brand op MEER DOLLARS EN RAKETTEN volgens Amerika's gunstigebegroting gestrande MEER GELD VOOR DE RUIMTEVAART 350 roepiah voor een dollar D Wat gebeurt er in Nederland? HEEL MJEGA IN GREEP VAN DE GEELZUCHT propria cures klaagt elsevier aan De Bilt: Wind Hotelgast weigerde zich te legitimeren O H DF. MELK KOMT BOVEN WATER Het weer overal PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Eenzame kapitein door vuur verrast O O O O KOTTER DJAKARTA'S VROUWEN PROTESTEREN FEL 9 Eenhoofdig VRAGEN OVER SCHROOTAFFAIRE Weg naar (te maan geplaveid Stormloop Geheim Wie? Dure wapens voor de Navo Atlas in versnelde produktfe FRÉJUS BETREURT 421 DODEN PUTTEN: UTRECHT BETAALT NIET LAATSTE NIEUWS Drie zeelieden uit Frankrijk gezet GELD Na „Portret van een anti-semiet" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, Postbus 4, Giro 116666, telefoon Directie en administratie 01100- 2438. Redactie: 01100-2317, .bij geen gehoor: Chef redactie 01100-3991. Bijkantoren; Middelburg, Korte Delft 50. tel. 01180-2009; bij geen gehoor: 01180:4604, Postbus 26; Vlissingen, Nieuwendijk 33, tel. 01184-3224, Postbus 24: Terneuzen, Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189: Zierikzee, Havenpark 24, tel. 01110-2991 Directeur JACQ DE SMIT - Chefred.: G. J. BREUKER Zeeuwsch Dagblad Losse nummers 13 cent Abonnementsprijs 0,56 per week, 7,per kwartaal Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouter* T cent per woord met een minimum van lr— 15. JAARGANG N.. 4463 Dinsdag 19 januari 1960 Eigen nieuwsdienst DJAKARTA In Djakarta hebben' zaterdag en gisteren vrouwen fel ge protesteerd tegen de onrustbarende stijging van de kosten van het levens-onderhoud. De koers van de Amerikaanse dollar op de vrije markt van Djakarta is gestegen tol een peil dat zelfs in de paniektijd kort voor de monetaire maatregelen van augustus, ondenkbaar was President Soekarno heeft dit weekeinde in zijn paleis te Buitenzorg met de hoogste leiders van de strijdkrachten geconfereerd over maatregelen „in ver band met de nieuwe noodtoestand". Eerste minister Dju- anda heeft aange kondigd dat leger, marine en lucht macht onder één hoofdige leiding zullen worden ge bracht. Al deze berichten wijzen er op dal in Indonesië op nieuw een crisis toestand heerst. Zaterdag drongen ruim honderd de monstrerende vrouwen het mi nisterie van han del binnen. Zij droege lege bierflessen (waarin de Indonesiër zijn bakolie be- waart) en lege suikerzakken bij zicli. Eigen nieuwsdienst WASHINGTON De nieuwe Amerikaanse begroting staat in het teken van de vaste wil van president Eisenhower, de veiligheid van het land te handhaven en de economische groei te laten voortduren. Ook in het teken van de snelle uitbreiding van Amerika's machtig arsenaal van de allermodernste wapens, zoals een grote verscheidenheid van ra ketten en reactor-onderzeeërs, waaronder verscheidene die onder water raketten kunnen lanceren; tenslotte ook in het teken van de eis van het Amerikaanse volk dat sneller voortgang zal wor den gemaakt op het gebied van de ruimtevaart. President Eisenhower zei over de begrote defensie-uitgaven, die „iets hoger" zijn dan de huidige: „Het is onze hoop dat de zware druk van de bewapening op de gehele wereld verlicht kan worden. Wij mogen ons echter geen rad voor ogen draaien. In dit tijdperk van kernwapens en intercontinentale raketten moet ont wapening gewaarborgd worden en controleerbaar zijn." Zolang die waarborgen en die mo gelijkheden tot controle aan de in ternationale conferentietafels nog niet zijn geschapen moet die hoop ijdel blijven. „Ook al zoeken wij de ware weg naar vrede en ontwape ning", zei Eisenhower, „wij moeten sterk blijven. Ons doel is thans een militaire machtspositie die, samen met die van onze bondgenoten, toe reikend is om andere landen er van te weerhouden oorlogen, grote of kleine, te beginnen terwijl wij er naar streven middelen te vinden ter vermindering