Vijfde Republiek op hellende vlak geraakt Opvolger Baumgartner Ik kom omdat het moet Muizentyfus in rusthuis Nog dit jaar: B.B. hele land verplicht in KOOPMAN HIELD STAND OP VAN GESTOLEN GELD GOOI WIL FORENSEN EN INDUSTRIEËN WEREN Antillen in zorgen: welstand loopt terug PRINSES ANNE BRUIDSMEISJE De Bilt: Bewolkt PROF. REINDERS WERKT WEER Schijn bedroog de fiscus niet van belastingen SCHILDER ZELF MET PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Pinay: zijn populari teit was te danken aan de groeiende on tevredenheid Bij decreet Zelfde weg INSCHRIJVING IS AL BEGONNEN „Aanslag" Mitterrand w eer gereconstrueerd Oppositie Hellas in Hilversum OVERHEIDSDIENSTEN Op Waterweg voeren 33 sloopschepen Overleden LAATSTE NIEUWS Reorganisatie in Sowjetunie Elbe toch dnderweg met een sloopschip A - GEKNOEI VOORZICHTIG Brandende arbeider springt in water en verdrinkt Overbevolking Tegenstand Minder OpI)rG112fSt ,meld; Gehcel onverwachts kwam Bezuiniging Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, Postbus 4, Giro 116666, telefoon Directie en administratie 01100- 2438. Redactie. 01100-2317. bij geen gehoor: Chef redactie 01100-3991. Bijkantoren: Middelburg, Korte Delft 50, tel. 01180-2009; bij geen gehoor: 01180-4604, Postbus 26; VÜssingen, Nieuwendijk 33, tel. 01184-3224, Postbus 24; Teraeuzen, Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189; Zierikzee, Havenpark 24, tel. 01110-2991. Directeur JACQ DE SMIT - Chefred.: G. i. BRECKER Zeeuwsch Dagblad Losse nummers 13 cent. Abonnementsprijs 0,56 per week, f 7,— per kwartaal Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouter* 7 cent per woord met een minimum van 1 1.— 15e JAARGANG No. 4459 Donderdag 14 januari 1960 PINAY MOEST HEENGAAN ifHiitiHimttiitimiiitiii ttMItllltflIIIHIHIimillll IHMHWIUHMMMIMWIU ifiiiiiiiiitimtiiiDitdfm Van onze correspondent PARIJS De teerling is geworpen. De Vijfde republiek heeft minister Pinay laten vallen. Tegelijkertijd heeft zij de schade zo goed mogelijk, eigenlijk op de enig mogelijke wijze hersteld, althans voorlopig. Baumgartner, sedert tien jaar gouverneur van de Franse circulatiebank, volgt hem op als minister van financiën en econo mische zaken. „Zonder enige vreugde heb ik de benoeming tot minister aangenomen", aldus gistermiddag Baumgartner, toen hij het paleis van generaal de Gaulle verliet. „Ik ben van oordeel", zo zei hij ver der, „dat- voor deze post lieden van grotere politieke ervaring dan de mijne meer op hun plaats zijn. Maar omdat ik de verzekering heb gekregen van het staatshoofd, dat ik de door minister Pinay begonnen politiek van financiële en economische waardigheid en onaf hankelijkheid van ons land zal kunnen handhaven en voltooien, heb ik de func tie aanvaard". Verder verklaarde de nieuwe minister, dat hij zo snel moge lijk voor de commissie voor financiën en economie van de Assemblée zal ver schijnen en dat hij voordien geen en kele verklaring in het openbaar meer zal afleggen. Pinay's ontslag is bij decreet geno men. Het zal vanochtend in de Franse staatscourant worden gepubliceerd. Het officiële communiqué van Debré, waar in het wordt aangekondigd, zegt dat het in verband staat met de interne samen werking van de regering en dat zijn po litiek zal worden voortgezet. De Parijse beurs had gistermiddag een afwachtende houding aangenomen. De koersen van de Franse aandelen zijn weinig veranderd én zö is het ook met die van goud en van de gouden munten. De