g^srssstatisrssrjg' sas #j IaI*11 W «jL»I I Uil 11 llltlli ■*- ÓBERLANDER TOCH ONDER SCHOT VORST BEDREIGT WEGVERKEER Meer gevallen van geheimzinnige dood Vergaderverbod in K aiserslautem te elfder ure ingetrokken ADVIES voor De Bilt: Kouder Vloed van anti-joodse uitingen RODE VLEES WAS ZWAK Hl het nauw Omstreden minister Venezolaanse ambassadeur Nederlanders pachten gasbedrijven in Oostenrijk terug in Nederland Het bewijs Weg met hen Pamfletten Arrestaties Luchtmacht doet oranje op Pyromaan in Uddel? HAAGS FIAT OP METROPLAN Sneeuwman naar rijk der fabelen Zelfde symptomen als in Eindhoven ENGELAND WIL NIET MEER „VOORUIT" Eerste steen gelegd voor het nieuwe dorpshuis Nisse Afname bevolking in Zaainslag INBRAKËNPLAAG OP G0EREE-0VERFLAKKEE Gecombineerd jaarfeest C.J.V.F. en CJ.M.V. Landbouwmechanisatie Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststraat 90, Postbus 4, Giro B II H 116666, telefoon Directie en administratie 01100- f TE V W M BMfe I Afl F&Ai I M| Losse nummers 13 cent 2438; Redactie: 01100-2317, bij geen gehoor: Chef- B 1 Abonnementsprijs 0,56 per week, f 7,— per kwartaal redactie 01100-3991. B Baal _:-3 B BI a H B xak I fl H M I H B Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouters Nieuwendijk 33, tel. 01184-3224, Postbus 24; Terneuzen, f H Eg ^tesy B Wk MÊÊ^r vBL W JSrW Nieuwstraat 38, tel. 01150-3189; Zierikzee, Havenpark -w *w w» 24. tel. 01110-2991. Directeur JACQ DE SMIT - Chefred.. G. J. BREt'KF.R PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND 15i JAARGANG No. 4456 Maandag 11 januari 1960 HET FEEST VAN DE NAZI - BONZEN ~n In Brussel kwamen tegenstanders van de neo-nazi's in de weer In West-Berlijn demonstreerden vele duizenden jonge met hetzelfde wapen als hun vijanden: de verfpot. Leve de Joden, mensen tegen het onverantwoordelijke geklieder. Hoe zij Dood aan de S.S. schilderden zU naast enkele Davidsterren op de over de verfterroristen denken bleek duidelijk uit de borden pui van een bierlokaal, waar vaak oud-nazi's bijeen Komen. die ze mee droegen. Van onze correspondent BONN Terwijl de golf van antisemitische uitingen zich het. afgelopen weekeinde over steeds meer landen uitbreidde, vierden, de leiders van de uiterst rechtse Deutsche Reichspartei in Kai- serslautern, in rokerige cafézalen en bij stromen bier een overwin ningsfeest. Zij schreeuwden het; uit van vreugde omdat de justitie het aanvankelijke verbod, dat de partij was opgelegd om in de stad openbare bijeenkomsten te hou den, zaterdagavond te elfder ure had ingetrokken. Voor de grote vergaderingen was het aii in ™lr?e Siri a*lerm!ns*- ^rm in minister Óberlander maar één afweer- abend m oude stijd allerminst. Arm m arm zongen de bijna honderd afgevaar- Eigen nieuwsdienst DEN HAAG De N.V. v.h. fa. W. de Liefde te Culemborg heeft de gas bedrijven van de Oostenrijkse plaat sen Feldkirch en Bad Ischl voor 25 jaar gepacht. Het Nederlandse bedrijf gaat met beide kolengasfabrieken in de loop van dit jaar voor eigen rekening over op propaangas. Voor de Oos tenrijkers zal dat geen verhoging van de gasprijs tot gevolg hebben. Waarschijnlijk staat de afnemers van het gas zelfs een prijsverlaging te wachten. Eigen nieuwsdienst DEN HAAG Prof. dr. Theodor Óberlander wachtte zaterdag onge duldig op zijn auto voor het Haagse hotel Central, nadat hij diepgaand was ondervraagd over de vreselijke historie van 7 juli 1941 te Lemberg, waar 34.000 mensen om leven wer den gebracht. Het ongeduld van de Westduitse mi nister van vluchtelingenzaken kwam