VLISSINGEN WAS TEGEN DOS IN TOPVORM Elektrificatie van 33 onrendabele percelen OSE&SSE3 HUIS 3 Nieuwe veiling Goes „in staal" Met bouw kleuterschool reeds begonnen Tien jaar hervormd seminarium Sportbonden vragen B. en w. oude veiling aan te kopen C.N.V. STEUNT RAMPENFONDS Binnenkort in nieuw gebouw door Zeeland II S ZEEUWSCH DAGBLAD Zeeuwse damcompetitie DAMCOMPETITIE Gemeenteraad Serooskerke (W) Neem dit tabletje tegen aambeien om de pijn te stillen prachtige tafellakens bij Hooimeijer vers-bros beschuit. vers-bros beschuit w/IE HET PROGRAMMA van die vier W maanden overziet, schrikt wanneer hij hoort, dat in de eerste semester nog veel meer hooi op de kerkelijke vork genomen werd dan nu: toen'had men de neiging alles te willen en was het programma inderdaad een volle, ge. schudde en overlopende maat. Cijfers en feiten van het seminarie ZWANEN VROEGEN VOORRANG RAAD SHEER ARENDSKERKE ["televisie i Dinsdag 19 januari 1960 Kag. 5 GOES. Zand., steen en hout. Dat is eigenlijk nog maar het enige, wat er te zien is van de in aanbouw zijnde nieuwe veiling aan de over kant van de Zeeuwse spoorlijn. Toch wil dat niet zeggen, dat er de laatste maanden niet hard gewerkt is door de mensen (tegen wil en dank nu in vorstverletvan bouw bedrijf Stegink uit Vlissingen. Men was zogezegd ondergrondsbezig. Het heien van palen en het leggen van de fundering heeft heel wat tijd gevergd. Sinds kort zijn, in staal, de contou ren waar te nemen van wat in de toe komst de afmijnzaal gaat worden,. En vanaf de grond zien wij de vloer, traps gewijze, oplopen. Er begint tekening te komen in de situatie. Men kan ook niet verwachten, dat de bouw van dit uitgebreide complex van de veilings vereniging Zuid-Beveland te Goes, waar voor meer dan een miljoen op tafel moet komen, binnen een half jaar ge reed is. Boven deze stalen opbouw worden nog enkele ruimten geschapen. In het plan zijn nl. boven de afmijnzaal de kantine, met daktuin, en' de bestuurskamer ge projecteerd. Al wordt dan met bekwame spoed gewerkt aan de voltooiing van dit gi gantische bouwwerk, gelegen aan de Fruitlaan, toch zal het nog wel 1961 worden voor de nieuwe veiling in ge bruik kan worden genomen. En zo lang zullen de ..klanten" van de veiling ge holpen moeten worden in het veel te kleine complex aan de Terwelstraat. SPORT Intussen hebben enkele sportorganisa ties het oog gevestigd op de oude vei ling. Zoals bekend wordt tijdens de wintermaanden, met de welwillende medewerking van het veilingbestuur, elke week zaalhandbal en microkorfbal beoefend in de ruime neerzethal. Het Ned. Handbalverbond, afdeling Zeeland en de Zeeuwse Korfbalbond hebben in een brief aan het college van B. en W. gevraagd of het gemeen tebestuur bereid is de oude veiling aan te kopen. Vakmensen van beide sport organisaties hebben zich bereid Ver klaard de veiling in hun vrije tijd te verbouwen en de nodige voorzieningen te treffen. Beide bonden zien aankomen dat het in de toekomst gedaan is met de uit oefening van deze sporten. En daarom dringen zij er bij B. en W. op aan de veiling aan te kopen. Bovendien zou de verbouwing door eigen mensen een aan zienlijke besparing in de kosten beteke nen. De sportbonden willen de zuidelijke muur opbreken en enkele meters ver plaatsen. Momenteel is er plaats voor circa 600 personen en na de verbou wing zouden circa 2000 kijkers een plaatsje kunnen vinden. KAPELLE. De damclub „Kapelle" hield in het verenigingsgebouw „Obad- ja" haar onderlinge competitie-wed strijd. De uitslag was als volgt: C. van Overloop—Chr. Korstanje 1—1; A. v. d. Schraaf—J. op 't Hof 2—0; H. v. d. Vrie—G. Lepoeter 2—0; J. C. Wal- rave—C. Sulsters 0—2. Burgemeester van