„DADERS ZIJN GEWONE VLEGELS Minister Strauss staat weer alleen Adenauer: Geen georganiseerd antisemitisme BUIT VAN Ike in juni f 28.000 naar Moskou IN AUTO Overal dooi KOUD ZEEBAD WAS REDMIDDEL VOOR ZIEKE MATROOS Tweelingbroers na 30 jaar weer bij elkaar De Bilt: Dooi Geheimzinnig stilzwijgen Mensjes uit Tuindorp Oostzaan rollen op Zuiderkruis m.s. Helden van de arbeid mogen op pretschip reisje maken PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND ?5 Adenauers verleden ;ga"iseren' Schlottman nam echter Niet allen nazi's Klein Noors vrachtschip gezonken RAMPENFONDS KEERT AL UIT Kracht door vreugde - als voorheen Prinses Beatrix bij oalaconcert Zeeuwse pendelaars krij gen kampen Nederlands meisje Het politiebureau 's nachts dicht Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, Postbus 4, Giro 116666, telefoon Directie en administratie 01100- 2438. Redactie. 01100-2317. bij geen gehoor: Chef redactie 01100-3991 Bijkantoren. Middelburg, Korte Delft 50. tel. 01180-2009; bij geen gehoor: 01180-4604, Postbus 26; VÜssingen, Nieuwendijk 33, tel. 01184-3224, Postbus 24; Terneuzen, Nieuwstraat 38, tel 01150-3189; Zierikzee, Havenpark 24, tel. 01110-2991 Directeur JACQ DE SMIT - Chefred.: G. J. BREUKER Zeeuwsen Dagblad Losse nummers 13 cent Abonnementsprijs f 0,56 per week, 7,per kwartaal Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van 1,— 15e jaargang ao 4462 Maandag 18 januari 1960 Van onze correspondent BONN. „V anneer u waar dan ook in de Bondsrepubliek een vlegel betrapt op antisemitische daden, geef hem dan onmiddellijk een pak ransel. Dat is de enige straf die hij verdient"'. Dit advies heeft de Westduitse Bondskanselier dr. Konrad Adenauer in een korte rede voor radio en televisie aan de bevolking van de Bonds republiek gegeven. Adenauer geloofde kennelijk niets lijnrecht in strijd is met Adenauers, van wat zijn minister van defensie mening. De conclusie dat al die acties Strauss daags tevoren te Lissabon hadwe' centraal moesten zijn georgani- verklaard, te weten dat achter al die se.e/„,; antisemitische schanddaden sedert 25 Mevrouw Meïr vond het beangstigend eigenaardig dat in alle delen van de december een goed georganiseerd com- wereld anti-Joodse daden tegelijkertijd munistisch plan steekt. De anti-semiti- j waren gepleegd. ..Dit bewijst bijna sche besmeuringen zijn volgens de automatisch", zei zij, ..dat iemand dit bondskanselier vlegelachtigheden zon- alles heefl georganiseerd. Wie dat is der enige politieke achtergrond. .weet ik niet'. Een uitzondering maakte Adenauer kennelijk voor de daad van de beide Uostduits agent 25-jarige leden van de Deutsche Reiehs Partei, die in de Kerstnacht de synago- ^aa' staat n" in ieder geval wel dat een van de leden van een inmiddels ge en het monument tei nagedachtenis verboden Westberlijnse studentenvereni- van de slachtoffers van liet naziregime gm„ de 22-jarige Bernhard Schlott- te Keulen hebben besmeurd. Deze mann. in dienst was van de Oostduitse daad „deze schande, deze misdaad" geheime dienst. De vereniging waarvan zou, aldus Adenauer, misschien wél .Schlottmann lid was hielp onlangs in van politieke aard kunnen zijn. Westberlijn een anti-Joodse fakkelop tocht van neo-nazistische jongeren or- De Bondskanselier stelde zich per soonlijk borg voor de veiligheid van de Joodse bevolking van West-Duitsland (circa 30.000 mensen). Onze nieuwe staat, zo verzekerde hij, staat met al zijn macht achter u. Met kracht verzette Adenauer zich tegen