Gebonden vrijheid Middelburgs „Excelsior (40) recipieerde Waarheid en Eenheid niet gelukkig met een tweetal synodebesluiten Verpleegtarieven in Oostwal te Goes moeten omhoog Wiel rij (litter botste tegen vrachtwagen Aantal inwoners van Vrouwenpolder steeg Voorstel van B. en W. aan de raad: „Burgemeestersprobleem" in Zeeland Uit de keTken Geen geklim boven Abdijtorenkamer Avontuurlijke knaap stal geld van tante Nieuwe zaak geopend Personenauto's botsten Jaarvergadering A.V. Dy namo Hond in doodsnood door politie gered C.B.T.B. afd. ZUID-BEVELAND Jaarvergadering Plaafef uw in onze en.... U zult slagen f Maandag 11 januari 1960 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 4 Vergadering van bezwaarden in Geref. kerken Revisiebehandeling en de jonge Kamper hoogleraar Van een medewerker AMERSFOORT Over twee beslui ten van de Utrechtse synode der Gere formeerde kerken zijn zaterdag harde woorden gevallen ln de te Amersfoort gehouden jaarvergadering van de pers- vereniging, die het blad Waarheid en Eenheid uitgeeft. Het betrof het vorige week gevallen besluit om aan twee re- visieverzoeken inzake tuchtmaatregelen niet te voldoen. En daarnaast is mis prijzend gesproken over de benoeming van de synodepraeses ds. C. van der Woude tot hoogleraar aan de Kamper hogeschool. In dat laatste staan de man nen van W. en E. (en de paar vrouwen die aanwezig waren) bepaald niet al leen: in de paar dagen die sinds de benoeming zijn verlopen is van meer dan een zijde uiting gegeven aan (zacht gezegd) bevreemding. Wat de revisieverzoeken betreft: men heeft deze week kunnen lezen, dat de synode in besloten zitting „een tweetal verzoeken" om revisie van door haar voorgangster van Utrecht in 1943 ge nomen tuchtmaatregelen heeft behan deld en besloot aan die verzoeken niet te voldoen, maar het gehele complex van tuchtmaatregelen te willen bespre ken in de in september gevraagde sa- menspreking met de vrijgemaakte ker ken. Ter vergadering werd uitgesproken, dat deze twee bezwaarschriften wel niet anders zouden kunnen zijn dan de revi sieverzoeken die door de W. en E.-man nen aan de synode waren gericht en die betrekinkg hadden op de schorising van prof. dr. K. Schilder en de wering uit het ambt van de toenmalige kand. H. J. Schilder. Het zijn ook inderdaad de enige twee revisieverzoeken die naaSt het verzoek om revisie van de procedure-Geelkerken uit Assen 1926 op de agenda van de synode staan. Aan de synode is nu een telegram gezonden door de opstellers van de bezwaarschriften, waarin zij hun be vreemding erover uitspreken dat de synode hun stukken wil gaan bespre ken met mensen die daar helemaal niet om gevraagd hebben en die door vorige synodes schuldig bevonden zijn „aan de zondige daad van scheur- making", terwijl diezelfde synode er niet over blijkt te willen praten met de opstellers, die daar wèl om vroe gen, en die in de kerkelijke weg ge bleven zijn en hun protesthouding tot uitdrukking gebracht hebben in be zwaarschriften en niet in vrijmaking. Daarnaast vinden de opstellers het in hun telegram maar verontrustend en bevreemdend dat de synode in besloten zitting gehandeld heeft over bezwaren tegen handelingen die vorige synodes destijds publiek geargumenteerd hebben. Daarmee was gelijk duidelijk gewor den, dat Waarheid en Eenheid met de terzijdestelling van de Vervangingsfor mule, waarvoor het blad zo lang heeft gestreden, de strijd nog niet als beëin digd beschouwt. Voorzitter dr. J. Schel haas Hzn. uit Nieuwendam zag zelfs in zijn openingswoord een noodzaak tot vermeerderde activiteit. Het ligt in de