Zieriksee stelt pand in gebruik ZIER1KZEE- Het nieüwe bedrijfs pand van de N.V. Confectiefabriek v.h. G. F. van Dam Coöp. het Industrie terrein zal zaterdag 30 januari officieel in gebruik worden gesteld door burge meester mr. F. Th. Dijckmeester. SËB006KERKE. Voor de eerste keer in dit jaar kwam de raad van Se rooskerke maandagmiddag bijeen. In zijn nieuwjaarsrede merkte waarnemend burgemeester a. de Kam op dat het jaar 1959 vooral voor de agrarische bevolking niet ongunstig is geweest. Belangrijk voor de gemeente was het tot stand ko men van de rioolwaterzuiveringsinstal latie en het gereed komen van de plan nen voor de nieuwe twee-klassige kleu terschool, die in het uitbreidingsplan zal worden gebouwd. Minder rooskleurig noemde de voor zitter de onderhandelingen over de her indeling, waarbij volgens hem met de wensen van de gemeente geen rekening werd gehouden. Ook moest hij tot zijn spijt constateren dat het inwonertal van Serooskerke met 40 personen was terug gelopen. Dit noemde hij funest voor de gemeente, daar de teruggang remmend zal werken op vele facetten van het da gelijks leven, zoals onderwijs en finan ciële positie; er werden in 1959 twee wo ningwetwoningen toegewezen; het stimu leren van de premiebouw had enig po sitief resultaat. Daarentegen moesten enige krotwoningen worden afgebroken, zodat het totaalbeeld weinig vooruitgang vertoonde. Hij meende dat het toekomstbeeld enigszins somber was. Het algehele te genwoordige beleid kon plaatsen doen doodbloeden hoewel het klimaat voor vestiging er gunstig is. Een winstpunt voor 1960 is het in vervulling gaan van een lang gekoesterde wens, namelijk de bouw van de kleuterschool. Ook riolering en straatverlichting zullen aanzienlijk worden uitgebreid. De voorzitter deelde mede dat de bouw van de kleuterscbool onlangs werd aan besteed. De hoogste inschrijving bedroeg ,f 69.230, de laagste, van de firma Jobse te Serooskerke, bedroeg 57.090. Het werk werd aan de firma Jobse gegund. Met de bouw van de school is reeds een aanvang gemaakt. Aan Gedeputeerde Staten zijn in verband met het bouw volume 20 gevallen opgegeven die voor toewijzing vatbaar kunnen worden ge acht. De raad gaf zijn goedkeuring aan het voorstel Ibij de Coöp. Boerenleenbank een lening ad ƒ96.000 aan te gaan die tegen 414% in 30 jaar zal worden afgelost. Het bidrag zal o.m. dienen ter financiering van de kleuterschool, riolering, elektri citeit en kosten van het uitbreidingsplan. De gemeenterekening over het jaar 1959 werd na te zijn gecontroleerd voor lopig vastgesteld. Voorts heeft de raad besloten het gemeentepersoneel voorlo pig een voorschot te verlenen van 9 pet. van de jaarwedde per 1 januari 1960, over het eerste kwartaal van dit jaar, in verband et de onderhandelingen die over salarisverhoging v-oo-r gemeenteper soneel gaande zijn. MIDDELBURG Voor de competitie van de Zeeuwse Dambond werden de volgende wedstrijden gespeeld, waarvan de uitslagen luiden 'als volgt. Hoofdklasse: Gespeeld te 's-Gra venpolder tussen 's-Gra- venpolder en Souburg: IJ. Blom-J. van Ee- nennaam 2—0. A. Krijger-F. van Dixhoorn 02, L. J. Verkerke-A. van Sorgen 20, G. Blom-D. Meijer 1—1. F. Harthoorn-J. Schou ten 2—0. H Nieuwdorp-L. Leijnse 20, L. Boogert-C. van As 02, J. op 't Hof-M. Louws 11. M. C. Huibregtse-L. van Soelen 0—2, W. Krijger-J. D' Hondt 0—2. Na een spannende strijd eindigde deze wedstrijd in een 10—10 gelijk spel. Gespeeld te Aagtekerke tussen Aagtekerke en Yerseke: J J. Engelvaart-R. Rijkse 11, J. Blaas-J. Louwerse 02, S. Blaas-P. Hoog- strate 11, A. Willemse-P. v. d. Vrede 11, P de Visser-E. Janse 2—0, F. Krijger-F. v. d. Boomgaard 0—2. M. C. de Smit-C. de Rooij 2—0. L. Trieller-P Louwerse 2—0, C. Jonge- pier-M. Huissoon 2—0, D. Trieller-J. Gunter 2—0. Aagtekerke won met 13—7. Gespeeld te Goes tussen Vlissingen en D.O.S. (Vrederust): W. Heydra-A. v. d. Kreeke 2—0, Joh. Lere-J. H. Blank 2—0.