de beweringen, dat het Duitse volk ook maar in de geringste mate sympathie zou hebben voor het anti semitisme en het nationaal-socialisme. aan 'ie optocht niet deel. De jongeman vluchtte in 1950 uit Oost-Duitsland naar West-Berlijn en ging daar studeren aan de vrije uni versiteit. In november 1958 keerde hij naar Oost-Duitsland terug en ging toen in West-Berlijn werken voor het Oost duitse ministerie van staatsveiligheid. Om de veertien dagen moest hij rap port uitbrengen Op 6 januari, drie dagen na de ge ruchtmakende fakkeloptocht die leidde ..Het Duitse volk heeft getoond diu2?gezindaerwesfberlij^e^studenten*gilfg betten vSe^lS^ htbbeU"^ nier geen voeaingsDoaem neDoe ters de zonegrens over. Hij keerde ech- aai nerin f n ter op 13 januari naar West-Berlijn te rug en meldde zich bij de politie. Daarna volgde zijn bekentenis. Wat het Hitlerregime aan, nerde de kanselier eraan, dat hij enj^g "SIJSJE" zijn gezin zelf slachtoffers zijn geweest -ug en meiaae zich van de nazi's. Vier keer, zo zei hij, heb ik zelf op een dodenlijst gestaan en toen mijn gezin en ik in grote nood verkeerden, waren het twee joden, die ons financieel bijsprongen. Ook herin nerde Adenauer eraan dat juist hij had deelgenomen aan de inwijding van de Keulse synagoge in september jl. en dat hij na 1949 zijn best had gedaan te komen tot een verdrag met Israël ter vergoeding van het de joden - aangeda ne leed. Ten aanzien van de verhouding van het Duitse volk tot het nationaal-socia lisme in de Hitier jaren zei Adenauer: Het grootste deel van het Duitse volk is gedwongen geweest onder de harde dwang van de dictatuur het nationaal- socialisme te dienen. In geen geval was iedere Duitser in die jaren een nazi, Hij meende, dat dit besef thans ook tot het buitenland is doorgedrongen. Uit allerlei verklaringen in de West duitse hoofdstad van het afgelopen weekeinde blijkt, dat minister van de fensie Strauss alleen staat in zijn be oordeling van de antisemitische daden, waar het de mening van de leden van het Westduitse kabinet betreft. Noch Adenauer, noch de minister van binnenlandse zaken Schroder, zijn het met Strauss eens, dat het hierbij gaat om communistische infiltratie, zoals de minister van defensie heeft beweerd. Adenauer en Schroder leggen er steeds weer de nadruk op, dat het hier inte gendeel gaat om nozemstreken zonder enige politieke achtergrond. Over de anti-Joodse acties in de rest Van de wereld liet Adenauer zich niet uit. Mevrouw Golda Meïr, de Israëlische minister van buitenlandse zaken, trok uit het feit dat die acties in tal van landen tegelijk waren ontketend het afgelopen weekeinde een conclusie die Van een onzer verslaggevers WASHINGTON (A.P.) Te Washing- tton is bekend gemaakt dat president Eisenhower zijn officiële bezoek aan de Sowjetunie zal brengen van 10 t/m 19 juni. Het is het tegenbezoek voor de reis die premier Kroesjtsjef in september 1959 AMSTFRT4AM On pm, knsthare do£r de VereniSde Staten heeft gemaakt. AMMUtUAM. - llp era kostbare 0m te begin.nen zal de Amerikaanse briljant van vierduizend gulden en president naar Moskou reizen. Over het wat „kleingoed" na is de buit van j verdere programma is nog niets bekend de inbraak, die in de nacht van gemaaikt, maar men weet dat hij er prijs woensdag op donderdag in het hartje op stelt, zo veel mogelijk van Rusland van Amsterdam bij een juwelier in te zien- Het is ook nog niet bekend of de Leidsestraat werd gepleegd, te- Eisenhower zijn familie zal meenemen, recht. De dader kon na een langdu- £f°esPtsj,e deed da' wel en he?.