voort uit een enorme oploop die er rondom zijn figuur in de Lange Poten zaterdagmiddag was ontstaan. Fotogra fen en cameralieden probeerden hem on der schot te nemen en dat lukte doordat de zwarte wagen listig werd getraineerd- Tegen een baaierd van flitslichten had CARACAS (A.P.) De Venezolaanse ambassadeur Julio de la Rosa is zater dag van Caracas naar zijn post in Ne derland teruggekeerd. Daarmee is een einde gekomen aan de periode van ge spannen betrekkingen Bij de rijkspostspaarbank te Terneu zen werd in'gelegd 246.681,30 en terug betaald 153.688,44. De assistent van 's rijks belastingen, de heer D. van Kerkhoven te Aarden- burg is m.i.v. 1 december 1959 bevor derd tot hoofdassistent-titulair en per 1 febr. 1960 overgeplaatst naar Eindhoven. Tot hoofdassistent is bevorderd per 1 december 1959 de assistent bij 's rijks belastingen de heer B. G. H. Wilmer te Nieuw-Namen. Hij is per 1 febr. a.s. overgeplaatst naar Kapellebrug. Van onze weerkundige medewerker Het ls nog niet uit met 'de winter! Het spelletje van vrijdagavond zal zich vandaag herhalen, opnieuw zal de vorst invallen. In Scandinavië steeg de luchtdTuk gisteravond snel. De wind zal dus weer naar het noord oosten omlopen en de koude lucht uit Rusland zal opnieuw terrein win nen, ook in ons land. De winter kan dus lastig worden voor het verkeer, juist deze wisselvalligheden hebben vaak gladde wegen tot gevolg. Nadat het kwik zaterdag in ons land op vele plaatsen de hele dag een a twee graden onder nul was gebleven en het gistermorgen vroeg was gezakt tot acht graden onder nul, zoals op de vliegvelden van Twente en Rotterdam gemeten werd, liep het in het noorden van het land op tot boven het vriespunt, in Den Helder zelfs tot plus vier graden. In Zuid-Limburg bleef het daaren tegen de hele dag vier graden vrie zen. De oorzaak was een nieuwe de pressie, die zich van Spitsbergen over de Oostzee naar het zuiden ver plaatste. Daardoor draaide de wind bij ons naar zuidwest en werd lucht aangevoerd, die enige tijd boven de Noordzee had vertoefd. Om tien uur gisteravond dooide het in Leeuwarden twee graden, in Hoek van Holland, Den Helder en op Terschelling zelfs vier gTaden, terwijl het in Zuid-Limburg zes gra den en in de Ardennen plaatselijk tien graden vroor. Het binnendrin gen van de zachtere lucht had neer slag tot gevolg: op vele plaatsen ging het gisteravond sneeuwen, maar na tien uur was aan de kust de sneeuw vrijwel overal in regen over gegaan. Van onze Haagse redactie DEN HAAG De Commissie vei ligheid wegverkeer zal waarschijn lijk binnenkort een advies aan de minister van verkeer en waterstaat uitbrengen over het instellen van maximumsnelheden buiten de be bouwde kom. De voorkeur van de uit ongeveer dertig leden bestaande commissie gaat uit naar de volgende snelheids- grenzen: 120 km. voor wegen met ge scheiden rijbanen, ongeacht het aan tal wegstroken. 90 km. voor vienrtrookswegen zonder gescheiden rijbanen. 80 km. voor alle andere auto wegen. digden van de partij hun stoere liederen. De feestvreugde werd afgewisseld met ferme redevoeringen op deze bijeen komst, die begonnen was als besloten vergadering, vanwege het vergader verbod. Geruime tijd na het begin kwam par tijleider, Wilhelm Meinberg, oud-gene raal van de S.S., het lokaal binnen met de mededeling dat de rechtbank het ver gaderverbod had ingetrokken. „Kame raden, opnieuw is bewezen dat de ge rechtigheid overwint", riep hij uit tot zijn wild juichende gehoor in de zaal die vol hing met zwart-wit-rode