U zelf! 14.75 19.75 24.50 39." 49." 16." 23 29.' 39.- 44.- 49.-1 7." II." 15." I 27." 32." 39.' 26.- 32.- 38.-114." 24 - 29." 134." 39." 49; 34 - 39.- 44.-1 34.5° 44.50 59/ NIEUWE KLEUTERSCHOOL TE GOES Loop der bevolking in 1959 Medio maart in gebruik Nederland rekene met bewustworden Papoea Vlissingse colporteur gaf onjuist inkomen op kom kuhen: overtuig HOOGSTRAAT 111 WESTBLAAK 20 „Aspecten in de Ned. C.B.T.B." Nieuwe boeken N. JOUWE BEZOEKT ONS LAND Rilland kreeg er Vrijdag 8 januari 1960 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 4 Wormstekers voor een j „Twee op de wip belediging gestraft Aantal inwoners van Sehoondijke daalde Aanbesteding „Vredebest" Jaarvergadering van ,De Halve Maan" Scheepvaart Vlissingen Raad Oostkapelle bijeen Portefeuilles gestolen Nisse en Ovezande spaarden flink TWEE VIADUCTEN IN APELDOORN Voor Middelburgse politierechter Niet eenzijdig Streekraden W aarde sloot jaar met een inwoner minder af Inwonertal van Sint Annaland steeg Aantal inwoners van Tholen nam toe Zielental van Souburg nam toe Kleine teruggang van inwonertal Aagtekerke Geringe bevolkingsaanwas in Veere Zielental Wemehlinpe 3()() inwoneJ.g bij Liep terug J Inwonertal Kortgene vrijwel stabiel Geslaagden van de De Ruyterschool ENORME KOOPJES De zaak waar U altijd HH 't best slaagtvoor de jj| li LAAGSTE PRIJS! TEL. 121185-125364 "FLEVOGEBOUW ROTTERDAM TEL. 132536 AMSTERDAM ROTTERDAM DEN HAAG DEN HAAG ALKMAAR APELDOORN TEL. 132536 MIDDELBURG De gebroe ders Th. de K. en A. de K., be kende Goese wormstekers, ston den donderdagmiddag voor de Middelburgse politierechter mr. B. S. Sieperda. Hen werd ten laste gelegd dat de tijdens de zit ting van het Middelburgs kanton gerecht op 30 september de ge tuige M. C. van H., opperwacht meester te Yerseke, beledigingen hadden toegeworpen. Hun ge dragingen tijdens die zitting wa ren va ndien aard dat de kanton- trechter hen de zaal uit moest sturen. MIDDELBURG. Het spel van Guus Herrrms en Andrea Domburg in „Twee op de wip" deed ons gisteravond in de Mid-1 delburgse schouwburg vergeten dat we; naar toneel zaten te kijken. „Twee op de wip" handelt over een advocaat? uit Nebraska wiens vrouw er met een ander vandoor is gegaan. De jurist zoekt zijn heil in New York waar hij een volksmeisje van Joodse afkomst leert kennen. Beiden vechten moeizaam tegen de eenzaamheid, zoeken steun bij elkaar en beginnen een romance. Guus Hermus en Andrea Domburg voe len elkander in dit stuk goed aan en mede daardoor waren zij in staat enkele uren lang het publiek in hun greep te houden. Regisseur Karl Guttmann had het ac cent gelegd op stemmingsvolle soberheid, waardoor het spel nog meer uit de verf kon komen. Verder droeg het suggestieve decor belangrijk bij tot het succes van de opvoering. „Twee op de wip", met welk stuk Gib Th. de K. was ten laste gelegd dat hij son zijn naam als toneelschrijver voor de getuige voor leugenaar had uitge maakt, en dat hij meineed plee-gde. A. de K. zou liet woord leugenaar 'hebben gebruikt. Til. de K. zei het woord leugenaar niet SCHOONDIJKE Het aantal inwo ners is vorig jaar met 39 personen te ruggelopen. Op 31 december 1958 wa ren er 2014 ingezetenen. Dit aantal