« rige achtervolging worden ingere- i g'senhower gevraagd, zijn vrouw en zijn rige atniervoiging women ingere kleinkinderen mee te nemen. kend. Hij heeit gisteravond bekend He; tijdstip voor Eisenhowers reis is eveneens de hand te hebben gehad zo gékozen, dat het valt na de conferen- in de inbraak, die half december hij tie tussen Oost en West. Dat wil zeggen dezelfde juwelier werd gepleegd.dat de twee machtigste staatslieden van Een derde juwelendiefstal staat nog de wereld elkaar privé zullen ontmoeten en in staat zullen zijn om alles nog eens ris„r»» rustig te toespreken, ook wanneer de top- ojjfziii fzii> conferentie weinig of geen succes ople- Commissaris P. E. de Ruiter en hoofd-vert. inspecteur A. M. Koppejan van het bureau Singel hebben dagen lang door; Amsterdam gespeurd, voor zij de draad te pakken hadden, die naar de 31-ja-| rige schilder H. K. leidde. Er waren' verscheidene mogelijke verdachten in j dit geval, maar al gauw bleek, dat er een paar overbleven, die meermalen in de buurt van de juwelierszaak rond scharrelden. Er togen vier rechercheurs op pad en na enig zoeken bleek dat er be paalde zaken, waarbij juwelen de in zet vormden, werden geregeld in een cafeetje in Amsterdam-Oost. Daar en op een paar andere adressen waren de schilder en zijn kompaan W. H. de M. een 31-jarige vertegenwoordiger met zijn 24-jarige vrouw geweest om kost baarheden te verkopen. Klemgereden Toen de politie zover was met de re constructie werd het aantal recher cheurs voor deze affaire verdubbeld. Het spoor leidde van het café naar een opkoper in Oost. Op weg daarheen kon het drietal worden gegrepen, toevallig, vlak bij de plaats van de inbraak. De politie reed de auto van H. klem. Bij een nauwkeurig onderzoek van de auto vond de politie onder de achter bank, bedekt door een oude deken en wat poetskatoen de schat van 28.000 gulden. Er waren een paar kleine stuk zen zoek, maar vermoedelijk heefl de dader in de haast van de inbraak deze laten vallen of verloren. Na een scherp verhoor kwam ook de eerste inbraak aan de Leidsestraat bo ven water. Voor de inbraak in de Nieuwjaarsnacht had H. een deugdelijk alibi. Zijn vriend de M. en zijn vrouw zijn wegens heling vastgehouden. Van onze speciale verslaggever HOEK VAN HOL LAND De zieke Noorse matroos Sjur Espeland heeft zaterdagmiddag op 10 kilometer uit de Nederlandse kust een ijskoud zeebad ondergaan om aan de verdrinkings dood te ontkomen. Hij was een van de acht beman ningsleden van het kleine vrachtschip Fjellstp, dat een uur tevoren de Nieuwe Waterweg was uitgestoomd en toen plotseling zoveel slagzij kreeg, dat iedereen ijlings in de kleine reddingssloep moest gaan om het vege lijf te bergen. Korte tijd later zonk inderdaad het gekapseisde, met ijzer geladen schip, vermoedelijk ten gevolge van het schui ven van de lading Kapitein Spjell De 47-jarige zeeman Espeland lag al enkele dagen met griep in zijn kooi. Een paar opvarenden brachten hem naar dek. waar zij hem in zee lieten zakken, omdat zij hem met die merkwaardige manoeuvre het best in de roeiboot te kunnen krijgen. Zwaar van de kou bevangen en met een lichte shock kwam hij enkele uren later behouden aan wal. Dokter H. J. Fokkens uit Hoek van Holland zorgde ervoor dat hij goed verwarmd direct naar het Havenziekenhuis te Rotterdam gebracht. Daar maakt hij het nu goed. Voor 't eerst in '60 De in 1957 gebouwde Fjellstb, die 298 brt mat en een