van het oorlogsgevaar. Deze begroting beantwoordt volgens mij aan dat doel." w D JUANDA Zij vroegen minister Arifin Harahap te spreken. Dat was onmogelijk werd hun meegedeeld, maar zij kregen de ver zekering dat de minister aandacht wijdde aan hun protesten. Toen het ge rucht ging dat de minister op het punt stond zijn bureau te verlaten, stormden zij de gangen van het ministerie binnen om hem dat te beletten. Politiemannen sneden hun de pas af en slaagden erin dé vrouwen het gebouw uit te krijgen. Het militaire stadscom- mando plaatste terstond wachten bij het ministerie en gaf de waarschuwing, dat demonstraties onder de bestaande staat van beleg verboden zijn. Niettemin verschenen gisteren weer de monstranten voor het nu bewaakte ministerie. Vrouwen droegen borden mee met opschriften als „Onze kinde ren zijn naakt', „Waar blijft kleding?" en „Waar blijft voedsel?" De demon stranten schijnen voor het merendeel leden ge weest te zijn van vakvereni gingen, die bij de commuistisoh getinte Sobsi zijn aangesloten. Zij eisen een algemene prijsverlaging van vijftig procent. De minister weigerde weder om een delegatie van de betogers te ontvangen. E begroting voorziet in inkomsten van 84 mil jard dollar en uitga ven van ruim 79,8 mil jard dollar en sluit met een voor delig saldo van 4.184 miljard dollar (bijna 15,9 miljard gulden). Van de uitgaven is 54 procent uitgetrokken voor de nationale veiligheid, waar onder de defensie en de ontwikkeling van kernprojectielen vallen. Tekenend voor de snelle overgang op de allermodernste wapens is de begrote vermindering van de uitga- vèn voor vliegtuigen tot 4,753 mil jard dollar en de (met 581 miljoen dollar) vermeerderde uitgaven voor raketten tot 3,825 miljard dollar. Bijna verdubbeld zijn de voorge stelde uitgaven van het nationale bureau voor luchtvaart en ruimte vaart (NASA). Die komen op de nieuwe begroting voor met 600 mil joen dollar, tegen 325 miljoen dollar thans. Van die financiële versterking van NASA zal vooral dr. Wernher von Braun profiteren. Hij kan. nu in versneld tempo gaan werken aan de uitvoering van zijn projekt Saturn, dat onder meer voorziet in het in tact laten landen van 770 kilo in strumenten op de maan of 170 kilo op Venus of Mars. Ook het projekt Mercury, dat voorziet in de eerste tochten van Amerikanen in een kunstmaan om de aarde, behoudt volgens Eisenho wers toelichting op de begroting de allerhoogste prioriteit. „Wij moeten binnen de komende twee jaren ge reed zijn voor de eerste poging, be mande vluchten in de wereldruimte te ondernemen", zei hij. De president gaf het Congres in overweging het begrote overschot te bestemmen voor aflossing van de nationale schuld en het niet te ge bruiken om belastingen te verlagen. Dat laatste zou hij liever zien over gelaten aan het dit jaar te kiezen Congres. De Amerikaanse dollar noteerde gisteren op de vrije markt 320 tot 350 roepiah. Twee weken geleden was de koers nog 200 tot 240 roepiah. Op dat peil stond de Amerikaanse dollar ook, toen vorig jaar eind juni een soort paniek bij de handel ontstond door geruchten over monetaire maatregelen. Toen die maat regelen, die ten doel hadden de Indo nesische munt te saneren, eind augustus kwamen stond de dollar op 155 roepiah. Wat er dit weekeinde in het presiden tiële paleis is besproken, is geheim ge houden. Minister Djuanda deelde over de één hoofdige leiding van de strijdkrachten mee, dat de huidige stafchefs onder een boven hen gestelde leiding zullen komen. Het bureau van de centrale militaire gezaghebbers, dat werd ge vormd door de drie stafchefs, zal wor den opgeheven. De drie stafchefs zullen dan ook niet meer gerechtigd zijn hun eigen voorschriften uit te vaardigen. Minister Djuanda deelde niet mee bij wie de éénhoofdige leiding zal komen te berusten. Bij president Soekarno? Advertentie OK voor de belasting betalers van de met de Verenigde Staten verbonden landen be vat de