vlaggen, compleet met adelaar. Het verbod in Kaiserslautern het con gres te houden was de D.R.P. opgelegd door de regering van de deelstaat Rijn landPalts. Bij hei opheffen ervan over woog het gerecht, dat alle Duitsers het recht hebben op vreedzame wijze en on gewapend vergaderingen te houden. Er was niet bewezen dat de D.R.P. de hand had in het recente geklad van haken kruisen. De regering van RijnlandPalts heeft al hoger beroep aangetekend tegen de beslissing van het gerecht. Ondanks de teleurstelling dat de open bare bijeenkomst niet kon doorgaan, kre gen de functionarissen van de Deutsche Reichspartei toch waar voor hun geld. In de redevoeringen van de partijleiders werd herhaaldelijk het vertrek geëist van de geallieerde troepen uit Duitsland. „Wij kunnen de aanwezigheid van deze vreemde bezetters geen minuut langer tolereren", brulde de 48-jarige Hans Schikora, eens sergeant-majoor in Hit- Iers Wehrmacht. (Intussen is er kans dat hij vanwege zijn neo-nazistische gedra gingen het recht op staatspensioen ver liest). Meinberg maakte het nog bonter: „On ze vijanden uit de oorlog hebben het recht niet", meende hij, „vijftien jaar na de capitulatie, de bestraffing van oor logsmisdadigers te eisen, tenzij zij bereid zijn hun eigen oorlogsmisdadigers te straffen". Overigens deelde hij mee dat zijn par ty niet neo-nazistisch is, noch anti semitisch. „We hebben zelfs Joden on der onze leden, wij prediken verdraag zaamheid", aldus Meinberg. ,,De taak van de partij: Duitsland, Duitsland en niets dan Duitsland". De pamfletten die kwistig in de verga derlokalen werden rondgedeeld bevat ten o.a. bijzonderheden over de oor logsmisdadiger Roosevelt en de „roeke loze demagoog Churchill". Leden van de jeugdorganisatie Viking van de Deutsche Reichspartei, sommi gen in zwarte uniform, anderen in witte hemden en donkere broeken, compleet met leren koppels, waren in de zaal aan wezig En intussen ging men in Duitsland door met het aanbrengen van swastika's en dergelijke. Joodse winkels in Frank furt en Darmstadt werden gisteren be smeurd. In deze laatste stad kon men in een café ternauwernood voorkomen, dat een oud-SS-officier werd doodgesla gen die daar een Joodse bezoeker had beledigd. middel: een krant. GEEN GEHEIM I Het aanvankelijke plan van de inter- nationale commissie van onderzoek om de plaats van het verhoor geheim te hou- den was volkomen mislukt, ondanks de fervente en sluwe pogingen van de secre- f taris van de commissie, de heer Joop Zwart, en de perschef van minister Óberlander. Reeds vroeg in de morgen joegen wa gens met journalisten en fotografen, ach ter de auto aan van een van' de com missieleden, de hiheer K. R. van Staal uit Heemstede, adviseur van de Vereniging ex-politieke gevangenen (fexpogé). Hij gebruikte evenwel een grote Amerikaan se auto, die met een coureur was bemand. Men raakte het spoor bijster. Ook de Duitse minister werd onder weg naar Den Haag opgevangen, maar zijn chauffeur wist eveneens achtervol ging te voorkomen. Onophoudelijk speu ren echter, waarbij vermakelijke trucs werden gebruikt, brachten enige verslag gevers, cameralieden en fotografen naar het punt van samenkomst. WEL RUST De directeur van Central die dapper had gejokt, nam zijn verlies sportief, maar hij wist de commissie tijdens de verhoren zo goed te verstoppen, dat een en ander in rust kon gebeuren. Toen men met prof. Óberlander klaar was en men hem ongezien wilde laten vertrek ken, bleken de vele uitgangen van. het hotel zo goed bewaakt, dat er geen