draagvermogen van 500 ton had, was een trouwe bezoekster van de Rotterdamse haven. Zij voer al ge ruime tijd in de Noorwegen—Rijn lijn, In 1959 was zij vijftien keer de Nieuwe Waterweg opgevaren. Op 8 januari 's ochtends om tien voor zeven kwam zij uit Porsgrunn voor de eerste maal in dit jaar binnen, opnieuw zoals steeds met bestemming Duitsland. Zaterdagmiddag om twee uur pas seerde zij uitgaande Hoek van Holland met bestemming Oslo. Na ruim een uur varen was zij in de buurt van de Indus- boei. ongeveer zes mijl noordelijk van de mond van de Waterweg. De Fell- stO had een frisse bries (windkracht 5) uit het noordwesten op dë kop. Vuurpijlen Om tien over drie zag men aan boord van de dienstdoende loodsboot Sirius, dat twee vuurpijlen op het scheepje werden ontstoken. Nadat men gecon stateerd had, dat de kleine Noorse vrachtboot plotseling met een slagzij van circa 35 graden lag, is de Sirius er heen gevaren. Toen zij ter plaatse kwam, was de hele bemanning al in de boot: kapitein Oiak Spjell (47) en de al genoemde matroos Espeland, stuurman Kare Frantsen (34) de machinisten Einar Dissland <581 en Olav Underhaug (27). de kok Rasmus Zó vergeten de kinderenuit! Tuindorp-Oostzaan de zorgen; ivan de watersnood. Op dej sZuiderkr-uis, waar ruim vijf-s honderd evacué's zijn onder-S igebracht, is voor de jeugd! jo.m. de rolsehaatsbaan -open-j ..trovft/| gesteld. Op pagina 5 berichten wij uit-; voerig over de verzorging van de door het water verdrevenen en de situatie in het verdronken Tuindorp. AMSTERDAM. De slachtoffers van de overstroming in Amsterdam-noord worden ér op attent gemaakt, dat het Rampenfonds reeds nu bij wijze van voorlopige uitkering honderd gulden per gezin, vermeerderd met tien gulden per kind, verstrekt aan wie dit nodig hebben. Men kan dit bedrag in ontvangst nemen bij de gemeentelijke dienst voor sociale zaken in Amsterdam-noord, Papaverhoek 5 of in Amsterdam bezuiden het IJ, Mar- nixstraat 317. Verblijft het gezin buiten Amsterdam, dan kan het voor deze uitkering terecht bij de gemeentelijke dienst voor sociale zaken in de betrokken gemeente, die deze uitkering kan declareren bij sociale zaken te Amsterdam. De uitkering is bedoeld als een maxi mum, dat slechts in bijzondere gevallen wordt overschreden. Burgers, die tijdelijk slachtoffers in huis hebben opgenomen, kunnen bij het Rode Kruis zo nodig bedden, dekens en matrassen in bruikleen krijgen. Het weer is wel erg aan het ver anderen geweest. Een depressie, die zich zaterdag bij Denemarken ont wikkelde was er de oorzaak van dat met noordwestelijke wind lucht van zee het land in werd gedreven. Dit ging met regen en sneeuw gepaard, ook zaterdag is er hier en daar nog het een en ander gevallen. Toen de depressie was weggetrokken breid de zich een rug van hoge druk over ons land uit, waarin het zondagnacht tot opklaringen kwam bij vrijwel volkomen windstilte. De temperatuur daalde opnieuw sterk: op het vliegveld bij Deelen op de Veluwe werd om tien uur zon dagochtend niet minder dan 15 gra den vorst gemeten, vlak boven het sneeuwdek zelfs 22 graden onder nul! De nieuwe depressie heeft zondag de dooi opnieuw in ons land ge bracht; vandaag zal deze vermoede lijk ook tot Limburg doordringen, want bii IJsland is een nog nieuwere depressie aangekomen, die de wind uit het westen zal doen aanwakke ren. Daardoor zal de vorst gedwon gen worden zich verder terug te trekken. LONDEN (Reuter) Shell Internatio nal Petroleum Company heeft de prijzen