begrotingsboodschap nieuws. Vele van die landen, aldus de bood schap, zijn nu zelf de financiële last gaan dragen van de vervaardiging of de aankoop van conventioneel oor logsmateriaal dat voorheen beschik baar was gesteld door de Verenigde Staten. Het Amerikaanse program ma voor militaire hulp aan de lan den van de Navo in het komende be- grotingsjaar voorziet geheel in de dringende behoefte aan de moderne en zeer kostbare wapens, waarvoor die landen nog altijd afhankelijk zijn van Amerika. Eisenhower liet doorschemeren dat hij een speciaal fonds van on geveer twee miljard dollar groten deels wil bestemmen voor dat laat ste doel, maar hij knoopte er de ver wachting aan vast dat de bondgeno ten van Amerika een deel van de hoge aanschaffingskosten voor eigen rekening zullen nemen. Voor militaire hulp aan het buiten land is 1,750 miljard dollar uitgetrok ken, 50 miljoen dollar mftider dan het vorige jaar. Tegenover die ver mindering staat een vermeerdering met 150 miljoen dollar van de econo mische hulp tot 1,7 miljard dollar.. De netto-vermeerdering van de hulp aan het buitenland is dus begroot op 100 miljoen dollar. Heeft president Eisenhower wat betreft de defensie en de ruimte vaart rekening gehouden met de wensen van de openbare mening in Amerika, wat betreft het onderwijs, de belastingen en vele andere „bran dende kwesties" heeft hij dat niet gedaan. ■ET KOMENDE begro tingsjaar zal een ver snelde produktie van de intercontinentale ballistische raket Atlas te zien geven en hard werk aan de vervolmaking van de opvolgers van de Atlas, na melijk de Titan en de Minuteman. Drie onderzeeërs, uit te rusten met raketten van het type Polaris die onder water gelanceerd kunnen worden, twee vliegdekschepen, de eerste kruiser met reactormotor, zestien torpedobootjagers en fregat ten die raketten kunnen lanceren, en zes reactoronderzeeërs zullen aan de Amerikaanse vloot toegevoegd worden. Amerika, zo vatte president Eisen hower samen, beschikt over alle wapens die nodig zijn om in geval van een aanval direkt op volle kracht terug te slaan. De strategische lucht macht is volledig paraat en kan bin nen het kwartier een machtige vloot bommenwerpers strijdvaardig in de lucht hebben. Daarom is het niet langer nodig voortdurend paraat- heidsvluchten uit te voeren. Advertentie HH Als wassen niet meer helpt Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De Tweede-Kamerleden G. M. Nederhorst en jhr. mr. M. van der Goes van Naters hebben de minister van justitie, mr. A. C. W. Beerman, vragen gesteld over de schrootaffaire. Zij willen weten, of in ons land nieuwe zaken aanhangig zijn als gevolg van de reeds ontdekte fraudegevallen, en zo ja, welke maatregelen de justitie zal treffen tegen schuldigen aan schrootfraude. Uitgangspunt van beide vragen stellers is het rapport van de Hoge Autoriteit over het onderzoek naar de schrootfraudes. In dat rapport wordt gesteld, dat nu nauwe samenwerking met gerechtelijke en regeringsinstanties van de zes landen der gemeenschap tot stand is gekomen. De heren Neder horst en Van der Goes van Naters willen weten, of dat ook met Nederland het geval is en zo ja, of daaruit is voortgekomen, dat de Hoge Autoriteit de stukken, die daarop betrekking hebben, ook ter be schikking van de Nederlandse justitie tVI. Nederhorst herft gesteld. Volgens het rapport van de Hoge Autoriteit zijn nieuwe zaken ter kennis gebracht van de justitie en de regering van de zes landen. Als gevolg daarvan is in verscheidene landen van de ge meenschap een gerechtelijk vooronder zoek gaande, aldus meldt de Hoge Autoriteit. De heren Neder horst en Van der Goes van Naters vragen of ook in Nederland nieuwe strafaanklachten in onderzoek zijn. In dien dat het geval is. zouden zij graag nader over deze za ken voor zover het onderzoek zulks toestaat, worden in gelicht. Als leden van het Europese parle ment hebben de heren Nederhorst en Van der