werd in 1959 door geboorten vermeerderd met 33 (19 jongens en 14 meisjes). Over 1959 werd het zielenaantal verminderd met 11 door overlijden (5 mannen en 6 vrouwen). Het aantal ingekomen personen be droeg 70 <31 mannen en 39 vrouwen). Het aantal vertrokken personen 131 <57 mannen en 74 vrouwen). Per 31 december 1959 bedroeg het aantal inwoners derhalve 1975, wat be tekent dat het inwoneraantal over 1959 is teruggelopen met 39 personen. Er werden 23 huwelijken voltrokken. Inwonertals-HAbtskerke daalde met zes GOES De vakmensen van de aannemer Sinke uit Wolfaarts- dijk werken momenteel met be kwame spoed aan de voltooiing van een nieuwe gemeentelijke kleuterschool aan de M. A. de Ruyterlaan te Goes. Naar ver wacht wordt zal begin maart deze kleuterschool in gebruik worden genomen. Het wordt een zeer fraai complex, met veel licht en lucht en royaal van opzet. De school krijgt drie lokalen en (natuurlijk) een ruime speelplaats, waar de kleuters uit Goes-west naar hartelust kunnen spelen. Thans moeten de kleuters uit west el ke dag de drukke rijksweg oversteken om de school in het centrum van de stad te bezoeken, hetgeen nog al geva ren met zich meebrengt. De opzet van het gemeentebestuur is dan ook, dat de kinderen uit Goes-west zoveel mogelijk naar scholen kunnen, die gelegen zijn ten westen van de druk ke traverse. Ook de bouw van de chr. kleuterschool in west zal spoedig aan vangen. Deze kleuters moeten nu even eens de rijksweg over om naar de Blee- kerstraat te gaan. Wel zijn enkele klas sen ondergebracht in de Margrietschool en H. v. d. Veenschool, maar deze scho len hebben hun ruimte ook nodig. Het is niet te verwachten, dat de nieuwe kleuterschool aan de De Ruyter laan spoedig te klein zal zijn. Het ge bouw is zeer ruim opgezet. Het zal zelfs YERSEKE ONDERVINDT GEEN HINDER VAN FRANSE MAATREGELEN YERSEKE. Over het algemeen on dervinden de exporteurs van mosselen weinig hinder van de nieuwe maatre gelen van de Franse regering. Welis waar rijden sommige wagens tot aan de grens waar het transport wordt over genomen door Franse auto's en waar bij zich soms wat moeilijkheden kun nen voordoen, maar de export vertoont geen achteruitgang. WEMELDINGE. In opdracht van het Burgerlijk Armbestuur te Wemel- dinge is door architect J. A. de Bruyne te Goes aanbesteed de verbouwing en uitbreiding van het bejaardencentrum Vredebest". De laagste inschrijver was de fa. D. v. d. Poel te Oudelande voor 127.960. De hoogste inschrijver was de combi natie Meyaard van Gorp te Wemeldin- ge voor 130.395. Het werk werd aan de laagste in schrijver gegund. mogelijk zijn om kleuters van katholie ke ouders in deze school onder te bren gen. Er is in west nl. geen katholieke kleuterschool. Met de bouw van de nieuwe christe lijke kleuterschool aan de J. P. Coen- straat (men hoopt met deze bouw te gen het eind van het jaar klaar te zijn) zal het kleuteronderwijs in Goes-west ge saneerd zijn. En daarmee zal een vuri ge wens van het Goese gemeentebestuur in vervulling gaan. OOSTKAPELLE. De ijsclub „De Halve Maan" hield haar jaarvergade ring onder voorzitterschap van de heer A. J. de Broekert. Tijdens deze bijeen komst werden de bestuursleden de he ren