laatste zijn echter door verkopen van de Banque de France op het peil van eergisteren gehouden. Eerst de koersen van vandaag zullen duidelijker aantonen hoe de beurs over het aftreden van Pinay denkt. Het Franse volk is namelijk teleurge steld in de Vijfde republiek. Het had ge hoopt, dat de oorlog in Algerije zou wor den geëindigd, dat lonen en prijzen min of meer stabiel zouden blijven, dat er een tijd van bescheiden welvaart zou komen, dat Frankrijks gedaald aanzien in Europa en in de wereld weer zou toe nemen. Het heeft misschien daarmee te veel gewild en te snel. Hoe het echter ook zij: het is thans teleurgesteld en het ziet in het heengaan van Pinay die te leurstelling belichaamd. De regering heeft dat goed geweten en toch hebben zij en de Gaulle Pinay laten vallen. De teerling is geworpen: ook de Vijfde republiek is op het hellend vlak ge raakt. Men kan op de zesde wachten. Van een onzer verslaggevers WAGENINGEN. Er blijft in Wage- ningen opschudding heersen rondom de figuur van de vrouwelijke hoogleraar prof. dr. R einders-Gouwen tak, die door een Bulgaarse student met een revol verschot is getrof fen. Enkele dagen geleden is mevrouw Reinders opgebeld door een onbeken de man, die haar dreigend toevoeg de: je gaat er aan, en vervolgens de hoorn op de haak legde. Mevrouw Rein ders heeft onmid dellijk aangifte ge daan Dij de politie, die daarop de tele foonlijn heeft apge- tapl. De onbekende heeft zich sinds dien echter niet meer gemeld. Be vreesd is mevrouww Reinders daardoor niet geworden. Zij is weer aan de bete rende hand en is sinds enkele dagen aan *iet werk gegaan op haar labora torium. Van onze correspondent BERLIKUM. In het Friese dorp je Berlikum heerst grote onrust door een tyfusepidemie die sinds zondag het plaatselijke bejaardentehuis teis tert. Twee van de bejaarden zijn al overleden: verscheidene zijn ziek. som mige zeer ernstig. Om zo mogelijk te voorkomen dat de ziekte zich buiten het tehuis verspreidt is er een abso luut uitgaansverbod uitgevaardigd en wordt er niemand van buiten meer toegelaten. Prof. Reinders Zoals gezegd: de Vijfde republiek kon hem alleen laten gaan wanneer zij iemand voor hem in de plaats zou vin den, die ten minste evenveel ver trouwen bij de gemiddelde Fransman, bij de banken in binnen- en buitenland en bij de buitenlandse politici geniet. Dat kan men van Baumgartner wel zeggen. Toch zijn de omstandigheden van het uit de regering treden van Pinay zo, dat het financieel en econo misch prestige van de Vijfde republiek een gevoelige knauw heeft gekregen en dat thans praktisch niemand meer ver wacht, dat ook de nieuwe franc niet binnen afzienbare tijd de weg van de oude, namelijk die van de waardever mindering, zal opgaan. Daarenboven zijn er de andere proble men. van welke te dezer plaatse ver scheidene malen melding is gemaakt: de financiering van de exploitatie van de petroleum in de Sahara en de mogelijke investeringen van Amerikaans kapitaal in Frankrijk. Pinay is aanhanger van bui tenlandse belangen in Frankrijks finan ciën en economie. De huidige regering is er tegen zoals zij ook tegen het Klein Europa is (tenzij dat vazal van Frankrijk zou worden) en zoals zij is tegen het Atlantisch Pact (tenzij er een Europees blok onder Frankrijks leiding men). Van onze Haagse redactie DEN HAAG De invoering van de noodwaehtplicht voor de Be scherming Bevolking zal in 1960 in het hele land snel op gang komen. In de loop van dit jaar zullen