bedoeling de contacten, conferenties en samensprekingen, ook met vrijgemaak- ten, te vermenigvuldigen. Het blad keert zich zoals bekend tegen de zondige fac toren in kerkinrichting en geestelijke ge steldheid die de breuk van 1944 van ge reformeerde zijde hebben in de hand ge werkt en nu nog de hereniging in de weg staan. Bij de bespreking van de huishoudelij ke zaken werden nogal eens opmerkin gen over personen gemaakt, die voor zitter Schelhaas noopten tot de opmer king, dat hem bij samensprekingen met leidende figuren was gebleken, dat zij de subjectief-eerlijke oprechte over tuiging hebben de kerken te dienen. Men kan het met die overtuiging on eens zijn en men was dat maar dient de goede trouw niet in twijfel te trekken. „Tussenpaus" Nadat de vergadering het telegram aan de synode zelf nog eens telegrafisch had onderstreept, kwam in de rond vraag de benoeming van ds. Van -Woude ter sprake. Er werden iron' opmerkingen gemaakt over een paus" i.v.m. de leeftijd van de jonge hoogleraar, maar er werd ook fel ge sproken over een schreeuwend schan daal (het geref. predikantencorps telt een dertigtal jongere doctores). Daar naast kwam ter sprake de wonderlijke wijze waarop te Kampen hoogleraren benoemd werden in een vak, dat het hunne niet was, al kon er ook op ge wezen worden dat ds. Van der Woudes proefschrift, dat al geruime tijd bijna klaar is, een kerkhistorisch onderwerp heeft. Men sprak de verwachting uit, dat een zelfde bevreemde verontrusting deze benoeming zou begeleiden als het geval is geweest, toen de vrijgemaak te synode (merkwaardigerwijs in het zelfde vak) vorig jaar ds. J. Kamp huis tot hoogleraar benoemde, hetgeen tot soms felle vertogen in de kerkelij ke pers aanleiding heeft gegeven, gr werd voorgesteld een telegram aan ds. Van der Woude te sturen, maar de discussie eindigde met de consta tering dat de benoeming geheel in de kerkelijke weg was geschied en dat de vereniging hier bepaald geen taak had. Nadat zo de gemoederen wat waren ontlast hield ds. M. Vreugdenhil, ge ref. predikant te Ruinerwold, een le zing over „pluriformiteit en oecumeni- teit". KLOETINGE. Bij garage Patijn- weg ontstond een aanrijding tussen een vrachtauto van de fa H. uit Kloetinge. en de 16-jarige wielrijdster mej. M. de K. eveneens uit Kloetinge. Mej. De K. die op weg was naar Goes, bemerkte te laat, dat genoemde vrachtauto uit de richting Goes kwam, van de hoofdweg linksaf sloeg om het pompstation te bereiken. Zij kwam daar door in aanraking met de vrachtauto. De verwondingen vielen nogal mee. Mej. K. kon na de eerste hulp van dokter Entink naar huis worden vervoerd. Te Rotterdam slaagde voor het staatspraktijkdiploma voor handels- en bedrijfsadministratie de heer J. Mol te Kapelle. VROUWENPOLDER Op 1 januari 1959 bedroeg het aantal inwoners van Vrouwenpolder 978. Er werden in het afgelopen jaar dertien kinderen gebo ren. Veertien mensen kwamen te over lijden. 82 personen vestigden zich in Vrouwenpolder.tervvijl 47 mensen naar elders vertrokken. Het aantal inwoners bedroeg op 31 december 1959 1020 men sen, dat wil dus zeggen, dat het aan tal inwoners met 42 toenam. De door enkele schoolkinderen te Woifaartsdijk gehouden inzameling voor Redt een Kind heeft 30,67 opgebracht. In de maand december 1959 werden in het gemeentelijk badhuis te Woi faartsdijk 801 baden genomen. GOES. Als de gemeenteraad, die woensdag 20 januari des avonds om acht uur in openbare vergade ring bijeenkomt, akkoord gaat met het voorstel van B. en W., dan zul len ingaande 1 januari jl. de ver pleegtarieven in het gasthuis Oost- wal