P. J. Bom, A. J. Mesu en L. Job- se Lzn herkozen. De bestuursleden dra gen op de ijsbaan een nieuw herken ningsteken. Voor een nieuwe trap bij de ijsbaan wordt gezorgd en de vijver bij de school wordt schoongemaakt. Na de vergadering werden films vertoond. Vlissingen aangekomen: Fin. Kajsa Chris- tensen, Ita. Campano, 7/1 Ned. Zuiderzee. Vertrokken: 6/1 Fin. Kajsa Christensen, 7/1 geen. Gepass. naar Antwerpen (Ned. sche pen) 6/1 Woltersum, Advent, Menkar-N, Michel, Swenden, Da Capo, Maasym-N, 7/1 Dalerdyk, Ares, Plancius, Citadel, Aaltje, Lieve Vrouwekerk, Jozef Swenden, Angola- kust. Bermuda. 6/1 Gepass. naar zee (Ned. schepen): Hillegersborg, Zeevaart, Metro- pole, Diana-V, Hendrik Holwerda, Kora, 7/1 Louwers, Neptunes, Eemdyk, Mare Liberum, Spirit, Borneo, Konny. OOSTKAPELLE. De gemeenteraad komt dinsdagavond om half acht bijeen. De agenda vermeldt onder meer de be groting 1960 en een voorstel van B. en W. tot verkoop van het houten schoolge bouw aan het bestuur van „Zonneveld". C.H.V. St. Annaland bijeen SINT ANNALAND. De plaatselijke afdeling van de C.H.U. vergadert maan dagavond om zeven uur in de School met den Bijbel. Tijdens deze bijeenkomst wordt een definitief bestuur gekozen. Door P. M. van W. uit Roosendaal werd bij de politie aangifte gedaan dat uit zijn auto die hij woensdagavond op de Bosstraat had geparkeerd, twee por tefeuilles waren ontvreemd. De auto was niet afgesloten. Door de recherche werd een onderzoek ingesteld. NISSE Bij de spaarbank van de Coöperatieve Boerenleenbank Nisse- Ovezande werd het afgelopen jaar in gelegd 1.456,890,23 en terugbetaald 1.117.376,78. Het saldo per 31 december 1959 zonder bijgeschreven rente bedroeg ƒ3.142.515,66. In totaal werden 119 nieu we spaarders ingeschreven. ZAAMSLAG. Mr. J. Sybrandy, se cretaris van de Zeeuwse C.B.T.B. heeft op de vergadering van de afdeling oost- Zeeuwsch-Vlaanderen van de C.B.T.B. gesproken over het onderwerp: „Enige aspecten in de Ned. C.B.T.B." In vo gelvlucht behandelde hij de organisatie vorm van de C.B.T.B. Na de pauze beantwoordde een forum, bestaande uit de heren C. de Putter, M. Ton en mr. Sybrandy vragen van allerlei aard. Tal van onderwerpen, zo als de E.E.G. en de onteigening van. landbouwgronden in de Kanaalzone, kwa men aan de orde. De voorzitter, de heer P. van Hoeve, merkte in zijn openingswoord op, dat bij een gezonde concurrentie de onderne mer zijn prijzen scherp moet stellen. Als dit niet het geval is dan moet de overheid ingrijpen. Het is zaak voor de ondernemer om mee te werken aan een politiek tot herstel van de concurrentie. Het agrarische bedrijfsleven heeft hier ook noodgedwongen mee te maken. De wisselende natuur speelt hierbij echter een belangrijke rol. De bijeenkomst was goed bezocht. VLISSINGEN. Op het bureau van politie zijn inlichtingen te verkrijgen over de volgende gevonden voorwerpen: passer in etui, beide kinderschoen, zwar- ■passer in etui, beige kinderschoen, para- pluihoes, diverse handschoenen en wan ten. sleutels, enkele rijwielen en auto peds; en inlichtingen zijn te bekomen van de adressen alwaar de navolgende voorwerpen zijn te bevragen: kinderzitje van rijwiel, rozenkrans in etui, broche, bruine