Goes van Naters ook vragen ingediend bij de interne commissie voor marktonderzoek van het Europese par lement. die volgende week hel schroot- rapport van de Hoge Autoriteit zal bespreken. Deze vragen hebben betrek king op het onderzoek van de Hoge Autoriteit naar de schrootfraudes en nog een twintig punten, die bij lezing van het rapport vragen opriepen. PARIJS (AFP). De ramp, die de Zuidfranse stad Fréjus op 2 december van het vorige jaar trof, heeft het le ven gekost aan 421 mensen. De vermis ten zijn hierbij geteld. Ruim 2500 gezinnen werden door de watersnood getroffen. Aan particulier eigendom ontstond een schade van ruim tien miljoen gulden. Van onze correspondent DEN HEDDER Ook gisteren viel er aan het reddèn van de kotter De Drie Gebroeders, die zaterdagavond is ge strand op de Texelse kust, niet te denken. Schipper Jaap Slot heeft zijn twee metgezellen van gisternacht de motordrijver A. van der Plas en de matroos A. Postde wal opgestuurd naar een hotel in De Koog. De rest van de bemanning was per wippertoestel die weg al eerder gegaan. Slot zelf bleef ook deze derde nacht alleen aan boord. Hij kreeg wel iets om handen: aan boord van hel door wind en golven ge teisterde scheepje brak brand uit. Verstikkende rook Schipper Slot ontwaakte „omdat het zo Warm werd". De vlammen bleken in het achterschip al tegen het plafond te staan. „Ik heb er een paar emmers water tegenaan gegooid", deelde hij later laconiek over de radio mee. Vuur zag hij toen niet meer, maar er stond nog een verstikkende rook. „Moeten we je komen halen?" vroeg de marconist van de Simson, die in de buurt ligt om zonodig hulp te bie den. De kapitein antwoordde: „Wel nee, doe dat morgen maar. Ik zit hier best". Feest Vandaag viert de dochter van kapi tein Slot, Pietie, haar achttiende ver jaardag. Het wordt zo wél een gedenk waardige dag. Iedereen heeft overigens diep respect voor de dappere visser, die aan boord van zijn schip blijft. Hij zelf neemt de zaak nogal gemoedelijk op: „Het is koud, maar een mens moet wel eens een frisse neus halen". Prinses Margriet wordt vandaag zeven tien jaar. Vele Nederlanders zullen zich het heuglijke (illegaal verspreide) nieuws van haar geboorte nog herin neren, midden in de barre oorlogstijd. Het In het verre Canada geboren Prinsesje deed toen de hoop op betere tijden sterker opleven. De traditie getrouw heeft de buurt vereniging „De Arend" te 's Heer Arends- kerke haar jaarvergadering gehouden in het verenigingsgebouw. Het geboden ont spanningsprogramma heeft de talrijke aanwezigen bijzonder aangenaam bezig gehouden. De oudejaarscollecte in de Herv. Gemeente te Kapelle, bracht f 523,70 op. Dat is 73 meer dan vorig jaar. De col lecte voor de inwendige zending in de Ned. Herv. Kerk te Kapelle bracht 66.63 op. In Kapelle is men begonnen met de sloping van de laatste twee onbewoon baar verklaarde „Krimwoningen" aan de Ooststraat. Jhr, mr. |\f. van der Goes van Naters Elfduizend schadevergoeding Van een onzer verslaggevers PUTTEN. De gemeente Putten wacht nog steeds op de vereffening van een rekening van elfduizend gulden, die zij twee jaar geleden heeft ingediend bij het Academisch ziekenhuis in Utrecht. Het is nu twee jaar geleden dat het Put- tense meisje Joke Haanschoten. die in dat ziekenhuis werd behandeld, de radio-actieve punt van een naald in haar neus kreeg. Putten heeft daarna elfduizend gulden uitgegeven om allerlei voorzieningen te treffen, die de straling moesten neutra liseren. Over deze vordering van de ge meente zijn al heel wat rapporten ge schreven: voldaan is zij echter niet. Putten heeft de vordering daarom in handen gesteld van 's lands advocaat. BAYONNE (A. P.) Drie beman ningsleden van het Nederlandse vracht schip Cornelia zijn gisteravond in Bayon- ne gearresteerd, omdat zij na een ruzie hadden getracht hun kapitein te ver hinderen hét schip te betreden. De dertigjarige Johannes van D., de 27-jarige