omhoog gaan. De heer A. J. Kaland te Middel burg schrijft ons: Als er in Zeeland één onderwerp is, dat de gemoederen bezighoudt, dan is het wel het „burgemeesters probleem". En niet ten onrechte. Voorop willen wij stellen, dat de Zeeuwse bevolking gelukkig nog steeds respect heeft voor de eerste burger van dorp of stad. Dat behoort zo te zijn. Een burgemees ter is als drager van het gezag een respectabele figuur. Althans, dat hoort hij te zijn. Wie echter het woord gezag op de lippen neemt, denkt vrijwel di rect althans in de meeste ver banden aan een ander woord: vrijheid. Iemand die gezag uit oefent, heeft meestal een zekere vrijheid. En de wijze waarop hij dat doet moet altijd zo zijn, dat zijn gezag nimmer de vrijheid verstikt. Nu is vrijheid een kostbare zaak, maar tegelijkertijd voor velen een moei lijk te hanteren kostbaarheid. Ik geloof dat een groot deel van het Zeeuwse burgemeestersprobleem tot vo renstaande stelling is terug te brengen, Wellicht vraagt iemand zich af: is er echt een burgemeestersprobleem? Is dat niet wat overdreven? Wij menen het echter inderdaad als een Zeeuws probleem te moeten signa leren. De burgemeester van Domburg werd het vorig jaar in opspraak gebracht. Een tragisch ongeluk bracht hem voor de rechter, die zelfs het schuldig uit sprak. De burgemeester van Oosterland ondervond grote moeilijkheden, waar door hij in de pers en naast het ambt kwam te staan. De burgemeester van Axel verscheen voluit in één van de grootste Nederlandse weekbladen. Letter lijk en figuurlijk. En verdween. De burgemeester van Oostburg lijkt zo op het eerste gezicht erg collegiaal: hij ging dezelfde weg.De burgemeester van Goes is in opspraak en met hem het college van B. en W., terwijl er nog meer geruchten gaan. Over nóg ande ren. DROEF Dit is een droevige opsomming. Dit is een kwalijke zaak. Een zaak die veel verder ingrijpt dan in het leven van deze functionarissen zelf. Dit raakt onze Zeeuwse gemeenschap. Een gemeen schap waarvan gezegd mag worden dat ze steeds achting heeft opgebracht voor een ieder die met gezag is bekleed. Maar door al deze voorvallen is er een gezagscrisis ontstaan die zich niet beperkt tot de betreffende gemeenten, maar die de achting van het Zeeuwse volk voor de eerste burgers, aan het twijfelen brengt. Wij kunnen dit niet ernstig genoeg nemen. De verhouding Overheid en Onderdaan is hier in het geding. Een verhouding die beslissend is voor het welzijn van een gemeen schap. Nationaal en regionaal. Wij zijn van mening dat een figuur die het burgemeestersambt ambieert er altijd van moet uitgaan, dat hij een stuk van zijn individuele leven prijs geeft ten bate van de gemeenschap. De ver vulling van zo'n functie is voor velen begerenswaardig, maar zij zullen moe ten aanvaarden dat al wat het begeren waard is, een offer vraagt. Het burge meester zijn vraagt het offer van een zekere gebondenheid, in de vrijheid waarin hij staat. Die gebondenheid Is van tweeërlei aard. Iedere burgemeester, welke levensbe schouwing hij ook is toegedaan, zal er een levensstijl op moeten nahouden die voor ieder aanvaardbaar is. Een levens stijl die wordt aangepast aan de plaats en de omgeving en het karakter van zijn gemeente. Een ieder die zich deze be perking in zijn privé leven niet wil opleggen, is het ambt niet waardig. Ten tweede is hij gebonden aan het hoogste orgaan er plaatse: de Raad. In verband met de verhoging der sa larissen van de rijksambtenaren per 1 januari j.l. heeft de stichting „Het Ne derlandse Ziekenhuiswezen" geadviseerd om de verpleegprijzen voor particulie ren ('bij wijze van voorschot) voor de eerste, tweede en derde klasse te ver hogen met resp. 0.70, 0.50 en 0.35 per dag en met 0.20 voor gezonde zui gelingen. Na overleg met het bestuur van het gasthuis stellen B. en W. de raad voor akkoord te gaan met deze tarieven. De tarieven zullen er als volgt uitzien: gewone verpleging klasse I 23.50, klasse II 17.95, klasse III 11.85 en kinderen beneden tien jaar 10.90, kraamafdeling: klasse II moe der 17.95, baby 5.20, klasse III moe der 11.85 en baby 4.80. Onderwijs Voorts stellen B. en W. voor de ad junct-directrice van Oostwal, mej. M. S. van Melle per 1 april a.s. eervol ont slag te verlenen i.v.m. het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. De gemeenteraad krijgt verder een groot aantal onderwijszaken te behan- delan. Het bestuur van de vereniging tot bevordering van chr. schoolonderwijs lieeft gevraagd medewerking te verle nen bij de aanschaf van een magne tisch schoolbord en een eenvoudig school- orgel, de besturen der bijzondere scho len voor lager onderwijs hebben ge vraagd het maximumvoorschot, als be doeld in artikel 101 der lager onder wijswet, te mogen ontvangen, een voor stel om ir. S. H. Wijnnobel tot leraar in vaste dienst aan het Goese lyceum te benoem-en, een voorstel om een extra krediet te verlenen aan de Burgemees ter van Dusseldorpschool voor de aan schaf van 145 nieuwe schoolbanken, en een voorstel tot het verlenen van een extra-krediet 520) voor het invoeren v-an een cursus verkeersonderwijs t.b.v. de leerkrachten werkzaam -bij openbare en bijzondere kleuterscholen, lagere scholen en uloscholen. De agenda vermeldt tenslotte enkele voorstellen tot grondaankoop in verband met uitvoering uitbreidingsplan-Zuid, tot het toekennen van een voorschot van drie pet. aan het gemeentepersoneel over het eerste kwartaal 1960, tot verkoop v-an het pand Pieter Jaspersestraat 1, tot het aanleggen van een viertal in- steekhavens, tot het verlenen van een krediet in verband met voorbereidende werkzaamheden in het kader van de infrastructuur en tot het aanleggen van de Louise de Colignylaan in het Valcke- slot. Aangenomen naar Noordscharwoude J. J. Tissink, kand. te Bergen op Zoom, die bedankte voor Erica, Ottoland en voor Valthermond, naar Lochem W. A. Jelsma te Woudsend. Bedankt voor Grijpskerk H. J. Hey- nen te Oud- en Nieuwe-Bildtzijl. Beroepbaar: De classis Zwolle heeft Hij kan stimuleren, leiden, ja wat niet prep. geëxamineerd en beroepbaar ver- al, maar aan het hoofd van iedere ge meente staat een Raad. En zolang wij in deze gelukkige omstandigheden ver keren, zal een ieder die tot het eerste- burgersehap geroepen wordt, zich daar van moeten vergewissen, alvorens hij ja tegen het ambt zegt. klaard de heer P. C. van der Wel, Ys- selkade 24 te Kampen, kand. aan de The ologische Hogeschool aldaar. UNIE VAN BAPT. GEMEENTEN. Beroepen te Delfzijl F. E. Huizinga te Hengelo. MIDDELBURG. Bij het bezichtigen van de Abdijtoren de Lange Jan te Middelburg kunnen de bezoekers niet verder worden toegelaten dan tot de torenkamer, wat voor velen een teleurstelling betekent, aldus een van de Middelburgse raadsleden in een in juni gehouden raadsvergadering. Hij vond bovendien de huidige entreeta rieven te hoog. De constructie van de toren boven de torenkamer is zoda nig, dat het ongewenst is daar publiek toe te laten, delen B. en W. nu de raad mee. In de eerste plaats zijn velen niet in staat om de ladder te beklimmen, wel ke toegang geeft tot de vloer van de klokkestoel en in de tweede plaats is het niet wenselijk, aldus B. en W„ pu bliek toe te laten