herenhoed, enkele portemon nees, diverse handschoenen en wanten. Belcampo De zwerftocht van Bel- eampo. Uitgave Kosmos, Amsterdam- De bekende schrijver Belcampo ver telt in dit boek zijn belevenissen, op gedaan in een reis door Europa. De schrijver weet ook normale gebeurte nissen in een bizonder, persoonlijk ge kleurd licht te plaatsen. Rico Bulthuis De vergeten mede minnaar. Uitgave Querido, Amsterdam. In de Salamander-pockets verscheen een herdruk van „Het andere verle den", onder de titel De vergeten mede minnaar. Het is merkwaardig dat dit boek tot nu toe zo weinig bekend was, want het is een roman, die knap, span nend en kundig is geschreven. Maar daarmee is nog niets gezegd van de bizondere sfeer, die dit boek ademt. Het is de sfeer van de nieuwe geboor te van een mens, die zijn verleden te rugvindt. Dick Voerman en W. A. Braasem De Muze kent geen Babel. Uitgave Querido, Amsterdam. Het zijn in deze verzameling wereld- j poëzie vooral de primitieven, die de Sa lamander-pocket ..De Muze kent geen Babel" tot een belangrijk boek maken. Men vindt er gedichten van Eskimo's' en Pigmeeën, maar ook Franse, Duit se en Engelse, in goede vertalingen. Cees Noteboom Philip en de An deren. Uitgave Querido, Amsterdam. Het verrassend roman-debuut van Cees Noteboom is nu als Salamander- pocket herdrukt. Dat betekent, dat de ze „moderne versie van „Een zwer ver verliefd" in een frisse uitvoering in brede kring kan worden verspreid. „Philip en de anderen" heeft zijn ba sis in de gewone werkelijkheid. Maar het boek reikt ook tot een metaphysi- sche hoogte een bizondere eigenschap die Cees Noteboom aan zijn eersteling meegaf. Willem Elsschot Lijmen - Het Been. Uitgave Querido, Amsterdam. Lijmen en Het Been, twee novellen, die uit de dertiger jaren stammen, zijn in een Salamander-pocket bijeenge bracht. Het Been is trouwens een ver volg op Lijmen. Het eerste verhaal ver telt van een grandioze oplichterij, be dreven dioor middel van een tijdschrift het tweede over de nasleep. Beide scherp en spits, doch met humor ge schreven. Kortom Elsschot op zijn best. te hebben gebruikt. „Ik wordt mei mijn andere broer verwisseld" zei hij en doel de op de niet aanwezige F. Th. de K. A. de K. gaf toe het woord leugenaar te hebben gebruikt. „Maar hij was abuis", zei hij." Hij stond te liegen. Mogen er dan leugens gezegd worden?" De officier van justitie, mr. G. J. B. van der Dussen, zei niet aan te kunnen nemen dat een politieman ander ede op zettelijk onwaarheid spreekt." Dan kan men dus ook niet zeggen „hij staat te he, de burgemeester liegen" of „hij staat onder meineed", dat i beeft gisteren in zijn nieuwjaarsrede is een ernstige belediging van een amb-- meegedeeld dat waarschijnlijk medio tenaar in functie." 11961 kan worden begonnen met de bouw van twee viaducten in Apeldoorn goed vestigde, deed ons een blik slaan in New York, de grootste stad ter wereld, in welke stad echter ook de meest eenzame mensen wonen. De vertaling van Pleiter kas kort en j 'S.HEER ABTSKERKE. - De loop van ^?c^.?°d„at.