*) C. van Rijswijk- H. Brouwer 2—0. E. A. Schuitema-A. Hoile- stelle 2—0. Joh. de Smet-C. Suurland 20. P. Goedbloed-J. Goudswaard 2—0. H. de Vlieger- F. Openneer 20, L. Goedbloed-W. Dommisse 2—0, P. Maas-L. Maat 2—0, L. Labruijére-J. Priem 20. Punten reglementair toegekend, wegens niet opkomen van de tegenpartij. Vlissingen won met niet minder dan 20—0. Ie klas; Gespeeld te Goes tussen Souburg II en D.O.S. II (Vrederust): A. de Pagter-J. de Kraker I—1. J. Sinke-J. Korevaar 0—2. J. Veenstra-J. Willemse 20. J. de Wol££-H. Blok 2—0, M. Bronke-J. de Longte 2—0. P. van Sorgen-J. Suurland 2—0. P. de Wolf£-G. Blommers 02. M. Marijs-H. Roeleveld 2—0. J. van Sluijs-J. van Dijk 2—0. P. Marijs-A. v. 6. Stegen 20. Deze wedstrijd is gewonnen door Souburg met 155 Gespeeld te Middelburg tussen Middelburg II en Oostdijk I: C. van Rijswijk-J. Kriekaart 02. G. M. v. d. Voorde-Jac. van Iwaarden 2—0, M. Reijnhout-M. Sinke 0—2. A. Corne- lisse-A. van Weele 0—2. J. B. Parinussa-Jan van Iwaarden 02. K. J. de Koeyer-J. Boone 0—2, F. Adriaanse-C. Hennekij 02. M. Pou- welse-L. Nieuwenhuijzen 1—1. C. van Rijswijk sr-M. de Bat 0—2, B. Flipse-J. Luteijn 2—0. Oostdijk bleek in zeer goede vorm te zijn. want met niet minder dan 15—5 kreeg hier Middelburg II zijn eerste nederlaag te incas seren. Gespeeld te Aagtekerke tussen Aagtekerke II en Yerseke II: F. Blaas-n.o.g. 2—0. A. 9 en 10 werden onbezet, en overeenkomstig remise gegeven. Met een stand van 99 ge lijk en één afgebroken partij werd deze wed strijd beëindigd. Gespeeld te Koudekerke tussen Lammeren- burg I en 's-Gravenpolder II: A. de Buck-A. Dubbelman 11, P. van Vlijmen-W. v. d. Vel de 20. A. Francken-B. Braam 2—0, I. Vinke- J. Felius 1—1, F. Brasser-J. Kesselaar 2—0, A. Aarnoutse-C. Hubregtse 0—2, W. Koppe- jan-J. Verdonk 11, C. Geljon-C. Hoogesteger 20. A. C. Koole-J. Koopman 0—2, J. Koppe- jan-J. v. d. Velde 20. Lammerenburg won met 137. Advertentie enom afdoend een einde te maken aan die hinderlijke kwaal. Als U de Hemotabkuur volgt kunnen zalf of zet pillen achterwege blijven. De zwellingen slinken al gauw, genezing wordt tege lijkertijd bevorderd. Daarom, ook voor U Hemotabs. om van aambeien spoedig te herstellen. De complete kuur 1.47) bij apothekers en drogisten. UTRECHT De verbondsraad van het Christelijk Nationaal Vakverbond heeft in zijn gisteren te Utrecht gehou den vergadering besloten, een bedrag van 10.000 gulden over te maken aan het nationaal Rampenfonds ten behoeve van de slachtoffers van de overstro ming in Tuindorp-Oostzaan. Scheepvaart Vlissingen Vlissingen aangekomen: Geen. Vlissingen vertrokken: 18/1 Ned. Confid. Gepasseerd naar Antwerpen (Ned. schepen) Louws-n.o.g. 2—0. A. Maliers-G. van Noorden j 17/1 Memnon. Fivel, Maarsbergen, Prins Jo- 0—2. J. Marenus-C. Ridderhof 1—1, S. de Vis- ban Willem Friso. Orient, Fendo, Herman ser-J. Ridderhof af<*ebr.. D Trieller jr-JVl. Buisman. 19/1 Kloosterdijk. Maar. Hannewijk 1 1. A. Francke-D. A. Rijk 1—1.' Gepasseerd naar zee (Ned. schepen) 17/1, J. van Rooijen-A. P. Mevaard 0—2. de borden Mataram, Weltevreden, 18/1 Memnon. Van een medewerker DRIEBERGEN. Sinds tien jaar komt er heel wat kijken, eer de hervormde theoloog van de collegebanken verdwijnt naar de dorpspastorie. Sedert 1950 gaat hij na zijn kerkelijk examen als leervicaris onder een predikant de gemeente in voor vier maan den. En daarna is hij evenveel maanden onder de pannen van het Eijkmanhuis, waar het se minarium