ont snappen aan was. Onder de druk van de journalisten trok de internationale commissie van onder zoek later het scherm van geheimzinnig heid een eindje op. „Wij hebben het loodje tegen jullie gelegd", zei de heer Zwart tijdens een persconferentie. De pers zal voortaan volledig met het doen en laten van de commissie op de hoogte worden gesteld. RAPPORT De commissie hoopt begin maart een rapport te kunnen samenstellen over de gebeurtenissen in Lemberg tussen 30 juni en 7 juli 1941, toen le luitenant Theo dor Óberlander daar met het Oekrainse Nachtigall-bataljon was. Volgens bepaal de beschuldigingen zou Óberlander voor de massa-moord mede verantwoordelijk zijn. Over het verhoor van de Westduitse minister kon de commissie intussen nog niets meedelen. „We 'hebben hem het hemd van het lijf gevraagd", zei mr. H. Ca pellen uit Oslo, een van de commissie leden. Aangenomen kan worden dat de minis ter is gebleven bij zijn verklaring dat op 7 juli 1941, toen hij Lemberg binnen trok, de stad rustig was en dat de slach ting toen al achter de rug moet zijn geweest. Prof. Óberlander (links) bij hotel Central gefotografeerd. Eigen nieuwsdienst DEN HAAG. De Koninklijke lucht- macht heeft besloten om op al haar vliegtuigen die niet zijn bestemd voor gevechtsdoeleinden, oranje banden te laten schilderen om de voor- en achter zijde van de romp en om de vleugel tippen. Door de beschildering met daglicht- fluorescerende verf hoopt de Lucht macht het gevaar voor botsingen te ver minderen. Dit jaar worden enkele honderden vliegtuigen voorzien van de banden. Het zijn de Fokker S-14 straaltrainers, de Fokker S-ll lesvliegtuigen, de North American T-6 Harvard lesvliegtuigen. de Hawker Hunter T-7 straaltrainers, de Lockheed T-33 straaltrainers, de onge camoufleerde Dakota transportvliegtui gen en de Fokker F-27 Friendships en -Troopships. Eigen nieuwsdienst UDDEL. Voor de derde achtereen volgende maal is er in de buurt van Uddel op een zaterdagavond brand uit gebroken bij een boerderij. De boeren beginnen te vrezen dat er een brand stichter aan het werk is. Zij zijn on gerust en beramen plannen om zich te beschermen. Dit maal ging er een veldschuur ver loren, eigendom van de heer W. van der Pol. Er was 10.000 kilo hooi in op geslagen, rogge en gerst. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM. Nadat Gedepu teerde Staten in november reeds hun goedkeuring hadden verleend aan het Rotterdamse raadsbesluit tot aanleg van een metrotunnel, heeft het depar tement van volkshuisvesting en bouw nijverheid verleden week de vereiste rijksgoedkeuring verleend en hebben inmiddels ook de ministeries van fi nanciën en binnenlandse zaken zich met de uitvoering van het eerste ge deelte van het metroproject akkoord verklaard. Het wachten is nu alleen nog op de aanwijzing van de financieringsmidde len, een formaliteit waarmee vermoe delijk nog wel enkele weken zullen zijn gemoeid. De uitvoering van het eerste gedeel te van het metroplan het tunnelge deelte tussen de oevers van de Nieu we Maas vergt een investering van 31,5 miljoen gulden; de uitvoering van het gehele project wordt op 134 miljoen gulden geraamd. Onmiddellijk na aanwijzing van de financierings middelen zal met de uitvoering van het metroplan* kunnen worden begon nen, want het meeste voorbereidende werk daartoe is te Rotterdam reeds verricht. Wanneer de weersverwachtingen juist blijken te zijn zal het vandaag al weer met de ijspret zijn gedaan. Er werd namelijk sneeuw, dooi en regen gemeld omdat de wind