-.d„e. T?K3.?.lt?I?,"dl,?h®denide bevolking was het afgelopen jaar als volgt: Óp 31 december 1958 was het aantal inwoners 415 (216 mannen en 200 vrouwen). Dit aantal vermeerderde in 1959 door geboorte met 6 (3 mannen jen 3 vrouwen), door vestiging met 12 (4 mannen en 8 vrouwen). Het vermin- 1 derde door overlijden met 4 <1 man en 3 vrouwen), en door vertrek met 20 [(11 mannen en 9. vrouwen)Het aantal inwoners verminderde dus in 1959 met van Gibson zuiver tot hun recht konden) komen. Eigen nieuwsdienst APELDOORN. Mr. A. L. desi Tom- e e)1 bedroe„ op janvIar; i960 409 (211 - Apeldoorn, jmannen en 198 vrouwen). Er werden Wat de strafmaat betreft meende mr. Van der Dussen wel dat het aandeel in de beledigingen van Th. de K. het grootst was. Daarentegen was het strafblad van A. de K. weer omvangrijker dan dat van zijn broer. Daarom vorderde hij te gen beiden een straf van 75 gulden of 15 dagen. A. de K. verklaarde in drift te hebben gehandeld. Mr. Sieperda achtte dit verklaarbaar omdat er over hun zaak reeds zoveel te doen was geweest. Hij vonniste beiden met een boete van 40 of acht dagen. onder de spoorlijn naar Amersfoort De plannen omvatten een viaduct voor het doorgaande verkeer in de Christiaan Geurtsweg en een voor het plaatselijk verkeer tussen de Christi aan Geurtsweg en de Arnhemseweg. De burgemeester zei verder dat ver scheidene gemeentelijke plannen die voor de bouw van een nieuw stadhuis en een schouwburg, een doorbraakplan en een structuurplan van het sta dium van studie in dat van uitvoering zijn gekomen. MIDDELBURG „Het is een zeer ernstig feit om zich op on rechtmatige wijze van de werke loosheidsuitkering meester te maken", zei de officier van justi tie, mr. G. J. B. van der Dussen, donderdag tegen de colporteur W. F. L. uit Vlissingen die voor de Middelburgse politierechter, mr. B. S. Sieperda, terecht stond. Verdachte was tén laste gelegd dat hij zijn inkomen onjuist had opgegeven. Geruime tijd genoot de colporteur een iveekinkomen, in de vorm van steun bij werkeloosheid, van ruim 60 gulden. Daarnaast verrichtte hjj andere werk zaamheden waarvoor hjj geld ontving. Dit vulde hij op zijn formulieren echter niet in. Conform de eis werd hij tot een week onvoorwaardelijke gevangenisstraf veroordeeld. Al enige jaren lang had de scheeps- werktuigkundige J. P. P. te Vlissingen hinder van de te luid spelende radio' van de buren. Er kwam een uitbarsting toen hij moe thuis kwam van een nacht dienst en rustig wilde slapen. Ondanks slaappillen hield de radio van de buren in het gehorige huis hem wakker. Hij greep een bijl e" verschafte zich toegang tot het huis va de buren door de deur kapot te slaan. Daarna bedreigde hij zijn buurvrouw. Na de uitbarsting moest hij gedurende enige weken in het ziekenhuis worden verpleegd. De officier van justitie kon zich voor stellen dat een luid spelende radio in een gehorig huis hinderlijk kan zijn. Hoewel hij rekening wilde houden met de zenuwen van verdachte achtte hij de bedreiging met de bijl toch zeer ernstig. Hij vorderde een boete van 50 of tien dagen. Het vonnis luidde conform. „Het zat me die avond tegen. Ik had al een tijd lang geen werk", verklaarde de Vlissingse Ioswerkman B. G., die op 12 augustus in de Nieuwestraat te Vlis singen een taxi van Van G. wegnam en ermee naar Middelburg reed. Hij bezocht enkele