van bunkerolie en benizine in de Euro pese havens en die langs de Middellandse Zeekust, in Noord-West Afrika en op de Atlantische eilanden verhoogd met resp. 6% en 11% sh. per long ton. De prijzen liggen in Engeland thans op resp. 236% en 272 sh. per long ton. Van onze correspondent DEN HELDER. Twee mannen uit Den Helder. Jan en Klaas Blom, zijn zaterdagmiddag tot de ontdekking geko men, dat zij tweelingbroers zijn, die ongeveer dertig jaar langs elkaar heen in dezelfde stad hebben geleefd zonder dit van elkaar te weten. De een stond .bekend als Chris Bielars en de ander 'als Gerrit de Boer. De zaak is aan het rollen gebracht door Klaas Blom („Gerrit de Boer"), die matroos is bij de Koninklijke Ma rine. In 1949 trouwde hij. Hij moest toen een afschrift van zijn geboorte-ak te overleggen; daaruit bleek, dat zijn werkelijke naam Klaas Blom was en dat hij een tweelingbroer had. Vanzelf sprekend wilde hij toen meer over zijn werkelijke moeder en zijn broer te we ten komen. Naar Leiden Het spoor leidde naar Leiden. Het bleek dat zijn moeder, Elisabeth Blom, geboren te Leiden, in het academisch ziekenhuis op 26 maart 1930 aan een tweeling het leven had geschonken. Daarna was zij met de kinderen naar Callantsoog vertrokken en had zij de kinderen weggeschonken. De juiste re den van het wegschenken blijft waar schijnlijk onbekend, omdat de moeder al is overleden. Een van de kinderen werd geadop teerd door mevrouw Bielars en de an der door de familie G. de Boer, beiden in Den Helder. Dezer dagen kreeg Klaas een brief van de burgemeester van Callantsoog, waarin hem werd meegedeeld, waar zijn broer woonde. Klaas stond zaterdagmid dag bij mevrouw Bielars voor de deur. „Woont hier Jan Blom?" was zijn vraag en mevrouw Bielars, die niet wist wat zij hoorde antwoordde: „Ja, maar wie ben jij dan?" „Ik ben Gerrit de Boer en ik heet Klaas Blom." Er was grote vreugde toen de beide broers met elkaar werden geconfron teerd. Klaas is zondag met zijn vrouw en zijn vier kinderen bij de familie Bie lars op bezoek geweest. Het K.N.M.I. In De Bilt berichtte ons gisteravond te 23.15 uur: Veranderlijke bewolking met af en toe regen- of sneeuwbuien. Overwegend matige wind uit westelijke rich tingen. Middag- temperaturen enige graden boven het vriespunt. MIES JE: Niet schaatsen, toch fit blijven. 19 jan.: Zon op 8.39, onder 17.03; maan op 23.30, onder 10.52. -J Eigen nieuwsdienst HAMBURG. Sinds zaterdag be zitten de Oostduitse communisten een schip dat de tradities van het natio naal-socialisme voortzet. Het is be stemd om arbeiders die bijzondere De zieke Noorse matroos Sjur Espeland wordt na zijn ijskoude bad in Hoek van Holland aan land gebracht. Vertegenwoordigers van de Rot terdamse agent en van het Noorse consulaat bereikten door hun zwijg zaamheid. dat er spoedig een ge heimzinnig waas hing rondom de zich zo snel voltrokken scheepstra- gedie met de Fjellstb. In een telefoongesprek werd ge zegd, dat getracht zou worden te voorkomen, dat de kapitein met de pers zou praten. Op een vraag, of er dan wat te verbergen viel, was het antwoord: Dat weet ik niet. Een van de opvarenden sprak over een volle lading blik, de 47-jarige kapitein Oiak Spjell liet moeilijk los ..general cargo" stukgoed dus. Twee mensen van James Smith en Zoonen, die te Rotterdam de reder Lars L. Eide uit Oystese vertegen woordigt, deelden ons mee: Het Stavik (21) en Herlaug Kramsöf (19). Zij hadden niets kunnen redden, zij waren alleen nat van de overstuivende