in alle gemeenten de plichtnoodwachters worden ingeschreven. Velen van hen zullen in de loop van dit jaar reeds worden opgeroepen. Daarmee zal dan het personeelstekort bij de B.B. tengevolge van de onvoldoende vrij willige belangstelling voor een aan zienlijk deel zijn overwonnen. Het totale aantal plichtnoodwachters die allen behoren tot de groep ge wone militaire dienstplichtigen zonder oorlogsbestemming zal het aantal van 40.000 man naderen. Wettelijk was de invoering van de noodwaehtplicht voor de B.B. in het PARIJS (AFPI Op last van de rech ter van instructs is gisteren in Parijs de al of niet geënsceneerde aanslag op ex-minister Mitterrand gereconstrueerd. De pleger van de ..aanslag" Dahuron, de ..organisator" Pesquet en het ..slacht offer" Mitterrand waren aanwezig en werkten opgewekt mee. Dahuron moest plaatsnemen in een auto van de politie en met een mitrail leur schieten op een afgedankte auto, die de politie van het autokerkhof had zou*kö: I gehaald. I Om de reconstructie zo echt mogelijk te maken moest Dahuron met scherp schieten. De vele fotografen bleven dit keer uit eigen beweging op grote afstand. Pinay moest in de ogen van Debre c.s. hangen. Niet omdat men niet bijzonder tevreden zou zijn met het verbeterde aanzien dat hij aan de munteenheid heeft gegeven of met zijn reputatie van betrouwbaarheid in de ogen van binnen- en buitenland. Maar wei omdat hij bin nen de regering de oppositie vertegen woordigde en omdat zijn stijgende popu lariteit ook te danken was aan de om standigheid dat zijn politieke aanhang onder hen die niet tevreden zijn met de Vijfde republiek van dag tot dag toe neemt. en thans zeker ook za! blijven toenemen, omdat hij nu. evenals de Gaul le zelf dat vele jaren heeft gedaan, in een soort ballingschap wacht op de dag. waarop men hem weer zal roepen. gehele land reeds mogelijk, maar de mogelijkheid werd tot nu toe alleen in de grote gemeenten (de a-gemeenten) gebruikt, waar in de loop van vorig jaar de eerste plichtnoodwachters wer den opgeroepen. De minister van bin nenlandse zaken mr. E. H. Toxopeus heeft onlangs bepaald dat nu ook alle andere gemeenten (dus zowel a- alsr*b- kringen) voor de noodwaehtplicht zijn aangewezen. In een beperkt aantal van deze gemeenten is men reeds begonnen met de inschrijving van de plichtnood wachters. Dit kon pas gebeuren nadat de minister de beschikbare en in die gemeenten wonende gewone militaire dienstplichtigen had aangewezen. Het is te verwachten dat In deze gemeenten ook het eerst de noodwach- ters zullen worden opgeroepen. De beschikbare dienstplichtige mili tairen voor alle andere gemeenten zullen omstreeks het midden van dit jaar door de minister worden aangewezen. Hij heeft daarbij de hulp nodig van het ministerie van defensie. Daarna zullen deze gemeenten overgaan tot de in schrijving. Wanneer de ingeschrevenen zullèn worden opgeroepen hangt af van tal van plaatselijke omstandigheden. De opgeroepen plichtnoodwachters zullen in het overgrote deel van de a-gemeenten of de gemeenten die samen een a-kring vormen worden gebruikt voor het bemannen van de B.B. over heidsdiensten van de lokale noodwacht (dat zijn onder andere de geneeskun dige dienst, de brandweer, de oprui mingsdienst, de verbindingsdienst en de dienst sociale verzorging) de rijksnood- wacht (het nationale commando met over het hele land werkende diensten) en de noodwachtstaf van de provincies. In alle b-kringen en in de a-gemeen