café's en reed weer naar Vlissin gen terug. Toen hij de wagen op de Boulevard Bankert wilde wegzetten wer den zijn gedragingen opgemerkt. „Kon u dat zomaar doen" vroeg de politierechter hem. „Hij had nog twee taxi's", antwoordde verdachte. De politie rechter veroordeelde hem conform de eis tot twee weken voorwaardelijke ge vangenisstraf met een proeftijd van twee jaar, en toezicht van de reclassering ge durende de proeftijd. DEN HAAG (ANP) De Pa poealeider N. Jouwe heeft ge waarschuwd dat toelating van de in Nederland verblijvende Kei-ezen tot Nieuw-Guinea voor het eerst in de politieke geschiedenis grote moeilijk heden zou kunnen veroorzaken tussen Nederland en de Papoea bevolking van Nederlands Nieuw-Guinea. De heer Jouwe, die voor een kort bezoek in Nederland is, zei dat de Pa poea's zich om economische en politie ke redenen verzetten tegen een der gelijke toelating waarop bepaalde groepen in Nederland aandringen. Hij wees er op dat de Kei-ezen in Neder land zich onder zeer gunstige voor waarden hefo'ben kunnen ontwikkelen. Zij zouden in Nieuw-Guinea functies gaan bekleden, waarvoor de Papoea nog niet in aanmerking komt. Dat achtte de heer Jouwe in strijd met het beginsel van opvoeding van de Papoea voor zelfbestuur. In ieder geval zou het geheel onjuist zijn als Nederland eenzijdig een beslissing zou nomen. Men waehte in ieder geval tot de instelling van de Nieuw-Guinea- raad, aldus de heer Jouwe. De inheem se bevolking kan zich dan zelf uitspre ken. De censuurkwestie noemde de heer Jouwe „naar binnen zowel als naar bui ten" een pijnlijke zaak. Worden er te lichte straffen opgelegd dan zou dat betekenen dat de grondwet feitelijk straffeloos kan worden geschonden. De voortvarende werkwijze van de com missie Witsen Elias heeft een goede indruk gemaakt. Het prestige van het Koninkrijk, dat door deze zaak heeft geleden, is daardoor enigszins hersteld. Naar de mening van de heer Jouwe dient de regering met het instellen van streekraden meer voortvarendheid te betrachten. Hij noemde een aantal gebieden waarvoor terstond zulk een raad zou kunnen worden ingesteld. Er is er thans nog maar één. De politieke bewustwording van de Papoea's neemt met de dag toe. Het is zaak, zo zei de heer Jouwe, dat Ne derland zijn bestuurlijke politiek in Nieuw-Guinea zo spoedig mogelijk gaat aanpassen aan dc veranderde politieke toestand in de wereld. Men denke niet dat de politieke be wustwording van de Papoea alleen af hankelijk zou zijn van de Nederlanders als opvoeders. Indirect wordt de Pa poea op politiek gebied opgevoed door de wereldsituatie. De jongere genera tie die in de huidige tijd haar ontwik keling krijgt, is op politiek gebied vaak verrassend anders dan de 'kampong bewoners. Een moeilijkheid bij de erkenning van de groeiende bewustwording van de Papoea is volgens de heer Jouwe dat op slechts enkele uitzonderingen na nog te veel 'bestuursambtenaren zich niet kunnen onttrekken aan de kolo niale sfeer. In deze veranderende we reld, die met de dag andere inzichten brengt, kunnen zé niet meekomen en voelen ze zich onzeker. Men neemt dan licht zijn toevlucht tot verouderde me thoden als de postcensuur. 