dat de bouw van een nieuwe hogere technische school op korte termijn mag worden verwacht. De reserve-politie in Vlissingen telt 31 leden terwijl de steitkte 60 behoort te zijn. Voor de vernieuwing wan de te bouwen Ewoutsehool zijn geen plannen ontworpen omdat er geen geld voor beschikbaar is. De tot kleuterschool verbouwde Padox- barak zal waarschijnlijk 1 april in ge bruik worden genomen. MIDDELBURG. Zaterdagmiddag wordt te Middelburg de jaarlijkse al gemene vergadering gehouden van de Zeeuwse Korfbalbond. De agenda ver meldt o.a. een voorstel tot blijvende heffing van 0.25 per seniorlid per jaar ten behoeve van het Broekhuij- senfonds: Een fonds waaruit nieuw op gerichte verenigingen aan renteloze voorschotten worden geholpen. Het be stuurslid de heer L. Soetink heeft zich niet herkiesbaar gesteld. In diens plaats is door het bestuur van de Z.K.B. candidaat gesteld de heer L. Beun uit Middelburg. De vergadering van de Zeeuwse Korfbalbond zal wor den bijgewoond door de heer ir. Del- court uit Eindhoven, hoofdbestuurslid van de Kon. Ned. Korfbalbond die met de belanghebbende Zeeuwse clubs van gedachten wil wisselen over een door breking van het Zeeuwse korfbalisole ment. Deze vergadering zal zich ook moeten uitspreken over het plan om eventueel vaklieden onder de korfbal lers te laten medewerken aan een mo gelijke verbouwing van de Goese vei linghal. OOSTKAPELLE. De muziekvereni ging „Crescendo" heeft in het vereni gingsgebouw een voortreffelijke uitvoe ring gegeven onder leiding van de diri gent, de heer P. Wisse. De voorzitter, de heer A. Don huldigde drie muzikanten, die geruime tijd lid zijn geweest van het korps, Zij ontvingen ieder een boeken bom Het zijn de heren A. Joziasse (30 jaar lid), J. Wondergem (25 jaar lid) ën A. W, Louws (5 jaar lid). Het cabaretgezelschap Kameleon uit Vlissingen verzorgde het programma na de pauze. Zaterdag a.s. wordt de uit voering herhaald. WISSENKERKE In de maandag ge houden raadsvergadering heeft burge meester J. van Halst een terugblik ge- geworpen op 1959 en verklaard dat naar zijn mening in het afgelopen jaar vrij veel wensen zijn vervuld. Kamper land kreeg een nieuwe riolering, het eerste gedeelte van het recreatiegebied De Banjaard werd bouwrijp gemaakt, verschillende zomerwoningen kwamen gereed, de vernieuwing van het rusthuis is voltooid en de bouw van een hotel is in volle gang. Met de bouw van het Groene Kruisgebouw te Kamperland is een begin gemaakt en men hoopt dat dit jaar een dergelijk gebouw annex een verpleegsterswoning te Wissenkerke kan worden gerealiseerd evenals de bouw van een kleuterschool te Wissen kerke. Op het verlanglijstje voor 1960 staan o.a. het maken van een pasveersloot ln het kort 7.20 WEMELDINGE Van de zijde van het gemeentebestuur van Wemeldinge wordt meegedeeld, dat zij, die in aan merking willen komen voor een premie voor woningverbetering' en -splitsing of voor w.c.-verbetering zich ter gemeente- secretarie kunnen aanmelden tot en met J de wijkverpleegster gehouden moeder- KAPELL]E. In het Sportgebouw werd een $nd-les gehouden van de door 21 JANUARI RADIO j HILVERSUM I, 402 M ochtend AVRO: 7.00 Nws; 7.10 Gym; Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO 8.00 Nws; 8.15 Gram; 9.00 Gym v d vrouw; 9.10 De Groenteman; 9.15 Gram; 9.35 Waterst; 9.40 Morgenwijding; 9.55 Gram; 10.00 Gram; 10.50 V d kleuters; 11.00 Tussen de wal en het schip, praat je v d vrouw; 11.15 Gram; 