bij het onbescherm de speelwerk. De vette draden hier van kunnen de kleding van de bezoe kers besmeuren. Voor hen die wel in staat zijn de klim partij uit te voeren tot de vloer van de klokkestoel verdere beklimming is zo goed als niet meer mogelijk is het vanzelfsprekend interessant om tot daar te worden toegelaten. Men kan zich dan tevens ook begeven op de buitenomloop, vanwaar men een uniek uitzicht heeft over Middelburg en Walcheren. Om aan de bezwaren tegen het beklim men tot aan de vloer van de klokke stoel een einde te maken zou een tien tal maatregelen moeten worden geno men, waarvan de kosten geraamd worden op f3000 plus nog een extra toezicht van 800 per jaar. B. en W. zien erg tegen de maatregelen en de kosten op, waarom zij dan ook geen vrijheid hebben kunnen vinden het pu bliek hoger toe te laten dan tot de torenkamer. Op de entreeprijs voor het bezichtigen van de Lange Jan komen B. en W. nog nader terug. TERNEUZEN. De vader van de 13-jarige P. B. L. uit Sint Jansteen kwam zaterdagmorgen bij de gemeen tepolitie aangifte doen van het feit, dat zoonlief donderdagmorgen de deur van zijn ouderlijk huis was uitgestapt en nog niet was weergekeerd. Het vermoe den bestond, dat hij naar familie was. Dat klopte ook. Hij was naar Sluiskil vertrokken en had daar gelogeerd in hotel Meert. De andere dag spoedde hij zich naar Biervliet, waar een tante woon de. Vrijdagavond werd hij echter toch weer in Sluiskil gesignaleerd. Hij bleek ruim in de contanten te zitten. Zater dagmiddag werd hij door de politie aan gehouden. Het bleek, dat hij tijdens zijn bezoek aan tante 180 had meegeno men. Vader kwam zijn zoon weer op halen en samen trokken zij naar St. Jansteen. Het zal voor de jongen geen plezierige reis zijn geweest. MIDDELBURG. Met veel bloemen en onder grote belangstelling heeft de firma Hooftman haar nieuwe kledingma gazijn op de hoek van de Lanigeviele en Plein 1940 officieel geopend. Het ruim 40 jaar in de Zeeuwse hoofdstad geves tigde kledingmagazijn is van de Vlas- markt naar het ruime nieuwe pand trokken. Door er het interieur te verruimen, de etalages te vergroten en veel licht aan te brengen werd een aantrekkelijk ge heel gekregen, waarin de voorraden een goede plaats konden krijgen. TERNEUZEN. Aanzienlijke materi ele schade was het gevolg van een bot sing tussen twee personenauto's op 'net kruispunt Axelsestraat-van Steenbergen laan. De heer M. W. uit Den Haag die aan de heer G. geen voorrang ver leende, kon een botsing niet meer ver mijden. De heer W. had het bord „nadering voorrangsw-eg" niet opgemerkt, omdat een grote vrachtwagen het zicht belem merde. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. MIDDELBURG. Met een receptie en feestavond werd zaterdag in de Con cert en Gehoorzaal het veertigjarig be staan van de muziek vereniging „Excel sior" gevierd. Tijdens de receptie me moreerde de directeur, de heer J. J. Laroes de moeilijkheden vooral fi nancieel die er in deze veertig jaar zijn geweest. Dankbaar toonde hij zich over de verbetering van de gemeente lijke subsidieregeling. Ook gewaagde de heer Laroes van de goede samenwer king die er bestaat tussen de verschil lende muziekgezelschappen in Middel burg. Als hoogtepunten uit deze veertig jaar noemde spreker het optreden voor de radio in 1946, het herstellen van de sa menwerking met de zangvereniging De Volksstem en het jaarlijks optreden van een Engelse band. In een speciaal woord richtte de heer Laroes zich tot de heren J. C. Carol en L. J. Geers, die beiden veertig jaar lid zijn van Excel sior. Beiden kregen enkele