van de Hervormde kerk (nog) is gehuisvest. Vier maanden lang leven en werken de afgestudeerden van Utrecht en Am sterdam, van Leiden en Groningen daar met elkaar, voordat ze via het colloquium zelfstandig de wijngaard ingaan. Vier maanden ook slapen de gereformeerde-bonder en de figuur van het links-midden broederlijk tn minimale slaapkamertjes in dezelfde gang, spelen zij elkaar letterlijk (bij de sport) en figuurlijk (in discussies) de bal toe, en veroorzaken zij op ge paste en ongepaste tijden een oor verdovend lawaai waarvan de muren van het idyllische, maar eigenlijk niet zo praktische Eijkmanhuis schudden op hun oecumenische grondvesten. Kerkelijke etiquette HET IS BOEIEND, zo'n heterogeen samengestelde groep mensen te zien groeien tot een gemeenschap, zo ver telt ons conrector dr. J. M. de Jong. En daarbij moet u nog niet eens direct denken aan de kerkelijke modaliteiten die zij vertegenwoordigen. Bij hun aankomst dragen ze nog sterk het stempel van hun universiteit. Niet dat ze dat nu kwijt raken in die vier maanden. Maar allicht zal de Amster dammer die het leven van de grote stad sterk in zich heeft opgenomen wat le ren van de Utrechter, die het minst van allen onder de spanning tussen kerk, ouderlijk huis en wetenschap heelt ge leden; zal de theologisch-wetenschappe- lijke inslag van de Leienaar bevrucht kunnen worden door de wijsgerige ont wikkeling van bepaalde Groningers. Natuurlijk is een dergelijke ontwikke ling even interessant, wanneer men haar beschouwt vanuit het bestaan van de kerkelijke modaliteiten. Aan het eind van het semester houdt men de se minaristen opzettelijk bezig met wat dr. De Jong „kerkelijke etiquette" noemt. Dan worden groepsbesprekingen gehou den, die lijken op het echte kerkelijke gesprek der richtingen. Dan komen vra gen aan de orde als: Wat doe je t.a.v, minderheden in de gemeente, wanneer •r uitnodigingen komen tot bijwoning van vergaderingen, wanneer er een mo gelijkheid is tot samenwerking in kwes ties die niet direct het belijden der kerk raken? Maar in zekere zin is heel het samen werken in die vier maanden een prak tische cursus kerkelijke etiquette. Patroon of machine? HET IS opmerkelijk, dat de" seminaris ten zélf lang niet allemaal gelukkig zijn met dat miniatuur kerkelijk ge- Advertentie Knip de waardebonnen uit de verpakking. Kies uit de fraaie dessins! Vooreen zeer beschei den bedrag krijgt u het tafella ken van uw keus prompt thuis! m«t wa»rd«bonntn! sprek. ,,We worden in een richtingspa troon gedrongen", constateren ze in meer of minder sterke bewoordingen. Maar het rectorium vindt dat helemaal niet erg, zelfs wel goed, want die mo daliteiten vindt de jonge predikant in zijn praktijk toch ook terug? Het se minarium wil brug zijn tussen weten schap en ambtelijke loopbaan en mag dus de ogen niet sluiten voor de feitelij ke toestand in de Hervormde kerk. Men zal overigens bemerken, dat de kritiek dus nu van heel andere aard is dan de vrees die geuit werd toen tot instelling van het verplichte seminarium werd besloten. Toen was men benauwd terecht te komen in een kerkelijke een heidsworstmachine". Dat „richtingspa troon" is een meer in de laatste vijf jaar gehoorde klacht. Het seminarium is geen praktijkschool. Dr. De Jong zei, dat men tracht een middenkoers te varen tussen theologie en praktijk, waarbij de docenten trach ten duidelijk te maken, van hoe grote betekenis de theologie voor de praktijk maar tevens dat de theologie zo'n praktische wetenschap is. Vroeger meer hooi Dat is in de loop van de jaren wel wat minder geworden, maar niettemin be ginnen de seminaristen op den duur over vermoeidheid te klagen. Nu is het program geen