ten Bergen op Zoom. Hengelo (O.). Oldenzaal en Texel en de a-kring Hel mond zullen plichtnoodwachters de abc-diensten moeten bemannen en ver der eveneens de rijksnoodwacht en de provinciale noodwachtstaven De georganiseerde zelfbescherming I de blok- en wijkploegen valt hier dus niet onder. Die zal nog geheel worden bemand door vrijwilligers. De 57-jarige Wilfrid Baumgart ner, sinds vele jaren gouverneur van de Banque de France, heeft er na lang aarzelen in toegestemd, het departement van financiën van Pinay over te nemen. „Ik doe het uit plichtsbesef en zonder een spoor van vreugde", zei hij gisteravond, nadat hij bij president de Gaulle was geweest. ROTTERDAM. Van de 26.270 sche pen, die vorig jaar de Nieuwe Waterweg opstoomden. ginger er 33 naar sloperijen te Rotterdam en omgeving. Dit blijkt uit een statistiek, die de Koninklijke I Scheepsagentuur Dirkzwager te Maas- sluis heeft opgesteld. Van de binnengekomen schepen, die onder de vlaggen voeren van 56 na tionaliteiten, hadden er 20.700 motorver mogen. Slechts eenmaal kwamen schepen bin nen onder de vlaggen van Canada, Chi na, Guatemala, Monaco, Peru, Saoudi Arabië en Tunis. De havens in het Waterweggebied werden meer dan duizend maal bezocht door Nederlandse (8820). Duitse (5657), Engelse (3925), Noorse (1851) en Zweed se (1221) schepen. De goedkope vlaggen verloren terrein, Zij waren vorig jaar vertegenwoordigd met 740 schepen, tegen 935 schepen in het jaar ervoor. Enkele havens noteerden verleden jaar minder schepen dan in 1958. Met 445 schepen had Maassluis er 59 minder, maar Dordrecht kwam door een totaal van 1047 schepen er 111 tekort.' De ziekte openbaarde zich zondag. De 71-jarige heer H. Faber en de 69- jarige heer T. Dijkstra moesten toen ernstig ziek zij waren zelfs in een soort shocktoestand geraakt naar een ziekenhuis worden gebraclit. Daar overleden zij vrij spoedig na aankomst. Een onderzoek wees uit dat zij waren gestorven aan muizentyphus. Zes andere bewoners van het tehuis vertoonden kort daarop ook tekenen van de ziekte. Vier van hen zijn over gebracht naar een ziekenhuis in Leeu warden, de twee anderen worden in het tehuis verpleegd. MOSKOU (AFP) Het Russische ministerie van binnenlandse zaken is opgeheven. Zijn werkzaamheden zullen worden overgenomen door de ministeries van binnenlandse zaken van de verschillende Sowjetrepu- blieken. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM. De twee afgedank te vliegdekschepen, die de sleepboot Elbe op de Grote Oceaan verloor, zijn behouden aangekomen bij de Japanse sloper. De sleepboot Clyde had er een voor haar rekening genomen. Zi. is nu op weg naar Honoloeloe, waar zij de twee door haar gesleepte vliegdekschepen achterliet, om een van de verloren schapen op te pikken. Daar ligt name lijk nog een van de achtergelaten sche pen. Het was de bedoeling, dat de Elbe beide schepen verder zou brengen. Dit is niet doorgegaan, omdat zo ver nemen wij van L. Smit en Co's inter- nationale sleepdienst te Rotterdam de Honoloeloese havensleepboten een 1 etmaal lang vergeefs probeerden het 1 tweede sloopschip zo dicht bij de Elbe 'te brengen, dat kon worden vastge maakt. Advertentie Jé*. Van een onzer verslaggevers VELSEN Bijna negen jaar lang heeft de nu 48 jaar oude adviseur-koop man H. J. M., een kleine, wat schichtige man, in een Santpoorts villapark de stand opgehouden van achtenswaardige bur ger. Het ging hem naar den vleze en er kon af en toe eens een nieuwe