naar het zuiden begon om te lopen. Zeven en twintig neo-nazi's bevinden zich alleen al in West-Berlijn in arrest. Het aantal arrestaties in Oostenrijk stijgt ook voortdurend. Zaterdagavond klieder den twee jongemannen in Graz het woord Hitier op een muur, ze werden prompt opgebracht. Een zeventienjarige kappersbediende kreeg veertien dagen gevangenisstraf wegens nazi-propaganda. De regering van de Westduitse deel staat Beieren heeft een groep Hongaar se vluchtelingen, die geregeld in een bierlokaal in München bijeenkomt, aan gezegd binnen twee jaar te vertrekken. Deze groep schijnt zich bezig te houden met nazistische activiteiten. Scotland Yard heeft te elfder ure in Engeland een groeD neo-fascisten ont maskerd die een Freikorps wilde op richten. Maar ook in dat land blijft men in tal van plaatsen kladderen. Bij Bolton klom iemand zelfs 150 meter hoog in een toren om een hakenkruisvlag uit te han gen! Joodse hotels, begraafplaatsen, sy- nagoges en winkels van Joden werden de laatste dagen besmeurd, van Cyprus tot Wellington (Nieuw Zeeland), van België tot Beiroet in Libanon. WASHINGTON (Reuter) De echt genote van een Russische diplomaat is in Washington betrapt, toen zij in een zelfbedieningszaak een stuk vlees stal. Twee particuliere detectives hielden de diplomatenvrouw aan, toen zij de zaak wilde verlaten. Zij bleek een stuk vlees ter waarde van enkele gul dens uit een vitrine te hebben geno men en dat onder haar jas te hebben verborgen. De vrouw beriep zich op haar di plomatieke onschendbaarheid, waarna men haar liet gaan. Het bedrijf waar schuwde niet de politie, maar bracht wel de Russische ambassade op de hoogte. Een ambassadesecretaris, die een onderzoek instelde, beschuldigde daar op het winkelpersoneel van een slech te behandeling van de Russische vrouw. MOSKOU, (U.P.I.) De verschrik kelijke sneeuwman bestaat niet. Tot die overtuiging zijn Russische geleerden gekomen, die negen maanden lang in het Pamir-gebergte in Midden-Azië jacht op de sporen van het vermeende wezen hebben gemaakt. De expeditie heeft de meest uiteen lopende middelen gebruikt om de sneeuwman op te sporen. Men gebruikte speciaal getrainde bloedhonden, ver borgen observatiehutten met telescopen, geiten werden als aas gebruikt, ver dovende middelen werden op verschil lende punten neergelegd en overal netten en vallen opgesteld. Men ving beren, wolven, sneeuw luipaarden, wilde katten, bergschapen. Maar geen sneeuwman. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM. Twee broertjes uit een Rotterdams gezin overleden in februari van het vorige jaar kort na elkaar na een ziektebeloop van enkele uren. Ook deze kinderen waren nooit ziek, ook zij kregen plotseling aanvallen van hevige be nauwdheid, ook hier konden de dokters geen redding brengen. Wij kwamen met de ouders in contact naar aanleiding van onze feitelijke beschouwing over de geheimzinnige dood van de drie broers te Eind hoven. Hel betrof hier kinderen van bijna drie en ongeveer vier en een half jaar. wolken van jongens, zoals zij er op foto's uitzien. De jongste werd 's nachts ziek. Het knaapje werd onpasselijk, kreeg perio den van benauwdheid, ijlde en er ver schenen op gezicht en lichaam blauwe vlekjes. De huisdokter meende hier met een geval van acute hersenvlies ontsteking te doen te hebben. deze ziekte werd ook opgegeven als de oor zaak van het overlijden van de eerste der drie Eindhovense jongens liet het jongetje terstond naar het zieken huis brengen, waar het zeer kort daarna overleed zonder