4 huwelijken voltrokken en geen echt scheidingen ingeschreven. WAARDE. Het zielental is het af gelopen jaar met een afgenomen. Op 31 december 1958 bedroeg het aantal ingezetenen 1033 (513 mannen en 520 vrouwen). Dit aantal vermeerderde door geboorte met 22 (10 mannen en 12 vrou wen), en door vestiging met 24 (8 man nen en 16 vrouwen). Het verminderde door overlijden met 13 (7 mannen en 6 vrouwen) en door vertrek met 34 (14 mannen en 20 vrouwen). Op 31 december 1959 bedroeg het in woneraantal dus 1032 (510 mannen en 522 vrouwen). Er werden 9 huwelijken voltrokken en geen echtscheidingen in geschreven. ST.-ANNALAND. Het zielental nam in 1959 toe met 23. Het aantal inwoners bedroeg op 31 december 1958 2685 (1347 mannen en 1338 vrouwen). Het vermeerderde door geboorte met 62 (36 mannen en 26 vrouwen) en door vestiging met 67 (35 mannen en 32 vrouwen). Het verin:ldevdc door over lijden met 26 (twaalf mannen en veer tien vrouwen) en door vertrek met 80 (42 mannen en 38 vrouwen). Op 31 de cember 1959 bedroeg het aantal dus 2708 (1364 mannen en 1344 vrouwen). Er werden zestien huwelijken voltrok ken en een echtscheiding ingeschreven, THOLEN— Het aantal inwoners nam het afgelopen jaar toe met 42. Op 31 december 1958 bedroeg het aantal in woners 3264 (1616 mannen en 1648 vrou wen). Dit aantal vermeerderde door ge boorte met 69 (37 mannen en 32 vrou wen) en door vestiging met 138 (59 man nen en 79 vrouwen). Het verminderde door overlijden met 38 (19 mannen en 19 vrouwen) en door vertrek met 127 (58 mannen en 69 vrouwen). Het aan tal inwoners bedroeg dus op 31 decem ber 1959 3306 (1635 mannen en 1671 vrou wen). Er werden 26 huwelijken voltrok ken en echtscheidingen vonden niet plaats. SOUBURG. Het zielental nam At het afgelopen jaar toe met 100. Op 31 december 1958 bedroeg het aantal inge zetenen 7437 (3762 mannen en 3675 vrou wen). Dit aantal vermeerderde door ge boorte met 153 (88 mannen en 65 vrou wen) en door vestiging met 430 (243 mannen en 187 vrouwen); het vermin derde door overlijden met 56 (28 man nen en 28 vrouwen) en door vertrek met 427 220 mannen en 207 vrouwen). Op 31 december 1959 bedroeg het inwo neraantal dus' 7537 (3845 mannen en 3692 vrouwen). Er werden 36 huwelij ken voltrokken, er werden 3 scheidingen ingeschreven. AAGTEKERKE. - Het zielental is het afgelopen jaar met zes teruggelopen. Op 31 december 1958 bedroeg het aantal in woners 731 (378 mannen en 353 vrou wen). Dit aantal vermeerderde door ge boorte met elf (zeven mannen en vier vrouwen) en door vestiging mei veertien (•acht mannen en zes vrouwen). Het ver minderde door overlijden met vijf (twee mannen en drie vrouwen) en door ver trek met 26. Het inwonertal bedroeg dus op 31 december 1959 725 (376 mannen en 349 vrouwen). v VEERE. Het zielental nam in het afgelopen' jaar 1959 toe met 19. Op 31 december 1958 bedroeg het aantal inge zetenen 1047 (532 mannen en 515 vrou wen) Dit aantal vermeerderde door ge boorte met 20 (14 mannen en 6 vrouwen) en door vestiging met 66 (29 mannen en 37 vrouwen). Het verminderde door overlijden met 17 (9 mannen en 8 vrouwen) en door ver trek met 50 (29 mannen en 21 vrouwen). Op 31 december 1959 bedroeg het inwo nertal dus 1066 (537 mannen en 529 vrouwen). Er werden 10 huwelijken vol trokken en geen echtscheidingen inge schreven. WEMELDINGE. Het inwonertal is het afgelopen jaar met 33 afgenomen. 