officieel lesrooster en het rectorium houdt ook echt wel de vinger bij de pols om het tempo te vertragen wanneer het werkelijk nodig is. Maar ja, het is al vermoeiend om DRIEBERGEN. Het semi narium van de Hervormde kerk heeft in de twintig semesters van haar bestaan 623 mensen af geleverd, dat is ongeveer een derde van het predikantencorps. De laatste drie semesters waren er geen dames onder de studen ten: ietwat vreemd nu de moge lijkheid van de vrouw in hel ambt althans bij dispensatierege- geling mogelijk is. Voorlopig is er dus van een sterker wordende drang van de vrouw naar het ambt geen sprake. De najaarssemesters worden gewoonlijk gevolgd door een 25 studenten, de voorjaarssemesters meestal door een kleine veertig- Het is te verwachten dat deze aantallen wat terug zullen lopen doordat zo weinig theologische studenten zich hebben gemeld bij de universiteiten. De dag 's Morgens gaan alle seminaris ten na de dagopening in de kapel (door een van hen verzorgd) en na de maaltijd een half uur in retraite op hun eigen kamertje en daarna is er elke dag een ver plicht tweetal college-uren. Het middagprogramma is wis selend. Twee keer in de week omvat het sport en verder is er een onnoemelijk aantal urijtuil- lige bezigheden: commissies, werkgroepeninteressecolleges. Sommige hiervan gaan bepaald de praktische kant op, andere zoals de dogmatische privatis- sima van de rector dr. H. Berk hof zijn meer een proeve van echt theologisch bezig-zijn. Voorts zijn er nog avondlezin gen, twee maal in de week, door mensen uit bepaalde sectoren van de kerk, of ook personen uit het culturele en maatschappe lijke leven. Op woensdag 20 januari wordt iet tweede lustrum gevierd, 's Morgens komen oudseminaris ten en vrienden van het semina rie bijeen in de hervormde kerk in Driebergen. De rector, dr. H. Berkhof, houdt dan een toe spraak over „Tien jaar semina rie" en de conrector, dr. J. M. de Jong, over „Het seminarie en de Hervormde kerk", 's Middags ■spreekt dr. \V. A. Visser 't Hooft, secretaris-generaal van de We reldraad over de plaats van de Hervormde kerk in de oecumene, 's Avonds is dé feestviering meer intern. De zwanen op de Goese grachten hebben het de afgelopen dagen niet naar hun zin gehad. Honderden Goesenaren kwamen, met hun schaat sen onder de voeten, bezit nemen van de gracht en de zwanen zwommen mistroostig in een gat, dat men in het ijs had gehakt. Een ztoanenpaar uond het optreden van de mensen zo brutaal, dat het besloot alle schroom te laten varen. Vader en moeder zwaan stapten onvervaard de wal op en kozen de omgeving van de Middelburgsestraat uit voor het maken van een wandelingetje. Van het verkeer trokken zj£ zich niets aan. De automobilisten mopperden wel een beetje gister middag, doch stopten toch om de zwanen voorrang te verlenen bij het oversteken van de straat. vier maanden dag in dag uit, van 's morgens tot 's avonds met dezelfde twintig tot veertig mensen op te moe ten trekken. En van de rust- en medi tatietijden in het Eijkmanhuis hebben wij niet al te hoge dunk. De vraag is, of de kamers wel erg rustgevend zijn. Ze zijn mogelijk goed voor twee of drie overnachtingen tij dens een conferentie (zoals die organi satorisch buiten het seminarium o in het huis worden georganiseerd door Kerk en Wereld enz.), maar deze hok jes aan. nauwe gangen in een Delftse- stijlgebouwtje lijken bepaald niet ideaal voor een langer verblijf. V.U.