11.40 Alt «n piano. middag 12.00 Lichte muz; 12.30 Land- en tuinb meded; 12.43 Pianospel, 12.50 Uit het be drijfsleven, lezing; 13.00 Nws; 13.15 Me- ded of gram; 13.20 Metropole ork; 13.55 Beursber; 14.00 Pianorecital; 14.30 V d vrouw; 14.50 Gram; 15.05 Anna Karenina, hoorsp; 15.45 Gram; 16.00 Van vier tot vijf; 17.00 Hoornensemble; 17.15 V d jeugd. avond 18.00 Nws; 18.15 Lichte muz; 18.30 V d jeugd; 18.45 Sportpraatje en rally de Monte Carlo; 18.55 Gesproken brief; 19.00 V d kind; 19.05 Gevar progr; 20.00 Nws; 20.05 Radio Filharm ork en solist; 21.20 Act; 21.35 Lichte muz; 22.00 Muzikale le zing; 22.30 Nws en beursber v New York; 22.40 Radio Filharm ork en solist; 23.00 Sportact en rally v Monte Carlo; 23.10 Nwe gram; 23.5524.00 Nws. HILVERSUM II, 298 M ochtend KRO: 7.00 Nws; 7.15 Gram; 7.30 V d jeugd; 7.40 Gram; 745. Morgengebed en overweging: 8.00 Nws; 8.15 Rally de Monte Carlo; 8.25 Gram; 8.50 V d vrouw; 9.40 Gram. NCRV; 10.00 Gram; 10.30 Morgendnst. KRO: 11.00 V d zieken; 11.45 Gewijde muz. middag 12.00 Middagklok - noodklok; 12.03 Pia nospel; 12.25 V d boeren; 12.35 Land- en tuinb meded; 12.38 Gram: 12.50 Act; 13.00 Nws; 13.15 15 jaar geleden, praat je; 13.20 Lichte muz; 13.40 Lichte muz. NCRV: 14.00 Gram; 14.30 Avondrust dl 8, hoorsp: 15.00 Pianorecital; 15.30 Gram; 16.00 Verkenningen in de Bijbel, lezing; 16.20 Lezing met gram; 17.00 V d jeugd; 17.30 Gram; 17.45 Lichte muz. avond 18.15 Sportrubr; 18.30 Koor en piano; 18.50 Sociaal perspectief, lezing; 19.00 Nws en weerber; 19.10 Op de man af, praatje: 19.15 Vocaal ens; 19.30 Radio krant: 19.50 Pol praatje; 20.00 Gevar pro gr; 22.00 Periodieken-parade; 22.10 Gitaar- muz; 22.30 Nws; 22.40 Zaalsportuitsl; 22.45 Avondoverdenking: 23.00 Orgelconc; 23.30 Gram; 23.55—24.00 Nws. 30 januari 1960. Na deze datum zal, behoudens hogere I goedkeuring, worden beslist voor welke woningen een premie kan worden toe- gekend. PROPAGANDA VOOR JEUGDNATUUR WACHT TERNEUZEN. Voor de leerlingen van de hoogste klassen van alle lagere scholen zal op 22 januari een propagan- da-dag van de Jeugdnatuurwacht wor den gegeven. De heer J. Voorhoeve uit Voorburg, voorzitter van de stichting „Jeugd en natuur" zal voor de leerlin gen spreken en er zullen natuurfilms worden vertoond. Voor Terneuzen wor den deze bijeenkomsten gehouden in het hervormd jeugdgebouw „De Scha kel" aan de Kerkhoflaan, voor Sluiskil in het patronaatsgebouw. De kinderen kunnen zich na 22 januari opgeven als lid van de Jeugdnatuurwacht. waarvan de officiële installatie in de loop van de maand maart zal plaats vinden. In hotel „Het Wapen van Burgh" te Burgh kwam een groot aantal dames, leden van de Ned. Ver. van Huisvrou wen, bijeen om een causerie aan te horen over bouwen en wonen. De hobbyclub heeft in café Koeman te Waarde een gezellige avond gehou den met als doel: versterking van de kas. Na het openingswoord van de heer Iz. Kole werd een vlot programma af gewerkt. Tot diaken in de ned. herv. kerk te Zoutelande is benoemd de heer C. van Sluijs jr. Belangen politiek is nadelig RILLAND. In de vergadering van de a.r. kiesvereniging heeft de heer drs. B. Witteveen uit Goes een interessante causerie gehouden over „Belangepolitiek in de partij nadelig voor de chr. sa menleving". Een geanimeerde bespre king volgde. WAARDE. In de jaarverslagen, uit gebracht tijdens de jaarvergadering van de voetbalvereniging Waarde, kwam naar voren, dat de vereniging steeds