golven. Om half vier nam de ioosboot hen aan boord. Hun eigen schip dreef toen met een tot 45 graden vergrote slagzij over stuurboord. De sleepboot Maas van L. Smits en j Cos internationale sleepdienst was in middels uit Hoek van Holland vertrok ken om te trachten het schip te bergen. De reddingboot President Jan Leis voer eveneens de Berghaven uit om zo nodig hulp te bieden, wanneer de mannen van de Maas. die op de Fjellstö moesten gaan om de sleepyerbinding tot stand te brengen, in moeilijkheden zouden ge- I raken. schip heeft in Duisburg geladen, wat Inderdaad konden de zeelui, die de weten wij niet, want op de Rijn heeft tros vastmaakten op een bolder, maar de douane aan de grens de luiken kort op de Noor blijven. Om tien over Drivenes '39) en de' matrozen Peder prestaties hebben geleverd en ver- - dienstelijke functionarissen van de communistische partij reizen op zee versloten. In Rotterdam zijn de rui men niet geopend geweest. Wij menen evenwel dit met zeker heid te weten: de Fjellstö heeft te Duisburg 450 ton ijzeren platen ge laden. Met blik waren daar pakken ervoor te waarschuwen, heeft het van gemaakt. In de Waalhaven te Loodswezen in de vroege zondagochtend Rotterdam, waar het schip vorige een boei bij gelegd. week vrijdag aankwam, werd bij het loodsboot Sirius ze'le koers naar te laten maken in luxueuzere om standigheden dan zij in hun land ge woon zijn. Met champagne in de volksrepu bliek gebrouwen werd het schip in gewijd. Het is het eerste passagiersschip van enige omvang dat de Oostduitse staat heeft verworven. Er is 20 miljoen Zweedse kronen voor betaald. Het is namelijk het vroegere Zweed se schip Stockholm, dat zich grote be kendheid verwierf door enige jaren ge leden het Italiaanse passagiersschip An drea Doria voor de Amerikaanse kust te rammen, een ramp die aan vele tientallen mensen het leven kostte. De ZwedenAmerika Lijn heeft de zwaar beschadigde Stockholm geheel laten her stellen, maar zij begreep dat het onge lukkige schip voortaan een slechte naam zou genieten en daarom heeft zij gepro beerd, het van de hand te doen. De Oostduitse staat heeft het toen ge kocht voor het vakverbond dat het nu vier ging de Maas slepen, maar de slag zij werd nog groter. De sleepboot had nog juist gelegenheid de mannen eraf te halen, toen tien minuten later de tros van de bolder losschoot en de Fell- d^ep°water weezonk^Om ihfef" mete^ i gaat exploiteren op dezelfde wijze als ----- egzonk. Om de scheepvaart waarop de nazi's destijds passagiers schepen in de vaart hadden voor Kraft gemeentelijk entrepot een hoeveel heid ijzeren pijpen in het ruim bij-I geladen. I Bij een eventueel onderzoek naar' de oorzaak van het kapseizen zal van betekenis zijn, hoe deze lading gestuwd is geweest. Hoek van Holland Het plaatselijke Rode Kruis bracht daar d-oge kledinp en dekens aan boord voor de verkleum de schipbreukelingen, terwijl dokter Fokkens de zieke onderzocht Na wat opgekikkerd te zijn met gloeiende kof fie werden de Noorse zeelieden naar het Skandinavische zeemanshuis te Rot terdam gebracht. durch Freude. Wie lid is van hel vak verbond en dat is vrijwel iedere ar beider kan voor slechts 250 mark een internationale reis maken Zijn gezins leden mogen mee, maar moeten, als zij geen lid zijn, twee maai zoveel betalen Op 24 februari vertrek! het schip voor zijn eerste reis. De Stockholm heeft een nieuwe naam gekregen: Vülkerfreundschaft, wat zo veel betekent als Vriendschap onder de volkeren. Omdat