-stu denten zongen dan ook met overgave en kele jaren geleden: ,k zit liever in 'n aquarium dan op het seminarium". Hoe dit zij: volgende maand wordt aanbesteed de bouw van een seminarie huis, dat ruimte heeft voor 42 zit- slaapkamers, een kapel, eet-, zit-, werk en collegezalen en dat ontworpen is door de architect K. A. Sijmons. Het komt te staan achter De Horst, op de zuidelijke helft van het landgoed Hyde- park. Het wordt een gebouw dat helemaal op de eigen aard van het seminarium is ingericht en dat vermoedelijk een meer -moderne en fleurige indruk zal maken dan het toch wel wat erg kwa- si-gezellige Eijkmanhuis. Twee vakatures DAT gebouw zou eigenlijk vier maan den leeg komen te staan (er zijn jaarlijks twee semesters). Maar in de resterende maanden hoopt men er de nascholingscursussen te houden waartoe onlangs besloten werd. Die cursussen zijn verplicht gesteld, al is er een rui me dispensatiemogelijkheid. Toen dr. De Jong, nu vijf jaar gele den, werd benoemd, was in zijn op dracht mee begrepen de voorbereiding van die nascholing. Intussen blijkt er werk voor een derde man aan vast te zitten. Waarmee dus voor liet semina rie gerekend moet worden op twee aan. staande vakatures, nu dr. H. Berkhof, de rector, I september a.s. hoogleraar te Leiden wordt. 's HEER ARENDSKERKE. De raad heeft in een langdurige vergade ring een zeer lijvige raadsagenda afge werkt, waarbij enkele belangrijke be sluiten werden genomen. Burgemeester D. M. Vermet sprak na een begroe tingswoord, dat speciaal tot de wethou der J. Hommes, die na een langdurige ziekte weer aanwezig kon zijn, een nieuwjaarsrede uit. In de eerste plaats stond de spr. stil bij de toeneming van het inwonertal met 42 personen. Naar de mening van de burgemeester had deze toeneming ongetwijfeld groter kunnen zijn, indien voldoende woonruimte beschikbaar kon worden gesteld. Het was in dit verband opvallend, dat van degenen die in 1959 zijn getrouwd slechts een goede dertig procent in 's Heer Arendskerke bleef wonen, aldus de raadsvoorzitter. De lijst van woningzoekenden telt nog altijd 75 namen. Wat de aansluiting van onrendabele percelen op elektriciteit en waterlei ding betreft, kon de burgemeester opti mistische geluiden laten horen. De ver wachting bestaat dat dit jaar minstens veertig percelen op de waterleiding zul len aansluiten en reeds deze vergade ring zal er een verzoek van de P.Z.E.M. voor 33 onrendabele aansluitingen in be handeling komen. Het oudste raadslid in zittingsjaren, de heer A. C. de Kooning (k.v.p.) be antwoordde de rede van de burgemees ter, waarbij hij het vertrouwen van de raad toezegde. Niettemin was het deze spr. opgevallen dat het aantal raads vergaderingen in het afgelopen jaar in vergelijking met andere gemeenten niet bijzonder talrijk is geweest. De heer De Kooning wilde van deze gelegenheid gebruik maken om het college in over weging te geven in de toekomst meer raadsvergaderingen te beleggen. Het hoofd van de o.l. school te 's Heer Arendskerke (dorp) werd gekozen als lid van de plaatselijke commissie tot wering van schoolverzuim. Met geringe wijziging van het uit breidingsplan 'is Heer Hendrikskinderen werd zonder meer akkoord gegaan. ELEKTRIFICATIE Wederom kwam een plan ter tafel voor de aansluiting van 33 onrendabe le percelen op het P.Z.E.M.-net. Ook Zo ziet het Eijkmanhuis te Drie bergen, waar het hervormde semi narium nu al tien jaar onderdak vindt, er van boven uit. In het kort 20 JANUARI j RADIO j HILVERSUM I, 402 M ochtend VARA: 7.00 Nws; 7.10 Gym: 7.20 Lichte muz en reportages; 8.00 Nws; 8.18 Gram en act; 8.55 V d vrouw; 9.00 Gym v d vrouw; 9.10 Gram; (9.359.40 Waterst.). VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 V d vrouw; 11.00 RVU; De moeilijkheden v d oosterse en westerse mens op bescha vingsgebied. door G Thole Beishuizen. Eer ste lezing; 11.30 Gevar progr. middag 12.30 Land- en tuinb meded; 12.33 Voor het platteland; 12.38 