geschenken. Ook voor de oudste donateur, de heer Hendrikse, die wegens ziekte niet aanwezig kon zijn, was er een cadeau. Felicitaties werden uitgesproken na- MIDDELBURG. De atletiekvrien- denkring Dynamo heeft zaterdagavond in restaurant Suisse de jaarlijkse leden vergadering gehouden. De jonge vereni ging meende op een g-oed jaar, het tweede sinds de oprichting, te kunnen terugzien. Voor dit jaar werd een uitgebreid programma opgesteld. Het Steeple Chase-kampioenschap van Zeeland staat op 11, 12 of 15 juni vermeld, de Dual- meet op 2 april, het Zeeuwse kampi oenschap tien km op 29 juni en de vijf km op 14 augustus. De derde nationale St.-Nicolaascross zal op drie december worden gelopen. De voorzitter, de heer Rodts, gaf een jaaroverzicht, dat, aan gevuld met het verslag van de penning meester, geen ongunstig beeld oplever de. Wel kwam naar voren, dat de Mid delburgse vereniging vergeleken met een Vlissingse zustervereniging nage noeg geen steun ondervindt van de zij de der plaatselijke bedrijven. Daar de leden vaak alle excursies zelf m-oeten betalen komen ze dikwijls met hoge las ten te zitten. In het bestuurt raden wed strijdsecretaris en secretaris af en stel den zich niet herkiesbaar. De heer A. A. Bouwens werd tot secretaris gekozen. Hij zal beide functies vervullen. Bij de rondvraag kwam de suggestie naar vo ren een Zeeuwse crosscompetitie in te stellen. GOES. Dank zij het snelle en door tastende optreden van de Goese politie js zondagmiddag een hond van de dood gered. Het dier begaf zich op het ijs van de Oostvest, in de buurt van het eilandje. Het ijs was echter nog niet sterk genoeg en de hond kwam in het water terecht. Zwemmend en spartelend probeerde het benauwde beest het eilandje te bereiken, wat na vele moei zame pogingen slechts gedeeltelijk luk te. De hond bleef achter een obstakel hangen en kwam voor de helft in het water terecht. Dat was niet lang vol te houden en het beest begon dan ook angstig te janken. Vele singelbewoners waren met het lot van het dier bewogen en belden de politie. Enkele dienaren van Hermandad slaagden erin om het beest uit zijn be narde positie te bevrijden. Hond stak weg over TERNEUZEN. De hond van de heer J. van L. stak plotseling de Axel- se straat over, terwijl de bromfietser G. naderde. De bromfietser kon het dier niet meer ontwijken en viel met zijn voertuig tegen de straatstenen. De ver wondingen vielen mee. De hond ging er snel van door. mens het gemeentebestuur door burge meester mr. Joh. de Widt, die verklaar de, dat de overheid nooit tevergeefs een beroep doet op de medewerking van de Middelburgse muziekverenigingen. De heer A. Jobse sprak namens de Middenstandsvereniging „Handelsbelan gen" en de heer de Ruyter namens de zangvereniging De Volksstem. De heer J. Simonse, die het woord voerde namens de voetbalver. Mid delburg deelde mede, dat dit voorjaar een wedstrijd tussen Middelburg en Zee- landia zal worden gespeeld, waarvan de opbrengst bestemd is voor Excelsior. Verder spraken nog de heren J. C. van Kamer namens de Chr. Muziekvereni ging Onda en W. Brand namens de Bond van Harmonie- en Fanfaregezelschappen in Zeeland. Des avonds organiseerde Excelsior een feestconcert. 