auto af. achter zijn huis werd een dure tuin met vijver en borders aangelegd en terzijde van de monumentale schouw in de huis kamer prijkte gen kostbaar televisietoe stel. Mevrouw beschikte in de keuken over een grootse koelkast. Deze droom is uit. De Velsense recher che heeft de man gearresteerd op ver denking van verduistering en diefstal tot een totaal van bijna anderhalve ton, waarvan op het ogenblik 130.000 gulden vaststaat. Hij pompte dit geld uit een schoenenhandel in Amsterdam, waar hij buiten een oude en te goed vertrouwen de boekhouder om met wissels, facturen en boekingen knoeide en waar hij naar het schijnt niet alleen zijn tienduizenden binnenhaalde, maar ook langs sluipwe gen schoenen verhandelde door het hele land. Bij zijn arrestatie werden bij hem thuis 500 paar schoenen in beslag geno men. Hét ging fout bij de belastingen, waar men argwaan begon te koesteren tegen M„ die onlangs uit zijn villa aan de Cla- rionlaan te Santpoort verhuisde naar een kleinere woning en zijn grote Amerikaan se wagen weg deed voor een wat be scheidener voituur. De zaak rolde toen al. maar M. heeft geprobeerd nog te red den wat er te redden viel, onder meer bij de overdracht van zijn huis. dat op een wat wonderlijke manier aan een nieuwe eigenaar werd verkocht. Hij ver telde de gegadigden, dat hij geld nodig had omdat zijn compagnon in zaken uit de handelingsbevoegdheid was ontzet, zodat hij een waarborgsom van 5000 gul den moest storten om diens taak over te nemen. Hij wilde naar hij zei naar Alkmaar verhuizen, maar dit verhaal klopte even min als andere gegevens, die hij ver strekte. De overdracht van het huis ging door. M. zat kennelijk om contanten ver legen. De aflossing en de rente van de hypotheek op zijn oude huis bleken niet te zijn voldaan, reden waarom de nieu we eigenaar met grote voorzichtigheid en met steun van een notaris te werk ging. Uit het onderzoek, dat de fiscale re cherche samen met de Velsense politie heeft ingesteld is komen vast te staan, dat M. in de negen jaren dat zijn fraude het heeft uitgehouden, op bijzonder voor zichtige, haast sluwe wijze te werk is gegaan. Hij wist met een goed verhaal alles recht te breien wat scheef leek te zitten en kon zich tegenover zijn vrouw en drie kinderen steeds de allure van een geslaagd zakenman aanmeten. De bedragen, die illegaal in de huis houding vloeiden, gaf hij voor te heb ben verworven uit tantièmes of geslaag de transacties. De laatste tijd werd hij echter gejaagd en ging hij kennelijk on der zorgen gebukt, omdat hij de stand, die hij moeizaam ophield aan de Cla- rionlaan, langzaam maar zeker zag af brokkelen. De Van Marle-prijs is toegevallen aan de personeelsvereniging van de Stu wadoors Maatschappij Progress. De commissie, die over de toekenning van 1 de beschikbaar gestelde geldsom beslist, is van oordeel, dat dit bedrijf in 1959 j het meest op de voorgrond is getreden met betrekking tot de veiligheid in het Rotterdamse havengebied. Eigen nieuwsdienst HILVERSUM Komend voorjaar be gint in Hilversum een „Grieks jaar". Het initiatief daartoe is genomen door de Hilversumse padvindersgroep De Ar- gonauten, die binnenkort vijftien jaar be staat. Er is een stichting Hella. in Hilver sum opgericht, die zich ten cfoel heeft gesteld belangstelling te wekken voor het oude en moderne Griekenland. Daartoe worden een tentoonstelling ge-1 BUSSUM Het Gooi is van plan een houden, toneelvoorstellingen gegeven o.a. ..Chinese muur" om zich heen op te Iphigeneia in Aulis door Theater een trekken. De gemeenteraad van Bussum forum belegd en voordrachten gehouden.j Zal volgende week de eerste van zes De ambassadeur van Griekenland, de Gooise gemeenten zijn, die een eenslui- heer I. A. C. Tziras, heeft zijn mede- dende verordening" voor deze gemeenten Van onze correspondent werking toegezegd. Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte 4^ ons gisteravond om 23.15 uur: Veel bewolking met plaatselijk sneeuw. Over wegend matige noordoostelijke wind. Lichte tot matige vorst. MIESJE: Denk om deze verge ten groep. 15 januari- zon op 8.43. zon ondei 16,58; maan op 18.58, maan onder 9 04 Van onze correspondent gaat behandelen. De verordening beoogt: Het weren van nieuwe industrieën in het Gooi. 2 Het weren van nieuwe ingezetenen, die niet economisch zijn gebonden aan het Gooi. Het zal volgens dezé verordening ver boden zijn om gebouwen in gebruik te nemen voor industrieën en ook om ge bouwen. waarin al industrieën zijn ge- EINDHOVEN Een gisteren bij T -» ;een ontploffing in Hoek's machine- en ,llPhtVaariSfCSDrCK I zuurstoffabriek te Eindhoven in brand V aai uw geraakte arbeider is in een kuil met -1 i i (water gespronken en verdronken. VOF (101*1 SlCCHT 1 De ontploffing van een zuurstof reservoir - was zo hevig dat de helei WASHINGTON (Reuter) De Neder- voorgevel van de fabriek werd wegge. I lands-Amerikaanse onderhandelingen te Ulncron TArio arhpirfers werden gewond Washington zullen morgen voor tien slagen. Drie arbeiders weraen gewona dagen WOrden verdaagd, om de deskun- door hun in brand gevlogen kleding.digen de gelegenheid te geven nadere i beschikbare Een van hen, de heer Van de ven, gegevens uit te wisselen. Staatssecreta-jGooi kunnen worden ingebracht; een ge sprong in een met water gevulde af- ris Stijkel, leider van de Nederlandse zameiilijke exploitatie is dan mogelijk koelkuil voor cylinders en verdronk, delegatie, zal van de onderbreking ge- en onbillijkheden bij de verdeling van In zijn sprong moet hij een paar1 kruik maken om naar Nederland te vlie- de financiële nadelen worden voorko- gasslangen hebben losgetrokken en |en* Eind volgende week keert hij naar men. het mpfppn onfsnannpndp mpt riin Afrika terug. In Ingewijde kring meij-, Een ander denkbeeld, dat in Bussum A de men dat het feit dat de deskundigen weerklank heeft gevonden, is dat om een 'aantal woningwetwoningen buiten het vestigd, te doen betrekken door andere industrieën. Het is de dreigende overbevolking van| het Gooi. die het provinciaal bestuur van Noordholland bij de besturen van Gooi se gemeenten heeft doen aandringen op| instelling van een ,,Gooi-eommissie". j Voorzitter van die commissie is de com-! missaris der Koningin in Noordholland, dr. J. Prinsen In de commissie hebben, burgemeesters en wethouders van de Gooise gemeenten zitting. Deze commissie was het. die de con-| cepten heeft samengesteld, waarover del Gooise gemeenteraden hun oordeel gaan uifspreken. Overigens is het niet waarschijnlijk dat de verordeningen zonder slag of stoot worden aangenomen. Een probleem wordt gevormd door de financiële nade len van de wering van de industrie en, van het langzamer volbouwen van de nog beschikbare gronden voor de wo ningbouw. Bij voorbesprekingen in Bussum is daarom het denkbeeld geuit om een in dustrieschap in te stellen, waarin de industrieterreinen in het Lady Pamela Mountbatten, ach ternicht van koningin Elizabeth