Hammondorgel en zang; 13.00 Nws en tentoonstellingsagenda; I 13.20 Dansmuz; 13.45 Gesproken portret: 14.00 Jeugdconc; 14.45 Volksmuz: 15.00 V j d jeugd; 17.00 Omroepmannenkoor; 17.15 Promenadeork; 17.50 Regeringsuitz: Aruba, I toeristeneiland, door Elisabeth Hartog-Wou- I ters. avond j 18.00 Nws en comm; 18.20 Gram; 18.30 RVU: Letterkunde als strijdperk der over tuigingen, door dr A Saalborn. Derde le zing: De opstandige; 19.00 V d kind; 19.10 De Christen in de veianderende samenle ving, toespr; 19.25 VARA-VARIA. VPRO: 19.30 V d jeugd. VARA. 20.00 Nws: 20.05 La fille de Madame A.igot, opera (gram); 20.45 Kookforum; 21.15 Gesprek; 22.20 Keu ren en kiezen, comm; 22.30 Nws; 22.40 Lichte muz; 23.00 Tussen mens en nevel vlek, lezing; 23.15 Discussie; 23.5524.00 Nws. HILVERSUM II, 298 M ochtend NCRV. 7.00 Nws; 7.10 Gram; T.M Een woord voor de dag; 7.40 Gewijde muz; 8.00 Nws; 8.15 Radiokrant; 8.35 Gram: 9.00 V d zieken; 9.30 Gram; 9.40 V d vrouw; 10.15 Gram; 10.30 Morgendienst; 11.00 Gram; 11.20 Gram. 7/1 12.30 Land- en tuinb meded; 12.33 Lichte muz 12.53 Gram of act; 13.00 Nws; 13.15 15 jaar geleden, praatje; 13.20 Met Pit op pad, praatje: 13.25 Gram; 13.45 Gram; 15.30 Kamermuz: 16.00 V d jeugd; 17.20 Muzikale lezing; 17.40 Beursber; 17.45 Mi litaire muz. avond 18.15 Spectrum van het Christelijke orga nisatie- en verenigingsleven, lezing; 18.30 Leger des Heilskwartier; 18.45 Boekbespr; 19.00 Nws en weerbericht; 19.10 Op de man af, praatje; 19.15 Pianospel; 19.30 Radio- krant; 19.50 Gevar muz; 20.15 Zang en or gel; 21.30 Pastorie in zicht, klankb; 22.00 Metropole ork; 22.30 Nws; 22.40 Zaalsport- uitsl; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nwe gram; 23.5524.00 Nws. DRAADOMROEP 4E LIJN 18.0020.00 Gram pl Lichte muziek, o.a. Eric Jupp, Stan Kenton, Albert Nicholas, Les Baxter. Joe Bushkin, Guy Lombar- do. VARA: V d kind (17.00), NTS: 17.30 Intern jeugdjourn; 20.00 Journ en weer- overz. NCRV: 20.20 Documentaire; 20.30 Kunstkron; 20.55 Gevar progr; 21.25 In terviews met gram; 22.05 Reportage. DUITSLAND 17.00 V d kind; 17.10 V d jeugd; 17.30 —18.00 V d vrouw (RegionaalprogrrNDR: 18.45 Die Nordschau. WDR; 18.45 Hier und Heute. NDR: 19.25 Sehpferdchen zeigt: Inspecteur Garrett. WDR: 19.25 In termezzo; Inspecteur Garret); 20.00 Nws; zeigt: Inspecteur Garrett. WDR: 19.25 In termezzo: inspecteur Garrett); 20.00 Nws; 20.25 Filmrep; 21.00 Quiz; 21.35 Politiek gesprek. BELGIË VLAAMS 19.00 Rep; 19.30 Nws: 20.00 Tekenfilm; 20.10 Sociale film; 21.30 V d vrouw; 22.00 TV-rebus; 22.30 Nws en journ. ditmaal ondervond dit voorstel toejui ching van verschillende kanten. Met dit besluit is een bedrag van 8256 subsi die gemoeid. De door de meerderheid van de winkeliers te Lewedorp ge- gevraagde halvedagsluiting op woens dagmiddag ondervond bij de raadsleden weinig of geen bedenking. Voor het kleine bouwplan te 's Heer Hendrikskinderen, gelegen tussen de Schengestraat en de oude rijksweg wer den grondprijzen vastgesteld. Aan de zijde van de rijksweg bedraagt de prijs 16 en langs de aan te leggen ver bindingsstraat 12.50 per m2. De heer Jac. de Schipper (a.r.) zag zijn reeds eerder gekoesterde vrees voor hoge grondprijzen bewaarheid wor den. Spr. vroeg of hiervan nadelige ge volgen voor de woningwetbouw te duch ten zijn. De voorzitter antwoordde dat de bouw van woningwetwoningen niet afhankelijk is van de grondprijzen in de onderscheidene dorpen, doch afhangt van de behoefte ter plaatse. Een ander belangrijk besluit werd ge nomen met betrekking tot de plannen voor de oprichting van een gemeen schappelijke dienst voor het ophalen van huisvuil met behulp van een rol- trommel en uniforme huisvuilernmers. De bedoeling