meer nieuwe leden kan inschrijven De kas vertoont een gunstig Deeld. Tot be stuurslid werd gekozen de heer Joh. de Leeuw. In de elftalcommissie werden Microkorfbal Z.K.B. en kleuter-cursus. Ter gelegenheid hier van werden door zuster Fuijkschot enke le filmpjes vertoond over de opvoeding en grootbrenging van kinderen. Voor de ze cursus, en ook voor de eind-les. be stond grote belangstelling. Als blijk van waardering voor de ge geven lessen werd aan zr. Fuijkschot een bloemstuk aangeboden door één van de leerlingen. GOES Nu het mierotournooi van de Zeeuwse Korfbalbond voor de helft is afgewerkt begint er in bijna alle al- delingen tekening te komen in de krachtsverhoudingen. De topwedstrijd voor vrijdagavond is die tussen Togo 1 en Vios 1 in klasse la. Vios 1 won tot nu toe reeds twee wedstrijden en zou zich dus kampioen kunnen noemen in dien nu ook van Togo 1 zou worden ge wonnen. Of de Goessenaars het echter zo ver zullen laten komen is te be twijfelen. Zowel Elto 1 als Olympia 1 zijn feitelijk al kansloos. Wij tippen Elto 1 in deze ontmoeting als winnaar. In 2 a krijgt Volharding kans de slechte indruk die het de eerste ontmoeting ach ter liet wat goed te maken. Het zal te gen Tjoba 2 echter goed beslagen ten ijs moeten komen om te winnen. In 2c kan TOP 1 de volle winst binnenhalen tegen Blauw Wit 2. In 3a is Togo 2 te gen Olympia 2 goed voor de tweede overwinning in het mierotournooi. In 3 b gaat Tjoba 4 naar alle waarschijn lijkheid zijn derde nederlaag tegemoet tegen Vedo 2. In de adsp. afd. b zal Volharding zijn goede kansen willen be houden door van Vios te winnen. Raad Waarde Brief over verzwaring WAARDE. De gemeente heeft dok ter J. P. Roos eervol ontslag verleend als gemeentearts. De rekening 1959 van de gemeente werd voorlopig vastgesteld. De gewone dienst heeft een batig slot van ƒ3661,10. Een woning aan de Wil- helminastraat werd toegewezen aan C. Goud en twee huizen aan de Juliana- straat aan J. P. Schrier en J. J. Schrier. De straatverlichting zal 's morgens en 's avonds een kwartier langer branden. De lantaarn in de WiLhelminastraat z=al voorlopig des nachts blijven branden. Voor de verlichting te Luchtenburg is nog geen toestemming gegeven door de P.Z.E.M. Besprekingen zijn gevoerd over uitbreiding van het aantal ritten op de buslijn Waarde-Goes. Binnenkort komt er een voorstel. Op voorstel van wethouder A. H. Mol besloot de raad aan het waterschap De Brede Watering van Zuid Beveland te verzoeken de dijk van de Westerschelde vanaf de grens Kruiningen tot de West- veertpolder zo spoedig anogelyk te ver zwaren. ["televisie I NEDERLAND NTS 10.00 Journ en weeroverz. VPRO 20.20 Gesprek; 20.30 Lady Windermere's waaier, comedie DUITSLAND 17.0018.00 Rep. (Regionaal progr NDR: 18.45 Die Nordschau. WDR: 18.45 Hier und Heute. NDR: 19.25 Sehpferdchen zeigt: Express. WDR: 19.25 Intermezzo: Tick-Tack-Quiz): 20.00 Nws; 20.20 Praat je; 20.55 TV-spel. BELGIË VLAAMS 19.00 V d jeugd: 19.30 Nws: 20.00 Kunstprogr; 20.30 Toneelspel; 23.00 Nws en journ. BELGIË FRANS 17.00—18.00 V d jeugd; 19.00 V d oude re kijkers; 20.00 Journ; 20.35 Télé-Match: 21.35 Pilmkron; 22.50 Journ. De mondaccordeonvereniging ..Schel- degalm" te Ellewoutsdijk gaf de jaar lijkse uitvoering o.l.v. de heer de Pun- der. Na het openingswoord van de heer J. Goetheer werden een groot aantal nummers op vlotte wijze afgewerkt. Het toneelstuk „Schip op strand" werd op gevoerd en