en dochter van de Britse vlootvoogd, is gisteren in de Abdij van Romsey, haar ouderlijke woonplaats, getrouwd met David Nightingale Hicks, een woninginrichter uit Londens luxe- wijk Kensington. Prinses Anne was bruidsmeisje voor het eerst van haar jonge leven. Zij gedroeg zich koninklijk, treffend gelijkend op haar moeder, die niet van de partij was in verband met de komende blijde gebeurtenis. Prinses Margaret kwam wel met zwaar bekoolde ogen, die haar een oosters uiterlijk gaven. Ook prins Philip en prins Charles waren van de partij. Zoals al zijn grote operaties had de linksgezinde Lord Louis Mountbatten het huwe lijk van zijn dochter schitterend, tot in de puntjes georganiseerd. Hij kon echter niet voorkomen dat op de re ceptie plotseling alle lichten uitgin gen. Even werd het te machtig voor de kleine prinses Anne. die hetzelf de guitige acteertalent heeft als haar tante prinses Margaret. Keihard riep ze, terwijl diplomaten lucifers aan streken, in cockney-accent (het plat- Jordaans van Londen): „Gossy, wat- tisset 'ier donker!". JI/T*1 1 op inkomens en winsten, zo wordt 1 O liquidatie van de Shell-beleggingsm WILLEMSTAD, Curasao (ANP) Er hebben zich ten dele onver wachte. ten dele niet zo onverwachte ontwikkelingen voorgedaan, die in veel ernstiger mate dan kon worden voorzien de welstand van de Neder landse Antillen neerwaarts buigen. Aldus deelt de Antilliaanse regering de Staten mee in haar memorie van ant woord op het ontwerp-begroting voor 1960. De opbrengst van invoerrechten en accijnzen loopt sedert enige tijd terug, evenals de opbrengst van de belastingen Advertentie brandende kleren hebben aangestoken zuilen doorvergaderen erop wijst dat de j. jDe daardoor ontstane brand heeft de onderhandelingen nog ver van een re- ravage in de fabriek nog vergroot. sultaat zijn. Gooi te bouwen voor Gooise kenden. womngzoe- Op de foto van links naar rechts le bruidsmeisjes prinses Clarissa ■an Hesse, prinses Frederica van Hanover, Victoria Marten, Joanna Knatchbull. De bruidegom David Hicks, zijn bruid lady Pamela, prin ses Anne en daarnaast de „best man" lord Brabourne. VERF VOOR HET SCHILDERFEEST SIKKENS-TJALLEMA PR0DUKT ge- de beleggingsmaat schappijen. Dat zal een vermindering van de belastingopbrengst ten gevolge hebben, die in 1960, maar vooral in 1961 tot uiting zal komen. Door de bezuinigingen bij de olie maatschappijen zal het land in 1961 anderhalf miljoen en in 1962 twee miljoen Antilliaanse guldens minder ontvangen dan in 1960. Daartegenover blijven de uitgaven normaal stijgen, waardoor zij ten opzichte van 1960 in 1961 met een miljoen en in 1962 met circa twee miljoen zullen stijgen, In de nabije toekomst, zo wordt in de memorie geconcludeerd, zal het land dus te kampen hebben met finan ciële problemen ter grootte van twee en een half tot vier miljoen Antilliaanse guldens. Meevaller Voor 1960 hebben de Antillen nog voor een sluitende begroting kunnen zorgen. Daarvoor moest echter het tempo van uitvoering een aantal pro- lecten worden vertraagd. Tot de sluitende begroting heeft ook meegewerkt, dat de Antillen de bijdrage voor de defensie van het Koninkrijk 'Oor de jaren 1959 en 1960 niet be hoeven te betalen. Dat besluit werd na besprekingen met Nederland ge nomen. mede omdat het enthousiasme van de Antillianen om dienst te nemen in de strijdkrachten van het Koninkrijk beneden de verwachting is gebleven.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 1