is om door samenwerking mogelijk te maken dat twee keer in de week het huisvuil opgehaald wordt. Wel iswaar is de animo voor deze samen werking in de Zak van Zuidbeveland nog niet groot, maar B. en W. willen in elk geval trachten om desnoods in sa menwerking met andere gebieden toch tot een ophaaldienst te geraken. In dit streven toonde de raad zich volledig achter het college te"* scharen, al be stonden er bepaalde wensen en werden er enkele suggesties gedaan die te overwegen waren. De aankoop van grond van enkele in woners voor het uitbreidingsplan s Heer Arendskerke (dorp) was op zichzelf een hamerstuk, doch de heer Verdonk (k.v.p.) deed bij herhaling blijken van zijn standpunt om niet de commissie Van der Nooten voor de schattingen in te schakelen, doch hier voor deskundigen van het landbouwsch aan te trekken. B. en W. gaven zich echter niet gewonnen en wilden niet on derschrijven dat de commissie Van der Nooten „niet neutraal" zou zijn. Bepaald werd dat voor de kom Nieuw- aorp een uitbreidingsplan in voorberei ding is. Tussen de bedrijven door werd ten slotte tot schoonmaker van het ver- enigingsgebouw te 's Heer Arendskerke benoemd de heer A. Joosse. Daarna vond de verhuur plaats van vier wo ningwet woningen te 's Heer Arendsker ke (dorp). De gelukkigen waren P. van de Guehte, L. Pantus, Joz. Markusse en M. van Damme. De vier in aanbouw zijnde woningen te Nieuwdorp werden verhuurd aan J. Rlemens, M. Wonder- gem„ Chr. Sandee en I. Dekker. Besloten werd om in het nieuwe griffiegebouw te Middelburg een in steen gehouwen wapen van 's Heer Arendskerke te laten aanbrengen. De voorzitter kon ten slotte nog me dedelen dat de rijksgoedkeuring voor de uitvoering van bet complex Lewedorp (badhuis, brandweergarage, en berg plaats gemeentewerken) binnenkort te verwachten is, doch dat de financiële positie van de gemeente op het. ogen blik de uitvoering nog in de weg staat Indien een voldoende subjectieve uitke ring uit het gemeentefonds kan worden verkregen zal zo spoedig mogelijk mei de bouw een aanvang worden gemaakt. Dit laatste is echter nog onzeker. O De croquetten-actie van dames en meisjes uit Wissenkerke ten bate van 4 x Z.N. werd zo'n groot succes, dat zii zaterdag wordt herhaald.. De afdeling Goes van de N.C.H.V hield o.l.v. de heer A. J. Riedijk in hotel ..Verburg" te Krabbendijke een vergade ring. De heer M. P. de Dreu sprak over „De verborgen verleiders" naar het ge lijknamige boek van Vance Packard. De heer N. Bakker te Axel, monteur bij de Z.V.F.M. remise Drieschouwen is benoemd tot assistent-bedrijfs leider bij de D.A.F. te Eindhoven. De heer B. Sorber te Axel slaagde voor het examen l.o. en de hoofdacte. De heer O. P. C. van der Maas, on derwijzer aan de school voor Christelijk volksonderwijs te Wemeldinge slaagde een dezer dagen aan de Chr. Kweek school te Middelburg voor de volledige hoofdakte. Op uitnodiging van de heer H. J Burger te Kapelle, zal de koninklijk er kende toneelvereniging .Onderling Kunstgenot" te Goes een kluchtspel op voeren in hotel „de Zwaan". De contactavonden zullen gehouden worden op drie en vier februari. - fPpjffp MM gfflïWfflWJRJÏ k°o1 9—15., savoye kool 7—31., wa?Pe®n 10-35-. Prei 34-64., sprui- e" 92-' W'tlcf 16—36.. boerenkool 13—28. Golden delicious 55—70.. Jonathan 46-63, goudremette 46-63., Winston 35-44., Sains Reny 39—42. Groenten: per stuk: bloemkool afw. 18—51: knolselderij 10—14; per bos: selderij 29; per kg: spruiten A I 58, A II 36—57, B II 16. afw. 15—18. Groene savoiekool 21; witte kool 13; boerenkool 14—32; andijvie II 20— 25. Uien 7—13; prei I 54—57, II 45—49. Bin» tjes 11.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 5