burgemeester Lodder sprak een slotwoord. Voor zijn arbeid kreeg de heer de Punder nog een aandenken De te Bruinisse benoemde wijkver pleegster mej. A. van der Meijde uit Nieuwe Tonge heeft voor haar benoe ming bedankt. De tijdelijke verpleegster, mejuffrouw zuster de Stigter, had in middels een betrekking aanvaard in het Zweedse Roode Kruis Ziekenhuis te Zierikzee. voor de kom van Wissenkerke, de bouw van een chr. school en een openbare la gere school met gymnastieklokaal te Wissenkerke en de bouw van een chr. kleuterschool met gymnastieklokaal te Kamperlanda In 1959 zijn 77 bouwvergunningen ver leend tot een totaal bedrag van ƒ948.551 aan bouwkosten. Wissenkerke hoopt en kele woningwetwoningen toegewezen te krijgen, ook voor krotopruiming. Het aantal in- en uitgaande schepen in de haven van Kamperland bedroeg 496. De opbrengst van de haven was ƒ9958.09. Het oudste raadslid, de heer C. J. de Smit dankte de voorzitter voor zijn uit eenzetting. De blokploeg van de B.B. te Kamper land kreeg 32 gulden voor de aanschaf van serviesgoed. Op voorstel van de heer De Smit werd besloten ook de koffie, die tijdens de oefeningen wordt gedron ken, door de gemeente te doen betalen. De burgemeester stelde voor deze rege ling dan ook te doen gelden voor de brandweer, waarmede de raad akkoord ging. Naar aanleiding van een vraag van de heer J. A. Filius deelde de voor zitter mede dat de animo voor de B.B. groter kon zijn. Er is nu een nieuwe commandant Uitbreidingsplan De raad stelde het uitbreidingsplan voor het recreatiegebied De Banjaard vast. Op een vraag van de heer De Smit of particulieren grond mogen kopen of verkopen gaf de voorzitter een bevesti gend antwoord. Het is echter verboden hier te bouwen of er kampeergelegenheid te scheppen. Bij de rondvraag vroeg de heer De Smit voortaan op zondag zand te doen strooien op glade wegen en voorts werd een artikel in een socialistisch dagblad besproken. Men kon weinig waardering opbrengen voor deze publikatie. KAMPERLAND De uitslagen van de postduivententoonstelling, die in het verenigingsgebouw „Renata" is gehou den, luiden als volgt: klasse I oude dof fers: 1. W. C. Versluis, 2. A. P. de Haze, 3- Jac. Wilderom. Klasse 2 oud duivinnen: 1. J. J. Goulooze, 2. L. van Liere. 3 G. van Liere. Klasse 3 een jarige doffers 1. J. J. Verwey, 2. J S Versprille, 3. W. C. Versluis. Klasse 4 eenjarige duivinnen 1. Jac. Wilderom, 2. L de Touw-van Boven, 3. S. M. Bran derhorst. Klasse 5 jonge doffers 1. W. C. Leenpoel, 2. J. J. Verwey, 3. L. de louw-van Boven. Klasse 6 jonge duivin- nen 1. J. J. Goulooze, 2. Sm. Brander horst, 3. J. S. Versprille. Klasse 7 la te jonge duiven 1. W. C. Leenpool, 2. R. Steur. Mooiste doffer J. J. Verwey. Mooiste duivin J. J. Goulooze] De keur meester was R. Dirven te Middelburg. „Zanglust" gaf uitvoering NIEUWDORP- In het kerkgebouw van de geref. gemeente gaf de zang vereniging „Zanglust" een uitvoering on der leiding van de heer C. Nieuwen- huijse. Van het plan om in combinatie met de zangvereniging „De Lofstem" uit W-olfaartsdijk deze uitvoering te houden, moest wegens omstandigheden worden afgezien. Het programma bevat te psalmen en enige liederen. Van de laatste kwamen „Russisch Vesper- koor", „De Heer is groot" en „Vaste Rots" het mooist tot hun recht. Voor de psalmen zou een wat zachtere uit spraak beter geweest zijn. De heer H. Moerdijk bespeelde het orgel. Raad Domburg vergadert DOMBURG De gemeenteraad