dat enige hulp geboden had kunnen worden. BACIL? Twee dagen later werd het bijna twee jaar oudere broertje ziek en wat zich bij deze kleuter voltrok, geleek precies op het eerste geval. Bij hem heeft men nog geprobeerd een gunstige wending te bereiken met het toedienen van vers bloed. Het mocht niet baten. De huisdokter heeft de ouders ge zegd, dat een bacil in het bloed de dood van beide kinderen moet hebben ver oorzaakt. De ziekteverschijnselen heb ben zich in dit gezin, waartoe nog behoren een dochter en een zoon, die Alleen boeren tegen LONDEN (Reuter) De Engelse regering overweegt de zomertijd het gehele jaar door te handhaven, zoals dat trouwens in vrijwel geheel West- Europa het geval is. Tot nu toe werden alleen in de zomermaanden de klokken in Enge land een uur voor gezet. Men heeft in allerlei kringen en organisaties een onderzoek ingesteld om de wensen te vernemen aangaande een permanente zomertijd. De organisaties, die te maken hebben met sport, vermaak en vakantiebeste ding pleitten voor een permanente zomertijd of althans een zomertijd, die langer duurt dan tot nu toe gebruike lijk is. Alleen de boeren plaatsen zich vier kant tegenover het nieuwe denkbeeld. Hun werkzaamheden, zo menen zij, gedogen geen verandering van de tijd. NISSE Vakkundig heeft burgemees- Ier J. D. Jansen met een met oranje lint versierde troffel de eerste steen ge legd voor het nieuwe dorpshuis te Nisse. De gemeenteraadsleden en de leden van het stichtingsbestunr hadden zich rond de burgemeester geschaard, toen hij in een korte speech vertelde, dat de ge meente ai veie jaren tegen de plannen tot stichting van een dorpshuis had aan gekeken. Overigens vormde de eerste steenleg ging maar een korte ceremonie. In het gemeentehuis kwamen daarna da geno digden bijeen. De burgemeester gaf tij. dens deze bijeenkomst een wat uitvoeri ger uiteenzetting over de totstandkoming van het nieuwe dorpshuis aan het Dorpsplein. Reeds in 1956 werd naar mogelijkheden gezocht om het vereni gingsleven wat meer armslag te geven door geoutilleerde vergaderruimte. Eerst was het oog gevestigd op een noodkerk, die te koop was, maar later zocht men contact met kerkvoogdij en diaconie der Ned. herv. kerk ter plaatse. Na overleg wend een commissie gevormd, die zich zou beijveren om 3000 bij el kaar te brengen. Dit bedrag was nodig om een geldlening te sluiten. Op 14 april 1959 kwam de goedkeuring van Ged. Staten tot de bouw binnen. Nadat de gemeenteraad de goedkeuring aan de plannen had gegeven kon de bouw aan vangen. De gemeente zal ook de inrichting van het gebouw bekostigen, terwijl de exploi tatie in handen van de stichting komt. Ds. F. Don sprak eveneens nog enkele woorden. In het gebouw komt ook een dokterskamer. Ter gelegenheid van deze eerste steenlegging kreeg het personeel van de aannemer, de firma Huijbrengt- se uit 's Gravenpolder, een attentie in de vorm van een geldsbedrag. ZAAMSLAG In het jaar 1959 is het zielental der gemeente met 42 personen teruggelopen. Op 31 december 1958 wa- ïeder ruim tien jaar ouder zijn, verder ren er 3278 inwoners en od 31 rlprr.m. tier 1959 3236. Er werden 60 kinderen geboren en 83 personen vestigden zich m deze gemeente; 44 personen zijn over leden en 142 inwoners vertrokken naar elders. Er werden 24 huwelijken geslo- SSK: een half miljoen te veel GOES. Met driekwart oor luiste rend naar de synodale beraadslagingen over het hervormd-gerel'ormeerde ge sprek. dacht onze kerkelijke medewer ker in kop en staart van zijn zaterdag geplaatste