31 december 1958 waren er 2583 in- (1335 mannen en 1248 vrou wen). Dit aantal vermeerderde door ge boorte met 43 (23 mannen en 20 vrou wen) en door vestiging met 74 (32 man nen en 42 vrouwen). Het daalde door overlijden met 27 (17 mannen en 10 vrouwen) en door vertrek met 123 (53 mannen en 70 vrouwen). Op 31 decem ber 1959 bedroeg het aantal inwoners dus 2550 (1320 mannen en 1230 vrouwen) Er werden negentien huwelijken voltrok ken en echtscheidingen vonden niet plaats. KORTGENE Per 1 januari 1959 was het inwonertal van Kortgene 3488. In de loop van 1959 is dit aantal vrijwel stabiel gebleven. Een achteruitgang van negen personen bracht het totaalcijfer per 1 januari 1960 op 3479. RILLAND Het zielental der ge meente nam in het jaar 1959 toe met 301. Op 31 december 1958 bedroeg het aantal ingezetenen „2618 (1310 m en 1308 v). Dit aantal vermeerderde door ge boorte met 91 (56 m en 35 v) en door vestiging met 352 (177 m en 175 v), het verminderde door overlijden met 23 (11 m en 12 v.) en door vertrek met 119 (61 m en 58 v). Op 31 december 1959 bedroeg het aantal inwoners dus 2919 (1471 m en 1448 v). Er werden 20 huwe lijken voltrokken. VISMIJN VEERE. Exportgamaten 13.3S kg. 1.80—2.73. schar 1.47 kg. 7781, bot 231 kg. 55—70, wijting 710 kg. 21—43, tong I kg. 4.51, kabeljouw 19 kg. 39—77, sprot 6 kg. 50—52, ongesorteerde vis 28 kg. 4857. ST. MAARTENSDIJK. Uien 40'55 18.30 —18.02. 55/70 22.79, drielingen 18 06, stek 6.10, aanvoer 30 ton. Aardappelen: bintjes 16.06. bonken 20.81, drielingen 6.50, voer 5.29, aan voer 18 ton. Breekpeen b 28.50. c 23.50. Aan voer 12 ton. BEURSBERICHT ST. MAARTENSDIJK: Tarwe 31—31.75, gerst 25—27, haver 24—25-, kleine erwten 3344, schokkers 3344, bruine bonen 110125,^ koolzaad 3538, blauw maanzaad 110125. VLISSINGEN. Aan de „De Kuyter- school" te Vlissingen slaagden in de maand december de volgende personen: Voor het diploma 3e stuurman g.h.v.: G. J. A. Ypma, F. A. C. de Buck, J. E. v. d. Toorn, A. J. M. de Visser, A. E. Schoop, A. Kamphuis, M. Steketee. Diploma 2e stuurman g.h.v.: J. L. Nobels, C. V Waardenburg, W. van Ginkel, J. G. Christis. Diploma le stuurman g.h.v.: A. Smalle* gange, H. Th. Giezen. Kustsleepvaart- A. H. A. Scholten, J. Zee- gers Aanvulling k.h.v.: P. svhouwenaar. Scheepswerkt.k. diploma b 1: J. Goossen, L. Harpe, J. J. B'laauwkamer, H. K. Kogeler. S.W.T.K. diploma b II: A. W. Brakel, J. P. Kalkman, J. J. Vogels, A. v. d. Walle, R. M. F. v. d. Berg. Géén enkele stuks, maar onze totale voorraad. Ook onze nieuwe collectie Géén lokkertjes, maar alle dames- en herenkleding abnormaal laag geprijsd Géén gepoch, maar keiharde PRIJSBREKER-feiten Géén ,naald in een hooiberg", maar elk kledingstuk met volledige garantie. DAMES REGENMANTELS MANTELKOSTUUMS HARRIS TWEED COLBERTS REGENJASSEN PANTALONS WINTERJASSEN EN DEMIES DAMES MANTELS met en zonder bont SPORTCOLBERTS HEREN GABARDINES zuiver wol Op onze stoffenafdeling HOOGSTRAAT UI DAMES GABARDINES zuiver wol HERENKOSTUUMS kamgaren DE PRIJSBREKER A

Zeeuwsch Dagblad | 1960 | | pagina 4