komt donderdag bijeen. De agenda vermeldt onder meer de verbetering van de Ba- belweg, grondruil met polder Walche ren, begroting gemeente en instelling voor sociale zorg voor 1960, wijziging politieverordening en vaststelling bizon- dere rooilijn. Uitvoering .Zuidwesters SOUBURG. De gymnastiekafdeling van de Zuidwesters heeft in de Zwaan de jaarlijkse uitvoering gegeven. Na het uitvoerige openingswoord van de waar nemend voorzitter, de heer P. Diele- man, hebben de leden in diverse oefe ningen hun beste beentje voorgezet. De oefeningen stonden op een zeer behoor lijk peil. Vooral het werk van de jon gens b was prima te noemen. De zaal was matig bezet. Aan het slot kregen met name dankwoorden te incasseren de hoofdleider, de heer B. Harinck en de dames N. Harinck-Joosse, R. Joosse en L. Castel. Beginsel in praktijk SINT LAURENS. De A.R. kiesver eniging vergaderde onder leiding van de heer J. Riemens. Als spreker trad deze avond op de heer A. de Buck Pzn. met het onderwerp: ,.De practijk van het beginsel en het beginsel van de practijk". Over dit onderwerp werd uit voerig van gedachten gewisseld. Ver der deed de voorzitter nog enkele me dedelingen over gemeentezaken. Drie personen meldden zich aan als lid. De jaarvergadering werd vastgesteld op 12 februari, in welke vergadering als spre ker zal optreden de heer H. van Eijs- den te Rotterdam, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, over het onderwerp: „De politiek van heden' WESTKAPELLE. De C.J.M.V. uit Miillheim (Duitsland), die vorig jaar een noodboerderij te Westkapelle had gehuurd, heeft voor een periode van 10 jaar de oude „School met de Bijbel" van de gemeente gehuurd. Het ligt in de bedoeling de school wat op te knap pen en er een gezellig zomerverblijf van te maken. De noodboerderij zal eveneens aangehouden worden. KOUDEKERKE. De plaatselijke af deling van de C.B.T.B. vergaderde on der leiding van de heer W. J. de Schip per. De heer De Schipper werd herko zen als voorzitter. Mr. Sybrandy gaf een uiteenzetting over de activiteiten van de C.B.T.B. en het landbouwschap en verduidelijkte dit door middel van het flanelbord. Na de ze lezing werden enige vragen gesteld. AAGTEKERKE. Een damcompe- titiewedstrijd tussen Aagtekerke 2 en Souburg 2 is door Aagtekerke met veer tien tegen zes gewonnen. De uitslagen waren: F. BlaasA. de Pagter 20; A. LouwsJ. Sinke 11; A. Maljers J. Veenstra 2—0; J. MaranusJ. de Wolff 20; S. de VisserP. de Wolff 20; D. Trielier Dz—B. v. Eenennaam 11; A. FrankeM. Marijs 20; J. Houmes—M. Bronke 11; J. Houmes J. v. Sluijs 11; W. HoumesP. Marijs 02. Aanrijding te Vlissingen VLISSINGEN. In de Paul Kruger straat ontstond een aanrijding tussen twee auto's. A. uit Axel, bestuurder van een veeauto, wilde de Van Dishoekstraai inrijden en kwam in botsing met een personenauto, bestuurd door W. uit Vlis singen. De naast hem zittende W. werd uit de auto geslingerd en moest met een hoofdwonde in een ziekenhuis worden op genomen. Beide auto's werden zwaar be schadigd. ANNA JACOBAPOLDER. Onder leiding van de heer A. C. van Strien vergaderden d'e leden van de vereni ging tot stichting en instandhouding ener school met den Bijbel. De voor zitter las Job 1:15, waarna hij het commentaar over het vijfde vers uit het dagboek van ds. Van Duin voorlas. Wegens het vertrek van de heer G. L. van Driel, die de penningen beheer de. werd als bestuurslid gekozen de heer Jac. Quist Azn. Na