Jacobus van D. en de twintig jarige Hendrik B. zijn later op de trein naar Parijs gezet. Zij zullen - worden uitgewezen. KREDIETEN VAN 1800,- ft 3%, op gunstige voorwaarden, zonder borg verkrijgbaar. AFLOSSING v.a. f. 25,- P. mnd. Wisselende wachttijd. Vraagt schrift, inl. bij „BRABANTA" postbus 509 BREDA Van onze correspondent NIJEGA In Nijega, een dorpje in het merengebied van de Friese zuidwesthoek, woedt een geelzucht epidemie. Met de dag neemt de om vang ervan toe. Nóg maken de bak ker en de melkboer hun ronde door het dorp, maar hoe lang nog? Het aantal zieken wordt steeds groter. De ziekte heeft haar kop opgesto ken in de periode van vochtig en mistig weer, dat vooral in Nijega, waarvan vele bewoners aan afgele gen paadjes diep in het land wonen, griepslachtoffers heeft gemaakt. JONGE MENSEN Het bleef niet bij griep alleen. Toen de besmettelijke geelzucht was uitgebroken, kreeg de één na de ander deze ziekte. Vooral jonge mensen bleken er zeer vatbaar voor te zijn. Was één kind in een gezin door geelzucht aangetast, dan volg den de anderen spoedig in het ziek bed en vaak ook de ouders. Dokter S. Westra van Balk, die dit dorp met zijn 350 inwoners onder zijn uitgebreide geneeskundige praktijk telt, moet op zijn dagelijkse ronde heel wat gezinnen in Nijega bezoe ken. DIEET Ook de leveranciers zijn door de epidemie veel tijd kwijt. Ze moeten hun boodschappen v a a k afleveren aan huizen, waarvan alle bewoners ziek zijn. Bovendien moeten zij re kening houden met het speciaie di eet, dat dokter Westra de zieken heeft voorgeschreven. Wie geelzucht heeft, moet in de regel wel een paar weken het bed houden. Vooral op de scholen is dat te merken. In verscheidene klassen zijn al enkele weken opvallend veel patiënten. De meeste slachtoffers maakt de ziekte onder jonge' men sen van vijftien tot twintig jaar. UITBREIDING Overigens doen zich de laatste da gen ook gevallen van geelzucht bui ten Nijega voor. Er zijn al patiënten in Oudega, een dorp dat met Nijega vrijwel één geheel vormt, maar ook in Gaasterland en zelfs in Wijckel, enkele kilometers van Nijega van- Haan, is de ziekte gesignaleerd. Nijega leeft hoofdzakelijk van :andbouw. De ziekte had dus op een vee! ongunstiger tijdstip kunnen uit breken. Niettemin wacht men er vol ongeduld op het moment dat het hoogtepunt voorbij is. Voorlopig zijn er geen tekenen die daar op wijzen. Van een onzer verslaggevers OUDENBOSCH. Sinds een paar da- vereniging van Nederlandse gemeenten), gen bestaat in Oudenbosch een legitima tieplicht voor hotelgasten: iedereen, die zich voor een of meer nachten bij de re ceptie der plaatselijke hotels meldt is volgens de nieuwe voorschriften van de de algemene politieverordening gehou den zich te legitimeren. Daar is de eigenaar van hotel Dt Kroon, de heer H. J. van Overbeek, het helemaal niet mee eens. Hij heeft er de wet eens op nageplozen en zegt, dat nie mand in Nederland zich behoeft te le gitimeren, als hij of zij daar geen zin in heeft. Om dat te bewijzen heeft hij een paar dagen nadat de raad van Ouden bosch de nieuwe regelen aan de politie verordening toevoegde (zulks op advies van de afdeling Noordbrabant van de de politie opgebeld. Kom maar eens kijken, zei de heer Van Overbeek, ik heb hier een onwillige klant, die zich beslist niet wil legitime ren. De politie waarschuwde de hotelier, dat zijn klant een eventueel optreden van de politie wel eens minder prettig zou kunnen vinden, maar de heer Van Overbeek stelde haar gerust: de klant was in het complotje. De politie kwam, maar kon geen en kele rechtsgrond vinden om de hotelgast te dwingen zijn papieren te laten zien, ook al omdat niemand binnen de lands grenzen schriftelijke bewijzen van zijn persoon behoeft mee te dragen. De politie ging en de hotelier lachte in zijn vuistje. WOENSDAG KOOPJESDAG! staat er op één van de raambiljetten van deze winkel in Tuindorp-Oostzaan. De koopjesdag zal niet