12 JANUARI 1 RADIO"! HILVERSUM I, 402 M ochtend AVRO: 7.00 Nws; 7.10 Gym: 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening; 8.00 Nws; 8.15 Gram; 9.00 Gym v d vrouw; 9.10 De groenteman; 9.15 Gram; 9.35 Waterst.; 9.40 Morgenwijding; 9.55 Boekbespr: 10.00 Gram; 10.50 V d kleuters; 11.00 Pianospel; 11.15 V d zieken. middag 12.00 Carillonbespeling; 12.20 Regerings- Hï.z'Landbouwrubriek. Ziektenbestrijding bij pluimvee; 12.30 Land- en tuinb. me- ded; 12.33 Lichte muz; 13.00 Nws; 13.15 Meded. of gram; 13.20 Promenade-ork. en tenor; 13.55 Koersen; 14.00 Kamermuz; 14.40 Schoolradio; 15.00 V d vrouw; 15.30 Pianorecital; 16.00 Leang; 16.15 Lichte muz; 16.30 V d jeugd; 17.20 De die renwereld en wij, lezing; 17.30 V d jeugd. avond 18.00 Nws; 18.15 Pianospel; 18.30 Lich» te muz; 19.00 V d kleuters; 19.05 Paris vous parle; 19.10 Muzik. quiz; 19.50 Journ.; 20.00 Nws; 20.05 Gevar progr; 22.00 Kamermuz; 22.30 Nws en beursberj v. New York; 22.40 Koorzang; 23.20 Le zing; 23.35 Gram; 23.5524.00 Nws. HILVERSUM n, 298 M ochtend KRO; 7.00 Nws; 7.15 Gram; 7.30 V d kind; 7.40 Gram; 7.45 Morgengebed en overweging; 8.00 Nws; 8.18 Gram; 8.50 V d vrouw; 9.40 Schoolradio; 10.00 V d kleuters; 10.15 Lichtbaken; 10.25 Gram; 10.35 Lichte muz; 11.00 V d vrouw; 11.30 Gram; 11.50 Volaan....vooruit, lezing, middag 12.00 Middagklok—noodklok; 12.03 Me» tropole ork. en zang; 12.30 Land- en tuinb meded; 12.33 Metropoli ork (verv)j 12.50 Act; 13.00 Nws; 13.15 15 jaar gele den, lezing; 13.2C Platennws; 13.35 Lich te muz; 14.00 Gram; 14.05 Schoolradio; 14.35 V d plattelandsvrouwen; 14.45 Ge- var progr; 15.50 Gram; 16.00 V d zieken: 16.30 Ziekenlof; 1.7.00 V d kind; 17.40 Beursber; 17.45 Regerin rsuitz.De Ne derlands-Australische samenwerking inza ke Nieuw-Guinea. d. Mr. Dr. H. Roethof. avond 18.00 Lichte muz; 18.20 Gram; 18.30 Brabants halfuur; 19.00 Nws, 19.10 Act; 19.25 Memorandum; 19.30 Gram; 20.15 Filharm. ork en sol; 21.25 Klankb; 22.25 Boekbespr; 22.30 Nws; 22.40 Gezin en hu welijk, lezing; 22.50 Nwe filmmuz; 23.10 Pianovoordr; 23.40 Zang en piano; 23.55 24.00 Nws. 1 TELEVISIE 1 NEDERLAND NTS: 20.00 Journ en weeroverz: 20.Z9 V/etensch progr; 20.4522.00 Film. DUITSLAND 13.30—15.30 Sportrep; 17.00 V d jeugd: 17.15 Idem; 17.35—18.25 Film. (Regionaal progr.: NDR: 18.45 Die Nordschau. WDR: 18.45 Hier und heute. journ. NDR: 18.25 Sehpterdehen zeigt: Schoolblijven voor vol wassenen WDR: 19.25 Intermezzo: Teen ager-Oma) 20.00 Nws: 20.20 TV-spel. BELGIË FRANS 19.00 Des Pays et des Hommes; 19.30 Luchtvaartkron; 20.00 Journ: 20.30 Film; 20.20 Musical, daarna: Journ. BELGIË VLAAMS 19.00 De Liberale gedachte en actie: 19.30 Nws; 20.00 TV-feuill; 20.25 Haensel und Gretel, opera; 21.25 Literair progr; 21.55 Nws en journ. Koop nu op erg prettige corwaarden een breimachi ne - en thuis verdient U een ■nap extra inkomen! Geld uyaal terugverdienen. Want lij aankoop van een „Orion"- jreimachine geven wij gratis onderricht - leveren wij wol tegen extra lage prij zen - en kopen wij (als U wilt!) alle artikelen die U oreit met Uw „Orion"-brei- machine van U terug tot een bedrag gelijk aan de aanschaffingsprijs. Dat be tekent: geheel gratis de igenares van de super-snelle Orion"-breimachine, voor aren-en-jaren voordeliger oreien! Vraag beslist vandaag oog inlichtingen aan M. P. Roos' Breimaehinehandel - Prinsengracht 1117 - Am sterdam-C. Tel. 34761. Aangeboden in Goes een geheel vrije 4-kamerwoning net geiser en douche, nieuw- >ouw. Huur f 14.35 p. week. Gezocht in Rotterdam een 3- of 4-kamerwoning. Br. onder no. D 9593 Bur. van dit Blad. x. Gezonde mensen. Geluk kige mensen. Het maandblad Spreekuur Thuis geeft een gezonde kijk op Uw gezond- ïeid. Het is het voorlichtings rad van de Kon. Neder- andsche Maatschappij tot 3evordering der Genees kunst. Bijna alle Nederlandse artsen zijn hierin verenigd. loktoren met een grote praktijkervaring vertellen in iegrijpelijke taal, hoe U ge- ond kunt zijn en blijven, tij houden