zijn afscheids woord aan de heer Van Driel overhan digde de voorzitter hem het dagboek van ds. Van Duin. Tijdens de rondvraag vroeg de heer G. J. de Jager inlichtingen betreffen de de naschaderegeling. De voorzitter en burgemeester L. J. de Jonge deel den hieromtrent het een en ander mee. Op verzoek sloot de heer Chr. Wisse deze vergadering met dankgebed. Raad Vlissingen vergadert donderdag en vrijdag VLISSINGEN. De gemeenteraad komt donderdagavond bijeen voor het aanhoren van de nieuwjaarsrede van burgemeester mr. B. Kolff en het be handelen van de gewone agenda. Vrij dagmiddag vergadert de gemeenteraad ter behandeling van de begroting 1960. VLISSINGEN. B. en W. stellen de raad voor te besluiten tot aankoop van de hofstede Paauwenburg. Het bedrijf bestaat uit twee percelen. De gemeen te Vlissingen heeft de grond nodig voor het z.g.n. uitbreidingsplan Paauwenburg. Het ligt in de bedoeling de pachters een vergoeding te geven. Oranjever. nam afscheid van de heer Bierens SCHORE. Op de traditionele uit voering van de oranjevereniging heeft de voorzitter, de heer W. Bierens, af scheid genomen. Hij bracht de inwoners van Schore dank voor de altijd spontane medewerking, gedurende vijftien jaar als voorzitter ondervonden. Het bestuurs lid. de heer C. Gorid, sprak de schei dende voorzitter hartelijk toe. Op deze uitvoering werden voorts eni ge films vertoond en voerde het toneel gezelschap van de C.J.M.V. uit Hans- weert het stuk „Mijn vrouw verlangt sa laris" op. KAPELLE De Oudejaarsavond-col lecte te Biezelinge bracht 151,91 op in de Nederlands Hervormde Kerk. ANNA JACOBAPOLDER. De zang vereniging „Crescendo" heeft in „Ons Dorpshuis" haar jaarlijkse uitvoering gegeven. De zestien liederen die het programma bevatte werden nog uitge breid met twee duetten en een solo- nummer. Na de pauze wekte de diri gent, de heer Jac. Moerland, de aan wezigen op zich te scharen in de rij der zangers, „want", zo zei hij, „we hebben onze stem niet alleen gekre gen om te spreken maar ook om te zingen, om zingend Gods lof te verkon digen". De heer C. Quist sprak een kort openingswoord. Zeeuwse schaakcompetitie Glorieuze overwinning VLISSINGEN De Koudekerkse schakers hebben in café Kievit hun plaatsing in de eerste klasse op beslis te wijze gerechtvaardigd. Vlissingen II slaagde er niet in een enkele partij te winnen. Hoewel M. Donze een goede kans had zijn partij te winnen beging hij. door tijdnood gedwongen, een overhaaste be slissing waardoor hij kansloos werd. A. Mast stond op twee keer gewonnen doch ook hij slaagde er niet in zijn par tij voor Vlissingen te winnen. De uitslagen waren: M. DonzeA v. d. Heyden 0—1. J. HoogslraateG. Klap 14—14; A. Mast—J. de Witte 0—1; C J. Mommaas—M. v. d. Heyde V2' P. LangedykL. Bimmel 0—1: A. Has selaar—Chr. Schipper >2—'4; G. N Steinhauser—J. Stcutel V4'4; J P Wytenburg—N. Marinesse 0—1; J. c iKoetsenruiter—J. Wielenmaker '2—'2 en H. ReinhoutC. Vos 0—1. Scheepvaart Vlissingen Vlissingen aangekomen 18 i Ned. Orienf Bel. Scaldis. Dts Krautsand 19/1 Geen Vlissingen vertrokken: Geen 19/1 Ned O- rient Gepasseerd naar Antwerpen (Ned. schepen) 18/1 Geen 19 1 Nore. Rijnhaven. Mount Eve rest, Maartje, Wulp, Meerkerk, Eagle Gepasseerd naar zee (Ned. schepen 18 1 Kampei-dijk, Kars, 19 1 Gramsbergen, Lenv IJsel, Prins Jolian Willem Friso, Steenbergen' Maas, Kloosterdtjk. Sommelsdijk, Curasao.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 5