doorgaan. De winkelier èn de kopers zijn ge vlucht voor het water. Inmiddels zorgen krachtige pompen ervoor, dat het water centimeter na centimeter zakt. De flessen melk, in de vroege ochtend van de rampdag bezorgd, komen nu weer boven water. Meer over het werk in de ondergelopen IJpolder leest u op pagina 3. SKIPSEA, (A.P.). Een stoffelijk overschot, dat zaterdag hij de Engelse plaats Skipsea in Yorkshire was aange spoeld. is gisteren geïdentificeerd als dat van de Nederlandse zeeman Cor de Bak. De Bak was op 7 december tijdens een storm overboord geslagen van de baggermolen Port Sunlight, toen deze bij Flamborough aan de grond liep. Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM, Het Amsterdamse studentenblad Propia Cures heeft een kort geding aangespannen tegen de n.v. Bonaventura en Elseviers Week blad. In Elsevier heeft namelijk enkele weken geleden een scherpe aanval ge staan op Propia Cures, waarin stond dat dit blad „de primeur" had gehad van de antisemitische kladderij, die in Duitsland en later in andere West- europese landen de kop heeft opge stoken. De aanval richtte zich tegen een frag ment van een ingezonden brief, dat de studenten hadden opgenomen. In dat fragment werd in gesluierde doch niet mis te verstane taal beweerd, dat Willy Levie, de Amsterdamse journa list die indertijd de deining rond de t.v.-functionaris Siebe van der Zee had veroorzaakt, blij mocht zijn dat hij in de oorlog voor de Duitse gaskamers gespaard was gebleven. „BELOOFDE ZOON" Propria Cures publiceerde deze regelen met een venijnig commentaar, waarin aan de schrijver onder meer de vraag werd gesteld: „Beni u nu de be loofde zoon van Hitier?" Elseviers Weekblad wijdde aan deze publikatie een artikel onder de kop „Portret van een anti-semiet". Daarin werden de redactie van Propria Cures •n de ichrijver van de tegen Levie ge richte brief over één kam geschoren. Later verscheen in Elsevier een hoofd artikel, waarin Propria Cures ervan werd beticht dat het aan de wieg had gestaan van de recente golf van anti semitisme. GEDAGVAARD Propria Cures heeft nu de beide hoofdredacteuren van Elseviers Week blad, de heren W. J. N. de Keizer en H, A. Lunshof, in persoon in kort ge ding gedagvaard. De uitgeversmaat schappij Bonaventura is als N.V. opge roepen om voor de president van de Amsterdamse Techtbank, mr. U. W. H. Stheeman, te verschijnen. Propria Cures eist: Rectificatie van de gewraakte arti kelen in Elsevier (dwangsom twin tigduizend gulden); U stopzetting van de verspreiding van de desbetreffende nummers (dwang som vijfduizend gulden); een verbod aan Elsevier om zich in de toekomst opnieuw uit te laten in 1e door Propria Cures gewraakte ter men (dwangsom honderdduizend gulden); ,1 publikatie van het vonnis van de president van de Amsterdamse rechtbank dwangsom veertigdui zend gulden). Het geding zal op 25 januari dienen. Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte ons gisteravond te 23.15 uur: Veranderlijke bewolking met later op de dag enkele buien, ma tige tot krachtige wind in hoofd zaak tussen west en zuid. Over wegend lichte dooi. MIESJE: Opruiming! 20 jan.: zon op 8,38, zon onder 17.04; maan onder 11.18. max. neer- temp. slag In gr. 7-19 u. 0.5 2 0 2 10 0 2 0 1 O O 0 0 0 0.1 0 0 0 0 O 0 0 3 0 0 Helsinki wind c. sneeuw ZO —7 Stockh. sneeuw ZW —3 Oslo 1. bew. NNO —5 Kopenh. sneeuw zzw 0 Aberdeen sneeuw NO 2 Londen zw. bew. wzw 7 A'dam geh. bew. zzw 4 Brussel zw. bew. zzw 4 Luxemb mist zw —0 Parijs zw. bew. zw 5 Bordeaux geh. bew. OZO 5 Grenoble onbew. stil 2 Nice on bew. NNW 12 Berlijn geh. bew. zzw —1 Frankfort geh. bew. zw —0 München h. bew. wzw —2 Zürich zw.bew. O —1 Genève zw.bew. z —0 Locarno onbew. O 9 Wenen onbew. NW —1 Innsbr. zw. bew. stil 3 Belgrado sneeuw W —5 Athene 1. bew. ZW 17 8 Rome onbew. N Ajaccio onbew. O 12 Madrid geh. bew. z 5 Mallorca h. bew. WNW 12 Kj

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 1