de Oostduitsers weinig of geen ervaring hebben in het omgaan met een zo groot schip het meet 12.000 ton zal kapitein Zinn op de eerste reis worden bijgestaan door de vroegere gezagvoerder van de Stock holm. Eric Sjoelin. Hij heeft liet bevel over het schip gevoerd sinds het op nieuw in de vaart kwam in 1958. Helden van de Arbeid waren de eer sten die het schip van onder tot boven mochten bezichtigen. Zij zullen ook de eerste passagiers zijn. Zij zullen omge ven zijn door een luxe die scherp con trasteert met de grauwheid van het da- Prinses Beatrix en Gré Brouwenstein, zaterdagavond in Amsterdam. Advertentie BINNENVERINGBED AMSTERDAM Prinses Beatrix heeft zaterdagavond in het Koninklijk: Instituut voor de Tropen te Amsterdam gelijkse leven in Oost-Duitsland en din- i een galaconcert van het Nationale gen te eten en te drinken krijgen waar van zij nog nooit hebben gehoord. Een voorproefje daarvan kregen zij gisteren toen zij aan de bar werden getracteerd op een nieuwe cocktail die de toepas selijke naam van Internationale vriend schap had gekregen. UirUJWJMIIdüJ.'lftJl'JJ.'HJ MJ.'l SCHUIMRUBBERBED Van onze correspondent HELLE VOETSLUIS Een honderd pendelaars uit Zeeuws-Vlaanderen, die in de Rotterdamse havens werken, zul len in een kamp in Hellevoetsluis kun nen overnachten. Zij zullen zo de da gelijks reis van ruim twee uur tot een half uur kunnen bekorten, In het nieuwe kamp, dat was be stemd voor arbeiders aan de Delta werken, waren nog plaatsen over. De pendelaars, die daar gebruik van gaan maken zouden alleen in het weekeinde naar huis gaan en de rest van de week in het kamp overnachten, van waar zij dagelijks per bus naar hun werk zullen worden vervoerd. Als de animo erg groot is kunnen de voorzieningen in het kamp nog worden uitgebreid. Jeugdorkest bijgewoond. De opbrengst van het concert, dat gegeven werd on-' der leiding van de dirigent Nico Her mans en met medewerking van de so praan Gré van Swol-Brouvvenstijn, was I bestemd voor het comité Vluchtelingen- jaar 1959-1960. In de pauze werden o.a. de dirigent van het orkest en mevrouw Van Swol-j Geheimzinnige dood Vail Brouwenstijn aan de Prinses voorge- steld. Na afloop van het concert ver bleef Hare Koninklijke Hoogheid no gl enige tijd met de orkestleden in LONDEN. De politie van het graaf- het Instituut, waar de zeventienjarige' ®en onderzoek inge- n- at steld naar de geheimzinnige dood van celliste Edith Neumann haar een gram- het Nederlandse meisje Florence Jacoba mofoonplaat overhandigde met twee Peterson (18), dat gisteren door een door het orkest gespeelde werken. BOSKOOP. Door een tekort aan personeel zal in het vervolg de post van de rijkspolitie in het Gemeente huis tc Boskoop, 's nachts niet meer geopend zijn. Ter compensatie van de hierdoor verminderde service aan de inwoners, zijn thans alle woonhuizen van de politie-agenten op het telefoon net aangesloten. i buurman dood in haar bad werd aange- i troffen. Het meisje werkte in een fa briek in Exeter. Zij schijnt geen familie 111 Engeland te hebben; zij stond onder j voogdij van de stad Exeter. Van onze correspondent ENSCHEDE. In een volkomen ver vuild keetje, dat als zomerhuisje te boek staat, temidden van de witte een zaamheid aan de Glanerbeekweg aan de gemeentegrens van Enschede heeft een douanier samen met een Iandbou- wer zondagmorgen een gruwelijke onb dekking gedaan: twee door kolendamp vergiftiging omgekomen mensen.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 1