als 't ware Spreekuur bij U thuis preekuur Thuis bevordert Jw gezondheid en die van Uw naasten. Het nieuwste ummer is overal in den lande verkrijgbaar bij kios ken, boek- en tijdschnlten- handelaren. Vooï an°H?m" menten: Postbus 705, R dam. 4f Wat doet U In Uw vrije tijd? Doe Het Zelf! Het is een nuttige en aangename vrije tijdsbesteding die ontspan ning geeft en geld spaart. Het maandblad Doe Het Zelf biedt beginners en gevorder den de helpende hand. Het is de vraagbaak voor actieve mensen, die graag zelf de handen uit de mouwen ste ken. Het maakt U óók weg wijs op het gebied van ama teurfotografie, electronica en de verzorging van bloemen en planten. In Doe Het Zelf staat voor elk wat wils. Koop het nieuwste nummer bij een kiosk, boek- of tijd- schriftenhandel. Voor abon nementen Postbus 955, Rot terdam. Wenst u goed stencilwerk en snel geleverd? Ga dan in onze stencilafdeling praten. Kreukelmarkt 11, Goes. Fa. S. Birkhoff en Zn. Wij leiden op voor alle rijbewijzen: A (scooter en motor), D-E (personenauto), C-E en D-E (vrachtauto en bus). Autorijschool Jasperse, Nieuwe Vlissingseweg 366, Middelburg, tel. 011803387. Neem geen risico met het aanschaffen van een rijwiel, de kwaliteit en prijs moet voor U van groot belang zijn. De Benzo Rijwielfabriek brengt U de grootste verras sing in de maanden januari en februari 1960. Dames- en heren Benzorijwielen met terugtrapremmen en lamp geheel kompleet min de kor ting f 118.— netto. Dames en met 3 versnellingsnaaf en Heren sport Super de Luxe handremmen met lamp ge heel kompleet min de kor ting f 148.— netto, ook lever baar in de nieuwste twee- kleur kombinatie, dit kost f 4._ extra. Het lievelings rijwiel van de jeugd. Te be zichtigen in ons eigen ver koopfiliaal: Mgr. Nolens- plein 15, Heuvelkwartier te Breda. Vraagt gratis prijs- krant. U kunt ook recht streeks aan de fabriek be stellen. Benzo Rijwielfabriek, Hoogstraat 169, Vlaardingen. Waarom zal U meer betalen lis U aan de fabriek veel goedkoper bent. Tel. 1898— 2474. D.V. op WOENSDAG 13 JANUARI 1960 te 1.30 uur in de Prins van Oranje te Goes. Spreker: de weled. .heer J. Hertgers, hoofd planten- ziektekundige dienst. Onderwerp: Ziektenbestrijding in land- en tuinbouw en fruitteelt. - Toegelicht met plaatjes. Belangstellenden zijn hartelijk welkom. HET BESTUUR. Attentie De gehele1 Ongelooflijksterke maand januari extra'crêpe mousse Nylons 1.98, extra. koopjes, en op dunne Stretsch Nylons 1.98, alle andere textielgoederen laddervrije net-Nylons 1.98, 10% korting in speciaalzaak absoluut le kwal. in speciaal- 't Interlockhuis Viola, zaak 's Interlockhuis Viola, Lange Vorststr. 45-47 Goes Lange Vorststraat 45-47 Goes M. Ongelooflijk prachtige keper flanellen Treffer da mes- en herenpyama's in de nieuwste kleuren van 12.90 NU 7.95 in speciaalzaak Hoest Uw kind? Natter- manns' Melrosum Forte helpt lost taai slijm op, smaakt goed. Flacon f 2.bij elke drogist. I korting in speciaalzaakhrUt 't Interlockhuis Viola, Lange Voorstraat 45-47 Goes 44. Ongelooflijk De prach tige apretvrije Treffer la kens en slopen in optisch wit NU guldens en rijks daalders goedkoper in spe ciaalzaak 't Interlockhuis Viola, Lange Vorststraat 45- '47 Goes. OngelooflijkMode Nylons zonder naad in de nieuwe indian copperkleur 1.98 en tientallen prachtige soorten Nylons geminderd en met ladderstop maar 1.98 in speciaalzaak 'i Interlock huis Viola, Lange Vorst straat 45—47, Goes. Gekleurde lederen dames- jasjes, reclameprijs nu 69. Vraagt zichtzending St. An- toine, Roosendaal.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 4