berichtje over de laatste stand van de SSK-collecte de gereformeerde offervaardigheid een half miljoen te veel toe. Aan de juiste cijfers, die in de romp van het bericht vermeid stonden, heeft men kunnen zien, dat de SSK ruim negentien mille verwijderd is van de anderhalf miljoen. Het K.N.M.I. in De Bilt berichtte gisteravond om 23.15 uur: Opklaringen met plaatselijk sneeuwbuien. Bo ven land matige tot krachtige, maar aan de kust tijdelijk harde tot stormachtige wind tussen noord en noord oost. Van het noordoosten uit opnieuw inval lende vorst. .MIKSJF: Gauw van profiteren. 12 januari: zon op 8.45. zon on der 16.52; maan op 16.03, maan on der 7.06. niet vertoond Het kort na elkaar overlijden van kinderen uit één gezin, zoals te Eind hoven is gebeurd, staat dus niet op zichzelf Dat is eveneens gebleken uit een brief, die de politie te Eindhoven heeft ontvangen van een moeder in een kleine plaats in de provincie Utrecht. Van haar overleden in een tijdsbeloop van zes jaar twee van de vijf kinderen, die allen op elkaar gelijkende ziekte verschijnselen vertoonden. Evenals te Rotterdam leken sommige symptomen op enkele verschijnselen in de Eindhovense ziekteprocessen. De moeder schreef, dat de doodsoorzaak nooit is vastgesteld. De drie in leven gebleven kinderen, die ook ziek waren geweest, hebben na 1951 toen het jongste kind overleed, nooit meer last gehad van die verschijnselen. Eigen nieuwsdienst MIDDELHARNIS. De bewoners van Goeree-Overflakkee worden de laatste maanden geplaagd door inbrekers. Zij laten allerlei waardevolle artikelen on gemoeid. Zij zijn alleen op geld uit. Om dat te verkrijgen hebben ze ver scheidene keren hele brandkasten mee genomen. Die worden dan later, evenals gestolen geldkisten, leeg op het eiland teruggevonden. De bewoners van Goeree-Overflakkee zorgen nu steeds dat ze weinig of geen geld in huis hebben. Alles wordt naar bank of spaarbank gebracht. Boeren die afgelegen wonen, vragen de politie van tijd tot tijd langs hun hofsteden te surveilleren. Toch is er in de nacht op zaterdag weer op drie plaatsen ingebroken. De politie beschikt over enkele aan wijzingen, maar of die tot een spoedige arrestatie van de daders zullen leiden, staat nog niet vast WESTKAPELLE In het hervorm- 2® verenigingsgebouw hielden de nei'Jrf C.'J'M-V- een gecombi neerd jaarfeest voor leden, begun stigers en genodigden. Het jaarfeest stond onder leiding van de heer w el?eU de PaSter dr°cg ihet gedicht „Een Psalm" van Mi- j chei van der Plas voor. Mej J Roelse en de heer Jo van Rooyen i brachten de jaarverslagen uit. Het voïks- j dansen, door een groep jongens en meis jes. vel zeer in de smaak. Na de pauze werd het toneelstuk „Om Ide Karashoeve" opgevoerd. Dit moei lijke stuk werd op verdienstelijke wijze voor het voetlicht gebracht. Mej. J. Boo gaard verzorgde de dagsluiting. WOLFAARTSDIJK. - De heer J G van Liere. hoofdassistent van de rijks- landbouwvoorlichtingsdienst, heeft op de jaarvergadering van de C.B.T.B. gespro ken over de landbouwmechanisatie. Dit actuele onderwerp werd met grote aan dacht gevolgd; er volgde een levendige bespreking. Ook werden enige films ver toond. De vergadering stond onder lei ding van de heer M. W. van de Vrede yice-voorzitter. In het bestuur werd ge kozen de heer J. C. Smallegange J.Gzn. Besloten werd voor de familie-avond als spreker uit te nodigen ds. A. J. Mooy van Schore, die aan de hand van een film zal spreken over zijn reis naa* Israël.

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 1